Jan Janssen was woedend Ui* PING EON SLOEG HARD TOE Favorieten speculeren op revolutie Poulidor MORGEN KOMEN DE BERGEN King. Harte Belg ie won tijdrit PLOEG VOOR KLEINE TOUR BEKEND DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 JULI 1967 Van der Vleuten werd derde Kwaad Belg Minuten Toegeslagen T otaal Adressen Tol Verdienste Kamers Geld Aanrijding Te veel WIMBLEDON Backhand Volleybaltoern Dinteloor in MINISTERS STRIJDEN TEGE DOPING Schaken in Zierikac Weer geen wn voor Donner Harada behiel wereldtitel FELICE GIMONDI ...verslagen?... RINI WAGTMANS (Van onze speciale verslaggever) JAMBES Na de teleurstelling voor Jan Janssen en dus voor Ne derland in de etappe van Roubaix naar Jambes is er in de vroege avonduren nog een slag bijgeko men, al kwam die niet zo hard. In de ploegentijdrit op het circuit van Jambes eindigde Nederland op de derde plaats na België en Frank rijk. Dat betekende dat de Belgen die met de voltallige ploeg over de streep kwamen, ieder 20 seconden tijdvergoeding kregen en de Fran sen, die onderweg Delberghe, Fou- cher en Genet verloren, voor hun belangrijkste renners uit het klas sement tien seconden winst ver overden op bijvoorbeeld Gimondi. Nederland mag als derde vijf secon den van de tijd aftrekken, maar dat is na deze dinsdag nauwelijks nog een pleister op de wonde. Die vijf seconden aftrek gelden overi gens niet voor Jo de Roo en Bas Maliepaard, die onderweg het con tact met de ploeg hadden verloren. Op het circuit, dat op 500 meter na gelijk was aan de laatste fase van JO DE ROO remmen de normale etappe, raakte Malie paard achter door moeilijkheden met zijn versnelling. Jo de Roo moest loslaten, doordat hij bruusk moest remmen om niet uit een bocht te vliegen. Al in de eerste omloop demon streerden de Belgen een perfecte samenwerking door met het com plete tiental over de 4500 meter een tijd te maken van 10.50. Neder land bleef daarbij slechts twee se conden achter. In de tweede om loop gaven de Belgen niets van hun voorsprong prijs. Nederland was opnieuw twee seconden lang zamer en verspeelde de tweede plaats nog aan de Fransen, die in hun tweede ronde de snelste tijd (10.47) maakten. Het <crote moment voor Roger Pingeob Hij kan voor het eerst in (Van onze speciale verslaggever) JAMBES Jan Janssen was woedend. Hij duwde Nederlandse supporters, die om een handtekening vroegen, van zich af. „Laat me met rust", snauwde hij. Wat was er gebeurd „Ik zag Pingeon de marreren, maar ik kon hem niet volgen. Ik had de hele dag pijn in mijn benen. En ik voelde me trouwens helemaal niet goed. En dan die rotweg. Wat een idioten zijn het om de Tour over zo'n weg te sturen. Als ze willen hebben dat we allemaal naar huis gaan dan moeten ze maar meer van deze wegen in de route opnemen. Meneer Goddet wordt bedankt": Hij pakte zijn petje van het hoofd en veegde daarmee het zweet van zijn gezicht. „Als Poulidor en Gimondi niet willen rijden, dan moeten ze dat zelf weten, ik ga nie niet meer alleen uitsloven". Daarop reed de woedende Janssen naar het hotel. nen zien dat jk een paar keer met een ontsnapping ben meegegaan maar dat werd telkens niks. En als je dan al zo veel werk verricht hebt, kom je op het laatst krachten te kort. Ik zag Pingeon uit die kopgroep demarreren en ik maakte toen de fout dat ik niet in hem geloofde. Ik dacht dat hij wel weer ach terhaald zou worden, want Van Looy zat immers bij ons en ik wist zeker dat hij enorm graag voor eigen publiek zou willen winnen. Maar Rik van Looy, voor wie de rit door België een kleine triomftocht werd. de honderdduizend Belgen juichten hem hartstochtelijk toe, zei: „Ze fietsten alle maal tegen mij. Pingeon lieten ze zo maar gaan en ik mocht al het werk op knappen. Als ik zo jong nog was als die anderen had ik me diep geschaamd, •dat een veteraan de 'kastanjes uit het vuur moest halen. Pingeon demarreerde bovendien net op een moment dat ik moeilijkheden met mijn zadel had". ,1 Hij had ook reden om kwaad te zijn. Een van de beste Franse renners, een van de kopmannen van de nationale equipe, Roger Pingeon had een kost bare winst van ongeveer zes en een hal ve minuut op de favorieten geboekt. Vóór de Tour schreven de Franse kran ten al dat hij in de beste conditie ver keerde van alle Franse renners. Maar men beschouwde dat zo'n beetje als na tionaal gezwets. En in de eerste dagen van de Tour zag het er ook naar uit dat dit zo was. Maar juist op deze vijfde dag toen niemand het verwachtte, .sloeg Pingeon toe. Iedereen had dagenlang gepraat over de „Hel van het Noorden". Iedereen v/as er vol van geweest. De renners en ook de volgers. Daar zou de slag val len en daar viel hij net niet. Men sprak over de hel als het zwaarste traject van alle vlakke etappes, maar men vergat waarschijnlijk uit onwetendheid de route naar Jambes. Die was namelijk nog een heel stuk erger. Opnieuw kwa men de renners veel kasseien tegen, op nieuw waren er veel gaten in het weg dek, maar dit keer liep de weg daarbij ook nog van tijd tot tijd zeer steil om hoog. Felle klimmertjes met soms haak se bochten waar je helemaal opnieuw moest aanzetten. Dat was de rit naar Jambes en daar in dat terrein sloeg Pin geon toe. CIl Het was vry koud en er waren eerst enige minder belangrijke ontsnappingen geweest, waarbij veel Belgen (ploeglei der Cools had gezegd „Wij verdedigen die gele trui van Spruyt tot het uiter ste") aanwezig waren en ook enige Ne derlanders, tot twee keer toe Jos van der Vleuten en verder Kees Haast en Wim Schepers. Jo de Roo kreeg een lekke band, hij werd opgewacht door Huub Harings en het tweetal kwam weer snel terug in het peloton. De Nederlanders en de Italia nen controleerden voorlopig het tem po van het peloton. Op een demarrage van Jos van der Vleuten, volgde dan bij de 47e kilome ter de inleiding tot de beslissende vlucht die heel het klassement omver zou gooi en en die Janssen later in woede deed uitbarsten. De stevige Helmonder kreeg vooraan spoedig gezelschap van de Spanjaard Manzaneque, de Belg Monty en de Span jaard Garcia. Het peloton reageerde en alleen Garcia bleef op kop rijden. Wat later probeerde Van der Vleuten het opnieuw ditmaal in gezelschap van Rik van Looy, Riotte, Cadiou, Schleck. Le- tort, Theilliere, Polidori, Ignolin, Van de Kerkhoven en Pingeon, die er geheel alleen bij kwam. Garcia werd meteen ingelopen en snel groeide daarna de voorsprong. Van de dertien koplopers uit tot enige minuten. De Belgen en vooral dan Van Looy re den als bezetenen. Het peloton verloor steeds meer terrein. De favorieten werden dus by de neus genomen door de pezige Fransman Pin geon, die sterk op de vroegere ster Ge- miniani, nu Frans ploegleider gelijkt. Hij heeft dezelfde lange, gebogen neus, de zelfde zit op de fiets. Pingeon is een uitstekend tydrijder. Hij werd het vorig jaar al achtste in het eindklassement van de Tour. En nu heeft hij dus uitgangspositie die bijzonder gimstig is, want in de cols kan hij ook met de besten mee. De fa vorieten weten dat, daarom was Janssen woedend, daarom ook duwdie de Itali aan Gimondi gisteravond iedereen (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Nederlandse amateurploeg voor de Tour de l'Avenir telt tóch een verrassing: de Limburger Jan Schepers. Rini Wagtmans, Fedor den Hertog, Piet Tesselaar, Hans Tesselaar, Leo Duyndam, Jan van Katwijk en Daan Holst zijn de zeven an dere leden van de Kleine Tour- ploeg. Wim Dubois en Leen de Groot zijn voorlopig aangewezen als reserves. De Kleine Tour wordt gehouden van 13 juli tot en met 23 juli. -k De Fransman Roger Pingeon moest vlak voor de finish in Jam bes snel zijn stuur weer vastpak ken, omdat hij anders zou zijn ge vallen. Even vóór het nemen van deze foto had Pingeon zijn handen nog in de lucht. zijn loopbaan een gele trui aan trekken. EERSTE GEDEELTE VIJFDE RIT 1 Pingeon (Fr.) 3.59,16 (met bon. 3.58,56); 2 Riotte (Fr.) 4.00,40 (met bon. 4.00,30); 3 Van der Vleuten (Ned.) z.t. (met bon. 4.00,35); 4 Schleck (Zwits.- Lux.) 4.00,41; 5 Polidori (Primavera It.) 4.00,43 6 Van Looy (Belg) 4.01,43; 7 Tosello (Primavera It.) z.t.; 8 Peffgen (Did.) z.t.; 9 Van de Kerkhove (Rode Duivels, Belg) z.t.; 10 Ignolin (Bleuets Fr.) z.t.: 11 Gines-Garcia (Sp.) z.t.: 12 Letort (Bleuets Fr.) z.t.; 13 Theilliere (Coqs Fr.) z.t.; 14 Manzanuque (Espe- ranza Sp.) z.t.: 15 Van Schil (Rode Dui vels Belg) 4.03,45; 16 Harings (Ned.) z.t.; 17 Delisle (Coqs Fr.) z.t.: 18 Cadiou (Coqs Fr.) z.t.: 14 Manzaneque (Espe- z.t.; 20 Brands (Belg) z.t.; 29 Poulidor (Fr.) z.t.; 30 Gimondi (It.) z.t.; 31 Aimar (Fr.) z.t.; 36 Janssen (Ned.) z.t.; 46 Karstens (Ned.) 4.06,2; 55 Zilver berg (Ned.) z.t.; 66 Haast (Ned.) z.t.; 72 Maliepaard (Ned.) z.t.; 103 De Roo (Ned.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Pingeon (Fr.) 23.51,52: 2 Polidori (Primavera, It.) op 36 sec.; 3 Riotte (Fr.) op 46 sec.; 4 Letort (Bleuets Fr.) op 2.35; 5 Ignolin (Bleuets Fr.) op 3,11; 6 Peffgen (W.-Dld.) op 3,16; 7 Van Looy (Belg) op 3,28: 8 Van der Vleuten (Ned.) op 3,29; 9 Manzaneque (Espe- ranza Sp.) op 4.07; 10 Gines-Garcia (Sp.) op 4.16; 11 Spruyt (Belg) op 4.26; 12 v. d. Kerkhove (Rode Duivels) op 4.36: 13 Schleck (Zwits.-Lux.) op 4.50; 14 Theilliere (Coqs Fr.) op 4,52: 16 De lisle (Coqs Fr.) op 5,02: 16 Tosello (Pri mavera It.) op 5,06; 17 Basso (Prima vera It.) op 5,09; 18 Poulidor (Fr.) op 6,06; 19 Harings (Ned.) op 6,09; 20 Haast (Ned.) op 6,17; 26 e.a. Gimondi (Italië) op 6,24; 28 e.a. Janssen (Ned.) op 6,26; 31 Karstens (Ned.) op 6,34; 32 Schepers (Ned.) op 6,39; 48 e.a. Jimenez (Sp.) op 7,12: 62 e.a. Zilverberg (Ned.) op 7,34; 67 De Roo (Ned.) op 7,45; 119 Maliepaard (Ned.) op 16.09. PLOEGENKLASSEMENT EERSTE GEDEELTE 1 Frankrijk (Pingeon. Riotte, Pouli dor) 12.05,34; 2 Primavera (It.) 12.08,04: 3 Bleuets (Fr.) 12.09,04; 4 Coqs (Fr.) 12.09,13: 5 Nederland (Van der Vleuten, Harings, Schepers) 12.10,03. De Engelsman Peter Hill staakte de strijd. PLOEGENTIJDRIT 1 België 1.48,32; 2 Frankrijk 1.45,45 3 Nederland 1.48,50; 4 Primavera 1.49,25 5 Rode Duivels 1.49,40; 6 Spanje 1.49,50 7 Italië 1.50,10; 8 W.-Duitsland 1.51.40; 9 Esperanza 1.51,55; 10 Bleuets 1.52,10; 11 Zwitserland-Luxemburg 1.53,35; 12 Coqs 1.53,40; 13 Groot-Brittannië 1.53,41. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1 Frankrijk 37.27,18; 2 Primavera 73.31.06; 3 Nederland 73.34,59; 4 Rode Duivels 73.36,46; 5 Coqs 73.37,32. PUNTEN KLAS SEMENT 1 Riotte (Fr.) 40 pnt.: 2 Karstens Ned.) 36 pnt.; 3 Reybroeck (Rode Dui- els) 33 pnt.; 4 Janssen (Ned.) 29 pnt.; Basso (Primavera) 29 pnt.; 16 Van der 'teuten 16 pnt. BERGKLASSEMENT 1 Jacquemin (Belg) 8 pnt.; 2 Lebaube (Coqs) 5 pnt.: 3 Pingeon (Fr,) 4 pnt.; 4 e.a. Haast (Ned.) 3 pnt.; 10 e.a. Ha. rings (Ned.) 1 pnt. Tot 74 kilometer van de aankomst doemde de byzonder steile Mur de Thuin op. Het wegdek was meer dan verschrikkelijk. Daar noteerde men reeds voor de koplopers vijf minuten voorsprong. Daar ook demarreerde een tweede Nederlander, Huub Harings, uit het peloton. Hij kreeg gezelschap van de Belg Van Schil en later van de Fransman Delisle en gedrieën begonnen zij aan een achtervolging die een kloof van meer dan vijf minuten zou moeten overbruggen. Een vrij uitzichtloze poging dus, maar Huub Harings en zijn metgezellen zetten dapper door. Inmiddels had Pingeon ge probeerd alleen uit de kopgroep weg te geraken, maar de eerste keer mislukte dit. De tweede demarrage van de Frans man sloeg een gat van 20 meter. Toen de concurrenten even aarzelden, ging hij alleen door en verdween hij uit het zicht. Pingeon reed geweldig sterk. Het tem po van Pingeon lag voortdurend tegen cn zelfs over de 60 km per uur. Hij had dan ook spoedig een voorsprong van één minuut op de rest van de kopgroep, toen Jos van der Vleuten een tegenactie inzette. Zijn eerste poging mislukte, maar ook voor hem was het de tweede keer raak. Pngeon was wel niet meer te bereiken, maar Van der Vleuten deed toch zijn best. Pingeon fietste door dik ke rijen mensen naar een grandioze zege. En inmiddels hadden zich bij Van der Vleuten nog drie renners gevoegd, de Luxemburger Schleck, de Fransman Riotte en de Italiaan Polidori. De Fransman zou tenslotte in de straten van Jambes. Van der Vleuten voor de tweede plaats verslaan. Eerst meer dan zes en een halve minuut later arriveer de de woedende Janssen. In de laatste kilometers had hij nog zijn stuur gebro ken. Maar dat was nog niet de oorzaak van zijn grote achterstand. Janssen ver klaarde het zelf; hij voelde zich van daag niet zo best. kwaad van zich af. Alleen Poulidor kwam lachend door de finish, maar dat is dan ook een ploegmakker van Pin geon. De sfeer in vele ploegen was plot seling geprikkeld. Bij de Belgen kwam dat doordat ze de gele trui verloren hadden, bij de Nederlanders omdat Jan Janssen zo'n grote achterstand op Pin geon had opgelopen en omdat Karstens zijn groene trui kwijtraakte en bij de Italianen omdat ook Gimondi zes minu ten aan zijn broek heeft. In die geprik kelde stemming begon men dan 's avonds aan de ploegentijdrit, waarvoor de tijden ook in het individueel klasse ment meetelden. In de To ui ls het nu net als het vorige jaar: een onbekende is opgestaan. Ie mand waarmee men geen rekening heeft gehouden. Men had steeds maar gepraat over Poulidor, Janssen, Gimondi, Aimar en later ook over Jimenez. Af en toe had er iemand gewezen op die grote onbekende, die de laatste jaren de Tour schijnt te winnen. Men had ook gewezen naar het jaar waarin de Fransman Wal- kowiak won. Men had verwezen naar de toen nog onbekende Gimondi en nqar Aimar, die het vorig jaar won. En 'nu zou het dan Pingeon moeten worden. Natuurlijk kan niemand zeggen dat de Tour al beslist is. Maar de glans van de elkaar voor soli bewakende favorie ten is er een beetje af. Dat wisten zi gisteravond zelf heel goed en daaron waren ze zo geprikkeld. De onbekend' had toegeslagen. En hard ook. En me' de wetenschap dat deze onbekende, dez< Pingeon, ook bijzonder goed tijdrijden en klimmen kan, met deze wetenschar werd de stemming bij de favorieten ei niet beter op. In die geprikkelde ner veuze stemming begint vandaagde zesde etappe van Jambes naar Metz. Men zwenkt weer naar het zuiden, en de vraag iszullen de favorieten nog voor de bergen terugslaan Dat vroeg men zich gisteravond af en men praatte er lange tijd over en men kwam er niet uit. De Tour geeft immers zijn geheimen niet zo gauw prijs. (Van onze speciale verslaggever) JAMBES Roger Pingeon heeft voor bijzonder veel opschudding ge zorgd. Felice Gimondi is verschrik kelijk humeurig en met Jan Janssen is het al niet veel beter gesteld. De twee grote favorieten moeten nu spe culeren op onenigheid in de Franse ploeg, op revolutie vooral van de zij de van Poulidor, die na de periode Anquetil nu zelf wel eens een hoofd rol wil spelen. Alle goede voornemens van „Poupou" zijn in één etappe naar het verleden gewezen. Poulidor lijkt voorbestemd (opnieuw) een tweede- rangsrol te moeten spelen. Hij kan hoogstens nog hopen op de eerder gebleken zwakke mentaliteit van Pingeon in een dergelijke situatie. Want al tweemaal tevoreft heeft Pin geon er in zijn korte wielerloopbaan het bijltje bij neer willen leggen, toen zijn ploegmakkers van het Franse merk Peugeot het vertikten hem te steunen. Het laatst was dat begin 1966 in de openingsklassieker Parijs- Nice, toen Pingeon de leiderstrui zon der meer prijs gaf en aankondigde te willen stoppen met fietsen. Hij be dacht zich bijtijds en eindigde als achtste in de Tour van vorig jaar. Dit seizoen is Pingeon die voor het eerst in het nieuws kwam, toen hij samen met Jo de Roo in de Tour van 1965 ontsnapte in de rit naar Bor deaux nog niet zo zeer op de voor grond getreden. Een tweede plaats in het eindklassement van de onlangs verreden Midi Libre was zijn beste prestatie. Toen viel hij echter al op door zijn uitstekende conditie. In de Belgische etappe van de Tour de France heeft hij dit nu nog eens on derstreept. Hij is voorlopig de onbetwiste lei der, de grote man in de Franse equi pe, de troef van keuzeheer Marcel Bidot de slimme die Frankrijk na Anquetil weer een idool heeft be zorgd. De Nederlandse renners in de Tour ontvangen graag het een en ander aan post uit Nederland. Zij vinden het prettig om op deze wijze steun te krijgen. Mede op verzoek van ploegleider Wout Wagtmans hieron der de adressen en de dagen waarop de renners hier logeren (men moet er rekening mee houden, dat er tus sen het moment van het postern van de brief of briefkaart en de aankomst van deze stukken minstens twee da gen verlopen): Vrijdag 7 en zater dag 8 juli: Hotel de France, 27 Ave nue Aristide-Briand in Belfort. Zon dag 9 juli: Hotel des Alpes, Grande Rue, Divonne-les-Bains. Maandag 10 juli: Hotel de Paris, 39 Avenue de la Gare, Briangon. Dinsdag 11 juli: Hostellerie de l'Aiglon, 12 Rue de Docteur Romieu. Dignes. Woensdag 12 juli: Grand Hotel de la Poste, 2 Rue Colbert, Marseille. Donderdag 13 juli: Hotel Excelsior, 2 Rue Petite- Calade, Avignon. Vrijdag 14 en za terdag 15 juli: Hotel le Bosphore, La Corniche in Sète. De rest van de hotels zullen wij binnenkort publiceren. Tour-directeur Jacques Goddet heeft in een hoofdartikel in L'Equipe gewezen op de eenzijdigheid van de Italiaanse ploeg, die zich gewoonlijk ver van het strijdgewoel houdt, „Het is'', schreef Goddet, „niet uitgesloten dat de Italianen het slachtoffer wor den van hun eigen systeem. Tussen de gevechten van de eerste dagen hebben de Italiaanse nationalen steeds ontbroken. Het kan dat de Italianen als tol voor hun afzijdig heid in Parijs zullen moeten betalen met een „Walkowiakaanse" Tour winnaar". Raymond Poulidor kreeg van zijn vrouw te horen, dat hij van de Franse minister voor sportzaken het Kruis van Verdienste had gekregen. Dat was gis teren. De minister had echter maan dagmorgen reeds een telegram gestuurd. Gevraagd hoe het kwam dat hij dit zo laat te weten kwam, antwoordde Poulidor: „Ik hel mijn vrouw maar eens in de twee dagen. Iedere dag zou te duur gaan worden; ik verdien niet zoveel De Nederlandse ploeg won in de etappe van Roubaix naar Jambes f 562,50, De derde prijs van Van der Vleuten was f 377,— en de zes tiende van Harings f 105,en de negentiende van Schepers f 82,50. Totale verdienste nu in deze Tour f 5797,—. De Nederlandse renners wisselen telkens van kamers..Dan weer slaapt Harings in de kamer van Van der Vleuten en de volgende dag slaapt Van der Vleuten op de kamer bij De Roo. Ploegleider Wagtmans doet dat voor de teamgeest. ,,Je moet geen kliekvorming in de hand werken", zei hij gisteravond, „de 'renners heb ben er trouwens ook zelf om ge vraagd". Tom Simpson is al weer een paar van zijn ploegmakkers kwijt. De En gelse ploeg maakte al voor de start niet zo'n sterke indruk. De nog res terende ploegmaats van Simpson klaagden erover, dat zij hun vrienden uit de Ronde zagen vertrekken. Simpson, wat meer op de centen" dan de anderen zei: „Wat geeft dat nou. Je hoeft niet zo te klagen, want we verdienen maar weinig en we hoeven het nu niet met zo veel man te delen De auto van Wagtmans werd gister nacht aangereden. Er zat een flinke deuk in een van de deuren. Hoewel men de Ronde met groot enthousiasme begroet, was de dader toch niet zo sportief dat hij een briefje achterliet waar men hem kon vinden. ■Vinstpunten voor de Nederlanders wa ren alleen het offensieve rijden van Jos van der Vleuten en Huub Harings. De Helmondenaar, opgewacht door éen aantal familieleden, deed met radde tong zijn verhaal: „Ik heb in het begin van de etappe veel te veel werk ge daan. Daardoor was ik op het laatst zeer vermoeid. In het begin heb je kun- WIMBLEDON (A.P.) verdedigster in het dame spel, de Amerikaanse Bi] King plaatste zich giste eerste in de halve eindst de kwartfinale won zij al te veel moeite van Wade. De tennisster uit nië was erg goed op dre haar serves, volleys en t toonde zij zich opnieuw d serieuze kandidate vooj kampioenschap. Wade hl haar goede momenten, me wanneer zij in haar ser| gang kwam, desondanks het afleggen tegen het co: spel van haar Amerikaans; standster. Na Kathy Harter, die Les] ner (Australië) met 7-5, 1-6, sloeg, plaatste de kleine Casals zich als derde Amerik; de halve finales. Casals woi begin van de wedstrijd gemJ met haar scherpe volleys, n een gegeven moment verloor 1 rust waardoor Tegart even tei komen. In de tiende game tweede set herstelde Casals zi ter voortreffelijk en sleepte al: overwinning in de wacht. Ro Casals komt in de halve finale gen de Engelse Ann Jones, di> ren als enige de Amerikaans* monie wist te doorbreken. Z haar kwartifinale van de Ame se Mary Ann Eisel met 6-2, 4-6 Mary Ann Eisel heeft het genstandster niet gemakkeli. maakt voor zij het hoofd moe gen. De Amerikaanse concen zich op Jones' sterke backhand,] poging daarmee haar spel te d< ken. De taktiek scheen succes ij ben. Eisel won de tweede kwam in de derde tot 5-5. nam Ann Jones de leiding me waarop enkele missers van Eis< lot beslisten. In tegenstelling tot het her kelspel waar Wilhelm Bungert Roger Taylor, Engeland, Nicoli Joegoslavië en John Newcombe zich in de halve finales plaats (Van onze sportredactie) I DINTELOORD. Zaterdag houdt de volleybalvereniging Dl groot internationaal volleybalt" in het Gemeentelijk Sportpark t teloord. Vanaf 10 uur zullen 29 uit België en Nederland op 8 vel totaal 63 wedstrijden spelen. Bermi (Roosendaal), Antigoon werpen), Sarto (Tilburg) en Oraj bij de heren de ploegen met ee; op de eerste plaats. Bij de dam< Scorpio (Voorburg), Moller op Zoom) en Lyceum (Breda) di formaties. Om 9 uur zal de pi reiking plaatsvinden in Hote' Beurs". STRAATSBURG (AP). Het terscomité van de Raad van E heeft op de regeringen van de aq aangesloten landen een beroep g hun sportorganisaties op het h; binden strenge straffen op te 1 aan sportlieden die stimulerendej delen gebruiken. In een resolutie van deze str^ staat dat als na drie jaar blijkt c organisaties de aanbeveling nietf ben opgevolgd, de regeringen pa; maatregelen moeten nemen. (Van onze schaakmedewerker ZIERIKZEE Gisteren zgn de strijden om de nationale schaakt! Zierikzee voortgezet. Het verlies d als favoriet gestarte Donner op d< ste dag heeft geleden tegen T. K heeft hem kennelijk geen goed get want ook op de tweede dag zat er de grootmeester geen winst in. moest genoegen nemen met een punt tegen H. Ree. Deze hoofdkl attaqueerde Donner zo fel, dat slechts met moeite remise kop bere Uitslagen: Langeweg - BouwmeT (L50,5, van Scheltinga - Scholl 0,ï •Kuypers - Bakker 10. De partij dema - Boomgaardt werd afgebr<- het afbreken van de partijen renmiddag was de stand: 1 en 2 Pers en Scholl, elk 1,5 p. uit 2, 3 Zuidema en Krabbé elk 1 uit 1, 5, jj Bouwmeester, Langeweg en ocheltinga, elk 1 uit 2, 8 RosenthM dit 1, 9, 10 én 11: Donner, Bakke Ree, elk 0,5 uit 2, 12 Boomgaardt 0 (AP) De Japanse bc dasahiko Harada heeft zijn wêreK I m het bantamgewicht met succes deaigd tegen de Colombiaan Berri yarabéllo. De Japanner won op pi$ over vijftien ronden. De beslissing a*3ury was eenstemmig. Wet was de vierde maal dat Hs zun titel verdedigde.

de Stem | 1967 | | pagina 6