Grote belangstelling op derde dag van de visserijfeesten Z Plannen bouw r.-k. strandkerk vorderen Jaarmarkt was succes Volgend jaar? VERHOLEN GOES Te Renesse Dagblad De Stem VLISSINGEN Concert van harmonie uit Rotterdam TERNEUZEN Hugenoten kruis voor bejaardenhuis Zeehengel wedstrijd Sluis zondag a.s. in program „havenconcerterG Tentoonstelling in raadhuiskelder Tankwagen uit Zundert in België omgeslagen WatM. Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek °P 3 en 5 Het geheim van de HET IS DRUK IN DE FLINKE MEISJES \serAfu ws\ SCHELVIS iflOO SCHOL-FILE 4 SIA-OUE SPZRZIE BONEN SPEK- SN2JBONEK HAM ®5 CHOCOIAfë HASEL BESCHUIT ONTBIJT- KOEK VAAT DOEKJES [SHAMPOO RUM- STICKS S14GERU m. VMKm»êSM Levm VARKBNS PRUZENf DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1967 Schieting van Jac. v. Beieren Op het mooie schietplein te Goes gaf de vereniging Jac. van Beieren een schieting op de staande wip. Er waren 46 schutters van 12 verenigingen aan wezig. De uitslag is als volgt: hoofd- vogel: ir. Potter van Ons-Genoegen te Oudelande; 1 ste zij vogel: H.A. Mol van Jac. van Beieren te Goes; 2de zij vogel: W. de Wilde van Juliana te Ou delande; 1 ste bovenkal: P. Driedijk van Soiranus te Heinkenszand; 2 de bovenkal: J. Rijk van Concordia te 's-Heerenhoek; 1 ste onderkal: J. Goet- heer van. Juliana te Oudelande; 2 de onderkal: P. Rentmeester van A.D.L.- M. te Kwadendamme; 1 ste klep: P. Driedijk van Soranus te Heinkenszand: 2 de klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme; 3 de klep: P. Ver muë yan Jac. v. Beieren te Goes. Kwadendamme Mosselschieting De handboogver eniging .Diana" te Yerseke hield een mosselschieting op de staande wippen van Victoria te Kwadendamme. Er waren 87 schutters van 18 verenigingen opgekomen. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: P. Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes; 1 ste zijvogel: W. Boutens van Willem-Teil te Ovezande; 2 de zijvogel: H.A. Mol van Jac. van Beieren te Goes; 1ste bovenkal: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2 de bovenkal: P. Timmerman van Vr,e Schutters te 's-Heerenhoek; lste onderkal F. v. Loenhout van Jac. van Beieren te Goes; 2de onderkal: C. Weistdijk van Vios te 's-IIeerenhoek; 1 ste klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2 de klep: J. Boon man van Concordia te 's-Heerenhoek; 3 de klep; L. Vermuë van Soranus te Heinkenszand; 4 de klep: Jac Doe- ne van Victoria te Kwadendamme: meeste kleine vogels: mevr. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme. 4 stuks. Uitslag van de tweede wip: 1 ste hoofdvogel: A.A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2 de hoofdvogel: Jac- Vermuë van Jac. van Beieren te Goes: 1 ste zijvogel: H.A. Mol van Jac. van Beieren te Goes 2de zijvogel: W. Hui- fe van Vooruitgang te kwadendamme; de zijvogel: L. Vermuë van Soranus te Heinkenszand; 4 de zij vogel: B. v. Damme te Koewacht; 1 ste kal: P. Steketee van Diana te Yerseke; 2 de kal: F. Moens van Spes-Nostra te Ove zande; 3 de kal: Math. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 4 de kal: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme; meeste kleine vogels: M. de Jonge van Willem-Teil te Ovezande, 6 stuks. Rilland-Bath Afscheid De Nederlands Her vormde Kerkeraad" heeft de heer JA. Boot op hartelijke wijze dank gezegd voor zijn dertigjarige arbeid in de kerkvoogdij. Hij was vanaf het einde der oorlog president-kerkvoogd. De heer J. Koppejan, thans presi dent-kerkvoogd. dankte de heer J. A. Boot voor zijn vele werk en overhan digde hem het boekwerk van dr. De Jong „De bezetting". Aan mevr. Boot werd een bloemstuk geschonken. (Van een onzer verslaggeefsters) WESTERSCHOUWEN De raad van Wester schouwen, heeft besloten de com binatie stichting R.-k. Toeristen zielzorg iin Zeeland en de N.V. Horok te Bergen op Zoom een bouwgrond-exploitatie vergunning te verlenen voo^ de bouw van een r.-k. strandkerk met een hore cabedrijf. Dit betekent, zo deelde bur gemeester H. P. Everwijn in de raads vergadering mee, dat de aanvraag voor de kerkbouw nu bijna rond is. Het pro ject zal, zoals bekend, worden gereali seerd aan de Hoogenboomlaan. (Van onze correspondent) BRESKENS. De derde dag van de visserijfeesten te Breskens heeft zich in een grote belangstelling mogen ver heugen, ondanks het slechte weer. De ze belangstelling ging vooral uit naar de grote jaarmarkt op het Oranjeplein. Reeds vanaf het begin tot ver in de avond was het een grote drukte. Tus sen de kramen was het een stapvoets heen en weer gaan van de belangstel lenden. 's Avonds was er op het Spui- plein een taptoe door de muziekvereni ging Uit het volk - voor het volk. Het stichtingsbestuur kwam in hotel Valk byeen om een slotbeschouwing te hou den. Voorzitter E. Seus zei, dat de visserij- dagen goed zijn verlopen en betreurde het nogmaals, dat er dit jaar geen praalwagens hebben kunnen rijden. De praalwagens zijn de stootkracht van het visserijfeest en trekken altijd de grootste belangstelling. Er waren enke le buurtverenigingen die wel een praal wagen wilden bouwen, doch haar aan tal was te gering. De opzet om een goed programma samen te stellen, achtte de heer Seus zeker geslaagd. Hij bracht dank aan b. en w., de gemeenteopzich ter, de rijkspolitie alsmede het stich tingsbestuur voor hun spontane mede werking. De garnalenkoningin met haar hofdames hebben zich ook goed van haar taak gekweten, aldus de voorzitter. Alle drie kregen ze een presentje in de vorm van een bijouteriedoos. Jam mer vond hij het dat wegens perso neelstekort ook geen entree kon worden geheven voor de verschillende festivi teiten. Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie tr nr r irvr inspectie Zeeland F. DE LIGT L R DE JQNG tel. 6252, Goes tel 01150—4281, privé 7300. Goes. Terneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel. 01140-2005. Rédacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanieren: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost. burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden medede'ngen 214 mm gewone advertenties. Bij cmtract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,- elke regel meer 1 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0.65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Wat het volgend jaar zal gaan ge beuren, weet de stichting nog niet. Men zal eerst eens tot rusJt moeten komen van deze festiviteiten en dan de zaak verder bekijken. Uiteraard wil de stich ting wel een visserijfeest organiseren, doch geen evenementen op touw zetten. Dit is het werk voor de WV. Burge meester J. Eekhout vond het traditie getrouw samenkomen een goede ge dachte. Hij noemde het feest van dit jaar zeer geslaagd en dankte de voor zitter en het bestuur voor de vele werkzaamheden die zij hebben ver richt in het belang van de gemeente Breskens en ook in het belang van de bevolking in West-Zeeuwsch-Vlaande ren en de vele toeristen die hier ver blijven. In een korte uiteenzetting ging hij in op het ontstaan van de feesten in 1953 en wat de gevolgen daarvan waren. Ook liij betreurde het, dat er geen praalwagens gereden hadden dit jaar. Het aantal mensen dat dit jaar de visserijfeesten bezocht heeft, is zeker niet minder dan in voorgaande jaren, aldus de burgemeester. De basis die nu weer is gelegd, is zeker gezond om ook voor 1968 deze festiviteiten te or ganiseren. (Van een onzer verslaggeefsters) Vlissingen krijgt zaterdag 19 augus tus bezoek van de harmonie „Doek- yard" uit Rotterdam. Het muziekge zelschap zal 's morgens om 11 uur of ficieel op het stadhuis worden ontvan gen door het gemeentebestuur, de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" en de Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen". Tijdens deze ontvangst geeft stadsbeiaardier Piet Broerse een con cert op het stadhuiscarillon. Dan is er van vyf voor 12 tot kwart over 12 een show door de majoretten en de drumband van „Dockyard" op het stadhuisplein. Hierop aansluitend maakt de harmonie „Ons Genoegen" een mars door de stad. Eindpunt is hotel „Britannia". Vandaar vertrekken beide verenigingen 's middagts om kwart voor 4 voor een mars naar het plantsoen aan de Koudekerks eweg. Achter het medisch centrum zal de harmonie „Dockyard" een concert ge ven. Om 5 uur vertrekt het gezelschap weer naar Rotterdam. De harmonie „Dockyard" („marinewerf") is nauw verbonden met de Rotterdamse Droog dok Maatschappij. Beschermheer van de vereniging is de heer Van der Pols, directeur van cle R.D.M. Receptie DOP-sociëteit Het bestuur van de DOP-sociëteit houdt vanavond van half 8 tot half 10 een receptie in het gebouw „De Kajak" aan de Sarazijn- straat. De DOP's willen, zo schrijven zij op de uitnodiging „met het aanbieden van koffie, cola en chocolademelk uit drukking geven aan hun vreugde over het eindelijk in exploitabele staat raken van hun sociëteit", een project van Jeugd- en Jongerencentrum Ruimte' af deling Vlissingen. Over dit project schreven wij reeds uitvoerig.' Arnemuiden Opening sportvelden Burgemees ter Hack van Arnemuiden zal zater dagmiddag om drie uur het nieuwe sportveldencomplex met kleedaccom modatie officieel openen. Ter gelegen heid van de opening zijn er die mid dag korfbal- en voetbalwedstrijden. (Van onze correspondent) Dominee W. H. Gispen heeft, namens de gereformeerde kerk in Terneuzen, aan het protestantse bejaardenhuis „Bachten Dike" een fraai Hugenoten- kruis aangeboden. De directrice onthul de dit in een donkere en lichte houtsoort gemaakte kruis, dat ontworpen is dooi de beeldhouwer Klaas op 't Land uit Achterveld (Utrecht). Deze plechtigheid had plaats in het bejaardenhuis in aan wezigheid van o.a. dominee Berger (eveneens predikant van de gerefor meerde kerk) het moderamen van de kerk, bet bestuur van „Bachten Dike", bewoners en personeel. Na de over dracht sprak de heer D. van Es, voor zitter van het bestuur van het bejaar dentehuis een dankwoord. (Van onze correspondente De hengelaarsvereniging „Ontspan ning Na Inspanning" te Terneuzen hield zaterdag 12 augustus haar derde clubwedstrijd aan de oevers van de Westerschelde te Terneuzen. Dit was de eerste zeewedstrijd, de twee vorige werden gehouden op de Otheense Kreek- Bij het begin van de wedstrijd zorgde Pluvius voor een behoorlijke hoeveel heid regenwater, gelukkig duurde dit niet lang. 72 Leden namen aan de wed strijd deel, van wie na afloop 53 henge laars konden zeggen, „dat zij vis ge vangen hadden." Het waren geen grote vangsten en ook de vis, die ge vangen werd, was dit niet, maar toch konden er 20 sportvissers met een prijs huiswaarts keren- De 10 eerstgeklasseerden waren: R. de Smit (74 pnt), J. Cornelissen (67 p P. Verhelst (63 p.), Fr. Donze (61 p.) E. Pladdet (59 p.) J- Harpe (54 p.) M. Trevisan (45 p.) mw. Federman (43 p.) A- Hamelink (41 p.) en W. de Cuijper, eveneens met 41 punten. De eerstvolgende wedstrijd van ONI zal plaatsvinden op zaterdag 7 okto ber a.s- en zal weer aan de oevers van de Westerschelde worden gehouden van 15-00 tot 18.00 uur- Dit zal dan de be slissingswedstrijd worden voor het Clubkampioenschap 1967- Aardenburg Wereldvrede Van 19-27 augustus wordt in samenwerking met de vere niging „Jeugd en de wereldvrede" in het Van Eegbenhuis te Aardenburg een cursusweek gehouden over het the ma: Geweldloos Actief". Medewer king wordt verleend door het Centrum voor Geweldloze Weerbaarheid. Clinge Schieting. Aan de palingschieting in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder werd door 47 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd geschoten door P Stevens te Kemzeke. De beide zij vogels gingen respectievelijk naar W- Brand te Terhole en A. Vlaeminok te Clinge. DE SECTIE '-p het lijk van de 14-jarige Huub Zwart, in de nacht van zondag op maandag uit de Prinsengracht in Am sterdam opgedregd, heeft uitgewezen, dat de jongen door verdrinking om het leven is gekomen. Aanvankelijk achtte de politie misdrijf niet uitgesloten. HET COLLEGE van rijksbemiddelaars heeft het resultaat van de onderhande lingen over de c.a.o. voor dagblad-jour nalisten 1967, zoals dit aan het college ter goedkeuring was voorgelegd, volle dig aanvaard. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS. In een serietje van zeven korte interviews zal het B.R.T.-radxo- programma „Havenconcerten" zondag a.s. een aantal bijzonderheden van Sluis aan een nader onderzoek gaan onderwerpen. Programmaleider Guido Cassiman heeft opnamen gemaakt in het Belfort van Sluis met de heren C. van der Plasse (over hdi grensverkeer), J. Smallegange (Horeca-activiteiten), mevrouw J. But (St. Anna ter Muiden), J. Plassehaert (landbouw), A. van Beijsterveldt (toerisme), C. H. Bukkens (historie van Sluis) en Omer van Vos- selen, de Belgische kunstenaar die jaarlijks een expositie van zijn werken houdt in de kelders van het stadhuis. Burgemeester P. F. van Hootegem legde tijdens he't gesprek in het bijzon der nadruk op het belang van een inniger samenwerking tussen Neder land en België op allerlei terreinen. Het is de eerste keer dat in deze radio serie aandacht wordt besteed aan een niet-Belgische gemeente. Dat hiervoor juist Sluis werd uitgezocht, terwijl het toch allerminst een havenstad is, vindt zijn oorzaak in de historie: tot aan de verzanding van het Zwin heeft Sluis een belangrijke functie vervuld als voorhaven van Brugge. Het programma wordt zondag a.s. uitgezonden via B.R.T. I van 20.00 tot 21.30 uur. De gesprekjes zullen worden gelardeerd met muziek. Het grootste aantal kleine vogels nl. 4 stuks werd geschoten door G. Se- ghers te Clmge. De Vlaamse Gaai De vogelvereni ging „De Vlaamse Gaai" heeft in zaal St.-Cecilia een ledenvergadering, die slechts matig bezocht werd. De jaar lijkse tentoonstelling zal gehouden wor den op 11 en 12 november a.s. De vogels zullen worden gekeurd door een drietal keurmeesters van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. Het bestuur van de vogelvereniging wil in samenwerking met de vogelver enigingen te Nieuw-Namen, Hulst en Kloosterzande een overeenkomst aan gaan, waarbij het zal worden toege staan om de vogels naar de tentoon stellingen van deze verenigingen te brengen. Iedere vereniging zal dan een z.g. kringten toonstelling houden en een tentoonstelling voor de eigen leden. Met de betrokken verenigingen was reeds contact opgenomen, doch er wa ren nog geen definitieve besluiten hier omtrent binnengekomen. Voor de aan staande tentoonstellingen werd nr. 2 als derby-ring aangewezen. Gemeenteraadsvergadering Donder dag a.s. 's avonds om zeven uur zal in de raadszaal een openbare raadsverga dering gehouden worden, waarin o.a. een. drietal ingekomen stukken van g.s. behandeld zullen worden betreffende de salariëring van gemeentepersoneel. Er zullen bwee raadsleden benoemd wor den in de Raad van Bestuur van „Af valwaterleiding Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren-Oos't". Voor de school te Kapelle- brug zullen leermiddelen aangeschaft worden voor verkeersonderwijs en aard rijkskunde. Getracht zal worden om voor de St.-Bernardusschool twee klas lokalen tot stand te brengen, met het nodige meubilair. Subsidie voor restauratie orgel Om het achttiendeeeuwse orgel in de kerk van de H. Henricus te restaureren is bij Monumentenzorg subsidie aange vraagd. Thans is bericht ontvangen, dat deze verleend is. Met de restauratie zal 7.0 spoedig mogelijk een begin worden gemaakt. Groede Tennis Het jaarlijks veteranen- tennistoernooi te Groede is ook dit jaar weer een groot succes geworden- Het aantal deelnemers was zelfs zo groot, dat ieder slechts op twee num mers kon inschrijven- In het gemeen tehuis maakte burgemeester J. C. Eve raars de uitslag bekend. Namens alle deelnemers bracht de heer Van der Hilst dank voor de voortreffelijke or ganisatie en voor het gastvrij onthaal in Groede. Dit toernooi heeft een na tionale naam gekregen en telt ook deelnemers uit België en Duitsland. De uitslag luidt: Heren dubbel: 1. Provoost - Van Eijzeren, 2. Harmsen - Wess-el- Ge mengd dubbel: 1. Timmerman - Tim merman, 2. Apking - Geytenbeek. Da mes dubbel: 1. mevr. Westendorp - mevr. Pari, 2. mevr. Polderman me vr. Timmerman. Dames enkel: 1. me vr. Apking', 2. mevr- Wessel. Heren enkel: 1. dhr. Vreeke, 2. dhr. Hilbers- Hengstdijk Hengelvvedstryd Zondag hield de H-S.V- ,,De Vogel" in haar viswater De Vogel haar 3e clubwedstrijd. Er werd door 34 vissers deelgenomen, waarvan er 23 vissers samen 49 fissen vingen, waaronder 21 ondermaatse, vnl. paling. Er werd ook een onder maats snoekbaarsje gevangen. Verder was de brasem in opmars en liet de baars bijna volledig verstek gaan. De uitslag was als volkgt: 1 J. Maqua te Burcht (B) 2 G. Meer- schaert te Hulst; 3 R. Boogaert te Kloosterzande; 4 J. van Vliemberghe te Graauw; 5 A. Kuypers te Hulst; 6 J. Picavet te Lamswaarde; 7 Magnus te Stoppeldijk; 8 L. Steven- daal te Kloosterzande; 9 A. de Ridder te Hengstdijk; 10 E. van Hecke te Stekene (B) Kloosterzands Geslaagde kermis Te Klooster zande werd het afgelopen weekeinde de tweede zomerkermis gevierd. De exploitanten van de op het Marijke- plein opgestelde vermakelijkheden, waaronder 'n autoscooter, luchtschom- mel, draaimolen, zweefmolen, schiet tent, speelgoedkraam en snoepkraam, hadden over het bezoek niet te klagen. Ook de dans- en eetgelegenheden wer den druk bezocht. De deelname aan de verschillende kruisboogscbietingen was eveneens zeer groot. Aanrtfding Op de Hulsterweg ter hoogte van Het Hof te Zandeplein te Kloosterzande werd de wielrijder J.C. uit Kruisdorp aangereden door de bromfietser L. v.d. G. uit De Klicige (B). V. d. G- kwam uit de richting Kui taart en reed midden op het rijwielpad. Hij had het voornemen de weg dwars over te steken naar het gemeentehuis. Hij merkte vanwege het drukke ver keer de hem tegemoet komende fiet ser J.C. niet op. Een aanrijding was het gevolg. De fietser J.C. kwam te vallen en brak daarbij vermoedelijk een kuitbeen. Hij werd vervoerd naar het ziekenhuis te Hulst. De bromfiet ser V.d. G. kwam met de schrik vrij. Zowel de fiets als de brommer werden ernstig vernield. Uitslag Voetbaltoernooi Het op het sportterrein, door de Veteranen Vereniging gehouden Voetbaltoernooi, mocht zich met mooi weer in een druk ke publieke belangstelling verheugen. De uitslagen waren als volgt: Poule A: Hock-Terneuzense Boys 0-0 Hontenisse-Blijft jong 2-1; Terneuzen- se Boys - Hontenisse 1-0; Hoek-Blijft jong 1-0; Blijft jong - Tern. Boys 1-0, Hontenisse-Hoek 1-4. Stand: 1 Hoek 5 punten; 2 Tern. Boys 3 punten; 3 Blijft jong 2 punten; 4 Hontenisse 2 punten. Poule B: Scheidsrechters Ver. O.Z.V1. H.V.V. '24 0-1; Terneuzen-Robur 0-1; H.V.V. '24-Terneuzen 0-0; Robur- Scheidsr. Ver. O.Z.V1. 2-1. Stand: 1 H.V-V. '24 5 punten; 2 Ro- bur 4 punten; 3 Terneuzen 3 punten 4 Scheidsr. Ver. O.Z.V1. 0 punten. Finale: Hoek-H-V.V. '24 1-1. Hoek won als nr. 5 het Voetbaltoernooi. 3e en 4e plaats Robur-Terh. Boys 0-0 Robur won als no. 5. 5e en 6e plaats Terneuzen Blijft Jong 0-0. Terneuzen won als no- 5. 7e en 8e plaats. Hon- tsnisse-Scheidsr. Ver. O.Z.V1. 0-1. Bij de verloting werd de voetbal ge wonnen door G. Joos uit Kloosterzande met no- 894- De prijzen bestaande uit fraaie bekers en medailles wérden na afloop aan de deelnemers door de voor zitter uitgereikt. Sluis De Belgische kunstschilder R- Quin- tijn uit Knokke zal van 17 augustus tot 3 september exposeren met schilderijen en tekeningen in de raadhuiskelder te Sluis. De heer Quintijn werd' o.m. in 1965 bekroond met het* diploma en de bronzen medaille voor de beroepskunst in België, met de zilveren medaille van de vereniging voor beroepskunstenaars in België en met de zilveren medaille voor de kunst in Europa. Carillonconcerten Hedenmiddag en -avond zijn te Sluis de volgende caril lonconcerten van prof. Ehrém Del- motte te beluisteren. Middagconcert: (4 uur): 1. Lakme, Stances (Delibes)2. Humoreske (Dvorak)3. Sérénade (Schubert)4, Gavotte (Gossec); 5. La parade des soldats debois (Jessel); 6. Menuet (Haydn)7. Volksliederen; 8. Beauti ful Isle of somewhere, Silver threads among the Gold (Danks)9. Madame Butterfly: Sur la mer calmée (Puc cini). Avondconcert (3 uur): 1. Faust: ba- lut o men dernier (Gounod); 2. Me lodie in Fa (Rubinstein)3. Bonne nuit (Meyer-Helmond)4. Menuet (Mo zart); 5. Andante de la symphonie „La Surprise" (Haydn); 7. La Bohème: Gavotte et ait (Puccini); 7. Volkslie deren; 8. Samson en Dalila: Mon coeur s'ouvre a ta voix (Saint Saens); 9. My old Kentucky Home, Deep Ri ver (Foster) Botsing Op de hoek van de Meer- minnestraat en de Kade te Sluis vond een aanrijding plaats tussen twee au to's, waarbij beide voertuigen grote materiële schade opliepen. G. van A- was van de verkeerde zijde de Meer- minnestraat ingereden. Hij werd daar door niet opgemerkt door R. B. uit Oostkerke (B-). Sluiskil Wielerclub Het bestuur van de wielerclub heeft een nabeschouwing gehouden over de laatste wieler wedstrijd in mei j-L Op 1 september zal het bestuur weer bijeenkomen om de plannen voor de komende winter te bespreken. Uitslag loopvlucht De ouderwet se loopvlucht, die door de duivenver- eniging „De Reisduif" is georgani seerd heeft de volgende uitslag: 1 Destombes, 2 de Kraker, 3 de La- voir. De naturaprijzen werden door de plaatselijke middenstand ter beschik king gesteld. Wateroverlast Tijdens een hevige stortbui kwam vorige week de Bosjes- weg onder water te staan. De bewo ners hadden toen nogal wat water schade- Bij een onderzoek is nu geble ken, dat het rioolstelsel het water ge makkelijk kan verwerken. Dat vori ge week de straat toch blank kwam te staan was echter te wijten aan het tuinvuil en afval, die in de kolk waren gedeponeerd. Ook de andere plaatsen in Sluiskil heeft men geconstateerd, dat afval in rioolputten is geworpen. Naar aanleiding hiervan zal door de politie in het vervolg streng worden opgetreden tegen dergelijke rioolver- stoppers. Schieting De handboogmaatschap pij '„De Herleving" hield een schieting op de staande wip met een flink aantal deelnemers, dit, ondanks het minder goede weer en enige kermisschietingen in de naaste omgeving. Belgen en Zuid- Bevelanders namen eveneens aan deze wedstrijd deel. De uitslag was eerste hoogvogel: Ph. Obrie Zandstraat; twee de: M. Goethals Zandstraat. Een der zijvogels werd bemachtigd door de ve teraan van het gezelschap, de bijna tachtigjarige Jos van Esbroek van Sluiskil, de andere was voor A. Puy- laert te Zuiddorpe. De kallen werden geschoten door J. Dhert te Terneuzen en de jongste van de deelnemers, de 15- jarige P. de Jonge te Ovezande. De stand van de puntenschieting 1967 om het bezit van een beker ziet er als volgt uit: G. van Waes te Westdorpe en H. Velleman te Terneuzen staan voorop met elk 7 punten; Ed Kaas, Zandstraat en J. Bruggeman, Braakmanpolder hebben er elk 6. St.-Jansteen Voetbalnieuws Zaterdag bracht het eerste en derde elftal van de voet balvereniging Steen een bezoek aan Nieuw-Namen waar werd deelgenomen aap het nederlaagtoernooi van de ver eniging Hulsterloo. Steen I won met 12-1 van Hulsterloo I en Steen IH won met 7-2 van Hulsterloo n. Zondag speelde Steen 1 op eigen terrein tegen de 2e klasser Axel. Steen won ver diend met 1-0. De A-junioren van de V.V. Steen maakten een driedaagse reis naar Duitsland en speelden 2 wed strijden tegen Watten scheid. Beide wed strijden werden verloren met 5-1 en 8-2. Woensdag a.s. zal Steen IX een wedstrijd spelen tegen een. elftal be staande uit Joegoslaven die werkzaam zijn aan de Tunnel te Antwerpen. Zon dag a.s. zal Steen I en Steen II een wedstrijd spelen op eigen terrein tegen Koewacht I en II. Walsoorden Zeehengelwedstrijd De zeehengel- club .,De Vogel" zal zaterdag a-s. in de Westerschelde haar 5e clubwed- strijd houden, welke meetelt voor het Scheldekampioenschap. De wedstrijd begint om 12-45 uur en eindigt om 15-45 uur. Er wordt gevist nabij het Zeedorp- Westdorpe Gouden bruiloft In de wijk „Klein Gent" viert het echtpaar Léons van Dam-Janssens op 25 september a.s. zijn gouden huwelijksjubileum. Beide jubilarissen zijn in Westdorpe woon achtig. Ze zijn resp. 77 en 69 jaar. Kermis Op zondag 27 augustus a.s. wordt in de wijk Passluis de jaar lijkse kermis gevierd. Hoewel de be langstelling hiervoor de laatste jaren aanzienlijk is afgenomen, probeert'men er weer wat leven in te blazen. In ca fé „De Weegbrug" vindt een grote gaaibolling plaats. Voor de kinderen uit die wijk worden 's maandags volks spelen gehouden. Herwonnen Levenskracht Het co mité „Herwonnen Levenskracht" or ganiseert op zondag 17 september de jaarlijkse T.B.C.-schieting op de twee liggende wippen bij M. Pluijm en A. Dehulsters. Voor deze schieting zijn een groot aantal prijzen beschikbaar ge steld. Het plaatselijk comité zal de op brengst besteden aan de T.H.C.-bestrij ding. Zuidzande Raadsvergadering Donderdag avond komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen- De agenda ver meldt o.a- een voorstel tot verhoging van de wethouderssalarissen en het instellen van een pensioenregeling voor de beide wethouders. Subsidieverzoe ken zijn binnengekomen van de stich ting Zeeuws instituut voor de volksge zondheid en van de afdeling reclasse ring van het Leger des Heils. De uur vergoeding voor de leden van de plaat selijke vrijwillige brandweer zal wor den herzien. (ADVERTENTIE) ANTWERPEN (ANP) Een Neder landse tankwagen met aanhanger van een bedrijf uit Zundert is dinsdag in Antwerpen geslipt en omgeslagen. De lading, tien ton verf, verspreidde zich over de straat. De brandweer, die met een takelwagen de tankauto overeind zette, had urenlang werk om het weg dek van de dikke verflaag te ontdoen. Bij het ongeval, waarbij de Nederlandse combinatie werd beschadigd, liep nie mand letsel op. MIDDELBURG Trefpunt 14.30 uur Spelmiddag, vanaf 8 jaar Vleeshal 1017 uur Tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta" Miniatuur Walcheren, geopend 918 uur. COLIJNSPLAAT Dorpshuis 13-17 uur Expositie Zeeuwse beeldende kunstenaars OOSTBURG Ledel 20 uur Een moeder klaagt aan 14 jaar ZIERIKZEE Burgerweeshuis 1017 uur Kunstten toonstelling. 's-Gravensteen 1417 uur Tentoonstel ling Piet Bulthuis (Zierikzeese perio de). VLISSINGEN Gevangentoren 10-12, 14-17.30 en 19.30- 22 uur Exposities: Ned. Loodswezen en Kunstkring Het Zuiden. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, geopend 918 uur. Vleeshal 1017 uur Tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta" VLISSINGEN Gevangeotoren 10-12, 14-17.30 en 19.30- 22 uur Exposities: Ned Loodswezen en Kunstkring Het Zuiden. Kantine stadhuis 19 uur Bijeenkomst .Philatelica ZIERIKZEE 's-Gravensteen 14—17 uur Tentoonstel, ling Piet Bulthuis (Zierikzeese perio de). Burgerweeshuis 10—17 uur Kunstten toonstelling. COLIJNSPLAAT Dorpsbuis 13-17 uur Expositie Zeeuwse beeldende kunstenaars 1220: „Hoewel ik eigenlijk de voorkeur geef aan gees telijk voedsel, moet ik toch zeggen, dat deze soep met balletjes er ingaat als koek", zei meneer Mufckens en hij slobberde beschaafd zijn lepel leegJuist op dat moment kwam sinidje Verholen de gezellige gelagkamer van „Het Wapen van Rijkhuyzen" binnen. Het kon natuurlijk niet lang duren of Gozewijn van Uylen voegde zich bij hem. „Ah, die meneer Verho len", groette hij blij. „Mag ik u even op de hoogte stel len van de vele verrassende ontdekkingen, die ik van daag heb gedaan? Het raadsel van de Uylenborgh is opgelost. Er is nóg een Uylenborgh geweest. Een prachtige havezate, die ergens diep in het Rijkhuyzer Bos verscholen lag. Volgens de papieren van archi varis Mufckens is dat gebouw met de grond gelijk ge maakt door die schurk van een Sijmen Knoet, snapt u?" „Aha!" antwoordde de smid. „Dus onze geleer de archivaris heeft u goed kunnen helpen". „Nou en of', glunderde Gozewijn. „Uit dankbaarheid help ik hém nu aan een goede maaltijd. Moet je die sakker- lootse kerel tekeer zien gaan. Hij heeft me al ettelijke keren verzekerd, dat-ie eigenlijk de voorkeur gaf aan geestelijk voedsel, maar„Ik zie het", grin nikte de smid. „Maar met dat kippetje weet-ie ook wel raad. Het lijkt wel of-ie in geen zes maand een fatsoenlijke maaltijd heeft gehad. Overigens, meneer van UylenIk heb óók nog een verrassing Zo drukloot we er| een paar» bij Kupnen gebi-uilg^ Meld u/CDrsollIclfatia cf-inlidittTigen büdechef van ons filiaal zonder gnpar-panklaar /res/ié/'^C. /i&e/b/fT fh/joudyGOgmmir^ pecJZe-/ocsf~ POEDER KOFFIE groé /na/se /y'/77o sfen&B- GKCfTBPteB\ IN ON ZB &y/yt:eJ7 cf£ofce/-7 VARENS tAPJES wak/s c/aj-fyr?. w c/eff/e. GEEN WONDER PAT HET ZO PRUKJ§ WANTiNPE PRUSSIA® KOPEN PARTICULIEREN et OAC-HERMANS, VI fesTngen-M Iddslbü^ Soes-Made Bergen opZccm Terneuzen Bersfc/aags ocJc/n

de Stem | 1967 | | pagina 2