THBEHDE HELSLOOT REED ZICH DIRECT IN FINALE AMA TEUR-STA YERS Eerste titel voor Deen Olympia houdt groot toernooi SCHERPE KRITIEK op degradatie-regeling Uitslag en w .k. franse titel laan Letort I ontnomen «.-UITZENDINGEN S.S.C. begint de competitie tegen R.V.V.H. leen ?ja' Zaterdagvoetbal DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 liiMK DOPING Gunstige loting Gert Bongers Makker en Proost rijden Wilma van den Berg naar Mexico Coureur verongelukt Hockey in Zeeuwsch-Vlaanderen STUKKEN Contactvereniging Betaald Voetbal Ruiterconcours op RAC-veld METEN ZESDAAGSE Amsterdam gelijk met Munster is u de beste luw weet: op TTZ 114 ders jaloers op zijn. i 't buitenland niet gd is er zelfs in ons t kan maken zoals kt. En dat is Ryn- gerust midden op AMSTERDAM (ANP) De fransman Désiré Letort vierde j„ de Ronde van Frankrijk, is de litel van Frans kampioen op de ,(Cg voor beroepsrenners kwijt. Het bestuur van de Franse wie lerbond heeft deze maatregel woensdag tijdens een spoedverga dering in Amsterdam genomen, omdat een onderzoek naar ge bruik van stimulerende middelen een positief resultaat heeft opge leverd. Letort is van de titel ver vallen verklaard en hij zal zijn nationale kampioenstrui weer in moeten leveren. Een gevolg van jet een en ander is, dat Letort ach uit de Franse ploeg voor de wereldkampioenschappen ge schrapt zag. De amateurrenner Francis Ducreux, derde bij het Franse kampioenschap op de weg werd om dezelfde redenen voor drie jaar geschorst. De Franse wielerbond zal zich nog nader beraden over een even tuele reprise van de nationale kampioenschappen op de weg voor beroepsrenners. AMSTERDAM (ANP) Bij de ama- leurachtervolgers, d>e vanmorgen hun kwalificatieritten rijden, is de Neder landse kampioen Gert Bongers gunstig ingedeeld tegen de sterke Tsjech Jiri Daler. Een vooideel voor dit tweetal is bovendien dat zij in de voorlaatste rit rijden en dus een overzicht hebben van de voornaamste prestaties. De tweede Nederlander, Frans van de Ruit, start tegen de in ons land onbekende Zwitser Xaver Kurmann. De indeling van de kwalificatieritten, waaruit de snelste acht in de kwart finales komen, is le serie: Jan Bijlsma (Austr.) - Mc. Keown (G.B.): 2e serie: Jose Angueira (Spanje) - Gilles Fedoroff (Fr.); 3e serie: Slavtcho Nikolov (Bulgarije) - Franz Buchelle (Oostenrijk)4e serie: kuppert Kratzer (W.-Dld) - Jean Lin- dekens (België): 5e serie: Bernard Dar- met (Fr.) - Heinz Richter (O.-Did); 6e serie: Walter Richard (Zwit.) - Franz Bachmeier (Oostenrijk); 7e serie: Pre- ben Isaksson (Den.) - Rowanpeacock (Z.-Afr,); 8e serie: Rajmund Zielinski (Pol.) Caprianc. Chemello (It.); 9e serie: Frans v, d. Ruit (Ned.) - Xaver Kurmann (Zwitserl.); 10e serie: Paul Cratez (België) - Klaus Ampler (O.- Dld.); 11e serie: Purzla Milan (Tsj.-Sl.) Enzo Brentegani (It); 12e serie: Victor Bikov (Rusl.) Mogens Fr 3y (Den.) 13e serie: Slanislav Moskvin (Rusl.) - Graham Webb <G.-B.); 14e serie: Ge rard Bongers (Ned.) - Jiri Daler (Tsj.- SU; 15e serie: Clive Mego (Z.-Afr.). (Van onze sportredactie AMSTERDAM Tweemaal verzorgt Ia va,1(*aa£ uitzendingen van de T kampioenschappen wielrennen op je baan in Amsterdam. Om 19.00 uur Komt men voor het eerst in de lucht voor een reportage van de kwartfinales achtervolging voor amateurs. De int ending - die tot 19.40 uur duurt i eyen onderbroken worden voor de ;«ische Tips", Later op de avond oi,t een tweede reportage. Van 22.50— uur zendt de NTS dan de tweede van de prof-stayers uit. (Van onze sportredactie) i STERDAM De Belgische sn r?' vrees^e Leo Proost lieeft°S a^cer te hebben verloren, net/1 yeer wai yeruster adem kun- ien$ ^roost geblesseerd tij- hrnh611 va^artV *n zijn woonplaats den d Wuarna hij werd aangere- hersteid' ^en.aul° toeer zover Hchtig bh gisteren weer voor- u kon gaan- hnno *ker zal in ieder geval 2ijw Jletsen. De Belg, die dinsdag bles«!PDÏÏr k en een Paar vingers doorhp Ce' ZQL „Ik heb nu wat om 'k dr;n!ii te bijten. Misschien word tanptoe)0ar elU(*elijh eens wereld- LEO PROOST (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het eerste te verdelen wereldkampioenschap wielrennen op de baan heeft in eens een behoorlijke verrassing opgeleverd. Niet de als grote fa voriet gestarte Fransman Pierre Trentin, die de titel vorig jaar veroverde, maar de onbekende Deen Fredborg liet de snelste tijd voor zich afdrukken op de 1.000 m tijdrit met staande start. Voor Trentin, die slechts een vierde plaats wist te bereiken, was dit een vrij grote teleurstelling. De Fransman moest zelfs nog een Pool en een renner uit Trinidad, Gibbon voor laten gaan. De tijd van Fredborg was 1.08.63 sec. Trentin haalde 1.09.21. De Nederlandse deelnemer, Klaas Balk, bracht het er niet slecht van af. Hij eindigde op een zesde plaats, in tijd gemeten direct na Trentin. Jan Derksen had Balk ,,met wat geluk" een plaats tussen de laatste drie gedacht, maar daar is de 18-jarige baanrenner niet in geslaagd. Nochtans was men niet on tevreden. Het begin van de wereldkampioen schappen in het met 5000 toeschouwers redelijk goed bezette Olympische Sta dion, begon voor de Nederlandse baan renners niet zo hoopvol. Keetie Hage plaatste zich op dappere wijze voor de kwartfinale achtervolging, maar hierin was zij reeds bij voorbaat kansloos te gen de Russin Garkushina en ook de eerste stayersserie bij de amateurs le verde geen succes op. Cor Groenewe- gen eindigde als vierde. De Amsterdammer was niet fortuin lijk. Hij startte als laatste van de zeven deelnemers, maar terwijl gangmaker Koch met de Westduitser Gunther Weil de als eerste gestarte Italiaan Carniel totaal murw reed deze zou op ruim tien ronden achterstand eindigen kwam Groenewegen achter Pelser ge leidelijk naar voren. „Ik was bang dat er met de machine van Pelser iets zou gebeuren", zei Cor Groenewegen nader hand. PIERRE TRENTIN teleurstelling De Russin Obodovskaja, finale. die de snelste tijd maakte, tijdens haar kwart- DEN HAAG (ANP) —Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie gevraagd de sprintster Wil ma van den Ber? (De Keien) toe te voegen aan de ploeg, die zal worden afgevaardigd naar de pre-Olympische wedstrijden, die in oktober in Mexico worden gehouden. Tijdens de dames-interlandwedstrijd Neder! amd-Roemenië die het vorige weekeinde in Groningen werd gehou den, triomfeerde Wilma van den Berg met grote overmacht op de 100 en 200 meter. Bovendien had zij een belang rijk aandeel in de overwinning van Nederland op de 4 x 100 meter. WILMA VAN DEN BERG LUIK (ANP) Tijdens de eerste nacht van de autorace .,De Marathon van de weg", die op de Nurburgring wordt gehouden, heeft een ongeluk plaatsgehad, dat het leven kostte aan de Belg Berger. De Porsche van Ber ger reed tegen een hoorn en de cou reur werd op slag gedood. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het hockeytoernooi dat, het Terneuzense Olympia in het komende weekeinde gaat organiseren, wordt een grootse manifestatie. Twin tig heren- en tien tlameselftallen zul len deelnemen aan dit zesde Terneu zense toernooi, waarmee het eveneens zesjarige Olympia indertijd startte. Drie elftallen, waaronder de organi serende vereniging, traden toen in het strijdperk. In vergelijking met de rest van Ne derland is 't aantal Zeeuwsch-Vlaam se hockey vereniging en wel bijzonder laag: niet meer dan twee, waarvan het Hulster Rapide dit jaar het zil veren jubileum gaat vieren. Het Ter neuzense Olympia, dat zes jaar gele den werd heropgericht, startte eigenlijk al in 1947. Olympia telt op het ogen- Hij zou gelijk krijgen, want terwijl Groenewegen was opgerukt naar een veilige tweede plaats achter Weil, gaf de machine van Pelser het op de helft van de strijd op. De cilinder was stuk en voordat reserve-gangmaker Staken burg zijn motor op gang had gebracht zag de Amsterdamse stayer zijn voor sprong van een halve baan omgezet in een achterstand van bijna een ronde op de nu als tv/eede rijdende Rus Mar kov. „Ik heb nog geprobeerd terug te komen, maar met Stakenburg ging het gewoon niet". Cor Groenewegen was duidelijk teleurgesteld. Hij kwam tot op 200 m van de Rus, toen was het ge beurd. „Eerst de laatste paar ronden ging het beter" Groenewegen eindigde als vierde. De achtervolging bij de dames werd volledig beheerst door de Russinnen Obodovskaja en Garkushina, die al da delijk sneller waren dan de Britse ti- telhoudster Burton. De Nederlandse Janny Jonkers was de langzaamste in de series, terwijl Keetie Hage in de kwartfinales kansloos was, nadat zij zich in de kwalificatie als zevende had geplaatst. De 29-jarlge Amsterdammer Dries Heisloot vijzelde het Nederlandse ver trouwen weer wat op. In de tweede se rie van de amateur-stayers was Helsloot oppermachtig. De Amsterdammer, die aanvankelijk als tweede achter de Zwit ser Janser was gestart, werd na tien kilometer door de Fransman Giscos naar de derde plaats gedrongen, maar kwam spoedig al weer terug. Veteraan-gangmaker Wiersma wacht te toen tot Janser veel krachten had verspeeld met het dubbelen van tegen standers en sloeg na 35 km toe. Binnen een paar ronden ging de Zwitser door de knieën en toen reed Helsloot een gewonnen race. In de laatste vijf kilo meter deed hij nog een poging om Janser, die toen als enige nog niet ge dubbeld was, op een ronde te rijden, maar slaagde daar net niet in. Met Helsoot ging Janser die zon dag j.l. in Zürich had verrast door een zege op Piet de Wit direct over naar de finale. Tot de verslagen te- genstanders behoorde de Spanjaard Mi guel Mas, die twee jaar geleden in San Sebastian de wereldtitel veroverde. Dat zijn gangmaker pech kreeg maakte weinig uit, want toen lag de Spanjaard toch al in geslagen positie. UTRECHT. Het bestuur van de Contactvereniging Betaald Voetbal heeft zich in een uitvoerige brief ge richt tot alle clubs, die uitkomen in het betaalde voetbal. De contactvereniging keert zich in dit schrijven sterk tegen de door het sectiebestuur van de semi- profs vastgestelde promotie- en degra datieregelingen voor de komende sei zoenen. Het sectiebestuur wil door ver sterkte degradatie in de ere-divisie de hoogste afdeling van het betaalde voet bal in twee seizoenen terugbrengen van 18 tot 16 clubs. Het bevreemdt de Contactvereniging dat het besluit is genomen zonder rug gespraak met de clubs. Te meer omdat het sectiebestuur enkele maanden ge leden heeft laten weten dat het een beter overleg wenste met de betrok kenen. De Contactvereniging brengt 15 punten onder de aandacht van de clubs. Het verzoekt de verenigingen de ma terie te bestuderen, waarna deze op de De enige Nederlandse deelneemster in de achtervolging die de kwart iinales haalde, Keetie Hage, gaat hier van start. Zij werd uitgeschakeld door de Russin Garkushina. «llllinilllHIIIHIIIIHIIIIIHIIIIHIIIHIIIII IIIIIHIIIIUIIIHIIIIHIIIII (Van onze paardesportmedewerker) RIJEN Naar schatting; 350 ruiters en an.azones van landelijke rijvereni- gingen tot uit verre omtrek komen aan staande zondag naar Rijen om elkaar in een nationaal concours te bekampen. Voorzitter Ant. Verhees van de 22- jarige rijvereniging „Pr. Bernhard" zag de kansen tot slagen dit jaar beter dan ooit omdat men nu de beschikking heeft over de voetbalvelden van RAC, die, na 35 jaar, per 1 september aan staande worden teruggegeven aan de eigenaar wegens het betrekken van een nieuw gemeentelijk sportpark. Zijn de velden „ontmanteld", RAC liet voor dit concours wèl de kantine staan zo dat de ruiters de beschikking hebben over een behoorlijke accommodatie. Het coneocrs vangt zondag om 10 uur aan met het optreden van de achttallen en de individuele dressuur. Dan volgt het springconcours in de klassen B„ L., M. en Z., alsmede treden de tuigpaard- nummers aan in tweespannen en open klasse. Burgemeester J. J. F. Krol zal te 14.00 uur de officiële opening ver richten. De volgende acht dames plaatsten zich voor de kwartfinale achtervolging: Obodovskaja, Rusl. 4.05.10; Gar kushina, Rusl. 4.05.86; Burton, G.B. 4. 10.83; Mattig, O.-Dld. 4.24.80; Reynders, Belg 4.17.21; Barbedette, Fr. 4.19.12; Kzatie Hage, Ned. 4.19.23 en Pitchford G.B. 4.20.68. Kwartfinales dames-achtervolging: Eerste rit: 1. Obodovskaja 4.09,86; 2. Pitchford, G.B. 4.19,27. Tweede int: 1. Garkushinr 4.06.45; 2. Keetie Hage 4.18,56, Derde rit: 1. Burton 4.10.59; 2. Barbe dette 4.19.53. Vierde rit: 1. Reynders 4,14.42; 2. Mat tig 4.14.52. De indeling voor de halve finales, die anmorgen worden gereden, is: Gar- kushina-Reynders en Obodovskaja- Barton. Eerste kwalificatie amateurstayers over 50 kilometer. (De eerste twee plaatsen zich direct in de finale): 1. Weil, W.-Dld. achter Koch 38 min, 06,70 sec.: 2. Markov, Rusl. achter Wal- rave op 430 m; 3. De Vleminck, Belg achte I r mzetti op 830 m: 4. Groene wegen, Ned. achter Pelser op 2235 m; 5. Herger, Zwits. achter Notter op 2530 m: 6. Philippe, Fr. achter Laval op 4115 m; 7. Carniel, It. achter Dagnoli op 5365 in. De ingeschreven Tsjechen Steigl, Koci en Svorada zijn niet in Amster dam verschenen. Tweede serie amateurstayers) 1. Helsloot (Ned.) achter Wiersma in 38.03.80; 2. Janser (Zwits.) achter De Graaf op 430 meter; 3. Crowe (Austr.) achter Walrave op 915 meter; 4. Mas (Spanje) achter Laval op 1235 meter; 5. Michiels (Belg.) achter Pelser op 1960 meter; 6 Giscos (Fr.) achter Blanc-Ga- rin op 3115 meter; 7. Andini (It.) achter Lorenzetti op 4110 meter. Tijdrit over 1000 meter met staande start voor amateurs is 1 en wereldkampioen Fredborg (Den.) 1 min. 08.63 sec.. 2 Latocha (Polen) 1.08.76. 3 Gibbon (Trin.) 1.09.11, 4 Tren tin (Fr.) 1.09.21, 5 Sartori (It.) 1.09.43, 6 Balk (Ned.) 1.09.49, 7 Agapov (Rusl.) 1.09.70. 8 Perkins (Austr.) 1.09.92, 9 Honz (West-Dld.) 1.10.23, 10 Booker (G.B.) 1.10.31, 11 Goens (Belg.) 1.10.58, 12 Pec- ka (Tsj.-Sl.) 1.10.81, 13 Nicol (Zd.-Afr.) 1.10.88. 14 Hancke (Oost-Dld.) 1.10.95, 15 Sleisz (Hong.) 1.11.95, 16 Burki (Zw.) 1.12.27, 17 Slalov (Buig.) 1.12.86, 18 Nieminen (Fin.) 1.13.28, 19 Oberst (Oos tenrijk) 1.13.76, 20 Nakatani (Japan) 1.15.52. III1III (Van onze sportcorrespondent) BREDA De K.N.V.B.-voetbalcom- petitie van de zaterdagelftallen begint dit jaar een week eerder dan vorig seizoen. SSC opent de competitie in Ridderkerk. De Capellenaren gaan op 26 augustus op bezoek bij landskam pioen RVVH. Een gelijk spel tegen de Ridderkerkse voetballers zal voor S SC al een gunstige start betekenen. Programma 2 klas B: Heeransdam- Kozakken Boys, Excelsior (M)-SHO (14.30 uur)Ter Leede-Arnemuiden, Noordwijk-DOTO; SSS-Ams tel veen, R VVH-SSC '55 (15 uur). In de derde klas ontvangt Sprang Rillandia, gezien de goede resultaten in de oefenwedstrijden behoort een overwinning van Sprang tot de mo gelijkheden. Dinteloord speelt thuis te gen het O'osterhoutse SVV. De elftal len zullen elkaar niet veel in kracht ontlopen. Wanneer AZW (Axel) het tempo van de tweede klas, waaruit zij degradeerden hebben overgehouden, zit er voor hen tegen streekgenoot Terneu zense Boys wel een overwinning in. Voor Seolto zal het in Woudrichem niet meevallen om te winnen, terwijl Good Luck tegen Ro-da Boys in staat moet zijn om de punten uit het vuur te slepen. Programma 3e klas: Sprang-Rillan- dia; Dinteloord-SW; De Meeuwen-Ni- vo Sparta; AZW-Temeuzense Boys, 15.00 uur; Woudrichem-Seolto; Good Luck-Rod Boys, 14.30 uur. Wanneer Wit-Zwart kans ziet om te gen het gedegradeerde Wilhelmina (Aalburg) tot winst te komen, kunnen zij de toekomst met een gerust hart tegemoetzien, want ondanks het feit dat Wilhelmina een klas zakte moet het nog steeds als een geduchte te genstander gezien worden. De tweede Capelse club, HNC, gaat op bezoek bij Wijk, waaraan de Capellenaren de han en wel vol zullen hebben. Zwaluwse Boys gullen zich tegen Altena (Nieu- wendijk) zeker niet gewonnen geven, wanneer doelman Polak weer in zijn goede vorm steekt zijn de Boys nog niet verslagen. Programma 4e klas: Brakel-Sleeu- wijk; Rust Roest-ZuilichemWijk-HNC 16,00 uur; Wit Zwart-WilhelminaAl ten a-Zwaluwse Boys; alle wedstrijden vangen aan te 16.45 uur, tenzij anders, aangegeven. eerstkomends rayonvergaderingen hun standpunt kenbaar kunnen maken. De belangrijkste punten zijn: A. Vermindering van het aantal ere divisieclubs tot 16 betekent: 1. voor twee clubs spelen op een lager niveau 2. voor 16 clubs vermindering van de recettes, aangezien er vier wed strijden uitvallen. Volgens schatting zou dit de eredivisieclubs per sei zoen één miljoen gulden kosten B. Versterkte degradatie gedurende twee seizoenen houdt het gevaar in van harder en meer verdedigend voet bal. C. In 1968/69 zal elke zondag één ere divisieclub vrij zijn. D. Men saneert aan de nog vrij leefbare top van het betaalde voetbal' en dringt de programma-moeilijkheden, die men juist uit de weg wil gaan, op aan de eerste en tweede divisie. E. De Contactvereniging vindt het ar gument dat een competitie van 18 clubs gr moeilijkheden geeft met het afwerken van een wedstrijdpro gramma rchrome!ijk overdreven. F. Inhaalwedstrijden op woensdagen zijn zeer goed mogelijk, aangezien dertien clubs uit de ere-divisie licht- wedstrijden kunnen spelen. G. Deelneming aan intertoto of andere internationale competities mag nooit reden zijn om de nationale competi tie in te krimpen. H. De Contactvereniging betwijfelt of bij een kleinere ere-divisie de kwali teit beter wordt, aangezien er meestal gering verschil in kracht bestaat tus ten de nummers 10 tot en met 18. I. Het verlangen om meer interland wedstrijden te spelen is begrijpelijk. De verwezenlijking van dit verlangen mag echter niet ten koste van de clubs gaan. J. Het argument, dat een vroeg begin van de competitie op 13 augustus na delig is, is lang niet altijd door de feiten bewezen. Men kan dit even goed stellen voor het begin op 20 of 27 augustus. K. Bij inkrimping van de ere-divisie mist de sporttoto vier volle compe titie-dagen. L. Het bestuur van de Contactraad vraagt zich af waarom het sectie bestuur betaald voetbal tegen de grote meerderheid van clubs in zijn besluit wil handhaven. Het vreest, dat hiier sprake is van een prestigezaak, die noch in het belang van de clubs noch in die van het betaalde voetbal in Nederland is. blik 90 leden, waaronder een groot aantal jeugdleden, die dit jaar voor het eerst spelen. De meisjes gaan dit jaar voor het eerst in de juniorenafdelmg meedoen een eer die de jongens junioren al heel wat langer deelachtig zijn. Het dames elftal speelt in de derde klas van de Nederlandse Hockeybond. Voor de da mes betekent een uitwedstrijd vaak ver reizen: b.v. naar Tilburg, Oister- wijk of Oasterhout. Voor de heren, die zich opgewerkt hadden uit de onderbond naar de vier de klasse van de grote bond, kotmt er dit jaar een nogal ingrijpende veran- deidng. De competitie indeling is diit jaar geheel op Zeeuwse leest geschoeid waarbij alle clubs beginnen in de vier de klasse. Dat kan omdat er in Zee land inmiddels enkele hockeyclubs bij gekomen zijn: Zierikzee, Goes en Vlis- singen. Middelburg is Zeelands oudste en grootste vereniging. Aan de Zeeuwse competitie neemt ook Bergen op Zoom deel. Met deze vijf verenigingen zal men echter niet meer dan tien van de dertig compe- titiedagen kunnen vullen. „Te weinig" vindt de heer J. G. Verlinde, de Olym- piavoorzitter. „Bovendien kunnen we ons nu nauwelijks meer optrekken aan het peil van de andere clubs, zoals we dat tot nu toe kondon doen aan de veel betere Brabantse clubs tegen wie wij moesten spelen". Om hef spelpeil te kunnen meten heeft Olympia het komende toernooi georganiseerd. „Eigenlijk een te zwa re opgave voor zo'n kleine club als de onze", vindt de heer Verlinde. De organisatie zaj e.chter wel weer even bevredigend zijn als in voorgaande ja ren. Het Terneuzense toernooi heeft althans in de hockeywereld een goede naam. Dat valt ook af te leiden uit het feit dat de deelnemers niet eens behoeven te worden gevraagd. Ze mel den zich zelf wel en enkele van hen moesten zelfs worden algewezen, om dat het deelnemersaantal (vorig jaar waren het nog maar zes dames- en vijftien herenelftallen) anders bo ven de organisatorische krachten zou groeien. De deelnemers komen uit Limburg, Brabant, Rotterdam, Antwerpen, Leu ven, Gent, Hulst en Terneuzen. Het toernooi draagt de bijnaam van de be roemde Temeuzenaar De Dekker, „De vliegende Hollander". De elftallen ko men uit in de tweede, derde en vier de klasse van de Nederlandse hockey bond. Ook de Belgische deelnemers staan hun mannetje. „Een club als Gantoise (Gent) staat bijvoorbeeld en kele klassen hoger dan Olympia", al dus de heer Verlinde. Het toernooi wordt gehouden op viler velden van het Zuidersportpark. Men speelt zaterdag van 12 tot 6 uur, ter wijl men zondag begint om 10 u. Rond half vier beginnen de finales, terwijl de zondagse feestavond niet weinig bij draagt aan de aantrekkingskracht van het Olympiatoernooi. Een probleem voor de organisators is het onderbrengen van de deelne mers. De dames zullen gehuisvest wor den bij de leden thuis, de heren wor den ondergebracht in een tentenkamp in het Zuidersportpark. De heer Verlinde wijst ook nog o-p enkzle specifiek Zeeuwse hockeyproble- men: „Deze tak van sport is nog te weinig bekend in Zeeland en boven dien zien de meeste hockeyers zich op hun 18e jaar gedwongen de pro vincie te verlaten om elders naar uni versiteit of hogeschool te gaan. Tussen de Zeeuwse clubs mist de heer Ver linde de gewenste samenwerking. „Daardoor missen we een eigen Zeeuwse inspraak in de bond", zegt hij. AMSTERDAM (ANP) Op de zes- daagse-kalender voor het komende sei zoen staat dc zesdaagse van Amster dam van 8 tot en met 14 december gelijk met die van Munster, De vol ledige kalender ziet er als volgt uit: Londen: 18-23 september; Wenen: 28 sept.-4 okt„ West-Berlijn 6-12 oktober iDeutschlandhalle)Madrid: 10-15 ok tober; Dortmund: 19-25 oktober; Frank fort: 27 okt.-2 november; Essen: 9-15 november; Gent: 20-26 november; Zü rich: 30 november-6 december; Mun ster en Amsterdam: 8-14 december; Charleroi: 16-22 december; Keulen: 27 december-2 januari: Bremen: 4-10 ja- nueri; Berlijn Sportpalast: 12-18 ja nuari; Milaan: 15-21 februari; Antwer pen 23-29 -februari. RINY HUYBREGTS werd tijdens de wielerkoers te Steenbergen door pech uit de dertien man sterke kopgroep geworpen. De Ettense coureur was daardoor met meer in staat een ereplaat* voor zich op te eisen. Wim Evert- se werd in deze wedstrijd derd» terwijl Bert Broere als achtst» binnenkwam. In een wedstrijd te Kalken werd Huybregts zestiende. tit—liWil ui MIBW—i

de Stem | 1967 | | pagina 13