Verzet in oud-Jeruzalem Paulus VI bezocht ruïnes van Ephese HUIS-AAN-HUIS-BEZORGING VAN BROOD IN GEVAAR? De Gaulles onvoltooide Negeruniversiteit inset en haard van Black Power I )e^elUd ZEVEN DWERGEN Mode blijft KORT Kappersacademie PAMFLETTEN ROEPEN OP TOT BEVRIJDING VIJF. ARAEIEREN GEARRESTEERD RAFFINADERIJ ESSO-R'DAM BREIDT UIT Herdenking dood Titus Brandsma Geen bekroonde kinderboeken u DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 JULI 1967 TURKEN VERWACHTEN GROEI TOERISME Zakelijk BESTANDSLIJN Oliehaven Bonny door Nigeriaanse troepen bezet Niet bedoeld DE GUERRILLA'S ZIJN AL BEGONNEN Nieuwe stijl Blitzkrieg 1 ZWARE STRIJD IN CHINA Finilec plakt en pompt a la minuut J5 Het park van slot Brüningslinden figuren als Assepoester en Roodkapje. aan de rand van West-Berlin is veran derd in een sprookjesbos. In een prach tig stuk natuur staan de levensgrote gestalten uit de sprookjes van Grimm, In deze Duitse „Efteling" zag dit meisje de vrolijk musicerende „Zeven dwer gen". IZMIR/EPHESE (Turkse) (KNP/AP) Paus Paulus heeft zin tweedaagse reis door Turkije gisteravond beëindigd. In het lijntoestel van Panam waarmee hij dinsdag in Istanboel landde, vloog hij van Izmir terug naar Rome. Gisteren heeft de paus een bezoek ge bracht aan de ruïnes van Ephese, de stad waar eens zijn grote naam genoot, de apostel Paulus, preekte, en aan Ismir. In een boodschap tot alle niet-katho- lieke claristenen heeft de paus gezegd dat hij dinsdag de vredeskus gewisseld heeft met patriarch Athenagoras, de geestelijke leider van de 150 miljoen orthodoxe christenen. De paus vervolgde: ,,Ook aan u, geliefde broeders in Christus, willen wij gaarne onze ach- tuig en onze broederlijke liefde betui gen. Met volledige eerbiediging van uw gebruiken en rechtmatige tradities zou» den wij van onze zijde gaarne de ver zekering geven van onze wens dat de dialoog met het doel de waarheid in m v^en voort moge gaan". ..Mogen de opvolgers van de apostelen door de hulp van de heilige kerkvaders de aag naderbij brengen waarnaar wij vi Ye*jlanSen, de dag dat wij allen yereemgd zullen zijn in de aanbidding van de eucharistie". na Ze boo<*scIiap is op verzoek van de paus ook gezonden naar de aartsbis. fei-i? Canterbury en naar de gees, kerken rS V&n andere christelijke Voor m°hammedaanse kringen in ursije was het bezoek van paus Pau« diLt?!1 phese belangrijk, niet de gods- ,uit zakelijk oogpunt. Men van ff i bet het begin zal vormen keiinr, mcratieve toeristische ontwik- oS?8? gebiedl wnrKf S van bet Vaticaan ver- öaii? r, i. at de Pelgrimage van de valt "ffj bet, omstreden Maria-bede- helanprifw ?se zal maken tot een oordJfi£'onder <3e pelgrims- Johannff bet Midden-Oosten. Maria en hebben zouden m Ephese gewoond PausÜh ^,ertrek u« Istanboel heeft de Sen)\b'dIal^an W-MO dollar (36.000 Wen «n ff voor de Turkse ar- <144000 e?rag van 40-000 doUar v"t de aaSL voor do slachtoffers widdelliit ffeJmgen v,an zaterdag. On- bedrae van innnn^S ad hlj reods een «RSwnfcS. d°Uar (36'°°° gulden) Eugène Carson Blake, seer.-gen van de wereldraad van kerken heeft in Genève in een verklaring over het be zoek van de paus aan Turkije, gezegd dat de kerken van de wereldraad, waarin behalve reformatorische ook de orthodoxo kerken aangesloten zijn, zich verheugen over de nieuwe geest van verzoening, waarvan deze reis van de paus een symbool is. Een helikopter van de Turkse lucht' macht met twee leden van de Itali aanse radio en televisie-ploeg aan boord is in de baai van Izmir neergestort. De Italianen wilden vanuit de lucht de beste camera-posities langs de route die de paus nam van Izmir naar Ephese kiezen. De inzittenden konden zwem mend de kust bereiken. Het ongeluk was te wijten aan motorstoring. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) „Het is een reactie op de mini-mo de en ik geloof, dat we in een over gangsperiode naar de langere, niet naar de lange rok beland zijn. De korte rok blijft - zeker in ons land - gehandhaafd. Wel ben ik er van overtuigd, dat op den duur de rokken langer zullen worden. Misschien, dat over anderhalf jaar het straatbeeld wel enigszins veranderd zal zijn. Maar toch zeker niet eerder. Wel denk ik, dat de huismode langer zal worden deze winter en die van de mantels. Deze winter zal nog slechts een kleine groep, vooral tieners en twennies, gehuld gaan in extreem lange jassen en tot de zoom hiervan reikende hoge laarzen. Dit zal ook wel het geval zijn met de rokken, die tot ver over de knie vallen". De eigenaar van een exclusieve boutique met een hoofdzakelijk uit het buitenland geïmporteerde collec tie in het zuiden des lands voorspelt, dat de Nederlandse vrouw haar rok op of iets onder de knie zal dragen. In de toekomst van de lange rok ge looft hij niet. „De vrouw weet zelf het best wat haar staat. Zij, die mooie benen heeft zal een korte rok nemen en de vrouw, die op dit punt niet bevoordeeld is, zal wellicht de wat langere rok prefereren". JERUZALEM (RTR/AFPAAP). In het oude stadsgedeelte van Jeruzalem zijn dinsdagavond vijf Arabieren gearresteerd wegens verspreiding van pamfletten die de bevolking oproepen zich van elke samenwerking met de Israëlische autoriteiten te onthouden en te streven naar wat werd genoemd „de bevrijding van Palestina uit de handen van de vijand". Volgens het blad „Maariv" zijn meer arrestaties ophanden. De pamfletten, ondertekend met „bevrijdingsbeweging", bevatten ook een waarschuwing aan het adres van Arabische „collaborateurs". De burgemeester van de stad Hebron, Mohammed Jaberi, die voor samenwer king heeft gekozen, heeft Israëlische journalisten gezegd, dat hij bereid is by terugkeer van het Jordaanse bestuur over de westelyke Jordaan-oever, voor het gerecht zyn keuze te rechtvaardi gen. De gemeenteraad had zijn beleid unaniem goedgekeurd, zei hy. De Israëlische bevelhebber in het ge bied, generaal Oezi Narkis, houdt reke ning met een herleving van de terro ristische activiteit zoals de Palestijnse organisatie Fattah voor de oorlog. Dit zou echter zijn troepen niet voor „al te ernstige problemen" kunnen stellen. De Israëlische minister van defensie Mosje Dajan heeft woensdag verklaard dat Egypte zich niet houdt aan het staakt-het-vuren bij het Suez-kanaal. Dajan heeft zijn klachten ter kennis gebracht aan generaal Odd Buil, hoofd van de VN-vertegenwoordiging in het Midden-Oosten, tijdens een bespreking van de regeling van de wapenstilstand in het gebied rond het Suez-kanaal. Een definitieve regeling is ook woens dag niet bereikt. Buil heeft Dajan gezegd er geen voor stander van te zijn, dat Egypte of Israël schepen door het kanaal laten varen. Hij heeft Dajan op de hoogte gesteld van het feit dat Egypte weigert de be standslijn bij het kanaal te laten lopen. Israël houdt vast aan zijn standpunt dat de bestandslijn door het midden van het kanaal loopt. Buil is in Israël aangekomen na vijf dagen in Cairo geweest te zijn. In de Egyptische hoofdstad heeft hij zes maal gesproken met de Egyptische staatsse cretaris van buitenlandse zaken. President Tito van Joegoslavië zal „binnen de komende paar dagen" een bezoek aan Cairo brengen om de toe stand in het Midden-Oosten te bespre ken, aldus deelt het gezaghebbende blad „Al Achram" woensdag mee. De juiste datum is nog niet bekend gemaakt. DEN HAAG (ANP) Esso Neder land N.V. heeft besloten de verwer kingscapaciteit van haar raffinaderij in Rotterdam uit te breiden tot 16 miljoen ton per jaar, in plaats van de tot de eerder bekend gemaakte 13 miljoen ton per jaar. De huidige capaciteit is 8 miljoen ton per jaar. Gelijktijdig met deze plannen van Esso Nederland N.V. heeft Esso Chemie N.V. een voorgenomen uitbreiding van de aromatenfabriek bekend gemaakt De uitbreiding van de raffinaderij zal plaatshebben op het Essoterrein in de Botlek en de nieuwe fabriek zal van ruwe olie worden voorzien yia een pijp leiding vanuit Europoort, waar de grondstof zal worden aangevoerd in de grootste tankers die deze haven kunnen aandoen. Alle noodzakelijke maatregelen te gen luchtverontreiniging en geluidshin der zullen worden getroffen. De nieuwe fabriek zal worden geautomatiseerd, waardoor slechts een geringe personeels uitbreiding noodzakelijk zal zijn. De totale investering in de uitbrei ding van de raffinaderij zal meer dan 200 miljoen gulden bedragen. De uitbreiding van de fabriek zal in 1969 worden voltooid. De Esso Raffi naderij Rotterdam zal dan zijn uitge groeid tot de op-een-na-grootste van de 23 Essor-affinaderijen in Europa. LAGOS (Reuter) Het Nigeriaanse federale leger zegt de belangrijke olie haven Bonny in het afgescheiden Bia- fra te hebben ingenomen na een lan ding vanuit zee met steun van de ma rine. Bonny, waar de grote oliedepots en pompinstallaties van Shell-BP zijn gevestigd, ligt 50 km ten zuiden van de grootste haven van Biafra, Port Har- court. Volgens een in Lagos uitgege ven communiqué waren de vijand zware verliezen toegebracht. Men meent overigens dat de stad slechts door cir ca 150 Biafraanse militairen werd ver dedigd. Bonny is de eerste stad in Bia fra, die door de federale troepen is in genomen. J'™EC"T <ANP, - Het ziet er naar brood eihuis"aan-huisliezorging van ai„m. 'i", a'lgste «id gehad heeft. De "«middelen 'i""4 voedings" en Se" de toekom ZiCh 0],gerust over Seri H Tn Zij" teden-broodbezor- s"PermarkteniltotVhnSmiddelenZaken 6n snms dat d verkoopt („en toe^n neCmt ge" Waarschiini-i, proces zal straks '"«ld ais 1arZlen"jk Worden d' Wederverk ri 1968 de wet op Sneven °P brood wordt op- da hondntvooketo?s bete^eRt volgens huis-aan-huisbezorging minder omzet en voor de bezorger-ver koper een lager inkomen, als tenminste het huidige beloningssysteem wordt ge handhaafd. Vrijwel alle verkopers krij gen nu namelijk een bepaald percentage van de omzet. Dat de bakkerijondernemers vrijwel altijd voorstanders zijn geweest van handhaving der bezorging, sproot vol gens de bond meer voort uit eigenbe lang dan uit de wens, service te verle nen aan de consument. De huidige ont wikkeling doet zo zegt de bond in zijn blad De Bode de vraag rijzen of het bakkersbedrijf nog steeds voor stander is van handhaving der bezor ging: „Nog voordat de broodverkoop belangrijk vrijer is, wordt reeds aller wegen door bakkerij-ondernemingen getracht, de broodleverantie aan aller lei levensmiddelenzaken te verkrijgen, waarbij dikwijls de meest gunstige en aantrekkelijke voorwaarden worden aangeboden". Als straks in nog sterkere mate door andere bedrijven dan de bakkerij brood wordt verkocht, vermindert de eigen omzet in de wijk zowel als in de win kel. Een toeneming van de consumptie door een stijging van het aantal ver koopplaatsen hoeft niet te worden ver wacht, aangezien het broodverbruik per hoofd van de bevolking nog jaarlijks daalt. De bond stelt dan ook, dat de bezorgwijken minder rendabel zullen worden en dat dat een argument kan zijn om de wijken maar op te heffen. Op dit moment, aldus De Bode, spelen de belangen van de consumenten voor de bakkerij-ondernemer nauwelijks meer een rol. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS De afgebroken reis van generaal De Gaulle in Canada zal in de geschiedenis bekend blijven als de onvoltooide symfonie, zij het niet zo mooi als die van Schubert. Volgens op vattingen in Parijs heeft De Gaulle de eer aan zichzelf gehouden en de fede rale regering in Ottawa laten weten dat hij op een gesprek met eerste minister Pearson geen prijs meer stelt. Men kan ervan op aan dat De Gaulle dit stand punt zal verdedigen en volhouden, wan neer hij, zoals afgesproken, donderdag avond 10 augustus om 8 uur voor radio en televisie spreekt. In de onmiddellijke omgeving van De Gaulle heeft een Frans diplomaat te verstaan gegeven dat het woord „in- acceptable" voor De Gaulle zelf „in- acceptable" was. Wie die diplomaat is geweest wordt er in Parijs niet bij ge zegd. Maar men mag aannemen dat het de Franse minister van buitenlandse za ken, Couve de Murville, was. Deze opvatting, dat De Gaulle de be ledigde partij is geweest, is natuurlijk de waarheid op haar kop zetten. De Gaulle heeft door zijn rede op het stad huis van Montreal de kleine separatis tische beweging van de Frans spreken de Canadezen aangemoedigd door te roepen: Leve het vrije Quebec. Daar zijn niet alleen de Engelse maar ook de Frans sprekende Canadezen van ge schrokken en prompt is door Quebec verduidelijkt, dat De Gaulie het niet zo bedoeld heeft. Hij zal veeleer de Frans sprekende Canadezen te verstaan heb ben gegeven dat hij hen aanmoedigt in hun strijd om de eigen persoonlijkheid te ontplooien. De federale regering in Ottawa heeft echter met zulk een ver ontschuldiging geen genoegen willen en kunnen nemen. Toen het woord .unac ceptable" werd uitgesproken, was dit een duidelijke aanwijzing voor De Gaulie, dat Ottawa niet meer de minste prijs stelde op het bezoek van het Fran se staatshoofd en dat het beter was weg te blijven. De Parls-Presse van woensdagavond publiceert naast elkaar twee foto's: op de ene ziet men een man in Quebec, die een bord omhoog steekt met de woor den: Leve Karei de Grote nummer twee. Op de andere foto ziet men even eens in Quebec een vrouw, die roept: Old man, go home. Zulke demonstra ties in Ottawa kon de federale regering van Canada niet hebben en vandaar het advies aan De Gaulie: blijf maar liever weg. NIJMEGEN/BOLSWARD Sober, indrukwekkend en onder grote be langstelling is gisteren in Nijmegen prof. dr. Titus Brandsma Carm. her dacht, die 25 jaar geleden als apostel voor vryheid en vrede in het concen tratiekamp van Dachau de dood vond. De herdenking begon met een stille tocht door Nijmegen onder auspiciën van Pax Christi-beweging. Vele hon derden namen aan deze demonstratie voor de vrede deel. De tocht eindigde in de Doddendaal-kerk, waar de her denkingsbijeenkomst gehouden werd. Kardinaal Alfrink voerde er het woord, alsmede minister dr. Marga Klompé van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. Prof. mr. B. H. Hermesdorf belichtte Titus Brandsma vooral als een man van de vrede. In Bolsward werd gisteren in een plantsoen aan de Titus Brandsmalaan een gedenkteken onthuld. De onthul ling geschiedde door een zuster van Titus Brandsma, de 92-jarige zuster Barbara van de congregatie van de Franciscanessen van Bennebroek en de enige overlevende uit het gezin Brandsma. AMSTERDAM (ANP) De jury yoor het kinderboek van het jaar, ingesteld door de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse bnek, heeft besloten dit jaar geen boek aan te wijzen voor de bekroning „kinderboek van het jaar, tot tien jaar", en evenmin voor de bekroning „kinderboek van net jaar, tien jaar en ouder". Tijdens de kin derboekenweek van 15 oktober tot 4 no vember zullen dus geen prijzen (twee maal 1500 gulden) worden uitgereikt. De motivering van het besluit van de jury wilde de commissie op dit moment nog niet bekendmaken. (ADVERTENTIE) DS. MARTIN LUTHER KING ideaal van geweldloze strijd in gevaar (Van onze redactie buitenland) Dr. Nathan Hare is een 33.jarige academicus van de negeruniver siteit in Washington, de Howard Uni versiteit. Hij was er assistent en do ceerde sociologie. Sedert enige tijd is hjj ontslagen. Maar hij zegt, dat liij de komende herfst weer zal terug zijn op de campus, zo niet als leraar dan als taxichauffeur of harkeeper. Het ontslag van dr. Hare, die zich zelf de theoreticus van „Black Power" noemt, doet velen voorspellen, dat de activiteiten van de zwarte machts beweging de universiteit zullen dwin gen hun eisen te aanvaarden. Hun doel is Howard geheel tot een zwarte universiteit te maken. Volgens de pre sident van deze universiteit, dr. Na_ brit, voorvechter sedert 32 jaar van de rechten van de negers, zal Howard daarmee ophouden een factor te zijn in de strijd om de burgerrechten. Bet zou een wapen worden in de hand van de mannen van Black Power en de blanke leden van het bestuur zou den evenals de blanke studenten aan deze universiteit verdwijnen. Howard zou daarmee aan het einde zijn van een vruchtbare traditie. De school heeft groot aanzien ver worven en heeft prominente neger leiders afgeleverd. Sedert twee jaar ïs zij een haard van onrust en zelfs van relletjes en bomaanslagen. Het levert nu mannen af zoals Stokely Carmichael, de meest bekende leider van Black Power. Als dr. Nabrit bin nenkort aftreedt, zal de strijd los branden om het bestuur en Black Power zal niet rusten, voordat het deze nationale universiteit geheel naar haar hand kan zetten. Nu in de noordelijke staten van Amerika de onlusten de vorm aanne men van een negeropstand, en elke stad die een groter aantal negers onder haar bevolking telt, moet re kenen op uitbarstingen bij de ge ringste aanleiding, tekent zich de bar re werkelijkheid af van wat dr. Hare en zijn medestanders aan activistische theorieën hebben uitgedokterd en de van overheidswege gesubsidieerde Howard-universiteit" onder de rook van het Witte Huis in Washington". Nog pas enkele maanden geleden trachtten reporters van „U.S. News and world report" in een exclusief interview te vernemen wat dr. Hare over de naaste toekomst dacht. Wat de directe plannen van deze beweging waren wilde dr. Hare echter vooral tegenover blanke ondervragers niet prijsgeven. Maar wel werd er het een en ander duidelijk over de „nieu we stijl", waarin voortaan zou wor den gevochten. De filosofie van „Black Power Is volgens dr. Hare dat de negers ln Amerika niet langer moeten streven naar gelijke kansen, maart kortweg naar gelijkheid. Dat wil zeggen dat hij niet langer in de Amerikaanse maatschappij moet streven naar er kenning van zijn rechten door de blanken maar dat hij deze rechten en gewaarborgd door de Declaration of independance, zelf in de praktijk moet gaan brengen. Een minderheid van blanken regeert overal ter we reld. Het is nodig dat daar waar de negers in de meerderheid zijn, zij de macht krijgen om naar hun eigen inzichten te leven. In verschillende districten van Amerika is de neger bevolking in de meerderheid, maar de blanken regeren er. En dat moet veranderen. De negers moeten zelf naar de macht grijpen. Het moeilijke punt zodra er van macht sprake is, blijft natuurlijk de vraag naar de methode, waarop deze macht veroverd moet worden. „Dat zullen de mensen zelf wel merken", zo zei dr. Hare. Een zwarte blitz krieg voorspelde hij en hij om schreef dat nader als „een groot aantal onlusten van dezelfde omvang als die in 1965 in de negerwijk van Los Angelos, Watts. Op de vraag of dr. Hare meende dat de negers met hun zwarte blitz krieg in het land zouden kunnen winnen, verwees hij naar de Vietcong die ook in de minderheid was, maar die het „aardig doet". Als theoreticus wilde dr. Bare zich graag op de vlakte houden en sprak hij slechts van theoretische mogelijkheden. Voorstander van geweldpleging noem de hij zich niet, maar hij zou zich daar geen vijand van tonen als de gueril la's eenmaal zouden zijn begonnen. De guerrilla's zijn begonnen. Het blijkt steeds duidelijker dat de theo retische voorspellingen van dr. Hare van de Howarduniversiteit, leraar van de Black Power-leider Stokely Car michael, snel werkelijkheid aan het worden zijn en wrange vruchten, tal loze doden en gewonden en een im mense materiële schade opleveren. Of de autoriteiten te Washington de bakermat van Black Power moet worden genoemd, of dat zij, zoals president dr. Nabrit het uitdrukt, zelf slachtoffer van deze beweging is, is een vraag die meer van theoretische dan van praktische aard is. De Ver enigde Staten staan aan het begin van een reeks geïnspireerde neger opstanden waarvan de bedrijvers mis schien zelf niet weten waartoe zij moeten leiden, maar het denkbeeld van de negers op de campussen van de universiteit niet alleen in Washing ton maar ook elders, is snel onder de invloed gekomen van de theorieën omtrent macht en geweld en kent het doel van de revolutie. Of deze mensen voor goed aan fi guren als Martin Luther King de wind uit de zeilen hebben genomen, is nog moeilijk te beoordelen, als het geweld eenmaal is ontketend, is het moeilijk uit te maken wie de leiders en wie de geleiden zijn. Voorlopig is het nog plunderen ge blazen en er is van enige orde in de strijd niets te merken, hetzij dan dat de mannen achter de schermen heel goed weten welke steden zij uitzoe ken voor het massale geweld van opgekropte haatgevoelens. Ook in die steden, waar blanken en negers sa men met het stadsbestuur alle moge lijke moeite doen aan onhoudbare toestanden een einde te maken, zijn van deze bedreiging niet gevrijwaard. Sir Malcolm Sargent, de Engelse dirigent, die ook in ons land beroemd is, omdat hij elk jaar de „last night of the Proms" leidt"' is in een zieken huis opgenomen voor een operatie. „Uw medewerker besteedde vele zinnen aan het zoeken naar een defi nitie van public relations. Maar elke goede public relations-man kan zijn vak in drie woorden omschrijven: bedelen om gratis advertenties". (Ingezonden brief in Time). In Ouwehands Dierenpark in Rhe- nen weten ze ervan mee te praten, dat wij Nederlanders lang niet zo proper zijn als het buitenland nog al tijd denkt. De bezoekers daar laten enorm veel afval achter. Een gelief koosde plaats vormen de grachten, die de mensen en dieren moeten scheiden. De ijsberen hebben bijna geen plekje meer over, waar ze on gehinderd kunnen zwemmen. Op een gegeven moment kwam een ijsbeer boven water met een halve uitgeper ste sinaasappel op zijn kop. Er staan genoeg papierbakken, maar de mees te rommel ligt ernaast. Zo zijn wij. Over dieren gesproken in hetzelfde dierenpark had een Haagse dame haar boterhammen met worst uit louter medelijden aan de wolven ge geven, omdat die er zo haveloos en uitgehongerd uitzagen. Maar, vertelde de directie, de wolven zijn net in de periode, dat ze een nieuwe vacht krij gen en rondlopen met grote plukken los haar op hun lijf. Toch wel aardig van die dame, maar niet erg verstan dig, want de beesten krijgen echt genoeg te eten. De Russische hotels zijn slecht, heeft de directeur van het Moskouse hotel „Toerist" geschreven, nog slechter dan in de andere Oosteuro- pese landen. Laten we onze hotels maar eerst op het peil brengen van die in de rest van Oost-Europa. Daar na kunnen we er dan eens over gaan denken om het westen naar de kroon te steken, schreef hij. Nieuw in Australië: drive-in- biecht. In een kerk in een voorstad van Sidney komen drive-in-biecht- hokjes. De automobilisten kunnen op een belletje drukken om een priester te waarschuwen. „Service" heet dat, geloof ik. Heeft u ook al last van blaren? Nu Amerika niet alleen gebukt gaat onder de steeds meer levens en geld verslindende oorlog in Vietnam maar ook onder ernstige binnenland se onlusten, schiet me deze zin van Kennedy te binnen: „De vrede is moeilijker te winnen dan de oorlog". „De vroegere vijandschap tussen Rome en Istanboel is volkomen dood". (Paus Paulus) 37 predikanten hebben een maand stage gelopen bij een bedrijf. Een van de dominees doet er verslag van in „de Gids", het blad van liet CNV. Een passage uit zijn ervaringen: „Er bestaat bij de werknemers verant woordelijkheid voor het werk, maar ook voor de medearbeider. Natuur lijk zijn er altijd figuren die zich niet verantwoordelijk willen stellen, maar het is slechts een kleine groep, die zich ontevreden voelt". ZEER KORT VERHAAL: Een olifant vroeg aan een miertje, of zij met hem wilde trouwen. „Doe niet zo gek" zei het miertje, „hoe kan ik nou controleren of je niet stiekum 'meer vrouwtjes hebt?". MERIJN. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM Aanv. nieuwe cursus 2 oktober 196J HONGKONG (A.F.P.) - Meer dan duizend mensen zijn gedood of gewond tijdens hevige gevechten die zich on langs in Kanton hebben voorgedaan tussen voor- cn tegenstanders van par tijleider Mao Tse Toeng, aldus het in Hongkong verschijnende blad „Koeng Sjeoeng". Het spoorwegverkeer tussen Hong kong en Kanton, de hoofdstad van de in het zuiden van China gelegen pro vincie Kwantoeng, was hierdoor twee dagen onderbroken. Bij de gevechten waren rode wachters, militairen en ar beiders betrokken Het in Peking verschijnende blad „Jen min jih pao" geeft toe dat een deel van het gebied van Woehan wordt beheerst door een groep leiders die zich tegen de culturele revolutie ver zetten. Finilec is een rubberschuim in een spuitbus. Plakt uw band en pompt hem tegelijkertijd op met Ha druk op de knop. Fictsbandbus (2 4 3 banden) 4,25 Bromfietsbandbus (2 4 3 banden) 5,95 Autobandbus (1 band) f. 6,- Autobandbus (2 banden) 8,. Finilec, een produkt van Aerochemle N.V. Van Hallstraat 195-197, Amstcrdam-W. Telefoon 162543

de Stem | 1967 | | pagina 7