Onzen aaF J. zilveren priester PFAFF Clingse raad blij met 40 woningen FEEST OP BASIS WOENSDRECHT MIDDELBURG Programma voor Zuid-Beveiands vakantiewerk Wat - flEETSr*. Aan alle bezitsters van een oude naaimachine! SMIDJE VERHOLEN 11 Missionaris Toekomst Dagblad De Stem Sterke amateurs in Oud Vossemeer Carillonconcert Veere WALCHEREN Jeugdland start maandag I I-VLAANDERE mtèïj K - PFAFF Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Zeer goede" afsluiting van studie op Nijenrode Gewonde na inliaalpoging K. v. K. vergadert EXAMENS HOOGWATER Medische diensten N.V SLAVENBURGS BANK Vandaag Maandag Morgen Meer nieuws uit stad en streek °P Pag* 3 en 5 en de Knap - Mutator DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 JULI 1967 i (Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT. Woensdag 19 juli is aalmoezenier J. J. Rijk van de vliegbasis Woensdrecht 25 jaar priester. „Onze aal", zoals de aalmoezenier op de vliegbasis wordt genoemd, gaat op deze da tum zijn zilveren priesterfeest in de familiekring vieren. Zondag 23 juli Is het feest voor de „parochie", hoewel de aalmoezenier dit een te wijds woord vindt voor zijn kerkgangers, 's Morgens draagt hij dan een feestmis op en 's middags re- cipieert hij van 2 tot 4 uur in het Katholiek Militair Tehuis, even bui ten de vliegbasis, ffe Het ziet er naar uit dat het op deze receptie heel druk zal worden want „onzen aal" is tijdens de veertien jaar op de vliegbasis Woensdrecht, niet al leen op de basis, maar ook in de om geving een bekend man geworden. Aalmoezenier Rijk, geboren op 12 september 1914 te Heinkenszand, is eigenlijk bij toeval luchtmachtaal moezenier geworden. Over zijn carri ère kan hij smakelijk vertellen. Aller eerst zegt hij dan dat hij de lagere school met succes heeft doorlopen. Even twinkelen zijn ogen als hij daar aan otevoegt dat hij bij zijn plchtige communie van de vijf catechismus vragen er maar liefst drie niet wist te beantwoorden. Na de lagere school ging de aalmoe zenier naar het juvenaat in Bergen op Zoom, daarna voor het noviciaat naar Asten, vervolgens drie jaar filosofie en theologie in de Liesbos en als af ronding van zijn opleiding drie jaar theologie te Nijmegen. Tijdens deze opleiding was hij niet alleen hulp- econoom van het instituut maar te vens professor in de liturgie. „Dat stelde geen fluit voor", relativeert „onzen aal" gelijk. „Ik moest harder studeren dan de leerlingen". Hoewel aalmoezenier Rijk van 1944 tot 1946 nog als waarnemend pastoor te Groesbeek fungeerde, was hij na zijn opleiding toch eigenlijk voorbe stemd om missionaris in Sumatra te worden. Na de oorlog kon hij daar echter al leen maar komen via de militaire dienst. Vandaar dat hij in 1946 als aal moezenier daarnaar toe trok, in eerste instantie om alvast de taal en de ge woonten van de mensen te leren ken nen. Het was de bedoeling dat hij daar na twee jaar afscheid zóu nemen van de militaire dienst en zou gaan werken als missionaris. Dit plan ging echter niet door. Hij liep een tropische ziekte op en moest naar Nederland te rug. Sinds 21 jaar is hij nu luchtmacht aalmoezenier. Deze taak ligt hem wel, alhoewel hij wat filosofisch naar vo ren brengt dat ook deze medaille twee kanten heeft. Het werk is wat een zijdig omdat men alleen maar te ma ken heeft met jonge kerels. Van de andere kant houdt dit werk met deze mensen hemzelf ook jong. Tevens komt hij met allerlei mensen en met allerlei geloofsrichtingen in aanra king. „Daardoor ben je verplicht je vizier wijder open te doen, dan in een parochie. Je moet hier niet in een hokje gaan zitten". (ADVERTENTIE) Aalmoezenier J. RIJK Op de vraag of hij zich op de eerste plaats militaire dan wel geestelijke voelt, zegt hij: „Ik ben geen militair. Iedereen, die mij kent zal dat beamen. Wel ben ik een met de militairen. Ik ben een van de hunnen, die hun lief en leed wil delen". Vandaar ook dat de aalmoezenier het wel van belang vindt een uniform te dragen. De rang van majoor, die hij thans heeft, zegt hem niets. „Ik vind het vervelend als ze in mij een officier zouden zien en daardoor voor de mensen minder toegankelijk zou zijn. Overigens maakt het voor mij op deze basis geen verschil of ik nu wel of geen rang heb. Ik zit hier al veer tien jaar. Ze kennen me hier. Het gaat bij mij om het helpen van de mens. Als dat in burger beter zou gaan dan in uniform, zou ik burger kleding aantrekken. Het werk staat voorop en de middelen daartoe aan vaard ik". In de militair zoekt de aanmoeze- nier vooral de mens. Vandaar dat het óok een van* zijn stellingen is dat ie dereen bij de luchtmacht in staat ge steld zou moeten worden eens een keer mee-te vliegen. „Tachtig procent van de mensen bij de luchtmacht heeft volgens mjj alleen maar een kist aan de buitenkant gezien", zegt hij. Dit vindt hij jammre. De luchtmacht doet wel veel voor scholen e.d. die op bezoek komen, maar voor de eigen mensen zou veel meer gedaan kunnen worden om hen het gevoel te geven dat ze echt bij de luchtmacht horen. Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Viaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Rulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveiand: Klokstraat 1 telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland n L K. M. DE JONU tel. 6252, Goes tel. 01150—4281, privé 7300. Goes. Temeuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, TeL 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen: 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005. Redacteur voor W est-Zeeuwsch-Vlaanderen N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel Ot 170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Rayonbeheerder voor Zuid-Bevetand en Walcheren K. MENU, tel 6252, Goes Prils voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2(4 mm gewone advertenties. Bi) contract aanztenliike reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als éèn regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bit plaatsing ook id de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen da derde plaatsing tegen half geld Wat zijn eigen werk betreft prijst hij de medewerking, die hij steeds heeft ondervonden. „Ik kan mijn op volger feliciteren. Iedereen helpt hier voor zover hij kan". Langzamerhand is aalmoezenier Rijk n.l. zijn afscheid aan het voorbereiden. Over ruim twee jaar gaat hij met pensioen. Wat hij daarna gaat doen weet hij nog niet. Het liefst zou hij op grotere schaal willen verder gaan met het leiden van gespreksgroepen. Hij heeft al van dergelijke groepen in Halsteren, Bergen op Zoom, Hoo- gerheide en Rilland-Bath. Aalmoeze nier Rijk vindt het van groot belang de mensen te helpen in'het kader van de vernieuwingen in de kerk in ver antwoord geloofsleven op te bouwen. „Het is de plicht van de geestelijkheid om de mensen die in een sfeer van angst en vrees voor hel en vagevuur zijn opgegroeid, nu te helpen om vrij en blij te gaan leven", zegt de pro gressieve lucbhtmachtaalmoezenier. (Van onze sportcorrespondent) OUD-VOSSEMEER Vandaag draalt de 19e ronde van Oud-Vossc- meer, waarvoor 48 aspiranten en 70 amateurs zijn ingeschreven. De aspi ranten gaan om 1 uur van start om 25 km af te leggen. Tot de deelnemers behoren de Zeeuwse kampioen Remijn, de kampi oen van Zuid-Holland Van de Leijst en de Brabantse kampioen Glas. Ook bij de amateurs dóe 100 km rij den en om half drie vertrekken zijn di verse sterke klepeprs. Zo is o.a. van de partij Frits Hoogerheide, die vorig jaar zegevierde. Hij heeft geduchte tegen standers in René Pijnen, Wim Prinsen en Rini Huybregts. Verder is ook Leen Poortvliet weer van de partij, pas her steld van zijn ongeval in Olympiads tour. Het comité heeft voor de ama- teurkoers de z.g.n. „Dr. Renesibokaal' als wisselprijs besohikbaar gesteld. Wij len dr. Renes was geruime tijd voor zitter van het organiserend comité en is vorig jaar onverwacht overleden. VEERE. Vanavond wordt de reeks carillonconcerten, georganiseerd door het gemeentebestuur van Veere, voort gezet met een bespeling van de stad huisbeiaard, door Piet Broerse. Daarop aansluitend volgt een concert door het fanfare-orkest Veeres Genoegen, te ge ven aan de kade van de jachthaven. De carillonbespeling begint om S uur, het havenconcert om 9 uur. Het raadhuis en de toren worden feestelijk verlicht. (Van een onzer verslaggeefsters) Maandag gaat Jeugdland-Middelburg in de Dunenburchschool van start. Deze school aan de Griffioenstraat verleent een maand onderdak aan een groot kin- derrecreatieproj eet. De officiële openingsbij eenkomst wordt 's middags om half 3 gehouden. Jeugdland-Middelburg wordt georga niseerd door de Stichting Jeugd Vakan tie Vreugd. Westkapelle Activiteit In vakantie Onder lei ding van de heer J. van Rooijen hield de VW Westkapelle een wedstrijd in zandfiguren maken. Voor deze wed strijd hadden zich 27 groepen opgege ven en ten aanschouwe van 100den va kantiegangers werden fantastische fi guren gemaakt. De jury, bestaande uit mevr. Van Doom en de heren Brans en Theune had een moeilijke opgave te vervullen. De tien beste groepen, die daarme de grote prijzen wonnen, wa ren: 1. fam. van Herpen, 2. fam. Her mans, 3. fam. Westerlaak en Tomassen, 4. Jac, van Boxel en vrienden, 5. Luuk Jordans, 6. Hanneke Broek en Marjo- lijn Huiler. 7. fam. Blessing, 8. fam. FUius, 9. fam. van Delm en 10. P. v. d. Welde en Johan Dominic. De heer Jan van Rooijen reikte na afloop de prijzen uit, bestaande uit fruitmanden, taarten, bonbons, choco lade, cakes, enz. Voor alle 27 groepen was een prijs. Zaterdag (vandaag) organiseert de VVV wederom een strandfeest, nu voor kinderen van 3 t.m. 15 jaar. Voor de diverse spelen kan men zich bij de badman in de VW-tent opgeven. Westkapelle Orgelconcert Donderdag 20 juli zal de heer Bram Beekman een or gelconcert geven in de hervormde kerk te Westkapelle. Dit concert begint om 8 uur 's avonds. Voetbalwedstrijd In samenwer king met de VW Westkapelle organi seert de voetbalclub „De Meeuwen" te Zoutelande een wedstrijd tussen va kantiegangers te Westkapelle en Zou- telamde op het gemeentelijk sportter rein te Zoutelande. Deze wedstrijd zal gehouden worden op dinsdag 18 juli. De vakantiegangers te Westkapelle kunnen zich melden bij de VW Kloos terstraat 4 en bij de badman in de WV-tent. Breskens Vismijn Aan de vismijn te Bres kens zijn in de week van 2 t.m. 8 juli aangevoerd: 3852 kg exportgama- len, 264 kg peilerijgamalen, 44 kg bot, 1705- kg schar, 4794 kg schol, 17038 kg tong, 1165 kg tar bot, 380 kg griet, 142 kg kabeljauw, 211 kg rog, 743 kg poon, 2 kg kom meraal, 28 kg makreel, 78 kg wulken, 345 kg haai, 117 kg onverkochte bot, 715 kg onverkochte schol, 8 kg onver kochte wijting. Orgelconcert Door de interkerke lijke recreatiecomimissie is in de Ne derlands Hervormde Kerk een orgel concert gehouden. Door de heer A. Beekman werd het orgel bespeeld en de heer G. Brul speelde op de blok fluit. Uitgevoerd werden werken van Mendelssohn, Handel, Bach, Beethoven, Byrd en Widor. De belangstelling was matig. Lampionoptocht Op de camping van de N.V. Zeebad Breskens is een lampionoptocht gehouden waaraan werd mzedegewerkt door de drumband Uit het Volle, Voor het Volk uit Breskens. Door de vele kampeerders en zeker door de jeugd werd deze optocht zeer op prijs gesteld. Heikant Benoeming Aan de L.T.S. te Tei- neuzen werd per 1 september a.s. be noemd als leraar elektro-techniek de heer Alf. Pierssens te Heikant. 6 Kloosferzande Aanrijding Op de rijksweg, nabij de Mariadijk te Kloosterzande, vond een aanrijding plaats tussen een brom fiets bestuurd door de heer B. uit Krui- ningen en een personenauto, bestuurd door de heer K. uit Stekene (B). De oorzaak van deze aanrijding lag bij B„ die verzuimde voorrang te verlenen aan de van rechts komende K. Per soonlijk letsel werd niet toegebracht. Beide betrokken voertuigen liepen ern stige schade op. (ADVERTENTIE) Waarom zoudt u nog langer blijven tobben met een ouder wetse naaimachine? Bij aankoop van een Pfaff zigzag machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN 24®.-T0T 79®.- ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER Bergen op Zoom: Kortemeestraat 17 Temeuzen: Nieuwediepstraat 23, Telefoon 01640—5878 Telefoon 01150—229/ BREUKELEN (ANP) Gisteren is officieel het 21e studiejaar van „Nijen rode", het Nederlands opleidingsinsti tuut voor het buitenland, afgesloten. Aan 138 studenten we-rd het diploma van de a-studie uitgereikt. Van hen kregen er 41 het predicaat „goed" en twee, de heer J. de Voogd uit Vlissin- gen en de heer C. J. H. J. M. van de Waarden uit Tilburg, het predicaat „zeer goed". OOSTBURG Op Rijksweg 58 nabij ostburg heeft een autobotsing plaatsge had tengevolge van een inhaalpaging. Een personenauto bestuurd door mevr. M. F. uit het Franse Rijssel wilde een personenauto, bestuurd door A. G. uit Geleen inhalen toen uit de richting Oostburg een voachtauto met aanhang wagen, bestuurd door J. W. uit Heerlen kwam aanrijden. De bestuurder van ne vracotwagen moest zo krachtig remmen dat de aanhanger dwars op de weg kwm te staan. De personenauto van A. G. kwam onder de aanhangwagen te recht. G. liep een schounderfractuur op en moest na door dokter Bruijdker uit Oostburg te zijn verbonden, naar het ziekenhuis in Oostburg worden overgebracht waar hij na behandeld te zijn zün reis kon voortzeten. De per sonenauto van G. werd zwaar bescha digd. Verder verkrijgbaar bij: Goes: A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, tel. 011007476; Vlissingen: G. He- melaar, Nieuwendijk 29, tel. 011843729; Middelburg: G. Hemelaar, Langevie- le 52, tel. 011805241; Hulst: H. A. de Breuck, B. F. van Waesberghestraat 16, tel. 01140—2215. (Van onze correspondent) CLINGE Van het Bestuur van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging te Kloosterzande was bericht ontvangen, dat het voornemen bestaat om een nieuwe bouwstroom te realiseren. Om dit te verwezenlijken zullen de verschillende gemeenten hieraan moeten deelnemen en haar medewerking verlenen. Het bouwen van deze volkswoningen wordt gedacht in de bftdrage-sector, waarvoor dus ge leend moet worden onder gemeentelij ke garantie. Daar het gemeentebe stuur interesse heeft voor de woning bouw, is een bespreking gevolgd met de directeur van de woningbouwvere niging. (Van een onzer verslaggeefsters) .1 KWADENDAMME De laatste twee weken van juli wordt er in de Zak van Zuid-Beveland, evenals in vele andere plaatsen, ook het een ander aan kin dervakantiewerk op touw gezet. Een organiserend comité heeft voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar uit Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Kwadendamme, Baarland en Nisse een uitgebreid vakantie-programma opge steld. De activiteiten vinden plaats op maan dag 17 en 24 juli, woensdag 19 en 26 juli en vrijdag 21 en 28 juli. De meeste evenementen worden ge houden op het sportveld en in de Burght te Kwadendamme. Het programma duurt van 's morgens half 10 tot 's middags 4 uur, terwijl er yan half 12 tot half 2 wordt gepauseerd. Het programma ziet er als volgt uit: maandag 17 en 24 juli is er 's morgens in de Burcht o.a. handenarbeid, zingen en slopen aan een auto. 's Middags kun nen een 30-tal kinderen stokbrood bak ken in Hoedekenskerke. Bij voldoende belangstelling zullen de aktiviteiten van 's morgens en 's middags worden voort gezet. Op de woensdagen 19 en 26 juli ook weer handenarbeid, zingen en slopen. Tevens kunnen kinderen met zieke pop pen terecht in de polikliniek van me vrouw Kole uit Hoedekenskerke. 's Middags zijn er wedstrijden, sport en spel op het sportveld. Vrijdag 21 juli is de uitgaansdag. De reis gaat naar Terneuzen, waar de wa tertoren, het zwembad en de verkeers- tuin bezocht zullen worden. De groep vertrekt 'om 10 voor 9 uit Hoedekens kerke. Vrijdag 28 april: 's morgens zingen, handenarbeid en slopen en 's middags een oriëntatierit. TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Viaanderen vergadert maan dag 17 juli om half elf in de vergader zaal van het gebouw der kamer, Bur. Geillstraat 1 te Terneuzen. In principe werd hierbij besloten voor een deelname van 40 stuks wo ningen, waarvoor de gemeente dan medewerking verleent. De raadsleden waren vol lof over deze plannen. De heer Goossens zou nog liever zien, dat er 80 woningen gepland werden, doch hiervoor werd het risico te groot ge acht. De heer De Keyzor, die steeds op de woningbouw gehamerd heeft, wilde deze bouw van veertig woningen vastkoppelen aan de lopende bouw stroom, doch diit was echter niet moge lijk. Door de Stichting Sociale Werkplaats „Hulster Ambacht" te Hulst zijn reeds de nodige plannen gemaakt om een nieuwe werkplaats te bouwen in het industrieterrein te Hulst. De Rijkspost spaarbank zal een bedrag van één miljoen gulden ter leen verstrekken, dat in vier termijnen opgenomen kan worden. Voor de betaling van rente en aflossing zullen negen gemeenten borg staan, t.w. Clinge, Graauw, Hontenis- se, Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Overslag, Vogelwaarde en Zuiddorpfe. In de rondvraag maakte de heer De Waal bezwaar tegen de verbetering van wegen in de polders, aangezien hij eerst gaarne de wegen in Louisapolder en Saeffingen verbeterd zag. De voor zitter kon hem meedelen, dat ook de subsidie van de gemeente wordt gege ven voor de verbetering van de wegen in de Hedwigpolder. In ieder geval zal hierover nog eens gesproken worden met het waterschap. De heer Van Ruymbeke wenste nogmaals een een richtingsverkeer in de Wilhelmina' straat, ter voorkoming van ongeluk ken. De voorzitter merkte op, dat het verkeer in de kom te Nieuw-Namen zeer veel verminderd was met de openstelling vaai de verbinding Belgi sche Paal - Antwerpen. Daarom zou het nemen van een besluit voor een eenrichtingsverkeer, wel eens andere ongelukken kunnen veroorzaken. In ieder geval zal eerst nog eens ernstig bekeken worden of deze aangelegen heid wel dringend nodig is. De heer Goossens vestigde nogmaals de aan dacht op het zwembad. Het indertijd door de voorzitter beloofde bezoek aan de zwembaden te Koewacht en Honte- nisse stelde hij ten zeerste op prijs. De heer Dobbelaer vroeg aan de voorzit ter of by de verbouwing van het post kantoor, de oorspronkelijke voorgevel blijft gehandhaafd. Bovendien zouden dan de hoge ramen en deuren niet veranderd worden. De voorzitter kon hem meedelen, dat in verband met de ze verbouwing overleg was gepleegd door de Centrale Dienst van de Wo ningbouw en de PTT. Het zal wel dui delijk zijn dat deze beide instanties met een bedrag van ongeveer f 20.000 iets behoorlijks tot stand zullen bren gen. DELFT Aan de Technische Hoge school is W. C. Heijboer te St. Anna- land geslaagd voor het kandidaatsexa men wiskundig ingenieur. ROTTERDAM Te Rotterdam slaag de voor het diploma elektro-technisch installateur de heer J. Weemaes te Sint-Jansteen. TILBURG Voor het examen ge meente-administratie I slaagden de volgende cursisten van de Katholieke Leergangen te Tilburg: J. van Akke ren, St.-Maartensdijk, J. van de Bleek, Rijen, P. Evers, Ossendrecht, C. Gast, Bergen op Zoom W. Jansen, Bergen op Zoom. P. Nagtzaam, Wouw, C.H. Nuyten, Bergen op Zoom, J. Som broek, Tilburg, P. Teunissen, Ouden bosch. UTRECHT Aan de rijksuniversi teit te Utrecht is G.J. van Wiggen te Middelburg geslaagd voor het docto raal examen tandheelkunde. Morgen zondag 16 juli, hoogwater te Hansweert: 9.35 en. 22.10 Temeuzen: 9.08 en 21.44 Vlissingen: 8.40 en 21.16 Wemeldinge: 10.14 en 22.38 Overmorgen maandag 17 juli, hoogwa ter te: Hansweert: 10.50 en 23.26 Temeuzen: 10.24 en 22.58 Vlissingen: 9.55 en 22.30 Wemeldiinge: 11.24 en 23.48 AXEL Dr. Boer, telefoon 01155—666. MIDDELBURG Dr. De la Haijze tel 4345 of 3543. VLISSINGEN Zaterdag: dr. Bil, tel. 3619; zondag: dr. Bom, tel. 2233. GOES Dr. Bruynzeel, tel. 5462. BORSSELE EN NIEUWDORP Dr. Gelderblom. tel. 01195-327. HOEDEKENSKERKE EN KWADEN- DAMME: Dr. Kole. tel. 01193-262. DRIEWEGEN, 'S-HEERENHOEK, LEWEDORP EN OVEZANDE: Dr. v. Opdorp, tel. 01105-280. ZONDAGSDIENSTEN 16 JULI AARDENBURG-OOSTBURG: Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121, CADZAND RETRAINCHEMENT, SLUIS EN ZUIDZANDE Dr. Boom, Cadzand, tel. 01179-366. BIERVLIET, HOOFDPLAAT, IJZEN- DIJKE; Dr. Lockefeer, IJzendijke, telefoon 01176-366. BRESKENS, GROEDE, SCHOONDIJKE Dr. Ossenwaarde, Breskens, telefoon 01172-566. WIJKVERPLEGING IJZENDIJKE, HOOFDPLAAT, BIER VLIET: Zr. Snel, Biervliet, telefoon 01152-216, b.g.g. 008. SLUIS, AARDENBURG, EELDE: Zr. Emilienne, Sluis, tel. 01178-367. OOSTBURG, ZUIDZANDE, CADZAMi) GROEDE, BRESKENS, SCHOONT®. KE: Zr. Derksen, Oostburg, telefoo 01170-2367, b.g.g. 008. DIERENARTS H. v. d. Vijver, IJzendijke, telefoo- 01176-388, b.g.g. 01152-216 of 008. MEDISCHE DIENSTEN 's-HEER ARENDSKERKB, WOLPHAARTSDIJK, HEINKENS. ZAND: Dr. V. Maanen, tel 01106-23! KRUININGEN, HANSWEERT, KRAï BENDIJKE EN RILLAND-BATH: Dr. De Be-, telefoon 01130-344. CLINGE, ST. JANSTEEN EN NIEUlf. NAMEN: Wijkverpleging: Zr. Marti, na te St. Jansteen. telefoon 01140-i SLUISKIL. PHILIPPINE EN HOEK* Wijkverpleging: Zt. Weve te Philit. pine, telefoon 01159-306. KLOOSTERZANDE Dr. Terburg, tel. 01148-377. HULST Dr. Van Lierop, Gr. Markt 11, telefoon 2969, b.g.g. 2651. TERNEUZEN Dr. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. APOTHEKERS GOES Goese Apotheek, telefoon 7104. MIDDELBURG Apotheek v. d. Boogert, tel. 2789. TERNEUZEN Klaessen <2090). VLISSINGEN v. d. Kleine Mulder, telefoon 2730. DIERENARTSEN Dr. Eonneschanscher, tel. 01130-233 WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Dr. v. d. Vijver te IJzendijke, tele! 01176-388. b.g.g. 01152-232. HULST - NIEUW-NAMEN Dr. De Nijs, telefoon 01140-3004. AXEL. ZAAMSLAG EN SAS VAN GENT: Dr.. J. Janssen, tel. 01155-48S TANDARTSEN Walcheren MIDDELBURG Dr. Feeters, Houtkaai 7, teL Ollffl. 2565: zaterdagmorgen 910 uur, z®. dagmorgen 1112 uur. (ADVERTENTIE) vraagt onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - tel. 011403456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 - tel. 01150—3553 ZU1DDORPE M. de Cock 15 u. Staande wip schieting HULST Stadhuis Expositie Jac de Jonge Bioscoopgebouw: 20 uur De zonen van Katie Elder 14 J. ZIERIKZEE Burgerweeshuis 10-17 uur kunstten toonstelling. 's-Granvensteen 14-17 uur. Tentoonstel ling Piet Bulthuis (Zierikzeese periode) VLISSINGEN Stadhuis: 14-18 uur. Tentoonstelling Zeeuwse beeldende kunstenaars. Terrein A. Jasperse 8-17.30 uur Agrari sche dagen, Walcheren. Alhambra 20 uur Blond en brutaal 18 j. Gevangentoren: exposities: Ned. Loods wezen en kunstkring „Het Zuiden". Tij den 10.12, 14.17.30 en 19.30-22 uur. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, geopend van 9- 18 uur. Vleeshal: tentoonstelling „Middelburg stad in de Delta", 10-17 uur. City Theater 20 uur The Sound of Müsic Electro 19 en 21.15 uur Het teken van Zorro 14 j. KLOOSTERZANDE Sehieting 15 uur staande wip. WOLPHAARTSDIJK Dorpshuis 20 u. Toneel: De dooie, dooie dienders. TERNEUZEN Grenulaan 34 20 uur zomertentoonstel- ling. Luxor Theater 20 uur Kogels voor Mr. Solo 14 j. NOORDSTRAAT 18 j. E. Mattens 15.30 uur Vakantieschieting PHILIPPINE Café Het Witte Paard 15.00 uur Kermis- schieting. CLINGE J. v. d. Bergen 15.00 uur Kermisschie- ting. AXEL Bioscoop „Het Centrum" 20 uur Elvis vliegt eruit a.l. GOES Burger Weeshuisplein Kunstmarkt Grand 20 uur The Sound of Music. GROEDE Strand 13.30 uur EHBO-demonstratïe. 14.30 uur Kinderspelen. OOSTBURG Leder Theater 20 uur Kom niet aan m'n dochter a.l. KOEWACHT A. de Bock. 15 uur Schieting. GOES Grand 20 uur The Sound of Music, BRESKENS Uitkomst 9.30 uur Interkerkelijke ont moeting. CLINGE Internationaal Muziekfeest 14.30 uur C. Weemaes 15.00 uur Schieting staan de wip. L. de Vijlder 15.00 uur Kermisschietlnj J. v. d. Bergen 15.00 u. Kermisschietini AXEL Het Centrum 20 uur Elvis vliegt «rui a.l. OOSTBURG Ledei Theater 16.30 uur Het misdadig brein van dr. Mabuse 14 j. 14 en 20 uur Kom niet aan m'n dochte a.l. TERNEUZEN Luxor Theater 14.30 uur De dwaze re cruut, a.l. 17 en 20 uur Kogels voor Mr. Solo li j KOEWACHT A. van Overdorp 15 uur Schieting. A. dc Kind 15 uur Schieting VLISSINGEN Gevangentoren Exposities „Ned. Loods, wezen!' en „Kunstkring Het Zuldea. geopend 10-12, 14-17.30 en 19.30-221 Alhambra 15 en 19 uur Boeing, 1» 14 j. 21 uur Blond en brutaal 18 j. KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Schieting ZIERIKZEE Burgerweeshuis: kunsttentoonstelling 10-17 uur. MIDDELBURG Electro-Bioscoop 15.30 en 19.30 uur Niet rijp voor liefde 18 j. City 14.30 uur Misdadigerskonvooi 14 j. 20 uur The Sound of Music Vleeshal 10-17 en 19-21 u. Tentoonstel ling „Middelburg, stad in de Delta". Miniatuur Walcheren geopend van 9- 18 uur. PHILIPPINE Café Het Witte Paard 15 uur Kermis- schieting. KLOOSTERZANDE Café Het Witte Huis 19 uur Groot Bal. HULST Stadhuis Expositie Jac. de Jonge Bioscoopgebouw 18.45 en 21 uur De zo nen van Katie Elder 14 j. 14.30 uur Moeder, wat een broeder. ZIERIKZEE Burgerweeshuls: Kunsttentoonstelling 's Gravensteen Tentoonstelling Piel 's Gravensteen 14-17 u. Tentoonstelt: Piet Bulthuis (Zierikzeese periode), VLISSINGEN Stadhuis Tentoonstelling Zeeuwse bei dende kunstenaars 10-17 uur. Alhambra 20 j. Boeing, boeing 14 j. GOES Grand 20 uur The Sound of Music MIDDELBURG Vleeshal Tentoonstelling „Middelton! stad in de Delta", 10-17 uur. Miniatuur Walcheren geopend van i tot 18 uur. City Theater 20 u. The Sound of Musi< GROEDE Muziektent 20 uur Concert en muzikale rondgang. TERHOLE Wed. de Vijlder 15 uur Schieting. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Het misdadige brein van dr. Mabuse 14 j. TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur De dwaze reen® a.l. KORTGENE Gemeentehuls 14.30 uur Raadsvergaffi' ring. CLINGE C. Weemaes 15 uur Schieting staande wip. L. de Vijlder 15 uur Kermisschieting- J. v. d. Bergen 15 uur Kermisschieting- HULST Stadhuis Expositie Jac de Jonge flait ste dag.) 1193 Toen ze allemaal in de auto zaten, ging smidje Verholen nog even door met zijn herinneringen. „Het spijt me wel. mensen", zei hij. „Maar het móét er even uit. Ik zat zo lekker te lezen, hè, na een dag van hard werken. Pijpie opgestoken, haardvuurtje aan, biertje erbij..., en toen werd er plotseling gebeld. Ik ging open doen en keek tegen het meest wonderlijke jongmens aan, dat ik ooit in mijn leven had gezien." „Provo nummero één van de B.G.D.", mompelde Theodora vinnig. „Hè hè, nou met zo venijnig, lieve kind", berispte kolonel Plinunp. „Ik was degene, die Sjeems er in die hietelvermomming op uit had ge stuurd. In zijn reng-fleng-bietelgitaar waren allerlei B.G.D.-toestandjes verborgen. Wij van de dienst wis ten immers al, dat er in of om de smidse héél geheim zinnige dingen zouden gebeuren." „Het had anders maar weinig gescheeld of het was de eerste de beste avond al mooi misgelopen", merkte Sjeems Pond op. „Ik ging in mijn burgerpakkie naar het dorpscafé om zo langs mijn neus weg enkele inlichtingen in te winnen over smidje Verholen. En daar komt plotse ling Jantina Spruyijens bonen, de hupse melkmeid van flauw, precies in mijn armen nog wel. Haar vriend vond dat helemaal niet leuk. Die wou zelfs b3n*J®L me op de vuist„Fijn voor je, Sjeems", zei dora X-03 snibbig. „Als de stadsmeisjes dan ep zij'n uitgekeken, kun je altijd nog troost zoeken Ml bond van plattelandsvrouwen." En toen zei 8( 009 een héél lelijk woord.... -1 boer Knolle. Ze keek me bibberend aan én riep is Sjeems Pond, de onweerstaanbare veroveft Alle vrouwen vallen onmiddellijk flauw van effl°® als ze hem zien." Toen viel ze jandorie ze"

de Stem | 1967 | | pagina 2