Arabieren weigeren Russisch voorstel MAN BIJT MAN Als Boumedienne ook ja zegt: Huurlingen weigeren vrijlating gijzelaars Defensie staakt oefeningen op Vlieland Overval op bejaarde landbouwer LOETHOELI OVERLEDEN Evacués uit Biafi ra nu in Lagos Negerleiders dreigen met oproer DAGBLAD VOOR ZEELAND L0NDENAARS DIE EENS LUFTWAFFE UITLACHTEN, BOOS OM MACH-KNAL ïreinongeluk2 doden Zomer even verstoord Het weer in Europa MYSTERIE DOODSTRAF VOOR VIETNAM Johnson vraagt bondgenoten meer troepen Dll LÜBKEBEZOCHT NEDERLANDSE TROEPEN MAROKKAAN WILDE LANDGENOOT VERMOORDEN Soldaat gewond onder ogen van bondspresident COMPROMIS TERUGGETROKKEN Ultimatum in VS. OPROEP MOBOETOE ANGOLA SPEKTAKELETAPPE Felice Gimondi had zijn wraak ,07e JAARGANG_ Ne. 25563 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Plreeteur: Dr. W. A. J. M. Hark* Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen j v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Jjles, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 ZATERDAG 22 JULI 1967 Abonnementsprijs: f 12,65 per kwar taal (excl. incassokosten), f 4,25 per maand, f 0,98 per week. Losse num mers 20 cent. Post abt. binnenland, buiten versprei dingsgebied f 19,—. Prijs van buiten landse abonnementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon .2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893). ALGERIJE ZAL TSJOMBE UITLEVEREN ALGIERS (AP DPA AFP - Reuter) Het Algerijnse hooggerechtshof heeft toestemmend heseliikt op het verzoek van de Kongolese regering om oud-premier Moise Tsjoinbe uit te leveren. Dit onder voorbehoud van president Bonine- diennes goedkeuring. Hiermee is aan Tsjombe de laatste legale kans ontnomen om te ontkomen aan de doodstraf die hem in Kongo wacht. LONDEN (A.P.) Engelse straaljagers hebben gisteren een reeks van vier proeven afgesloten met het doorbreken van de ge luidsbarrière boven Londen. Het resultaat was een massa protesten van het publiek, die de knallen bjjna overstemde. Waarom de Londense bevolking, die 27 jaar geleden honend lachte om Hitlers Luftwaffe, zich zo op wond over een harde Mach-knal omstreeks het middaguur, was niet duidelijk. Het ministerie van tech nologie ontving gemiddeld 6000 klachten per knal, maar het doel van de proef uitvinden welk effect de supersone Concorde op Londen zal hebben is be reikt. De ernst van de klachten ligt niet in het aantal maar in de aard: sommige waren afkomstig van opererende chirurgen en van kappers, die de schrik van hun le ven kregen, terwyl ze aan het knippen waren. BOLZANO (AP) Twee personen zijn om het leven gekomen en ongeveer twintig zijn gewond toen een expres- tjein naar Kopenhagen bij Bolzano in Noord-Italië uit de rails liep. Kort na de ontsporing botste een vrachttrein uit noordelijke richting op de ontspoorde wagons. Volgens de autoriteiten in Bolzano ae ontsporing veroorzaakt door een aardverschuiving die de trein heeft ge- S, i \De trein kwam uit de bad- taats Ancona aan de Adriatische Zee VIJF NOORDKOREANEN werden ge- ,Q„ M J 5ncidenten langs de grens tus- Noord- en Zuid-Korea. Achthonderd reanen zouden opgeleid worden voor guerrilla in Zuid-Korea. (Van onze weerkundige r™. roedewerker) tere?„ i T Voor de derde ach- denrelc en keer heeft oepiessie een weekeinde uitgeko- lanrt 1= ya1 ,Franki'ijk naar Duits- enkoiï k De depressie zaï eelifli Amen veroorzaken en mo- nL hier en daar ook onweer. nnwa !?nddTaait naar west tot (18 tn? o? 'udeli.jk koelere lucht gj* faden) aanvoeren, ruimte UT f storing weer weg. hoserlvi.L voor een nieuw Tebled', dat weer v°°r niS weer zal zorgen. Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Berlijn feWdort Munchen Zurich Genève $>carno JVenen mnsbrucK °ojgrado Athene gome Harcelona Madrid T.allorca weer half bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. regenbui zwaar bew. half bew. half bew. onbewolkt half bew. onbewolkt niet ontvangen licht bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. zwaar bew. geheel bew. licht bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt max.- temp. 19 23 23 21 16 23 22 25 24 27 30 27 24 16 25 27 30 29 27 27 29 28 30 38 36 27 In een uitspraak waarvan het voor lezen 25 minuten duurde, zei president Ould Aoudia dat Tsjombe weliswaar niet op politieke gronden kan worden veroordeeld, „maar dat de Algerijnse justitie geen bescherming geeft aan bedrijvers van moord en roof". Hij zei verder dat Tsjombe wel dege lijk kan worden uitgeleverd, omdat hij schuldig is aan gewone misdaden. Tsjombe zag e~ fit uit toen hij in de rechtszaal verscheen. Op de vraag of hij nog iets te zeggen had, antwoordde Tsjombe met een uit eenzetting van enkele minuten over het ontstaan van de huidige situatie in Kon go en de opmerking dat de Algerijnse Hoge Raad niet het recht heeft hem uit te leveren aan zijn tegenstander, president Joseph Moboetoe. „Ik ben het slachtoffer van een kom- plot van de Amerikaanse C.I.A.", zei hij. Hij legde dit niet nader uit. Het is nog steeds een geheimzinnige zaak, wie de verantw oordelij kheild draagt voor de ontvoering van Tsjombe uit Spanje, die in een vliegtuig zat waarvan de piloot door een passagier werd gedwongen naar Algerije te vlie gen. Enkele dagen na de ontvoering gre pen blanke huurlingen in Kongo naar de wapens en bezetten Kisangani en Boekavoe. Volgens politieke waarne mers duidde alles er op, dat de opstand deel was van een samenzwering om Tsjombe weer aan de macht te bren gen. De oud-premier, eens bevelhebber over een leger van circa tweeduizend man, wachtte in zijn ballingsoord in Spanje al lang op een politieke terug keer. De door president Moboetoe an Kon go tot staatsvijand nummer één ver- klaarde Tsjombe, werd drie maanden geleden door het Kongolese hoogge rechtshof bij verstek ter dood veroor deeld. Men had hem landverraad, moord op Loemoemba, en schuld aan de dood van duizenden Kongolezen ten laste ge legd. Het voormalige staatshoofd van Katanga heeft echter nog talrijke aan hangers in Kongo. Moboetoe vreest niets meer dan zijn vrijelijke terugkeer Uitlevering van Tsjombe betekent na genoeg zeker dat hij zal worden terecht gesteld. Tsjombe was eens president van de rijke Kongolese republiek Katanga. In 1963 verliet hij al eens het land- Hij werd in 1964 door president Kasavoe- boe als minister-president teruggehaald doch een jaar later ten val gebracht waarna hij wederom in ballingschap ging. WASHINGTON (AP) President Johnson zal, naar in Washington ver luidt, van de in Vietnam medestrij dende bondgenoten versterkingen vra gen tot een getal van 35.000 manschap pen. Generaal Maxwell D. Taylor en Clark Clifford adviseur van het Witte Huis, zullen volgens welingelichte kringen bij president Park Chung-Hee aandrin gen op uitbreiding van het Zuidko- reaanse contingent in Vietnam met 30.000 man, ongeveer een divisie. De andere geallieerden Thailand, Austra lië, Nieuw-Zeeland en de Filippijnen, zouden de resterende 5000 man moeten leveren. Vliegtuigen van de Amerikaanse ma rine hebben in een luchtgevecht in de omgeving van Haiphong drie Noord- Vietnamese Mig-straaljagers neerge schoten en een vierde beschadigd, al dus een Amerikaanse militaire woord voerder. In het totaal werden 80 Migs in de oorlog neergehaald. Over verlie zen aan Amerikaanse zijde werd niets meegedeeld. De Amerikaanse vliegtuigen voerden een aanval uit op olieopslagplaatsen te Ta Xa, 30 kilometer ten noordwesten van Haipong, toen zij met de vijande lijke toestellen in gevecht kwamen. Parachutisten van het Zuidvietname- se leger zijn vrijdag in felle gevechten gewikkeld geraakt met eenheden van de Vietcong. De strijd vond plaats op 25 km afstand van Hoe-E, de vroegere keizerlijke hoofdstad. Volgens in Sai gon ontvangen berichten zouden 240 Viet'congstrijders zijn gedood. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Wat aanvankelijk een geval van mishandeling leek, is na onderzoek van de politie en dooi de bekentenis van de dader een poging tot'moord gebleken: uit wraak heeft de 25-jarige Marokkaan L. H. donderdag avond in Den Haag geprobeerd zijn landgenoot, de 27-jarige bakker A. M. F., te doden. Daartoe had H. een bajonetaentig dolkmes van ongeveer 25 centimeter gekocht. Dit heeft H. thans de politie verteld; hij is ingesloten. Hij zal dins dag voor de officier van justitie wor den voorgeleid. H. kocht het mes woensdag, 's Avonds ging hij naar de Duinstraat, waar hij F. niet aantrof. Donderdagavond was hij er wel. Hij zat naar een televisiepro gramma te kijken, toen H. in de ka mer verscheen. In de kamer sloeg hij F. eerst met een fles rode wijn op het hoofd. De fles ging kapot, maar F bezweek niet. Daarop ontstond een vechtpartij. Een 54-jarige aannemer, die ook in de kamer was, wilde er niets mee te maken hebben en verliet het pand. Bij de vechtpartij trok IT. het mes. F. wist de steken met zijn handen op te vangen, pakte een salontafel om zich de landgenoot van het lijf te houden en slaagde er in het dolkmes uit de handen van H. te slaan. Deze pakte daarop een zaag, waarmee hij F. op nieuw te lijf ging. Tenslotte bleek F de sterkste van de twee. Het resultaat was, dat H. versuft in de gang lag, toen de politie kwam kijken, die door omwo nenden was gewaarschuwd. Beide mannen bleken verwondingen te hebben opgelopen. Die van de aan gevallen F. waren ernstig. (Van een onzer verslaggevers) SEEDORF Tijdens de militaire oefening ter gelegenheid van het of ficiële bezoek van de Westduitse presi dent dr. Lübke, die gisteren even bui ten de Nederlandse legerplaats Seedorf gehouden werd, is een militair gewond geraakt. Onder de ogen van de president en zijn gevolg kwam plotseling uit de bosrand een militair aanrennen, die moeizaam een collega aan de arm met zich meetrok. Aanvankelijk dachten al le aanwezigen, dat het hier om een ge fingeerd en *bij de oefening behorend gebeuren ging. Het bleek echter al spoedig, dat er wel degelijk een onge val had plaatsgevonden. Soldaat Rolf Visser (20) uit Gent bij Nijmegen, deel uitmakend van het 42e bataljon pantser-infanterie, was gewond geraakt bij een salvo van een mitrailleur-na- bootser^ die aanvankelijk geweigerd had vuur te geven. Het kostte soldaat Visser een halve duim en enkele vin gertoppen. ROBERT KENNEDY heeft van een uit geverij een bod ontvangen van 100.000 dollar voorschot op een boek over po litiek. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON/LONDEN Naar in de kringen der Verenigde Naties verluidt, heeft de Sovjet-Unie een compromis-resolutie over het Midden- Oosten laten vallen, nadat hierover overeenstemming was bereikt met de Verenigde Staten. De Sovjet-Unie zou het compromis hebben teruggetrok ken, omdat de Arabische landen zich er niet mee konden verenigen. Het compromis, dat in geheime ge sprekken met westerse diplomaten was voorbereid, kwam erop neer, dat Israël zich terugtrekt uit de Sinai en de strook van Gaza, uit het gebied in Jordanië ten westen van de Jor- daan en uit de bezette gebieden in Syrië. Daartegenover zouden de Ara bische landen de staat van oorlog met Israël moeten beëindigen. Rusland zou dit compromis-voorstel vergezeld hebben doen gaan van de waarschu wing, dat de Arabische landen op gro te schaal herbewapend worden, als het voorstel wordt afgewezen. De eerste reactie uit westerse hoofdsteden op dit bericht was, dat Rusland zich voorshands krachtig ver zet tegen de aandrang van de Ara bieren om onmiddellijk grote wapen leveranties te verstrekken. In de af gelopen weken heeft Rusland reeds hoeveelheden wapens geleverd 'Egypte ontving 150 Mig-toestellen van uiteenlopende typen) maar de om vang hiervan ligt naar westerse me ning ver beneden het peil, dat nodig zou zijn voor een nieuwe actie van de Arabische landen tegen Israël. In westerse diplomatieke kringen is men van mening, dat de Sovjet-Unie al het mogelijke doet om de Arabi sche leiders ervan te overtuigen, dat zij Israël er alleen toe kunnen bren gen de veroverde gebieden weer prijs te geven door de staat van oorlog te beëindigen. Enkele Arabische leiders hebben zich de laatste dagen echter nog on verzoenlijk uitgelaten. President Nas ser van Egypte heeft tegenover het Soedanese persbureau verklaard, dat Egypte zich desnoods tot in de Soe dan zal terugtrekken, maar dat het Israël nooit zal erkennen. De Alge rijnse delegatie bij de Verenigde Na ties heeft tegenover de Russische mi nister van buitenlandse zaken Gro- myko verklaard, dat het Rusische compromis onaanvaardbaar is. Omdat dit ook de mening was van andere Arabische landen heeft de Sovjet- Unie haar voorstel teruggetrokken. Een geheel ander geluid dan Nasser liet deze week Mohammed Heikal, de politieke en persoonlijke vriend van de president, horen in zijn semi-offi- ciële dagblad „Al Achram". Heikal pleitte daarin voor een realistische houding van de Arabieren. In Parijs zijn gisteren westelijke in dustrielanden en hun grote oliemaat schappijen bijeengekomen om de moeilijke situatie te bestuderen, die door de oorlog in het Midden-Oosten ontstaan is voor ruwe-olie-voorzie- ning. Het ziet er echter voorlopig nog niet naar uit, dat de olie zal worden gerantsoeneerd. MEPPEL (ANP) In Meppel is don derdagavond laat een roofoverval ge pleegd op de 77-jarige landbouwer J. Lokken. De man werd gistermorgen vroeg door een buurman naast liet kip penhok dicht by zijn boerderij gevon den. Hij had enkele zware hoofdwonden. Hoewel hij even later bij kennis kwam. was hij nog niet in staat bijzonderhe den te vertellen van wat er was ge beurd. De heer Lokken woont alleen in een boerderijtje. Zijn boerderijtje ligt vrij eenzaam. Het was algemeen be kend dat Lokken meestal veel geld op zak droeg. Of en zo ja hoeveel geld bij de roofoverval is meegenomen^ is nog niet bekend. De heer Lokken is naar het Diaconessenhuis in Meppel overge bracht. De recherche is met het onder zoek begonnen en maakt hierbij ge bruik yan speurhonden. LOETHOELI DURBAN (Reuter/AFP) Albert Loethoeli, voormalig leider van het verboden Afrikaanse Nationale Congres en winnaar van een Nobelprijs voor de vrede, is gisteren in de buurt van zijn huis in Stanger door een goederentrein aangereden en kort daarna in een zie kenhuis overleden. Loethoeli, die 69 jaar is geworden, werd aangereden, terwijl hij een spoor brug overstak. Zijn ogen werden de laatste tijd slecht. De afgelopen acht jaar mocht Loetholi Stanger niet verlaten. Een uitzondering is in 1961 gemaakt, toen de Zuidafri- kaanse regering hem toestemming gaf naar Oslo te gaan om de Nobelprijs voor de vrede in ontvangst te nemen. Loethoeli, een Zoeloe, is 15 jaar lang onderwijzer geweest. Hij werd in 1952 door de overheid als leider van de Zoeloes ontslagen toen hij weigerde uit het Afrikaanse nationale congres te tre den. In 1956 was hij een van de 155 mensen die op beschuldiging van hoog verraad werden gearresteerd. Hij werd na het voorlopige onderzoek vrijgela ten. In september 1960 kreeg hij dui zend gulden boete wegens het ver scheuren van zijn persoonsbewijs als protest tegen de achterstelling van de negers bij tewerkstelling en verplaat sing. Hij wordt als een van de gema- tigste Afrikaanse leiders beschouwd. Loethoeli, wel de Gandhi van Afrika genoemd, was een aartsvijand van de apartheid maar gekant tegen geweld. Hij organiseerde het passieve verzet, tot uiting komend in stakingen en een boycot van Zuidafrikaanse produkten. Zijn bewegingsvrijheid was sinds 1959 beperkt op grond van de wet op on derdrukking van het communisme. LAGOS (Reuter) Het Italiaanse vracht-passagiersschip Isonzo is vrijdag avond in de Nigeriaanse hoofdstad La gos. aangekomen met 580 buitenlandse evacués aan boord uit Biafra (het af gescheiden oosten), waar federale en Biafraanse troepen oorlog voeren- On der de geëvacueerden bevinden zich 181 Britten, 151 Amerikanen en burgers uit 21 andere landen, waaronder Neder land. Ze hadden alleen bij zidh wat ze ,ïn koffers konden meenemen. Velen van hen, ook kinderen, hebben de tocht van twintig uur uit Port Hareourt op het dek doorgebracht. Twee evacués, een Ierse missiezuster en een jonge Westduitser, die dezer dagen bij.onge lukken ernstig gewond waren geraakt, werden met draagbaren aan wal ge bracht en regelrecht naar het zieken- huis vervoerd. HhgMaS Pc Stem Hazen en konijnen van de vliegbasis Woensdrecht zijn als de dood voor de uitwerpselen van Arfis-leeuwen. Pagina 5. Nederlands stranden, snel ver vuilend en steeds meer geme den door Koning Toerist, leder een geeft alles en iedereen de schuld, maar niemand dóet wat. Pagina 7. Aan de rijtijdenwet zitten nogal wat haken en ogen. Pagina 9. Hoss Cartwright krijgt voor zijn krachtpatserij in Bonanza-land een goed weekloontje. Pag. 6 De Westduitse studenten zijn minder radicaal dan men zou denken. Pagina 14. Voor het Nederlandse volley balteam zullen de Olympische Spelen waarschijnlijk onbereik baar blijven. Pagina 11 Ook de jongeren denken mee over de grotere wereldproble men. Pagina 15. CAIRO (V.S.) (AFP) De negerlei ders in de Amerikaanse stad Cairo hebben de plaatselijke autoriteiten tot *sndagmiddag de tyd gegeven om een voddige integratie in de handel, het sociale leven en de openbare plaatsen van de stad door te voeren. Worden de eisen niet op tijd inge willigd, dan voorspellen de negerleiders een hervatting van de ongeregeldheden, waarbij volgens hen wel eens doden zouden kunnen vallen. Afgelopen zon dag en woensdag hebben jonge negers in Cairo op verscheidene plaatsen brand gesticht. In de door rassenonlust'en geteisterde stad Newark is donderdag achter geslo ten deuren een conferentie over Zwarte Macht geopend. Ruim 400 afgevaardig den, voor het merendeel jongeren, van gematigde tot extreme opvattingen, ne men aan het overleg deel. Doel van de conferentie is het zoeken naar middelen om Zwarte Macht in te schakelen bij het verbeteren van de levensomstan digheden van de Amerikaanse negers. Ruim 300 negers hebben donderdag in Durban gedemonstreerd voor betere behuizing en verbetering van hun socia le omstandigheden. De betogers werden door een groep blanke jongelui uitgejouwd en met ste nen bekogeld, waarbij een neger ge wond raakte. Het kwam niet tot een gevecht tussen beide groepen. Plaatse- tionale Garde van Noord-Carolina wis- lijke politie en eenheden van de Na- ten een eind t'e maken aan het optreden van de blanke jongelui. ROTTERDAM (ANP) Tijdens een ruzie heeft een 28-jarige kolenwerker uit Rotterdam een stuk uit het oor van zijn 36-jarige buurman gebeten. De twee mannen kregen onenigheid omdat de kolenwerker zich ergerde aan het feit dat de kinderen van zijn buurman met de deuren liepen te smijten. De orenbijter kwam er bij de twist ook niet zonder schade af. Een paar stompen van zijn tegenstander bezorgden hem een flinke hoofdpijn. De aan het oor geschonden buurman moest in het Havenziekenhuis worden opgenomen. De politie heeft proces-.verbaal opgemaakt. KINS JAS A (Reuter/AFP) In Kinsjasa is vernomen dat de leider van de buitenlandse huurlingen in Oost- Kongo, de Belg Jean Schramme, heeft geweigerd de gijzelaars aan het Rode Kruis uit te leveren. Een vliegtuig van het Rode Kruis is gisteren naar Poenia gevlogen en daar geland. Schramme verklaarde tijdens een onderhoud met een groep van het Rode Kruis dat hij niet wilde ingaan op de pogingen van president Moboe toe de gijzelaars vrij te krijgen. President Moboetoe had er bij de ge vluchte huurlingen op aangedrongen hun gijzelaars vrij te laten. Hij stelde voor dat een vliegtuig van het Rode Kruis hen zou ophalen. Onder de gijzelaars zouden zich ze ker twintig Europeanen bevinden. Van betrouwbare zijde in Boejoem^ boera is vernomen, dat de huurlingen sinds donderdag naar het zuiden trek ken en wel in de richting van Kindoe. In deze berichten wordt gesproken van tweehonderd huurlingen, die vergezeld worden van verscheidene honderden voormalige Katangaanse gendarmes en anti-regeringsgezinde Kongolese mili tairen. De bewegingen van deze troepen duiden erop dat zij Katanga en wellicht Angola willen bereiken, waar zij onge twijfeld veilig zijn. (Van onze speciale verslaggever) CLERMONT-FERRAND. Op de dag dat Felice Gimondi wraak nam, sloeg Roger Pingeon in nauwe sa menwerking met Raymond Poulidor de (waarschijnlijk) beslissende aanval op zijn gele trui in de Tour de France af. Alleen de Spaanse klimmer Julio Jimenez kon Pingeon nog bereiken. In de twintigste etappe, die eindigde met een 17 km lange klim naar de top van de Puy de Dome, had de Span jaard toe moeten slaan. In de (vlakke) aanloop naar de Puy de Döme is Jimenez echter uitgeput door verschillende demarrages van Franse nationaien én Nederlanders, die een „verbond" hadden gesloten. Op de flanken van de Puy de Dome, waar Felice Gimondi triomfen vierde, kon Jimenez niet meer dan zo'n 25 seconden voorsprong op Pingeon nemen. Gimondi, die zichzelf ook ten opzichte van zijn ploegmakkers wilde bewijzen, was al ruim vier minuten over de streep, toen Jimenez in het spoor van de Fransman Rabaute binnenkwam. Pou lidor en Pingeon kwamen 25 seconden achter deze twee binnen. Jan Janssen verspeelde ruim zes minuten op Gimondi, maar handhaafde zich op eet! iraaie zesde plaats, vóór andere erkende klimmers als Aimar en Bal- manion. (ZIE VERDER ONZE TOUR-DE-FRANCE-FAGINA) DEN HAAG (ANP) - De minister van defensie, W. den Toom, heeft gis teren verklaard dat hij ten volle bereid is de belangen van de krijgsmacht, voor zover hem mogelijk is, aan te passen aan de belangen van Vlieland als recreatie- centrum. De plaatsvervangende chef van de luchtmachtstaf, generaal-majoor G. W. de Zwaan heeft donderdag nadat hij te lefonisch had vernomen dat er een brief van het college van b. en w. van Vlie land voor de minister van defensie in aantocht was het oefenen door de lucht macht op Vlieland voorlopig laten sta ken. Ook de Koninklijke Marine heeft de oe feningen daar voorlopig gestaakt. Vlieg tuigen van de tweede tactische geallieer de luchtmacht zullen eveneens voorlo- pig met meer op Vlieland oefenen De brand op Vlieland is ontstaan, i°?nA <£e Y.lleSer van een Canadese C F 104 „Starfighter tengevolge van een radarfout de oefenbom te vroeg heeft laten vallen. De juridische dienst van het ministe rie van defensie bestudeert thans de brief die burgemeester en wethouders van Vlieland aan minister den Toom nebben gezonden. t

de Stem | 1967 | | pagina 1