oe voor m (19) solo i Janssen Nog drie kandidaten voor zijspantitel DAVIS-CUP SNELLE ZEEUWEN VAN RUFFEC Kees Koeken heeft voor eigen publiek kans op zege J ONZE PUZZEL I je^elUd Spanje nam voorsprong T.v.-primeur in Acht van Chaam 8 DAGEN DOOR NEDERLAND VOOR tvanGhaarn Salawane (Vlissingen) naar RBC Morgen beslissing in Breda DACBIAD DB STEM VAK ZATERDAG IS JULI1967 11 Waarschuwing Startbewijs Spelers beboet Kwaliteit Fantastisch 1ft V ff f**' V..JÏS ïden Tom Simpson als eerste rreerde Fedor den Hertog, die lometer alleen op kop reed, 1 van de Gelderlander kon ;s hebben, mar hij zorgde er dat het tempo enorm werd efd- Nadat de groep even :blazen, begon Den Hartog Hij kreeg onmiddellijk de teusser en de Fransman n zijn wiel. Het trio werd r aangevuld met Linares ;n Bianco (It.) dat 5-tal heeft e seconde winst gevochten, voorsprong groeide slechts Tegenaanvallen versterkten ;-Italiaanse contingent in de want ook Samy en Guyot ,ne en Marcelli (It.) bereik* /ijftal van Den Hertog. Ee l van de kopgroep liep lang* tot één minuut, het aantal Broeide tot dertien. Op aat eek de Nederlandse ijvetr, te had gekregen in de ont* poging van Den Hertog, een effect te zullen krijgen door leg kwantitatief zo slecht m linie was vertegenwoordigd' moment ging ploegleider tisen naar voren. Hij vertelde )g dat kopwerk voor hem ta- en vervolgens liet de ploeg de grote groep weten dat ts gebeurde de nederlaag net ;ou zijn als op de eerste dag. en Duyndam begrepen de ving. Het peloton liet de twee ers natuurlijk niet alleen resultaat was dat de sterke >e tandem nog negen man n bracht en daarbij waren wee Italianen en twee Fran- es op dertig kilometer van waar talrijke vakantiegafl- or zorgden dat de rit een fleuriger tooi kreeg, smolten groepen samen tot een Pel0/ man. Kort daarna profited* enners. Pintos, Buckley en de aandacht, die de Fran- nen en Nederlanders aan ei ndden- bouwden zij aan 'n die perspectief leek te gaan tdat Wagtmans, Duyndam e >g zieh ermee bemoeiden euze jacht van de Neaer- orgde ervoor dat de Z1.-. in twee helfteu uiteen vi« drie weglopers zeven KU or Sète weer „thuis" 6 irden. M ereniging zette Duyndam voc alles op alles. Hij s<rbud, e aan zijn wiel probeerc iringen van zich af en r door tot aan de eindstre P weedp en voor Nederland ve ïre rit. ADVERTENTIE) tACK OOK IN DE (Van onze sportredacteur) CHAAM Voor het eerst in de geschiedenis van de Neder landse televisie-sportuitzendingen wordt een wielerwedstrijd direct en met rijdende camera's uitge zonden. De Acht van Chaam krijgt op woensdag 26 juli deze primeur van de Vara. Een team van tach tig personen, onder leiding van regisseur Jan Leijendekker ver zorgt de uitzending die mede wordt mogelijk gemaakt door de BRT (twee motoren en een heli kopter). De Acht van Chaam komt van half zeven tot kwart over zeven rechtstreeks op het scherm (finale), terwijl 's avonds van tien voor half tien tot tien over tien een documentaire van dit wieier- feest wordt vertoond. Men krijgt dus het slot van de profkoers te zien. Een wedstrijd waarin zeker de Nederlandse Tour-ploeg (compleet met Janssen, die weinig in eigen land rijdt) present is. Manager Theo Balemans onderhandelt momenteel nog druk met buitenlandse sterren, die hij in de Tour benadert. Zeker is dat de ronde-winnaar niet zal komen. Volgens traditie legt het comité van Woluwé (bij Brussel) beslag op hem. In ieder geval hebben zowel Aimar is Gimondi toegezegd naar Chaam te te komen wanneer ze de Tour de France niet winnen. Vaststaat wel Rudi Altigs deelname, terwijl ook Frans Brands, Peter Post, de complete Televizier- en Caballeroploeg reeds tekenden. Bale mans, en het comité, hopen ook nog wat Italianen en Spanjaarden te kun nen contracteren. Zoals jaarlijks komen bij nieuwelingen en amateurs ook dit keer de besten aan het vertrek. Dat kan omdat men een keuze van hon derd vijftig moest maken uit een aan meldingsgetal van bijna driehonderd. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL De Roosendaalse eerste divisieclub RBC heeft de 26- jarige F. Salawane van Vlissingen ge contracteerd. Het was de tweede ama teur, die RBC onder conlract nam. Eerder was de RKVVU'er Frijters naar de Roosendaalse club gekomen. RBC nam verder de keeper van het Ossendrechtse ODIO, V. van Hoek over. Deze 24-jarige doelman staat bekend I als moeilik passeerbaar. De laatste aankoop van de Roosendaalse vereni ging is de Wilhelmina-speler P. Ver- bunit (22). Opnieuw is een, veelbelovende Zeeuwse amateurvoetballer over gegaan naar een betaalde voetbalver eniging. Het is de 21-jarige Axel-speler Hans Herman, die is aangekocht door de Belgische vereniging St. Niklaas. Herman was topscorer bij Axel. Hij speelt midvoor. o PEC heeft zich voor net komende seizoen versterkt met de 31-jarige mid denveldspeler Kunen, die van DOS is overgenomen en de 25-jarige Fiechten. die vorig seizoen voor AGOW uitkwam Fichten blijft amateur. Zwolse Boys heeft voorts de Elinkwijkspelers Goene en Voogt gecontracteerd. 0 Veendam heeft, de 20-jarige Feije noorder Hans Ooft, aie momenteell als militair in Zuidlaren ligt, gecontr*- teerd. Ooft was midvoor in het jeugd- of reserve elftal van de Rotterdam mers. o HVC heeft de 18-jarige keeper Paul van Doorn van UW (UtrechD aange trokken. Deze jeugdige doelman heeft verscheidene malen in vertegenwoordi gende teams gespeeld. Het staat vrij wel vast dat HVC een dezer dagen nog een keeper aan zal trekken. Wie dat is, zal afhangen van de vraagprijs, o SC Gooiland heeft twee nieuwe spe lers aangetrokken. Het zijn de DWS-er Huub Lenz en Theo van Doorneveld van FC Zaanstreek. Beide transfers zijn nogal opmerkelijk, omdat Gooiland doorgaat als bepaald niet een van de rijkste clubs. sdag 26 juli a.s. Ben van de Goorbergh, een van de kanshebbers voor de nationale zijspan- titel in actie. (Van onze sportredactie) BREDA. Het voornaamste onderdeel van de motorcross, die morgen om 2 uur op het circuit De Wulfslaar in Breda begint, is de beslissende race om het kampioenschap van Nederland voor zijspannen. Voor de eerste maal zullen alle zijspanrijders uit ons land aan de start ver schijnen. Dat betekent dat er 34 motoren tegelijk weg zullen stuiven. \oor deze massale start zijn speciale voorzieningen getroffen. Dc startplaats werd verbreed en het rechte stuk verlengd, zodat de coureurs op het eerste gedeelte een flink eind op topsnelheid kunnen rijden. Nederlandse racers (30) ingeschreven. De grote kanshebber in- deze wed strijd is de Arnhemmer Stef van der Sluis, maar ook Wiebe Plotz (Nw. Do- drecht), Jac Walvoort Breda, Frits Selling Amsterdam en Jan van der Hoek Amsterdam kunnen aanspraak maken op de hoogste plaatsen. Ten slotte zullen de 50 cc. senioren op de baan komen. Het circuit „De Wolfs- laar" is voor deze lichte motoren zeer geschikt, op de grote verharde stukken kunnen zij uitstekend uit de weg. Ondanks het feit dat er in deze klasse slechts 14 deelnemers hebben inge schreven wordt er ook hier een span nende en spectaculaire strijd verwacht temeer daar alle deelnemers over uit stekend materiaal beschikken. De cross van morgen is de vierde die de Motorsportclub „Breda" de laatste jaren op het circuit „De Wolfs- laar" organiseerd. Naast deze rrjotor- cross zijn de actieve leden van de Mo torsportclub „Breda" van plan om in de toekomst een wegwedstrijd te hou den. De verwezenlijking van dit plan zal echter nog wel enige tijd op zich laten wachten. Na het rechte stuk zijn, in tegenstel ling tot voorgaande jaren, twee ruime bochten gemaakt hetgeen de toeschou wers de gelegenheid geeft het verloop van de race over grote afstand te vol gen. Het publiek zal trouVens twee maal van het spectaculaire schouw spel, dat de start van de zijspannen ontgetwijfeld zal bieden, kunnen ge nieten. De race zal namelijk over twee manches verreden worden. Er nemen morgen op „Wolfslaar" drie crossers deel die nog een goede kans hebben op de titel. Van hen zijn er twee afkomstig uit Breda; Ben van der Goorbergh en Ben Snijders. Samen met Jan ten Thye vormen zij het groepje dat de ranglijst, na de races in Raalte, Winterswijk, Varsse en Em- men, aanvoert. Op papier heeft Jan Thye de beste kansen, want de renner uit Haaksber gen heeft nu nog enige punten voor sprong op zijn naaste concurrenten, maar de andere kanshebbers zuilen het hem morgen zeker niet gemakke lijk maken. Cor van Heugten, nationaal kampioen 1966, zal zich ook in de strijd mengen, de kans op prolongatie van zijn kampioenschap zijn echter door een blessure eerder in het seizoen al tot het minimum teruggebracht. Hoewel de zyspanrace natuurlijk de hoofdschotel vormt, is ook het bypro- gramma zeer aantrekkelijk. Vooral de race in de 250 cc. klasse zal een span nende strijd te zien geven. Deze wed strijd telt niet mee voor het kampioen schap, toch zullen de coureurs hun uiterste best doen, omdat zij in deze race voor de laatste maal in dit sei zoen de kans krijgen een internationaal startbewijs (H-nummer) voor 1968 te bemachtigen. Daarom hebben de beste' MONTEVIDEO (AP) Horacio Troche en Hector Silva, de twee spe lers van Uruguay die tijdens de we reldkampioenschappen voetbal in En geland in de wedstrijd tegen Duitsland uit het veld werden gestuurd, hebben forse boetes gekregen. Troche zal 50000 peso (1.800 gulden) moeten betalen en Silva 10.000 peso (360 gulden). De twee spelers zijn beboet, omdat zij zich misdragen hadden, nadat zij door de scheidsrechter uit het veld wa ren gestuurd. Dit gebeurde kort na het scoren van het eerste doelpunt door de Duitsers, die uiteindelijk met 40 won nen. Een andere Uruguese speler, Cortes werd geschorst, door de FIFA. omdat hij zich aan ruw spel had schuldig ge maakt. Volgens de voetbalbond in Uru guay was dit voldoende. MANUEL SANTANA winst BARCELONA (AP/ANP) In de finale van de Europese zone van het toernooi om de Davis-cup, die in Bar celona wordt gespeeld, heeft Spanje een 10 voorsprong op Rusland geno men. Santana won het eerste enkelspel met 6—3 6—4 6—1 van Lejus. Santana de winnaar van het Wimble- dontoernooi 1966, heeft zich verre de meerdere getoond van zijn tegenstan der in de drie sets van de wedstrijd die een uur en zeven minuten duurde. Santana brak de serve van Lejus in de eerste game van de eerste set en bracht de score in zijn voordeel op 30. De Russische speler reageerde krachtig en snel. Het bleef echter 43 in het voordeel van de Spanjaard. Maar San tana wist de volgende twee games ge makkelijk te winnen en de set eindigde met 63. In de tweede set, 29 minuten, won Santana de eerste game, maar daarop wist Lejus gelijk te maken, 11 en 22. De Spanjaard brak de serve tfan de Rus opnieuw en bracht de stand op 42. Daarop kwam Lejus goed terug en de game eindigde in 54. Santana won tenslotte de set met 64. De derde en laatste set was een gemakkelijke over winning voor de Spanjaard, die in de eerste ronde van het Wimbledontoer- nooi van dit jaar werd uitgeschakeld Van Ruffec heb ik nog niet de uitslag^ wel de vroegste meldingen. Opvallend is het schitterende spel van A. de Putter te Cadzand, die gepakt heeft te 15.23, 15.29, 15.30 en 15.35. Dit is in één woord een verpletterende uitslag, te vergelijken met de uitslagen van André Busschaert te Waregem in bet seizoen van de waarheid 1967 De Putter behoort reeds jaren tot de sterkste fondspelers van Neder land, doch dit is wel de uitslag van zijn leven. Van deze plaats onze hulde. Slechts één duif heeft de lichte kavalerie (zware oelzen - den Br.) van De Putter kunnen volgen, ponder uit de wielen gelost te worden. Het is een duif van de "Ollandse Desmet-Mathijs: René Ver- straeten te Oostburg te 15.24 Cadzand en Oostbnrg spelen 640 kilometer. De afstand tot Middelharnis waar Ko Nipius voor de zoveelste keer Jan-en alle man onder tafel gevlogen heeft is 701 km. Ko (of Peter gezegd Joep) is beginnen te draaien te 17.08 en ze vielen als mussen zodat hy er in zijn woon plaats acht bij de tien eersten pakt. Maar op dit concours komt hij aan De Putter en Verstracten jnch nog aardig wat te kort. Het is dan ook bijna met te geloven, hoe hard deze Zeuwsch-Vlaamse uuiven gevlogen hebben. Effenaf terribel. .^er noS een aantal vroege meldingen. De kortste atstand zit natuurlijk altijd het eerst in de klok- ^thoms te Hulst 16.04, Martens te Hoofdplaat «ft. Bogaard te Kloosterzande 16.33, Plasschaert Graauw 16.39. Pauwe te Krabbendijke 16.44, p> t?Ss^ Boedekenskerke 16.45, Van Oorschot te £Utte 1647, Magnus te Biervliet 16.48. Voeten te osendaal 16.50, zeer vroege duif die het aan zijn Van' -D bedoel zijn voeten niet heeft laten drogen, 7nrL fSeon Tte Souburg 16.51, Stok te Bergen op te n? 16-52 Jansen te 's-Heerenhoek 16.54, Doenen Van ^zunde 16.55, Roosendaal te Lepelstraat 76 55. Oud v r yelden te Hoogerheide 16.59, De Wilde vm; °SJerbeei' Van Helmond te Made (zeer Steonu ,yoor Bl'abant) J7.07, Blommerde te Esspt i De Jong'te Standdaarbuiten l'7.13, 171= J; Dude-Tonge 17.15, Wijnings t'e Sprundei Wii ;lÏÏmeTlen te D°ngen 17.17. De Kok te St. 1710 "hp? Ri^ken te Breda (ras Van Tuvn) reed? 7pc fornndabele kampioen wint dees jaar nigen h JL eersten in de C.C. Breda, iets wat wei- MeliL*? zlÏÏen na<loen, Aarts te Gilze 17 20, 17.22 Rut uieuwe T°nge 17.20, Buys te Etten rGrugkom)eii7Mg Et?n (waar ik nog nader op In 't v2i 1 Yan der Aa te Ulvenhout 17.23, drecht i7 -Goltgensplaat 17.24, Hulst te Zwijn- Bergpn tl ai u bak te Lage Zwaluwe 17.28, Van q te Alphen 17.30 enz. enz. te i7oinp^^UwenJluyzen te st- Philipsland begint ^vorens ovw t» 4 en „5 schitterend gespeeld. ver te gaan op de plaatselijke uitslagen in de Z.N.B. eerste een woordje over de internatio nale Barcelona. Er vlogen 4876 duiven internationaal, zeshonderd meer dan verleden jaar. Warmte en windhozen kunnen ze blijkbaar niet tegenhouden, evenmin hogel ter grootte van straatstenen. Onze zuider buren hadden verreweg de meeste duiven ingekorfd en ze hebben dan ook een indrukwekkende serie vroege meldingen. Van de 811 Ollanders is Jan Niessink te Bleiswijk gepakt te 9.45 de primus inter pares. Met drie verschillende duiven wint deze grote kampioen in een tijdsbestek van nog geen jaar een le prijs nationaal Pau, een le prijs natio naal St. Vincent (11.000 duiven) en een le prijs nationaal en misschien ook internationaal Barcelo na. Zeker is dit laatste nog niet want er zit ook een vroege duif te Kirchberg boven Ulm in Duitsland en dat is ook een aardig eindje weg, te 8.55. Vlakt ook Van Wanrooij t'e Broekhuizenvorst achter Venlo niet uit 9.54. Hier dan de vroege Belgen:: Denis te Baileux 6.06 en 6.14, Dusaussois te Ste Marie Semois 6.40 (deze grote kampioen op de Franse grens in de streek van Bouillon, 't is te zeggen ver in de kortvlucht won op de loodzware Cahors van 16 juni 3 en 4 nationaal tegen ruim vierduizend dui ven), Monin te Cul des Sarts 7.21, Van Essche te Antoing 7.21, Layon te Marloie 7.28, notaris Herman t'e Ouffet 7.36 (jager op grof wild in Oeganda en Kenya, zijn dame schiet leeuwen en buffels of het hazen en konijnen zijn, niet aan te kluiven), Bian- quaert te Gent 7.38. Busschaert te Waregem 7 01, na een half uur buiten zitten omdat André en Medard peinsden dat het een jonge duif was, wint de 7e nationaal doch had vermoedelijk de eerste ereprijs internationaal gewonnen, Vinois te EFe- zelles 7.37, Van den Nieuwenhof te Waarloos 7.52, eerst prijs nationaal in België en misschien tevens mternaüormal. Waarloos ligt 60 kilometer korter dan Breda Guissard te Belmont 7.55, Goossens te r,ciei! 7-54. Raymond Cobut te Anderlues 7.58 en 7.59, heeft de zaterdagmiddag te 14 uur alreeds negen duiven geklokt. Mathijs te Vichte 8-, Berlengee te Aspelare 8.02, Demaret te Ottignies, die reeds tweemaal de eerste ereprijs internationaal Barcelona won 8.25, enz. Zaterdagavond waren plus minus zevenhonderd duiven aangemeld. De schoonheidsprijs gaat vanzelfsprekend naar De Putter. Opvolger Louis Van Loon te Poppel, juist over de grens. Op Dourdan in de HAFO-Club J-» Lier wint hij 2 4 9 11 15 tegen 424 duiven. Niks bijzonders zult u zeggen. Doch ik heb al meer opgemerkt dat niet de kwantiteit (van de duiven ia concours) doch slechts de kwaliteit van tel is. Let op: waar veel liefhebbers weinig duiven inkor- ven is het trachten van spek te vinden in een 'onkenkot; waar weinig liefhebbers veel duiven in- korven, doet het zo lillek niet. Van Loon wint met die duiven respectievelijk 19.023. 24.495, 9.995, 13.495 en 5.995 frank en is met gans de kas lopen. Met de series meegeteld mag men hem op deze ene zondagvoormiddag schatten op tussen zeven- en achtduizend gulden. Natuurlijk is het niet alle weken kermis; hij draagt ook wel eens blauwe brieven naar Lier om met centiemen terug thuis te keren doch dit zijn zeldzame uitzonderingen. Ras Janssen van Arendonk, gekruist met Van Tuyn. De duif van Dirk Rijkenbarg die twaalf minuten los vooruit speelt van Ruffec in de C.C. Etten en Leur, is een eigen zuster van zijn 3e prijs nationaal Chateauroux jonge duiven in 1966. Hij begint dus streken uit te halen a la Jan de Weerd. Waar moet dat naar toe? In alle geval wel de echte fondsoort. 2 Ant. Buys, kampioen op alle afstanden, 3 C. Dekkers, 4 en 7 A. Martens, 5 C. Luyckx enz. In Chaam vallen de duiven van Jaan Vermeulen als tornado's; nu weer 1 3 4 5 8 13 14 enz. op Vilvoorde tegen 544 duiven. De melkers staan met hun handen omhoog, er is geen houden meer aan gemaakt. De C.C. Baarle zat met 938 duiven op Vilvoorde: 1 A. van Sas, 2 en 7 A. Adriaansen, 3 6 10 11 15 19 enz. enz. F. Adriaansen, 4 Jan Verhoeven, 5 en 9 Jan de Rooij, 8 J. Geerts enz. De C.C. Ulvenhout deed het niet voor minder dan 958 duiven: 1 P. Koks, 2 C. Gooijers, 3 J. Smeekens, 4 J. van de Laar, 5 J. Verheijen, 6 A. Oomen, 7 en 8 P. Graumans, 9 A. Marijnissen 10 J. Roovers enz. Afdelingsconcours van de zaterdagvliegers op St. Denis: 1 Geerts te Klundert, 2 Bol te Klundert, 3 Hein van der Horst te Klundert, 4 De Ruyter te Fijnaart, 5 Lambregts te Heiningen, 6 Hollander te Klundert, 7 Achterdenbos te Fijnaart, 8 Roks te Fijnaart, 9 Van Ham te Heiningen, 10 Combinatie Wico te Klundert enz. De eerste ereprijs nationaal Dax Entente Beige wordt gewonnen door Gebr. Gattrijsse te Moere met de „Wittentik", broer van de „Draaier" (le prijs na tionaal Royan) en de „Negentig" (le prijs nationaal Libourne). Dat zijn dus drie nationale over winnaars van een enkel kweekkoppel, het zijn de sterkste duiven ter wereld. De cracks van André Busschaert te Waregem zijn gekweekt van een volle zuster van deze drie Cattrijsse-cracks. In ben ze eergisteren in de Vlaanders gaan bezien: fantas tische. Allemaal goeie. DEN BRUINEN GROTE TOUR VEERTIENDE ETAPPE 1 Hoban (G.B.) 201,5 km in 6.13,58 (met bon. 6.13,38); 2 Reybroeck (Rode Duivels Belg) 6.17,56 (met bon. 6.17,46); 3 Vandenberghe (Belg) z.t. (met bon. 6.17,51; 4 Godefroot (Rode Duivels Belg), 5 Karstens (Ned.), 6 Grain (Coqs Fr.), 7 Janssen (Ned.), 8 Van Schil (Rode Duivels Belg), 9 Swerts (Rode Duivels Belg), 10 Lemeteyer (Fr.), 11 Huysmans (Belg), 12 Durante (It.), 13 Basso (Primavera It.), 14 Wilde (W.- Dld.), 15 Jacquemin (Rode Duivels Belg), 16 Samyn (Bleuets Fr.), 17 Spruyt (Belg), 18 Brands (Belg), 19 Schepers (Ned.), 20 Schleck (Zw.-Lux.), 23 De Roo (Ned.), 32 Maliepaard (Ned.), 50 Harings (Ned.), 75 Van der Vleuten (Ned.), 93 Zilverberg (Ned.), 98 Haast (Ned.), allen z.t. als Reybroeck 6.17,56. Gemiddelde van de etappe: 32,329 km per uur. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Pingeon (Fr.) 82.15,50; 2 Letort (Bleuets Fr.) op 4,05; 3 Jimenez (Sp.) oj 5,00; 4 Balmanion (Primavera It.) op 5,48; 5 Gimondi (It.) op 6,15; 6 Aimar (B'r.) op 7,02; 7 Janssen (Ned.) op 8,39; 8 Van Clooster (Rode Duivels Belg) op 13,20; 9 Huysmans (Belg) op 13,43; 10 Puschel (W.-Dld.) op 14,47; 11 Brands (Belg) op 14,52; 12 Bodrero (Primavera It.) op 15,48: 13 Monty (Belg) op 16,02; 14 Haast (Ned.) op 16,04; 15 Bayssiere (Coqs Fr.) op 16,30; 16 Castello (Espe- ranza (Sp.) op 17,00; 17 Schutz (Zw.- Lux.) op 17,18; 18 Poulidor (Fr.) op 18,39; 19 Samyn (Bleuets Fr.) op 19,20! 20 Manzaneque (Esperanza Sp.) op 20.05; 31 Karstens (Ned.) op 25,55; 54 Schepers (Ned.) op 38,38; 69 Van der Vleuten (Ned.) op 48,43; 70 Zilverberg (Ned.) op 49,11; 72 Harings (Ned.) op 50,54; 84 De Roo (Ned.) op 1.00,47; 90 Maliepaard (Ned.) op 1.12,52. PUNTENKLASSEMENT 1 Reybroeck (Rode Duivels Belg) 111 pnt; 2 Janssen (Ned.) 92 pnt.; 3 Riotte (Fr.) 81 pnt.: 4 Karstens (Ned.) 80 pnt.; 5 Godefroot (Rode Duivels Belg) 72 pnt. PLOEGENKLASSEMENT 1 Engeland (Hoban, Metcalfe, Lewis) 18.49.50; 2 Rode Duivels (Belg) 18.53,48; 3 4 Nederland (Karstens, Janssen, Sche pers) en België z.t.; 5 Frankrijk z.t. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1 Frankrijk 248.46,58; 2 Primavera Ut.) 249,05,47; 3 België 249.06,10; 4 Ne derland 249.08,35; 5 Spanje 249.12,54. KLEINE TOUR TWEEDE ETAPPE 1 Duyndam (Ned.) 2.53,11 (met bon. 2.52,51; 2 Guimard (Fr.) 2.53,34 (met bon. 2.53,24); 3 Wagtmans (Ned.) 2.53,34 (met bon. 2.53,29); 4 Koechli (Zwits.) 5 Bianco (It.); 6 Gaconne (It.); 7 Vrijders (Belg); 8 Oramuccio (It.); 9 Pecchielan (It.): 10 Pintens (Belg); 11 Den Hertog (Ned.); 12 Troche (W.-Dld.); 13 Samy (Fr.), allen 2.53,34; 14 Guyot (Fr.) 2.54,22; 15 Heintz (Fr.), 16 Buckley (G. B.), 17 Gouverneur (Fr.), 18 Regamey (Zwits.), 19 Linares (Sp.), 20 Opde- beek (Belg), allen in 2.54,22; 28 Holst (Ned.) 2.55,23; 33 Schepers (Ned.); 41 Piet Tesselaar (Ned.) beiden in 2.55,23; 78 Hans Tesselaar (Ned.) 2.57,05. De Spanjaarden Anguera. Duenas en Jimenez kwamen na de sluiting van de finishcontrole binnen. Gemiddelde van de etappe: 40,881 km per uur. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Giaccone (It.) 6.08,31; 2 Conti (It.) op 1,39; 3 Guimard (It.) op 3,15; 4 Wagt mans (Ned.) op 3,25; 5 ex aequo: Bian co (It.), Bramucci (It), Pintens (Belg), Pecchielan ((It.), Den Hertog (Ned.), allen op 3,30; 10 Gouverneur (Fr.) op 4,18; 11 Koechli (Zw.) op 4,46; 12 Guyot (Fr.) op 4,55; 13 Weckx (Belg) op 5,19; 14 Buckley (Eng.) op 5,32; 15 Bilic (Zuidsl.) op 5,33; 16 Troche (W.-Dld.) op 5,34; 17 ex aequo: Langehegern (Lux.) en Opdebeeck (Belg) op 5,46; 19 Duyndam (Ned.) op 5,53; 20 ex aequo: Cavalcanti (It.), Brazdira (Tsj.) en Holst (Ned.) op 5,56; 27 Schepers (Ned.) op 7,23; 56 Piet Tesselaar (Ned.) op 12,35; 65 Hans Tesselaar (Ned.) op 14,17. PUNTENKLASSEMENT 1 Guimard (Fr.) 36 pnt.; 2 Giaccone (It.) 30 pnt.; 3 Bianco (It.) 26 pnt; 4 Duyndam (Ned.) 25 pnt; 5 Conti (It) 25 pnt.; 6 Wagtmans (Ned.) 22 pnt.; 14 Den Hertog (Ned.) 8 pnt. PLOEGENKLASSEMENT 1 Nederland (Duyndam, Wagtmans, Den Hertog) 8.40,19; 2 Italië 8.40,42; 3 Frankrijk 8.41,30: 4 België 8.41,30; 5 Zwitserland 8 42,24. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1 Italië 19.02.33; 2 Nederland 19.09,42; 3 Frankrijk 19.10.23; 4 België 19.11,44; 5 West-Duitslarid 19.19,33. (Van onze sportredactie) ACHTMAAL De Ronde van Acht maal, die morgen weer draait, heeft een rijk verleden. Samen met de Acht van Chaam behoort deze koers in Acht maal tot de oudste van Brabant. In het verleden heeft deze ronde een groot aantal bekende winnaars gekend en ieder jaar weer slaagt het actieve comité erin een sterk veld aan de start te krijgen. Weliswaar heeft men nu uiteraard niet de beschikking over de renners, die in de Kleine Tour zitten, maar het rennersveld is toch zeker acceptabel. Als grote favoriet gaat natuurlijk Kees Koeken van start. Deze jonge ama teur uit Achtmaal heeft zich in korte tijd een reputatie opgebouwd, waarop veel oudere renners jaloers zijn. In eigen gebied zal hij natuurlijk proberen de overwinning in de wacht te slepen. Het zal moeilijk zijn om hem van de bloemen af te houden. De grootste te genstand zou moeten komen van Ad van Overveld (Zegge), Bouwe Minne- kus (Zuidland), Tocnnie Barfcen (Klun dert) en Wimke Prinsen (Hank). Deze amateurs, 85 in totaal, moeten 100 km rijden. De start vindt om 15.30 uur plaats. De aspiranten gaan reeds om 12.00 uur van start. \oor deze categorie staat 30 km op het programma, mot als voornaamste kanshebbers de streek- renners Damen, Simons (beiden uit Zundert) en Van Loon (Zegge.) Tachtig nieuwelingen worden om 13.30 uur weggeschoten voor een af stand van 100 km. De strijd zal hier bijzonder interessant worden, omdal als voornaamste rivalen Buermans en Priem de strijd aan zullen binden. Priem is snel, Buermans een doorzet ter. Voor Stroosnijder moeten deze twee het meest oppassen. Deze 27e Ronde van Achtmaal gaat over het parcours Achtmaalseweg, Corneliusstraat, Van den Berghstraat, Past. de Bakkerstraat en weer de Achtmaalseweg. Dit parcours is onge veer 1.400 m lang en staat als zeer snel bekend. 1 Z 3 4 5 6 7 8 9 ÏO 11 1Z 13 14 15 2 6 4 b 6 «y 9 10 ii 12 li 14 16 Horizontaal: 1. vuurtoren, plaats in N.-Holland; 2. koninklijk, bijwoord, opera van Verdi: 3. maanstand, wilde rozelaar, keurig; 4. onbep voornaamw., insekteneter, sint (afk.), dag der week; 5.. land in Europa, kweeksel, lied; 6. deel van de bijbel (afk.). boom, Turks bevelhebber, slede, meisjesnaam, dof; 7. tussenzetsel, shceik. element (afk.), volk, plaats in Drente; 8. profeet, rund, voorvoegsel, stad in Italië; 9. zwem- wiek, scheik. element (afk.), vogel, pepervreter, profeet; 10. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), rijkaard, loon, spits toelopende strook; 11. water in N.-Brab„ zeker tijdperk, bijwoord, tel woord, eerwaarde heer (afk. Lat.); 12. spoorrichel, zijtak Main, onbekende, ongaarne: 13. weefsel met kleuren, broedplaats v. vogels, plaats in Frank rijk: 14. aanw. voornaamw., ontken- ning, plaats in Gelderl., jongensnaam, rivier in Duitsland; 15. vracht, nummer (afk.), voorzetsel, plaats in Gelder land. Verticaal: 1. stad in Duitsland, verse haring (Z.N.), inhoudsmaat (afk.) 2. verzoekschrift, meisjesnaam, water in N.-Brab., geluid v.e. ezel; 3. vertegen woordigster, voorzetsel, maand v. h. jaar, voorwerp om te snijden: 4. spij ker, standvastig, voorvoegsel: 5. afkor ting van dona, gelijk, scheik. element (afk.), plaats in N._Brab.; 6. telwoord, soort van kabeljauw, rekening, vloei stof; 7. munteenheid v. Iran, paarde- vlieg, andere naam v. Turken; 9. zij tak Donau, gebod, gesloten, voor naamw., myth, figuur; 9. soort van hond, vroeger koningstitel in Peru, gislmiddel, 10. plaats in Drente, plaats in Duitsland, gesloten; 11. een zekere, vette vloeistof, niet van hetzelfde ge voelen, geheel de uwe (afk. Lat.); 12. zijtak Garonne, mak, bep. aank. voor naamw., water in Friesland; 13. me taalsoort, plaats in N.-Brab., rivier in Duitsland; 14. plaats in Gelderl,. meis jesnaam, voegwoord, Europeaan, juf frouw; 15. doorweekt, slobkous (Z.N.); plaats in N.H., scheik. element (afk.); Oplossing: Horiontaai: 1 pijn, 3 nerveus, 9 kat, 11 Made, 12 erts, 15 kabel, 16 smaad, 18 op, 20 tol, 21 ons, 22 de, 23 som, 25 be stand, 29 bis, 30 net, 32 naald, 33 pas. 35 ter, 37 sri, 38 dal. 40 of, 41 kol, 42 ara, 43 ei. 44 bes, 45 aap, 47 arm, 49 Son, 50 kraag, 52 dam, 54 kin. 55 Haar lem, 57 kim, 59 ik, 60 mos, 61 rem, 63 la, 64 eerst, 66 salon, 68 idee, 69 ende, 71 los, 72 ellende, 73 pad. Verticaal: 2 ijs, 3. nabob, 4 edelen, 5 rel, 6 Ees, 7 Urmond, 8 stand, 10 af, 11 mat, 13 sas, 14 mos 17 hes, 19 pon, 22 dis, 24 met, 26 sas, 27 tartaar, 28 Ali, 29 bal, 31 teken, 33 paard, 34 bos 36 ros, 38 dra, 39 sip, 44 bon, 45 ara.' 46 pal, 48 mak, 49 sik. 50 Kassei, 51 ge rand. 53 mil, 54 kip, 55 horde, 56 melde 58 mak, 60 mei, 62 moe, 65 tel, 66 sen 67 do, 70 sa. Een sportjournalist van De Gel derlander hoorde op Duindigt en kele paarden, die moppen stonden te vertellen. De beste was: „Op een schip vond een transport van wed- strijdpaarden plaats. Midden op de oceaan kreeg de boot een aanvaring en om het schip te ontlasten moest de kapitein een paard overboord zetten. Er werd geloot. Een Engelse volbloed werd aangewezen. Fier stap te hij naar de reling, hinnikte luid keels „God save the Queen" en sprong overboord Maar één paard was niet genoeg. Bij de tweede lo ting werd een Frans paard aange wezen. Die hinnikte uit volle borst „Vive la France" voordat hij zich in de oceaan stortte. Maar er moest nóg een keer worden geloot. Nu trok een Nederlands paard zijn doodvon nis. Uit volle borst riep hij: „Leve Israël" en trapte een Arabische hengst het water in. „Trouw" is ook in Knokke geweest en vertelt, dat Brian Epstein, de grote Engelse beat-manager, die on der andere de Beatles groot heeft gemaakt, Jerry Rix „excellent" vond. Tromv schrijft: „Dat is dan weer leuk. Er praat ook eens iemand, die echt een beetje verstand heeft van lichte muziek. Dat kom je in Knok ke zelden tegen". Daar kan Willem Duys het mee doen. Een Tsjechische filosoof, Chalu- pecky, is momenteel in Nederland voor een tentoonstelling van Tsje chische kunstenaars. In een inter view vertelde hij: „In Praag is er een jongerenbeweging aan de gang. We hebben eigen beatgroepen, de pil via de arts, de minimode, er zijn geen sanct-ies meer tegen homofie len, hallicunerende middelen wor den in de vorm van peppillen ge- gebruikt, de jeugd pakt zijn pilsje in een van de iduizend cafés en heeft een eigen beatcentrum. Generatie- problemen bestaan bij ons niet". Dialoog in Knokke: Nellens (ca sinodirecteur) tegen Duys: „Weet u eigenlijk wel wie ik ben? Ik ben de keizer van het Casino". Duys: „Weet u eigenlijk wel wie ik ben? Ik ben de keizer van de Nederlandse televisie". De president van het groot-semi narie Warmond (inmiddels opgehe ven), W. J. de Graaf in een inter view over het celibaat en over zijn studenten, die het niet met de paus eens waren: „Ik denk maar aan de uitspraak van Wim Kan: „Een stu dent is een vent, die de ruit ingooit van de zaak, waar hij later commis saris wil worden". „Tk. begrijp nooit goed,, waarom velen in dit land jonge mensen met lang haar alleen om die reden in een bepaalde hoek willen drukken". (Toon Hermans Een Amerikaanse professor heeft staaltjes van bijgeloof gedurende twintig jaar verzameld. Er zijn hele mooie bij: wie een paardehoofdstel boven zijn bed hangt, heeft geen last van nachtmerries. (Dat is het beroemde paardehoofdstel aan de müüuuuur). Bijen verkopen brengt ongeluk. Van wratten kim je afko men door een touwtje aan een kikker te binden en als een bokser bij het binnenstappen van de ring een vriend groet, verliest hij de wed strijd. Fluiten speelt een grote rol in het bijgeloof. In de Alpen mag er in pe rioden van lawinegevaar niet geflo ten worden, omdat de inwoners vre zen dat daardoor de sneeuw los raakt. Zeelieden en mijnwerkers be horen tot de mensen, die het meest bang zijn van fluiten, zegt de Ame rikaanse professor. Zelfs vele jour nalisten houden staande, dat fluiten op de redactie ongeluk brengt. Afijn, de professor gaat een encyclopedie van het bijgeloof schrijven. Ben be- nieuwd, of onze zwarte katten, die je op vrijdag de 13e, terwijl je onder den ladder doorloopt, tegenkomt, daar ook in staan. Vandaag is er rustdag in de Tour, dus Janssen wint de Tour niet. MERIJN ADVERTENTIE) Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-dahgs Algemeen Abonnement.Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/n» 9 jaar half geld.

de Stem | 1967 | | pagina 11