HULST Middelburgse houthandel uit binnenstad naar groot- industrieterrein OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Pastoor Heijnen jubileert Schorrebloemrit was moeilijk Wat SMIDJE VERHOLEN Krediet ZUID-BEVELAND ONA gehuldigd Beëdiging officieren te Middelburg Zeeuwse Hond van veehandelaren 50 jaar leefwarmte-voorlichtingscaravan Alleen kolen geven leefwarmte. fists! U bent welkom 13 en 14 juli van 14-21 uur Kaaiplein - Aardenburg 'V EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 an de Knap Mutator fiAGRLAB ©E STEM VAN WOENSDAG 12 JULI 1967 (Van een onzer verslaggeefster) MIDDELBURG. De N.V. Houthandel v/h Den Bouwmees' ter aan de Kousteensedijk in Mid delburg zal, als alles volgens plan verloopt, verhuizen naar het groot-industrieterrein aan de Kle- verskerkseweg in de stad. Aanleiding tot deze verplaat sing zijn de plannen van het Mid delburgse gemeentebestuur voor een nieuwe Koningsbrug. De hui dige brug is beweegbaar. De nieu we brug wordt echter een vaste verbinding. Bij een onderzoek bleek dat de uit- voer van dit plan schade zou veroorza ken aan de houthandel. Dit bedrijf voert nu het grootste deel van het hout rechtstreeks per binnenschip op haar terrein aan de Kousteensedijk aan. Deze toevoermogelijkheid wordt door een yaste brug afgesneden. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg is om ver schillende redenen blij met de voorge nomen verhuizing van het bedrijf De yerplaatsing past, aldus b. en w., in bet streven van de gemeente om bedrijven uit de binnenstad zoveel mogelijk naar de industrieterreinen over te brengen. Overigens waren er al contacten tus sen het gemeentebestuur en de houthan del bij de eerste voorbereidingen tot uitbreiding van het oorspronkelijke groot-industrieterrein. B. en w. achten deze verhuizing en sanering zodanig van belang dat het volgens het college verantwoord is de houthandel een tegemoetkoming te ver strekken in de investeringskosten in yerband met de verhuizing. Daarom zal de raad in de eerstvol gende vergadering worden voorgesteld het bedrijf een bedrag van 235.000 gul den tog te kennen. In het raadsvoorstel merken b. en w, verder op dat zij de verhuizing in sa menhang met de plannen voor de vaste verbinding een gelukkige omstandig heid achten, omdat bij de bepaling van de hoogte van de tegemoetkoming eveneens de schade, die anders aan het bedrijf zou worden aangericht, in de overwegingen kan worden betrokken. B. en w. hechten zoveel waarde aan een goed industrieel klimaat, dat het hen niet verantwoord voortkomt om, los van de juridische kant van de zaak een maatregel te treffen, die schade aan een bedrijf veroorzaakt, zonder daar van gemeentezijde iets tegenover te stellen. Uit de terzake bestaande jurispruden tie kan namelijk worden afgeleid dat de temeente niet schadeplichtig is door et'maken van een vaste brug. Kwadendamme Schietöng Victoria De handboog vereniging „Victoria" hield haar schie ting op de beide staande wippen. Er waren 75 schutters van 17 verenigingen. De uitslag van de eerste wip: hoofdvo gel: niet afgeschoten, le zyvogel: M. de Jonge van Willem Teil te Ovezande, 2e zijvogel: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, le bovenkal: Jac. de Baar van Willem Teil te Ovezande, 2e bovenkal: P. Voet van Vooruitgang te Kwadendamme, le onder kal: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande, 2e onderkal: P. Peeters van Victoria te Kwadendam me, le klep: Jac. Platschorre van Zorg vliet te Ellewoutsdijk, 2e klep: mevr. Steenaert-de 'Winter van A.D.L.M. te Kwadendamme, 3e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme, 4e klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme. Meeste kleine vogels: C. Bek yan Soranus te Heinkenszand, 10 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofd vogel: A. de Jonge jr. van Soranus te Heinkenszand, 2e hoofdvogel: A. de Jonge jr. voornoemd, le zijvogel: C. Steenbakker van Victoria te Kwaden damme, 2e zijvogel: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande, 3e zijvogel: P. Ver- muë van Jac. v. Beieren te Goes, 4e zy vogel: verloot, le kal: J. Rijk van Eens gezindheid te 's Heerenhoek, 2e kal: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande, 3e kal: Leo de Jonge van A.D.L.M te Kwadendamme, 4e kal: P. Vermuë yan Jac. v. Beieren te Goes. Meeste kleine vogels: A. de Jonge Hz. van Willem Teil te Ovezande, 7 stuks. Wolphaartsdijk Kermisschietlng. De handboogver eniging „Doel naar Hoger" hield haar schieting op de staande wip. Er waren 38 schutters van 11 verenigingen aanwe zig. De uitslag is als volgt. Hoofdvogel niet afgeschoten, le zijvogel: J. Bon gers van Zeelandia te Ovezande, 2e zij- vogel: G. M. Geense van Edele-Hand- boog te Oudelande. le bovenkal: mevr. Van Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 2e bovenkal: P. Ver muë van Jac. v. Beieren te Goes, le on derkal: G. M. Geense van Edele Hand boog te Oudelande, 2e onderkal: Jac. Priem van Zeelandia te Ovezande, le klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwa dendamme, 2e klep: C. D. Raas van Willem Tall te Ovezande, 3e klep: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande, 4e klep: J. Bongers van Zeelandia te Ove zande. Meeste kleine vogels: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 4 stuks. Souburg Jubileum pastoor Op 19 juli s.a. viert pastoor M- Opgeuoordt van de St.-Martinusparochie te Oost. en West- Sburg zijn 25-jarig priesterjubileum. Deze dag zal in de strikte privé- sfeer worden gevierd. De parohciële viering vinidt plaats op 2 en 3 septem ber a-s. Westkapelle Zandfiguren Woensdagmiddag or ganiseert de V.V-V- Westkapelle op het badstrawd een wedstrijd in zandfigu ren maken. Begonnen wordt om 1 uur en men kan zich opgeven bij de VVV- tent. Bedrijfsvoetbal Morres won in een goede en snelle wedstrijd tegen Dessv met 21. Voor de rust wau Morres duidelijk de betere ploeg. Zij nam na 22 minuten de leiding door een af standschot van de mee opgerukte spil Berty Suy. De Schepper verhoogde met een bekeken kopbal de voorsprong tot 2—0. Na de hervatting was Desso meer in het offensief. Verder dan één doelpunt van Saby de Kesel in de 11e minuut kwam men echter niet: 21. Schieting Bij S. Lijbaart werd een scliieting gehouden. De uitslag luidde als volgt: Wip I. hoge vogel: P. Bogaert, Ter hole, le zij vogel: J. de Beul, St.-Jan steen; 2e zijvogel: V. de Vos, Hulst. Wip IIhoge vogel: P. Bogaert, Ter hole, le zijvoigel: A- Adriaansen, Hulst, 2e zijvogel: F. v. Swaal, Hulst. Het kampioenschap van Hulst en om streken, dat aan reze schieting was verbonden, werd na een spannende strijd gewonnen door Alf. Schauwaiert- De kampioen ontving als prijs een be ker en een trui. Brandje In hotel De Eenhoorn te Oostburg is door onbekende oorzaak brand uitgebroken op een bovenkamer, waar linnengoed in een ledikantje vlam had gevat. Men slaagde erin het linnen goed aan de zijde van de Raamstraat' naar buiten te gooien waar het met schuimblussers werd gedoofd. De ge alarmeerde brandweer behoefde niet op te treden. De verzekering dekt de schade. ONA gehuldigd In de zomeravond voetbalcompetitie in het rayon Sas van Gent is ONA een elftal van de N.V. Glasfabriek en N.V. Zuid-Chemie glansrijk kampioen geworden. Deswe ge zijn de spelers gehuldig din hotel Royal" te Sas van Gent in aanwezig heid van het bestuur van de Zomer avondvoetbalcompetitie, de vereni ging van scheidsrechters en afgevaar digden van de besturen van de deelne mende elftallen, CSM, SVG, Corn Boys Veteranen en uiteraard van ONA zelf. De aanvoerder van ONA, de heer J. Janssen mocht uit handen van de heer R. Marqini van het bestuur van de zomeravondvoetbal de wisselbeker in ontvangst nemen. Na het officiële ge deelte bleef ieder nog lang nakaarten over het verloop van dc. competitie waaraan maar 4 bedrijven uit Sas van Gent hebben deelgenomen. Met het oog hierop werd de wens uitgespro ken, dat volgend jpar minstens zes elftallen in het rayon Sas van Gent de strijd met elkaar zouden aanbinden. Expo Sas De tentoonstelling van de middenstand in Sas van Gent, die van 29 september tot en met 3 oktober wordt gehouden begiint al vaste vor men te krijgen. Vooreerst heeft men overeenstemming gekregen over de naam van de tentoonstelling waarvoor reeds 32 deelnemers uit Sas van Gent inschreven. De naam zal luiden EXPO SAS 420. Dat 420 duidt op het aantal bestaansjaren van Sas van Gent. De oppervlakte van de tentoonstelling be slaat 1800 vierkante meter en men zal de beschikking hebben over de twee grote expositie- en amusementstenten. De standplaats waarover men aanvan kelijk nogal wat hoofdbrekens had is vastgesteld op het stuk grond aan de Prinsenkade te Sas van Gent rechts voor de brug over het fcanaaL Over at tracties en artiesten hoopt men binnen kort meer te kunnen zeggen. Zondag 16 juli viert pater L. Heijnen o.s.f.s., pastoor van de parochie „De verrezen Christus" zijn zilveren priester, feest. Na de plechtige H. Mis in de Tri. niteitskerk om elf uur, recipieert pas toor Heijnen met zijn familie in de kleu terschool aan de Anna Bijnsstraat, ach ter de Triniteitskerk. Aardenburg Intrede ds. H. Faber De Neder lands hervormde kerk heeft weer een predikant: ds. H. Faber, die voordien het ambt uitoefende in het Belgische Roeselaere, is bevestigd door ds. I- Faber uit Ouwerkerk, zijn vader. Hij zal zowel de gemeente Aardenburg als de gemeente Sint-Kruis leiden. Naast vele gemeenteleden waren ook veel ge nodigden in de Sint-Baafskerk aanwe zig. Namens het gemeentebestuur wa ren aanwezig wet houder E. Lansu en secretaris J. Paridaen. Eerstgenoemde sprak de nieuwe predikant toe. Verder voerden het woord pastoor Martemis uit Aardenburg, die met zijn kerkbestuur aanwezig wa., ds. Vis van de doops gezinde gemeente en ds. Noorloos van de gereformeerde kerk. Alle geestelij ken spraken de wens uit dat er te Aardenburg een goede samenwerking zal zijn. Ook van de doopsgezinde ge meente en de gereformeerde kerk wa ren de bestuursleden aanwezig. Na mens de classis IJzendijke sprak de heer Dekker uit IJzendijke. Voor de kring Sluis voerde ds. H. B. de Nee- ling uit Zuidzande het woord. Namens de beide kerkeraden werd een wel komst woord gesproken door de heer P. Beun van Sint.-Kruis. De dienst (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Op de binnenplaats van de Generaal-majoor Berghuyska- zerne in Middelburg zullen vrijdag 14 juli 15 officieren worden beëdigd. De bijeenkomst is 's morgens om half 12. (Van een onzer verslaggeefsters) ZIERIKZlEE De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Bond ,van Veehan delaars bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er donderdagmiddag 13 juli om 2 uur een feestvergadering worden gehouden in het Huis van Nassau te Zierikzee. werd geleid door de consulent ds. Balk uit Sluis. Na de dienst was er in de voor-kerk een korte receptie. Clinge Benoemd. De heer E. Colsen, on derwijzer aan de r.-k- St.-Bernardus- sohool te Clinge is met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd aan de la gere technische school te Terneuzen. Philippine Café Marinet Het café „het Hoeks- ke" te Philippine, dat onlangs is ver kocht en in handen is gekomen van de heer M. P. Faas uit Terneuzen is zowel in naam als in bouw volledig veran derd. De aloude en bekende naam Het Hoekske werd. veranderd in „Marinet" en het interieur onderging een grote verandering. Kermis Zaterdag 15, zondaig 16 en maandag 17 juli 1967 wordt te Philip* pine de jaarlijkse kermis gehouden. Be halve een wielerkoers en de diverse kermisbals zijn ex* ook voor de kinderen weer de gebruikelijke vermakelijkhe den. (Van onze correspondent) CADZAND In Cadzand werd voor de tiende achtereenvolgende keer de Schorrebloemrit verreden, een een auto rally en oriëntatierit over een lengte van 39 kilometer, met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur. De ze rit werd georganiseerd door de plaatselijke yVV, met de medewerking van de regionale autoclub WZA. Er na men 55 automobilisten en een tiental bromfietsen aan deel. De rit plaatste de deelnemers voor verschillende moei lijkheden. Zo liepen veel deelnemers strafpunten op bij het Wapen van Cad zand. Zij sloegen af bij een wapen waarin de diagonale streep verkeerd was getekend, terwijl een straat verder het juiste bord stond opgesteld. De VW had voor een attractie gezorgd dioor het aanbieden van een portemonnee met in scriptie. Burgemeester J. A- Leenhouts reikte in café Buitenlust de prijzen uit. De uitslagen luiden: Bromfietsen: 1. Johan de Wispelaere. Sluis; 2. André de Lijzer, Cadzand. Autoklasse: 1. J. *t Gilde, Hoek, 35 winstpunten; 2. A. Faas, Terneuzen, 34 winstpunten; 3. Van Hijfte, Biervliet, 32 winstpunten; 4. W. Groosman, Sluis, 30 winstpunten; 5. W. Maenhout, Water landkerkje, 53 strafpunten. (ADVERTENTIE) En wé komen er mee naar u toe! Fijne gelegen heid voor u om 's wat meer te horen èn te zien van leefwarmte. We hebben films, haardmodelien én interessante folders. En natuurlijk zullen we verder graag al uw vragen beantwoorden over gezellig en modern kolen stoken. Leefwarmte! Jan Janssen, die er voor het start schot van de Ronde van Frankrijk geen enkele twijfel over heeft alten bestaan dat het groen of geel hem voor de ogen schitterde, wordt op steeds aanzienlijker afstand gereden en komt derhalxe ook hoe langer hoe minder voor in het hoofdstuk van televisie-interviews met succesvolle hardfietsers. Vaderlands ge zien vinden we dat wel jammer, maar anderzijds verdient een knaap, die zijn makkers voorhield (we citeren „J"): „Goed rijden, want anders koffers pak ken en naar huis", allesbehalve beter. Ook op het zangvlak blijken de zaken voor Nederland weinig rooskleurig. Gis teravond moest onze Knokkeploeg in de ring tegen Engeland en hoewel wij op dit ogenblik (van schrijven) het offi ciële resultaat van de match niet ken nen, hebljep we er slechts weinig ver trouwen in dat die uitslag negatief zal uitvallen voor de drie-sterrenpres- tatie der Britten. Ondanks de in ijl tempo gechraterde Pieter Gomans, be roemde vaders, de zwartgeverfde oogle den en de gewaagde jurk, die op advies van Duijs werd aangetrokken .om de mannelijke juryleden te beïnvloeden. We vragen ons nu alleen nog maar af wie er het hardst zal lachen: Kees Pellenaars of Lou van Rees? Wij duimen in elk geval voor Wout Wagtmans. N.R. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Met droefheid geven wij u kennis dat na een kortstondige ziekte in het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda is overleden, voorzien van het H. Sa crament voor de zieken, onze beminde Heer broer, behuwdbroer en oom de Zeereerw. Heer JOSEPHUS PETRUS BERNARDUS CONSTANT VAN HORSIGH Era. pastoor van de parochie van St.-Cornelis te Achtmaal, op de leeftijd van 74 jaar en in het 48e jaar van zijn priesterschap. Breda C. van Horsigh M. van Horsigli-Coonen Zundert: E. van Horsigh Breda B. van der Bom-van Horsigh J. Moes-van Horsigh J. Moes en de neven en nichten Zundert, 11 juli 1967 Margriet van de Laeroord 5-6 De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe u wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen vrij dag 14 juli a.s. om 11 urn- in de parochiekerk van St.-Cornelis te Achtmaal, waarna de begra fenis aldaar. Woensdag en donderdag wordt in. genoemde kerk om 20.00 uur het rozenkransgebed gebeden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de pastorie. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Ignatiusziekenhuis. Bezoek aldaar van 15.00 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. BIJ AANSLAGEN gisteravond in Hong kong zijn twee doden en een twintigtal gewonden gevallen. De regering kondig de een uitgaansverbod af en legde het openbaar vervoer, het doelwit van de gewelddadigheden, stil. DEN HAAG- Geslaagd voor hef examen Frainis m-o-a: W- A« C. M- van Erven (Tilburg) en M- A- van der Lin de (Middelburg). DEN HAAG. Geslaagd voor de akte m-o.-a tekenen: P- T- van Arkel (Tilburg), P- H. Blom (Tilburg), G. H- Broekman (Tilburg), P- J- M* F- Deuss (Tilburg), M. J. M- Duffhauss (Tilburg), E- M- Görts (Tilburg), C- W- Gulbbels (Tilburg), C- J. M- Hamanin (Tilburg), M- R- barones van Hövell tot Wester vlier (Tilburg), E- J- de Keijser (Til burg), H. Lichtendaihl (Goes), Y. J. A- Kroon (Tilburg), C- M. M« Kroon (Til burg), H- LichtendaJhl (oGes), Y- J. A. Meijèrs (Breda), A- A- J- L- Oberen- dorff (Tilburg), J. B- Vert y Ros (Til burg), J. B. A. J. Vreeke (Tilburg). Aanvullend examen m-o- tekenen-a: J- A- PMlippus (Oosterhout), J- A- T. G- van Ravensteiin (Tilburg), A- J. Sinke (Tilburg), J- G. J. M- N- Smeets (Til burg) en C- M. J. van Staveren (Til burg). 's-GRAVENHAGE Aan de Haagse Academie slaagde voor Lichamelijke opvoeding voor het kandidaatsexamen M.O. de heer J- A. Harthoorn uit Goes. GENT Aan de Koninklijke Acade- mie voor schone Kunsten te Gent slaagde de heer F. Rammeloo uit Sas van Gent met onderscheiding voor de afdeling sierkunsten. HOOGERHEIDE Lagere landbouw school. Geslaagden: H. Bruijns, Roosen daal; A. Hectors, Huijbergen; W. Her' mus, Roosendaal (met lof); I. Kuijlen, Woensdrecht; A. Mous, Woensdrecht (met lof); C. van Oosterhout. Wouw; A. Sanders, Huijbergen; A. Uitdewilli- gen, Wouwsche Plantage (ook diploma handmelken); M. Vermue, Lewedorp; B. IJsebaert, Axel. Allen ontvingen diplo ma van de school, diploma van werk- tuigencursus aan Landbouwpraktijk- school te Schoondijke en diploma ma' chinaal melken. TILBURG Mej. M. Wijne uit Sas van Gent slaagde te Tilburg voor het diploma secretaresse instituut Schoe- vers. Morgen donderdag 13 juli: Hans- weert: 6-46 en 19.09 uur, Terneuzen: 6.14 en 18.38 uur, Vlissingen 5-43 en 18 09 uur, Wemeldinge 7-33 en 19-53 uur. VEERE Schotse hulzen Fototentoonstelling, (laatste dag.) vlissingen Stadhuis: 10-17 uur Tentoonstelling Zeeuwse beeldende kunstenaars. Alhambra 20 uur The Sound of Mu sic a.l. MIDDELBURG Vleeshal 10-17 uur Tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta". Miniatuui Walcheren geopend van 9 18 uur. City 20 uur The Sound of Music, a.l. ZIERIKZEE 's-Gravensteen 14-17 uur Tentoonstel ling Piet Bulthuis (Zierikzeese periode) Burgershuis 10-17 uur Kunsttentoon stelling. hulst Stadhuis Expositie Jac. de Jonge GROEDE Jeugdgebouw „Franse kerk" 19.30 uur, filmvoorstelling a.l. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Kogels voor Mr. Solo, 14 J. LAMSWAARDE Zaal Hon. Claessens: 15 uur, vakantie- schiettng. GRAAUW De Friezen, 15 uur, vakantieschieting, staande wippen. HULST Stadhuis Expositie Jac de Jonge ZIERIKZEE Burgerweeshuis 10-17 uur kunstten» toonstelling. 's-Gravensteen 14-17 uur Tentoonstel ling Piet Bulthuis (Zierikzese periode) Huis van Nassau 14 uur Feestverg. 50* jarige Zeeuwse afd. van Ned. Bond van Veehandelaars. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, geopend van 9- 18 uur. Vleeshal: tentoonstelling „Middelburg stad in de Delta", 10-17 uur. VLISSINGEN Stadhuis: 10-17 uur Tentoonstelling Zeeuwse beeldende kunstenaars. BOSCHKAPELLE A. Stallaert, 15 uur Vakantieschieting. GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Vakantieschieting 1190„Jij hebt het niet zo erg begrepen, hè, op de lieftallige secretaresse van de firma Meyer en Vijfde- ribbe?" grinnikte kolonel Plimmp. ,,Dat is d'r eigen schuld", stamelde Sjeems Pond schor, en het klamme angstzweet brak hem u/it bij de gedachte aan wat er allemaal nog méér gebeurd was. „Ik... ik maak te gewoon een geintje...", vervolgde hij. „Ik... ik zei, dat er kilo's onstuimigheid in één Pond gingen. Ge woon een onschuldig woordspeünkje dus. En... en toen vroeg ik hoe het met haar hartje was gesteld. En., en toen antwoordde ze dat ze best 'es met me naar de bioscoop wou..." Kolonel Plimmp lachte zich bijna wezenloos toen hij de grote geheime agent daar zo geknakt zag zitten. „009 verslagen door Theodora Dubbelsnufgrinnikte hij. „Ja, ja, Sjeems. Ik ken het hele verhaal. X-03 heeft me alles zelf verteld. Ze wou wel 'es met je naar de bioscoop, maar jij wou niet omdat je middenin een moeilijke zaak verwikkeld zat. Een andere keer misschien, zei je toen. En die andere keer is nü, waarde Sjeems. In de eerste plaats wil ik geen nare stemming onder mijn geheime agen ten. En in de tweede plaats zou ik het maar doen, om dat Theodora X-03 een bijzonder lief meisje is. Er steekt véél meer achter dat gezichtje dan je zo zou zeggen ,,Gaat u dan maar met haar naar de bioscoop", gromde de geplaagde 009.... Intussen amuseerde smidje Verholen zich dol met Theodora X-o3. Haar wang gloeide nog van de klapzoen en ze kirde; „Kijk 'es, meneer Verholen. We zijn bijna thuis. Daar beneden ons, ligt Gravendrecht al I" „Dat heb ik nog nóóit uit de lucht gezien!" zei de smid verrast. Prachtig, hè Dé rivier, de havens, de straten, kerken en gebouwen, en in de verte de zee Geweldig

de Stem | 1967 | | pagina 2