MAAK SPOEDIG EEN EINDE AAN MARTELGANG RIJKSWEG 58 Grensverkeer was overal normaal en w. Goes verzoeken minister dringend: In gesprek met Verbouwing stadhuis maakt raadslid Martens driftig Tweetal wilde brandkast kraken A utomobilisten-onder-invloed door polüierechter gestraft Duel tussen Vlissingse wethouders DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1967 Boete voor roekeloze schipper bejaarde aangereden en gedood Maandag Meer nieuws uit stad en streek °P Pafr f IN RAAD VAN HULST: Bevestiging van vonnis geëist Uit woede in hoger beroep Ontmoedigend Filevorming Mevr. Cb. Kwakkernaat- van Vuuren ta LT'Voor die Dodenweg Eis tien maanden Drank Spoedig meer verwacht Voor het eerst aanvullende bijdragen aan gemeenten Showboatvaart voor 600 passagiers STIPTHEIDSACTIE BLEEF UIT Subsidie voor De Grabbelton afgewezen Marktdag VLOT NIE T NODIG NIETS BEKEND Schilderwerk DRIE WEKEN GEëlST VOOR DODELIJKE AANRIJDING AUTO OVER DE KOP Gedood bij aanrijding Galafeest was daverend slot vakantieweek Goese jeugd Volgende week vrijdag: Meerderheid raad Ovezande is voor twee Zak-gemeenten Amerikaanse slachtoffers naar V.S. overgebracht Bijzonder jazz-concert in Lichtaart JVan een onzer verslaggeefster I1IDDELBURG De negende j nber van het vorig jaar sloeg i„ sslngse buitenhaven het zantói hanna om. Een geluk bij jn 't I luk was, dat de tien minuten Jeg uitgevaren veerboot p.j 1 Irgrlet de twee opvarenden, 5,11? I J. M. uit Terneuzen en zijn ffig stadgenoot A. H. oppikte. Glstenïï fe moest schipper M. voor de MMj., [rgse politierechter mr. B. S. Sien I verschonen, beschuldigd van r loos en onverantwoordelijk varen [De harde storm, die negende de«„ |r weerhield M. er niet van om t-™' It te varen. Het schip, een oude to 1 I uwde Kempenaar was geladen ma Ind. De ruimen waren helemaal Dvendien lag het schip erg dien rC Irmijdelijk was dan ook dat liand water zich met het za"nd°'Ver' De bi lehulp 'veiligheid I Imgde. Het schip kantelde. "ÊTbS lannen wisten zich met v>«i— :nen wisten zich met behulp van 1 reddingsvlot voorlopig in veifisS stellen. Later werden ze door d! 'erboot aan boord gehaald. De J„ hma bleef drijven en werd ■cht gezet. Al met al werd een S» I- van ongeveer f 140.000 aangertot Ach de politierechter, noch de ofti L Ir van justitie, mr. Th. Lebret b» I fcpen iets van het gedrag van M F |oral omdat deze van de rederij da lije hand had de bui af te wachïen I. werd er dan ook van beschuldinï (n knecht H. in levensgevaar te heb lil gebracht. Tegen M. werd hiervoor In boete van honderd gulden geëist I Ie politierechter vonniste conform d» F van de officier van justitie. 1 (Van onze correspondent) _AXEL Op het kruispunt Kinder. Ijk-Oranjeboomstraat-Kanaalkade- iidsingel vond een ongeluk plaats It het leven kostte aan de 75-jarige Ier C. Aerends uit Zuiddorpe De ■er Aerends reed op zijn fiets uit "kei richting Zuiddorpe. Hij moest prby de voorrangsweg Hulst-Sluis- oversteken. De bestuurder van vrachtwagen komende uit de Ihting Hulst, L. A. uit IJzendjjke In een aanrijdi.ig niet meer voorko' ivangentoren 10-22, 14-17.30 en 1930- uur Exposities: Ned. Loodswezen en tnstkring Het Zuiden. UKZEE irgerweeshuis 10—17 uur Kunstten- 'onstelling. [nge de Vijlder 15 uur Schieting 'SDBERG Leeraert 15 uur Schieting JSKIL ifé Dallinga 15 uur :hieting staande wip OOSTERZANDE et Witte Huis Groot Kermisbal (illcm Teil 15 uur Staande wip :hieting Raes )5 uur Dubbel schieting iotel van Leuven Groot Kermisbal EWACHT de Vlieger 15 uur Schieting de Bock 15 uur Schieting SCHKAPELLE Stallaert 15 uur Grote schieting ODELBURG iniatuur Walcheren, geopend 9—18 ïr. leeshal 13.3017 uur Tentoonstelling Middelburg, stad in de Delta" endijke ofzicht Theater 14.30 uur :hieting liggende wip HSEKE-PAAL de Bakker 15 uur Schieting 5tburo 2del 20 uur n moeder klaagt aan 14 jaar tNEUZEN uxor 20 uur "arme lippen van Piraeus 18 jaar LST oscoopgebouw 20 uur Zeventien 18 J, 2skens ranjeplein 16 uur Jaarmarkt .30 uur Taptoe door „Uit het volk 5or het volk" -JJNSPLAAT orpshuls 13-17 uur Expositie Zeeuwse ?eldende kunstenaars OOSTERZANDE illem Teil 15 uur aande wip schieting et Witte Huis Groot Kermisbal DELBURG eeshal 1017 uur Tentoonstelling /liddelburg. stad in de Delta" iniatuur Walcheren, geopend 9—18 ïr. RIKZEE Gravensteen 1417 uur Tentoonstei- g Piet Bulthuis (Zierikzeese perio- ïrgerweeshuis 1017 uur Kunstten- onstelling. SSINGEN a 101a vangentoren 10-12, 14-17.30 en 19-w uur Exposities: Ned. Loodswezen e mstkring Het Zuiden. vel genaamd Jacob de ^^Y33 on- is hem! Da's MIJN gr°°tva¥L' idelaar Gozewijn zenuwa':ht«. ge. aan", zuchtte de archival'' uU(j# haar tijd nodig. Een enke1 ergen» óók niet meer toe.idofli :p. in de bekende oude sm 'ts HU de trap op naar zijn wer P i ideetje gekregen en het itje 55 55 (Vaneen onzer verslaggeefsters) JHDDELBERG „Waarom ben je I .ia» in hoger beroep gegaan", wil- J. mr P Roscam Abbing, officier van hii de Middelburgse rechtbank. de 21-jarige C. W. M. W. IllBorssele. Door de kantonrechter 111 viddelburg is W. veroordeeld tot een "Se van 22.50 gulen omdat de van zijn bromfiets niet deug- I den. 1 moest toegeven dat er inderdaad I «'"aan de rem mankeerde en de straf tas ook wel op zyn plaats was. „In In bui van woede ben ik m hoger be- „1 «gaan", verklaarde hij gisteren diens de rechtbankzitting. Hij was er- Iva overtuigd, dat deze stap toch wel I «et veel zou uithalen. Maa, spijt had I Ki er toch niet van, verzekerde hij de I officier van justitie. Mr. Roscam Ab- K vroeg de rechter mr. P. van Enr I nel het vonnis van de kantonrechter te I bevestigen. De rechtbank zal op 23 I augustus uitspraak doen- Be 40-jarige eiectro-monteur J. M. v K. uit Botterdam tekende hoger be roep aan tegen het vonnis van de kan- tonrechter in Zierikzee. Honderd gul den boete en 3 maanden niet rijden luid de de veroordeling. Van R. kreeg deze straf, omdat hij volgens de kantonrech ter, op 17 juni op rijksweg 18 een ge vaarlijke inhaalmanoeuvre uithaalde. Van R. verklaarde gistermorgen, dat er geen tegenliggers te bespeuren wa ren toen hij een andere wagen wilde in halen. Tijdens het inhalen kreeg hij het idee dat de bestuurder van de auto die hij voorbij wilde rijden de snelheid op voerde. Van R. kon dus niet snel ge noeg terug naar de rechterweghelft. In middels kwam er een auto uit de te genovergestelde richting. Alles liep wel- isnar goed at. De officier van justitie meende, dat een dergelijk gedrag ge- itraft moet worden met een flinke tijd ontzegging van de rijbevoegdheid. „Er zijn van die categoriën wegge bruikers die er de gewoonte van maken om hard te rijden en vlak voor of m ie hocht met veel branie een inhaal manoeuvre te beginnen", merkte de of- ficier van justitie op. Hij vroeg zich af: .Vaarom die haast fenkoste van de vei- Ig'neid?" Hij eiste 100 gulden boete en hovendien 6 maanden niet rijden. De raadsvrouwe van Van R.. mr. H- M, de Kat-Presser pleitte voor een voorwaardelijke ontzegging. Volgens haar was er bij haar cliënt geen spra ke van een branie-achtig optreden, maar had Van R. zich verkeken op de snelheid, waarmee de auto reed die hij wilde inhalen. Zij wees er verder op, dat 6 maanden niet rijden waarschijn lijk ontslag voor Van R. betekent. „Vandaag de dag is het toch al niet gemakkelijk om aan werk te komen", aldus de raadsvrouwe. De rechtbank zal op 23 augustus uit spraak doen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De situatie op rijks weg 58 tussen Vlissingen en Ber gen op Zoom maakt steeds meer mensen bezorgd. In het steeds groter wordend koor van degenen die aandringen op alle proviso rische of definitieve verbeterin gen, heeft zich nu de stem ge voegd van het gemeentebestuur van Goes. B. en w. van deze ge meente hebben een brief gezon den aan de minister van verkeer en waterstaat. In dit schrijven dringt het college aan op ingrij pen van de minister om zo spoe dig mogelijk de verbreding van rijksweg 58 tot een vierhaansweg te realiseren. Het gemeentebestuur van Goes komt met harde feiten op tafel- Vanaf 1 april tot het moment waarop de brief geschreven is nog voor het ongeluk waarbij vijf Amerikanen zyn omgeko men kwamen op de rijksweg 165 ongevallen voor, waarbij 18 doden vie len te betreuren. 12 personen zwaar eh 59 licht gewond werden. ,,Het is ons bekend, dat de Zeeuwse autoritei ten met het oog op de te verwachten toename van het aantal vervoerseen heden en de daarmede gepaard gaan de verkeersintensiteit op rijksweg 58 reeds jaren geleden om een snellere uitvoering van de vernieuwing van de ze kapitale verbindingsweg van Zee land met overig Nederland hebben verzocht", aldus het college van b. en w. Dat eraan toevoegt, dat blijkens mededelingen van de minister in de Kamer de verdubbeling van de weg op zijn vroegst in het midden der zeven tiger jaren voltooid zal kunnen zijn. „Een ontmoedigende wetenschap- Met zorg vragen wij ons af hoeveel slachtoffers er in die periode nog zul len vallen. Een vraag, die blijkens de statistiek door honderden weggebrui kers volgens ons nooit meer beant woord zal kunnen worden, omdat zij intussen op de huidige weg zijn omge komen", schrijft het gemeentebestuur van Goes. B, en w. zijn er zich van bewust, dat een groot aantal ongeval len wordt veroorzaakt door onver schilligheid of soms zelfs waaghalzerij van de weggebruikers zelf, b.v. door het uitvoeren van inhaalmanoeuvres op plaatsen en momenten waar dit niet mogelijk is, maar desalniettemin is men de mening toegedaan dat ook een groot aantal ongevallen is te wij ten aan het feit dat de capaciteit van de rijksweg absoluut onvoldoende is. Daarbij komt dat menselijke fouten in het verkeer een vaste factor waar mede men rekening zal moeten blijven houden door het ontbreken van ie dere uitwijkmogelijkheid op deze weg zo dikwijls ongenadigd (met de dood) worden gestraft. Naast de al eerder genoemde onge- I 'UlilDAG a.s. moeten de kinderen I eer naar school. Dat betekent dan I W noodzakelijke einde van de va- mtieperiode voor de grote groep Wtrlaniers, die hun programma Men af te stemmen op de zomer- mntie die de scholen hun kinde- "i laten. Zo ook voor de familie mkkemaat, die na een twee-weeks ccrm op een West-Zeeuwsch- wimse camping vandaag de spul- '®ttecr gaat inpakken voor de reis "ij naar Nijmegen. En in hun ba- me nemen zij een overvloed aan P'ettije herinneringen mee aan deze ™ste kennismaking met Zeeuwsch- je rust zoekt", verklaart mevr. Y1- Kwakkernaat- van Vuuren, die j tffiee weken lang druk heeft ge ul ",le' ,laar vier kinderen en de ,J 'Wetjes, „ben je hier op het e «ires. wat dat betreft is „""^h-Vlaanderen ons bijzonder L: "Mallen. Maar er zijn andere mm'waarVan de verrassing toch m:Nansenclam is geweest". Ver- im. K. *onder het te beseffen Jc hiermee een bewijs-recht- ds j.!? ïoor de stelling, die uw! ,e VVv-directeur steeds met hmf voneert: „De prijzen ^leti wat mij betreft best wat lu- het beffin beginnen. We Huil enravan gehuurd voor m bedra9Als ik dut ver- !»ier fn e ervaringen die een moft T €liers HeRft 0]]ge' nmrbekan>rilC„Z!,9!<en-- er dat de kampwinkel er dan ook nog "'J betaalt t„ aZüfIUn Pe'wmeniets aan wil verdienen". "eek «7 tientje minder per bel-r' earavan is een stuk i nc wii r~--j voel, maar toch klopt prijs kan er beta, niet ze99en dat ik ('iet f voel "orie„ i„Wat 'neer service geboden b'n Ztannu, het Beval is. We heb- "oohtenr,„weken vergeefs zitten ors, een paar accessoires, die Htr'^n\^7gaAoor de eige- "o^niZV de Pri>zen «er iic ijrf de lage kant. Voor zo- erschii hti herijken is het prijs- hatle het Jen. bepaald soort limo- «ijeteer -elt° hier is een lles 'toerien tul? !ent duurder dan in "m vrihin e,luxe broodjes zijn "^hetaemL tfcer tn vergelijking 00,1 nog een brood, dat overigens Miar dat laatste is wel Het ivordt door Ce,,ti teap„l de kampwinkel ge- 'k tS e* gewone verkoops- vind het helemaal niet gek, „BIJ de merkartikelen zijn er geen verschillen. Dat zal ook wel moei lijk kunnen, want de prijzen hier voor worden van bovenaf vastge steld". Maar ze ziet in deze over het algemeen toch wel opvallende prijs verschillen nog geen enkele reden tot klagen: „Je houdt er rekening mee als je op vakantie gaat. Dan is hel leven duurder dan normaal. Het enige bezwaar ivat ik nog zou kun nen vinden is, dat, er tegenover die hogere prijzen nog weinig extra's wordt geboden". „AAN het sanitair bijvoorbeeld ont breekt nog veel, maar daaraan wordt gewerkt. En voor de mensen hier langs de kust wordt er te wei nig afleiding geboden. Bij slecht weer bij je haast wel gedivongen om op de camping te blijven als ie geer eigen vervoer hebt. Er is wel het een en ander, in Oostburg, Sluis en Brug ge of zo, maar de afstanden zijn eigenlijk te groot". vallenstatistiek spelen voor deze weg nog andere factoren eer rol, factoren die een versnelde uitvoering van een rijbaanverdubbeling rechtvaardigen, aldus het gemeentebestuur. Zo treden vertragingen op voor weggebruikers, vertragingen die voor sommige za kenlieden economisch en niet gering verlies opleveren. Een en ander vindt mede zijn oorzaak in het feit dat rijksweg 58 wordt gebruikt voor inten sief landbouwverkeer, wat sterke file vorming tot gevolg heeft- Het behoeft geen nader betoog, aldus b. en w- van Goes dat dit voor het be drijfsleven een kostenvergende aange legenheid betekent. Het college van b. en w- is er zich van bewust, dat het schrijven van deze brief een ongewone zaak is, maar zij menen toch zich op deze wijze te moeten kwijten van een plicht die medebrengt om zoveel als in ieders vermogen ligt, te voorkomen dat ,,men" het slachtoffer wordt van deze door velen reeds als doden weg" aangeduide rijksweg. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Hij is nauwe lijks drie maanden uit de gevangenis, maar gistermorgen verscheen hij weer voor de Middelburgse rechter mr. P. van Empei: de 22-jarige J. van S. uit Goes. Hij kwam in gezelschap van de 43-jarige F. de W„ eveneens uit Goes. Het tweetal probeerde op 4 juni bij de ijzerhandel V. in Goes de brandkast open te branden en leeg te halen. Het initiatief voor deze inbraak was uitgegaan van De W. Van S. stond te recht wegens medeplichtigheid. Ter wijl De W. zich die bewuste junidag via een stukgeslagen ruit toegang verschafte tot het gebouw, hield Van S. in de bosjes de wacht. De W. ging vervolgens met een snijbrander aan het werk. Na enige tijd rook Van S. onraad, waarna het tweetal aan de haal ging. Het tweetal gaf toe dat het de bedoeling was de brandkast leeg te halen. De officier van justitie, mr. N. van Raalte eiste tegen beide mannen een straf van 10 maanden gevangenis, met aftrek van de tijd, die het twee tal heeft gezeten. Van de 10 maan den eiste de officier van justitie 5 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van het Zeeuws consultatiebureau voor al coholisme. De officier van justitie wees erop dat misbruik van sterke drank eveneens een rol in deze zaak speelde. Zowel de raadsman van De W., mr. H. Bruin als de raadsman van De S., mr. F. K. Adriaanse wa ren het er over eens dat beide man nen zich wel beter zouden gedragen als zij de drank konden laten staan. De rechtbank zal op 23 augustus uitspraak doen. DEN HAAG (ANP) De minis ters van Binnenlandse Zaken en van Financiën hebben voor de eerste maal toepassing gegeven aan artikel 12 van de financiële-verhoudingswet 1960. In dit artikel is de mogelijkheid gescha pen om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds te verlenen, wan neer blijkt dat voor een gemeente, die haar inbomstenheffingen tot een re delijk peil heeft opgevoerd, de alge mene middelen te kort schieten in de voorziening van de noodzakelijke be hoeften. Bij beschikking van 4 en 8 augus tus jl. zijn aan een 63-tal gemeenten voor het uitkeringsjaar 1967 aanvul lende bijdragen verleend. Beschik kingen tot verlenging van aanvullen de bijdragen aan nog plm. 100 andere gemeenten kunnen op korte termijn worden verwacht. De bedragen van de verleende aan vullende bijdragen zijn, in afwach ting van de definitieve vaststelling, voorlopig vastgesteld. De beschikkingen behelzen voorts een aantal administratieve voor schriften, die aan de verlening van de aanvullende bijdrage worden ver bonden, alsmede het voorschrift, dat aan nog openstaande begrotingen geen nieuwe uitgaven worden toege voegd, die het evenwicht verstoren of verder verstoren. BRESKENS Voor de vijfde en laat ste maal heeft de Flandria-20 een show boatvaart gemaakt vanuit Breskens. Door 600 passagiers werd de tocht, die gehouden werd in de monding van de Westerschelde, meegemaakt. Velen moesten teleurgesteld worden doordajt er geen plaats meer was. (Van een onzer verslaggevers) WUUSTWEZEL/SLUIS Van een stiptheidsactie bij het Belgische douane-personeel was gisteren aan de grensposten te Wuustwezel, Putte en Essen (België) niets te merken. Dit in tegenstelling tot Nederlandse radioberichten. Voornoemde posten behoren tot de direc tie Antwerpen van de dienst douane en accijnzen. Ook in Baarle- Nassau en bij de grenspost Goirle-Poppel was hoegenaamd geen spra ke van enig oponthoud. Aan de Zeeuws-Belgische grens precies de zelfde situatie. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst heeft het subsidieverzoek van het plaat selijk cabaretgezelschap De Grabbelton dat onlangs heeft deelgenomen a^n het humor-festival te Heist aan Zee, af gewezen. ,,Wij zullen," aldus de burgemeester, „bij de begroting opnieuw bekijken of een bijdrage kan worden toegekend. Onmogelijk is dat niet." De raad hechtte verder zijn goedkeu ring aan het voorstel van b. en w. ga rant te staan voor een geldlening van f 1.000.000.- voor de bouw van een nieu we sociale werkplaats. Zoals gemeld had het Eenheidssyndi caat van het Personeel van Financiën het Belgische douane-personeel opgeroepen •tot een stiptheidsactie. Dit om looneisen voor onregelmatige prestaties zoals ar beid op zaterdag en nachtdiensten, als ook speciale wensen tot herklassering van lager personeel, kracht bij te zet- ten. Bij de drukste Nederlands-Belgische grenspost Wernhout-Wuustwezel ver liep alles vrij normaal. Hier passeren dagelijks 500 vrachtwagens de grens in beide richtingen. Op drukke tijden telt men er tegen de duizend personenauto s per uur. Ook gisteren was hier een zeer in tensief grensverkeer van zowel goede ren- als personenwagens. Men zag er zeer veel toeristen, die terugkeerden van him vakantie in zuidelijke landen. Ook was er nog steeds een sterk uit gaand toerisme merkbaar. Volgens de Instructies van de Bel. gische douane dient één op de tien per sonenauto's nauwkeurig te worden ge- inspecteerd. In de praktijk komt bij de drukke grensposten hier wenig van te recht, aangezien dit niet wel mogelijk is zonder eindeloze opstoppingen te ver oorzaken. Ook gisteren konden de per sonenauto's vlot doorrijden. Zelfs de in het algemeen strenge controle op de groene verzekeringskaart bleef in veel gevallen achterwege. Alleen het in- en uitklaren van goe deren leek iets langer te duren dan gewoonlijk. Maar dit kan ook zijn oor zaak gevonden hebben in het drukke vrijdcigverkeer. In Wernhout stonden regelmatig enkele tientallen vrachtwa gens te wachten, hetgeen wel vaker voorkomt. Aan enkele grensposten spraken wit met toeristen, die van Frankrijk en Luxemburg kwamen. Naar zij verklaar den hadden zij ook aan de Belgische zuidgrens geen van allen noemens waardig oponthoud gehad. Op de kantoren van de Koninklijke Automobielclub (de Belgische ANWB) had men nergens klachten over vertra gende stiptheidsacties van de douane. Ook volgens de mening van Nederland se douane stroomde het grensverkeer regelmatig door. In Wuustwezel spraken wij met de heer R. Baille. adjunct-directeur van de directie Antwerpen van de dieast douane en accijnzen, die juist zijn in spectietocht beëindigd had langs de grensposten vanaf de Schelde tot aan Wuustwezel. Hij zei nergens iets van de stiptheidsactie bemerkt te hebben. Verder zei hij, dat de centrale admini stratie van financiën voorzorgsmaatre gelen had genomen voor het geval het grensverkeer door een of andere actie gestagneerd zou worden. Ook douane controleur Van Lieshout te Wuustwezel verklaarde speciale maatregelen achter de hand te hebben in geval van nood. Welke deze maatregelen zijn wenste hij niet bekend te maken. „Ze zijn. zoals het zich thans laat aanzien ook in het geheel niet nodig", zei hij. „Bij ons is de controle niet strenger dan anders", reageerde men bij de douanepost Koewacht. Men zag daar ook niet in, waarom er strenger gecon troleerd moest worden Er was niets bekend over een stiptheidsactie. Het commentaar van de grenspost Kemzeke kwam op hetzelfde neer. In Sas van Gent zei men: „Wij zijn niet bij die bond aangesloten en controleren dus zoals we gewend zijn". Alleen bij de post St.-Anna ter Muiden (Sluis) ont stond enige filevorming, maar geen ernstige vertraging. Normaal was ook de toestand in Nispen. Hier verklaarde men: „Wij verdienen er geen cent meer door. Bovendien zijn wij niet aangeslo ten bij het syndicaat dat de actie voert". Langs de Limburgs-Belgische grens deden zich dezelfde toestanden voor: de normale. Vanuit Maastricht wist men ons te melden, dat het blijkbaar niet zo best zit met de solidariteit onder de Belgische grensbewakers. Ook indien, een r.k. feestdag op maan dag valt, zal er markt mogen worden gehouden. Hiertoe werd besloten na een verzoek van de marktexpioitanten. In de raad van bestuur „Afvalwater leiding" werden benoemd, zoals voor ge steld, de heren J. Stolte en J. Martens. Het bestemmingsplan Kom I is voor ten hoogste drie maanden verdaagd. Hiertoe besloot de raad om te voorkomen dat de bescherming van het bestemmings plan in voorbereiding vervalt. De verbouwing en het buitenschilder werk van het stadhuis, waarover wij deze week uitvoerig hebben bericht. Deze Belgische douane-beambte maakt het gisteren symbolisch ge worden gebaar: „Gaat u maar rus tig door". (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Drie weken hech- tenis en 1 jaar niet ryden eiste de of ficier van justitie, mr. P. Roscam Ab bing, tijdens de zitting van de Mid delburgse rechtbank tegen de 20-jari- ge beroepsmilitair L. W. ten W. uit Heteren. Ten W. was 13 juni j.l. betrokken bij een dodelijk ongeluk in Yerseke. Op de kruising Zanddijk-Rijksweg ver leende Ten W. met zijn auto geen voorrang aan een scooter. De bestuur der van dit voertuig brak een been, Het 18-jarige meisje, dat bij hem ach terop zat, werd op slag gedood. De rechtbank zal op 23 augustus1 uitspraak doen. Onoplettend rijden werd ook de 24- jarige M. F. M. H., een barkeeper uit Woensdrecht, verweten. Op 4 juni j.l reed dezp man in zijn auto op de Val- kenisseweg in Rilland-Bath, in de richting van de hoofdweg. Zonder vol doende uit te kijken reed hij het kruispunt op. Er ontstond een bot sing, waarbij 1 persoon zwaar licha melijk letsel opliep. H. gaf toe dat hij noch het stopbord, noch de stopstreep bij de kruising had gezien. „Ik was er helemaal niet bij met mijn gedachten" verontschuldigde hij zich, waarna hij rechter mr. P. van Empel zijn proble men vertelde. „Als je zwaar moet piekeren stap dan uit", raadde de officier van justi tie. mr. P. Roscam Abbing. Hij eiste 14 dagen hechtenis en een jaar niet rijden. De rechtbank zal op 23 augustus uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEER ARENDSKERKE Don derdagavond omstreeks tien uur is de automobilist W. L. uit Wolphaartsdijk 23 jaar, op de Molendijk in de ge meente 's-Heer Arendskerke uit de bocht gevlogen. De auto maakte eerst een aantal rare capriolen dwars over de weg en is daarna over de kop ge slagen. De wagen kwam met de wie len naar boven tegen een boom tot stilstand. De drie inzittenden liepen lichte verwondingen op. Het zusje van de bestuurder, de 18-jarige M. L. en mejuffrouw A. J. uit Goes konden pas naar huis nadat zij in het zieken huis behandeld waren. De auto werd onherstelbaar ver nield. 'Van een enzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Een week gevan genis en twaalf maanden niet rijden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, is de straf, die de Middelburgse politierech ter mr. B. S. Sieperda de negenentwin tig-jarige J. de K. uit Sint-Oedenrode oplegde. De K, zat op 29 januari in Zoutelande dronken achter het stuur van zijn auto. Halverwege zijn nachte lijke rit stopte hij het voertuig om wat te kunnen slapen. Hij zette de auto echter vlak bij een kruising dwars op de weg. Toen een paar voorbijgan gers de K. aanraadden ergens anders te gaan staan, hield de bestuurder zich eerst slapende. Later besloot hij de auto toch maar te verplaatsen. De auto stond toen echter nog dwars over de weg. De officier van justitie mr. Th. Le bret, eiste tien dagen gevangenis en een jaar niet rijden. De politierechter vonniste een mildere straf. De raads man van de K. mr. H. Bruin vond het te prijzen, dat de K. de auto heeft neergezet en niet is doorgereden. Het is in dergelijke gevallen echter wel verstandiger om de auto goed weg te zeggen, voegde hij eraan toe. Eveneens een week gevangenisstraf kreeg de vierenzestig jarige architect P. L. uit Axel. Op 20 juni stapte hij onder invloed van sterke drank achter het stuur van zijn auto, die op de markt in Axel stond geparkeerd. Bij het wegrij den beschadigde hij een andere auto. De officier van justitie, mr. Lebret, eiste een week gevangenis en een jaar ont zegging. De politierechter vonniste eveneens een week gevangenis, maar twaalf maanden niet rijden, waarvan zeven maanden voorwaardelijk. De tweeëntwintig]arige chauffeur P. D. uit Terneuzen werd veroordeeld tot een geldboete van f. 350,en vier maanden niet rijden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. D. heeft op 1 mei een wielrijdster aan gereden, waarna hij zonder meer is doorgereden. De officier van justitie BRESKENS Op het Spuiplein te Breskens is de 70-jarige J. Marijs ten gevolge van een verkeersongeva 1 om het leven gekomen. De heer Marijs kwam vanaf de Haven westzij de per fiets de voorrangsweg opgereden en,werd daar aangereden door een rrsonenatuo dié bestuurd werd door1 A, uit Breskens. eiste ook f. 350,boete, (honderd gul den voor te hard rijden en tweehon derdvijftig gulden voor het doorrijden na de botsing). Wel eiste hij vier maan den niet rijden onvoorwaardelijk. Een forse straf kreeg de negenen- twin,tigjarige expediteur N. van de W. uit Nieuwerkerk, omdat hij tijdens een rit van Frankrijk naar Groningen niet voldoende rust heeft genomen. Zijn werkboekje Had hij onjuist ingevuld. De politierechter vonniste conform de eis van de officier van justitie t.wee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en driehonderd gulden boete. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Met een daverende gala avond in het Schuttershof is gister avond een punt gezet achter de Goese Jeugdvakanticweek. Het mocht dan een week zijn voor de jeugd, in de slotavond hebben ook de vele ouders het plezier kunnen delen. In de zaal ^an het Schuttershof, waar dat slotfeest werd gegeven, wa ren bijna 600 grote en kleine bezoe kers verzameld- Onder het motto ..Te levisie-stad" hebben ongeveer 250 kin deren een hele week naar deze grote avond toegewerkt. Verdeeld in achttien groepen, kwamen de kinderen gister avond op de planken, vaak heel fraai uitgedost in zelfgemaakte kleren. Iede re groep verzorgde een stukje van het bonte-avondprogramma. Kleine ea rner amannetjes sjouwden rond met ca mera's op moeders trapleer om het geheel het idee van een tv.-gala-avond te geven. Een luid applaus van het publiek was de beloning voo-r de inspanningen van de jongens en meisjes: en voor die van de leiders en leidsters, die zich tenslotte toch een hele week voor dit evenement hebben ingezet. ontmoette bij raadslid Martens wel een bezwaar. ,,Hoe gaat u dat financieren?", vroeg hij de voorzitter driftig. „Gaat u leningen afsluiten voor het dagelijks onderhoud? Dat kan niet, je moet dat bekostigen, uit de gewone dienst." „Het geld is er niet, hoe zouden we het anders moeten doen?", aldus wet houder J. Stolte. Het antwoord van de heer Molthoff„We moeten de nodige reserves zien te kweken. We kunnen dit gebouw toch ook niet laten onder komen?" Antwoord van de heer Mar tens: ,;Van het buitenwerk komt dit jaar niets meer. Laten we daarom de ken en volgend jaar weer eenzelfde f 2650.- uit de post onvoorzien uittrek- bedrag. Dat is tenminste een verant woord financieel beleid." De voorzitter verzekerde dit nader te zullen onden zoeken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Onenigheid binnen het college van burgemeester en wet houders over de financiering van de nieuwe sporthal in Vlissingen is de oorzaak geweest van de ontslagaanvrage van wethouder I. Filius (AR), die vol gende week vrijdag door de Vlissingse raad zal worden behandeld. De bouwkosten van de sporthal zijn destijds op een miljoen gulden geraamd. Nog voor de bouw moest beginnen stond het reedis vast dat de begroting door de stijging van lonen en materiaal kosten met tien procent zou worden overschreden. Nu de bouw voltooid is blijkt de sporthal 1,3 tot 1.4 miljoen gulden te kosten. Wethouder Filius, die de portefeuille van financiën beheert, acht dit een onaanvaardbare prijsstij ging. Wethouder Ch. Gillissen Verseha- ge (PvdA), onder wiens verantwoor ding de bouw van de sporthal is uit gevoerd, denkt hierover anders. Uit de ontslagaanvrage van de heer Filius mag worden geconcludeerd dat de rest van het college van burgemeester en wet houders achter het standpunt van wet houder Gillissen Verschage staat. B. en w. werken overigens aan een nota, waarin de oorzaken van de prijsstijging zullen worden weerlegd. Deze nota zal waarschijnlijk niet voor vrijdag a.s. ge reed kunnen zijn. Het duel tussen de beide wethouders lijkt vrijdag op het scherp van de snede te zullen worden uitgevochten. De AR-fractie ic de raad heeft n.l. al met een motie van wantrouwen tegen de heer Gillissen Verschage gewap perd. Vooralsnog ziet het er echter niet naar uit. dat de raad een dergelijke motie zal aanvaarden. (Van een onzer verslaggeefsters) OVEZANDE De meerderheid van de raad van Ovezande heeft zich don derdagavond tijdens de raadsvergade ring uitgesproken voor de vorming van een oost- en een west-gemeente in de Zak van Zuid-Beveland. Burgemees ter N- W. M. Mooyman van Ovezande kon noch wethouder K. L. van Steen bergen (K.V-P.), noch de heer W- Re- mijn (K.V.P.) overhalen eveneens mee te gaan met het voorstel van de voor bereidingscommissie structuurschets West-Zuid-Beveland. De heer Van Steenbergen bleef van mening, dat, één grote gemeente de beste oplossing is- De heer Remijn was het hier gedeeltelijk mee eens. Ook hij gaf de voorkeur aan één grote gemeente, maar met dit verschil dat hij Gravenpolder bij Goes wil hebben De heer Remijn gaf toe, dat zijn stem wellicht „vaneen roepende in de woestijn" zal zijn. Hij handhaafde echter zijn visie. Ook nadat burge meester Mooijman nogmaals het be lang van één gezamenlijk standpunt onderstreepte. K.V.P.'er J. Goense zette nogmaals uiteen waarom hij stemde voor twee gemeenten in de Zak van Zuid-Beve land. Hij redeneerde, dat je bij de vorming van één gemeente in de Zak een monstergemeerte zou krijgen. Een femeente met. ja-knikkende raadsle- en. omdat zij door de grootte van het gebied de zaak nauwelijks meer kun nen overzien- Bovendien vond hij het een bezwaar, dat in zo'n grote ge meente de afstand tussen kiezers en gekozenen te groot wordt (Van onae correspondent) RILLAND-BATH De vijf Ameri kaanse inzittenden, die woensdag bij een autobotsing onder Rilland-Bath om het leven kwamen, zullen per K.L.M.- toestel naar hun woonplaats, Cleveland, Ohio worden gebracht. De begrafenis zal daar zondag of maandag plaatsvin den. (Van een onzer verslaggevers) TURNHOUT In de fraai gelegen galerie Artepik te Lichtaart (B), zal zondag 13 augustus een klassieke jazz» middag gehouden worden. Daar treden op Al Jones (USA), slagwerk. Jack van Pol (Roosendaal) en Rogher Vanliaver» beke, (België), slagwerk. Van deze fa meuze samengestelde groep zal de BRT opnamen maken. De uitvoering begint om 15 uur.

de Stem | 1967 | | pagina 3