Geen duizend man nodig, wel voldoende kandidaten ZORGEN OVER VERHUIZING VAN REDRIJVEN Station te koop... Krijgt concours Ruffec nasleep? DENNIS Perevuur blijft weg ORION-DIRECTEUR OVER GERUCHTMAKENDE ADVERTENTIE Even uitblazen mevrouw Vakantie is brood-nodig Urgentielijst kapitaalswerken te Goes Nota G.S. Noord-Brabant Duitse toerist stal bromfiets PROTEST NA DECLASSERING Dan niet. Aardgas op Walcheren en Tholen zijn geen ronselaars55 Stenen Brug in Goes is zwak Reacties Zwervers DIENSTEN INDUSTRIE Eerste Tilburgse auto-car race BAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG S AUGUSTUS 196? (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij een controle naar de Blgemene onderhoudstoestand van de stenen Brug te Goes is gebleken dat de betonbalken en -platen met consols 8an weerszijden van de brug grondig en op korte termijn gerepareerd moe ten worden om te voorkomen dat deze balken en consols hun dragende func tie verliezen. Door corosie is de bewa pening in de betonbalken op bepaalde plaatsen zelfs aangetast. De herstel- kosten bedragen in totaal f 10.700. B. en w. van Goes zullen de raad op 1G augustus a.s. voorstellen dit bedrag beschikbaar te stellen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllll liet beste aller dingen blijft het brood", zo luidde dit jaar de slag zin van de Nebato, de internationale bakkerij-tentoonstelling. Ik kan er volmondig mee instemmen. En ik niet alleen, Alles wat kind heet en va kantie heeft, zweert bij brood. De hele dag naar het zwembad? Veel plezier jongen met je tien boterham men die je waarschijnlijk in de hete zon zult leggen en al na een uur met smaak gaat verslinden. „Ze leken een beetje geroosterd, lekker". Naar de speelinstuif, de vakantieschool, hei strand, dagkamp of de sportvel den? Snoep en drinken gaan mee, maar toch vooral veel boterhammen. Met plakkerige pindakaas, stroop die door het wittebrood heen schemert, kaas die zich een ongeluk gaat zwe ten of een hardgekookt ei ertussen, dat meestal verbrokkeld onder in het bioodzakje terechtkomt. Maar sma ken dat 't doet Soms valt er best een stuiver te verdienen voor een of andere han- digerd. „Ik had toch die twee dub beltjes voor snoep, hè,? Nou, en toen heb ik twee boterhammen voor vijf cent elk verkocht en toen kon ik pre cies een zakje paprika-chips kopen". Ontsteltenis bij de vader, die met de stropdas om in een temperatuur van zesentwintig graden vloekend en transpirerend achter z'n bureau die centen voor dat brood zat te verdie- ien, terwijl zoonlief steentjes opdook uit helder gechloord, zongewarmd water. Of ie wel beseft, dat die bo terhammen eten zijn, voedsel, lijfs behoud betekenen voor een beang stigend groot, hongerend deel van de wereldbevolking. Volledige instem- Bung bij de zoon. Hij gooide dat brood ook niet zomaar wég, hij ver kucht 't aan een jongen die oprecht °Bger had en toen kon ie toch im kers die chips kopen - van die knap perige aardappelschijfjes weet-u-wel ■en was dat eigenlijk niet veel beter „ütSez?,m'er dan lolly's of ijs of drop- AJV Hos ik nu een boterham of jcgflurt, mam, want ik rammel". JJogelijk ben ik een fantasieloos h m?ar Wens de vakantie bet in het dagelijkse menu wtfld nog het verst met brood. Ik weet wel, in de Madelief of de Be- Si verichlinen eIk Saar met het wisselen,der seizoenen foto's vol du- hpttiVe ike sohotels, waarop "etsieurcngamma in al z'n mogelijk ze Pojobinaties op eetbare wij- kram™ ftaat "''gestald. Ook fold™ en. ^schriften en reclame hoe ik Ji6 en mij elke zomer weer tafel v s"k,aar"toch-iekker eten op g 1 kan brengen. h°f.S.Jukt bet mij inderdaad onder het domï Van de badpakken en door een alpVar fanderige kil,deren vine in a,k.lke culinaire hap ttaai is ie ,kl'1's;en- En een enkele werkt rl ook weer vlug wegge- hNegesioktf ""'u warm£espeelde en een Paar ,va t'evierders. Maar t'Bderd versehattCeSmenu'S uitge~ hroodmaaitim een aangeklede ken en vi,Lil„er de gratige blik- minen zijn magen' die voor een mines zij„.' BWretdeeekookS>nitSChuldigend knikJe Begonia S es van Madelief of hij voorkeur in 7? de,,variatie niet stelde salac!es !f1rsvu g samenge- leS. maar lf vleesschotels als be- vakantic nntff t'" het bro°d zelf. Op hrood van der? JC'- dat bet fabrieks- »og anders kan ee" doz'in toch «brood rS?flS™ak®n: dat_ het rog- 55 "ikpperiger "ru?' het wittebrood tegen kleffer u ?ere»»'k daaren- Wjnkenner L u thuis' Zoals de Ploften van ve,»13?? de sch»ne se SMt toetsen n, te" ter plaat" Woeven w "„f waarachtigheid, 'a"g door een ,a paar weken bakkerij-produktp.?ehSC g aan orrassint'en fnii heen Dat Medt voorkeup ^lourstellingen. On jokantiegebieden d^Fhalve uit naar V.Vv-folder een he f'®, volgens de 5 veel vijvers mf^n p ri'k zii" den, s wet hongerige een- COKS VAN EYSDEN (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Die advertentie is wat overdreven. Het is helemaal niet zeker dat we die duizend man nodig hebben. De bedoeling van deze advertentie is geweest zo veel mogelijk sollicitanten te krij gen waaruit wij de beste vaklui kunnen selecteren". Dat is rond uit 't' commentaar van de heer J. J. van Seters (45) eigenaar van het Bredase elektrotechnische in stallatiebureau „Orion", dat vo rige week in enkele Rotterdamse bladen een advertentie plaatste met de opvallende kop„Wij hebben nog duizend man nodig. Landelijk erkend installateur vraagt voor karweien in binnen- en buitenland goede vakmensen. Wij verzorgen u van de wieg tot het graf In deze tijd van toenemende werk loosheid een advertentie die wel de aan dacht moet trekken. Dat is dan ook ge beurd. Het bedrijfsleven vraagt zich ongerust af welke bedoelingen er ach ter deze activiteiten schuil gaan. Onge rustheid heeft de advertentie ook ge wekt omdat men vreest dat het bureau „Orion" bezig is met ronselaarspraktij ken die goede vakmensen uit het Rot terdamse havengebied wegzuigen. De heer Van Seters, vroeger filmope rateur nu eigenaar van een bij de Ka mer van Koophandel ingeschreven elek trotechnisch installatiebureau met een vaste personeelskern van veertig man, hoort het woord „ronselaar" niet graag. Om te bewijzen dat hij een volkomen legale zaak heeft tovert hij alle papie ren te voorschijn waaruit blijkt dat zijn bedrijf bij de Kamer van Koophandel staat ingeschreven en bovendien erkend wordt door de bedrijfsvereniging voor de metaalnijverheid. „Wij pakken alles aan op het gebied van elektrotechniek en de lastechniek", zegt de heer Van Seters, die (losse) vaklui nodig heeft voor een nieuw en grootscheeps laskarwei, voor de Badi- sche Analynische Sodafabrieken in Zandvliet en voor andere projecten in het Botlekgebied en in het Antwerpse havengebied. Wij zoeken de zwervers, vaklui die in losse dienst zijn bij de bedrijven". „Voor drie groepering is er werk in overvloed", verzekert de heer Van Se ters, die zegt regelmatig opdrachten te krijgen van grote scheepsbouwmaat schappijen als Verolme en De Schelde. Hij heeft twee vaste mannen in dienst die niets anders doen dan werk zoeken in het Rotterdamse en Antwerpse ha vengebied. Zijn kantoor en werkplaats zijn gevestigd in een oud wit gebouw aan het Achterom in Breda, maar hij bezit ook een kantoor in Antwerpen. Uit een notariële akte blijkt dat hij bin nenkort samen met de Rotterdammer A. Zamardi een nieuwe n.v. wil oprich ten, die zich ten doel stelt het aanne men en uitvoeren van alle werken op het gebied van metaalconstructies, pijp leidingen en elektrotechnische installa ties. De geruchtmakende advertentie heeft behalve heel wat reacties ook een grote hoeveelheid sollicitanten opgeleverd. „De advertentie is niet door mij opge steld. De tekst", zegt de heer Van Se ters, „is nogal would-be, het is niet ze ker dat we duizend man nodig hebben. We willen alleen zoveel mogelijk kan didaten hebben waaruit we kunnen se lecteren". De meeste sollicitanten blijken af komstig te zijn uit Zeeland, maar ze ko men ook uit Arnhem, Enschede, er zijn enkele Spanjaarden bij en uit Rotter dam. De veelbelovende verzorging van het wieg tot het graf blijkt een stunt je te zijn van de advertentieopsteller. De mensen vallen onder Belgische of Ne derlandse c.a.o., krijgen de normale so ciale voorzieningen, verzekert de heer Van Seters, maar de kandidaten wor den aangenomen voor onbepaalde tijd, hetgeen feitelijk betekent dat zij na acht dagen weer kunnen worden ont slagen. „Het gaat ons om gespecialiseerde vaklui, die onder normale sociale voor zieningen voor onbepaalde tijd bij ons aan het werk kunnen. Wij vormen", zegt Orion-directeur, „geen bedreiging voor de vaste personeelskernen van de bedrijven, want die willen wij niet eens. (Van een onzer verslaggevers) GOES B. en w. van Goes hebben een urgentielijst opgesteld van de uit te voeren kapitaalswerken in de ge meente Goes. In volgorde van urgen tie worden genoemd: 1 de restauratie van de stadhuistoren f 250.000; 2 het bouwrijp maken van gronden in plan- Zuid f 126.175; 3 reconstructie van de Voorstad f 40.240; 4 het aanleggen van een parkeerterrein bij de Oostsingel f 67.300; 5 de reconstructie van de J. A. v. d. Goeskade f 164.200; 6 het aankopen van grond van de n.v. Zeeuw se Fruitteeltmij f 1.205-000; 7 de bouw van de derde kleuterschool in plan- Zuid 8 grondaankopen in de Goese polder f 47.000 9 voorbereiding van de bouw van een sporthal f 6000 en 10 de verbouwing van de christelijke na tionale school aan de Westwal f 156.000 De bouw van de tweede Pronto-school in plan-Zuid hoefde in deze lijst niet meer te worden opgenomen omdat hiervoor inmiddels financieringsmid delen beschikbaar zijn gesteld. (Van een onzer verslaggevers) DEN B'OSCH. Voor Noord.Brabant, dat tussen 1950 en 1960 Nederlands sterkst geïndustrialiseerde provincie gewor. den is, ziet de toekomst er zorgwekkend uit. In een nota over de werkgelegenheid die vandaag aan Provinciale Saten aange. geboden wordt, doen Gedeputeerde Staten de volgende harde voorspellingen In december zullen 22.500 Brabantse mannen werkloos 'zijn (nu on geveer 13.000). Veel werklozen zullen werkloos blij ven,ook bij terugkeer van de hoogconjunctuur tenzij jaarlijks 9300 arbeidsplaatsen voor man nen geschapen worden. Gedeputeerde Staten (6 KVP'ers, 1 socialist) verwijten de regëring dat zij niet genoeg doet ter bestrijding van de werkloosheid. „Ofschoon wij zeer wel de beperkingen kennen die de financiële positie van het land oplegt, is naar onze mening een ruimer beschikbaar stellen van middelen geboden". Zij vinden ook dat de provinciale besturen bij de be steding ervan meer in de melk te brok kelen moeten hebben dan thans het ge val is. De nota, waar Provinciale Staten in juni om gevraagd hebben en die zij op 13 september zullen bespreken, ver schaft de nieuwste cijfers over de Bra bantse werkgelegenheid. Die cijfers be vestigen de al eerder door G.S. naar vo ren gebrachtte mening dat de moeilijk heden in Brabant niet alleen van voor bijgaande aard zijn. Ziehier enkele typerende Brabantse gegevens: In de industrie kwamen er tussen 1950 en I960 jaarlijks 4400 nieuwe ar beidsplaatsen voor mannen bij, maar tussen 1960 en 1966 slechts 2100. En het gaat 9teeds slechter: in 1965 gingen er 870 af en in 1966 al 1410. De dienstensector biedt een opwek- kender beeld: een jaarlijkse groei van 2400 arbeidsplaatsen tussen 1947 en 1960 en van niet minder dan 5400 tussen 1960 en 1966. Conclusie: ondanks de stagnatie in de industriële ontwikkeling was er tot 1966 nog geen sprake van werkloosheid dank zij de groei van de dienstensec tor. Gedeputeerde Staten geloven echter niet dat de dienstensector alléén de groeiende beroepsbevolking werk zal kunnen bieden, zodat Noord-Brabant naar hun oordeel „dringend behoefte heeft aan een verdere sterke expansie van de industriële werkgelegenheid." In de nota wordt becijferd dat tot 1975 jaarlijks voor 9300 Brabantse mannen werkgelegenheid geschapen moet wor den. Industrialisatie zal uitkomst moeten bieden. De landbouw, die sinds 1947 al 35.000 man afstootte, zal tot 1975 nog eens 9500 man aan de dijk zetten. Het bouwvak, dat sinds 1947 24.000 man op nam, zal in de komende acht jaar hoog stens 10.000 man kunnen opnemen. Gedeputeerde Staten stellen ander maal vast dat de aarzelende industriële ontwikkeling moeilijk op eigen kracht op gang te brengen is, omdat de pro vincie zich omsingeld ziet door gebieden die een grote rijkssteun voor hun in dustriële expansie genieten of door in frastructurele verbeteringswerken een voorsprong hebben gekregen. G.S. noe. men in dit verband Limburg, België en Zeeland dat industrieterreinen aan diep vaarwaiter kan aanbieden. Een niet alledaagse advertentie verscheen in een Duits dagblad „Station te koop". Wie meent, dat dit het werk is van een grappenma ker uergist zich, wanter bestaan inderdaad plannen het station Kier- berg (zie foto) in de buurt van Keu len te verkopen. Het gebouw, dat meer op een klein slot lijkt, werd vele jaren geleden door een Berlijnse hofarchitect voor Wilhelm I gebouwd. De keizer, grootvader van de laat ste Duitse heerserhield ervan in de omgeving van Keulen te jagen en gedurende die perioden het slot Brühl te bewonen. Terwijl hier ook nu nog ontvangsten voor hoge gasten van de Bondsregering plaatsvinden is het keizerlijke station overbodig geworden. Waar vroeger vorsten en diplomaten met veel eerbetoon wer den ontvangen scharrelen nu kippen rond. (Van een onzer verslaggevers) goesHet bestuur van de Zeeuwse Landbouwmij is van mening dat de be strijding van het perevuur, de gevrees de fruitziekte „waarschijnlijk voldoen de radicaal is geweest, zodat tot nu toe geen nieuwe haarden zijn gemeld". Het bestuur heeft wel de indruk dat het op- ruimingswerk sneller en nauwkeuriger in zijn werk had kunnen gaan. De heer N. de Regt, districtshoofd van de plantenziekteundige a'ienst in Zeeland heeft, wat de laatste conclusie betreft, het volgende commentaar: „Strikt genomen kan alles natuurlijk sneller en nauwkeuriger. Het gaat hier vooral om het feit dat verschillende ingestreken meidoorns-tobben toch nog zijn uitgelopen. Dat komt omdat we met het gebruikte bestrijdingsmiddel nog geen enkele ervaring hadden. Het was in zekere zin een experiment. Wanneer we de gevaarlijke meidoorn nog nauw keuriger en radicaler zouden hebben uitgeschakeld dan zou dat waarschijn lijk eens zoveel tijd en veel meer geld hebben gekost. Jn de gegeven omstan digheden zijn dè resultaten van onze bestrijdingsmethode zeer bevredigend geweest. Elke dag, van 's morgens tot 's avonds lopen 22 mensen van onze dienst in de boomgaarden te controle ren,, op zoek naar perevuur. Tot nu toe hebben ze nog niets gevonden wat op perevuur luijkt". (Van onze sportcqrrespondent) TILBURG Morgen krijgt het Til burgse publiek voor de eerste maal de kans een auto-cor-race bij te wonen In het Gemeentelijk Sportpark zullen cou reurs uit zes Europese landen in twee series de strijd aanbinden. Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse poli tie heeft dezer dagen de 17-jarige Duitse vakantieganger B. O. aange houden. Hij reed op een in Vlissingen gestolen bromfiets. Na een verhoor werd de jeugdige Frankfurter, die lo geerde in de jeugdherberg te Vli-ssin- gen, kerngezonden aangezien bij de vol gende dag doch weer naar huis zou gaan. De officiële uitslag van Ruffec na tionaal, zoals gepubliceerd in het N.F. Orgaan, ziet er als volgt uit: 1 C. Lau- rijssen te Roosendaal, 2 G. Schulte te Den Bosch, 3 A. Bosman te St. Jan steen-Heikant, 4 A. Pfeil te Nijmegen. 5 en 7 J. Wentzler te Stoppeldijk, 6 Voeten-Kortekaas te Roosendaal, 8 J. Hendriks te Dordrecht, 9 A. van Hijfte te Oostburg, 10 A. Trommelen te Don gen, 11 Van Hulst en Co. te Zwjjn- drecht, 12 en 15 P. C. de Smit te Sluis, 13 J. Fooij te Schoonhoven, 14 K. Krom te Honselersdijk, 16 Th. de Jong te Standdaarbuiten, 17 Jan Rijken te Breda, 18 en 21 Ko Nipius te Mid- delharnis, 19 M. Luyten te Heiningen, 20 M. Roosendaal te Lepelstraat,. 22 Nil Hinten te Dordrecht, 23 C. Laurijs- sen te Rotterdam (is dit juist of moet het Roosendaal zijn?), 24 Chr. Hol te Beneden Leeuwen, 25 K. Onderdelinde te Heemstede, 26 Kruis-Baas te Bó- venkarspel, formidabel met zo'n over- vlucht, 27 M. van Kooten te Krimpen IJssel, 28 Gebr. Koppel te Laren, 29 L. Stok te Bergen op Zoom, 30 C. van Rooij te Rotterdam, 31 Th. Aarts te Gilze, 32 Arie Unterhorst te Rotter dam, 33 G. van Nieuwenhuyzen te St- Philipsland, 34 A. Peersman te Stop peldijk, 35 Jan Niessink te Bleiswijk, 36 Staf Dusarduyn te Groede, 37 R. Bogaert te Kloosterzande, 38 R. de Ga ver te Clingc, 39 S. Voet te Driehuis, bij Haarlem, 40 J. Tabak te Lage Zwa- luwe enz. In het ZNB-Bonds c oncours met 1557 duiven wint P. Antheunis te Hulst die zijn Mepper niet nationaal had staan, voor Gerrit Schulte, die met enige lengtes gevloerd werd. Ook de sterke speler Wieland te Axel had nationaal onherroepelijk bij de vijf eersten gevlo gen, nu zit hij vierde in het Bonds con cours. Het zware materiaal uit Steen bergen wordt iets naar achteren ge drukt, de lichte cavalerie daarentegen (zware Belzen?) is wél vertegenwoor digd. A. Schouteren ontfermt zich al thans over serie twee. Toch is over dit concours het laatste woord nog niét gesproken. Er zijn na melijk liefhebbers die vroeger gepakt hebben, doch wier duiven werden ge declasseerd (wegens het ontsnappen van enige vogels uit de mand, vóór het tijdstip van lossing). De juiste toe dracht ken ik niet. Wel heb ik begre pen dat het een rechtszaak worden zal. Als de organisatoren precies we ten welke ringnummers voortijdig ont snapt zijn en als zij dit wettig en over tuigend kunnen bewijzen, zal de staart van het muisje kort zijn. Blijkt dit niet het geval, dan kon het wel gebeuren, dat we nog eens een andere uitslag moeten publiceren. Nu heb ik een lilleke brief ontvangen van iemand, die schrijft: ,,Ik begrijp niet hoe die personen daar een rechts zaak van willen maken". Mijn ant woord is dat niemand verweten worden kan dat hij om zijn vermeend recht vraagt. Ik weet er hoegenaamd ndets van maar laat ons eens even aanne men dat de rechter ze straks in het ge lijk stelt? In dat geval wordt hun thans onrecht aangedaan en dat zal briefschrijver toch ook niet willen. Laat ons dus rustig afwachten de dingen die komen zullen. Een wijs man die veel wist, heeft eens gezegd (op de jaarvergadering van de Bredase Bond, zodus iedereen mocht het horen): „Als wanneer voor elke ontsnapte duif het hele concours moest worden afgelast, dan zouden er niet veel concoursen doorgang vin den!" Ik vind dit straffe pekel, maar doet er eens wat aan! Het is allemaal for ce majeure en met nieuwe duivenwa- gens gebeurt het al even zeer. Iemand blijft met zijn broek aan een haak han gen en hup, los is de klep en de duiven hangen al hoog in de lucht. Zo schrijft de heer A. de Jong uit Raamsdonksveer van de week het vol gende: Van de ZES duizend geteste duiven lagen de nummers 1 tot en met 5 van de uitslag ELF minuten los vooruit over de ganse C.C. Kaatsheu vel en omstreken. Met andere woor den: Is dit wel zuivere koffie? Wegens de inkorving op zaterdag in plaats van vrijdag, komen vele uitsla gen tegenwoordig verlaat binnen, er komt heel wat door op zijn gat te lig gen wat voorheen aardig op zijn poot jes stond. Hier de uitslag van St. Quentin in Breda: 1 en 16 P. Huybregts, 2 Koos Verheijen, 3 C. Koirput, 4 A. van Wan- rooij, 5 L. A. Verheijen, de bakker, 6 Bos - Wemnekers, 7 en 18 Koke de Graaf, 8 A. P. Leemans, 9 C. van den Avert, 10 P. de Weerd, 11 C. Nooijen, 12 Jan Sloebers, 13 M. van den Akker, 14 C. Suikerbuyk, 15 en 20 M. Puffer enz. Er vlogen 4069 duiven. Idem Noyon: 1, 2 en 19 P. Hojka, die voor de zoveelste maal de laatste jaren de twee eersten pakt, in vroeger jaren kwam dat weinig voor doch Hoj ka maakt er eeil goede gewoonte van, fantastisch, 3 A. M. Crul, 4 M. Schrij vers, 5 Jac. Horward, 6 A. van Kem pen, 7 M. Puffer, 8 Jos Puffer, waar mee het in de familie blijft, 9 A. van der Linden, 10 W. Verdaasdonk, 11 L. Verheijen, 12 F. van Overbeek, 13 Ri- nus Pellenaars, 14 Piet de Kort, 15 G. Marijnissen enz. Op dit concours 3502 duiven. Zondag a.s. St- Denis stedelijk en te vens in De Baronie. Dat zal een klap geven. De zaterdagvliegers zaten met hun tractement op St. Quentin: 1 en 5 Jan Kapitein die niet anders meer doet als eersten vliegen, 2 J. Volders, 3 en 4 A. Vermeulen enz. Ulvenhout op St. Quentin: 1, 3, 6 J. Verheijen, toe maar jongens, 2 Chr. Martens, 4 en 9 V/. Oosterbosch, 5 C. Wij ga arts, 7 A. Timmers, 8 G. de Rooij, 10 F. van Gils. Idem op Noyon: 1 en 4 Jac. de Kort, 2 W. van Hooijdonk, 3 J. Houtepen, 5 O. Jansen, 6 en 7 F. van Gils, 8 B. Jansen, 9 B. Paulussen, 10 Jan van Eil enz. Dongen op St. Quentin: 1 en 7 J van Gooi, 2 J. van der Zanden, 3 5 6 9 A. Verharen HH, 4 L. Michielsen, 8 P. Pijnenburg en 10 A. Maas. Idem op Noyon: 1 C. Horsten, 2 en 10 L. Suiker, 3 L. Miehielse, 4 8 en 9 A. Verharen, 5 F. Raaymaekers, 6 F. IJpelaar, 7 J. Theewes, enz. Chaam op St. Quentin: 1 J. de Rooij, 2 A. Laurijssen, 3 G. Martens, 4 9 15 A. Vermeulen, 5 A. Scharlaekens, 6 P. Hamels, 7 en 13 J. van Opstal, 8 P. van Opstal en 10 J. Hendriks enz. Idem op Noyon: 1 A. Vermeulen, 2 P. J. Koks, 3 P. van Opstal, 4 A. Scharlakens, 5 P. Hamels, 6 P. Koyens 7 H. Verheijen, 8 F. van Raak, 9 H. Cornelissen, 10 G. Martens enz. Baarle-Nassau op St. Quentin: 1 A. Jespers, 2 L. van den Brand, 3 F. Adri- aansen, 1 10 15 Jan Rentiens, 5 K. Smolders, 6 A. Geerts, 7 8 14 19 A. Vermonden. 9 J. van Gils enz. Idem op Noyon: 1 2 en 3 Jan Geerts die heel het zaakje kort en Mein slaat, 2 en 4 Alf. Rentiers, 3 Jan Joosen, 5 Aug. Geerts, 6 A. Joosen, 7 Jan Ak- kermans, 8 Jan Kerremaws, 9 J. van den Brand, 10 Ch. Jacobs enz. Tot slot De Vredesduif te Klundert op Noyon: 1 en 8 M. Broos, 2 en 10 W. van Enthoven, 3 A- van der Horst, 4 12 p. Ansems, 5 11 P. Krijnen, 6 A. Rijnart, 7 Ph. van Gils, 9 B. Kuppens enz. Een Belgische confrater doet zeer lillek van Dordin, de Fransman van wie verteld wordt dat hij de morgen lossing voor Dax heeft doorgedreven. Luister goed, schrijft htf in het N.P. Orgaan te Eindhoven: Er is een zeke re Franse haan op het podium geklom men, een zekere Pierre Dordin, die hemel en aarde heeft bewogen om de Belgische organisatoren te overtuigen dat het te 13 uur niet kon en mocht: Zaterdag werd de lossing te Dax reeds voor 7 uur uitgesteld. Men had de ganse dag kunnen lossen maar de En tente Beige heeft daarvoor geen toe lating bekomen van generaal De Gaul leverschoning van Dordin. 's Zon dags, let goed op, te 6 uur mist. Doch te 7 uur wordt aangekondigd: Duiven gelost te Dax vanaf 6 uur bij prachtig zonnig weer. Er is maar één gevolgtrekking mo gelijk. Om het laken heel en ganslangs de Franse kant (zij hadden 128 duiven internationaal getekend) te trekken, zijn voor de genoemde heren alle mid delen goed. Wat het nationale fondspel in België betreft, kakelen de Brusselse kiekens gelijk de Franse haan kraait. We schrijven nu wel de Brusselse kiekens doch in feite zijn het niet zo zeer de Brusselaars die de toon aan geven, doch wel de heren uit de voor- vlucht die er er het meeste profijt van hebben, dat Dordttn zijn zin krijgt. Doch inmiddels zit het nationale fond- spel nu heel en gans in de pattatten. Het ware beter geweest aldus ten slotte 'n Belg in het officiële Neder landse Bondsorgaan ,,de Franse snoever Dordin de grens over te stu ren". Dat ze hun eigen pap of ketel laten koken, daaraan zullen ze him handen meer dan vol hebben- Men ziet, geachte lezers, dat het nog niet allemaal rozengeur en mane schijn is in de duivensport. Allemaal goeie. DEN BRUINEN P.S. Pierre Dordin begon op de be wuste Dax met de 2e prijs interna tionaal, hij pakte er 6 bij de eerste dertig en 12 bij de eerste honderd. Wat alleszins niet van de poes is. Men moet het een zo goed zeggen als het ander. Uw verslaggever over het festival van Terhole moet wel blind en doof ge weest zijn! Er was namelijk nog een muziekvereniging die officieel uitgeno digd was door het bestuur van Excel sior. Het bloeiend jeugdorkest Con Amore uit Hontenisse, dat momenteel 75 leden telt en ook deelnam aan de festiviteiten, had geen gebrek aan be langstelling want tijdens hun uitvoering stonden er plm. 300 personen te luiste ren! Natuurlijk, deze jeugd brengt geen kunst met een grote K dat mag men ook niet van hen verwachten maar ze leren wèl plezier krijgen in muziek- maken. Ze krijgen wèl een hobby waar ze later mee verder kunnen gaan en hun populair programma geeft de men sen zo'n plezierige avond dat die het de moeite waard vinden ervoor te gaan kijken en luisteren! Zo'n publiek be moedigt de jeugd. HONTENISSE, mej. L. X. DAMMlEi Lange Nieuwstraat 13 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Maandagavond wordt in Vlissingen een begin gemaakt met de omschakeling op aardgas^ De omschakeling zal wijk voor wijk ge schieden en binnen twee maanden vol tooid zijn. In deze periode wordt ook Koude- kerke omgeschakeld. Daarna komen Oost-Souburg en Ritthem (9* oktober), West-Souburg en St-Laurens <23 ok tober), Domburg, Serooskerk» en Oost- kapelle (30 oktober), en Arnemuiden, Nieuwland en Veere (6 november) aan de beurt. Wanneer alles volgens wens verloopt ts midden november geheel Walcheren van aardgas voorzien. In de week van 21 augustus wordt een begin gemaakt met de levering van aardgas In de gemeente Tholen, Omdat de technische dienst van de Zeeuwse Gasmij dan ook op Walcheren nog de handen vol heeft, zal perso neel van de dienst gemeentebedrijven van Bergen op Zoom bij de omscha keling op Tholen behulpzaam zijn. Om bij eventuele lekken, die zich bij de omschakeling kunnen voordoen, direct gewaarschuwd te worden, is het op zichzelf reukloze aardgas van een onaangenaam, naar knokloof ruikend luchtje voorzien. De gasverbruikers is op het hart gebonden om bij het op treden van een knoflookgeur onmid dellijk de hoofdkraan te sluiten, geen vuur te maken, de ramen te ope nen en het personeel in de mobiele ombouwwagen te waarschuwen. Dit kan telefonisch geschieden via de num mers 5109 (Vlissingen) en 428 (Tholen). AVRO bracht gisteren een nieuw pro gramma, geheten Tiemtien, gerealiseerd door Rien van Wijk. Hij had voor die regie bepaald geen nieuwe formule ge vonden. Het was een heel doodgewone opeenvolging van een rijtje zangers en zangeressen, afgewisseld met een beat. band. Ditzelfde had ook via de radio kunnen worden uitgezonden en was dan misschien voor tieners wel te genieten geweest, al was het nu niet bepaald tienermuziek van klasse die ten gehore werd gebracht. De enige die tussen Jim my, Jeanette, Wilelke en Ronnie uit sprong, was Rikkert Zuiderveld, met zijn liedjes over Scheveningen, die ten minste nog een goede tekst had. De pre sentatie werd verzorgd door Trea Dobbs, die kinderen heel kinderlijk vragen stelde, waarop deze van tevo ren geprepareerde antwoorden gaven. De AVRO-RTN-reus krijgt zo de tie ners echt niet op haar hand! In een kort interview met Curd Jur- gens (omroepster: „Spreekt u maar Duits i.p.v. Engels, dat verstaan de meeste Nederlanders toch wel, nu er zoveel Duitsers in ons land zijn"), ver namen we dat deze een generale rol komt spelen in Nederland in een daar op te nemen film. Waarom hij nu per se hals over kop van Amsterdam naar Hil versum gehaald moest worden, werd pas duidelijk op het eind: Reclame voor een door de AVRO uit te zenden film. AD INTERIM Maar we hebben geen ratten of muisen „Zie je nu wel! En hij is nog maar net hier".

de Stem | 1967 | | pagina 5