ide Nieuw record van Els van Noorduyn DRIE NEDERLANDSE RECORDS VERBETERD Zuidslaaf Pintaric naar NAC Judith de Nijs tweede in 28 km-/wemrace Bromfietsen J. VAN GILS TOUW ling is. kinderen )dse en Israël. Tijdens interland Cherie Spencer in de bloemen Ook Polen en West-Duitsland in finale Kano-ploeg verloor strijd in Poznan 5 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 JULI 1967 5 128, Record Dicht Uitslagen Bekende Nerveus Willem II Schaaktitelstrijd Bouwmeester en Ree als eersten geëindigd Firma Gijzen, thans gevestigd Academiesingel 34a, Spoorstr. 32. Bieden u onder onze beken de service te koop aan, Ben gloednieuwe Hillman Sunbeam 1967, BMW 2000 Type 1967, Chevrolet 1964, twee deurg Taunus 20 M 1965, Mercedes diesel 1965, Wartburg 1967, Fiat 1500 1965, Fiat 1300 1965, Austin Glider 1965, en 1963. Taunus 12 M stationcar 2965, ropel 1965, Opel caravan 1965, Met nieuwe motor, Opel Cara. van 1964, Simca's 1000 1965 en 1964, Simca 1500 GL 1965, Re nault Dauphine 1965, Fiat 850 1966 en 1964, DKW F 102 1964 Fiat's 1100 1965 en 1964, Cor. tina 1963, Opel Kadett 1966. BMW 700 1964, Renault L4 '64 2 maal VW Bus 1966, Fiat 600 1965 en 1963, Trabant's 1965 VW 3 maal Pickup 1963, 3, Opel Blitz 164 ingeruild Mercedes diesel 1961, Taunus 17 M 1961 VW 1200 1962, Dit is een kleine greep uit onze voorraad. Al deze wagens worden in onze eigen werkplaats getest en van nieuwe onderdelen voorzien op al deze wagens 10.000 km garantie op onderdelen en ar. beidsloon. Financiering moge. lijk ook inruil. Het adres Aca. demiesingel 34a, recht tegen over de KMA ingang langs de poort. Spoorstraat 32 bij het station. Geopend 8 uur tot 9 u. Zondags van 1 uur tot 6 uur. T. h. t-uime 4 pers. caravan op camping aan zee te Renesse, vrij na 5 aug. Tel. 05760-19056.' Te koop wegens overcompleet weekeind kruisertje, 5 m lang 1.80 m. breed, 2 slaapplaatsen kombuisje als nieuw, goedkoop Jachthaven „De Amer". Drim. melen. ANWB Bonds Autorijschool (s D C. de jager Bylocquestraat 1 19, Axel, tel 91155-665 ANWi Bonds- Auto- Rijschool D C. de Jagei, Bylocquestraat 19 Axel tel 01155-665 Naar Antwerpen per lijndienst rechtstreeks. Vertrek van Station N.S. minstens ie. der uur v.v voor bezoek Die- rentuin, Vogeltjesmarkt of ge. zellig winkelen Per B.B.A. Lijndienst naar Kaatsheuvel Efteling. Vertrek Breda Emm astraat maandag tm. vrijdag 8.35-9.40-11,50 terug 15.20- 17.35-19 35 Vermager met Gracial f 2,35. Bij apoth. en drogist. GEEN FINALE-PLAATS VOOR DAMESPLOEG DRESDEN. (ANP). Een serie topprestaties en verbeten strijdlust zijn niet voldoende geweest om onze Nederlandse dames in de finale van het toernooi om de Europese beker te brengen. Na een verbitterd duel tussen Hongarije en Neder land Oost-Duitsland was veruit superieur veroverden de Hongaarse dames de begeerde tweede plaats, die recht geeft op de eindstrijd, die 15 september in Kiev wordt gehou den. Zelden zal echter een ploeg de teleurstelling zo verwerkt hebben als het Nederlandse team, dat zondag in Dresden tot het bittere eind heeft gevochten. Evenals twae jaar geleden in Parijs heeft het laatste nummer de 4 x 100 meter estafette, de beslissing moeten brengen. Haalde Nederland het destijds door de diskwalificatie van Engeland, nu besliste de grotere snelheid van de Hongaarse dames de strijd, die tot voor de estafette nog volkomen open was: 3433. Nederland zou vóór Hongarije moe ten eindigen om tenminste gelijk te kunnen komen. Anna-Maria Toth, die zich in Dresden van grote waarde toonde voor haar team met een twee de plaats op de 80 meter horden en een zege op de 200 meter, was als laatste loopster echter veel te snel voor Mieke Sterk. De Haarlemse be dreigde op de streep nog wel Oost- Duitsland, maar die tweede plaats zou niet voldoende zijn geweest. Twee nieuwe Nederlandse records van Els van Noorduyn (kogel) en Greet Ver- sterre (speer) en topprestaties van Mia Gommers, Truus Hennipman en Lla Louer hebben het verlies voor Ne derland op weldadige wijze verzacht. TRUUS HENNIPMAN raspaardje KLAGENFURT (ANP) Met drie nieuwe Nederlandse records en één eve naring heeft de Nederlandse atletiek- ploeg dit weekeinde in Klagenfurt de ruime overwinning op Oostenrijk (106- 86) een bijzondere glans gegeven. Hoog tepunt van deze zesde landenontmoe- ting vormde zonder twijfel het verbe ten duel, dat Servee Wijsen zondag le verde met de Oostenrijkse recordhou der Peyker. Beide polsstokhoogsprin gers kwamen tot 4,40 meter, maar toen moest de Oostenrijker, wiens record op 4,48 meter staat, zijn meerdere in onze landgenoot erkennen. Met een geslaag de sprong over 4,50 meter verbeterde Wijsen zijn eigen record van nog geen anderhalve maand oud met tien centi meter. Het eerste record sneuvelde zaterdag, toen Piet Olofsen in het stadion van Klagenfurt de speer 74,78 meter wierp en daarmee het oude record van Frans van der Heyden met ruim drie meter verbeterde. Kort na het succes van Olofsen evenaarde Jan Borsje met 1,96 meter het nationale record hoogsprin gen. Voor het derde nieuwe record zorgde de 4 x 400 meter ploeg, bestaan de uit Tjerk Vellinga, Sjouk Tel, Fred van Herpen en Rijn van der Heuvel, die met een tijd van 3.11,2 het twee jaar oude record met 0,8 sec. verbeter de. De overwinning van de Nederlandse ploeg, die drie weken geleden in Ko penhagen de halve finales van de strijd om de Europa-Cup bereikte en toen Oostenrijk eveneens versloeg (59-53) was in hoofdzaak te danken aan de overwinningen op de loopnummers, maar ook op de technische nummers kwam de Nederlandse ploeg sterk voor de dag. De eerste overwinning kwam zater dag op naam van Wim Blom, die met grote voorsprong de 100 meter won. De Jong werd op de eindstreep ver slagen door Massing. Nadat de wedstrij den door de hevige regen de gehele hingen boven het stadion donkere wolken een half uur waren onder- dutP' behaalden Fred van Herpen en hob Mahieu een dubbele overwinning op de 400 meter. Naast Wim Blom, die 20^ag ook de 200 meter won, vestigde °ok Ton Blok de aandacht op zich. Hij ïïnode 800 meter in de snelle tijd van tegenslag kregen de Oos- rijkers op de technische nummers te verwerken. Alleen bij het kogelslinge- ren kwamen zij tot een dubbele over winning. (O.) 10.9. 400 m: 1. Van Herpen (N.) 48.1; 2. Mahieu (N.) 49.0. Verspringen; 1. Evers (N.) 7,33; 2. Mandl (O.) 7,23. 10.000 m: 1. Van Gerwen (N.) 30.57,8; 2. Kosten (N.) 31.00,2. Speerwerpen: 1. Olofsen (NJ 74,78 m (nieuw Neder lands record); 2. Pektor (O.) 70,03 m. Hoogspringen: 1. Borsje (N.) 1,96 m (evenaring van Nederlands record) 2. Kanis (N.) 1,93 m. 1500 m: 1. Klaban (O.) 3.50.05; 2. Snepvangers (N.) 3.52.4. 4 x 100 m: 1. Nederland (Tammiinga, De Jong, Blom en Mahieu) 40,8 sec.; 2. Oostenrijk 41,9 sec. 200 m: 1. Blom (N.) 21,4 sec.; 2. Van den Heuvel (N.) 21,7. Binkstap: 1. Henk Evers (N.) 15,10 m; 2. Mandl (O.) 14,81; 3. Henk Kre diet (N.) 14,21. Polsstokhoogspringer 1. Servee Wijsen ON.) 4,50 m (nieuw Nederlands record); 2. Peyker (O.) 4,42. 4 x 400 m: 1. Nederland (Vellinga, Tel, Van Herpen, Van der Heuvel) 3.11,2 (nieuw Nederlands record); 2. Oosten rijk (Kolodzieczak, Mitter, Zangerl, Haid) 3.16,1. FRED VAN HERPEN Els van Noordyun stootte met 16.06 meter bij het kogelstoten nu definitief door naar de internationale klasse. De Amsterdamse, die dit jaar al twee maal het nationale record scherper stelde (15.70 m en 15.88 m) liet in het Heinz Steyerstadion, waar 8.000 toe schouwers elke goede prestatie met een gul applaus beloonden, een bij zonder goede serie opmeten. Zij be gon met 15.44 m. stootte daarna 15.80 m en 15.79 m, waarna in de vierde poging de voltreffer kwam: 16.06 m. Ook in haar laatste twee stoten bleef zij nog ruim boven de 15 m. Er sneu velde in diezelfde ring nog een na tionaal record. De massieve Oostduit- se Margitta Gummel kwam tot 17.68 m, waarmee zij oprukte naar de twee de plaats op de wereldranglijst achter de Russin Tschichova (18.34 m). Greet Versterre had reeds na haar eerste worp succes, de Haarlemse, die zaterdag op de training al uitstekend gooide, startte met 49.58 m. Zij ver speelde haar kansen om de vijftig metergrens te passeren door in de resterende vijf pogingen evenzo vele malen ongeldig te werpen. Uiteinde lijk bleek haar prestatie toch nog goed voor een tweede plaats achter de Oostduitse Helga Schultze (50.96 m). Even verrassend als de tweede plaats van Greet Versterre maar in ternationaal hoger gewaardeerd, was de 3.06.4 waarmee Maria Gommers op de 800 meter derde werd. De Lim burgse, die nog nooit sneller was ge weest dan 2.09.1 kreeg in Waltraud Pehlitz (O.Dld.) en Szuza Szabo (H.) en Poala Pigni (It.) tegenstandsters, die allen veel sneller waren geweest. De nationale recordhoudster op de 1500 meter trok zich van de reputa tie van de tegenstandsters weinig aan. Toen Szabo na 100 meter resoluut de De voornaamste uitslagen: 100 m: 1. Blom (N.) 10,5 sec.; 2. Massing (O.) 10.8; 3. De Jong (N.) 10.8; 4. Nepraunik DE BRIT John Boulter heeft het Eu ropees record op de 880 yards geëve naard. Bij de Britse kampioenschappen la Londen won hij deze afstand in 1.47.3. ötze tijd werd reeds eerder gemaakt door de Westduitser Franz Josef Kem- P«r, kop nam en Poehlitz in hoog tempo meetrok, nestelde zij zich direct ach ter dit tweetal. De Hongaarse, bekend om haar scherpe tempolopen, legde de eerste 400 meter af in 62.0. Maria volgde uitstekend, maar op de laatste 200 meter leek zij te veel van zich zelf gevergd te hebben. De Italiaanse Pigni probeerde enkele malen voorbij te komen, doch tevergeefs. Bij het uitkomen van de bocht, terwijl Poeh litz langs Szabo ging, sloeg de Neder landse met een tempoverhoging de laatste vertwijfelde aanval van Pig ni af. Zij kwam zelfs nog zeer dicht bij de Hongaarse: 2.06.2 en 2.06.4. Lia Louer, die als een oude beken de in Dresden werd begroet, de Oost duitsers waren haar overwinning van twee jaar daarvoor in hetzelfde sta dion nog niet vergeten, zorgde voor de enige Nederlandse overwinning in dit sterke gezelschap. De goedlachse Til- burgse, gestart in de gunstige derde baan. had halverwege de race haar gevaarlijkse concurrente Munkacsi (Hong.) die in de buitenbaan vertrok, te pakken en snelde daarna onbe dreigd op de overwinning af. Met 54.4 sec. benaderde zij haar persoonlijke record tot op 0.2 sec. Raspaard je Truus Hennipman strui kelde ook in Dresden weer op de 24.0 barrière. De Leidse, die al verscheide ne malen het record van Fanny Blan- kers-Koen (23.9) tot op 0.1 sec. bena derde, liep tegen Anna Maria Toth en Helga Hiedtke een voortreffelijke ra ce. Het drietal, dat vorig jaar tijdens de Europese kampioenschappen in Boedapest de finale haalden, gaf elk aar in de beginfase niets toe. Toen Tiedtke bij het uitkomen van de bocht terugviel, ontspon zich op het rechte stuk een vinnig duel, waarin de iets grotere pure snelheid van de Hongaarse de doorslag gaf. Wilma van der Berg deed op de- 100 meter wat van haar verwacht werd. De gebrilde Brabantse legde achter Renate Held (O.Dld.) en Nemeshaszy (Hong.) in 11.7 sec. haar beste seizoentijd, beslag op de derde plaats." Bij het verspringen verspeelde een nerveuze Corry Bakker de eerste plaats. De blonde Sagitta-atlete maak te maar twee geldige sprongen. In haar derde poging greep zij met 6.30 m de leiding maar toen Barbel Loeh- nert in haar voorlaatste poging even ver kwam, was de kans op een twee de Nederlandse overwinning verke ken. De Oostduitse had namelijk daarvoor al enkele sprongen over de zes meter laten opmeten, terwijl de tweede sprong van Corrie Bakker nu 5.96 m bedroeg. Bij het hoogspringen evenaarde de 16-jarige Oostduitse Rita Schmidt met 1.76 het nationale record. Marjan Tho mas, die op 1.55 was begonnen, verbe terde met 1.67 wel haar seizoenpres tatie (1.65) maar kwam toch niet ver der dan de derde plaats achter Gla- gojewa. Voor discuswerpster Jet van der Giessen naast Mia Gommerts, de tweede debutante in de ploeg, liep de confrontatie met enkele van 's we relds beste discuswerpsters op een te leurstelling uit. De Sliedrechtse bleef met 44.74 ruim vijf meter op haar na tionale record achter. Het was voor haar evenwel zij het schrale troost dat zij ook met een nieuw record niet verder dan de derde plaats was gekomen. De Oostduitse Karin Illgen (57.97) en Jolanda Kleiber (Hong.) met 57.24 waren hier een klasse apart. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. De Utrechtse Paar- desport Vereniging had op Mereveld een vol huis, overigens niet te verwon deren, want er stonden voor de dravers enkele topnummers op het programma. Om precies te z(jn drie. Toch was de Grote Fokkers-Prijs niet alleen het hoogst genoteerd, maar ook het sterkst hezet met topklasse dravers Carlos Plu to en C. Alkestis van E. Beide waren favoriet, doch de zege was voor Cherie Spencer. Carlos Pluto maakte een fout aan de start en kreeg geen kans meer. Nameen halve ronde had Charles H. de leiding voor Calumet Bulwark, Crack Hollan- dia, CH van Rood en Noot en Cherie Spencer. Het tempo lag enorm hoog en de achterop komende paarden konden geen terrein goedmaken. Voor de laatste bocht trok Cherie Spencer naar voren, kreeg de leiding en ging naar een schitterende overwinning in de toptijd van 1.20.6. Captai Dootle K spurtte voor een tweede plaats voor C Alkestis en Calumet B. De Grote Prijs van Mereveld, welke zaterdagmiddag werd verreden, eindig de in een overwinning voor Bra map oe- tra S. IWO PINTARIC NAC-aanwinsfc AD BROUWERS blijft (Van ofaze sportredactie) BREDA Het Bredase NAC heeft zaterdagavond op het scheiden van de transfermarkt nog een aankoop ge daan. NAC contracteerde de Zuid- slavische voorhoedespeler Iwo Pin taric, die zowel op de linksbinnen als linksbuitenplaats opgesteld kan worden. Pintaric, 27 jaar, heeft voor Zagreb gespeeld en heeft deel uit gemaakt van het Zuidslavische natio nale team. De transfer, die NAC op het oog had met Baronie-speler Ad Brouwers, gaat niet door. Baronie bleef namelijk bij de uitermate hoge vraagprijs (100.000 gulden), waardoor alle verdere onderhandelingen tussen de besturen van de twee Bredase clubs bleven steken. Ook DWS contracteerde een Joego slaaf. Van Spartak Subotica kwam de speler Sumokovic. DWS verkocht aan SC Gooiland Riechelman en Adam. Voorts deed het doelman Bes over aan RCH. Oldenziel gaat ook naar RCH. Hij komt van Blauw Wit. Doel man Paternotte (Haarlem) gaat naar Blauw Wit. Op de laatste dag heeft Alkmaar zich nog een aanvaller aangeschaft. Het contracteerde zaterdagavond Hen- nie van Egdom, die een jaar geleden van Elinkwijk naar Heracles over ging. De transferprifs zou rond de 50.000 gulden bedragen. Sparta Verkocht twee van zijn spe lers. Bouman keert terug naar For- tuna Vlaardingen, waar hij drie jaar geleden vandaan kwam en Van de Korput zal het komende seizoen uit komen voor het Schiedamse SW. NEC, de nieuwe eredivisieclub heeft de 22-jarige Hendrik ten Have van de eerste klasseclub AZC uit Zutphen aangetrokken. O Op de laatste dag van de transfer periode heeft het gedegradeerde Wil lem II nog enkele aankopen gedaan. De 24-jarige Jan Hordijk werd van GVAV overgenomen en de 22-jarige Dominicus Hakkens kwam over van de amateur-vereniging Dosko '32 uit Duizel. Wil van Beveren, voorhoedespeler van Sparta, zal volgend seizoen voor SW gaan spelen. Voorts heeft de Rot- ROGER BAMBUCK WUPPERTAL (A.N.P.) Naast Oost-Duitsland en Hongarije hebben zich zondag ook Polen en West-Duits land geplaatst voor de finale van de strijd om de Europese atletiekbeker voor dames. De 2 andere finalisten zul len heden bekend worden, wanneer in het Bislet-stadion in Oslo Rusland, En geland, Roemenië, Noorwegen, Zweden en Denemarken de strijd aanbinden. De finale wordt 15 september in Kiev ge houden. Polen en West-Duitsland plaatsten zich zondag in het Westduitse Wupper- tal. De Poolse dames lieten met slechts één punt verschil West-Duitsland ach ter zich. De belangrijkste overwinnin gen tijdens deze ontmoeting, waarin de overige deelnemers (Frankrijk, Zuid- Slavië, Tsjecho-Slowakije en Oosten rijk) geen rol van betekenis speelden, kwamen op naam van Irena Kirszen- stein (100 m in 11,4 en verspringen met 6,37 m), Eva Klobukovska (200 m in 23,5), Vera Nikolic (800 m in 2.05,9) en van Helga Henning, die de 400 m won in 54,3 sec. De Tsjechische Anna Chmel- kova, Europees kampioene op deze af stand, reikte niet verder dan de vierde plaats (55,2). Tijdens de halve-finale-ontmoeting in Wuppertal werden ook enkele kwalifi catienummers (heren) voor de Europese ploeg, die tegen de Verenigde Staten zal uitkomen, verwerkt. De beste in druk liet de Fransman Roger Bambuck achter, die de 200 meter won in 20,7 vóór de Pool Jan Werner (21,0). De Europese ploeg zal vandaag worden sa mengesteld. De Amerikaanse atleet Earl McCuloch heeft zondag tijdens selectiewedstrij den voor de Pan-Amerikaanse spelen in Minneapolies het wereldrecord op de 110 meter horden geëvenaard. Hij liet een tijd van 13,2 sec. voor zich afdruk ken. Het wereldrecord stond reeds op naam van zijn landgenoten Lee Calhoun en Willie Davenport en de Duitser Mar tin Lauer. terdamse eredivisieclub achterspeler Vroesch verkocht aan Limburgia. FC Twente heeft kort voor het ein de van de transferperiode zich ver sterkt met twee nieuwe spelers. Het zijn de 20-jarige Eddy Achterberg van DOS en de 22-jarige amateur Paul Scheurink, die voor Quick '20 heeft gespeeld. Scheurink werd tweemaal in het Nederlands amateur-elftal geko zen. De Luxemburger Anton „Spitz" Kohn, die voor Fortuna '54 en FC Twente is uitgekomen, wordt jeugd trainer van de Enschedese vereniging. Het bestuur van de tweede divisie club Heerenveen heeft een adres aan de gemeenteraad van die plaats.ge richt voor een eenmalige subsidie van 40.000 gulden, ter dekking van het exploitatietekort over het afgelopen jaar en een subsidie van 30.000 gulden vijf jaar achtereen te verstrekken. Het bestuur van Heerenveen vraagt de gemeenteraad voorts indien deze niet bereid is tot het verstrekken van subsidie zich garant te stellen voor de rente en aflossing van een lening van 150.000 gulden, die een looptijd yan vijf jaar heeft. Roberto Boninsegna, de Italiaanse midvoor van Cagliari is uitgeroepen tot de meest succesvolle schutter tij dens het Amerikaanse invitatie-toer nooi. Hij scoorde tien van de twintig doelpunten van zijn club. De ADO- speler Henk Houwaart kwam op de tweede plaats met negen doelpunten uit twaalf wedstrijden. ZIERIKZEE (A.N.P.) De slotronde an het toernooi om het nationale schaakkampioenschap heeft Hans Bouw meester (Utrecht) en Hans Ree (Am sterdam) gezamenlijk op kop gebracht. De winnaars scoorden acht punten uit elf partijen. Zy zullen waarschynlyk over enkele maanden een beslissings match van vier partijen spelen. Ree maakte remise tegen Scholl, ter wijl Boomgaardt tegen Bouwmeester verloor. Om de derde plaats, die ten slotte aan Scholl toeviel, werd vooral in de ontmoeting Van Scheltinga - Lange- weg hard gevochten; laatstgenoemde kon nl. nog hoge ogen gooien. In ge wonnen stelling blunderde hij evenwel en verloor aansluitend. Interessant is bij het vaststellen van de eindbalans, dat b.v. Zuidema uit de laatste zeven ronden slechts anderhalf punt haalde, terwijl Van Scheltinga liefst vijf uit zeven speelde. Grootmeester Donner, die in dit toer nooi weinig opzienbarends heeft ge daan, is tenslotte nog redelijk geëin digd. De uitslagen van de elfde en laatste ronde: Rosenthal - Kuijpers 01; Bakker - Donner 01; Crabbe - Zuidema 10; Ree - Scholl 0,50,5; Boomgaardt - Bouwmeester 01; Van Scheltinga - Langeweg 10. Eindstand: 1 en 2 Bouwmeester en Ree 8 pnt.; 3 Scholl 7 pnt.; 4 tot en met 6 Donner, Kuypers en Langeweg, 6,5 pnt.; 7 Van Scheltinga 6 pnt.; 8 Zuidema 5,5 pnt.; 9 Rosenthal 4 pnt.; 10 en 11 Bakker en Crabbe 3,5 pnt.; 12 Boomgaardt 1 pnt. POZNAN (ANP) De Nederlandse kanoploeg- heeft dit weekend by de drielandenwedstrijd in Poznan het ster ke Polen slechts met gering verschil moeten laten voorgaan. Polen won uit eindelijk met 107.5 pnt tegen Nederland 91 pnt. en België 38.5 pnt. Paul Hoekstra was de grote man bij de Nederlanders. Hij werd tweede op de individuele 500 meter race achter de Pool Szeszkiewicz, en eerste in de K 2 500 meter samen met Lagerwey, in de K 4 10.000 meter (met Witten berg, Bunschoten en Geurts) en op nieuw eerste op 4 x 500 meter-estafette. Deze laatste ploeg bestond uit Hoekstra, Lagerwey, Geurts en Wittenberg. Bij de dames stak Mieke Jaapies met kop en schouders boven haar concurrenten uit. Zij won de 500 meter met een verschil van 2,5 seconde en eindigde met Thea Duif eveneens als eerste op de K 2 500 meter. JUDITH DE NIJS tweede NAPELS (ANP) Judith de Njjs, is als tweede geëindigd in de 28 km lange oversteek van Capri naar Napels. Zy vocht een spannend duel uit met de Ita liaan Giulio Travaglio, die ook vorig jaar dit officieuze wereldkampioenschap op zyn naam bracht. Halverwege had Judith de Njjs een voorsprong van rond 1300 meter, maar drie kilometer voor de finish werd zij ingehaald door Tra- vaglio, die tenslotte zegevierde met' een i verschil van 18 minuten. Zijn tijd was acht uur 37 minuten 13 seconden. Wegens de crisis in het Mid den-Oosten ontbraken de Egyptenaren, de „krokodillen van de Nijl" die tot voor enkele jaren een vaste greep op deze wedstrijd hadden. De Italiaan An_ gelo Pollonini werd derde en de Zuid- slaviër Dicky fBojadi vierde. Bij afwe zigheid van de Egyptische „krokodillen" werden de zwemmers begeleid door een school bruinvissen. Deze werden pas verjaagd, toen de begeleidende politie- boot langdurig de luchtfluit liet gaan. Hloewel iedereen vol lof was over de prestatie van Judith de Nijs, was de oud-Robbenzwemster zelf niet tevreden. „Het was een moeilijke wedstrijd, want het water was veel te lauw. Heel wat anders dan de Noordzee. Ik kreeg pijn in de rug en ook in mijn hoofd omdat de zon zo fel scheen. Na het eerste half uur, was ik er dicht aan toe de strijd te staken, maar mijn zuster sprak me moed in", aldus de 26-jarige zwemster, die in het dagelijkse leven werkzaam is in een Amsterdamse muziekschool. (ADVERTENTIE) MERK PEUGEOT REEDS VANAF f 399.50 Vraagt vrijblijvend inlichtingen Gemotoriseerd Rijwielbedryf Dyklaan 101 - Breda - tel. 37544 DUDOK VAN HEEL heeft de Europese titel behaald in de flying junir klasse. Hij nam tijdens de zeilwedstrijden, die bij Carnac werden gehouden, de leiding om die niet meer af te staan. De Italiaan Milone werd tweede en onze landge noot Heineke derd. Op de achtste, ne gende en tiende plaats legden respec tievelijk beslag: Hellemond. Majoor en Van der Berg. WILLI DAUME heeft in München als woordvoerder van het organisatiecomité van de Olympische zomerspelen van 1972 bekendgemaakt dat de Spelen in die stad van 26 augustus tot en met 10 september zullen worden gehouden. Men heeft deze data gekozen, nadat de me teorologische statistieken van Beieren uitvoerig waren bestudeerd. TE WOLFEN hebben Marjan Janus en Irene Aarts (beiden H.P.C. Heem stede) voor Nederlandse overwinnin gen gezorgd tijdens internationale zwemwedstrijden. Irene won de 100 me ter rugslag (1.13.0) en Marjan eiste de 100 meter schoolslag (1.21.0) voor zich op. RON CLARKE is in Londen voor de derde maal Engels kampioen op de 3 mijl geworden. De wereldrecordhouder die lange tijd felle strijd moest leveren met de Hongaar Lajos Mecser, won in 12 min. 59,6 sec. PAUL FREEDRICHS heeft in de West duitse plaats Beuern de achtste wed strijd om het wereldkampioenschap mo- tocross in de 500 cc-klasse gewonnen. Friedrichs heeft nu een goede kans op de wereldtitel. FRANKRIJK is de grote winnaar ge worden in de drielandenzwemwedstrijd Frankrijk - West Duitsland - Italië die in Parijs werd beëindigd. Bij de dames versloeg Frankrijk met 92-56 punten W.-Duitsland bij de heren zegevierden de gastheren met 99-57 over Duitsland en met 104-52 over Italië. De Westduit se heren versloegen de Italianen met 87,5-68,5 pnt.

de Stem | 1967 | | pagina 5