FINALES ANTICLIMAX NA TIEN DAGEN SENSATIE OP WIMBLEDON Billy King veroverde alle titels ZWITSERLAND A TLETIEK ONTMOETING Fr ie Nou wens van Willem II naar NAC WIMBLEDON-SPELERS MAAKTEN ER OP DE METS 'N POTJE VAN Nederland verloor onnodig punten DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 JULI 1967 Grote klasse Falen Ongeslagen Record Ger Saris (NAC) naar Tilburg Jim Ryun liep wereldtijd op 1500 meter J:, k. a. Volkswagen bestel '64 F.z.g.st. te bevr. J. v. d. Enden peatrixstr 18, St. Willebrord Relcrum-garage vraagt steed# Jaanrijdingvrije auto's v.a. 1983 Ite koop. Min. Kanstraat 1820 Breda, tel. 01800-39900. ,Van grote maatschappij, le leigenaar V.W. de Luxe '63. I>e- Jze zuinige wagen verkeert in ■onberispelijke staat en is niet fc/an nieuw te onderscheiden. Mvlet roldak, windscherm, sier- Bringen, veiligheidsriemen, enz. ■Ieder onderzoek gaarne toege- ■staan. Vaste prijs 2750.-. Tel. ■01608-3094. Utrecht - Breda. Aangeb. te utrecht 4 k-flat op 2e verd. prettige omgeving. Gevr. te Breda oi omg. flat of heel hui« llnl. 030-30234 of Pearsonlaan lil, te Utrecht iGoed gelegen café tegen wo- ning te ruil. omg. Breda, Br. fond. no. SK 94175. 4 pers. caravan te huur staanpl Westkapelle. Nog vrij vanaf 129 augustus. A J. Bekers, 1 Schlmmelpennickstraat 22 Breda !j Wegens omstandigheden te h. I prima gemeubileerde vakantie- woning (annex boerderij) vrij |voor geheel seizoen. Ligging 1 Mid. Zeeland Z. Bev. Te bevra- gen Tel. 01106 - 497 b.g.g. 219. Naar Antwerpen per B.B.A.- lijndienst rechtstreeks. Vertrek van Station N.S. minstens ie der uur v.v. voor bezoek Die rentuin, Vogeltjesmarkt of ge zellig winkelen Zaterdag 15 juli rijden wij naar Den Haag en Scheveningen. Prijs f 11,00 p. p. Inlichtingen en boekingen: „Reburo" n.v. Herengracht 5. Terneuzen, tel. 01150 - 4051 ANWB Bonds Autorijschool D. C. de Jager, Bylocquestraat 19, Axel, tel. 01155-665. Heer, 65 jaar, weduwnaar, zoekt weduwe of alleenstaande dame, 55 tot 65 jaar om tot een huwelijk te komen. Br. ond. no. 15270-K4. Nette jongeman 32 j. p.g. vast werk zoekt kennismaking met een net meisje lft. ong. tussen 25 en 30 j. Br. ond. no. SK 94177. loration, Cambridge, Mass* U.SJW, LONDEN (ANP) „Vandaag wilde ik winnen voor m^jn coach Frank Brennan. H\j maakt het niet zo goed en ik hoop dat het nieuws van mijn overwinning hem zal helpen bij zijn herstel". Dat zei Billy Jean King-Moffitt zaterdag na het behalen van alle drie titels, die er op Wimbledon voor de speelsters zijn weggelegd. In de finale van het dames enkelspel had zij precies een uur nodig om de hardnekkige weerstand van de warm aangemoedigde Ann Jones te doorbreken (63, 64). Met Rosemary Casals won zij in de beste partij van de dag met 911, 64, 62 van Maria BuenoNancy Richey en na een half uur rust sleepte zij de aankomende coach van het Britse Davis- Cupteam, de Australiër Owen Davidson naar een victorie door in het gemengd dubbelspel met 75, 62 te zegevieren over Maria Bueno en Ken Fletcher. De enige, die voor Billy Jean King ooit het maxi male aantal titels behaalde, was haar landgenote Doris Hart in 1951. De vierde titel van de laatste dag was voor de Zuidafrikaanse com binatie Frew McMillan/Bob Hewitt, die in het heren dubbelspel d© baas bleef over de zeer teleurstellende Roy Emersonen en Ken Flet cher (6—2, 6—3, 6—4). De 23-jarige Billy Jean King had weinig lust het behoud van haar in 1966 voor het eerst veroverde titel in het dames enkelspel uitbundig te vie ren, al leidde zij 's avonds aan de zijde van John Newcombe het traditionele Wimbledon-bal in. Tijdens de halve finale van het dames dubbelspel van vrijdagavond Moffitt/Cawals tegen Jo nes Wade was de 52-jarige coach van het Amerikaanse tweetal Frank Bren nan met een lichte hartaanval naar het ziekenhuis overgebracht. Hij is altijd de man geweest, die de successen van Billy Jean heeft voorbereid en hij kweekte in enkele jaren zijn tweede ontdekking Rosemary Casals op tot een waarde volle dubbelspelpartner, nadat Karen Susman-Hansen het reizen moe was ge raakt. Het slechte nieuws maakte van Billy Jean een grimmige vechtster en het was niet haar schuld, dat Wimbledon 1967 na tien uitbundige dagen vol van verrassingen twee tamelijk oninteres sante finaledagen beleefde. Dank zij het feit, dat Ann Jones voor het eerst in tien jaar de Wimbledon-finale bereikte was ook op de laatste dag de belang stelling overweldigend. Voor het eerst in de negentig jaar dat de kampioen schappen worden gehouden stroomden in twaalf dagen meer dan driehonderd duizend toeschouwers door de poorten. „Het volgend jaar kom ik terug", be loofde Billy Jean King. „Dan probeer ik groot slam te halen". Ann Jones' com mentaar op deze poging Maureen Co- noly te" evenaren was: „Daar zou ik mijn geld niet op willen zetten. Billy is een groot kampioene op het gras van Wimbledon, maar ze heeft nog nooit in Parijs gewonnen. Ze is pas eenmaal in Australië geweest (1964) en heeft in eigen land bij de kampioenschappen van Forest Hills nog nooit overtuigd". Toch heeft Billy Jean King op het lijstje van de grote Wimbledonwinna- ressen recht op een plaats vlak onder Maria Bueno in haar grote dagen. Haai serveren, volleren en vooral anticipe ren was van grote klasse. Na de 86 van de openingsset tegen de Zweed«e Ingrid Lofdahl stond ze tot en met de finale tegen Ann Jones slechts veer tien games af. „Ik ben echt niet traag, maar het was voor mij een lichamelijke onmogelijkheid op tijd terug te zijn als Billy Jean haar volleys dan naar de ene dan weer naar de andere hoek van de baan stuurde", verzuchtte Ann Jones, die ook nu weer bij de interviews werd bijgestaan door haar echtgenoot. „Ze zorgde voor een lang niet slecht spektakel, niet", merkte de 58-jarige industrieel vergenoegd op. Inderdaad gaf Ann Jones beter partij dan men mocht verwachten. Het is bekend dat ze niet graag speelt als het waait. Maar de vlagerige wind, die zaterdag de zeilen boven de koninklijke loge hevig deed klapperene bezorgde haar minder moei lijkheden dan Billy Jean King. Het "A<" r Amerikaanse meisje sloeg vele volleys in het net. Niet minder dan zestien maal stond de Britse op het punt een door braak te forceren. Slechts eenmaal ge lukte dat, toen Ann Jones van 1—3 in de tweede set terugkwam tot 33. Prompt daarop verloor de Britse 'haar eigen slag. De andere keren was Billy Jean op die belangrijke momenten su perieur. Juist dan scheerden de riskan te volleys met het goede effect over de netband. Juist dan serveerde Billy Jean op haar sterkst. Er was niets dat de Britse kon doen dan proberen de rallies te rekken tot zich een gunstiger mo ment zou voordoen. Die kans kreeg ze eenter niet. Billy Jean kwam naar het net met de regel maat van een opkomende tij. Was de return eenmaal gelukt dat gebeurde niet al te veel. want' Ann Jones sloeg de eerste service vrijwel altijd in dan schoot ze naar voren en er moest een heel knappe passeerslag komen, wil de het gebrilde Amerikaantje niet met een snelle reactie de bal dood in het Britse vlak laten vallen. Nadat Billy Jean op 43 was geko men in de tweede set, kreeg Jones nog een laatste kans toen de Amerikaanse in de achtste servicegame tweemaal een dubbele fout sloeg. De lob, die haar op deuce had kunnen brengen, ging echter net uit. Nog eenmaal won Jones haar opslag. Toen maakte BiUy Jean de partij op het tweede matchpoint en kon zij voor de tweede maal de grote schaal in ontvangst nemen uit handen van prinses Marina. Twee oud-Wimbledonkampioenen kwamen daarna nog op de baan. Roy Emerson, die voor dit toernooi nog as piraties had op het felbegeerde „groot slam" faalde in de finale van het' he ren dubbelspel volkomen. Hij gaf zijn partner, de in Engeland zeer populaire Ken Fletcher onvoldoende steun. Maar zelfs al zou de samenwerking tussen de beide Australiërs ideaal zijn geweest, dan zou het nog de vraag zijn geweest of zij Bob Hewitt en Frew McMillan de baas hadden kunnen blijven. In het Zuidafrikaanse Davis-Cupdubbel speel de de als altijd met een pet getooide McMillan een vrijwel foutloze wedstrijd. Zijn racket hanterend als een cricket bat was zijn afmaken aan het net do delijk. Een geheel andere Indruk maakte het optreden van de Braziliaanse drievou dige Wimbledon-kampioene Maria Esther Bueno. Vooral dank zij haar for midabel serveren en smashen werd de finale van het dames dubbelspel het meest aantrekkelijke element van deze laatste dag. De gracieuze Bueno onder vond echter te weinig steun van de met zonnehoed getooide Nancy Richey. Aan de andere kant was Rosemary Casals vooral in de tweede set in topvorm. „Ik wil geen tweede viool spelen bij een cello", had de kittige Spaans-Ame rikaanse tevoren verklaard. Als coach Frank Brennan haar had zien spelen, had hij trots kunnen zijn. c;yea* KinS laat trots de enorme wisseltrofee zien die zij dit jaar voor (e a€hter een volgen de maal wist te veroveren. Gespannen en met de tong uit de mond vecht Billie voor wat zij Wibledon-titels te zijn. is. Zaterdagavond bleken dat drie AMSTERDAM (ANP) Met een bij zonder homogene ploeg heeft Zwitser land de drielandenwedstrijd tegen Bel gië en Nederland volledig beheerst. De Zwitsers, die zich evenals België en Ne derland enkele weken geleden geplaatst hadden voor de halve finales van de strijd om de Europa-cup, beschikten op bjjna alle nummers over een goede tweede man, hetgeen van doorslagge vende betekenis bleek. De Helveten verzamelden op de twintig nummers een totaal van 177 pnt„ waarbij Nederland precies 50 punten achterbleef. De tegen vallende Belgen kwamen slechts tot 116 pnt. Nederland verspeelde kostbare punten door diskwalificatie van Piet Tamminga op de 100 m (twee valse starts) en de blessure van Wijnand Bladt die op de 800 m, na bijna een ronde, de strijd moest staken. Onnodig verlies leed de Nederlandse ploeg ook omdat verscheidene atleten, die er kennelijk nog niet van doordron gen zijn, dat men zich bij het beoefenen van topsport bepaalde opofferingen moet getroosten, wegens vakantie ontbraken. De weinige Nederlandse hoogtepunten waren evenaring van het Nederlands re cord polsstokhoogspringen door Servee Wijsen (Kimbria, Maastricht) (4,40 m), de dubbele overwinning van Rijn v. d. Heuvel en Fred van Herpen op de 400 m en de eerste plaatsen van Marius Bos (400 m horden) en Nol Opdenoordt (5000 m). De vierde Nederlandse zege kwam op naam van de 4 x 400 m ploeg, die in een tactisch gelopen race de Zwitsers uiteindelijk toch nog ruim voorbleef. Zaterdag, toen 't verblijf op het veld door de voortdurende regenval bepaald geen plezier was, waren de prestaties navenant. Enig niveau hadden toen al leen het openingsnummer, de 110 meter horden en de 100 en 400 meter. Wim Blom moest op de 100 meter, na dat Piet Tamminga wegens twee valse starts was gediskwalificeerd alleen de Nederlandse eer verdedigen. De kleine PSV'er was bijzonder snel weg en tot kort voor de streep kon hij de leiding behouden. Tegen de sterke finish van Philippe Clerc, de donkere Zwitser, die dit seizoen verscheidene malen 10,3 Sec. liet afdrukken, was hij echter kansloos. Clerc was overigens van zeer grote waarde voor zijn ploeg. Hij had het be langrijkste aandeel in de Zwitserse overwinning op de 4 x 100 meter, door als laatste loper een achterstand van enkele meters weg te werken, terwijl hij met ruim verschil de 200 meter voor zich opeiste. Nol Opdenoordt gaat tijdens de 5000 meter als eerste over de finish. Tweede werd de Belg J. Dumon (69) en derde de Zwitser W. Muss (118). tigde (17.09), kwam ondanks de onaan gename weersomstandigheden weer dicht bij de 17.00 meter grens. De Delf tenaar werd met 16,77 m tweede achter de Zwitser Hubacher (16,87 m.) Rijn van de Heuvel, de ontdekking van dit seizoen op de 400 meter, bleef opnieuw in eigen land ongeslagen. De lange Rotterdammer had na ruim twee honderd meter het hele veld ingehaald en snelde toen met lange passen naar een onbedreigde overwinning. Fred van Herpen, de Nederlandse recordhouder op dit nummer, ving bij het uitkomen van de laatste bocht de aanval van de Belg Van Wijngaarden goed op en maak te daarmee het Nederlandse succes com pleet. Aad Steylen en Wim van Gerven speelden op de 10 km een knap tactisch spelletje. Éi de wetenschap dat de Belg Allonsius waarschijnlijk toch te sterk zou zijn, deed het Nederlandse tweetal alles om de Zwitser Mayer, die tot hal verwege de wedstrijd goed bij bleef, „kapot" te krijgen. Steylen, die door zijn vele lange afstandlopen, een enorme con ditie heeft opgebouwd, brak door voort durende tempowisselingen inderdaad de kracht van de Zwitser. In de laatste ki lometers moest Steylen - zoals verwacht - Allonsius laten gaan, maar zijn voor sprong op de teruggevallen Van Gerven en Mayer was zo groot dat zijn tweede plaats niet meer in gevaar kwam. Piet van der Kruk, die veertien dagen geleden in Kopenhagen een nieuw Ne derlands record bij het kogelstoten ves- Marius Bos was zondag de eerste die van het omgeslagen weer profiteerde. De Hagenaar liep op de 400 meter horden een sterke wedstrijd, waarin hij de slot- aanval van Wirz (Zwits.) knap opving. De Zwitser, die vallend over de streep kwam, kreeg dezelfde tijd 53.3 sec. Een aangename verrassing was de derde plaats van Henk Dost. Gaston Rnelants, de Belgische wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple chase, toonde de dui zend toeschouwers zijn fabelachtige tech niek op dit nummer. Zonder moeite trok hij van zijn concurrenten weg. Ondanks een kalm gelopen laatst# achthonderd meter kwam hij toch nog tot 8.44.4 De Zwitser Menet profiteerde evenals Willie Willems goed van het Belgische tempo. Menet kwam met 8.51.2 tot een Zwitsers record, terwijl Willems met 8.56.6 de tweede tijd uit zijn carrière liep. De 5000 meter leverde het enerverendste gevecht van de middag op. Dumon (Belg.), Huss (Zwits.) en No Opdenoordt gingen zij aan zij de laatste vierhonderd meter in. Dumon was de eerste die op driehonderd meter voor de eindstreep trachtte weg te komen. Zijn concurrenten trokken het gat echer direct dicht, waarna Opden oordt bij het uitkomen van de laatste bocht zijn eindsprint inzette. De Lim burger schoof onweerstaanbaar langs zijn tegenstanders en won in 14.18.8. Du- mcxn en Huss werden op 0,2 sec. tweede en derde. Piet Beelen, die halverwege het contact al verloren had, eindigde nis zesde. Piet Olofsen, die vorige week bij het speerwerpen voor de eerste maal dit seizoen boven de 70 meter was geko men (70,50), zorgde bijna voor een ver- rassing door de Zwitser Van Wartburg I PChniPK te vers^aan- Nederlander had tot kort x uuiimc.iv v00r het einde van het nummer met ste worp slaagde de massieve Helveet 70,58 meter de leiding, maar in zijn laat ste worp slaagde de massieve Helveet erin 70 cm verder te komen. Servee Wijsen, die in Amsterdam in zijn 41e interlandwedstrijd uitkwam, zag zijn pogingen om het nationale record polsstokhoogspringen te verbeteren, mis lukken. De Limburger kwam in zijn eerste poging over de 4,40 meter, een evenaring van het drie maanden oude record. Op 4,50 meter laaide hij echter. Tienkamper Werner Duttweiler zorgde met 4,62 voor een nieuw Zwitsers re cord. In het slotnummer de 4 x 400 m kwam evenals twee weken geleden in Kopenhagen het nieuwe nationale re cord er nog niet uit. Het viertal Rob Mahieu, Sjouk Tel, Fred van Herpen en Rijn van de Heuvel ondervond zo veel tegenstand van de Zwitsers, dat het uiteindelijk een duel op plaats werd. Sjouk Tel stelde de zege eigenlijk al veilig toen hij als tweede loper zijn Zwitserse tegenstander Montaalbetti feil loos opving en op het laatste rechte suk enkele meters voorsprong nam, die door Van Herpen en Van de Heuvel werd uitgebouwd. De uiteindelijke uitslag was: 1 Zwit serland 177 punten, 2 Nederland 127 pat., 3 België 116 put. (Van ome sportredactie DEN HAAG Relaxen was het motto waaronder de wimbledon- sterren gistermiddag o-p de Mets- banen in Scheveningen versche nen. Men kan het hen niet kwa lijk nemen na vele dagen tenissen in 's werelds belangrijkste tour- nooiMaar Tonie Roche legde het er wel een beetje te dik boven op. Met een gezicht vol vouwen die dieper werden naar mate hij door Tom Okker werd gedwongen er toch iets aan te doen, liep hij zuch tend over de baan. Het slotfeest van Wimbledon zat hem nog zwaar in de benen. De pas 22 jaar geworden Australiër werd een ge willige prooi voor Okker, die met 6-2 6-4 won en die in feite slechts hoefde te wachten tot Roche de bal weer tegen het net sloeg of zuivere plaatsen en Pilic die trachtte er toch nog drie sets uit te slepen. Dat lukte nog ook. In de eerste set hoefde Newcombe alleen maar in de derde game de service van Pilic te doorbreken om tot 64 te komen want daar na wonnen beide de service ca- mes. In de tweede set doorbrak Pi lic de service van Newcombe en kwam op 42 maar hem zelf overkwam dat ook en Newcombe kwam toen prompt op 44, zij het na vele malen deuce. De reactie van Wimbledon was bij Newcombe duidelijk. Hij zeeg na 54 neer op de stoel achter de umpire, verloor zijn service-came en moest na 6—4 zowaar nog aan een derde set beginnen. Weer nam Pilic een voorsprong maar toen na 33 Newcombe voor kwam in een game met 2 dubieuse beslis- zijn gemis aan de juiste lengte we derom demonstreerde. Binnen drie kwartier had Okker de slordig en weinig geconsentreerd spelende Tonie Roche naar de catacombe verwezen. De tweeduizend kijkers op de betonnen tribunes van di recteur Hans van Dalsum hadden er niettemin een hartelijk applaus voor over. Men verwacht niet veel anders dan zulk een expeditie en men was niet eens zichtbaar te leurgesteld dat wimbledon-koning Billy Jean King en het kleine duiveltje-uit-het doosje Rosemarie Casals op het laatste moment de match de match had gelaten. De winnaar bij de heren Newcombe was er immers. Hij kreeg de Joe goslaaf Pilic. De lange man uit Split met de formidable service wilde wel. Newcombe paste zich keurig bij hem aan en hoewel zijn shirt ook in deze partij niet drijf nat werd gaven zij een aantrekke lijke demonstratie. Fors mannelijk tennis met Newcombe als de man van de scherpe pass en het oer- singen van ballen in het net die niemand zag stoomde hij meteen door naar 63. Deze partij was in elk geval van een veeï hoger ge halte geweest dan de eersteIn dit toetje van ivimbledon vormde het partijtje dubbel tussen Okker- 'Pilic en Newcombe-Roche het na gerecht. Dubbelpartners Okker en Pilic voerden om de beurt een grappige solo uit, daarbij van tijd tot tijd afgewisseld door een rolvaste Newcombe. Alleen Roche bleef somber kijken. Dat Okker/Pilic tenslotte met 6-4 6-3 zegevierden, och, wie zal dat belangrijk vinden. De Metsmassa had zich geamu seerd en zo nu en dan toch nog van ongeëvenaarde tennisstuntjes kunnen genieten. Het is echtei niet waarschijnlijk, dat de wim- bledonexhïbition volgend jaar nog zal plaatsvinden, omdat er plan nen bestaan bij de internationale tennisfederatie om dergelijke de monstratiewedstrijden te verbie den. (Van onze sportredactie) BREDA Vanavond zal de 22-jari ge linksbuiten van Willem II, Fricky Nouwens het contract ondertekenen, dat het NAC-bestuur hem voorhoudt. Dit weekeinde zijn de onderhandelin gen tussen Willem II en NAC over de transfer van deze, volgens Kees Rijvers, „zeer goede" linksbuiten afgesloten. WILLEM II nam verder een speler van NAC over. De Meerveldhove- naar Ger Saris (24) tekende een con tract voor de Tilburgse eerste divisie club. Saris kwam en dit in tegen stelling tot Nouwens bij Willem II dit seizoen slechts zelden uit in het eerste elftal van NAC. Saris is afkom stig van de vierde klasser Marvilde Vandaar ging hij over naar de eerste divisie-club Eindhoven. In het eerste seizoen voor Eindhoven maakte hij veel doelpunten, reden voor NAC om hem te transfereren. In Breda is Saris echter nooit zo uit de „verf" gekomen. TEGELIJKERTIJD met de transfer» van Nouwens en Saris kwam het nieuws dat Arie Don ondanks alle andersluidende berichten tóch naar Holland Sport zal gaan. Don zette zijn handtekening ook niet onder het laatste contract van NAC. Holland Sport kreeg daarop ineens weer belangstelling, het geen zaterdag resulteerde in een be spreking tussen de besturen van NAC en Holland Sport. De Haagse vereni ging, die eerst niet het bedrag wilde betalen, dat NAC vroeg, kwam nu wel over de brug. Don dus toch naar Den Haag. HENK VAN LAATUM, een speler van het Utrechtse Elinkwijk zal het volgend seizoen voor Sittardia gaan spelen. Zaterdag zijn beide besturen en Van Laatum tot overeenstemming ge komen. Gelijktijdig veranderde Theo Netten (Sittardia) van vereniging. De 24-jarige Netten gaat naar Elinkwijk Overigens staan beide transfers evenals die van Frie Nouwens en Ger Saris los van elkaar en van een spelersruil kan dan ook niet gesproken worden. Elinkwijk heeft tevens de amateur Leo Luppens van het naar de eerste klasse gepromoveerde RKC (Waalwijk) gecontracteerd. ANDER NIEUWS van de voetbal- markt: MW trok de 28-jarige Guido Schoefs van de Belgische vereniging Waterschei-Thor aan. Eise Bosma (24), die het afgelopen seizoen uitkwam voor SC Cambuur tekende een contract voor de tweede devisie-club Heereveen. Ten bate van de scheidende Volen- dam-speler Dick Tol wordt op zaterdag 22 juli op het HFC-terrein in Haarlem een benefietwedstrijd gespeeld tussen Volendam en Haarlem. GEESTMAN, een van de oude getrou wen van Blauw-Wit, heeft een con tract getekend bij Telstar. Blauw-Wit heeft de volgende spelers aangetrokken: Wildbret (DWS), Schemmekes, Ruim schoot, Visser, Van Dijk (allen betaalde jeugd Ajax) en Stoove (Utrecht). Zij hebben eld drieduizend gulden ge kost. DE 25-JARIGE FRé SCHUTTE en de even oude Henk Mengerink hebben een contract getekend voor de tweede divisieclub Zwolsche Boys. Schutte kwam in het afgelopen sei zoen uit voor Spc. Drente terwijl Men gerink de kleuren van Spc. Cambuur verdedigde. LOS ANGELES (ANP) Tij dens de atletiekontmoeting tussen de Verenigde Staten en het Britse Commonwealth-team, die in Los Angeles gehouden wordt, heeft de Amerikaan Jim Ryun een nieuw fantastisch wereldrecord gelopen op de 1500 meter. Hij legde de middenafstand af in 3-33-1 en bleef daarmee 2.5 sec- onder de oude recordtijd van de Australiër Herb Elliott (3.35-6), dat deze op 6 sep tember I960 tijdens Re Olym pische Spelen in Rome vestigde. Twee weken geleden verbeterde Ryun in Bakersfield zij eigen we reldrecordtijd over de Engelse mijl met 3.51.1. Jim Ryun tijdens zijn race op de 1500 meter, die hij zou beeindigen met een verbetering van het we reldrecord op deze afstand.

de Stem | 1967 | | pagina 5