DE GENERAAL GAAT SPREKEN Sjah brengt van Perzië Duitsers in moeilijk parket Niet meer met zes broden onder bakkerswinkel arm uit Noordelijke provincies ruim 1 uur stroomloos Bevroren vloeistof in kraters op de maan? FILMISCH AUTO-ONGELUK L lmveel Fransen sullen het eens sijn met op knievar Kiesinger WROK TEGEN SOEHARTO Leger Biafra rukt op Zware strijd in China Kritiek plan van De Gaulle tot verzoening kapitaal-arbeid Formulieren Constantijn Bulgaarse moest burgemeester New ork doden Britten doen belangrijke gasvondst in Noordsee INDIASE STAAT HONGERGEBIED AMERIKA VERZEKERING WINSTAANDELEN DRUK Echte bakkers" presenteren zich Geen kritiek Burgeroorlog in Kanton? DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 (Van 0112e correspondent in Bonn) BONN Omdat bondskanselier Kle- «lneer zich al medio juni by sjah Reza. Pahlevi van Perzië heeft geëxcuseerd voor de demonstraties, die overal in West-Duitsland plaats hadden, toen rtf en keizerin Farah Dibah eind mei cn begin juni de Bondsrepubliek bezoch ten, rijn velen van mening dat de re- geringschef een ontoelaatbare „knieval" voor de Iraanse heerser heeft gemaakt. De liberale oppositie in het parlement heeft de mening verkondigd, dat deze verontschuldiging niet in overeenstem ming is met het grondwettelijk recht vsn alle Westduitsers om te demonstre ren waneer zij daartoe de lust gevoelen. Deze kritiek is nog al vergezocht: de kanselier heeft tenslotte de demonstran ten niet gelaakt, doch er alleen zijn spijt over uitgesproken dat er demonstraties en relletjes hebben plaats gehad - er werd in West-Berlijn zelfs een student door de politie doodgeschoten - en ver klaard dat hij hoopte dat de Westduits- Perzische betrekkingen daardoor niet zouden worden gestoord. Deze hoop is toch al ijdel gebleken, maai' dat heeft zeker niet aan de bondskanselier gele- SJAH REZA PAHLEVI Het is veeleer de schuld geweest van pp de sjah zelf en zijn diplomatieke ver- tegenwoordigers in de bondsrepubliek. De sjah heeft in een nota van 18 juni verlangd, dat de demonstranten zouden worden bestraft. De sociaal-democra tische minister van justitie der bonds- bliek dr. Gustav Heinemann heeft daar echter weinig zin in op grond van 'e zeer reële overweging, dat een grote justitiële actie gemakkelijk tot nieuwe demonstraties en relletjes zou kunnen leiden. Anderzijds is in Frankfurt een journa list op de gedachte gekomen de West- Duitse burgerij te bewegen zichzelf we gens belediging van de sjah aan te kla- i en daarmede de justitie te dwingen a te vervolgen en te bestraffen. Hij heeft formulieren laten drukken, waar op een aantal beledigende uitdrukfcin- jegens de sjah staat. De onderteke naar kan er een uitzoeken en ver klaart met zijn handtekening deze tij- J~ns het sjah-bezoek te hebben gebe ld en die hierbij te herhalen weshalve i op grond van artikel 103 van het wetboek van strafrecht verzoekt om een bestraffing. Men verwacht dat op deze wijze nog enige tienduizenden naklach- ten bij het parket zullen worden inge diend, waarmede het verzoek van de sjah in het belachelijke zou worden getrokken. Q aangezien de bondsregering be id geen lust heeft de zaak op de spits te drijven - ook dit bewijst de brief van de kanselier aan de sjah - heeft de persattaché van de Perzische ambassade m Keulen, dr. Schapurian, in een ge- iE ,met Springer-dagblad „Der 'tag" in Diisseldorf het dreigement it dat Perzië er wellicht toe zou men overgaan om het communisti- J-he regime in de DDR te erkennen, in- Jien de regering in Bonn niet zou vol- joen aan het verzoek van de sjah de demonstranten te bestraffen. KIESINGER Jr. Schapurian ontkent weliswaar deze pmiheke chantage te hebben gepleegd, "P^r Mittag" is in het bezit van n geluidsband, die een doorslaand wa?1? +Z(ïu vormen' Deze tactloosheid as net laatste hoogtepunt in de con- om het sjah-bezoek. Men mag kwaannemen.dat de sDah van de ver- van zijn persattaché in Düssel- heeftv- keeh afgeweten. Tenslotte latfm in •'Ulli de Bondsrepubliek ver- ®ark Gen kred*et van 40 miljoen J^.^^ijke nieuwe demonstraties bondsr voorkomen, doet de orii wgerülg ^.Bonn ook geen moeite rjn.. .met koning Constantijn en ko- een jiiri r emarie te worden over zouden S? waar°P ZÜ hun staatsbezoek öaarta winen- brengen. Zij waren bezoek j0r^ ^aar nhgonodigd. Een zal apju?* koning en zijn gemalin wèr het menkl2 in West-Duitsland baar doJtST *-n Athene- dat schijn- ker tot rn'o, kon.mg wordt geduld, ze- nieuwe uitbarstingen leiden. Koiieva (^FP' Mevr. Penka ïl,rk *voneïfl.rCE 1 drie •>aar New ?ter de SS? Eul«aarsc' heeft tegen- bekendp v, ,e verklaard dat een on- le„ ™e 20.000 U.J feester lrï,„ ,v.e™oorden van burge- Negen Jï? LlniJsay van New York, sar m HariZ geleden had de man kc«els en inneï .r,evolver. een doos Stekt. dollar voorschot ver- vl? kennis had fbracht, dip K P°)itie op de hoogte *e?ens het vJv, ln hechtenis nam tens. 'et verborgen houden van mevr. Koneva dl.^iMge nP„l ^gehouden: arrestatie verMaard'LaC6y' F* VM dat Lacev u ™aarde mevr. Ko- flft haa haar ep-st het pistool ^Beboden om Lin<?rv fens geld had m bindsay te doden. 20.000 dollar had aangebo- (Van onze redactie binnenland) GRONINGEN/LEEUWARDEN Een storing in de elektriciteitscentrale Har- culo heeft gisteren rond het middaguur de drie noordelijke provincies van ons land ongeveer een uur lang geheel stroomloos gemaakt. Treinverkeer, elek trische apparatuur in fabrieken en wo ningen en verkeerslichten weigerden juist tydens de middagpauze hun dienst. De steden Groningen en Leeuwarden hadden na een uurtje weer stroom, maar in de hele streek was de toestand pas tegen half drie weer normaal. Het treinverkeer kwam na anderhalf uur, rond één uur weer op gang. Op sein en overweginstallaties bleef men echter weer langer met storingen kampen. De stroomstoring veroorzaakte met name in Friesland veel ongemak. Bij een spoorwegovergang te Leeuwarden moest de politie het verkeer regelen, omdat aanvankelijk de halve overweg bomen steeds op en neer bleven gaan. Toen dit euvel was verholpen, bleef de bel een uur lang constant rinkelen. Op drukke punten in Leeuwarden en Gro ningen nam de politie de taak van de verkeerslichten over. DEN HAAG (ANP) De vondst van Placid Oil Co (UK) in de Noordzee, een nieuwe gas- en gecondenseerd, ga-sveld, bljjkt van grote omvang te zijn. M dit veld in het Britse continentale plat, zyn de produktieproeven beëindigd. In het gas zijn ongewone hoeveelhe den van vloeibare koolwaterstoffen, waaruit volgt, dat het gas een zeer hoge calorische waarde heeft. Tevens werden aanmerkelijke hoe veelheden gecondenseerd gas geprodu ceerd. Zoals gewoonlijk het geval is, zal de economische belangrijkheid van deze vondst pas beter gedefinieerd kunnen worden na beëindiging van het boren van andere putten in de nabijheid, maar de maatschappij is zeer optimis tisch. NEW DELHI (AFP) De regering van de Indiase staat Mad ja Pradesj heeft een gebied van 300.000 vierkante kilometer, met 14 miljoen inwoners, tot „hongergebied" verklaard. (Van onze Parjjse correspondent) PARIJS Vanavond spreekt president De Gaulle om acht uur voor radio en televisie. Het week blad „Nouvel Observateur" kon digt hem met niet al te veel eer bied aan als .,de grote tovenaar". Niemand weet precies waar de generaal over gaat praten. Zelfs de ministers weten het niet. Men kan echter veilig aannemen, dat hij in de eerste plaats zal spreken over de toestand in het Midden- Oosten en over zijn berucht ge worden reis naar Canada en in de tweede plaats over de sociale verzekering en de samenwerking kapitaal-arbeid. Men moet zich niet voorstellen dat De Gaulle zich met alle felle kritiek op zijn buitenlands beleid in mineur voelt. Integendeel: in dramatische omstandigheden'' voelt hij zich juist in zijn element. Hij behoort niet, zoals een Frans weekblad zich dezer dagen uit drukte, tot de politici die zeggen: na mij de zondvloed. Hij wil, dat de aarde beeft nog tijdens zijn leven. Men zal De Gaulle vanavond zien als een man die ondanks zyn leeftyd tegen de stroom oproeit. Zonder twyfel zal hy zyn reis naar Canada en wat hij daar geroepen heeft in Quebec verdedigen. De tegenaanval is trouwens al begon nen. Onlangs is er het manifest van de 29 linkse gaullisten geweest, die nog veel verder gingen dan De Gaulle zelf en de komende bevrijding van Frans sprekend Canada vergeleken met de dekolonisatie van Algerië, van de vijf tien staten van donker Afrika en van Vietnam. Als De Gaulle het opnieuw op Viet nam gooiit - en dat zal hij zeker doen - zullen heel veel Fransen het met hem eens zijn. Er is in Frankrijk maar weinig nodig om het vuur tegen Amerika bran dende te houden. Dat onderhand de eco nomische penetratie van de Verenigde Staten in Frankrijk rustig doorgaat en zich zelfs uitbreidt, zal De Gaulle niet aan de grote klok hangen. Al lang doen geruchten de ronde dat de generaal deze verschuiving van het economisch overwicht der Verenigde Staten zou willen herstellen door een Frans-Duitse concentratie, bijvoorbeeld een samengaan van Rhöne-Poulenc en Bayer in de chemische en van Renault en Volkswagen in de automobielindu strie. Meer moeite zal De Gaulle hebben om voor de Fransen de hervorming van de sociale verzekering aannemelijk te ma ken. Om het gat in de kas van de so- ciale verzekering te stoppen zullen de arbeiders meer moeten betalen: een ver hoging van de bijdrage van 2,50 franc, ij, voor lonen gaande tot 500 franc per maand, van 5,75 franc voor lonen tot 1140 franc per maand en van 55,75 franc per maand voor het hogere kader, dat per maand tot 6000 franc verdient. Terwijl de contributies voor de socia le verzekering stijgen, gaan de uitkerin gen voor doktersbezoek omlaag. De maan delijkse uitkering voor de niet buitens huis werkende getrouwde vrouw wordt afgeschaft. Het communistisch geori- enteerde vakverbond C.G.T. heeft uit gerekend dat deze hervormingen de ar beidersklasse op een miljard franc per jaar aan minder koopkracht komt te staan. Het bestuur van de drie kassen voor ziekite, ouderdom en kindertoesla gen zal zodanig worden hervormd, dat daarin de invloed van de C.G.T. zoveel mogelijk wordt uitgeschakeld. Verder zal De Gaulle vanavond hoog opgeven over zijn plan tot verzoening kapitaal - arbeid. In alle bedrijven met meer dan 100 arbeiders zullen de werk nemers aandeel krijgen in de winst, het zij in de vorm van uitkeringen, hetzij in de vorm van aandelen of obligaties. De Gaulle hoopt daardoor twee vliegen in een klap te slaan: het arbeidersaan deel in de winst, dat de eerste vijf jaar niet in contanten op tafel moet worden gelegd, kan door de werkgevers ge bruikt worden voor nieuwe investerin gen. Bovendien hoopt De Gaulle de vak- boniden daardoor te prikkelen om in de toekomst medezeggenschap te eisen, aangezien zij voortaan bij het maken van winst direct zijn betrokken. Pas in de komende jaren zal blijken wat er van deze door De Gaulle gedroomde verzoening kapitaal - arbeid terecht komt. Zowel werkgevers als werkne mers zijn tolt dusver uitermate sceptisch. Ofschoon we midden in de vakanties zitten, gaan wij toch in de politiek een drukke tijd tegemoet. Want Mitter rand belegt een persconferentie op 16 augustus en de vroegere minister van financiën Giscard d'Estaing zal zijn me ning ten beste geven op 17 augustus. Op Giscard is na de reis van De Gaulle naar Canada een beroep gedaan om met de generaal te breken en de regering- Pompidou ten val te brengen, zodra het parlement begin oktober bijeenkomt. Een tot gisterochtend gehouden opinie onderzoek in Frankrijk heeft uitgewe zen, dat van alle ondervraagde Fransen 45 procent de uitroep van De Gaulle „Leve het vrije Quebec" afkeurt en slechts 18 procent er zijn goedkeuring aan geeft. Bij de ondervraagde Gaullis tische kiezers was de verhouding 30 procent vóór en 32 procent tegen. Dat laatste bewijst de grote verdeeldheid zelfs in Gaullistische kringen. Over de promotie van arbeiders tot aandeelhouders in de ondernemingen waar zij werken, was de verhouding: 51 procent zonder belangstelling tegen 41 procent geïnteresseerd. Wat betreft de wijzigingen in de so ciale verzekering meent 40 procent dat de voorgestelde hervormingen onrecht vaardig zijn, slechts 13 procent gaf er zijn goedkeuring aan. Amerika's laatste maanverkenner, de Lunar Orbiter 5, heeft deze foto van de achterzijde van de maan naar de aarde gezonden. Deze zijde is vanaf de aarde nooit te zien. De geleerden die de foto's van de Lunar 5 bestuderen menen eruit te kunnen opmaken dat toekomstige maanreizigers bevroren vloeistof zul len aantreffen op de bodem van de kraters in de poolstreken. Of deze vloeistof enig nut zou hebben ,zal pas worden uitgemaakt door de ontdekkingsreizigers op de maan. De bodem van de diepe poolkraters ligt altyd in de schaduw van de hoge rand, zodat de temperaturen daar zeer laag moeten zijn. De vloeistoffen die wellicht samengeperst gas zijn, zouden daar bevroren kunnen zijn. De woensdag gelanceerde Lunar 5 heeft tot dusverre 48 foto's genomen en zal er nog 200 maken voordat het filmpje op is op 18 augustus. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. In Haarlem is, zoals wy gemeld hebben, enige maanden ge leden opgericht de „Stichting Echte- Bakkersgildc". Deze stichting die al afdelingen heeft in Breda, Haarlem, Den Haag, Rotterdam en Oost-Brabant, stelt zich ten doel de kwaliteit van de hakprodukten, Kfet assortiment, en de inrichting van hét bedryf en inkomen de bakkers te verbeteren. „Brood moet vers, knappend en knis perend zijn", aldus de voorzitter van de stichting, de heer B. van de Dirk van Vessem uit Haarlem. Warme bak kers, die voldoen aan de door de stichting gestelde eisen, krijgen van de stichting een embleem, waardoor het publiek weet dat bij deze bakker uitstekende produkten en een uitge breid assortiment verkrijgbaar zijn. Reeds tientallen bakkers hebben zich bij de stichting aangemeld. Half sep tember zullen de eerste emblemen in de vorm van een geel-zwarte lichtbak van zestig bij zestig cm. aan de gevels van de bakkerswinkels hangen. Voldoet hij niet aan de eisen der stich ting dan wordt hem vertelde welke ver beteringen hij moet aanbrengen om als nog aan deze eis te kunnen voldoen. Bij de tweede keuring kan hij dan wel deelnemer worden. Om er zeker van te zijn, dat de echte bakker dit embleem waard blijft, zal regelmatig worden gecontroleerd. Drie honderd aanmeldingsformulieren zijn intussen door de stichting verstrekt en reeds honderd bakkers in Nederland hebben positief gereageerd. Een van de nevenactiviteiten van de stichting zal ook zijn het demon streren van het broodbakken op de Damesbeurs in de Haagse Houtrust- hallen. Een complete oveninstallatie zal aanwezig zijn, terwijl de op de Damesbeurs bereide produkten door het publiek gekocht kunnen worden. „Tk heb generaal Soeharto gestraft Gisteravond heb ik zijn portret bij mij van de muur gehaald." Deze woorden uit de mond van een doorsnee Indonesiër weerspiegelen de groeiende teleurstelling in het leiderschap van de 47-jarige gene raal die Soekarno is opgevolgd. Soeharto was bijzonder populair na de mislukte staatsgreep van 1965 en de strijd om van Soekarno af te komen. Enkele maanden geleden nog was Soeharto boven kritiek verheven. Nu wordt hij aangevallen door vele groepen politieke par. tijen die verbolgen zijn over het feit dat het militaire apparaat de regering en het bestuur over de ge meenschap heeft overgenomen: te leurgestelde studenten en intellec tuelen: actieve ondergrondse pro- Soekarno en communistische groe peringen: jonge officieren die met jaloerse ogen gadeslaan hoe de ge neraals nieuwe machtsposities ge bruiken. Als persoon en als generaal is Soeharto nog steeds een populaire figuur, maar als leider verlangt men thans van hem dat hij mooie frasen in praktische daden omzet. In feite heeft Soeharto veel ge daan voor de totstandkoming van economische en sociale stabiliteit maar veel van zijn werk blijft on opgemerkt. Verschillende intellectuele leiders zijn van mening dat door duide lijke beslissingen veel van de wrok tegen zijn regering zou verdwij nen. Volgens hen zijn beslissingen nodig inzake politieke partijen, al gemene verkiezingen, corruptie, de rol van het militaire apparaat, de economie en tientallen andere za ken. Duidelijke politieke verklaringen schijnen tegen Soeharto's natuur in te gaan. Rustig en teruggetrokken is hij een voorbeeld van een man die door de geschiedenis wordt ge maakt. Ten tijde van de staatsgreep nog een onbekend generaal kwam hij in luttele uren aan de macht toen de top-generaals van het le ger werden vermoord. ^anhangers van de vriendelijke Soeharto zeggen dat hij nooit op een eenmaal genomen besluit te rugkomt. Zij herinneren er in dit verband aan dat zijn zachthandige verwijdering van Soekarno verle den jaar zonder een scheuring in dit levendige land bereikt werd. Ironisch genoeg zijn Soeharto's moeilijkheden voor een deel te wij ten aan het feit dat hij geen show man is. Soekarno hield dit land 22 jaar lang in zijn ban. Ondanks dat de meeste Indonesiërs zijn politiek niet moesten, hielden zij van zijn zwierige persoonlijkheid. Soeharto heeft verschillende hoogst belangrijke projecten gelanceerd, hetgeen zelfs door veie politieke leiders niet is opgemerkt. De ex port neemt toe, de inflatie neemt af, regeringssubsidies zijn wegge snoeid en het internationale ver trouwen in Indonesië is hersteld. Soeharto's politieke successen zijn moeilijker te definiëren. Hoe wel hij uitstekende economische adviseurs om zich heen heeft ver zameld, komt hij voor politieke ad viezen dikwijls bij collega-gene raals terecht. Hierdoor komt hij I.AGOS (Reuter) Troepen van de afgesneden Oostnigeriaanse staat Biafra zijn over de rivier de Niger in westelij ke richting opgerukt, zo is van betrouw bare zijde in Lagos, de federale hoofd stad, vernomen. Het gebied dat de opstandige militai ren zijn binnengetrokken, ligt tussen Biafra en West-Nigeria. De hoofdplaats is Benin City, waar reeds schietpartijen zouden zijn begonnen. De bevolking be staat voor een groot deel uit leden van de Ibo-stam, die ook in Biafra de over hand heeft. De leider van Biafra, overste Ojoe- kwoe, had eerder gewaarschuwd dat hij dit gebied zou binnentrekken als de fe derale troepen dat ook zouden doen. De federale strijdkrachten die sinds vijf weken bezig zijn aan de afscheiding van Biafra een einde te maken, zijn nog niet' ver gevorderd. Volgens eveneens betrouwbare berich ten zijn enige federale militairen in de streek ten westen van de Niger gaan muiten. Radio-Lagos meldde hierover, dat de federale militaire overheid maatregelen heeft genomen om de si tuatie meester te worden. steeds meer buiten de politieke re aliteit te staan. Volgens een westerse militaire at taché moet Soeharto zich op dit ge bied bijna geheel verlaten op loya liteit in plaats van prestaties, aan gezien de strijdkrachten nog te zeer verdeeld zijn dan dat Soehar to kan proberen hier schoon schip te maken. Soeharto en zijn generaals zijn van mening dat het civiele bestuur er niet in is geslaagd Indonesië te leiden. Op dit moment probeert het militaire apparaat alles zelf te doen. In sommige politieke kringen vreest men dat Soeharto, indien het parlement, studenten en politieke partijen hem voor het hoofd blij ven stoten, sterkere tegenmaatre gelen zal nemen. jyjinister van buitenlandse zaken 'Adam Malik, misschien de meest bekwame man in de regering, is steeds meer van Soeharto geïso leerd geraakt, Malik.heeft geen po litieke partij achter zich. Op grond van zijn internationaal prestige zal hij als minister van buitenlandse zaken vrijwel zeker blijven, maar op het binnenlandse toneel wordt zijn positie zwakker. Soeharto's besluit om de in 1968 te houden reeds door het congres goedgekeurde verkiezingen te ver schuiven heeft hem nieuwe aanval len van de twee grootste politieke partijen bezorgd. Beide partijen vrezen dat verdere vertraging ten gevolge zal hebben dat het militai re apparaat zijn greep op het land zal verstevigen. De vroegere vice- president Mohammed Hattaj wiens pogingen om een nieuwe partij te vormen door Soeharto werden ge torpedeerd, zegt: „Er is nog steeds geen democratie in Indonesië." Soeharto kan geen begin maken met het opruimen van de corruptie zonder de fragiele militaire eenheid te vernielen. Tientallen van zijn ge neraals gaan dan misschien de ge vangenis in. Aldus lijkt een werke lijke anti-corruptiecampagne nog ver weg. Corruptie in de hoogste regionen veroorzaakt toenemende walging bij vele kolonels en majoors. „Wij zien dat deze generaals in hun Mer cedes rondrijden en in grote hui zen wonen en wij vragen ons af wat er aan de hand is", zegt een kolonel. „Hoe kan een generaal zo goed leven als hij minder verdient dan vijfduizend roepia's per maand? (Dit is minder dan tweehonderd Ne derlandse guldens.) Ondanks de voortdurende ontken ningen, zijn verschillende elemen ten bij de vloot, vooral de mariniers sterk gekant tegen de macht van het leger in een eilandenrijk, dat een zeemacht zou kunnen zijn. Soe karno heeft het moreel van de vloot opgebouwd. Volgens verschillende politieke leiders en intellectuelen is het het beste om geen slapende honden wakker te maken. Een van hen zegt: „Een onberaden stap zoals een grote studentendemonstratie tegen Soeharto zou alleen maar de druk op ons verzwaren." De lastige vraag is hoe lang het delicate evenwicht gehandhaafd kan blijven, hoe lang de onbesten digheid zal voortduren. De stichting presenteerde zich gis termiddag tijdens een persconferentie in het perscentrum Nieuwspoort te Den Haag. Uitdrukkelijk werd gesteld, dat men geen kritiek heeft op de produk ten van de grote bakkerijen, waar het brood automatisch wordt vervaardigd. Alleen het ambachtelijk aspekt van het broodbakken komt hier niet voldoende aan bod. De echte bakkers daarente gen, die zelf brood bakken en daar door ook iedere dag vers brood heb ben, kunnen er naar het oordeel van de stichting voor zorgen, dat hun brood iedere dag naar brood smaakt en men heeft geconstateerd, dat het pu bliek het beste brood gaat eten. De tijd, dat men met zes broden onder de arm de bakkerswinkel ver liet, is voorbij. Men kiest en selecteert nu veel meer uit het uitgebreide as sortiment, dat de bakker te bieden heeft, en verkoopcijfers wijzen uit, dat het publiek steeds meer de voorkeur is gaan geven van het produkt van de echte bakker. Om precies aan te geven, waar de produkten van de echte bakkers ver krijgbaar zijn, zullen de desbetreffende winkels worden voorzien van het em bleem van de stichting. Voordat de bak kers dit embleam krijgen, worden win kel en produkten streng gecontroleerd. (Van onze redactie buitenland) HONGKONG/TAIPEI Zware ge vechten tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-Toeng zyn volgens bezoe kers uit China in Sjanghai en Kanton uitgebroken. De bloedigste gevechten vinden volgens deze bronnen plaats in Kanton, waar het spoorwegverkeer voortdurend wordt gesaboteerd. Het persbureau van Nationalistisch China meldde gisteren dat de strijd in Tsjoengking, een belangrijke stad in zuidwest-China, zich tot een echte bur geroorlog ontwikkeld heeft. Bij de ge vechten zouden tanks en artillerie wor den gebruikt. Het persbureau wist ook te melden dat de toestand in Kanton snel slechter wordt. Er zouden daar 3000 Rode Gardisten bijeengekomen zijn, die een gemeenschappelijke actie zou den willen voeren. Op de uitvalsweg naar de Rijksweg Rotterdam—Utrecht werden gisteren opnamen gemaakt voor een film, die ver vaardigd wordt in opdracht van de politiekorpsen van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. De film moet een realistisch beeld geven van het .politiewerk in deze gemeenten.

de Stem | 1967 | | pagina 9