Zeeuwse atletiekrecords opnieuw scherper Consul vast in Guinee t Haarwzorging Bijna f 2000.- terug aan minister f f Zwemmers in het nieuws Gemeente Hulst administratieve functie (voor halve dagen) vr. administratieve kracht Nieuwe Zeeuwse zwemrecords Rechtbank Middelburg Eis tien maanden voor poging tot diefstal Koelschip voor Rusland in Vlissingen overgedragen Sjaloom-groep tegen minder belasting JOHNSON WEER „IN" VERGELDINGSACTIE EXAMENS GESLOTEN GESLOTEN KAPSALON SANDRINI Gemeente Waterland kerkje caissières t Kampioen scha Nederland estafette (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN In het Zuidersportpark te Terneuzen vond het tweede gedeelte van de Zeeuwse atletiekkampioen- schappen plaats. Ella Deurloo van A.V. '56 leverde hier een uitstekende presta tie door het hoogspringen dames te win sen met een recordhoogte van 1.59 m, Z\j verbeterde hiermede het reeds uit 1961 dateerende record op naam van Ca trien Schot van Delta Sport met 1.57 m. Ook een estafetteploeg van het Vlis- aingse Marathon vestigde een nieuw re cord op de 4 x 100 m. meisjes A. met een tijd van 53.4 sec. Het oude record op dit nummer stond reeds vanaf 1963 op naam van A.V. '56 uit Goes met een tijd van 56.3 sec. Door het warme en vrij vochtige weer werden op de overige nummers zeer ma. tige prestaties geleverd. Zo leverden al le sprintnummers matige tijden op. Bij de heren werd Cees Kodde van Dynamo kampioen op de 100 m in een tijd van 11.5 sec. Bij de A. jongens was dit To- bie Visser van Zeeland Sport eveneens (Van onze sportcorrespondent) ZIERIKZEE Onder ideale weers omstandigheden werd zaterdagmiddag te Zierikzee de vierde serie van de wed strijden van de Zeeuwse kringzwem competitie georganiseerd. Dat het zoute water van het zwembad „Val" tot snel le tyden kan inspireren, blijkt uit het feit dat een tweetal Zeeuwse records scherper werden gesteld. De ploeg van De Schelde uit Terneu zen bereikte op de 4 x 100 m vrije slag estafette heren een nieuw record van 4.33.1. Op dezelfde afstand waren het de dames van De Scheldestroom uit Bres- kens, die een nieuw record zwommen met een tijd van 5.28.6. Overige uitslagen: 100 m rugslag he ren: A. Koopman, Luctor et Emergo, Middelburg 1.16.9; 2 M. C. de Kam, S.Z.V., Souburg 1.20.3; 3 J. Leeman, De Schelde 1.21.2. 50 m vlinderslag meisjes tot 14 jaar: 1 H. Wolff, Souburg 39.3; 50 m rugslag jongens tot 10 jaar: 1 I. Fenijn, Breskens 53.5; 50 m schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1 I. Buys, Souburg 53,4; 100 m vrije slag jongens tot 16 jaar: 1 F. van Kruiningen, Luctor, Middel burg 1.12.9; 100 m schoolslag dames: J C. Salome, Breskens 1.34.2; 2 F. Ploeg- aert, Luctor, 1.38.5; 3 E. Mos, De Schel de 1.39.0; 50 m rugslag meisjes 12 jaar: 1 M. le Conté, De Ganze, Goes 49.2; 50 m schoolslag jongens tot 12 jaar: 1 I. Flikweert, Scheldestroom 48.0; 100 m schoolslag jongens tot 14 jaar: 1 A. Wee- da, De Braakman 1.35; 100 m rugslag meisjes tot 16 jaar: 1 M. W.olff, Souburg 1.29.8; 4 x 100 m wisselslag jongens tot 16 jaar: 1 Souburg 5.46.6. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „Ik raak steeds die per in de put'/, bekende de 20-jarige J. D. B. uit Middelburg tijdens de zitting van de Middelburgse rechtbank. Al ver schillende malen moest hij voor het hek je komen. De straffen mochten niet veel baten. Gisteren stond B. weer terecht omdat hij ervan wordt verdacht een po ging tot diefstal te hebben gedaan. Het gebeurde op 13 april, dat B. in het huis van de familie K. in St.-Lau- rens door het raam naar binnen klom. B. deed dat nadat hij had aangebeld en de deur door niemand werd opengedaan. In het raam zat een hor, waarin ver dachte eerst een gat maakte om zo doende de hor weg te halen. De onge wenste gast werd betrapt door de heer des huizes, die een dutje deed. „Het is eigenlijk een grof schandaal", vond de officier van justitie, mr. P. Ros kam Abbing. Anderzijds vond hij het niet juist de jongeman een langdurige gevangenisstraf op te leggen, omdat B. nogal eens last heeft van overspanning. De officier van justitie eistetien maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd, die B. reeds heeft gezeten, en een voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering met een proef tijd van drie jaar. Hij verbond daaraan de voorwaarde dat de verdachte zal worden opgenomen in de Van der Hoe ve kliniek in Utrecht. De uitspraak is op vrijdag 14 juli. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op de werf Schel- depoort van de Kon- Mij. De Schelde is het zesde van een serie van tien visverwerkende koelschepen overgedra gen aan de Russische maatschappij Su do Import te Moskou. Het schip, de Zodiak, is het twaalfde schip, dat de Schelde voor Sudo Import heeft ge bouwd. Het eerste schip werd afgele verd in 1954. Dat was een vrachtschip tevens ysbreker. Ir. J. Hupkes directeur van De Schelde zei na de vlagwisseling dat er oude, goede en vriendschappelijke relaties tussen de Russischemaatschappij en de Schelde bestaan. Hij hoopte, dat de Zodiak zal bijdragen tot de welvaart van de USSR- Aan het eind van zijn toespraak bood hij kapitein Efinov de Nederlandse vlag aan, ter herinnering aan de vlagwisseling. Kapitein Efinov maakte de Schelde complimenten voor het geleverde werk. Hij hoopte dat het nog heel lang zal duren voordat de Schelde het laatste schip voor Sudo Import zal bouwen. Eén wens, die alle aanwezigen van De Schelde konden delen. Het schip zal zondagmiddag vertrek ken. Het krijgt Moermansk als thuis haven Aan boord van de Zodiak zal de door trawlers aangevoerde vis verwerkt, in gevroren en in koelruimten worden op geslagen. Het schip heeft twee vries- tunnels. In elke tunnel kan 25.000 kg vis in pakketten worden ingevroren- De overdracht werd o.a. bijgewoond door de heer A. Tikhonov handelsver tegenwoordiger van de USSR in Neder land. ',*141 in een tijd van 11.5 sec., terwijl Niek Flipse-A.V. '56 relatief de beste tijd liep, want hij werd winnaar op bovenge noemde afstand in een tijd van 11.6 sec. Bij de dames werd op de 100 m de oud kampioene, Anneke Roose van Zeeland Sport, wel op zeer duidelijke wijze ge klopt door Jopie Stoutjesdijk met een tijd van 12.5 sec. Zij revancheerde zich door het verspringen te winnen met een sprong van 5.55 m. Bij de A. jongens leverde het speer werpen nog een aantrekkelijke strijd op tussen J. Dieleman van RKHAV en J. de Looff van A.V. '56. Beiden kwamen steeds om beurten aan de leiding met enkele centimeters verschil, totdat Die leman bij de laatste worp een afstand overbrugde van 47.38 m. Looff had hier op geen antwoord en kwam met 43.66 m op de tweede plaats. Beide estafettenummers voor de jon gens werden gewonnen door A.V. '56, Zowel op de 4 x 100 m. jongens A als de 4 x 300 m jongens B werdén zij kam pioen in respectievelijk 46.4 sec. en 2.46.4 sec. Bij de meisjes werden de titels ver deeld tussen de beide Vlissingse vereni gingen Zeeland Sport en Marathon. Zee land Sport won de 4 x 80 m meisjes B in een tijd van 44.8 sec., terwijl Mara thon de reeds genoemde 4 x 100 m meis jes A won. Marathon ging deze keer met 9 titels naar huis, gevolgd door Zeeland Sport met 6 titels, Delta Sport met vijf, A.V. '56, Schelde Sport en RKHAV ieder met 4 en Dynamo met l titel. PAGBLAD m STEM VAN MAANDAG 8 Jütl 1967 (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Bijna tweehonderd jonge demonstranten, die waren bijeen geroepen door de Sjaloomgroep Odijk, hebben zaterdag ieder tien gulden ge deponeerd op het ministerie van Fi nanciën als protest tegen de belasting verlaging per 1 juli. De demonstranten willen dat alle Ne derlanders het minder te betalen be lastingbedrag beschikbaar stellen vöor de ontwikkelingshulp. Staatssecretaris Grapperhaus ontving een delegatie van de deelnemers, onder wie pater J. van Kilsdonk. Hij voelde zich niet zo gelukkig met deze actie. Hij zag de verlaging als het wegnemen van vroegere belastingverhogingen, dus als een aanpassing. In het aanbieden van de tientjes bespeurde hij een ele ment van rebellie tegen de democratie. Dat veel Nederlanders er weinig voor voelen om dit extraatje beschikbaar te stellen voor ontwikkelingshulp, bleek wel uit de opkomst van deelnemers. De Sjaloomgroep uit Odijk had er enkele duizenden verwacht. Max Lewin, een Amsterdammer, had geen goed woord over voor de actie. Hij liep rond met een bord: „Geen man en geen cent voor ontwikkelingshulp". Volgens hem verdient het welzijn van de eigen bevolking meer aandacht dan dat van andere volkeren. Hij „beschul digde" de regering ervan veel meer aan de ontwikkelingslanden te geven dan op de begroting wordt aangegeven. NEW YORK (A.P.) De populari teit van president Johnson by de Ame rikaanse bevolking is met elf procent gestegen van 47 tot 58 procent sedert zyn ontmoeting met premier Ko- sygin en de crisis in het Midden-Oos ten. Dit blijkt uit een nieuw opinie-onder zoek van Louis Harris, dat in de week endeditie van de New York Post staat. 58 procent van de ondervraagden vond eind juni dat Johnson goed tot uitstekend werk had gedaan. In mei was dit nog 47 procent. Volgens Har- ris is deze stijging in populariteit in een maand de grootste die Johnson ooit heeft geboekt. 56 procent van de ondervraagden zei op Johnson te zullen stemmen voor een nieuwe ambtstermijn als de verkiezin gen eind juni werden gehouden. DAKAR (A.P.) Sekou Toure, pre sident van Guinee, heeft voor de radio bevestigd dat hij bevel heeft gegeven tot de arrestatie van de heer H. A. van Dijck, hoofd van de vestiging van de K.L.M. in Conakry, tevens Neder lands consul-honorair. De maatregel is een vergelding voor de internering van een Guinese delegatie in Abidjan, hoofdstad van de Ivoorkust. Lasana Beavogvi, minister van buiten landse zaken van Guinee, en Acjkar Marof, de permanente gedelegeerde van Guinee bij de Ver. Naties, werden dins dag uit een K.L.M.-toestel gehaald, toen dit een onverwachte landing maakte in Abidjan. De regering van de Ivoorkust verklaarde dat zij werden vastgehouden omdat een aantal Guinese burgers in Guinee vastzit. President Toure rechtvaardigde de arrestatie van de K.L.M.'ér in Conakry met het argument dat de luchtvaart maatschappij in het incident een civiele verantwoordelijkheid droeg. Hij stelde ook de Nederlandse regering verant woordelijk. BERGEN OP ZOOM Antonie Kel- dermansschool. Geslaagden voor het theoretisch technisch eindexamen. Ge slaagden van de afdeling werktuig bouwkunde: C. van Haaften, Scherpe- nisse (met lof) J. Ketelaars Ossendrecht (met lof) J. Hollestelle, Goes (met lof), A. Backx, Hoogerheide, A. Bazen, St. Maartensdijk, J. Bolier, Scherpenisse, J. Ernest, Roosendaal, W. Gorissen, Steen bergen, W. Hogerwaard, Bergen op Zoom, A. Huijbregts, Roosendaal, J. Kools, Bergen op Zoom, P. Korteweg, Dinteloord, L. v. Mechelen, Oudenbosch L. Nieuwlaat, Roosendaal, B. van Oeve- len, Putte, J. Oostvogels, Nispen, H. Pauw, Rilland-Bath, C. v. d. Ven, Roo sendaal, M. Verbaten, Dinteloord, A. Vertoogt, Halsteren, C. Verhaert Huy- bergen, J. da Vries, Schiedam, J. witha gen, Kruisland, P. v. Ast, Scherpenisse A. Bookelaar Roosendaal, P. Bouquet, Roosendaal, F. v. Duuren, Bergen op Zoom, M. van Dljke, Poortvliet, A. Gee- rards, Bergen op Zoom, J. Hauser, Roo sendaal, E. Hooghiemstra, Roosendaal, J. Krebbekx, Dinteloord, L. v. Pul. Ber gen op Zoom, H. Stoffels, Stampersgat, C. Vermeulen, Roosendaal, A. v. d. Vre de, Roosendaal, J. van Wezenbeeck, Hieerle, F. Westerbeek, Nijmegen P. Weststrate, Middelburg, W. Withagen, Bergen op Zoom. 3 Kandidaten werden afgewezen. Afdeling electro-techniek: F. Quik, Bergen op Zoom (eervolle vermelding) G. Assman, Roosendaal, W. Bakx, Ber gen op Zoom, J. Bruinsma, ergen op Zoom, M. Dekkers, Nispen, G. van Eekeren Bergen op Zoom, J. Geense, St. Philipsland, J. van Gurp, Halsteren, J. Jasperse, St. Maartensdijk, N. Kemper man, Bergen op Zoom, A. Kostermans, Zielrkzee, P Kreeft, St-Philipsland, A. Kuipers, Bergen op Zoom, P. van Loen- hout. Wouw, C. van Loon, Bergen op Zoom, F. van Meer, Lepelstraat, C. van Nieuwenhuijzen, Heerle, J. Noya, Ber gen op Zoom, R. Peeters, Bergen op Zoom C. Sauter, Bergen op Zoom, H. Sluijter, Breda, A. Verduit, Bergen op Zoom, H. Voermans, Wouw. 2 Kandidaten werden afgewezen. Geslaagden voor het getuigschrift (theoretisch eindexamen en praktijk jaar) van de afdeling electro-techniek: A. van Loon, Steenbergen (met lof) J. v, Elzakker, Halsteren, G. Evers, Ber gen op Zoom, M. v, Herel, Roosendaal, A. Suykerbuyk, Bergen op Zoom, C. Ba selier, Kruisland, P. Buysen, Roosendaal G. Dankers, Roosendaal, M. Hermans, Ossendrecht, M. Heynen, Heerle, A. Kommers, Bergen op Zoom, J. Luycks, Bergen op Zoom, A. v. Overveld, Roo sendaal, P. de Weert, Zegge, P. van Zun- derd, Woensdreeht, A. van Drimmelen, Bergen op Zoom, L. van Tilburg Woens dreeht, J. v. Wesel, Roosendaal. Van de afdeling werktuigbouwkunde: G. Rovers, Roosendaal (met lof) P. Schütz, Roosendaal (met lof), J. Gpm- mers, Schijf, J. Jonkers, Steenbergen, A. Plompen, Bergen op Zoom, C. Simonis, Bergen op Zoom, A. Bakx, Bergen op Zoom, M. van Beek, St. Annaland, C. v. d. Berg Hoogerhêide, P. van Buren Bergen op Zoom, E. Butler, Biezelinge, C. Buyk, Wouw, A. Dekkers, Nispen, M. Duine, Ossendrecht, J. Dijkstra, Ber gen op Zoom, A. Emmerzaal, Roosendaal M. de Greef, Nw. Vossemeer, A. Koek, Lepelstraat, P. Kriesels, Zegge,, A. v. Langen, Alkmaar, M. Matthijssen, Roo sendaal, E. Passier, Bergen op Zoom, L. Rampaart, Roosendaal, W. Rens, Kruisland, J. Roks, Rucphen, P. Roset, Roosendaal, W. Schetters, Halsteren, J. Tak, Oud-Gastel, J. de Vos, Hoogerheide P. v. Wesel, Roosendaal, C. v. d. Wate ring, Roosendaal, J. Trimbos, Bergen op Zoom, P. Proost, Bergen op Zoom, A. v. Loon, Bergen op Zoom, P. v. Loenhout, Bergen op Zoom. EINDHOVEN Technische Hoge school. Doctoraal examen scheikundige technologie: C. P. A. van de Wouw (Tilburg), doctoraal examen elektro techniek: J. H. A. M. Melis (met lof) (Breda). GOES Vakschool voor meisjes: Getuigschrift primaire opleiding land- bouwhuishoudonderwijs: L. Bakker, L. Dalebout, E. Danker, B. den Dekker, J. van Dixhoorn, E. Joziasse, C. Klooster man, J. Kooymans, H. Korteknie, A. van Liere, B. van Liere, C. Matthijssen, W. Meijer, C. Onderdijk, H. Pietersen, N. Ridderhof, N. de Roo, N. Rooze, N. Spaans, M. Versluijs. Getuigschrift primaire opleiding: C. Bauer, J. Bruël, E. Buysrogge, T. van Dalen, 1. Gelok, B. Gerritsen, F. de Groot, C. de Groote, M. van Hese, M. Hijman, H. Janse van Noordwijk, E. Koole, A. Koppennol, A. Moens, A. Robijn, M. Rombaut, C. van Schaik, W. de Zeeuw, M. van Beveren, J. Blok, J. Dgvidse, P. Eikenhout, M. Francke, K. Goozen, A. Hage, H.. de Jonge, P. Ka naar, M. Knuist, B. de Kok, M. Lansen, H. Nouse, J. Thiery, M. Veerhoek, A. Verrijzer, D. Voois, P. Walraven, F. Wa terman, J. van der Weele, J. van Zwe den, M. Braam, P. Braamse, J. Cappon, M. Daane, J. Dobbelaar, P. de Dreu, M. Ganseman, G. van Ham, A. Ruissen, M. Hundersmarck, M. Joziasse, J. Kop- mels, E. Koster, P. van der Maale, C. Maliepaard, J. Meloen, C. Nijsse, J. Tramper, G. de Vlieger, A. Wisse, L. Bakker, M. Courtien, R. Duinkerke, A. Geelhoed, K. Glas, J. Groen, A. Gijzel, J. Hamelinck, C. Hoogesteger, C. Lin- denberg, C. Nieuwdorp, M. Nouse, J. v. Oeveren, P. Priem, C. Sinke, J. Vlaming, P. van der Vreugde, J. de Wee, J. Wis se, L. Wisse, P. Boone, M. van Boven, N. Dekker, D. Geelhoed, A. Hoogen- doom, A. Jeremiasse, S. Jeremiasse, C. Klaasse, E. -Meeuwsen, J. Moeliker, J. Paauwe, H. Pieters, R. Polderman, L. Verheyke, M. Vermeire, J. de Visser, J. de Munck. Afgewezen 7. Het getuigschrift leerling-verkoopster: C. van der Borgt, A. Braam, C. Daane, A. Hannewijk, I. de Jongh, J. Krljnsen, M. Luyk, J. Moelker, J. Mol, M. van de Pas, E. Scheele, A. Schothorst, P. Schou- wenaar, M. Tholenaar, F. Timmerman. Getuigschrift assistente in de huls houding met nadruk op de huishoude lijke vakken: A. Le Clercq, C. Dekker, B. Dingemanse, J. de Dood, P.v. Hertum M. van Hese, J. Hogeveen, P. Jacobus- se, C. Koeman, M. Leijnse, N. de Mul, M. van de Plasse, L. Roeiofsen, I. Ver- couteren, J. Vermaire, L. Wiskerke, D. van de Berge, P. van Beveren. J. de Dreu, L. Hannewijk, J. Harinck, M. Hui- ge J. Kaboort, Y. Kootstra, J. Koster, C. Kramer, M. Leer, P. Minnaard, C. de Pree, W. Remmè, L. Sinke, N. Tolhoek, C. Verlare, M. Vermeire, M. van der Endt, J. Geense, J. Hasman, W. Hoek, M. de Jong, H. van der Maas, E. Nijssen, J. Schouwenaar, A. Schouwenaar, H. Too- renaar, M. Wisse. Afgewezen: 1. Getuigschrift assistente in de huis houding met nadruk op de naaldvakken: A. Clement, M. Dekker, R. Klaasen, B. Maarsman, E. Nieuwenhuyse, M. Noord- hoek, E. Oosterlee, E. Paauwe, M. Pais, K. Tolhoek, A. de Jonge. Afgewezen: geen Getuigschrift kostuumnaaister: A. Cabboort, C. van Es, A. Hoekman, E. de Leeuw, Maas, C. Vermaire, A. van Waarde, J. Wisse. Afgewezen: geen Getuigschrift vormingski: C. Bierens, A. Blok, P. Blok, D. den Boer, B. Bouche- rie, J. Dellebeke, J. Deurloo, P. Gabriël- se, S. Goeman, A. Gijzel, J. Hasman, M. A. Noteboom, J. Oele, C. Overbeeke, W. den Hollander, J. van Liere, G. Meyer de Schipper, W. Schipper, H. Stel, M. Tazelaar, E. Verschuure, J. Waterman, M. Aertsen, M. de Baar, M. den Baars, C. Cysouw, J. Dekker, A. Dieleman, J. Eckhardt, M. van den Ende, T. van der Endt, W. Fraanje, R. Heydens, J. van Kerkvoorde, M. Knuit, C. van der Kuyl, C. Leendertse, L. Plaisier, C. Rijk, E. Sandee, C. Schipper, O. Slager, C. van Stee, M. Volkeri. Afgewezen: 1. NIJMEGEN Katholieke Universi teit. Kandidaatsexamen wijsbegeerte de heer P. E. K. J. Hoekstra (Bergen op Zoom), Doctoraal examen Romaanse taal- en letterkunde (Frans): mej. J. M. Colijn (Vlissingen). Kandidaats examen geschiedenis: de heren J. G. Orban (Den Bosch), J. J. van de Wiel (Vlijmen), J. A. P. J. Loose (Breda). De levende God heeft tot Zich geroepen de wel edel geleerde heer CORNELIS MATHEUS VAN DEN BROEK echtgenoot van mevrouw Elisabeth R. Joppen Na gedurende 43 jaar in onze schoolgemeenschap werkzaam geweest te zijn als docent in de Franse taal is deze voortreffelijke en gelovige man plot seling gestorven binnen 48 uur na zijn afscheid van ons. Dit heeft ons verbijsterd. Het curatorium der beide Roosendaalse lycea, rector, docenten, leerlingen en personeel van het St.-Norbertus Lyceum Roosendaal, 2 juli 1967 Op donderdag 6 juli a.s. zullen wij te 10.30 uur tijdens een eucharistieviering in de parochiekerk van de H. Antonius definitief afscheid van hem nemen. De hele schoolgemeenschap wordt hier bij uitgenodigd. Heden overleed tot onze diepe droefheid, toch nog onverwacht, voorzien van het H. Oliesel, in de leeftijd van 59 jaar, onze innig geliefde echt genoot, vader, behuwd- en grootvader, broer, schoonbroer, oom en neef, de heer FRANCISCUS JACOBUS JOHANNES EVERAERD echtgenoot van mevrouw Maria Peirneman Wij bevelen onze dierbare overledene in uw ge beden aan. Hulst: M. Everaerd-Penneman Utrecht: W. P. A. M. Everaerd G. J. Everaerd-Geurtsen Harald - Sylvia W. T. A. M. Everaerd E. B. Everaerd-Miedema Barbara M. Ph. B. Everaerd Didam: C. M. A. M. Everaerd C. M. Koemans te Utrecht Bakkum: A. J. P. M. Everaerd familie Everaerd familie Penneman familie de Block familie Wojtal Hulst, 29 juni 1967 Fr. v. Waesberghestraat 46 De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij u beleefd uitnodigen, zal plaatshebben in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst op dinsdag 4 juli a.s. om 11 uur, waarna begrafenis op het r.-k. kerk hof aldaar. Samenkomst St.-Liduina-ziekenhuis, ingang Ta bakstraat om 10.30 uur, waarbij gelegenheid tot tekenen van het condoleance-register. Geen bezoek aan huis. Maandagavond om 7.30 uur Eucharistieviering voor de zielerust van de overledene. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Heden overleed tot I onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden, gesterkt door de genademiddelen van onze moeder de heilige kerk, onze lieve en zorgza me vader, behuwdvader. grootvader, overgrootva der, broer oom en neef de heer CAMILLUS JOSEPHUS WEEMAES weduwenaar van me vrouw Emma Seraphina de Cock in de leeftijd van 89 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw godsvruchtige ge' beden aan. Cliuge: M. de Block-Weemaes J. de Block Vlissingen; P. Franssens-Weemaes J. Franssens kind. en kleinkinderen. Rotterdam: F. Weemaes P. Weemaes-Van Dijk en dochter Goes: T. Proost-Weeinacs W. Proost en kinderen Clinge: C. Weemaes C. WeemaesVerbeem en kinderen Familie Weemaes Familie de Cock Clinge, 1 juli 1967 Gravenstraat 238 De plechtige uitvaart ge volgd door de begrafenis waarbij wij u beleefd uit nodigen zal plaatsvinden op woensdag 5 juli 1967 in de parochiekerk van de heilige Henricus te Clinge om 10-00 uur. Rozenkransgebed dins dagavond 4 juli om 7.30 uur in de kerk. Bijeenkomst aan het sterfhuis Gravenstraat 238 om 9-45 uur.' Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvingen gelieven deze advertentie als zodanig te beschou wen. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om etfiieder persoonlijk- te danken, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke en oprechte dank aan de Z. E H. pastoor van Nieuw-Na- men, gemeentebestuur van Climge, bejaarden, feestco mité, buurtbewoners, fanfa re ,.De Scheldezonen", fami lie, vrienden en kennissen voor de talrijke gelukwen sen, bloemen en cadeaus, die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijksfeest. E. v. cl Heyden-v- Broeck Nieuw-Namen, Hulsterloo- straat 65. Met grote droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden, in het St.-Liduinazieken- huis te Hulst, gesterkt door H. Oliesel, onze in nig geliefde broer, schoonbroer, oom en pleeg zoon de heer PETRUS ALOUISIUS DAELMAN in de leeftijd.van 64 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Arkel M. van Brederode-Daelman M. van Brederode en kinderen Antwerpen J. van den Branden-Daelman Ch. van den Branden en kind Antwerpen M. van de Walle-Daelman A. van de Walle en kinderen Antwerpen Wed. L. Daelinan St.-Gilles (Waes) A. Verbeke-Daelman A. Verbeke Clinge L. Seghers M. Seghers-van de Voorde en kinderen Familie Seghers Familie Puysseleire Familie de Koek Clinge, 30 juni 1967 Gravenstraat 227 De plechtige uitvaartdienst, waarbij Ued. beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dinsdag 4 juli a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Henricus te Clinge, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst ten sterfhuize om 9.45 uur. Eucharistieviering maandag 3 juli om 7.30 uur in de kerk van de H. Henricus te Clinge. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Dinsdag 4 juli a.s wegens sterfgeval. Drogisterij G. A. P. de Koek Wilhelminastraat 21, St.-Jansteen Dinsdag 4 juli a.s. wegens sterfgeval. Kruideniersbedrijf L. Seghers-v.d. Voorde Gravenstraat 227, Clinge Leesportefeuille netjes prima verzorgd met 10 van de beste tijdschriften, worden wekelijks bij u thuisbezorgd v.a f 0,75 p. week. Inl. Leeskring „Ons Aller Hulsvriend", Bootjes- steeg 96, ZiWijndrecht, tei. 01850 25174 of oij onze agent: W. H. Boelhouwers, Hazelaarstr. 43 Breda tel 01600-43673 Te huur, kamers, etages voor studenten en alleenst. Flats en woningen ln versch. plaat sen voor echtparen en gezin nen. Contact, Regentesselaan 14, Breda, tel. 39682. mBemimmSiMkm/SBBÊM Slaapzakken, luchtbedden. Nu ook op de markten: Breda, Ou denbosch, Made, Roosendaal, Bergen op Zoom, zaterdag Bre da. Slaapzak 1500 gr. acryl f 17,95; campingdekens met rits, 1500 gr. Dyneion uni f 25,95; 1200 gr. gebloemd f 34,75; f 29,75; 1000 gr. Ter- lenka mooi f 39,75; Vestan ve derlicht f 49,50. De dekens zijn wasbaar, zijn volledig gega randeerd Luchtbedden vanaf f 16,95. Alles met garantie. Let op de naam M. Dirkx, Tete- rlngsedijk 152, Breda. Verkoop ook in de winkel. Keuze uit heel veel soorten. Altijd beter en guldens goedkoper. Zuiniger stoken door deskundi ge voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keus uit circa 100 gas-, olie- en kolenconvectors 1966. Inst. bedr. De Weerd n.v., Markt 33 Etten, tel. 01608-2301. Het aardgas nadert snel. Laat ons nu reeds de mogelijkheid van een gas gestookte centrale verwarming bestuderen. Een voudig in aanleg, bediening en onderhoud. Gaarne vrijblijvend advies en begroting. Install, be drijf. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33. Etten, tel. 01608- 2310 (Na 18 uur 01608-3047). Te koop aangeboden, zee sloep met stalen opbouw, Inge bouwde Bernard motor, afme tingen 8 m lengte, breedte 2 m, vaarklaar. Alles ln prima staat Te bevr. J. Vreijsen, Poolse- str. 60, Hooge Zwaluwe N-Br. Te koop gevr., huisje in Breda of omg. tot f 20.000,-. Br. met ?r. opg. ond no. SK 93539 v. d. blad, Breda. Huis te huur, Hulsterweg 84, Kuitaart. Inl. Hotel v. Ooster- om, Hulst, tel. 01140-2294. Zo'n oerdegelijke sterke snelle betrouwbare Spartamatic voor vakantie, weekend of dage lijks gebruik leveren )wij voor slechts f 7,40 per week. Kees de Mooij, Korte Parkstraat 6, Bergen op Zoom, tel. 01640- 4434. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963 te koop. Min. Kanstraat 16-20 Breda, tel. 01600-39900. Firma Gijzen thans gevestigd Academiesingel 34a, Spoor straat 32. bieden u onder on ze bekende service te koop aan V.W. Valliant 1600 1966, Opel, Kadett 1966, Opel Caravan 1966, en 1964, Vauxhall Vlva 1965, Austin Glider 1965 en 1964; Taunus 12 M 1965 en 1964 Skaldia 1966, Wartburg 1967; Taunus 17 M 1964; Dauphine 1965; Simca 1500 en 1964; Opel Coupe 1964; Opel 1700 1965; Renault Major 1965; Mercedes diesel 1965; DKW F 102 1695 Fiat 1100 165; Fiat 1500 1965; Fiat 1300 1964; Skoda 1000 MB Renault L 4 1964 en 1965 Fiat 850 1964; Simca 1000 1965; 2 maal BMW LS 700 1964; Flat 600 1963; V.W Valliant 1963; Fiat 500 1964; Anglla 1964; Taunus Station 12 M 1965; V.W. 1200 1964; Jalta "17; Chevrolet 1961, V.W .-bus ~„J6, Opel Blitz '63 open bak. V.W. Piclr-up, Ford Taunus 17 M Super 1966, stationwagen, NSU Prinz 1965, Flat 600 1963; Dit is n kleine greep uit onze voorraad. Al deze wagens wor den ln onze eigen werkplaats getest en van nieuwe onderde- l«n voorzien Op al deze wagens 10.000 km garantie op onderde len en arbeidsloon. Financ. mo gelijk, ook inruil. Adres: Aca demiesingel 34a, recht tegen over de KMA Ingang langs de poort Spoorstraat 32. vlak by het station. Geopend van 8 uur tot 9 uur, zondags van 1 tot 7 uur. D« Trabants zijn rer op. Nog enkele zijn er over. Haast u, zo goedkoop koopt u nergens een auto. Verder nog ln voor raad Simca 1500 GLS 1966, Simca 1500 GLS 1965, Simca 1300 GL 1965. Simca 1000 1967 Simca 1000 1966, Simca 1000 1965, Simca 1000 1964, Fiat 1300 1965 Fiat 1100 1965, NSU Prinz 1964 Renault R10 Major 1966 slechts 19.000 km gelopen, Taunus 12 M 1965. Ford Taunus 17 M 1965 Ford Taunus 17 M, 1964, Ford Taunus 17M 1963, Ford Taunus 12 M 1965 Ford Taunus 12 M 165, Ford Taunus 12 M 1964, Ford Taunus 12 M 1963, Ford Corsair 1965, Ford Consul 315 1963, Glas 1004 cou pé 1964, Austin Glyder 1964, Opel Rekord 1966 Opel Rekord 1965 Opel Rekord 1964, Opel Rekord 1963, Opel Kadett 1965 Opel Kadett 1964, Opel Kadett coupé 1964, Citroën Ami 6 '64 Daffodil 1964, Daf combi 1965 en zo voort. Voor een betrouw bare gebruikte auto naar een betrouwbaar adres. Het adres met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de aller grootste service. Belcrum ga rage. Min. Kanstraat 1620, Breda, tel. 01600-39900. Tilburg Korte Schijfstraat 39, Tel. 04250-33636: Showrooms geo pend van 8 u. v.m. tot 10 u. n.m. Zondags van 1 tot 5 uur. Caravans. Sensationele korting op eindvoorraad Kip-cava liercaravans. Caravanbed rijf De Westhoek, Onderstraat 7, Lage Zwaluwe Tel. 01684-500 Geopend 's maandags t.e.m. zaterdags. Zondags gesloten. Zaterdag 8 juli rijden wij naar het Eifelgebergte in Duitsland. Prijs f 14,- p.p. Inlichtingen en boekingen: „Reburo" n.v. He rengracht 5, Terneuzen. Tel. 01150-4051. Donderdag 6 juli rijden wij naar Antwerpen. Prijs f 5,- p. p., kinderen t.m. 12 jaar f 4,- Inlichtlngen en boekingen: „REBURO" n.v., Herengracht 5. Terneuzen, tel. 01150-4051. 2-daagse tocht naar Luxem burg. Vertrekdatum 11 juli '67. Prijs, inclusief alle maaltijden f 59,50. Inlichtingen en boekin gen: „RHB'ÜRO" n.v., Heren gracht 5. Terneuzen, tel. 01150-4051. ANWB Bonds- Auto- Rijschool D C. de Jager, Bylocquestraat 19. Axel, tel. 01155-665 Diversen Vermager met Graclal f 2,33. Bij apoth. en drogist. Huwelijken R.-k. weduwenaar, zoekt ken- nism. met wed, of alleenst. vrouw plm. 50-55 jr. Br. ond. no. 010150 K5. VOOR UW NAAR Vlooswijkstraat 4 Tel. 246$ - Terneuzen Depositaire Elisabeth Arden De burgemeester van de gemeente Waterlandkerkje maakt, ingevolge het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat met in- g gang van 6 juli 1967, gedu rende één maand ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 27 juni 1967 tot, ongewijzigde, vaststelling van het bestem mingsplan „Kom Water landkerkje 1966", met bij behorende toelichting en schriften. Tegen dit be stemmingsplan zijn geen bezwaren ingediend bij de raad van de gemeente Wa terlandkerkje". Waterlandkerkje 3 juli 1967 De burgemeester van Waterlandkerkje M. J. Verbrugge In onze winkels te Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen hebben wij nog plaats voor: en meisjes die tot caissière opgeleid willen worden. Zij die bereid zijn hard te werken en zich volle dig in te zetten en graag een goed loon verdienen kunnen zich aanmelden schriftelijk aan ons kan toor Blauwehandstraat 2 te Bergen op Zoom of mondeling bij de beheerder van één onzer filia len: Middelburg Blauwedijk 47, Vlissingen Oude Markt 41, Goes Ganzepoortstraat 12 -14 en Ter neuzen Noordstraat 89. De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis dat door de raad dezer gemeente op 28 juni 1967 is besloten te verklaren: 1. dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied, met grijze kleur aangeduid op de bij dit besluit behorende kaart no. D-101 d.d. 24 juni 1966; 2. dat het verboden is zonder schriftelijke ver gunning vat. uurgemeester en wethouders, binnen het onder 1 bedoelde gebied: a opslagplaatsen, alsmede vuilnis- en afval- stortplaatsen op te richten, te hebben of te exploiteren; b sloten, vijvers en dergelijke werken aan te leggen of uit te breiden; c terreinen of paden verharden; d platglasramen aan te brengen; e boomgaarden, bessenkwekerijen of aardbei- aanplantingen aan te leggen en bomen voor houtwinning aan te planten. 3. Te bepalen, dat dit besluit in werking treedt op 16 augustus 1967 en voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage ligt. Hulst, 28 juni 1967 D eburgemeester van Hulst, P. Molthoff Woonhuis te koop bevattende woonkamer, keuken, 3 slaap kamers, douchecel schuur met werkplaats voor- en achter tuin, ruime uitrit. Vrijko mend eind augustus. Prijs n.o. t.k. te bevragen Brigidastraat Bavel. Te koop vrijstaand herenhuis (h.p.) direct aanvaardbaar, tuin, direct aanvaardbaar. Inlichtingen Craenlau 14. Ul- venhout. Huis te huur Eikenlaan 10 Koewacht. Te bevr. bij: André Martens, Lange Akkers 4, Koewicht. Gevr. ter overname pension of pand hiervoor. Br. ond. no. SK 9318, Tel. 020-139512. Klein huisje te koop, tevens te ruil of huurhuis. Br. ond. no. SK 93802, Breda. Te ruil, Brab. park flat. Weth. Romboutstr, vrije won., Dr. Struyckenstr., flat 5 k. Doorn bos vrije won. 5 kam.. Baro nielaan, etage, 4 kam. Hoge Vucht vrije won. 5 k., Sport park, vrije won. 7 kam., Boei- meer flat 4 kamers, Boeimeer- laan, vrije won. 4 k., Heuvel brink, vrije won. 6 k., Marta- laan flat 4 kamers en nog 150 andere, ruilobjecten. Contact, Regentesselaan 14, Breda tel. 39682. Little-Honda rustig zuinig en betrouwbaar en toch slechts f 7,55 per week. Kees de Moo(j, Korte Parkstraat 11, Bergen op Zoom, tel. 01640-4434 Meisje, 21 Jr., zoekt werk bil kinderen of verpleging. Br ond. no. SK 93807. *77 „T, T.k. Lloyd bestel prima mo- Motorbootjes. Tel. 01874-213 en tor, startmotor defect t.e.a.b. oa^* Hogebergdreef 23 Putte N.B. STAATSPRAKTIJKDIPLOMA voor BEDRIJFSADMINISTRATIE (S.P.D.) - I. Begin september 1967 zullen wij in BREDA beginnen met een opleiding yoor het examen October 1969 S.P.D.-I. Vereiste vooropleiding: H.B.S. of Mulo met M.B.A. In dezelfde maand beginnen ook de nieuwe opleidingen voor S.P.D.-I in ROOSENDAAL Prospectus met geslaagdenlijst zijn te verkrijgen bij en inlichtingen worden verstrekt door de directeur van ons instituut, drs. L. L. M. Martens, Stationsplein 12 te Roosendaal, telefoon 01650 - 5385. S.P.D. - M.O. CURSUS van 1957 HEERLEN - ROERMOND - ROOSENDAAL - MAASTRICHT - BREDA Op onze sub-afdeling „advertentie-contracten" komt binnen kort vrij een Om hierin te voorzien en om gegadigden een behoorlijke inwerkperiode te geven, zoeken wij voor spoedige indienst treding een (GEHUWD OF ONGEHUWD) voor 4 1/2 uur per dag, gedurende nader overeen te komen tijden (zaterdagen vrij). Om deze functie op de juiste wijze te kunnen vervullen, worden in hoge mate eisen gesteld aan beoordelings-vaar- digheid, boekhoudkundig inzicht, accuratesse en correcte bediening van de telefoon Daarnaast is een redelijke kennis van nederlandse correspondentie gewenst. LEEFTIJD MINIMAAL 20 JAAR De te verrichten werkzaamheden zijn zeker afwisselend en interessant te nogmen, vormen een onderdeel van een prettig teamverband en worden behoorlijk gehonoreerd. Geïnteresseerden worden verzocht direct te schrijven met opgave van genoten opleiding en (eventuele) kantoorerva ring aan de directie van DAGBLAD „DE STEM" Reigerstraat 16 Breda Wim val c De 18-jarige Amerikaanse de 8e finales van het dames Esther Bueno uitgeschakeld. D plaatsten. Zij verloor van Casal De 17-jarige Amerikaanse zw Pam Kruse heeft tijdens de open kampioenschappen van Fort Lau in Florida het wereldrecord 400 vrije slag dames op haar naam ge met een tijd van 4.36.8. Het ou cord stond sinds 1965 op naam va landgenote Martha Randall met De Fransman Alain Mosconi' tijdens de universitaire kampioen) pen, die in Monaco worden geh het wereldrecord 400 meter vrij geëvenaard. Mosconi zegevierde min. 10,6 sec., een tijd waarvo Amerikaan Mark Spitz 25 juni San Leandro zorgde. De WestJduitse waterpoloploeg in Nieuwpoort met 54 van Belg wonnen. Zeven van de negen do ten werden gescoord uit strafwor Jan van Schijndel uit Den heeft bij Harlingen de zeewedstriji 2 km gewonnen. Hij leverde in d fase een verwoed gevecht met de lemmer Wim Schouten, die ter ruim 30 sec. achterbleef. Derde Romeyn uit Zwolle. Tino Jansen (Wychen) wor zwemwedstrijd over twee kilomei Ouderkerk aan de Amstel. Zijl was 27 min. 26 sec. Bij de dames vierde Carla Jansen (Njord '5) i tijd van 30.Q7.3. De hiergenoemde sterren zegevierden ook bij een strijd over 6 km te Culemborg. Nederlandse zwemmers en 2 sters hebben de internationale baanwedstrijden in Brugge (België komen beheerst. Alleen de 4500 vrije slag heren eindigde in een gische overwinning. Op de 4500 vrije slag dames (Ineke Tiggelaai 4500 meter schoolslag dames (1M van Strijland) en de 4500 meter s slag heren (Dick Nolting) waren landgenoten oppermachtig. AMSTERDAM (ANP) Het ningse GVAV heeft zondag tijdei Nederlandse kampioenschappen es te in Amsterdam het Nederlands r 4 x 400 meter voor verenigingen v terd. Het viertal Evers. Worme Tel, Van Herpen noteerde een tijc 3 min. 14.7 sec., waarmee het 2.i sneller was dan een andere ploej OVAV, die op 29 juni van het 3aar in Groningen 3.16.9 liet no re 4 x 100 m heren was voor het hovense PSV met 42.3 sec. Het Amsterdamse Sagitta, al j lang de sterkste Nederlandse dame eniging, veroverde drie titels. De sterdamse dames zegevierden oi x 100 en 4 x 200 meter terwijl zi; op de 4 x 100 meter meisjes ove Jterkste formatie beschikten. Oj ?x 100 meter ondervond Sagitta j.genstand van de jeugdige PSV-| hL6 r?et 48 sec- heslag legde op de Plaats. Sagitta noteerde 47.8 s<

de Stem | 1967 | | pagina 4