VOCHTIG EXPERIMENT VAN AKEN Wj Jungl ploegbazen bankwerkers ZUINIG AARDGAS STOKEN! h SCH00LARTIKELEÜ ID Even uitblc „Madame vertedere Roofoverval op alleenwonende man (70) Havana zetel van revolutie in Z.-Amerika LIKD66RNS Generaal Van Vien: „Vietnamoorlog kan nog 20 a 30 jaar duren* In Indonesië 869 ambtenaren ontslagen Buit 185 gulden bij Nieuwe NS-stations Utrecht en Rotterdam Stille doop voor prins tjfzeci~K De vakantie voorbij? Wij als vakmensen adviseren: 'n E.M. JAARSMA-convector F. Versiraeien en Zoon OBER 2 WERKVROUWEN 1 VROUW 1 HUISKNECHT HOTEL VAN OOSTEROM (wacht chefs) HOECHST-VLISSINGEN N.V. HOECHST-VLISSINGEN N.V. Mink-cape als r DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1967 js SAIGON (Reuter/AP) De oorlog iii Vietnam kan nog wel 20 tot 30 jaar du ren als de infiltraties en bevoorrading van de Vietcong via Laos en Cambodja niet kan worden verhinderd, aldus de Zuid Vietnamese minister van defensie, Cao Van Vien gisteren op een perscon ferentie. De bombardementen op Noord-Viet nam „zijn niet voldoende" om aan de| infiltraties een einde te maken", zei hij.' Jachtbommenwerpers van de Ameri-' kaanse marine hebben boven Noord-' tVienam twee Mig-21-onderscheppings- vliegtuigen van het jongste type neer-) geschoten. Het was het eerste luchtge vecht boven Noord-Vietnam in drie we- ken. De F4C Phantoms schoten de Migs' met raketten neer. De Phantom lp he+' snelste jachtvliegtuig ter wereld. Vietcong-guerrilla's hebben gisteren een centrum voor overlopers van de> communistische strijdkrachten met ra ketten beschoten. Vier Vietnamezen kwamen om het leven en 54 werden ge wond. Amerikaanse vliegers hebben aan- voerwegen en kazernes in het noorden bestookt. Te velde zijn 35 geallieerde operaties aan de gang. Er kwam geen enkel con tact op grote schaal tot stand. Naar pas nu bekend is geworden, zijn op 2 augustus in de Zuidvietnamese pro vincie Vinh Binh 40 Vietnamese burgers gedood en 36 gewond door het machine geweervuur van drie Amerikaanse hef- schroefvliègtuigen. DJAKARTA (ANP) Achthonderd negenenzestig functionarissen van het Indonesische ministerie van voorlich ting zyn ontslagen wegens hun houding tijdens de mislukte staatsgreep van 1965 Het blad „Operasi", dat dit meldt, zeg* dat 475 ambtenaren" en beambten van dit minïsteri° geschorst en 6fi overge- ^aatst ziin In Indonesië zijn verder verscheidene personen aangehouden die van plan wa ren president Soekarno weer aan de nacht te brengen. Dit heeft gisteren de stafchef van het garnizoen van Dja karta, kol. Nasserie, bekendgemaakt. Hij wilde alleen zeggen, dat de groep geleid werd door een kolonel, een arts en een jurist. Volgens de kolonel waren de officie ren, van wie de arrestatie op 25 juli bekend werd gemaakt, van plan de mi litaire discipline krachtig te versterken teneinde spanningen onder de strijd krachten teweeg te brengen De waarnemend president van Indo nesië, generaal Soeharto, heeft zijn toe stemming gegeven voor de oprichting van een nieuwe islamitische politieke partij. Deze beweging, die volgens haar secretaris, Agoes Soedono de steun heeft van de islamitische massa-organi saties, vakbonden en culturele groepe ringen, komt in de plaats van de Ma- sjoemi, de indertijd grootste politieke partij welke president Soekarno tien jaar geleden verbood. MüNCHEn (DaD) Niet zonder reden koos men de warmste dagen van het jaar uit voor deze dakpan- nentest in de Duitse Bondsrepubliek, waarbtf 3 1/2 miljoen liter water per uur op het dak van een proefhuisje neerklettert. Men wij op deze wijze de regen dichtheid van de dakcon structie beproeven. Studenten uit München stelden zich beschikbaar om alle druppels die toch door de con structie dringen te tellen. Voor het lichamelijk welzijn van de teller wordt eveneens door studenten ge zorgd. DEN BURG In de nacht van woens dag op donderdag hebben onbekendee een roofoverval gepleegd op de 70. jarige S. Ros, die op de Hoogeberg woont, een plaatsje tussen Oudeschild en Den Burg op Texel. De rovers slaag den erin uit de portefeuille van de man 185 gulden te stelen. De bejaarde man die alleen woont, werd op zijn bed vastgebonden, maar kon zich later zelf bevrijden. Nadat hij bij de buren alarm had geslagen stelde de rijkspolitie met speurhonden een onderzoek in dat tot nu toe nog geen resultaat heeft opgeleverd. Uit het on derzoek is wel gebleken dat van tevoren een vechtpartij tussen de heer Ros en zijn overvallers heeft plaatsgevonden, waarbij hij ernstig werd mishandeld. UTRECHT (ANP) Met ingang van de nieuwe dienstregeling, op 26 mei 1968, zullen de Nederlandse Spoorwegen twee nieuwe haltes in gebruik nemen: Rotter dam Alexander en Utrecht Overvecht. Het gaat in beide gevallen om een halte in een nieuwe „voorstad". Rotterdam Alexander komt ongeveer halverwege de lijn Rotterdam C.S. Gouda. Op deze plaats is het uitbrei dingsplan Rotterdam-Oostkapelle aan de IJssel geprojecteerd. SCHIPHOL (ANP) De rijkslucht- vaartdienst heeft bekendgemaakt, dat in verband met de doop«van prins Willem- Alexander op 2 september 1967 het uit oefenen van de burgerluchtvaart boven de gemeente 's-Gravenhage op die da tum van 09.00 - 12.00 uur is verboden. HAVANA (AFP) In de Cubaanse hoofdstad zyn de statuten van de La- tijnsamerikaanse solidariteitsorganisatie (OLAS) officieel gepubliceerd. Deze beogen van de OLAS een nieuwe internationale organisatie te maken die de communistische partijen en de link se bewegingen omvat welke de Cubaan se lyn volgen. De OLAS, die „de revolutie in La tijns-Amerika en de strijd tegen het im perialisme" moet coördineren en stimu leren, zal haar zetel in Havana hebben. In Havana zal een permanent comité en in 27 landen van het westelijk half rond zullen nationale comité's gevestigd worden. Waarnemers merken op, dat de na tionale comité's voor het merendeel il legaal zullen zijn, daar zij zijn samen gesteld uit partijen of organisaties die zelf illegaal zijn- Zulks zal in het bijzon der het geval zijn voor Argentinië, Bra zilië en Paraguay. Daarentegen zullen de Chileense, Uruguayse en Mexicaan se comité's op legale leest geschoeid zijn. Heden is na een geduldig gedragen lijden van ons heengegaan onze lieve, zorgzame man en vader JAN LOUISSE in de leeftijd van vierenvijftig jaar. A. A. LOuisse - Melse J. J. A. van Sluys - Louisse w. H. van Sluys A. J. Louisse J. L. Louisse Goes, 10 augustus 1967. Patijnweg 48. De begrafenis zal plaatshebben maandag 14 augustus op de Algemene Begraafplaats te Goes om twee uur Hieraan vooraf gaat een rouwdienst in de Aula van de Begraafplaats, die aanvangt om half twée. Geen bezoek, geen bloemen, geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Aula. De Griffier der Arrondisse- ments-Rechtbank te Breda brengt ter kennis van be langhebbenden dat het rap port van de H.H. deskundi gen in de onteigeningspro cedure van: Godefridus Johannes Al- phonsus Manders, wonende te Zundert, dijkgraaf, en acht anderen, allen tezamen vormende het bestuur van het Waterschap „Het Heemraadschap van de Mark en Dintel", waairvan de zetel is gevestigd te Oud- Gastel, gemeente Oud- en Nieuw-Gastel, tegen: De Coöperatieve vereniging ..Coöperatieve Vlasfabriek Standdaarbuiten, haar zetel hebbende aldaar, ten deze ingevolge artikel 17 harer statuten vertegenwoordigd door de voorzitter en secre taris van haar bestuur, zijn de thans Antonius Wilhelmus Ver munt en Theodorus Krom- dijk, beiden wonende te Standdaarbuiten, ter griffie van gemelde rechtbank is gedeponeerd op 8 augustus 1967, om aldaar gedurende 14 dagen ter inzage van par tijen en eventuele derde belanghebbenden te liggen Breda, 8 augustus 1967. De Griffier der rechtbank voornoemd, Mr. R. P. E. Dahmen Gevraagd zelfstandige hulp in de huishouding bij twee heren. Voor dag of dag en nacht. A. J. Behaard, Venestraat 5, Geertruidenberg, tel. 01621-2391 Gevraagd een net dagmeisje. Aanmelden Hotel De Draak, Grote Markt 37, B. op Zoom. Bijverdienste. Bureau voor opinie-onderzoek vraagt Da mes en heren (met veel vrije tijd) voor het houden van een vouciige vraaggesprekken. Brieven onder no. SK 7997. Net meisje gevr. v.d. of d.e.n. Joh. W. Frisolaan 17, Breda tel. 38497 Tkoop aang&botion Diepvriezer 350 slechts kort gebruikt door ons ingeruild v. een grotere, te koop voor 450 gld. Albato c.v., Nieuwstraat 60, Made, 01626-408. Bellen voor 9 uur 'e morgens of 's avonds. Te koop van part. woonhuis. Eggestraat sportpark II, bev kamer en suite, vestibule, 4 slaapkamers en vaste trap naar zolder. Prijs n.o.t.k. Te bevragen Van Coothplein 6B, Bïeda, na 18 uur. Van particulier te koop een moderne middenstandswo ning, gel. L. v. Rasseghem. Breda met voor- en achter tuin, b.j. 1954, vrij te aanv. nov. 1967. Te bevr. tel. K1600- 30901 of onder nr SK 95919 v. d. blad Ginneken. Te koop huis f 23.000 evt. ook vc^or belegging. Br ond no SK 95858 Breda. Breda Tulpenstr. T. k. zeer mooie gemod. mid. st. woning. Gr. kamer - 4 sl. k. - badk. m. bad - douche - 2 v. wast., zol der en gr. tuin. veral vaste vloerbed. Event, hyp. besch. Sp. vrijkomend. Br. no. SK 95936 Breda. T.k.a. Mariaveld. Luxueus ge stoffeerd herenhuis met voor- en achtertuin met berging. In deling: parterre, entree, gang. kelderkast, toilet met fontein, keuken, grote woon-eetkamer met parketvloer en exclusieve schoorsteen. Ie etage: over loop, 3 slaapkamers met vaste vloerbedekking, waarvan één met balkon, grote douchecel, vaste trap naar zolder met dakkapel. Vrij te aanv. Prijs kk. f 47.500. Br ond. no. SK 95887, Breda. Krediet voor ledereen tot t 4000 voor aankoop meubelen woningtextiel Vr gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossinr ^ostbus 1083, Rotterdam Te k. Opel Kadett, z.g.a.n eigenaar Tel 01100-8297. rv.r n", Dan nu GOEDE KWALITEIT SCHERPE PRIJZEN BOEK- en KANTOORBOEKHANDEL BROUWERIJSTRAAT 2 TERNEUZEN Van particulier le eigenaar, Taunus 12 M Type TS bouwj. '64-'65. Deze zuinige wagen verkeert in onberispelijke staat niet van nieuw te onderschei den. Kleur lichtblauw, km 55000. Tegen KNAC of ANWB keuring geen bezwaar. Vaste prijs f 2975,-. Tel. 01608-3094. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963 te koop Min. Kanstraat 16-20, Bvecia. tel. 01600-39900 Te koop V.W- Cabriolet 1963, Wilhelminastr 28. St. Wille- brord. Te k.a. Opel Rekord '60, i.z.g. s. Iets aparts, moet weg, spot prijs. Deskundig onderzoek toe. gest. M. Kools, Trenestr. 71. St. Willebrord. Caravans te huur te Valkenisse Girishoek. Tel **0688, Breda. Te koop, 4- en 6-pers.ca ravans Caravanbedrijf „Slaakweg" te Heinkenszand. Tel. 01106-658. Te k. 6-pers. kampeertent. Ca ravanbedrijf „Slaakweg", te Heinkenszand, tel. 01106-659. Te k. 1 stacaravan, geheel compleet ingericht, f 1250,-. Caravanbedrijf „Slaakweg" te Heinkenszand, tel. 01106-659. Te k.a. caravan '65. Sprite 400, i.z.g.s. Te bevr. Schubertlaan 28B R'daal f 2700,- Ideale vak. en voordelig! Heer lijk rust in luxe bung m of z warme douche of in caravan in mooiste Drentse bossen met groot veilig kleuterbad strand midgetgolf speeltuin v klein tjes, restaurant, winkels enz. reeds vanai 75.- p w vrij vanaf 12 aug fantastisch voor jonge gezinnen en ouderen. Bel 05200-18579 bg.g 05291- 1680 T.k.a. 1,20 ha grond voor plaat sing caravans geschikt. Gebr. Konings, Antwerpsebaah 12, Rucphen, Nederheide. T.k. 3, 4, 5 en 6 pers. kam peerwagens; kan gefinancierd worden. L. v. Boxtel, Putseweg 13, Ossendrecht, tel. 488. Luxe bungalow Haamstede, kort bij zee, 6-persoons, vrij 26 augustus, f 125,- p. week. Bel 353, Hilvarenbeek. Maak een zomer van de win ter! Overwin teringsreizen naar Spanje en Canarische eil. Vraagt onze folders. Reser veert tijdig. Wm H. Müller Co., N.V., Boui. de Ruyter 14, tel. 2322, Vlissingen. verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar .middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel ■en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een fles je NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f 1.75 bespaart U veel ellende. Emigranten en ouders van emigranten. Laat uw reis des kundig verzorgen, zonder ex tra kosten. Het reisbureau voor neel Zeeland: Wm H. Muller Co. N.V., Boul. de Ruyter 14, tel. 2322, Vlissingen. R.K. Wed 59 jaar zoekt langs deze weg kennismaking met R.K. heer of wedn. zonder kin deren, leeftijd 55-60 jaar niet onbemiddeld, liefst van boe renstand met een goede baan. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder no SK 8411 Breda. R.k. jongeman, 24 jaar, zoekt serieuze kennism. met r.-k. meisje of weduwe. 1 k. geen bezwaar, 21 - 25 jaar. Br ond. SK 95922. Breda. T.k. dvvergpoedeltjes en toy- poedeltjes. Dwergpincher- tjes, boxers, cocker-spaniels en kleine huishondjes. L. v. Box tel. Putseweg 13, Ossendrecht. tel. 488. Goed tehuis gezocht voor vijf jonge poesjes, dol op Felix vleesbrokjes. Oranjeboomstr 243, Breda. T.k. nestje zw. dwergpoedel- tjes, vader Eng. import. Me vrouw Clemens, Bredaseweg 602, Tilburg, café Dongewijk, tel. 72475. landbouw Te koop hoge drukpersen, 1 tractor 11 pk, z. kantel ploe gen, i3 schaar, rond gaande, 1 graan maaier, 1 kraam voor op tractor, 1 tractor cabine Baayens, Kade 42, Roosendaal tel. 3138. E. M. JAARSMA OSCAR 10.000 Kcal/u netto DIJKSTRAAT 7—9 TERNEUZEN TELEFOON 01X60—2056 Jw vakbekwame GEVRAAGD: in vas^ lienst voor de afwaskeuken ƒ22.50 per dag in vaste dienst HULST Tel. 01140 - 2294 Met diep leedwezen geven wij kennis dat na een geduldig gedragen lijden van ons is heenge gaan onze beste broeder en mede-directeur JAN LOUISSE, op de leeftijd van vierenvijftig jaar. Wij gedenken met grote dankbaarheid zijn trouw en toewijding, waarmee hij bijna veertig jaar ons bedrijf heeft gediend. Louisse Goes N.V. W. Clir. Louisse Goes, 10 augustus 1967 Westwal 25 De begrafenis zal plaatshebben maandag 14 au gustus op de algemene begraafplaats te Goes om twee uur. Hieraan vooraf gaat een rouwdienst in de Aul3 van de begraafplaats die aanvangt om half twee Geen bezoek, geen bloemen, geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Aula. Op 9 augustus 1967 is door ondergetekende uitgebracht een exploit, ten verzoeke van Janna Margaretha Ver- herbrugge, echtgenote van Jan Nieuwenhuise, zonder beroep, wonende te Groede, ten deze domicilie kiezende te Breda, aan de Parkstraat no. 8, ten kantore van de advocaat en procureur Mr G. W. A- Bary, bij welk ex ploit Jan Nieuwenhuise (ook geschreven wordende Nieu- wenhuyse), zonder beroep laatst gewoond hebbende te Halsteren, in de Psychiatri sche Inrichting „Vrederust", doch thans afwezig en zon der bekende woonplaats, onder betekening van de in dat exploit genoemde stuk ken, is gedagvaard om op dinsdag acht en twintig no vember negentienhonderd zeven en zestig, des voor- middags om tien uur, te verschijnen ter openbare civiele terechtzitting van de Airrondissements-Reohtbank te Breda, welke zitting als dan gehouden zal worden in het Gerechtsgebouw, aan de Kloosterlaan no. 46 te Breda, ten einde op de gron den. in die dagvaarding na der 'omschreven, te horen eis doen om ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blij ken, bij gebreke waarvan door Janna Margaretha Ver- herbrugge, voornoemd, na het vervullen der ten deze voorgeschreven formalitei ten zal worden geconclu deerd, dat bij vonnis worde verklaard, dat er ten aan zien van voornoemde Jan Nieuwenhuise sedert 19 de cember 1961 rechtsvermoe den van overlijden bestaat, kosten rechtens. W. J. M. BAKX, Gerechtsdeurwaarder Voor plm. f 6,- tijdschriften voor f 1,- p. w. een keurige lees portefeuille .die u mag be. houden) met 10 van de beste tijdschriften netjes bij thuis bezorgd: <nl.: „Leeskring ons aller huisvriend" Bootjessteeg 96, Zwijndrecht. tel. 01850-25174 of bij onze agent W. H. Boel- houwers. Hazelaarstr. 43, Bre da. Tel. 01600-43673. Te koop 5-pers. bungalowtent met bagagewagen. G. Hubers, Planciusplein 27A, Bréda. Polyester boten en buitenboord. motoren Nova Vita" Wildert. str. 3, Oud-Gastel, (bij Stuive- zand Oudenboseh), tel 01652. 2012. Aardgas centrale verwarming Install, bedr. De Weerd n v., afd. c.v Markt 33. Etten, advi seert u gaarne. Bel 01608-2310 (Na 18 uur 01608-4037.) en wij zorgen voor uitvoerige inlich tingen er> snelle accurate mon tage met een minimum aan brekeri) Naast een mooie collectie haarden en fornuizen, waar borgt ons rijksgediplomeerd en. lande ijk erkend installatiebe drijf een correcte afwerk, en vlotte service. Install, bedr. De Weerd n.v., Markt 33. Etten. Tel. O1608-2310 Laat door ons uw trap- of handnaaimachine elektrisch maken. Wij hebben steeds ge reviseerde tweedehands naai machines in alle uitvoeringen en prijzen, als Gritzner, Elna, Kohier, Husqvarna, Bernina in pr. v.a. f 198. Naaimachine, handel Verschuren, Stations straat 8 Axel, tel. 563. Vele soorten pannen en alle voorkomende sloopartikelen te koop, verder verkrijgbaar puin liggende te Koewacht. H. de Nekker, Julianastr. 93, Hei kant, tel. 01140 3086. Kolenhaard te koop. Te bevr. na 6 uur: P. Danckaert, Stel- lestraat 13, Absdale. l-pers. bedden nu 49,- met zo mer- en winterkant. Gez. De Smit, bij brug Sluiskil, telef. 403. 2-pers. Epeda-bedden van 111,- voor 79,-. Gez. De Smit (bij 1 de brug), Sluiskil, tel. 403. Leesportefeuilles netjes prima verzorgd met 10 van de beste tijdsz-hrif^n, worden wekelijks bij u thuisbezorgd v.a. f 0,75 p. week. InJ. Leeskring „Ons Aller Huisvriend", Bootjes- steeg 96, Zwijndrecht, tel. 01850 25174 of bij onze agent W. H. Boelhouwers, Hazelaarstr. 43, Breda, tel 01600-43673. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand, geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Geen ser vicekosten. Bel op (ook 's a- vonds). Middelburg 01180-3973 Goes 01100-5397 Oostburg 01170-2759. Motorbootjes, Tel. 01874-213 en 594. zen Te koop gevraagd. Stukje bos grond met bouwvergunning, tel. 01600-41154. Oudenbosch t.k.a. mooi woon huis met garage en veel tuin vrij te aanv. Te bevr.Tim- berwo'fstr 22, tel. 01652-2089. Nieuwbouw woning te koop grote doorzonkamer keuken, 3 slaapkamers, douche, voor- en achtertuin, spoedig vrij. Dorst Taxusstr. 18. Spoed. Ter overname wegens ziekte, café 6 kamers met ju kebox en inventaris en biljart. Prijs f 2700 geen vereiste pa- pieren nodig Huur f 140 per maand Capellesteenweg 13, Kaimthout, België. In verband met de naderende start van onze pnoduktle kunnen wij overgaan tot de aanstelling van De werkzaamheden die in kontinudienst dienen te wor den verricht, zullen bestaan uit de dagelijkse planning van - en de leiding en het toezicht over gedeelten van het produktie proces. De gezochte funktionaris, die direkt verantwoording schuldig is aan de produktiechef, kan bij de uitvoering hiervan vrij grote zelfstandigheid aan de dag leggen, en initiatieven ontplooien. Voor bovengenoemde zelfstandige funktie, die voor de juiste man een gunstig perspektief biedt, vragen wij: een U.T.S. opleiding (afd. Chemie) of een vergelijk bare theoretische opleiding van deze school (bijv. P.B.N.A. opleiding). een praktijkervaring in de chemische industrie. goede kontakteigensch'appen. Bij de selektie zal in het bijzonder worden gelet op de vaardigheid om,aan een kleine groep medewerkers leiding te geven, en op de bekwaamheid om de werk zaamheden van dit team te organiseren. Wij bieden: moderne arbeidsvoorwaarden, waaronder goede salariëring, pensioenregeling en een 13e maand salaris. Bj woningvoorziening verlenen wij onze bemiddeling. Wij verzoeken u uw schriftelijke sollicitatie, met in de linker bovenhoek van de enveloppe PROD., en voor zien van een recente pasfoto, binnen 10 dagen te zen den aan de chef van de afdeling Personeelszaken van Hoechst-Vlissingen N.V., Postbus 65 te Vlissingen. een dochtermaatschappij van Farbwerke Hoechst A.G., zal op een groot industrieterrein aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost verschillende chemische bedrijven bouwen. De eerste fabrieken n.l. een fosfor-, fosfor- zuur- en een tripoly-fosfaatfabriek zullen begin 1968 met de produktie «tarten. Het ligt in de bedoeling deze bedrijven met Nederlandse medewerkers te bemannen. Een aantal van hen zal een uitgebreide opleiding en training ontvangen In een van de fabrieken van de moedermaatschappij in Duitsland. In verband met de verdere opbouw van ons bedrijf vragen wij enkele die wij denken te plaatsen a. in de mechanische werkplaats b. in de produktie voor onderhoudswerkzaamheden c. in de sektor meet- en regeltechniek. Zij, die hun werk in de produktie vinden, werken In kontinudienst, en zullen evenals de werknemers in de sektor meet- en regeltechniek, voordat zij in Vlissingen gaan werken, een praktische opleiding van de moeder maatschappij in Duitsland ontvangen. Gevraagd wordt: een L.T.S. opleiding bij voorkeur een Bemetel-diploma tenminste 5 jaar praktische ervaring Voor de sektor meet- en regeltechniek is ervaring in de pneumatische meet- en regelapparatuur vereist Wij bieden: moderne arbeidsvoorwaarden, waaronder goede salariëring, pensioenregeling en een 13e maand salaris. Zij, die in Duitsland zullen worden opgeleid, ontvangen tijdens de opleiding, een ruime reis- en verblijfskostenvergoeding. Belangstellenden verzoeken wij hun schriftelijke solli citaties, onder duidelijke vermelding van de funktie waarvoor men solliciteert a, b, of c en voorzien van een recente pasfoto in een enveloppe waarop de let ters T.O.D., binnen 10 dagen te richten aan de chef Personeelszaken van Hoechst-Vlissingen N.V., Post bus 65 te Vlissingen. een dochtermaatschappij van Farbwerke Hoechst A.G., zal op een groot industrieterrein aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost verschillende chemische bedrijven bouwen. Het ligt in de bedoeling deze bedrijven met Nederlandse medewerkers te bemannen. In de eerste bedrijven t.w. een fosfor-, fosforzuur- en een polyfosfaatfabriek zal begin 1968 met de produktie worden gestart. Madame Leroux: 39 Jaar oud, k mollig en charmant, vertegenwooi ster van een Parys confectiehuis, zend door Zuid-Frankrijk en wed Moeder van een 18-jarige zoon en genkind, gek op pianomuziek, ei£ res van een lelijk eendje, bevriend veel sympathieke mensen, vrolyk, en nu en dan op liefdes lichte vo; Hoe stralende Madame Leroux na van haar dooltochten een nieuwe, liefde vindt, kunt u lezen in een juist verschenen nieuw deel uit arbo-reeks: „Madame Leroux in mesmode", van Anneliese Meiner de Nederlandse vertaling van mev a. j. M. van der Toorn-Bijnevelt. gever is de Arbeiderspers. In haar autootje sjouwt Madame roux door provinciestadjes om de ducten van een Parijse modezaak de vrouw te brengen. Vóór zij tr de was Madame Leroux pianiste, na de dood van haar man heeft zij naar kennis in kleding en kostuums naar vak moeten maken om behoo in haar onderhoud en dat van zoon te voorzien. Met de zorgen j die zoon tobt Madame Leroux de ste tijd een beetje. Ze verliest er wat van haar onverwoestbare plezi de geneugten van de keuken door.) vendien begint de eenzaamheid te kwellen. Zij besluit een bezoq Mengen aan een vroegere liefde, tnans in Parijs woont. het grote modehuis in Parijs, voor ze door half Frankrijk UllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIHIIIMigit Een van de creaties van de - wode-ontwerper Chombert, een cape, kan ook als rok gedragen den. De bijbehorende laarzen ontworpen door Roger Vivier.

de Stem | 1967 | | pagina 4