W as s then is goed baden is beter5 Jachthaven van de „Neuzen" SCHE Groe Biesbosch teleurgesteld over tegemoetkoming in landbouw- en dijkschade MIDDELBURG GOES SMIDJE VERHOLEN Wafeu TOETS*. NA TIEN JAAR MORELE STRIJD IN SLUIS GELD DOODZONDE' DROOG Dagblad De Stem Gironummer van rampenfonds WALCHEREN Folkloristische markt ZUID-BEVELAND Burgerlijke stand Van Wijk (RBC) Ajax naar Een goed bedoelde fooi55 EXAMENS Rijk vergoedt anderhalf van de zes miljoen Ook steun van de provincie B. J. Herman 25 jaar in dienst gemeente Meesterknecht Tholens vierde gouden jubileum T.v.-uitzendingen uit Wimbledon V oorliehtingsdag waterleidingmij Midden-Zeeland HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap - Mutator Amazones van Ne{ TILBURG DRAA GESCHENK AA HOGESCHOOL Oï DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG IPLI 1967 (Van een onzer verslaggevers) SLUIS „Wasschen is goed, baden is beter'*. Aldus een van de leuzen die werden meegevoerd in de stoet, die btfna 30 jaar geleden door de straten trok op weg naar het gloed nieuwe zwembad in de uit de Napoleon tische tjjd stammende vaart Sluis - Brugge. Toen, ongeveer tien jaar na de oprich ting van de zwemclub Het Vrije (dit jaar vermoedelijk 40 jaar oud), was zo'n leuze niet meer zo gevaarlijk. „Maar dat is ook wel eens anders ge weest", herinnert zich voorzitter J. Wa ge. Middelen om er dit jaar een feeste lijk zwemseizoen van te maken zijn er niet, of althans onvoldoende. Zater dag j.l. zijn er schoolzwemwedstrijden geweest in het inmiddels hard aan ver vanging toe zijnde bad van Het Vrije, maar daar zal het wel bij blijven .Bo vendien: het is niet eens helemaal zekeor of de zwemclub van Sluis werke lijk in 1927 is opgericht. ,.We zijn een paar jaargangen van onze notulen kwijt", zegt de heer Wage. „En on gelukkigerwijze juist die van de eerste iaren". Op dit punt laat ook zijn ge heugen hem in d'e steek, en hetzelfde geldt voor de andere man van 't eer ste uur, de heer H. F. Bogaard. bad. Nog wel klein van formaat (onge- veer tien kleedhokjes) maar het was een aardig begin. En wat het belang rijkste was: met algemeen goedvin den. De pret duurde echter kort, want een goed jaar later stond het bad droog omdat de Franse militairen bij him te- rugtocht voor de Duitsers de dijken van het kanaal bombardeerden. En weer ver huisde Het Vrije, nu naar de Stiers kreek. En van daaruit later weer terug naar het oude bad. Maar zonder ook maar enig materiaal, omdat alles in die eerste rumoerige oorlogsdagen spoorloos was verdwenen. Na de oorlog zorgde de gemeente voor een nieuw bad, op dezelfde plaats als het vroegere. Er werden enkele verbeteringen in aangebracht, zoals een betonnen vloer en een beduidend groter aantal kleedhokjes. Met ongeveer 20 leden dook ,,Het Vrije" rond de jaren dertig het ver enigingsleven in. En dat was in die tijd een provocerende zaak. Zwemmen was een bezigheid die gelijkstond met het bedrijven van de ergste „doodzonde". Dat gaf in de aanloopperiode die dan ook opmerkelijk lang heeft geduurd een berg problemen: zowel kerkeb'jke als burgerlijke overheid waxen aller minst bereid tot medewerking. Dat be tékende geen behoorlijk zwembad en voortdurend boze gezichten. We zijn allemaal begonnen in 't kanaal vertelt de heer Bogaard. „Voorbij het oude Bargehuis. Kleedgelegenheden waren er niet. Aan- en uitkleden deden we in een weitje langs de vaart". Dat ging een paar jaar goed totdat het de eigenaar van het weitje een beetje te gortig werd- „Er af", besloot hij kort en bondig. ,,Mijn hele gras gaat eraan". En de zwemclub ver huisde naar 't Schep, op de plaats waar later, het huidige zwembad zou worden aangelegd. Een voorval, typisch yoor die perio de, wordt verhaald door de heer Wage: „We hebben, toen we nog voor bij het oude Bargehuis ons bad had den, eens een bekeuring gekregen van de veldwachter. De man zag ons zwem men en beval ons uit het water te ko men. Dait deden we natuurlijk niet, maar de veldwachter was een taaie. Hij bleef op de kant met ons meelopen, zeker een uur lang. Toen moesten we er wel uit. Maar we waren zo slim om dat aan de andere oever te doen- Een paar vrienden hadden inmiddels onze kleren onder de ogen van de veldwachter weg gekaapt, en zo konden we 'm smeren. Maar een paar dagen later gaf hij ieder van ons een bonnetje in de brie venbus". Er zijn al Jaren plannen voor een nieuw bad, waarbij het zwemclub- bestuur een beetje jaloers naar Aar denburg dat kort na de oorlog een modern open bad bouwde kijkt. „Ons bad voldoet niet meer aan de ei sen", legt de heer Wage uit. „Het is wat met een mooie term natuurbad wordt genoemd". Dat geeft in het Slui- se geval herhaaldelijk aanleiding tot niet voorziene problemen. Zoals enkele jaren geleden, toen hel bad voor de duur van 'n paar weken gesloten moest worden, omdat een boer een paar kilo meter verderop zijn sproeiapparatuur in het water van de vaart had uitge spoeld- Of nog wat langer geleden, toen men vermoedde dat er de ziekte van Weil heerste, (het bad bleef toen het hele seizoen gesloten). „We zijn hard aan een nieuw bad toe, meent de heer Bogaard. Ma-ar zoals altijd, het geld. In 1939 was de publieke opinie t.a-v- het zwemmen zover veranderd dat men het ten minste niet meer als on zedig beschouwde. Er kwam 'n officieel Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat L telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland i one L M UB JONU tel. 6252, Goes tel 01150—4281. privé 7300. Goes, l'erneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Teraeuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsin-V laanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanieren: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU. tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2tó mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BREDA In de krant van gisteren heeft een verkeerd gironummer van het Nationaal Rampenfonds gestaan. Het juiste nummer is 9575. Vanavond begint op de Vischmarkt de eerste evenementenavond in een se rie van vijf in het kader van de Floklo- ristische Markt te Middelburg, waarbij verscheidene dansgroepen en orkesten op deze markt zullen optreden. Het eerste optreden is van het Vlissingse accordeonorkest „Accordeola" en de boerenblaaskapel uit Zonnemaire. Van af 13 juli zal men iedere donderdag kunnen smullen bij een mosselmaaltijd, die om 17.00 uur aanvangt. De andere evenementen zijn gepland voor 13, 20 en 27 juli en 3 augustus. Jeugdland De collecte voor de Stichting Jeugdland, die donderdag 29 juni is gehouden, heeft vermeerderd met het bedrag dat tijdens de voetbal wedstrijd Middelburg-Rheden was bij eengebracht, 1400,08 opgeleverd. GEBOREN: Marcel R. zv H. van Zwienen en M. Schenk; Klazina J. dv J. van Luijk en J. de Graaf: Jannetje C. dv P. Moerdijk en J. de Kok; Adriaan W. J. zv W. Wisse en J. de Koeijer; Johannis C. J. zv H. Bol en J. van Belzen; Reina dv G. van Keulen en J. Timmer; Marcel zv J. Bookelaar en A. Kaho; Maatje dv J. van 't Leven en J. Meeuwse: Alphonsus zv C. Verballen en H, van Schaik; Gerben zv M. Polderdijk en J. Kole; Johnny zv J. Vos en L, Verslui.!®; Fredericus zv H Peek en E. Goddijn; Antonius zv P. Verver en A. Aarts: Helena dv J. Vogel en J. Verkerke; Hendrik zv Th. Boot en J. Glerum. ONDERTROUWD: Jan Koene 22 jaar te Rheden en Anne- marie Hordijk 22 jaar. OVERLEDEN Cecile Brackx 76 jaar ongehuwd te Goes Jacob Geduk 94 jaar wedn van A. Ver burg te Wissenkerke: Gerard van Oos ten 85 jaar e.v. E. Mieras te Yerseke; Anthonia Vermeule 87 jaar wed. v. A. v. Garsel te 's-Heer Arend'skerke: Adri aan van den Hoek 13 jaar te Wester- schouwen, Serooskerke; Adriaan de Nooijer 48 iaar e.v. M. de Visser te Wis senkerke; Marius den Otter 85 jaar ev W. Stolk te Goes: Antonia van Ginkel wed. van W. v. Ginkel. GETROUWD Giis van Dalen 26 jaar en Maria van Wijck 25 jaar; Nicolaas van de Walle 9.1 jaar te Heikenszand en Cornelia Mol hoek 19 jaar; Louis Hertzberger 26 jaar en Helene Henderikx 25 jaar: Jan Tim merman 21 jaar te Zierikzee en Maria Lampert 25 jaar; Johannes Klaasse 28 jaar te Rijnsburg en Maatje Bickei- meijer 27 jaar; Johannes van Braai 25 jaar te 's-Gravenhage en Anna Duve- kot 25 jaar; Pieter Bolle 25 jaar te Rot terdam en Saartje varn der Linde 23 jaar; David Vermerris 27 jaar en Elisa beth Bakker 22 jaar (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Ajax heeft over eenstemming bereikt met RBC over de overgang van de RBC-linksbuiten Ton- nle van Wijk naar de landskampioenen. Ajax heeft overigens zijn reserve-doel man Ronnie Boomgaard overgedaan aan Haarlem. (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK ,,Je moet natuur lijk blij zijn, dat er eindelijk wat uit de bus is gekomen, maar het is van de andere kant toch ook begrijpelijk, dat wij hier in de Biesbosch tegen de achtergrond van een schade van vijf miljoen gulden na de wateroverlast in 1966, tegen die anderhalf miljoen, die nu als tegemoetkoming in de landbouwschade en de dijkschade beschikbaar zullen komen, aankij ken ajs tegen een goed bedoelde fooi." Aldus de heer J. v. d. Vorm, voorzitter van de Noord Brabant se Maatschappij van Landbouw in de Biesbosch. Dinsdag is bekend geworden door een mededeling van de minister van Ver keer en Waterstaat, drs. J.A. Bakker in de Eerste Kamer, dat de regering heeft besloten anderhalf miljoen gul den ter beschikking te stellen zulks na overleg met het provinciaal bestuur van Noord Brabant ter gemoetkoming in de landbouw- en dijkschade, die als gevolg van de overstromingen in 1966 in de Biesbosch zijn ontstaan. „De geste van de regering komt neer op een tegemoetkoming tot circa dertig procent van het totale schade bedrag. Wij kunnen dit temeer moeilijk plaat sen hier in de Blesbosch, wanneer we zien met welk een vlotheid, die wij de getroffenen overigens van harte gun nen, de schade in Tricht wordt gere geld. Daar gaat het bovendien nog I ,1 I eens om een schade waartegen men zich kan verzekeren. Wij hier in de Biesbosch kunnen ons niet tegen water overlast verzekeren. Men kan toch niet uit het oog verliezen, dat in de Bies bosch diverse bedryven op de rand van het faillissement zweven als gevolg van alle narigheden, die ze de laatste jaren over zich heen hebben zien ko men. Daarom temeer zullen we straks, wanneer die anderhalf miljoen gulden verdeeld moet gaan worden over de schadegevallen ook het boezemge- bied van de Langstraat is bij deze hele zaak betrokken, maar ik dacht in heei wat mindere mate dan de Biesbosch op onze tellen moeten passen waar de tegemoetkomingen terecht komen. Een grote vraag is natuurlijk nog wat de provincie Noord Brabant gaat doen. Er bestaat goede hoop dat het provinciaal bestuur de tegemoetko ming van het rijk nog zal complete ren, al blijf ik bij mijn mening dat hier in feite geen taak voor de provin cie ligt. De verantwoordelijkheid ligt geheel in het vlak van de rijksoverheid Maar goed, in het belang van de land bouw in de Biesbosch hoop ik toch dat de provincie ook over de brug zal ko men. Het zal echter een hele toer zijn een rechtvaardige en juiste verdeel sleutel te vinden." Aldus de heer v.d. Vorm. „Ik zou de anderhalf miljoen gulden toch wel graag, ondanks alle negatieve kanten die eraan zitten, po sitief willen aanvaarden", zo zegt de heer A. Kamp te Drunen, voorzitter van de watersnoodoommissie van het Landbouwschap, die zich van stonde af aan voor een schaderegeling heeft Ingezet. Ook is hij de mening toege daan, dat een verdeling van de ander half miljoen geen eenvoudige zaak zal zijn. „Wij zijn zeer benieuwd hoe de uitvoeringsbepalingen zullen uitpakken. Ik hoop dat er spoedig spijkers met koppen geslagen kunnen worden, want het heeft allemaal wel erg lang ge duurd". De heer Kamp had de indruk, dat de provincie, gezien de voorge schiedenis, positief zou staan tegen over een aanvulling van de anderhalf miljoen van het rijk. Aardenburg Toen de heer B.J. Herman op 1 april 1966 vijfentwintig jaar in dienst' der gemeente Aardenburg was als gemeen te ontvanger moest dat jubileum in stilte voorbijgaan wegens ziekte. In tussen is de lieer Herman hersteld en heeft hij enkele maanden geleden zijn werk hervat. Met het vieren van het zilveren ambtsjubileum werd gewacht tot zich een gunstige gelegenheid voor deed. Die gelegenheid deed zich deze week voor. De heer Herman bereikte n-1. de 50-jarige leeftijd. De leden van de gemeenteraad alsmede al het per soneel in dienst der gemeente kwam die middag samen in de raadzaal. De heer Herman was vergezeld van zijn echtgenote, die bloemen ontving. Wnd- burgemeester, wethouder E-F-J- Lansu (de burgemeester is met vakantie) prees het vele werk dat de heer Her man in die 25 jaar als ontvanger heeft verzet en bracht hem daarvoor dank- Namens het gemeentebestuur-, over handigde hij een couvert met inhoud. Be. heer J.M. Paridaen, gemeentese cretaris sprak namens het personeel der gemeente. Namens het personeel werd een vulpen aangeboden. Het raadslid C. van Belle gem sprak nog woorden van dank. Het raadslid J.J. Rosseel bood de jubilaris een ingelijs te foto van het gemeentehuis aan. De heer Herman zei in zijn dankwoord dat het voor hem steeds prettig wer ken was geweest in dienst der gemeen te Aardenburg en dat ook de prettige verhouding met de collega's daaraan ten grondslag heeft gelegen. Clinge Meisjesgroep van de K.WJ. Het ligt In de bedoeling om in Clinge een meis jesgroep op te richten van de Katholie ke Werkende'Jeugd. Daartoe zal vrijdag een oprichtingsvergadering gehouden worden in het Verenigingsgebouw. Alle meisjes van het dorp zijn daarvoor uit genodigd. De bijeenkomst vangt aan om half acht. Verkeersdiploma. De leerlingen van de hoogste klas van de St.-Bernar- dusschool hebben een theoretisch en praktisch examen afgelegd voor het verkeersdiploma van het Verbond voor Veilig Verkeer. Van de achtendertig leerlingen slaagden er zevenendertig. Acht leerlingen slaagden met lof. Hoek Ten huize van zijn werkgever, de heer A. de Feyter, herdacht gisteravond meesterknecht A. Tholens, zijn 50-jarig arbeidsjubileum. De jubilaris kwam op 12-jarige leeftijd bij de vader van de huidige eigenaar in dienst als hulpje voor alle werk op de molen Windlust, gelegen aan de Langestraat. De molen zelf staat nog op het achtererf in zijn oorspronkelijke staat te pronken, maar zijn werk Is overgenomen door motoren. De molen valt onder monumentenzorg en wordt dus niet gesloopt. De heer Tholens heeft het oorspron kelijke molenaarsbedrijf zien uitgroeien tot een flinke graanhandel, en deze ont wikkeling meebeleefd en er aan meege werkt. Vroeger waren er geen vaste werktijden voor de molenaar en zijn knecht: was er overdag geen wind, dan was er niets te doen. doch als het ging 3X- waaien werd er aangepakt en doorge werkt tot vaak diep in de nacht. Burgemeester A. Hanssens gewaagde van de trouw en ijver van de jubilaris en speldde hem met genoegen bij be vordering de zilveren medaille in de or de van Oranje-Nassau op. „U hebt deze met recht verdiend, en iets bereikt wat nog altijd een unicum is". Bij zijn 40-jarig jubileum ontving de heer Tholens de bronzen medaille. De heer De Feyt'er sprak de jubilaris eveneens toe. „U hebt de ups en downs meegemaakt,i maar we hebben het best kunnen rooien. Ik hoop dat je de jaren, die als arbeidsperiode nog in het ver schiet liggen, vol mag maken en dan nog lange tijd samen met je vrouw mag ge nieten van een welverdiende rust". De heer De Feyter liet zijn waarde rende woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Er waren bij deze kleine plechtigheid familieleden van de jubilaris aanwezig. Er werden veel bloemen bezorgd de 6-jarige Alex de Feyter maakte een reveranche voor mevr. Tholens en bood haar een ruiker aan er werden ook diverse geschenken aangeboden. Na dit officië le gedeelte, waarbij de heer Tholens bedankte voor, de hem bewezen eer en vriendschap, volgde het gezellige ge deelte van de feestdag. (Van onze sportredactie) BUSSUM Vrijdagavond 7 juli zal de N.T.S. in 'n extra-uitzending van 18 tot 18.30 uur via Nederland I een sa menvatting geven van de finale heren enkelspel in het internationale tennis toernooi te Wimbledon. Zaterdagmid dag 8 juli zendt de N.T.S. een samen vatting uit van die dag in Wimbledon gespeelde finales dames enkelspel, he ren dubbel, dames dubbel en gemengd dubbel. Zondagmiddag zal de NTS een sportprogramma uitzenden, dat o.a. uit de volgende onderdelen zal bestaan. Allereerst aan directe reportage van de finish in de Tour in Divonne Les Bains (vermoedelijk tussen 15.30 en 16.00 uur). Vervolgens een rechtstreekse Eurovisie-reportage van het internatio nale concours hippicjue in Aken. En tenslotte een Eurovisie-reportage van de Rotsee Regatta in Luzern. De jachthaven van de „Nenzen", welke vereniging, zoals in onze editie van gisteren gemeld, aan haar eerste lustrum toe is. DE 3-JARÏGE Jongen W. F. Biemans uit Lieshout is om het leven gekomen. Hij stak de weg Lieshout-Breugel van ach ter een landbouwtraktor over en werd hierbij gegrepen door een personen auto. DUIKERS hebben het stoffelijk over schot geborgen van de 43-jarige heer H. A. Maathuis, leraar te Deventer, die maandag verdween bij het zwemmen in een klein meer bij Hoechstadt in Zuid- Duitsland. DE SPAANSE kranten worden van daag anderhalf keer zo duur. Zij kos ten dan drie in plaats van twee pese ta's. Zondagedities gaan vier in plaats van drie peseta's kosten. EEN BRITSE legerwoordvoerder in Aden heeft woensdag een krantebe- richt uit Cairo, dat zes Engelse sol daten vorige week in de wijk Crater in Aden zouden zijn „terechtgesteld" door Arabieren, tegengesproken. Hjj noemde dit volslagen nonsens. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN. „Op het gebied van de openbare watervoorziening moeten de komende jaren als gevolg van de in dustrialisatie in Zeeland tal van grote voorzieningen worden getroffen", aldus ir.T. Verheul, directeur van de N.V. Wa terleiding Maatschappij Midden Zeeland. Om buitenstaanders een inzicht te ge ven in de huidige problematiek van de openbare watervoorziening organiseert de waterleidingmaatschappij op woens dag 26 juli een voorlichtingsdag voor genodigden. 's Morgens om 10 uur zal het gezel schap bijeen komen in hotel Britannia te Vlissingen. Daar zal een uiteenzetting worden gegeven over de watervoorzie ning van Midden-Zeeland nu en in de toekomst. Vervolgens zullen de aanwe zigen een bezoek brengen aan Vlissin- gen-Oost, aan de opjager-in-aanbouw in Souburg, aan Hercules in Middelburg en via Goes naar Kruiningen rijden. Vandaar gaat de tocht via Waarde (aanleg transportleiding Brabant-Goes) Ossendrecht (bestaande pompstation). Huybergen (pompstation-in-aanbouw) en Halsteren (uitbreiding en modernise ring pompstation) naar Roosendaal. Na het diner zal men daar van gedachten wisselen over hetgeen men gezien en ge hoord heeft. AMSTERDAM V.U. Voor het doe- toraal examen wiskunde slaagde J.M. Deurwaarder, 's-Heer Arendskerke. Voor het kandidaatsexamen scheikun de slaagde P.M. bij de Vaate, Krab- bendijke. Voor het eerste gedeelte kandidaatsexamen tandheelkunde is geslaagd S. M. Tajmminga, Goes. DELFT T.H. Voor het propadeu- tisch examen werktuigkundig ingeni eur slaagde A. H. Janse, Amemuiden. IJZENDIJKE Aan de r.-k. land- bouwhuishoudschool behaalden het ge tuigschrift van de Primaire Opleiding: Th. v. d. Bossche. M. v. d. Bunder, L. v. Nispen, E. Wijffels, G. Faes, M. Impens, M. Plasschaert, M. Vermeu- len, allen IJzendijke, J. Buijsse, M, Ingels, M. Versluys, allen Biervliet, C. Langeraert, M. de Poorter, J. de Ruijsscher. D. Steijaert, L. de Waele, allen Hoofdplaat, W. de Poorter, V, Koens, Schoondijke, T. v. Eek, A. Faes, G. Haerens, allen Oostburg, C, van Pamelen. Groede, M. Verheije, Waterlandkerkje, H. van 't Westeinde, Groede. Assistentenklas A: A. Bals, T. Tho- maes, Hoofdplaat, M. de Glerck, M. Ingels, Biervliet, J. de Fouw, Terneu- zen, J. de Krijger, Groede, J. de Loo- ze, A. Martens, C. de Smit-, allen IJ. zendijke, M. Martens, W. v. d. Veire, Oostburg, M. Pijcke, Breskens, E, Temmerman, Sluis, T. Thomaes, Hoofd plaat, Assistentenklas N: R. de Baere, R, Sinack, L. v. Waes, IJzendijke, M. Goethals, Aardenburg, M. Patijn, Bier. vliet, D. van Steenberghe, Oostburg en I. Thomaes, Sluis. Inrichtingsassistente (Inas): J. Bliek H. Rutten,- R. Haverbeke, IJzendijke, M. Cijsouw, J. den Decker, G. van Helden, Groede, J. de Dijcker, J. Ver- eecken. Sas van Gent, A. v. Duijven- bode, C. Karremans, M. Locht, M. Pieters, Y. Smits, Terneuzem, J. Bee- ke, A. van Lare, T. de Putter, Schoon dijke, L. v. d. Broecke, Eede, A. Brug. ge, L. Vergauwe, Breskens, M. de Feij- ter, Aardenburg, J. Naeije, Axel, E, Scheele, Oostburg, M. Tieleman, Wa tervliet. Vormingsklas: A. Buijsse, Aarden- burg, T. Fierens, H. v. d. Plasse, te Oostburg, R. Hamerlinck, Teraeuzen, R. Mattheeuws, Ch. Wijffels, IJzendij ke, R. Vervaet, Biervliet. LEIDEN Rijksuniversiteit. Voor het doctoraal examen geschiedenis is geslaagd D. H. Kolff, Vlissingen. SCHOONDIJKE Rijks Middelbare Landbouwschool. B-richting P. Bastings Retranehement, J. Becu, Groede, E. Brakman, Oostburg, D. Dieleman te Zaamslag, K. van Hoeve, Zaamslag, S. van Hoeve, Axel, J. de Jonge, Hoek, C. van Melle, Zuidzamde, J. Minder- houd, Westkapelle. J. Murre, Terneu. zen, M. Quaak, Kloosterzande, J. de Regt, Zaamslag, J. Riemens, Hoek, J. v. d. Voorde, Philippine, G. van Waes, Schoondijke. E-richting: J. Gielleit, Biervliet, J. Haverbeke, IJzendijke. R. de Jonge, Schoondijke, J. Risseeuw, Groede, G. v. d. Sluis, Retranehement, C. van 't Westeinde, Groede. UTRECHT Rijksuniversiteit. Voor het doctoraal examen klassieke lette ren slaagde mevrouw C.M. van Raalte- Kok, Middelburg. VEILINGBERICHT „ZUID-BEVELAND" GOES PRIJ SBERICHT 5 juli 1967 Frambozen in kratten IX 224,1 192-206 II 183, industrie 104. Rode bessen (5 kg per krat) IIX 103-107, II 96-97. Aard beien zond. dop: Red Gauntlet X en II 83 83. Senga Sengana I en II 95-103. Diverse rassen I en II 82. Aardbeien per doos: Red Gauntlet I 26-33, II 20-29. Gorella I 27-29. Talisman I 26, II 19. Elista I 28, II 19-28. Diversen per doos: Rode bessen I 22-31, II 19-26. Frambozen II 18. Logan- bessen I 54. Kaspruimen: Beauty I 190- 200. id. per stuk 116. Kersen: Markiezen I 270, II 160-240. Hollanders II 190-210. Insp. Löhnis I 250, II 180. Druiven: Frankenthaler I 430-450. Groenten: per stuk: Bloemkool 4 st. per kist II 25-37, 6 st. per kist I 32. II 15-31, 8 st. per kist II 16-23, afw. 10-17. Komkommers AI 20-23, All 16-18, BI 16. Kropsla II 5-10. Per bos: Selderij 8-20. Peterselie 12. Sjalot ten II 5-7. Wortelen II 48-59. Kroten I 7-18, II 5-13. Uien I 16, II 11-16. Bonen kruid 6-9. Per kg. Doperwten II 57-68. Tuinbonen II 13-16. Kassnijbonen I 152- 165, II 83-130, afw. 91. Dubb. pr. bonen I 230-290. Prelude I 210-240, II 210-230. Spitskool I 7-10. II 6-13. Uien II 26-27, afw. 12. Sav. kool II 14-20. Waspeen II 60. Tomaten All 86, CII 66. Nieuwe aardappelen bonken 19-26, grote 14-18, drielingen 14, kriel 1-7. Morgen, vrijdag 7 juli: Hansweert 2.37 en 15.01 uur, Teraeuzen 2.01 en 14.21 uur, Vlissingen 1.28 en 13.53 uur, Wemeldinge 3.17 en 15.41 uur. VEERE Schotse Hulzen: Fototentoonstelling MIDDELBURG Vleeshal 1017 uur. Expositie „Middelburg, stad in de Delta" Miniatuur Walcheren geopend van 10- 18 uur. TERNEUZEN Grcnulaan 34: 1417 uur Expositie Mielen ZIERIKZEE Burgerweeshuis 1017 uur Kunsttentoonstelling KLOOSTERZANDE Ré v. Kruijssen: Grote vakantieschie- ting. OOSTBURG Ledel Theater: 15 uur: Batman 66, li TERH OLE Wed. De Vijlder; 15 uur Vakantie schieting. BRESKENS Vissershaven 19.30 uur: Showboot- vaart. VEERE Schotse Huizen: Fototentoonstelling MIDDELBURG Schouwburg 20 uur The Alvin Alley Douce Theater uit New York. Miniatuur Walcheren: Geopend van 918 uur. Vleeshal 1017 en 1921 u. Expositie „Middelburg, stad in de Delta" ZIERIKZEE Burgerweeshuls 10—17 uur Kunsttentoonstelling OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Kogels voor Mr. Solo 14 j. KAPELLEBRUG C. de Kind: Schieting HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Vakantieschietinl- KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting. 1135. Koning Antonyc hingsmidje Verholen en Sjeems Pond de blazoenorde van Uhsackée om de hals en zei: Blijft U hier nu even rustig staan, heren. Intussen haden wij het beroemde slagzwaard van Uh sackée. Von Msklkraftn heeft het al in zijn hand". De vorst wandelde naar de overste toe, doch deze fluis terde achter zijn hand: „Wel graag een beetje voor zichtig, Majesteit. U heeft het zo'n tijd niet gedaan. Het BLIJFT tenslotte vakwerk, nietwaar?" „Ja ja, zo ls het", peinsde de Koning zorgelijk. „De laatste keer dat wij iemand tot ridder sloegen, waren wij iet wat neurveus en deden wij het per abuis met de scherpe kant. Het was een mooie klapdat wel. maar na die klap had de nieuwe ridder niet veel meer aan zijn ridderorde„Ik herinner het me pre cies, Majesteit", fluisterde de overste. „Zijn hoofd rolde de hele zaal door. Mag ik U dus nogmaals verzoeken de platte kant te gebruiken?" „Wij zullen ons .dit maal niet vergissen", sprak de Koning vol zelfvertrou wen. „Kom, heren! Wilt U zo goed zijn hier nu even neer te knielen?" Smidje Verholen en 009 voldeden aan het vorstelijke verzoek en zagen met angst en vrees het vlijmscherpe zwaard neersuizen, waarmee Koning hen een fikse tik toediende. „Eéntwéé Ubzsackée!" sprak de vorst. „Door deze klap ZÜ','' voor altijd opgenomen In onze orde!" „Een prachW klap, Majesteit!" juichten de aanwezigen. „Beide kop pen zitten er nog op!" En dat dit boeiende tafereel*!1 bliksemsnel op de film werd gesmeten door de bekW' me jongens van de beruchte rubriek „Achter het bra»' dende telenieuws".och, dat spreekt wel haast vi»' zeil (Van een onzer verslagge GROEDE Het Groedes(. „Het Vlaemsche Duyn" is g voor één dag „aerorestaurai weest. Om klokslag kwart v gen vertrok vanaf een get grasveldje naast het parkeer van het hotel een wentelwi de Marine Luchtvaart Dier bestemming Doorn. En in het begin van de zette de in kleurig oranje g< piloot zijn toestel na het vluchtje weer op precies d plaats aan de grond. Passagi zowel héén als terug genera joor A. M. Luijk van het kor riniers. Hij stapte onmiddel zijn ontbijt in en was nog v lunch weer terug op zijn va adres. Doel van de luchtreis was grafenis van de luitenant van administratie der eerste T. Kentson, die bij het korï generaal (toen.nog kolonel; (Van onze correspondent) TILBURG De burgemeesti Tilburg, mr. C. Becht, heeft d: morgen namens het college var w. het geschenk van het gemei stuur aan de Katholieke Hog* ter geiegenheid van de officiël ning van het nieuwe gebouw u Hogeschool in 1962 over gedrag* de president-curator, van de hoge mr. B. v. Boven. Het betre; beeldhouwwerk van de Italiaanse houwer Mario Negri, voorsteilen, amazones. Burgemeester Becht het monument een symbool van bondenheid van de gemeente 1 met de Katholieke Hogeschool van Boven dankte namens het torium en de academische senai gemeentebestuur voor het ges waarvan hij hoopte dat het s het gebouw van een universite sieren. «lii'0Ê0 „WFTIO jaar organist zijn biizonder ja," zegt de 68- musicus Th. C. Ferwerda uit singen, die morgen in Middt dit unieke jubileum viert. „H wel feest worden. Maar natv word ik daar helemaal buii houden. De kerkvoogdij vc Nederlandse hervormde gem in Middelburg is heel wat aa organiseren. Er worden aïj heel officiële personen uit digd, er is een comité uit leerlingen gevormd. Ze zij heel wat van plan, maar p weien doe ik het allemaal Wel dat het feest in de wc gangen van de Nieuwe wordt gehouden. Een bijs sfeervolle omgeving." „WAT ik allemaal heb gedaan 50 jaar, tja. Tien jaar ben ganist geweest in Friesland, warden. In 1927 ben ik naar delburg gekomen. Daar ben 40 jaar organist. Drie jaar gt bij mijn pensionering ben ik houden met beiaardier zijn heb ook afscheid genomen i raar van de Zeeuwse mi school. Ik heb ook privélesse geven. Orgü- en pianolessi ook in de theoretische vakkt „En verder. Concerten gegeven Nieuwe Kerk. Maar als je me sioen gaat is het tijd om uit officiële te stappen. Ik ben leen nog organist van de kerk in Middelburg. Als or< kan je moeilijk je orgel m Op verzoek van de ouders g ook nog les aan kinderen. D geven doe ik maar om de a week. Want anders geeft die sionering nog niets." „Maar je hoort wel. Ik ber helemaal in de running. Soed. Daar blijf je fit bij. I altijd in Middelburg gewoonc de Zuidsingel, Sinds 4 jaar tnijn vrouw en ik nu in Vliss in een prachtig huis op de vard Bankert. Een riant ui

de Stem | 1967 | | pagina 2