„Een gulden per Zeeuwsch-Vlaams gezin is zonder meer oplossing' 1 DIERENASIEL VEEL EN VEEL TE KLEIN Zeeuwsch-Vlaanderen Kapelse kleuters mogen in tuinbouwschool VLISSINGEN HULST TERNEUZEN SMSDJE VERHOLEN Wat 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 Te klein Dagblad De Stem Routiers van Pax-Christitócht Geen vervoerbehoefte naar St.-Kruis ORGELCONCERTEN IN ZIERIKZEE ZUID-BEVELAND Krabbendijke Wolphaartsdijk Mysterieus ongeval Moeder-overste bejaarden tehuis Zuiddorpe gewond Politiebureau overgeplaatst Een „tussendoortje" Burgerlijke stand Hoofdplaat Philippine St.-Jansteen HOOGWATER Afsluiting proces zaligverklaring frater Andreas dit jaar verwacht Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uylenborgh ai er eba/ ppiisi/oofdeel i/anaa ia/stens SGuimop ÈÊMRrm zeemleep gelegemme/d klein formaat hele nl/zo eppU M/DMCFORMMT HELE HU/O sozdta ASBEST" PLAATUB (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Als ieder ge zin in Zeeuwsch-Vlaanderen nu eens een gulden per jaar zou ge ven, dan was er geencentjepijn". Het „centje pijn", waar mevr. H. Boon-de Haan te Terneuzen over spreekt, heeft betrekking op het dierenasiel. Het enige officiële dierenasiel in Zeeuwsch-Vlaande ren. „Vergeet uw hond niet als u met va kantie gaat", luidt de tekst op een aanplakbiljet tegen de ruit van haar huis geplakt. „Hadden we maar ruim te genoeg om alle dieren die hier ge bracht worden een onderdak te bieden. Dit seizoen heb ik een massa verzoe ken af moeten wijzen. De gemeente Terneuzen, zegt ze, „kan ik moeilijk om nog meer gunsten vragen. Het asiel Is een geschenk van de gemeente en van de dierenbescherming. En het on derhoud wordt helemaal door deze in stanties betaalt." Mevr. Boon toont het logement van de honden. Ook katten vinden er een onderdak. Ze is de vrouw die zich se dert vier jaar met liefde en plezier ont fermt over dieren van alle Zeeuwsch- Vlaamse gezinnen die met vakantie gaan en hun huisdier niet kunnen mee nemen. Dag in dag uit, van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat, bemoe dert zij haar talrijke gasten. Het die renverblijf ziet er proper en verzorgd uit. „Ik heb er ontzettend veel werk aan", zegt mevr. Boon. „Maar ik doe het met genoegen. Ik wil proberen van dit asiel iets moois te maken, en de mensen te bieden waar ze recht op hebben." Het Terneuzense asiel be staat ongeveer tien jaar. „Hoe het was bij onze voorgangers, daar kan ik niet veel over zeggen. Wel kan ik verzekeren dat het asiel al gauw na onze komst veel te klein was. Sinds die tijd heb ik veel moeten woekeren met de ruimte die er was. Dat op zich, zegt mevrouw Boon, is nog niet zo ei-g, maar je moet zoveel mensen teleurstellen, want je wil toch ook de zwervers een onderkomen ge ven". Ze Is van oordeel, dat het asiel in Terneuzen een Zeeuwsch-VIaamse aan gelegenheid is en dat daarom alle Zeeuwsch-Vlamingen best een handje kunnen helpen om haar grote zorgen wat te verlichten. Voor mevr. Boon Is het liefdewerk, pro dco; er moet dik geld bij. „Om maar een voorbeeldje te noemen: onze auto. Die bekostigen we zelf. Er is niemand die er aan denkt dat we een auto net zo hard nodig heb ben als een asiel. Zieke honden moe ten worden weggebracht naar de die renarts en dieren waarvan de eige naar weer bekend is, moeten worden terugbezorgd." Er zijn nog tal van factoren die de kosten erg verzwaren. Daarom vraagt mevr. Boon, die elke dag weer klaar staat voor alle dierenvrienden in Zeeuwsch-Vlaanderen, de gunst van een gulden per gezin per jaar. „Dan was ik in een klap uit de moeilijkheden" zegt ze. „Van mij zal niemand dan meer een klacht horen". „Misschien zal het mogelijk zijn ergens anders in Terneuzen het asiel wat groter op te zetten, want dit kan eigenlijk niet lan ger meer". Foto: het verzorgen van de dieren kost mevr. Boon veel tijd. Ze vindt dit niet erg. Integendeel. Eén bezwaar ls er wel: de ruimte. Veel logés moeten worden afgewezen, omdat de ruimte het niet toelaat. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist. Voor Walcheren en Zuid-Beveiand: Klokstraat L telefooD 6252, GOES. Eeiste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland. L- K- M DE JONU tel. 6252, Goes tel 01150—4281, privé 7300. Goes. Terneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3293. Redacteur voor Oost-Zeeuwsen,- Vlaanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel 01140-2005. Redacteur voor XVest-Zeeuwsch-Vlaanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost. burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2)1 mm gewoine advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, elke rege) meer f 0,25. Ais één regel gelden 23 letters en/ol leestekens BIJ plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,85. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. KAPELLE Met ingang van het nieuwe schooljaar zal de Chr. kleuter schoolvereniging „Samuër' te Kapel- Ie ook school gaan houden in de voor malige tuinbouwschool aan de Van der Biltlaan. Dinsdag 8 augustus a.s. om 8 uur 's avonds komt de raad van Ka- pelle in openbare vergadering byeen en dan komt o.m. een voorstel in be handeling om een krediet van f 18.315,25 beschikbaar te stellen voor inrichting en ombouw van deze tuinbouwschool ten behoeve van het kleuteronderwijs. Op 2 maart besloot de raad reeds om medewerking' te verlenen tot de bouw van een nieuw schoolgebouw voor deze kleuterschoolvereniging, welke school dan gebouwd zou worden i:i het uitbreidingsplan omdat het be staande gebouw te klein was geworden Omdat er zeer veel kleuters op de wachtlijst staan, is deze tijdelijke op lossing gevonden en kan over enige tijd in de vroegere tuinbouwschool school worden gehouden voor een deel van de Kapelse kleuters. B. en w. zeggen in hun toelichting op het voorstel om hiervoor gelden be schikbaar te stellen dat de aanpassing zodanig zal plaatsvinden dat na ont ruiming door de kleuterschool het ge bouw een definitieve bestemming kan krijgen als repetitielokaal voor de mu ziekvereniging e.d. Iin de raadsvergadering van a.s. dinsdag komt ook in behandeling de herziening van het uitbreidingsplan Bruelis 2. Dit uitbreidingsplan is ont worpen door het stedebouwkundg bu reau Schut te Middelburg. B. en w. noemen het een zeer aan trekkelijk plan dkt ruimte biedt voor de bouw van 118 woningen, te weten 15 bungalows, 33 vrijstaande of dubbele woningen met slaapverdieping en 70 woningen in gesloten bebouwing. Voorts is er plaats voor 66 autoboxen en een bijzonder gebouw. Er zijn ook In ruime mate parkeerplaatsen en parkeer stroken geprojecteerd. Even eens is rekening gehouden met be hoefte aan speelgelegenheid in de nieu we wijk- B- en w. wijzen ©r voorts op dat vooral de waterpartij het plan een bij zonder karakter geeft, temeer omdat zij is gepland als een gracht rond de bijzondere bebouwing, op dezelfde plaats waar het vroegere slot Bruelis heeft gestaan, beschermd door de tra ditionele slotgracht. Dit gedeelte is op natuurlijke wijze in verbinding ge bracht met de zgn. lange gracht, die aanzienlijk zal worden verbreed- Voor dit bouwplan zijn verschillende grondprijzen vastgesteld. Op de raadsagenda staat voorts de verhuur van een woningwetwoning en een voorstel tot garanderen van rente en aflossing van een door de Instelling voor Maatschappelijke zorg te Kapelle aan te gane geldlening van f 200.000,-- Voorts een voorstel om een aanvul lende subsidie te verstrekken van f 1193,19 aan de plaatselijke Groene Kruis afdelingen, zijnde het tekort over 1966 en de NVPZEM te Middelburg een aanvullende bijdrage van f 5800,- voor de aansluiting van 29 onrendabele percelen in de gemeente Kapelle op het electriciteitsnet. Reeds eerder werd hiervoor een subsidie van f 29.000,- beschikbaar gesteld. (Van onze correspondent) De deelnemers aan de internationa le Pax Christi-tocht worden op maan dag 7 augustus verwacht bij de Trini- teitskerk in Terneuzen. In een korte dienst zullen zij daar verwelkomd wor den en daarbij worden ook de gastge zinnen verwacht. Na deze dienst wor den zij aan de gezinnen waar zij twee nachten zullen verblijven, toegewezen. Om acht uur 's avonds is er voor de routiers en him gastgezinnen een ge zellige avond in het parochiehuis. Dinsdag 8 augustus is voor de rou tiers een rustdag, 's Middags om twee uur wordt hun een rondvaart over het kanaal aangeboden. Zij vertrekken weer op woensdagmorgen. (Van een medewerker) AARDENBURG Beschikkende op het verzoek van de Stoomtram Maat schappij Breskens-Maldegem n.v. te Aardenburg om de bediening van het trajectgedeelte Aardenburg-St.-Kruis te kunnen staken, heeft de commissie vervoor vergunningen overwogen dat aan de openbare vervoervoorziening o- ver 't eerstgenoemde traject gedeelte gezien de resultaten van de vervoer- telling geen behoefte van enige be tekenis blijkt te bestaan en dat onder deze omstandigheden de voortzetting van de uitoefening van een autobus- dienst over dit trajectgedeelte niet ver der van deverz oekster kan worden ge vergd. Het verzoek is daarom ingewil ligd. Ly", '''-y, s'Vfa'//. ZIERIKZEE Vrijdag a.s. zal in de, serie orgelbespelingen te Zierikzee als gastorganist optreden de Amersfoortse organist Jaap Zwart, 's Middags zal hij het orgel bespelen in de Gasthuiskerk met werken van Jan Zwart. Joh. Seb. Bach en Sweelinck. 's Avonds is Jaap Zwart te beluisteren op het orgel van de Grote Kerk. Tijdens dit concert worden composities van Cé- sar Franck (Final Bes dur) en Men delssohn (lst'e orgelsonate) ten gehore ge bracht. Botsing. Op de hoek Troelstraweg Sloeweg is een bus in botsing geko men met een personenauto, die be stuurd werd door G. B. uit Vlissingen B. liep een paar gekneusde ribben op Hij werd in het Bethes da-ziekenhuis op genomen. Het ongeluk werd veroor zaakt doordat a'e buschauffeur geen voorrang verleende. De materiële schade was groot. Gewond bij aanrijding. Mejuffrouw J- N. uit Vlissingen gaf gistermorgen om acht uur op het kruispunt Rozen burgstraat-Boulevard Evertsen geen voorrang aan een personenauto, die be stuurd werd door haar stadgenoot M D. Bij de aanrijding, die ontstond, liep mej. N. een hersenschudding, een arm breuk en verschillende schaafwonden op. Zij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Eerste steen Burgemeester L. CnoS' sen zal volgende week woensdag op een terrein aan de Nieukerckestraat de eer ste steen leggen van de bejaardenflat Nieukercke. Deze flat wordt gebouwd onder het bestuur van de stichting be jaardenzorg in Krabbendijke. Nederlaagtoernoot De voetbalver eniging Wolphaartsdijk heeft, ,in het kader van haar nederlaagtoernóoi, een wedstrijd gespeeld tegen Kloetinge. Wolphaartsdijk leed een zware neder' laag: 10-1- Voetbal door toeristen In het ka' der van het WV-zomerprogramma is de jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld tussen bezoekers van camping De Veer- lioeve en leden van de watersportver eniging Wolphaartsdijk. De watersport- lielhebbers wonnen met 5-3. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE De moeder-overste van het bejaardentehuis „Onze Lieve Vrou we van Lourdes" in Zuiddorpe is gis termorgen omstreeks acht uur bij het verlaten van de parochiekerk het slacht- offer geworden van een tot nu toe my sterieus ongeval. Zij werd, nadat omwo nenden waren gealarmeerd door een klap, gevonden, liggend op het rijwiel pad met een gebroken linkersleutelbeen, enkele diepe vleeswonden boven het linkeroag en vermoedelijk een zware hersenschudding. Niemand heeft echter gezien wat er zich heeft afgespeeld: de moeder-overste had als laatste de kerk verlaten en was op het ogenblik waarop het gebeurde alleen op straat. De rijkspolitie te Zuiddorpe houdit re kening met twee mogelijkheden: de moeder-overste is gestruikeld over de mogelijke kasseien tussen de rijbaan (die zij moest oversteken om het wan delpad te bereiken) en het rijwielpad, ofwel zij is aangereden door een of an der voertuig. In het laatste geval is het, omdat zij liggend op het fietspad werd gevonden, vermoedelijk een bromfietser geweest, waarvan de bestuurder na het ongeval is doorgereden. De moeder-overste die zich niets van het ongeval weet te herinneren, wordt op het ogenblik in het ziekenhuis te Sluiskil verpleegd. De Koewachtse arts dokter Th. Melchers, verleende de eer ste hulp. (Van onze correspondente) Het bureau van de rijkspolitie is ver huisd van de Steenstraat naar de Van der Maelstedeweg. Telefoon en alle no dige apparatuur zijn zonder moeilijkhe den overgeplaatst, mede doordat een auto met mobilofoon de hele dag heen en weer reed om alle acute gevallen op te vangen. De rijkspolitie heeft haar intrek ge nomen in de voormalige marechaussee kazerne, gelegen aan de Van der Mael stedeweg, gelegen bij de ingangsweg naar Clinge. Daar het oude gebouw in de Steenstraat centraal gelegen was, zal het voor de bevolking even moeilijk zijn om te wennen aan de overplaatsing van het politiebureau buiten de vesting wallen. Vorige week werd in het rayon Ter neuzen het zomeravondvoetbal be ëindigd. Men begint zich al op te ma ken voor de ophanden zijn voetbal competitie in het land. Gedurende de ze rustpauze wordt er te Terneuzen toch nog aan praktisch voetbal ge dacht. Zaterdag 5 augustus a.s. zal voor de derde achtereenvolgende maal in het Zuidersportpark op de velden 6 en 7 het Kanaalzone-voetbaltoernooi wor. den gehouden, waaraan door acht elf tallen zal worden deelgenomen. Fraaie prijzen zijn beschikbaar en de vele belangstellenden voor dit toernooi zien er naar uit wie de winnaar zal wor den. De acht deelnemende bedrijfselftal- len zijn: firma Havee, Meterfabriek, M-O.C. '65, firma v.d. Poel. R.W.S. (rijkswaterstaat), fa. Simons, n.v. Vla- co en Van Vliet en v. Duist Vorig jaar kwam het Vlaco-elftal als overwinnaar uit de strijd. Handboogsport. De handboogmaat- schappij „De Westerschelde" organiseer de een schietmg op de staande wip. De uitslag was: eerste hoogvogel: niet afgeschoten; tweede: A. Roose, Axel; zijvogels mevr. Savoy St.-Jan- steen en J. Fopina, Sluiskil; kallen: A, Puylaert, Zuiddorpe en C. Dhont, Zand straat. Geboren: Abraham zv C. Koster- Zegers, Cornelis zv H. Eekhout-van Drongelen, Jolanda dv D. Verstraten- Overdulve, Francois zv F. van Es-de Haan, Sylvia dv R. Neyt-van den Ber gen te Sas van Gent, Petra d L. Kolijn-Scheele, Barbara dv J. Ducar- mon-Schmidt te Sas v®n Gent, Mari anne dv E. IJsebaert-Kroon, Johan nes zv M. Florus-sen-v. Hoorn te Hoek, Femke dv G. de Meester-d'Haens te Sas van Gent, Catharina dv G. Kom- brink-Perdaan- Ondertrouwd: Arie de Ruijter, 26 en Margaretha Ribbons, 23 j. Getrouwd: Ernst Klatt, 27 j. te Lu- beck (Dj en Adriana Sol, 24 j. Overleden: Jan de Koeijer, 81 j. ev J. Hamelink, Willem Verheij, 65 j. ev A. van Driel, Jacob Goosen, 76 j- ev S. van Baak te Axel, Cyriel van Waes- berghe, 23 j., ev R. Swinne te -St.-Jan- steen, Camiel Vermeersch, 54 j-, ev A Dhanis te Sas van Gent. Bejaardenreis Vandaag zullen de schappen het jaarlijkse uitstapje ma- schappenhet jaarlijkse uitstapje ma ken naar het Belgische amusements park „Bobbejaanland". Men zal om 3 uur vertrekken vanaf het kruispunt. Bij de collecte t.b.v. dit uitstapje werd f 382,50 opgehaald. Er zullen ongeveer 40 personen a-an dit uitstapje deelne men- Voetbal De pupillen en de A-ju nioren van de v-v. Philippine hebben op overtuigende wijze het jeugdtoer- nooi te Hoek gewonnen. Aan het toer nooi, waaraan werd deelgenomen door Hoek, Sluiskil en Terneuzen, waren enkele moaie bekers verbonden die dooi de jonge spelers in de wacht l sleept werden. Het toernooi vond plaats ter gelegenheid van de ingebruikne ming van de sportvelden te Hoek- Dansavond De dansavond in Ma- rinet, waarbij de Group Sas uit Sas van Gent muzikale steun verleende, trok veel belangstelling. De pas ver nieuwde Marinet is reeds driemaal gastheer geweest van de Group Sas sedert de heropening. Zilveren priesterfeest Pater Honoré Swinne. Camilliaan, vierde zijn zilveren priesterfeest. Uit dankbaarheid werd de hoogmis opgedragen. Na deze h. mis hield pater Swinne een receptie in het verenigingsgebouw, welke druk werd bezocht. Voetbalnieuws Het eerste elftal van de voetbalvereniging STEEN brach' een bezoek aan het Belgische Sombe- ke. Men won verdiend met 5-1. Het tweede elftal speelde te Westdorpe te gen Ria 1 en won met 4-1. De Steen B-junioren speelden tegen Sombeke B junioren en wonnen met 7-2. Vandaag te 18.30 zullen de A-junio ren van de v.v. Steen op het terrein aan de: Sportlaan een vriendenwedstrijd spelen tegen de junioren van het En gelse Borough- Morgen, donderdag 3 augustus, te Hansweert 0.27 en 12.53 uur, Tex-neu- zen 12.24 en 00.00 uur, Vlissingen 11-56 en 00-00 uur, Wemeldinge 1.03 en 13-36 (Van onze correspondent) TILBURG Op 3 augustus is het vijftig jaar geleden dat frater Andreas van den Boer te Tilburg overleed. Zijn lange leven, hij werd 76 jaar, werd niet gekenmei-kt door grote" daden of opval lende activiteiten. Toch viel hij op meer dan gewone wijze op aan iedereen die met hem in aanraking kwam of over hem hoorde vertellen. Na zijn dood op 3 augustus 1917 nam de bewondei'ing voor frater Andreas nog toe, in die mate zelfs dat reeds in 1919 schriftelijke getuigenissen over zijn leven werden verzameld door toedoen van mgr. Pompen. De stroom van ge bedsverhoringen, die men aan de voor spraak van frater Andreas toeschreef, bleef aanhouden. In 1947 had dit tot gevolg dat mgr. Mutsaerts het diocesaan proces kon ope nen. Dit proces werd in december 1948 afgesloten. In de volgende jaren wer den de opgemaakte stukken in Rome be studeerd en het was paus Joannes die in 1962 opdracht gaf het apostolische proces te beginnen voor de zaligverkla ring van fi-ater Andreas. De zittingen van de apostolische recht bank zijn in de afgelopen maanden ge houden. Nog dit jaar zal dit proces waarschijnlijk worden afgesloten met de opgraving van de stoffelijke resten van frater Andreas, die begraven ligt in een heel eenvoudig graf op het kerkhof van de fraters te Tilbux-g. De herbegrafenis zal plaatshebben in een gedachtenis kapel. BIJ HET overzetveer „De kop van het Land" in de gemeente Werkendam is de 15-jarige H. Blom uit Dubbeldam verdronken. De jongen was met zijn vriendje tussen de daar aanwezige krib ben gaan zwemmen. Hij was de zwem kunst niet goed meester. Na een mid dag van dreggen is men er nog niet in geslaagd het lijk te bergen „Mid GOES Grand 20 uur De val slaat dicht, 18 j. MIDDELBURG Vleeshal 1017 uur Expositie delburg, stad in de Delta". Miniatuur Walcheren, geopend 9—18 uur. City 20 uur Thunderbal', 14 j. OOSTBURG Ned. Herv. Kerk 20 uur Orgelconcert Ledel Theater 20 uur Adieu, Lebewohl. Goodbye, a.l. ZIERIKZEE Burgerweeshuis 1017 uur Kunstten toonstelling. 's-Gravensteen 1.417 uur Tentoonstel ling Piet Bulthuis (Zierikzeese perio de). VLISSINGEN Alhambra 20 uur De negerhut van Oom Tom, a.l. Gevangentoren 10-12, 14-17.30 en 19.30 22 uur Exposities: Ned. Loodswezen en Kunstkring Het Zuiden GROEDE Strand 10 uur Vliegers oplaten Jeugdgebouw 19.30 uur Filmvoorstelling MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend vah 9-18 uur Vleeshal 10-17 uur Tent. „Middelburg stad in de Delta' VLISSINGEN Gevangentoren 10-12, 14-17.30 en 19.30 22 uur Ned. Loodswezen en Kunstkring Het Zuiden ZIERIKZEE 's-Gravensteen 14-17 en 20-22 uur Tent. Piet Bulthuis (Zierikzeese pe riode) Burgerweeshuis 10-17 uur Kunstten toonstelling GROEDE Strand 10 uur Fortenbouwwedstrijd Zwembad 15 uur Zwemwedstrijden BRESKENS Ned. herv. kerk 20 uur Orgelbespeling (ADVERTENTIE) 1208 „Zo te zien hebt U 'van die brandstapel weinig merkbare schade overgehouden", merkte Gozewijn van Uylen nuchter op. „Maar waar het nu om gaat, is dit: U heeft dit oude pandje dus ook nog mèt trapgevel gekend. Zag het er toen zo uit, als op deze gravure?" Gozewijn ontvouwde nogmaals zijn gra vure, en liet deze zien, als was het een kostbaar schil derij. Smidje Verholen bekeek de plaat eens goed en zei: „Jazó zag het huis er toen uit. Boven de deur van de smidse bevond zich precies zo'n trapgeveltje. Alleendat ronde ding daartoen ik het huis zag was daar nog een rond venstertje. Op die plaat lijkt het wel dichtgemetseld „Deze gravure is gemaakt in 1830", legde de boekhandelaar uit „Toen bevond zich op die plaats een ovale gevelsteen, waarop de naam van het huis gebeiteld stond. U woont in het huis „Uylenborgh", meneer! Wel sakkerloot, nu zal ik U ook de oude familiekronieken laten zien. Ik heb ze in de auto!" Opgewonden stormde Gozewijn naar buiten, doch daarbij kwam hij in pijnlijke botsing met de stoere gestalte van boer Knolle, die juist binnen trad. „Wat mot die stadse snaak van je, Verholen?" vroeg Knolle, en hij stak de brand in een fijn sigaar tje. „Ik trof hem onderweg aan met een auto, die het niet meer deed, want er zat verkeerdigheid in het motormesjien. Toen heb ik hem een sleepie gegeven, hier naar de smidse...." tA/EEP zorz EEMDERGR007STE FABBIEKEAI STELDE OAIS /AIDE EEAZPARTEM00/6 ZEEMLEREN lAPm TE KOPS AA Al erEEN ENKEL KLEIN A/AADVE t ^ree/n^e/-meteen /c/ein rrooq//& jb'/zonaferqesxhiktvccc, tuishpucie/ji: gebruik eem/eren /a/u me/k/ein naaci/e. jb/zgndergesehifcA eg? termen fe/efficen G/SCO7M4A/0GtS ERÜZ.&A/ P/to/AVJAO/D Pl/PDINS Ja/7/Vetpa/ P/A/DA S /naic>/C> reuzs/7e& fikM'ffji SLASAUS Aee/Ak'ki- L/A/ZEA/ A&e/A/iA- i/ts&m bruinebove/ik anu/e/=o/- TIIIA/- WQRTELTJEi TNEE-ZNNESi KOEAL XP-tvA/ern 'r<CLOSET &7oaAo/~rs- is es/7 L/NAonrst "Zhaaa-,^ SURGEPSMk ■3&Z,oftyrr/ry <S^T een s/7éecue HTXCJ AALPS-i&i SONENKEL /jftl me//Tastteen c/m te 6roaen glOsf ooir i/ow Vesper opcy/o Adni.se MA&eeaOSEEN LAPPEN^. aAC.HEKMANlS Terneuzen-Made- <5 oeS

de Stem | 1967 | | pagina 2