.11 defensie drastisch gekortwiekt Brittannië geeft status van wereldmacht Boudewijn H. naar Zeeuws zeilkamp? hamolweer vandaag! op VRIENDIN VAN GEDOOD MEISJE VLUCHTTE IN PANIEK AUTO UIT aanval op enoegoe geopend Weer doden in Newark VANDAAG WEER DERTIG GRADEN KLM BESTELT OPNIEUW 3 SUPERSONE VLIEGTUIGEN Vorig jaar al in Friesland Fatale rit met „dorps-Casanova55 Joden plegen zelfmoord na pogroms Topdrukte bij NS Water eist slachtoffers MINI-MIJNEN MAKEN SLACHTOFFERS - DAGBLAD VOOR ZEELAND Bevoorrechting Kans op onweer Het weer in Europa Rijnleger Swingwing Nigeria-Biafra Volgens Amerikaan: VERGIF VROLIJK LUGUBER PICKNICK CITROËN i.D. W0 E NSDA6 19 JULt 1967 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Or. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L. Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen C, J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J, M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tei. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland 107e JAARGANG No. 25560 Abonnementsprijs: f 12,65 per -war taal (excl. incassokosten), f 4,' per maand, f 0,98 per week. Losse num mers 20 cent. Post abt. binnenland, buiten versprei dingsgebied f 19,—, Prijs van buiten landse abonnementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. jei. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893). imiiiiimmiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiit De manier waarop men in de Utrechtse Van der Hoevenkliniek de huidige opvattingen over de behande ling van delinquenten interpreteert, begint nu toch wel geïrriteerde vra gen op te roepen. Vorige week werd bekend dat Boudewijn H., een van de hoofddaders van de Baarnse moord, meer dan twee jaar voor het einde van zijn straftijd uit de gevangenis was ontslagen en als verpleegde in de Van der Hoevenkliniek rustig en re gelmatig de colleges aan de universi teit volgde. Nu heeft men bovendien ontdekt dat hij vorig jaar een prettige zeil vakantie heeft gehad met zijn studie- makkers en geregeld bij zijn vrienden op bezoek kon. De kliniek geeft geen commentaar. Wat weet het grote publiek immers van psychische therapie af? En de minister houdt de boot van de wal. Justitie bemoeit zich alleen met prin cipekwesties en niet met details van de „verpleging". Maar om die details gaat het hier nu juist. In hoeverre overschrijden ze de grens van wat nodig en nuttig is? De manier waarop Boudewijn H. in dertijd bij zijn arrestatie werd be handeld, heeft toen terecht zoveel verontwaardiging gewekt, dat men die achtergrond onmogelijk kan ne geren. Zelfs de schijn van klassejusti- tie had in dit geval (juist in dit ge val) vermeden dienen te worden. Misschien dat de leiding van de Van der Hoevenkliniek alsnog rede lijke argumenten kan aanvoeren voor haar- handelwijze. Maar dan zal ze dit toch ook inderdaad moeten doen en zonder veel uitstel. Een hooghartig zwijgen kan veler rechtsgevoel alleen nog maar verder aantasten. Op duidelijke vragen (over duidelijke zeilvakanties en zo) moe ten nu maar eens duidelijke antwoor den komen, ook al zou de minister die moeten afdwingen. de supersone swing-wïng van Boeing. (Van onze luchtvaartredacteur) SCHIPHOL De KLM heeft op nieuw afleveringspositie gevraagd voor drie supersone verkeersvliegtuigen. Het totaal aantal door de KLM op deze ma nier „bestelde" Boeings komt daarmee op zes. Behalve de KLM vroeg ook Japan Airlines om afleveringsposities voor nog eens drie Boeings. JAL had al optie gevraagd op vijf stuks. Bovendien heeft JAL ook drie Frans-Britse Concordes besteld. De Japanse maatschappij die zich snel ontwikkelt tot een der groot ste luchtvloten ter wereld, zal daarmee straks beschikken over 11 supersone vliegtuigen. JAL komt ook op Schiphol. Het supersone verkeersvliegtuig van Boeing (in de VS aangeduid als SST voor Super Sonic Transport zal maximaal 300 passagiers kunnen ver voeren, het krijgt een snelheid van 2,7 maal die van het geluid, driemaal zo snel dus als de tegenwoordige DC-8en en Boeings 707. Het supersone toestel krijgt verstelbare vleugels (swing- wing). t (Van onze pari. redactie) DEN HAAG Berichten als zou Boudewijn H., de tot negen jaar gevan genisstraf veroordeelde medeplichtige aan de z£iE Baarnse moordzaak, vorig Jaar een week zeilvakantie hebben ge- Weersverwachting, meegedeeld nwfi1 K.N.M.I., geldig tot van avond: a's™een minder zonnig plaatselijk enkele regen- of onweersbuien Dezelfde of iets ™(i", hoge temperaturen. Over- zwakke wind uit uiteen lopende richtingen, vandaag: zon onder 20.50 uur. Maan op 19.58 uur. Sie„n„: zon °P 4-43 uur. Maan on ver 2.33 uur. Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Berlijn frankfort München Zürich Genève Locarno kinsbruck Belgrado Home Barcelona MaUorea Lissabon Max. weer temp onbewolkt 21 onbewolkt 26 onbewolkt 24 zwaar bew. 25 half bew. 21 zwaar bew. 26 half bew. 29 zwaar bew. 32 onbewolkt 32 licht bew. 31 onbewolkt 27 onbewolkt 27 onbewolkt 24 onbewolkt 32 onbewolkt 29 onbewolkt 30 onbewolkt 31 onbewolkt 27 onbewolkt 25 licht bew. 29 onbewolkt 26 onbewolkt 36 onbewolkt 28 onbewolkt 28 onbewolkt 34 onbewolkt 31 onbewolkt 31 noten, worden door het ministerie van justitie niet tegengesproken. Dat was minder dan een jaar nadat Boudewijn H. uit de gevangenis was ontslagen (29 maanden vervroegd) en overgeplaatst naar de Van-der-Hoeven- kliniek. Vorige week werd bekend, dat hij in de gelegenheid werd gesteld colleges te volgen in Utrecht. Boudewijn H. blijkt nog meer vrijheid te genieten. „In het kader van de behandeling", zoals een voorlichtingsambtenaar van het ministerie van justitie het noemde, wordt de leiding van de kliniek alle vrijheid gegeven de verpleegden vakan tie toe te staan. Het ministerie wordt daarvan op de hoogte gesteld „maar wordt niet ingelicht over details." Als details worden dan beschouwd de duur van de vakantie, het tijdstip en de plaats. Dat Boudewijn H. volgende week zou deelnemen aan een zeilkamp in Zeeland wordt evenmin ontkend. „Het ministerie is daarvan misschien op de hoogte, ik weet er niets van", aldus de voorlichtingsman. De leiding van de kliniek heeft dus een grote mate van vrijheid, in feite vrijwel onbeperkt, om de verpleegden bewegingsvrijheid toe te staan. Boudewijn H. zou, behalve dat hij de colleges volgt, ook bij herhaling per missie hebben zonder geleide Utrecht in te gaan om studievrienden te bezoeken. Ook voor dit soort zaken gaat de be moeienis van het departement van jus titie niet verder dan een „principegoed keuring", de uitwerking ervan vindt ge heel plaats volgens de inzichten van de kliniekleiding. Van die zijde wordt iede re informatie geweigerd en verwijst men naar het ministerie. (ADVERTENTIE) ffezond bruin met: hamoi ultra (Van onze Londen se correspondent) LONDEN. Groot-Brit- tannië erkent dat het geen wereldmogendheid meer is en ziet voorgoed af van de militaire rol die daaraan ver bonden was. Om de nationale economie van de ondergang te redden en, volgens boze tongen, om president De Gaulle te behagen wordt het een zuiver Euro pese mogendheid, ingesteld op de de fensie van het vasteland en de verde diging van het noordelijk gebied van de Atlantisch Oceaan. Alle andere verplichtingen en ambities, elders in de wereld, gaat het prijsgeven. Tegen het midden van de jaren ze ventig zullen de Britten Singapore en Maleisië volledig ontruimd hebben. Maar voor het zover gekomen is, gaan zij de getalsterkte van hun drie strijd krachten met 75.000 man verminderen. Bovendien zullen 80.000 burgers die werkzaam zijn op militaire basissen, in kampen en kazernes ontslagen worden. De evacuatie uit het Verre Oosten en de sterke inkrimping van de mili taire en burgerlijke getalsterkte hebben in de eerste plaats tot doel de jaarlijkse defensieuitgaven beneden de 20 miljard gulden te houden. In het Verre Oosten bevinden zich op het ogenblik nog 80.000 Britse mili taire en burgers, verbonden aan oor logsbasissen en andere militaire instal laties van het Verenigd Koninkrijk. Hun aantal zal in drie jaar tot de helft worden teruggebracht. Tegen de helf" van de jaren zeventig moeten zij alle maal in Groot-Brittannië teruggekeerd zijn. Daarna zullen er misschien nog wat vloot- en amfibie-eenheden in het Ver re Oosten blijven. Ook de mogelijkheid van Australische basissen wordt onder zocht, maar voor het overige zal de strategische reserve, die in Groot-Brit- t'amnië zelf gelegerd is, moeten zorgen voor om het even welke defensieve hulp er zou kunnen wenselijk zijn in het Verre Oosten. Door de bezuinigingen wordt het leger het hardst getroffen. Tegen 1871 wor den zeventien eenheden, waaronder acht infanteriebataljons, yier gepantserde eenheden, vier artillerie-eenheden en een genie-eenheid, zonder meer ontman teld. Het Britse Rijnleger zal echter vrijwel ongeschonden blijven; op een brigade van 5.000 man na, die begin volgend jaar naar Engeland terugkeert. In de jaren zeventig zal de Britse vloot moeten rekenen op ondersteuning in de lucht door toestellen yan de RAF afkomstig van basissen te land. Dit Is in strijd met de opvatingen van de admiraals, maar de regering-Wilson is onverbiddelijk en zal de vloot geen kleine vliegdekschepen geven, die de huidige verouderde grote vliegdekschepen zouden kunnen vervangen. De vloot krijgt even wel nieuwe kruisers, voorzien van helikopters en luchtafweerraketten, nieuwe kleine destroyers, kleine fre gatten en nog meer atoomduikboten, bewapend met torpedo's of kemprojec- tielen. De getalsterkte van de RAF wordt tegen 1971 met 13.610 man verminderd. Daarna zal de besnoeiing van de lucht macht met een even groot aantal man schappen voortgezet worden. In geval van conflicten zal de RAF tot taak hebben zo snel mogelijk de gewenste Britse troepen ter plaatse te brengen. Om die reden zal vermoede lijk overgegaan worden tot de aankoop in Amerika van reusachtige transport vliegtuigen van het type C5A, die een heel bataljon soldaten ineens kunnen vervoeren. De kostprijs van een derge lijke luchtkolos bedraagt op het ogen blik nagenoeg 700 miljoen frank. Aangezien Frankrijk niet meer wenst deel te nemen aan de bouw van een straaljager met verplaatsbare vleugels, tracht Groot-Brittannië op het ogen blik te achterhalen of Nederland, West- Duitsland en Italië iets voelen voor zo'n samenwerking. De Britse minister van defensie, Dennis, Healey, ziet daarin een mogelijke kans om toch tot de bouw van een straaljager met verplaatsbare vleugels over te gaan, aangezien dit toestel later in de luchtmacht van ge noemde landen de plaats zou kunnen innemen van hun huidige Amerikaan se Starfighters. In Australië en Amerika wordt het voornemen tot repatriëring van de Britse troepen uit het Verre Oosten oen ernstige politieke vergissing genoemd. Andere kritiek komt uit het kamp van de uiterst-linkse fractie van Labour, die de voorziene bezuinigingen niet groot genoeg vindt. (ZIE COMMENTAAR OP PAGINA 3) (Van onze correspondent) BREDA Gisteren werd in ons land de op een na hoogste temperatuur ge meten van heel West-Europa. In Eind hoven liep het kwik op tot liefst 32 graden Celsius. Alleen in Madrid was het één graad warmer. De oorzaak van deze hoge tempe raturen moet worden gezocht in een zuidelijke stroming, die kon ontstaan door een depressie ten noorden van Schotland en een hogedrukgebied boven West-Rusland. Vandaag komt echter meer onstabie le lucht boven Nederland. Naast zonnige periodes moet ook rekening worden ge houden met de mogelijkheid van en kele regen- en onweersbuien. De maximumtemperaturen zullen op som mige plaatsen dezelfde waarden berei ken als gisteren. In het westen van ons land zal het iets minder warm zijn. De wind is zwak bij uiteenlopende rich tingen. LAGOS (Reuter) De luchtmacht van Nigeria is begonnen doelen te be schieten in Enoegoe, de hoofdstad van de afgescheiden republiek Biafra (Oost- Nigeria), zo is door een woordvoerder van de centrale regering in Lagos mee gedeeld. Dit is de eerste melding van activi teit in de lucht van de federale strijd krachten. De federale luchtmacht beschikt over ongeveer twintig eenmotorige lesvlieg- tuigen met propelleraandrijving van de Westduitse Dornierfabrieken. Naar ver luidt zijn enkele van deze toestellen met machinegeweren uitgerust. De autoritei ten van Biafra bezitten één jachtbom menwerper van het Amerikaanse type B-26, waarmee zij verscheidene aan vallen op bevoorradingsbasissen van het centrale bewind hebben gedaan. Ook zijn federale strijdkrachten met explosieven bestookt vanuit Franse hef- schroefvliegtuigen, die zich in Biafra bevinden. Een woordvoerder van de centrale re gering in Lagos deelde voorts mee dat er bewijzen zijn dat de afgescheidenen geholpen worden door een handvol Westeuropese huurlingen. Enige van hen waren gevangen genomen. De woordvoerder wilde geen nadere bij zonderheden verstrekken. Nigeriaanse troepen trekken hier over de grens van de afgescheiden republiek Biafra op weg naar het front in Biafra, waar de gevechten tussen troepen van beide staten nog steeds voortduren. WASHINGTON (Reuter) Er zijn berichten ontvangen over zelfmoord door Sovjet-Russische joden tijdens een golf van terreur die Russische functio narissen hadden ontketend na de cri sis in het Midden-Oosten. Dit heeft het Amerikaanse oud-Congreslid dr. Walter Judd dinsdag in een radio-uitzending gezegd. Tientallen joden zouden de hand aan zichzelf geslagen hebben tijdens deze nieuwe jodenvervolging die „wel lijkt op de pogroms van Hitiers nazi-Duits- land", zei hij. De betrokkenen zouden een eind aan hun leven gemaakt heb ben na politieverhoren en het ontvan gen van bevelen tot het organiseren van anti-Israëlbetogingen. Wanneer zij aan dit laatste geen gevolg wilden ge ven wachtte hun het concentratiekamp, aldus Judd. De joden in Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost-Duitsland staan eveneens aan vernederingen en vervolging bloot; al leen in Hongarije en Roemenië kunnen de joden openlijk opkomen voor Is- Jraël, aldus Judd. De uitzending werd verzorgd door de Amerikaanse Veilig heidsraad, een rechtse organisatie. UTRECHT (A.N.P.) De Nederland se Spoorwegen hebben gisteren ruim 23.000 strandbezoekers naar Zandvoort en Hoek van Holland vervoerd. Op de lijn Amsterdam-Zandvoort werden zes extratreinen ingelegd, terwijl zowel op de lijn Rotterdam-Hoek van Holland als op die van Barendrecht-Hoek van Hol land drie extratreinen reden. De N.S. brachten ruim 15.000 mensen naar Zandvoort en 8000 naar Hoek van Hol land. ZAAMSLAG (A.N.P.) Het 11-jarig zoontje Adrie van de familie De Feijter in Zaamslag (Z.) is verdronken in een meer nabij de camping „Manofarm" in de omgeving van Interlaken (Zw.). De jongen was met zijn getrouwde broer en diens vrouw zaterdag vertrokken om twee weken vakantie in Zwitserland door te brengen. KERKDRIEL (A.N.P.) Bij het zwemmen in de dode arm van de Maas te Kerkdriel verdronk gisteren de 17- jarige A. Pompen uit Kerkdriel. Op het Uitgeestermeer ter hoogte van de jachthaven aan de Noorddijk ver dronk gisteren de 17-jarige J. J. Mooij uit Linne. MET INGANG van 1 september 1967 is benoemd tot lid van de Raad van State de heren J. Smallenbroek te 's-Gra- venhage en prof. mr. J. H. Beekhuis te Groningen. (Van een onzer verslaggevers) MONTZEN „Die Henri Mobers deed zo vreemd en praatte zo dreigend, dat ik doodsbang werd en geen seconde langer in de auto wilde blijven", dit vertelde gistermorgen de 16-jarige Rita Poncelet, vriendin van de 17-jarige Jocelyn Flamand, die maandagavond in het bovenste bos te Epen met twee pistoolschoten werd vermoord. Ook Jocelyn Flamand wilde terug in Monster, toen haar vriendin angstig de auto verliet, uit de wagen stappen. Zij kreeg hiertoe echter niet de kans omdat Henrie Mobers het portier van de auto met een klap dichtsloeg, zeer snel ver trok en zijn slachtoffer min of meer o-ntvoerde. De middelbare-schoolstu- denten uit het Belgische Leers zouden samen met de moeder van Jocelyn een week vakantie vieren in de Belgische grensstreek. Zondagmiddag arriveerden zij in uit gelaten stemming in het huis van haar halfbroer, een douanier, die langs de Rue de Champs in Montzen woont. In het café Mullenders, tegenover het douaniershuis, ontmoette Jocelyn en kele uren later reeds de man die haar noodlottig zou worden. „Ach, die Henri was een beetje een wilde jongen", zegt madame Mullenders achter de tapkast. „Hij zat altijd achter mijn dochter Joseanne aan en kwam hier vaker een cola drinken. Maar die man had zijn eerste vrouw en kind al. in de steek gelaten en leefde nu met een andere vrouw van wie hij eveneens een kind had. Ik had mijn dochter daarom omgang met hem verboden. Dat moest immers mislopen. Ik moet er niet aan denken wat er misschien gebeurd was wanneer zij wel op zijn avances was ingegaan". In zijn geboortedorp La Calamine en in de hele Belgische grensstreek had de 23-jarige Henri Mobers de reputatie van een Casanova te zijn. „We dachten eigenlijk dat'-hij niet goed wijs was, hij kon soms zo verschrikkelijk stoer pra ten", aldus de kasteleinsdochter Jo seanne. ,„Dait hij tot een moord in staat zou zijn hebben we echter niet voor mogelijk gehouden". Van beroep was Henri chauffeur. Het -ging een tijdje redelijk goed totdat hij ongeveer een jaar geleden met zijn vrachtwagen een ongeluk veroorzaak te, daarover moeilijkheden kreeg met de polit'ie en een voorlopig rijverbod kreeg opgelegd. Het huwelijk liep spoe dig schipbreuk en de werkloze chauf feur liet zich scheiden. Hij nam een andere vrouw in zijn woning die voor hem in de naburige papierfabriek de kost moest verdienen. Voor Henri Mobers begon een leven van lanterfanten. Hij werd een- groot rokkenjager. Al maakte hij geen enor me verteringen, hij zat spoedig tot over de oren in de schuld. In de cafés liet hij zich de laatste tijd ontvallen dat het leven voor hem nauwelijks zin meer had. Hij begon stuk voor stuk zijn meu bels en alle andere bezittingen te ver kopen. Een maand geleden ondernam hij een mislukte zelfmoordpoging met ver gif. Zondagavond zat de ex-chauffeur zo als gebruikelijk aan de tapkast van café Mullenders. Hij ontmoette er twee vrolijke jonge meisjes, dronk er een glas cola mee en maakte een afspraakje voor de volgende dag. Maandagmiddag om twee uur reed hij prompt op tijd met de auto van zijn mait'resse voor maar de moeder van Jocelyn zat aan de overkant voor het douaniershuis en de jongeman had niet de moed aan te bellen. Even later wandelden de meis jes arm in arm de weg af. De ex-chauf feur reed daarop achter hen aan en nam het tweetal mee in zijn auto. Zij maakten een ritje door de Voerstreek, de bossen en heuvels langs de grens en bezochten te Vaals het drielanden punt. Tijdens de tocht zinspeelde Mo bers erop dat hij iets spectaculairs van zins was. De 16-jarige Rita werd zo bang, dat zij erop stond naar huis te rug te .keren. Omstreeks vier uur was men weer in Montzen. In de buurt van café Terminus sprong het meisje uit de auto en holde naar een venter toe die langs de weg liep en verzocht hem in paniek haar onmiddellijk naar de gen darmerie te brengen. Daar vertelde zij de dienstdoende wachtcommandant dat haar vriendin in groot gevaar was. De gendarmerie alarmeerde enkele posten in de buurt. Veel resultaat had deze alarmering niet omdat men niet wist waar te zoeken. Een patrouillerende Belgische doua nier ontdekte enkele uren later om streeks acht uur op de grensweg in de bossen rond Epen een auto. Ambtshalve ging hij poolshoogte nemen en deed daarbij een lugubere vondst. Het 17- jarige meisje Jocelyn en de 23-jarige chauffeur lagen vlak bij het voertuig op een open plek. Het meisje was twee maal in de borst getroffen met een pistool en de man eenmaal in het hoofd. Een zware FN lag tussen beiden in. Het tweetal lag vreedzaam hand in hand. Aangenomen wordt dat de man eerst het meisje heeft vermoord en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Terstond kwamen de gerechtelijke diensten uit België en Nederland in actie. De officier van justitie mr. J. Houben uit Maastricht nam de leiding van het onderzoek in handen. Dinsdagmorgen waren in het boven ste bos te Epen nog duidelijk de sporen van het verschrikkelijke drama te zien. De plek waar het tweetal had gelegen was in een vierkant afgezet, op de plaats waar de hulzen waren gevonden had men dorre takken in de grond ge stoken. Een enkele nieuwsgierige kam peerder kwam een kijkje nemen, op circa 100 meter afstand zat een ouder echtpaar heerlijk in de zon de krant te lezen en te picknicken. Ook in Montzen en in La Calamine leek de bevolking niet bijzonder onder de indruk. „Het is verschrikkelijk", meende de kasteleinsyrouw zakelijk, „maar die jongen moest wel op een of andere verschrikkelijke manier aan zijn einde komen". NEWARK (AFP/Reuter) In het sinds dagen woelige Newark is giste ren weer een dode gevallen. De politie schoot 's morgens een plunderende ne ger dood. Bij een van de schietpartijen die zich op verscheidene plaatsen voor deden, werd! een politieman gewond. Het aantal doden is gestegen tot 27 na het overlijden van een gewonde taxichauffeur. Maandagavond verklaar de de gouverneur van New Jersey dat de opstootjes en de plunderingen voor bij waren. In de nacht van maandag op dinsdag hebben zich echter nog verscheidene gevallen van plundering voorgedaan. Inmiddels is het uitgaansverbod opge heven en zijn de vijfduizend leden van de Nationale Garde teruggetrokken. De schade die in de afgelopen vijf dagen aan de stad is toegebracht wordt geschat op vijftien miljoen dollar. In Jersey City, in de buurt van New ark, zijn 34 negers gearresteerd, die winkels plunderden. In Plainfield zijn in de afgelopen 24 uur twaalf personen gewond. Drie zijn er ernstig aan toe. De negerwijk, door politie en Nationale Garde omsingeld, is nog steeds het to neel van sporadische vuurgevechten. Gezaghebbende negers hebben van het stadsbestuur toestemming gekregen de wijk binnen te gaan om te pi-oberen hun rasgenoten te kalmeren. ,/°«T WALTON BEACH (Florida) (.AiDe door een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht bij Florida v, ufe2, mini"mijnen hebben hun eerste slachtoffer gemaakt. Een 24-jarige strandbezoeker liep bij het ontploffen van een zo'n mijntje verwondingen aan ogen en handen op. De mini-mijnen zesduizend in to taal zaten in een kist die door een oruuske manoeuvre van het bewuste vhegtmg vlak bij de kust van Noord- florida in zee stortte en moet zijn open gebarsten, want kort daarna spoelden de eerste al aan. Negentien km strand is nu afgezet. Enkele honderden militairen zoeken deze strook af. De mijntjes heb ben wat weg van munten. In het oer woud verstopt kunnen ze vijanden ver raden die naderbij sluipen. Van mili taire zijde is meegedeeld dat de ontplof fing van zon apparaatje te vergelijken is met die van een flinke voetzoeker, fiet is natuurlijk niet ongevaarlijk maar een voet of hand verliest men er met door, zo werd gezegd. (ADVERTENTIES) Te koop van particulier j nieuwe type; A.N.W.B. gekeurd. I Moet weg wegens afloop contract Tel. inl. 45246 tussen 17.00 en 23.00 uur.

de Stem | 1967 | | pagina 1