JEUGDRONDE het ploegenklassement JEAN REY: De eeuwige optimist Atletiekploeg voor interland samengesteld |Flapper Roosendaal leidt in Terug naar Roosendaal -papier voor uw -pen N.S.F. keerde ruim half miljoen uit JES NEN wagen sherming van ingle-G e motorolie] Even uitblazen mevrouw 5 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 JULI 1967 IK ES x Korteweg tations SWEGn.v. Klimke Europees kampioen dressuur „Eigen weg": roman voor jonge vrouw Nefertete in bikini Vakantiemenu voor tent of caravan Oranje trui voor Elderman; groen voor v. d. Sande ,Heel Europa" bij afscheid Hallstein GELIJK BESCHEIDEN WARM MENS Arbeidsongeschikt JAIR VAN INTER NAAR ROME Corrie Bakker won 200 meter Motorraceteam opgericht Opnieuw record voor Mosconi Geldig van 4-10 Juli I MJKl leven. Een leven in de n, lage versnellingen), g (lang en hard rijden, uw motor). Gulfpride e omstandigheden de Dubbele bescherming, in feite twee oliën in u Gulfpride Single-G Ifprfdcj LEIN 51, TEL. 37190 47013 BREDA f DEN HAAG (ANP) De Neder- J landse herenploeg voor de drielanden- atletiekontmoeting Nederland - België- Zwitserland, die zaterdag 8 en zondag 0 juli in Amsterdam wordt gehouden, is als volgt samengesteld: (tussen haakjes de beste seizoenprestaties): 100 meter: Wim Blom PSV (10.5) en Ad de Jong Diomedon (10.6); 200 me ter: Wim Blom PSV (21.6) en Sjouk Tel GVAV (22.0); 400 meter: Rijn van den Heuvel AVR (47.6) en Fred van Herpen GVAV (47.9); 800 meter: Wij nand Bladt VLTC (1.50.5) en Anton Blok (Suomi) (1.50.9); 1500 meter: Haico Scharn, Keien (3.49.0) en Wim Huizinga, GVAV (3.49.6); 5000 meter: No op den Oordt, Kimbria (14.18.0) en Piet Beelen, De Spartaan (14.23.2): 10.000 meter: Aad Steylen, Metro (30. 17.6) en Wim van Gerven, De Spar taan (30.13.6); 3.000 m steeple chase: Willy Willems, Kimbria (8.58.0) en Bram Wassenaar, AV'23; 110 m hor den: Peter Dellensen, AAC (14.7) en Marius Bos, VL—TC); 400 m horden: Marius Bos, VLTC (52.8) en Henk Dost, Delta Sport (55.0). Verspringen: Huub Pappers, Kim bria (7.43 m) en Cees Goverden, Thor (7.16); hoogspringen: Klaas Kanis, Da ventria (1.95) en Jan Borsje, Holta- land (1.93 m)hinkstapspringen: Joop Kant, VL—TC (14.49 m) en Jan Kui per, HAC (14.48 m); polsstokhoog springen: Servee Wijsen, Kimbria (4. 40 m) en Bert Krijnen, GAC (4.15 m); speerwerpen: Piet Olofsen, Hollandia (69.00 m) en Jan van Heek, Holland (68.30 m); discuswerpen: Harry Zitsen Achilles Top (49.30 m) en Eef Kamer beek, PSV (46.94 m); kogelstoten: Piet van der Kruk, AV'40 (17,09 m) en Cees van Wees, AAC (15.00 m); ko gelslingeren: Wim Schoemaker, LDA (50.32 m) en Eef Kamerbeek, PSV (45.36 m); 4 x 100 meter: Piet Tam- minga, Suomo, Wim Blom, PSV, Ad de Jong. Diomedon en Joop Kant, VL— TC of Rob Mahieu, VL-TC. 4 x 400 meter: Rijn van den Heuvel, AVTt, Fred van Herpen, GVAV, Rob Mahieu VL—TC en Tjerk Veiling-a, Blauw Wit. Aanvoerder is Eef Kamerbeek. AKEN (ANP) De Westduitse advo caat Reiner Klimke is op het CHIO van Aken met zijn paard Dux Europees kampioen op de dressuur geworden. Hij- verwees de Rus Iwan Kissimov die dus danig met Ikhor ae leiding had, naar de tweede plaats. Harry Boldt maakte het Westduitse succes nog groter door met Remus als derde te eindigen. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Zonder de Duitse nationale B-ploeg, waarvoor 15 Brabantse en Zeeuwse reserves in de plaats kwamen, begon woens dagmorgen in Roosendaal de jeugdronde-karavaan aan de eerste etappe naar Zundert v.v. Een stralende zon begeleidde de renners, die onder luide toejuichingen koers richting België zetten. De meute trok een fleurig lint door Roosendaals nieuwe woonwijk de Kroeven om al ras het geriefelijke Nederlandse asfalt te ruilen voor de botsende Vlaamse kasseien. Het laatste dorp voor de grens, Nispen- bereidde de jongens een feestelijke doortocht. „Eigen weg", het vervolg op „Ver boden terrein", roman voor cle jonge vrouw door Toos Zuurveen, is versche nen bij de uitgeversmaatschappij West- Friesland in Hoorn. Voor de dames en meisjes, die de eerste roman gelezen hebben, is „Eigen weg" stellig de moeite waard. Onlangs bespraken wij in deze rubriek „Verboden terrein", dat eindigde met het vertrek van Toos Eereweyns aanbedene naar Amerika. In dit nieuwe boek leest men hoe het Toos verder vergaat. Er zijn af en toe strubbelingen met de zoon van de fa milie op het landgoed waar zij haar Herbert heeft leren kennen. Hij flirt geregeld met Toos. Voor haar komt de grote teleurstelling als het buiten goed dreigt te worden verkocht en Herbert min of meer verplicht wordt met een rijk meisje in Schotland te trouwen. De zoon des huizes waagt zijn kans bij haar maar voor Toos be staat er maar één man. Alles keert zich natuurlijk tenslotte toch ten goe de. Voor liefhebsters van het genre is „Eigen weg" een welkome roman, maar zij die haar beroepsmatig moe ten lezen, valt de geforceerde schrijf trant op. Met de Nederlandse taal wordt ook niet al te fijnzinnig omge sprongen. Al op de eerste bladzijde heeft de schrijfster het over een „on menselijke" s+em. Dat is dan die van een papegaai. Over een paard wordt IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII Liz Taylor, de sfynx die grotere be kendheid geniet dan enige Egyptische heerser of leider, werd door Alexandre, de vorst van alle haarkunstenaars, ge coiffeerd met deze tweekleurige bad stof hoofdbedekking om erin aan net strand te Aoevén. Zij kreeg daarbij op het advies van Alexandre een make up als van verguld koper en pastel oranje lippen uit doosjes van Hubbard Ayer. geschreven, dat het wat meer „aan gekweekt" moet worden. Voor roman tiek zoekende jonge dames biedt „Ei gen weg" niettemin vele delicatessen. De vaxantietijd breekt weer aan en velen onder u zullen de komende we ken met tent of caravan er op uit trek ken. Stouw niet uw auto vol met blik ken stampot, maar geniet van de le vensmiddelen, die het vakantieoord u biedt. Öet is vooral in het buitenland een genoegen om eens volkomen andere dingen te kopen, maar bedenk wel dat er proviand voor de eerste dagen mee genomen dient 'te worden, zodat men ter plaatse ruimschoots de gelegenheid heeft om zich t« oriënteren. Gemakke lijk mee te nemen zijn o.a.: pakjes soep, melkpoeder, oploskoffie, kaas en knackebröd. Neem voor het bewaren van gekoelde flessen melk en karne melk, boter, kaas en vleeswaren zo'n praktische melkbewaarbox mee. Onder staand menu levert wellicht enkele ideeën op voor de maaltijden tijdens het kamperen. ZONDAG: Minestrone Sla met eieren én aardappelpuree (uit pak) Yoghurt MAANDAG: Stamppot rauwe andijvie met spek Watergruel van verse vruchten DINSDAG: Tomaten, paprikaragoüt met gehakt balletjes en macaroni Meloen WOENSDAG: Ratatouille met stokbrood Vanillevla DONDERDAG: Gebakken aubergine met geraspte kaas, rijst en kerriesaus Vruchtenyoghurt. VRIJDAG: Tomatensoep Vis in zure saus met aardoppeden en tomaten. ZATERDAG: Salade Ankaro Drie in de pan met appel. In gesloten formatie bereikte de ka ravaan, zonder dat er iets bijzonders" was voorgevallen, via Essen de Neder landse grens bij Achtmaal om meteen de richting Zundert te nemen. De lucht was inmiddels betrokken. Regenwolken en een aanwakkerende wind, deden de temperatuur gevoelig dalen. Na 27 kilo meter kregen de renners gelegenheid zich op te warmen. In het Zundertse sportpark De Wildert had de ravitaille ring plaats en kregen de ploegen rust, alvorens zij aan de meet verschenen voor de ploegentijdrit over 1 ronde op de wielerbaan. Terwijl ronde volgers zich in Zundert se etablissementen aan de bief zetten, ging de Engelse nationale keurploeg als eerste van start. Deze volledig uitgerus te equipe, met de winnaar van het vo rig jaar Barry Elson in de gelederen, ontwikkelde een enorme snelheid. Ge middelden werden gehaald van 40 tot 45 km per uur. Toch zal er in deze toer geen sprake zijn van een zo groot En gels overwicht als in 1966. Onder meer Denemarken heeft een zeer sterk vijf tiental afgevaardigd, terwijl Nederlandse ploegen bijzonder aan kwaliteit hebben gewonnen. Steeds meer jongens ver schenen in de ronde op een race- of sportfiets. Hoewel ze ten opzichte van hun collega's op hun gewone fiets, wor den belast met straf seconden, verschaft zo'n sportuitrusting toch voordelen, die niet met strafseconden genivelleerd kun nen worden. Het tweede Engelse team, dat van de Foxwood Cycling Club werd winnaar van de ploegentijdrit. Hey mans-Rosma len met jongens uit Vught legde met slechts één strafpunt meer, beslag op de, tweede plaats. De Roosendaalse Coca Colaploeg werd fraaie zesde, op de voet gevolgd door Dick Oole's Dagblad de Stemploeg en het Kikkeropteam, dat uit Bredanaars bestaat. Na de tijdrit kwamen de renners in het zadel voor het tweede gedeelte van de geneutraliseerde etappe, over 25 km. naar Roosendaal. De prachtige omgeving van Klein Zundert en van Schijf kreeg nog wat extra fleur door de zonnestra len, die erin slaagden tussen de yiolken- partijen door te komen. In het aard- beienland van Klein-Zundert stopten de scharen plukkers en pluksters voor een tijd hun arbeid, om de twee kilometer lange karavaan voorbij te zien gaan. De bezemwagen kreeg In deze omgeving de eerste klanten. De Engelse A-ploeg verloor 2 renners wegens materiaalpech. ze kregen snel gezelschap van Ad Tak uit Oud-Gastel en de Roosendaler D. Jeremiasse, P. van Oosterhout, C. Lau- wen en B. de Bruyn. Allen moesten we gens pech afstappen. Laatstgenoemde kon net voor de doortocht in Rucphen, waar veel publiek op de been was, weer op de trappers gaan staan. De pechvo gels komen vandaag weer in de strijd. O Ploegentijdrit op de Zundertse wielerbaan. Het WV-team maakt zich klaar voor de start. De Roo sendaler J. Free en de Hulste naren N. Fassaert en R. Zaman zetten de valhelm op. De sprint werd fewonnen door de elfjarige Roosendaler F. van der Sande uit de Goris-ploeg. Hij kreeg uit han den van Commando-commandant lt.-kol. J. C. van Woerden de groene militaire trui en een speciale Commando-pla quette. Tweede werd Bakker uit de Peugeot-ploeg en derde C. Aanraad uit Zegge van het team van Dagblad De Stem. Na de diverse onderdelen bleek Kees Elderman uit Vught (ploeg Heijmans) hèt best gekoerst te hebben. Hij kon zich in de oranje leiderstrui hijsen. De zwarte trui voor de grootste pechvogel was voor de Hagenaar Bram Wagner (ploeg Rembrandt), wiens ketting het begaf tijdens de militaire sprint. UITSLAG PLOEGENTIJDRIT: .1. Golden Wonder Quips 1677 straf- pdnten; 2. Heymans 1678; 3. Flapper 1680; 4. Denemarken 1690; 5. Engeland A 1719; 6. Coca Cola 1730; 7. Dagblad De Stem 1734; 8. Kikkerop 1742; 9. Boe renleenbank 1743; 10. Pelgeot Mishelin 1743; 11. Puch 1743. MILITAIRE SPRINT 1. Van der Sande 187 punten; 2. Bak ker 192; 3. Aanraad 195; 4. Groenen woud BN-ploeg 199; 5. Bayens Volks wagen 200; 6. Melsen Wit Roosken 200; 7. Joosten Revilac 202; 8. Notenboom Goris 203; 9. Brouwers Janus Dekkers 204; 10. Van Boxtel Puch 205. ALGEMEEN PLOEGENKLASSE MENT 1. Flapper, 2. Heymans, 3. Golden Wonder Chips, 4. Dagblad De Stem, 5. Coca Cola, 6. Puch, 7. Denemarken, 8. Goris, 9. Janus Dekkers, 10. Kik kerop. INDIVIDUEEL KLASSEMENT 1. Elderman 749 punten; 2. Sep (Flap per) 752; 3. Wood (Engeland) 752; 4. Govers (Janus Dekkers) 774; 5. Vrolijk (Boerenleenbank) 774; 6. Ch. Petit (Co ca Cola) 776; 7. Melsen (Wit Roosken) 778; 8. Braat (Flapper) 780. ETAPPE VAN MORGEN Morgen (vrijdag) de derde etappe naar Bergen op Zoom. Vooraf krijgen de renners in Roosendaal een zware cyclo-cross te rijden. In het Coenenpark is een lastig parcours uitgezet. De eer ste renner begint om 9 uur. Om 14 uur vertrekt de karavaan dan richting Ber gen op Zoom. De doortochten zijn als volgt: Roosendaal 14 uur, Wouwse Plantage 14.445: Bergen op Zoom (ka zerne) 15.30; Bergen op Zoom (Ge dempte Haven) 15.30; ravitaillering; vertrek Bergen op Zoom 16.05; Heerle 16.35; Wouw 16.45; Roosendaal 17.00. Vrijdagavond wordt in Roosendaal nog een nieuwelingenkoers gehouden, met deelname van streekrenners die vroeger aan de Jeugdronde hebben deelgenomen. De start is om 19 uur op de Markt. De laatste wagens in de karavaan kregen tussen Schijf en Rucphen nog te maken met een losgebroken paard. Juist nadat de renners van de Flapper-groep als laat sten gepasseerd waren, stormde het beest de weg op. Ongelukken deden zich niet voor. Na de verzorging in Roosendaal, be ëindigden de renners hun zware eerste rondedag met een militaire sprint over 175 meter. Het parcours m de Philips- laan leende zich uitstekend voor hoge snelheden. Knapen van 11, 12 jaar zoef den met een vaart van 50 km per uur over het wegdek. We hebben nog maal zelden onbenul liger interviews aanhoord, dan die welke we woensdagavond geoffreerd werden in „Holland Festival Magazine". Na een flits uit de tragedie Prometheus brach tén de camera's hoofdrolspeelster Elisa beth Andersen en haar regisseur van der Steen in beeld. De leutervragen die zij gesteld kregen raakten echter Aischylos noch Prometheus. Even later probeerde eén andere ondervrager wat dieper te graven in de balletproblemen van ene heer Stuif, die zich een keer in het En gels aangesproken hoorde als mevrouw Stuif. Maar gezien o.a. het kapsel van de dansfiguur, kunnen we ons deze ver gissing wel voorstellen. Erger was het dat we een kwartier later niet meer wisten waar het gesprek over gegaan was, hetgeen zowel kan duiden op een slecht herinneringsvermogen onzerzijds als op de gewichtloosheid van de ge- interviewde persoon. Wij houden het op het laatste! Daar we aan datgene wat Net één na het nieuws van acht uur bracht, geen boodschap hadden, hebben we op Net twee eens gekeeen hoe, de langgeleden met gouden plakken behangen, Jessie Owens het er als televisiecommentator zou afbrengen. Op vakkundige wijze waren de opnamen van nu in het Ber- lijnse stadion vermengd met die van de, in elk geval voor hem glorieuze Olym piade in 1936. En evengroot als toen sloeg O.wens zich door de weliswaar minder gecompliceerde moeilijkheden anno 1967. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL Op de afscheidsreceptie van Walter Hallstein waar „heel Europa" was viel het oplettende waarnemers op, dat Jean Rey slechts vluchtig de hand van de scheidende president van de Europese Commis sie drukte. Er werden nauwelijks woorden gewisseld tussen de man die door De Gaulle van zijn voetstuk werd gestoten en de man die er dank zij de Franse president op geplaatst werd. Jean Rey die vanaf 6 juli voor twee of vier jaar, aan het hoofd staat van de nieuwe Europese Commissie, ver dween snel te midden van de ruim tweeduizend diplomaten, hoge ambtena ren en journalisten, die ervoor gezorgd hadden, dat Hallstein zich nog een maal de president van Europa kon voelen. De 64-jarige Rey niet groot van stuk, ernstig gezicht, met goedige ogen die schuil gaan achter een zwaar brilmontuur het grijzende haar precieselijk gekamd heeft niets om op te vallen. Er werd voorzichtig wel naar hem gewezen, zo van „dat is 'm nou". Denk niet, dat de nieuwe president van Europa iets tegen Hallstein heeft en daarom zo vluchtig langs hem heenschoot. Het tegendeel is waar. Prof. Hallstein mocht zich verheugen in de sympathie van al zijn mede commissieleden, die allen zijn ge dwongen vertrek hebben gevoeld als een verarming. Maar de snelheid waarmee Rey in de massa verdween legt iets open van het karakter van deze Luikenaar. Op die avond gunde hij de glans van het presidentschap nog volledig aan Hallstein, de man die zijn stempel onuitwisbaar op het integrerende Europa heeft gedrukt. Rey is een bescheiden man, en zal dat in zijn nieuwe functie ongetwij feld blijven. Iedereen kende Hall stein. Jean Rey, die ook vanaf het begin lid van de Europese Commis sie is geweest, bleef altijd wat meer op de achtergrond en was daarom minder in brede kring bekend. En hij hecht ook weinig waarde aan publi citeit rond zijn persoon. Slechts over het werk dat hij doet wil hij graag spreken en ook dan niet over zich zelf maar over het belang van het werk. Hij werd geboren ln Luik op 15 juli 1902. Over enkele dagen bereikt hij dus de pensioengerechtigde leef tijd, maar dat zal hem niet verhin deren hard aan het werk te gaan. Hij is de zoon van een Zwitserse do minee, die zijn familienaam verbond met die van de aanzienlijke familie Gerard. Daarom kan Jean Rey er zich op beroemen dat zijn betover grootvader de eerste burgemeester van Luik was na de revolutie van 1830 en dat zijn grootvader deze stad bestuurde van 1891 tot 1900. 35 Jaar later deed kleinzoon Jean zijn intrede in de Luikse gemeenteraad. Hij was doctor in de rechten en scherpzinnig advocaat bij het hof van beroep in Luik. Weer vier jaar later werd hij kamerlid. Dat leidde tot het minister schap. Eerst, nauwelijks een jaar, minister van wederopbouw (1949- 1950) vervolgens van 1954-1958 minis ter van economische zaken. Aan het mlnist«r-z!jn kwam een einde toen in 1958 de commissie van de EEG geformeerd moest worden. Als minister van economische zaken was Jean Rey nauw betrokken ge weest bij de eerste jaren van de KSG en bij de voorberadende besprekin gen en onderhandelingen voor de EEG van de toenmalige Belgische re gering was de liberale politicus de regering was de liberale politicus de meest aangewezen man om lid van de commissie te worden. Hij werd daarin belast rhet de buitenlandse betrekkingen van de gemeenschap. In dat werk maakte Jean Rey pas naam toen de Kennedyonderhande- lingen over de tariefverlagingen in Genève begonnen. Of liever nog, toen deze onderhandelingen ondanks het pessimisme van velen, naar een goed einde liepen. Aan de naam Jean Rey waren toen bijvoeglijke naam woorden als optimistisch en vasthou dend verbonden. Na elke minister raad, waarin Rey verslag had uitge bracht over de stand van zaken, was het klassieke antwoord van onze Ne derlandse ministers op de vraag hoe het in Genève ging: „De heer Rey is nog steeds optimistisch". Dat was een gevleugelde zin, waarmee de he ren Luns en De Block hun eigen heel wat minder optimistische uit eenzettingen steeds begonnen. Rey heeft gelijk gekregen. Door zijn on vermoeibaar optimisme en door heel handig gebruik te maken van de speelruimte, die de ministers hem als commissie - onderhandelaar lie ten, heeft hij in Genève kunnen win nen. Hij heeft in Genève gestalte ge geven aan de overtuiging van Hall stein, dat de Europese Commissie voldoende gewicht heeft en stevig staat aan het hoofd van het Europa van de zes om zich te meten en zelf- HALLSTEIN standig te onderhandelen met welke andere blokken ook in de wereld. In zijn Geneefse tijd, heeft Jean Rey ongetwijfeld de aandacht van Parijs op zich gevestigd. Opvallend is geweest, dat tijdens de onderhan delingen de zes- inclusief Frank rijk steeds eensgezind achter Rey hebben gestaan. En toch, Jean Rey, zou waarschijnlijk nooit president van de nieuwe Europese Commissie geworden zijn, als niet op het Elysee De Gaulle de teugels in handen had gehad. Men kent de geschiedenis. Hallstein onaanvaardbaar voor Pa rijs, Maneholt idem, een Italiaan niet beschikbaar wegens nationale onenig heid. België had zich, in een perfect gespeelde bescheidenhid, afzijdig gehouden. Rey was niet de officiële kandidaat van de Belgische regering. Want, zo redeneerde men in Brussel we hebben nu al de Europese ge meenschappen en de NAVO binnen onze grenzen, de deugd van beschei denheid verbiedt ons nu ook nog een gooi te doen naar het voorzitte; - schap van de commissie. Maar in Parijs had De Gaulle zijn zinnen op Rey gezet. Misschien, dat zal later blijken, op basis van een misreke ning. Het valt niet te ontkennen dat Jean Rey zoals zovele malen een francofiel is. Evenmin, dat hij een stuk bescheidener is dan zijn voor ganger Hallstein. Die beide eigen schappen liggen de Franse generaal wel bij anderen. Maar de misreke ning van De Gaulle zal deze kunnen zijn, dat Jean Rey meer is dan een goed uitvoerend ambtenaar, die danst naar de pijpen van de nationale re geringen. Hij heeft lang genoeg onder Hallstein en met mannen als Mans- holt en Marjolin gewerkt, om ook hun overtuiging met zich te dragen. Hij mag zich dan niet zo hebben laten kennen als een Europeaan die voor aan op de barricaden heeft gestaan, hij stond er wel. Hij was en is een Europeaan, die zal trachten „zijn" commissie van veertien" de macht en de betekenis te geven, die in het verdrag van Rome zijn voorzien. Hij zal er niet in slagen zijn stempel even duidelijk op Europa te drukken als Hallstein heeft gedaan. De tijd daarvoor is te kort. Twee jaar en als hij nog een keer herkozen wordt, vier. Hij is ook minder dan Hallstein een man om stempels te drukken. REY Het Europa van de zes bevindt zich vanaf nu onder leiding van een man, die ongetwijfeld minder bril jant is dan de Duitse professor Geen koel intellectueel van wie het „L'Europe c'est mol" zal passen. Een warm mens, die het in zijn ver houding met Parijs wellicht wat slim mer zal aanleggen dan de nogal on genaakbare Hallstein. Op 6 juli is hij verhuisd van de zesde naar de achtste etage van het Europahuis aan de Blijde Inkomstlaan te Brus sel. Hij zal voorlopig, na zijn werk, de enkele honderden meters die hem scheiden van zijn woonetage aan de Wetstraat, te voet blijven afleggen. Daar zal hij zich, zoals zijn gewoonte is, ontspannen met klassieke muziek, veel Franse, Duitse en Engelse lite ratuur. Hij speelt zelf piano. Mozart en Bach zijn de favorieten. De week ends zal hij doorbrengen in zijn villa op 12 km van Luik, te zamen met zijn tweede vrouw Suzanna Ledent, en nu en dan in gezelschap van zijn vijf kinderen. Zijn eerste vrouw stierf in 1948 en liet hem vier kinderen: drie dochters en een zoon. Uit het eerste huwelijk van zijn tweede vrouw wiens echtgenoot in de oorlog werd gefusilleerd werden twee dóchters geboren. Een kwam bij een ongeluk om. Jean Rey zal, na de vrijgezellen- periode Hallstein aan het Brussel se societyleven een „Madame Euro pe" kunnen geven. Maar de kans daarop moet, gezien zijn strenge streven om werk en privéleven strikt te scheiden, klein geacht worden. Het tijdperk, Rey zal ongetwijfeld geken merkt worden door hard en naar bulten toe vrtf onopvallend werk. In december 1966 slipte ik met die auto. Ik raakte drie vingers kwijt en brak mijn arm op twee plaatsen. Het gips kan er pas in september af. Al die tijd heb ik mijn beroep: bak ker, niet kunnen uitoefenen. Tot mijn achttiende heb ik gestudeerd, en toen de zaak van mijn vader overgenomen. Geplakt is er dus niet, er zijn geen rentezegels te verzilveren. Op een be roep op de bijstandswet heb ik nul op rekest gekregen, omdat mijn 71-jarige vader zo goed als een oude man dat nog kan, de zaak voortzet, en er dus nog inkomsten zijn. Op die manier is een 71-jarige man gedwon gen voor zijn zoon en diens gezin te zorgen. En dan is me nog wel voor gehouden, dat belasting betalen recht geeft op de bijstandswet. Waarom voor anderen wel, en voor mij niet? Nu heb ik een beroep gedaan op de WAO, de wet op de arbeidsongeschiktheid. Maar op grond van deze wet krijg ik ook geen uitkering, omdat ik al enige tijd (de duizend gulden premie kon ik niet opbrengen) niet meer vrijwillig verzekerd ben. De middenstander betaalt wel belas ting, maar als het op uitkeringen aan komt valt hij overal buiten- WAALWIJK S. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft voor de eerste keer in 1967 gel den uit de sporttoto uitgekeerd voor een aantal sportaccommodaties, tot een totaalbedrag van f 505.000,-. Van dit bedrag is f 230 000,- bestemd voor accommodaties van 35 sportver enigingen fonds perdu te verstrek ken- Het resterende bedrag ad f 275-000,- is toegekend ten behoeve van de bouw van een sporthal in Hoogez and - Sap- pemeer en voor de bouw van een cen trum voor de binnensporten en de zwemsport in Hoensbroek, hiervan is f 100.000.- fonds perdu uitgekeerd, terwijl de overige gelden ad f 175.000,- als renteloos voorschot, beschikbaar zijn gesteld. Als tweede uitkering heeft het be stuur van de NSF gelden uit de sport toto beschikbaar gesteld tot een totaal bedrag van respectievelijk f 280.000,- ten behoeve van de bouw van drie sporthallen, in Emmeloord, Nieuw Ven nep en Bedum, verder voor een tennis bal in Den Haag (Mariahoeve) en twee sportzalen in Vlijmen en Someren. Van het bedrag wordt f 25.000,- ver strekt als renteloos voorschot, terwijl f 255.000.- fonds perdu zal worden uitgekeerd. MILAAN (ANP) De Braziliaanse voetbalster Jair zal het komende sei zoen de kleuren van Internazionale Milaan niet meer verdedigen. De A.S. Rome heeft de begaafde buitenspeler van de ploeg van Helenio Herrera overgenomen. ZüRICH (ANP) Corrie Bakker (Sagitta) heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in Zurich de 200 meter gewonnen in 24,8 seconden. De 16-jarige Zuidafrikaanse Pauline cra- men eindigde met 0,2 seconde achter stand op de tweede plaats. Bij het verspringen, dat met 6,43 me ter door de Poolse Irena Kirszen Stein werd gewonnen, eindigde Corrie met een sprong van 6,17 meter op de twee de plaats. De Roemeense Viscopoleanu bezette met 6,41 meter de tweede plaats. De beste prestatie werd gele verd door de Italiaan Eddy Ottoz. De Europese kampioen op de 110 meter horden noteerde met 13,5 sec. de sinel- ste tijd dit seizoen in Europa gelopen. DEN HAAG (ANP) In Den Haag is op initiatief van motorrenner Jan Huberts het „Motorraceteam Neder land" opgericht. Van de voorlopige werkgroep maakt onder meer deel uit de heer H. Burik, voorzitter van de sportcommissie van de internationale motorfederatie (FIM) Het motorraceteam heeft ten doel de positie van de Nederlandse motor- renners, allen privérijders, te verbete ren Een monteur ir. vaste dienst zal zich bezig gaan houden met de motó ren van de renners. Het bedrijfsleven heeft tot nu toe reeds tienduizend gul den toegezegd. MONACO (ANP) Alain Moscóni die dinsdag het wereldrecord op de 400 meter scherper stelde heeft giste ren te Monaco ook het wereldrecord op de 800 meter vrije slag verbeterd. De 17-jarige Fransman bracht het op 8 min. 46.8 sec. Het oude record stond sedert 15 januari j.l. op naam van de Australiër John Bennet. Deze kwam in Sydney tot 8 min. 47.3 sec.

de Stem | 1967 | | pagina 5