Salon-officieren zouden karwei even opknappen" órtex Urenlang debat over de plaats van een kleuterschool erfegenwoordiger- propogondisl bekwame GLASZETTER Gaat Nasser spoedig de weg van Soekamo uitblazen mevrouw papier voor uw L-pen s ters soneel Rijders onder invloed voor politierechter GEMEENTE HONTENISSE N.V. D0RDTSE GLASHANDEL bekendmaking ERDAM evira 2000 4.90-18.90 Internationale liengelwedstrijd TE MIDDELBURG es Raad Vlissingen verwerpt voorstel KOUDE SCHOTELS Godsdienstige structuur Gefaald Ideolog Monopoly Recreatie Afscheid van Middelburgse kantonrechter Aardgasbel KVP-radicalen III KVP-radicalen IV Vietnam Door zijn tractor aangereden DAGBLAD DE STEM DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1967 houders van de e»m., nbare kennis, dat zij V00^J Ling te verlenen aan' e* Eijkelenburg, Graafseb», bouwen van 164 eeneozC11 en 114 bergingen op sd door de Philips Lair^I' dijk. de Ernest HendriSï" Huffelstraat en de K lal bekend gemeente Bre^ ld plan niet in overeemhm. (aatse geldende uitbreiding" nmng verleend worden 20 der wederopbouwwet len binnen 10 dagen na riftelijk kenbaar maken m„" en gedurende deze term«» (afdeling volkshuisveS age nemen van de bouwaan' e bescheiden. n" neester en wethouders nl :x. burgemeester DAM, secretaris. in Alblasserdam een Grijp die kans nu 111 grote bedrijfsuitbrei- o.a^ i op de ploegen- itaalindustrie :n zondagarbeid nsen die vooruit willen jaar. sociale voorzieningen ingsavond die gehou- et dhaven 20 ken, Alblasserdam. t artikel 196 150 cm breed oot sortiment I Een algemeen straatbeeld in het naoorlogse Cairo. Men heeft verlo ren en gaat over tot de orde van de dag. Voor veel Arabieren betekent dat de straathandel. (Van onze correspondent) AXEL Morgen organiseert de Axelse hengelsportvereniging Geduld overwint alles een internationale hen- gelwedstrijd in het viswater van de vereniging nabij de watertoren: de Kleine Kreek en de IJsbaanvijver. De wedstrijd vangt aan om 14.30 uur en eindigt om 16.30 uur. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen. Er wordt gevist met een hengel, een tuig, een haak. Werphengels alsmede kunstaas en levende visjes zijn ver boden. De baten zijn bestemd voor het Jeugdwerk binnen de vereniging, en voor het organiseren van hengelwed- itrijden voor de Axelse schooljeugd. (ADVERTENTIE) 1-» Voortaan eens per maand: het nieuwe geel om de prettige vorm èn omdat u met 15 stuks beter uitkomt. 1.50 bij uw'drogist. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. Politierechter mt. B. S. Sieperda heeft zich gistermorgen tijdens de zitting in Middelburg wee* uren lang bezig gehouden met „ryders onder invloed", de mannen, die na het glaasje op toch op de fiets, de bromfiets of in de auto stappen, met alle gevolgen van dien. Voor het hekje verschenen o.m. do 44-jarige werkman J. M., uit Middel burg. Op 10 junii reed hij onder invloed op de fiets door de stad. En dat terwijl zijn vorige proeftijd voor een dergelijke zaak nauwelijks om was. De officier var. justitie, mr. P. Roscam Abbing, eiste 4 weken gevangenisstraf, waarvan 2 weken voorwaardelijk, een proeftijd van 2 jaar en toezicht van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme. De politierechter maakte er 3 weken ge vangenisstraf van, waarvan 2 weken voorwaardelijk, met 2 jaar proeftijd en toezicht van het ZCBA. Een voorwaardelijke gevangenisstraf en een geldboete kreeg de 48-jarige J. v. B., uit Vlissingen. Ook hij stapte op de fiets, terwijl hij door drankmisbruik r.iet in staat was om daar behoorlijk op te rijden. De politierechter vonniste conform de eis van de officier van justitie: 14 dagen voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 2, jaar en toezicht van het ZCBA plus 100 gulden boete. Voor diefstal stond de 46-jarige me vrouw A., uit Rilland-Bath terecht. In een groot winkelbedrijf in Rotterdam had zij kleding weggenomen. De poli tierechter veroordeelde heer tot 3 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met 2 Jaar proeftijd en een geldboete van 100 gulden. De officier van justitie eiste eenzelfde voorwaardelijke gevangenis straf en proeftijd, maar 150 gulden boe te. N" 4e taille weer in ere is hersteld i""' 'lc Par'ise couturiers, is de cein- ™Ur zeer belangrijk geworden. De Gi- V'nCh' Saint Laurent hebben in dit er ior-i-dabele accessoires gecre- "I. Deze suède ceintuur met franje, u'el wat weg heeft van een motor- 'S is van Saint Laurent. Knipseltje schrijft F dr- peter Steincrohn fehej-n wnmufJ1U®.L''Fr is geen enkel 11,56 men oI dteet waar- Er is maa- bevend vermageren kan. neëti Eli rJ??- methode: minder calo- s e5n ourt jgaat door bint mondje, Waai". Ud gezegde e" het is nog altijd "Ie! Eneeta^dDBLAD Marie Claire. JjbSinnen: die - ~967 heeft twee ko" 015 regeert L,ln. Buckingham Palace. 4ie van de naam Elizabeth II ?ew Ma?y Quanren ber0emd als "Er zijn vrou' n5ft te ziin ailw- een man n,et knap at Z^lt u intelligent is. Sef 4e voorkeur horen zeggen- Ik eur aan mannen, die mooi (Van onze speciale verslaggever Piet Snoeren) LUXOR „Volg een uil en hij brengt je bij een ruïne", zegt Aii Hassan schokschouderend. Hij is de directeur van het hotelpaleis, dat Hilton met zijn nooit falende gevoel voor decor bij de piramiden van Gizeh heeft neergezet, maar de toeristen schuwen het naoorlogse Egypte, de deuren van de hotels zijn dichtgespijkerd, en nu doodt hij de tijd door mee te gaan op een uitstapje naar het befaamde dal der koningen. Terzijde: de toeristen hebben ongelijk. Niet alleen, omdat de Arabieren in hun honger naar de broodnodige vreemde valuta de buitenlander gastvrijer tegemoet- treden dan ooit politiek en zaken doen worden hier streng gescheiden maar vooral, omdat men bij afwezigheid van de gebruikelijke souvenir- jagende, fotograferende, luidruchtige horden dit land voor het eerst sinds lang in al zijn ongerepte, grandioze schoonheid kan ondergaan. Wat smaakt op warme zomerdagen beter dan een koude schotel? Daarby kan de huisvrouw deze of in de vroege of late uren (of de vorige dag) klaar maken, wanneer de keuken fris en koel is. De meest ideale schotel is wel de geleischotel, waarin zowel vlees als groente verwerkt worden. Wat denkt u van een ham-komkom mer-champignons-paprika gelei? Voor vier personen heeft u nodig: 300 gram magere gekookte ham, in blokjes of dikke plakken gesneden, een grote komkommer, een blikje met 150 gram champignons en een kleine paprika. De komkommer in olie (boter maakt vet- randen) met wat specerijen (paprika, kerrie) gaar stoven en laten afkoelen. De ham van mogelijke vetrandjes ont doen en ïn blokjes snijden, de cham pignons in gelijke partjes snijden en de paprika heel fijn snipperen na deze van zijn zaadlijsten te hebben ontdaan. Nu de gelei maken (er zijn uitstekende pakjes) met een halve liter vocht. Een scheutje madeira smaakt er heerlijk door De gelei dient even te koken, dan de kom met een beetje gelei be kleden, er de door elkaar geroerde ham komkommer-champignons en paprika ïn doen en zodra de gelei afgekoeld raakt er ö'e overige gelei over gieten en koud wegzetten. Opdienen en koud wegzet ten met salade en stokbrood. Een ver antwoorde en heerlijke maaltijd. Andere lekkere combinaties zijn: kip met sel derij, gerookte tong met sperziebonen of doperwten, Ook zalm en garnalen smaken heerlijk in gelei. Een dame, verbonden aan de Ameri kaanse ambassade, heef zo haar eigen meningen over de Nederlandse vrouw. Zij heeft gezegd' „Ik heb er veel over nagedacht en ik kan geen verklaring iV-1 waarom juist en bijna alleen in Nederland de vrouw zich tevreden stelt met een maar getrouwd zijn, winkelen, gebakjes eten met vriendin nen, kletsen over zaken die al duizend keer bekletst zijn. Misschien heeft het iets te maken met de godsdienstige structuur van dit land. Ik weet het niet". Deze Margaret Plunkett, zoals haar n?. m is. '->eeft kennelijk haar ogen slecht de kc t gegeven. Misschien heeft zij teveel gebakjes gegeten in Haagse tearooms. Geen schreeuwende overhemden en Eermuda- shorts, die u beletten, de schimmen de farao's op te roepen, zoals ze offerend door de tempel van Karnak schreden- Geen protserige pretschepen op de Nijl, slechts geruis loze foeloeka's van een model, dat on veranderd is gebleven, sinds Cleopa tra erin uit spelevaren ging. De grote stilte van de woestijn, door geen stem verkracht. Dit is de tijd bij uitstek, om Egypte te zien. Terug naar Hassan, zijn uil en de ruïnes. Hij zinspeelt op Nasser, dat is duidelijk. Hij zegt ook, als we het graf van Toetankahmon verlaten: ,,Kom volgend jaar terug, dan hoop ik u de tombe van de president te kunnen la ten zien". Het liegt er allemaal niet om- In ons gezelschap is een gids. Een man, die door fanatisme lijkt op geteerd, zo mager en verzengd- De enige van dit haatdragende kali ber overigens, die ik in Egypte ben te gengekomen. Een van zijn uitspraken: „In 1917 woonden er 115 joodse gezin nen in Israël. We moeten blijven vech ten, tot het er weer .115 zijn, en dan pas onderhandelen". En ook „heb ik liever, dat mijn zonen sterven, dan dat er joden zijn aan onze grens". Hassan neemt dat niet en wijst de man scherp terecht. „Met een ei kun je geen ste nen breken", zegt hij. ,.We leven hier nog volgens de opvattingen van de farao's, maar ik verzeker u, dat we gek zijn. Je kunt in de moderne we reld geen problemen meer met oorlog oplossen". Tot mijn verbazing antwoordt de gids niet in de trant van „Wacht maar, zoon van een hond, ik zal je bij de ge heime politie aangeven wegens ver raad", maar slikt hij de berisping stil zwijgend in. Ik schreef het al eerder: in tegenstelling tot wat men zou ver wachten, is vrije discussie in het na oorlogse Egypte niet alleen mogelijk maar wordt er hier en daar op gepe perde manier aan gedaan ook. Waarom heeft Egypte in zijn Heili ge Oorlog tegen het zionisme zo sma delijk gefaald? De kranten alle maal spreekbuizen van de regering geven het antwoord niet, al is hun brallende toon na de nederlaag terug geschroefd tot een aanzienlijk gematig der octaaf, maar de jonge intellectue le Arabieren spreken er openlijk over. Allereerst is er het militaire aspect. „De militaire Russische missie onder leidng van stafchef Zacharov", zeg gen zij, „kwam na de nederlaag niet naar Cairo om ons leger opnieuw op po ten te zetten maar om te zien, hoe wij het in hemelsnaam hadden klaarge speeld, de zaak ondanks hun wapens zo grandioos te verknollen. Ze waren ver bijsterd. Ze vonden hun snelle, wend bare tanks ingegraven in de woestijn, alsof 't dikke Bertha's waren in plaats van mobiele aanvalswapens. Ze ont dekten, dat er nauwelijks sprake was van enige grondcontrole voor de Mig straaljagers. Maar bovenal ontdekten ze dit ontstellende feit. De Arabische officieren, die in Moskou hadden ge leerd, hoe de Russiche wapens te ge bruiken, waren bij terugkomst in Egyp te door na-ijverige collega's eenvoudig aan de kant gezet. Toen de oorlog uitbrak, zaten ze thuis duimen te draaien. Salon-officieren, zonder een greintje ervaring zouden het wel even opknappen" te Veel belangrijker echter acht de jon ge, intellectuele Arabier de ideologi sche kant van de zaak- ,,Wij hebben vooral gefaald", zegt hij, „omdat ons systeem hier gebouwd is op niets- El ders in de wereld in Kongo en Je men b-v. hangen wij de kampioen van de onafhankelijkheid uit. Met welk recht? Hoe kunnen wij strijden tegen het kolonialisme, als het nog steeds in ons zelf zit, in ons hele sys teem? Er is geen vrijheid in ons land, geen persoonlijk eergevoel En wie geen vrijheid heeft te verdedigen, heeft niets om voor te vechten. Daarom vooral hebben wij gefaald. Wij zijn diezelfde onwaardige slaven, die we onder Fa- roek waren". Er is een Arabisch spreekwoord, dat zegt: „Wie geld heeft, heeft de doch ter van de sultan". Men hoeft in E- gypte zijn ogen niet ver open te doen om te zien dat dit feodale gezegde nog steeds waar is. De klasse van rijkaards, die onder Faroek de dienst uitmaakte, is er nog steeds- Zij ver delen onder elkaar de vette baantjes. Zij stellen elkaar vrij van dienstplicht. Zij zoeken gezamenlijk verkoeling in de zwembaden van de Sporting Club in Cairo of het Montazapark in Alexan- drië, waarvoor zij een contributie be talen, die verre het bedrag overtreft, dat een inwoner van de gloeiende Shoe- bra de volkswijk van Cairo met veel moeite in 'n maand bij elkaar kan schrapen- De revolutie van Nasser heeft niets veranderd aan het nepotisme, dat dit land sinds eeuwen regeert. „Pokeren met het geld van een Mo- nopoly-spel" zo kenschetst Alii Has san de politiek van de regering. Een voorbeeld. Egypte betaalt de Russische wapens in natura met de hele ka: toenoogst van een jaar. Wat doen dé Russen? Ze bewaren de katoen tot vlak voor het volgende oogstseizoen en gooien het dan op de wereldmarkt. Het gevolg is dat zij de hoge prijzen ma ken en dat de Arabieren een verza- digde markt vinden het witte goud tot een fractie van de waarde gede valueerd. Zulke dingen zijn gebeurd, zonder dat iemand zijn stem verhief- Hoe zou dat ook kunnen? De fellah de Egyptische boer draagt de last en hij heeft geen stem. Nasser is zelfs teruggeroepen door het volk, nadat hij, beschaamd over de nederlaag, zijn functie had neerge legd, kan men tegenwerpen. Een man als Ali Hassan haalt daarvoor zijn neus op. „De demonstranten waren omgekocht", zegt hij. „Geef een man hier vijf piaster en hij schreeuwt wat je hem voorkauwt. Toch vind ik het goed, die operette van Nassers terug keer. Als hij na de nederlaag was heengegaan, was hij een held gewor den en daar kopen wij niets voor- Nu is hij een man, die geconfronteerd wordt met zijn eigen fouten en die de opdracht heef*, zw te corrigeren. Het volk kan nu als rechter over hem oor delen". „Ons systeem is op zand gebouwd". Keer op keer komt men in het na oorlogse Egypte deze mening teg-en Waar fabrieken hadden moeten wor den gebouwd, zijn tanks gekocht. In plaats van het moderne wapen bij uit stek de economie zijn holle leu zen in de strijd gegooid- Vrienden wer den weggejaagd en vijanden binnenge haald. De kranten gaven geen voor lichting, maar hitsten op. Soms wordt in de gesprekken naar Soekarno ver wezen. Men ziet dan in, dat Nasser precies als iijn gevallen Indonesische evenknie althans het volk tot een na tionale eenheid heeft weten om te sme den. Men ziet ook in dat dit een nood zakelijke voorwaarde is voor eventuele toekomstige welvaart. Maar de ma nier waarop hij het heeft klaarge speeld door het volk een kunstma tig doelwit en een kunstmatige aarts vijand te geven in de vorm van Is raël, precies zoals Soekarno dat deed met Nieuw-Guinea en Maleisië dat wordt na de oorlog niet meer zo erg gewaardeerd. Vandaar de tendens: Laat ons eindelijk de feiten onder ogen zien en er naar handelen. Vandaar ook de verwachting, dat het spoedig met Nasser za) gaan als met Soekarno. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Er heeft zich gister middag in de Vlissingse gemeenteraad een kleine schoolstrijd afgespeeld, ook al tekenden o.m. de heren S. Joustra en wethouder Ch. Gilissen Verschage by herhaling protest aan tegen het ge bruik van deze term. Het ging om het al dan niet inwilligen van een ver zoek van het bestuur van de vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs, dat zijn nieuwe kleuterschool wil houwen op een terrein aan de Colijnstraat tussen Alexander Gogelweg en van Hogen- dorpweg. B. en w. wilden dit verzoek afwijzen op basis van het feit, dat deze grond volgens het bestemmingsplan voor vestiging van bedrijven bestemd is, Dat was voor 14 van de 22 aanwezige raadsleden echter nog geen reden het college in zijn advies te volgen. Tijdens het meer dan twee uur durende debat over deze kwestie noemde met name de heer G. van Sluys (namens de Prot. Chr. fractie) een hele reeks van pun ten, die zijns inziens alle voor vestiging van de school op een" door het bestuur gewenste plaats pleitten. Hij wees_^ in dit verband op het adres, dat 54 ouder paren uit de wijk Paauwenburg aan de raad hebben gericht en waarin zij vragen om inwilliging van het verzoek van het schoolbestuur. De heer H- van Rooyen voegde hieraan nog toe, dat ook al het feit dat het voorstel niet het resultaat was van overleg met het schoolbestuur voor hem een reden was zich tegen het voorstel uit te spreken. Hij was van oordeel, dat de door het bestuur aanbevolen plaats verre de voorkeur verdient boven die welke het college voorstelde: de Van der Brug- ghenstraat; volgens hem en de meeste anderen te excentrisch. „Het is nu nog mogelijk rekening te houden met de wensen van de ouders en het school bestuur." stelde hij. „Laten we dat dan ook doen." Van degenen, die het met het college eens waren, voerde alleen de heer C. Verheul (PvdA) het woord. Hij con stateerde dat het schoolbestuur in het belang van een gunstige situering van de school eventuele vertraging bij de realisering voor lief wil nemen. „Maar," vroeg hij zich af, „is uitstel dan wel in het belang van de ouders en de kinderen?" Tenslotte werd besloten het adres van de ouders ter hand te stel len aan het college van b. en w. Veer tien raadsleden stemden tégen het voor stel om het verzoek van het school bestuur af te wiizen, acht leden waren het met bet college eens. Er waren meer schoolzaken aan de orde gisteren Zo werd besloten een verzoek van het bestuur van de ver voor bijzonder lager onderwijs op ge reformeerde grondslag om medewer king bij de verbetering van de verlich ting in de Prins Bernhardschool af te wijzen. Dit op formele gronden, aan gezien de verbeteringen ter waarde van 1000.- al waren aangebracht voor dat het gemeentebestuur om financiële steun werd gevraagd- „We hebben nu niet kunnen beoordelen," aldus de wet houder van onderwijs, „of deze zaak nu werkelijk zo urgent was." Verder ging de raad akkoord met een voorstel tot stichting van een tweede openbare kleuterschool in Paauwenburg met in gang van het schooljaar 1968-1969. Een hamerstuk was de instelling van een schoolraad voor het openbaar gewoon lager onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Ik zou weer kan tonrechter worden," luidde een type rende uitspraak van mr. dr. J. Moolen- burgh, die vanaf 1936 kantonrechter is geweest in Middelburg. Wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd nam hij afscheid, waarbij een groot aantal autoriteiten en vertegenwoordi gers van organisaties tegenwoordig wa ren. Het afscheid vond plaats in de rechtzaal op het Hofplein. Op het po dium zaten alle leden van het huidige Middelburgse arrondissementsparket. Onder de aanwezigen zagen we o.m de commissaris van de koningin, mr J. van Aartsen, de loco-burgemeester van Middelburg, mr. J. J. van der Weel het hoofd van de rijkspolitie' in Zee land, mr. F. van Thiel en de Middel burgse politiecommissaris de heer D van Ooyen. Mr. Moolenburgh, zoon uit een oud Zeeuws geslacht (Schouwen-Duiveland) werd op 29 augustus 1897 in Zierikzee geboren. Hij studeerde in Leiden, waar hij in 1921 promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Vanaf dat jaar koos hij die tak van de rechtspraak, waarvan hij thans node afscheid neemt Tot 1923 werkte hij op het kantonge recht in Haarlem, vandaar ging hij naar Oostburg en in 1.927 naar Middel burg als griffier. Veel van. zijn werkkracht heeft hij gegeven aan het verenigingsleven. O. a aan de provinciale V.V.V., waarvan hij nog voorzitter is, aan de Middelburgse V.V.V., de A.N.V.V., aan de A.V.R.O (hoofdbestuurslid en consul voor Zee land), en aan de vereniging van vrij zinnig hervormden (voorzitter). Een lange rij van sprekers zwaaide de scheidende kantonrechter lof toe Onder hen mr. A. .T. van de Weel, na mens de plaatsvervangende kanton rechters, Dat Barend Barendse van televisiever- slaggeving geen kaas gegeten heeft, wisten we al heel erg lang, en ons ban ge vermoeden dat zijn kennis van het vak wielrennen nog minder dan 0,0 is werd gisteren door hem zelf weer eens uitdrukkelijk bevestigd, toen hij, tij dens een van de kwartfinales achter volging op de Olympische piste, mee deelde dat de renners zeer lichte binnen banden hadden laten monte ren. De fietsspieren kwamen donderdag overigens wel aan bod. We begonnen de kijkavond met rondjes draaien en gingen er mee naar bed. Over wat er zich daartussen, tijdens de AVRO-RTN- pauze, afspeelde, valt nauwelijks naar de krant te schrijven. Even gingen we recht zitten, toen AVRO's Televizier naar aanleiding van het fatale gebruik van nepmedicijnen, dreigende schopbe- Wegingen maakte in de richting van enkele medische schenen, maar de als uitvoerder hiervan geïnviteerde VVD'er Vonhoff kon amper uit zijn woorden komen, zodat dit onderdeel behoorlijk de mist inging Voordat teruggeschakeld werd naar het benenwerk in Amsterdam, moesten we eerst nog even de Duitse cocktail verwerken, die Michael Phflegar klaar gestoomd had in „Het Zilveren Goud klompje", een dier nachtlokaliteiten in Las Vegas, waarvan de uitbaters goed boeren doordat zij anderen de beentjes laten gebruiken. Nü. Tijdens de rondvraag vroeg de heer W- van Leeuwen zich af, waarom Vlis singen niet werd genoemd in het rijtje plaatsen, die in aanmerking komen voor een deel van het geld dat de regering voor de openlucht-recreatie beschikbaar heeft gesteld. „Kunnen we niets krijgen?", vroeg hij. Een defini tief antwoord kon wethouder Smit er niet op geven. Alles hangt volgens hem af van de wijze waarop de toegezegde subsidie voor de aanleg van een par keerterrein in het Vlissingse recreatie plan (75 mille) wordt besteed. .„Dat moeten we eerst waarmaken," zei hij. „Dan kunnen we om nieuwe subsidies vragen. De heer S. Joustra (PvdA) toonde zich ongerust over het feit dat de tweede aluminiiumfabriek in Delfzijl niet mag putten uit de Nederlandse aardgaspot. Zijn vraag of eenzelfde ge dragslijn ook zal wordqji gevolgd in Vlissingen ten aanzien van het Franse bedrijf Pecheyny beantwoordde burge meester Kolff met er op te wijzen, dat de minister van Economische Zaken zijn standpunt, dat voor een tweede soortgelijk bedrijf dergelijke faciliteiten niet worden verleend, nog altijd niet heeft gewijzigd. „Bij de begrotingsbe handeling sprak ik de verwacliting uit dat hij dit wel zou doen," zei hij. „Maar ik ben te optimistisch geweest." Tenslotte kwam ook het zwembad plan aan de orde. „De Vlissingse bevol king gaat langzamerhand vrezen," aldus de heer Van Leeuwen, „dat het voor lopig in de ijskast is gestopt." Wethou der C. Gilissen Verschage stelde hem gerust: „De plannen worden op het ogenblik bestekklaar gemaakt. Zodra dat is gebeurd, gaan ze naar GS." CHOCOLADEFABRIEK N.V. heeft ter aanvulling van haar buitendienst een plaatsings mogelijkheid voor een voor de provincie Noord-Brabant Zijn taak zal o.a. omvatten het bezoeken van detaillisten en door het propageren van een sterk merkartikel bij te dragen tot een verdere omzetvergroting van een reeds zeer goed in gevoerd kwaliteitsprodukt. In de beginfase zal hij daarbij ter inwerking worden begeleid door een ervaren buitendienstmedewerker. Gevraagd wordt: leeftijd 20 tot 24 jaar goede schoolopleiding en rijbewijs BE beschaafd optreden en goede kontakteigenschappen grote werklust en doorzettingsvermogen enthousiasme en overtuigingskracht. Geboden wordt: aantrekkelijke funktie met goede perspektieven goed basis-salaris gebruik van auto onkostenvergoeding Eigenhandig geschreven brieven met volledige gegevens over opleiding en referenties te richten aan de afdeling Personeelszaken van Nuts Chocoladefabriek N.V., Industrieweg Oost 7, Eist (Gld.). De arrogantie van de KVP-kopstuk- ken heeft zich in deze woelige dagen wel bijzonder gemanifesteerd, de heren Schmelzer en Aalberse o.a. waren in deze moeilijke dagen ondergedoken. Meneer Lockefeer en zijn verdere aan hang kunnen wel fulmineren tegen de christenradicalen maar uiteindelijK is het de kiezer die het uitmaakt en die kiezer heeft duidelijk blijk gegeven dat hij van deze onduidelijke liberale tvvr' niet veel moet hebben, is dat het bij de volgende verkiezingen nog verder berg af zal Saan- r Blijken zal dat er met deze KW niet te praten is, voor de christen-radicalen is er maar één oplossing: met een eigen groepering uitkomen. 2 x 425.000 NKV ers (plus echtgenoten) geeft al phn. 20 zetels en daarbij nog zoveel andeie goed willenden en de basis voor een goe de christen-radicale groepering is er, dan is het afgelopen met de verkoop van de kiezers aan de liberalen. Breda J- Vayssier Mede uit het min of meer verrassende optreden van een aantal KVP-radicalen zou men kunnen concluderen dat Ne derland staatkundig m een soort van noodtoestand verkeert en dat die on- houdbare situatie het land in feite „on regeerbaar" zou maken. Voor het ogenblik is niets minder waar, zou ik menen; hetwelk alzo niet de mogelijkheid uitsluit, het daarop aan te sturen Intussen hebben we toch eindelijk weer eens een kabinet dat de zaken wat rustiger en zakelijker aanpakt, ze^ Dy voorkeur niet slechter of rooskleuriger tracht voor te stellen dan ze zijn, waarvan de leden zich door de band wat minder om hun „image" schijnen te be kommeren. Wie ook dit laatste mocht betreuren kan wellicht enige troost vinden in de dagelijkse berichten uit landen, waar praktisch alle energie en geestkracht aan de „image-building" der leiders ten offer valt. Met deze vrij talrijke voorbeelden voor ogen lijkt het dus allerminst een gemis, niet iedere avond een minister of een staatssecretaris op de beeldbuis te zien verschijnen; hetzij om zich op de borst te kloppen t.a.v. zijn eigen pres taties, dan wel om af te geven op de fouten zijner voorgangers. Een dergelij ke „show"-politiek schijnt de kwaliteit van het eigenlijke „regeren" dan ook nog al eens ongunstig beïnvloed te heb ben. Wie deze m.i. aanmerkelijke sfeer verbetering mag zijn opgevallen, zeker 8 niet onze landelijke „radicalen", die eerder wel verre van afkering blijken van „show" in de politiek. Breda L. Pison Zo vlak voor de kamerdebatten over de kwestie-Vietnam, herinneren wij ons enkele actuele cijfers. Ze zijn toe passelijk op de veel verbreide visie dat de oorlog in Vietnam bruikbaar is, om het politieke machtsevenwicht te hand haven. Om West-Europa, om Nederland van vrede te verzekeren. Die vrede is dan nü al betaald met de dood van een kwart miljoen Vietnamese kinderen (en dat zijn er nèt zoveel, als er in heel ons land naar de ULO gaan). Bovendien zijn nog eens driekwart miljoen Vietnameesjes, waarvan zeer velen voor het leven, verminkt. Een trieste vergelijking: Dit is een veelvoud van het totaal aan kinderle vens dat in Auschwitz (weet u nog?) werd vernietigd. Dit droevig record werd binnen 4 jaar overtroefd door Vietnam... Mis schien helpt deze wetenschap u, bij het bepalen van een nuchter, maar daarom niet minder menselijk, standpunt. Het is het overdenken waard. Maar vergeet u niet dat wij nooit kunnen zeggen: „Wir haben es nicht gewusst". Krommenie J. C. Datthijn ARNEMUIDEN. A. v. D. op terug weg van zijn land in de Suzannapolder vond, dat de stroopers op eer: land aan de andere zijde van de dijk er ietwat vreemd bij stond. Toen hij ca. 1 km. huiswaarts gereden was, keerde hij naar bedoeld perceel terug. Hij trof daar met ernstige pijnen op het land liggen de 18-jarige tractorchauffeur J. H., uit Heinkenszand aan. Deze werd later per ambulance naar het Gasthuis te Mid delburg overgebracht. Vermoed wordt, dat betrokkene, terwijl hij zijn tractor in de eerste versnelling liet rijden, ge tracht heeft enkele balen stro, welke voor de tractor lagen, te verwijderen. De tractor heeft hem daarbij aangere den. Voor betrokkene was het een bij zonder geluk, dat de opmerkingsgave van A. v D. zo groot was, aangezien hij midden in een doorgaans verlaten pol der gewond op het perceel lag. De burgemeester van Hontenisse maakt bekend, dat met ingang van 25 augustus 1967 ter secretarie der gemeente, voor eenieder ter inzage ligt het besluit d.d 22 augustus 1967 van de gemeenteraad, waarbij is bepaald, dat voor Kloosterzande, Lamswaarde en Terhole een bestemmingsplan wordt voorbereid een en ander zoals op de bij dit besluit behorende tekeningen nader is aangegeven. Hontenisse, 22 augustus 1967. De burgemeester voornoemd, C. J. van Hoogtegem. boeiend voor elk lid van het gezin elke dag opnieuw Kuipershaven 43 - 44 - 45 Dordrecht Tel. 01850 - 37633 vraagt

de Stem | 1967 | | pagina 5