KLOETINGE STEUNT ZEGAM-MOTIE GOES Kinderlijk ouderschap Vlissingse raad vlot met verstrekken kredieten Financiën voor nieuw raadhuis ontbreken Waardering bij afscheid commissaris M. Reneman Reinigingsrechten gaan omhoog in Oostburg Spijt om vertrek van korpschef D. v. Ooijen Even uitblazen mevrouw papier voor uw L-pen RAIFFEISENBANK HULST Spaaraktie Amerikaanse dansgroep naar Eindhoven Belg Verroken: Universiteit voor twee Limburgen Terneuzen heeft andere zorgen Zonneschermen Markiezen TWINTIG IAAR IN MIDDELBURG Dubbelstad niet zinloos Loftuitingen in Terneuzen .Missen Boerenleenbank feestelijk heropend Neger-ruimtevaarder Hobby Helmondia 55 naar amateurs Bejaarde man verongelukt De versokkeling van Johannes Donderdag 6 juli f ■vrouw in. dochter jf» verwijk zoekt vac. adres k wel oppassen of iets ?en in Breda juli-auf. d. no. GK 7704. hüisje te huur 6 pers. juli tot en met 15 juli, Oranjeboomstr. 183, tel. 44086. „Nu of nooit". Direct I lar nog één van onze ide Astral stacaravans aby Star. plm. 7 x 3 m pers. aparte slaapkamer >pl. totaal, slechts f 7695 100 vooraf restant 5 jaar. 430, 6 slaappl. demon caravan nu voordelig! enige goedkope inruil ns. Caravan Import Den N.V., Mariastraat 15, ;cht, Tel. 01850-31971. ur of te koop 2 vouwca- met voortent, direct te u-den vanaf f 1475 Of 375 rest 3 jaar, maar ook ir. Caravan Import Den N.V., Mariastraat 15, >cht, tel. 01850-31971. in met voortent te huur I gelegen, te Haamstede. 2 augustus. Weerijssingel 44416, Breda. pir: Dishoek strandhuis- 1 slaappl., w.c., terras, slegenh. van 29 juli tot :t 12 aug. f 75,- p. week. id. no. K 25184 Bur. de Goes, of Tel. 01100-5976, 01180-3805. lag 8 juli rijden wij naar felgebergte in Duitsland. 14,- p.p. Inlichtingen en -gen: „Reburo" n.v. Hé- j icht 5, Terneuzen. Tel. 1051. 3 Bonds- Auto- Bijschool de Jager, Bylocquestraat pel, tel. 01155-665 uw rijlessen naar autoxij- „Contact", L. M. Brood jstr. 42, tel. 01150-4010, 2630Terneuzen en iminastr. 68, Axel. S DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 JULI 1967 Huwelijken meisje wil met mij seri- kennismaking om na we- is goedvinden een geluk- [uwelijk aan te gaan. Ik laar en zoek een meisje uit arbeidersgezin tot 28 1 kind geen bezwaar. >n onder no. 7722 bureau it blad. pvn. met pens. en A.O.W, £1, vitale huisvrouw, leef- om eenzaamheid op te Heb. ben. huis in Br. ond. no. SK7721. weduwenaar, zoekt ken- met wed. of alleenst, plm. 50-55 jr. Br. ond. 0150 K5. Huisdieren dwerg- ïrtjes en mooie kruis- es. L. van Boxtel, Putse- 3, Ossendrerht. Tel 488. f2 Shetland pony's, 2 en oud. Oude Wouwsebaan lergen op Zoom. Langharige teckeltjes, ïrtje, pekinees, dwerg- lltje. Laagveldsestr. 7, B'- Tel. 6712. tractor- en landbouw* ngebruikers. Attentie! wat u op bandengebied vindt u voordelig bij hét t gesort. bandenbedrijf in land en wel bij: ZEB0 ne Weeie 17a, Middel- tel. 3993. Na 18 uur 2835- rerneuzen, Haarman- tel 328. Na 18 uur 4078, q op Zoom, Beursplein 5, 79. Na 18 uur 5435, Breda ingel 4, tel. 37247. Na 46214. op, savooienkool, rode vitte kool en spruitplan* Fa T. Schoonen en Rosendaalsebaan 57, tel. 01658-531. Tractor kap en kooiwie- veld krom tand. 5 veld g eggen. 2 luchtbanden s. 4,5 - 2,5 ton. Oudendijk nddaarbuiten. longe hennen patrijs leg- Enigst erkende fokbe- district midden en west it en Zeeland. De Eier- Alphenseweg 95 Qilze. schieting zat. 1 juli bij eraert-Nijs, Hulst, op 2 Bhg. 3 uur. ng zat. 1 juli bij Ad. d« Kemzeke-Paal. Voor- 50 fr. Beg. 3 uur. pig bericht, TBC-schie- 5 aug. bij P. van Dijk, dijk. Extra prijs een binnenschieting bij eijt, Asdale, zon. 2 juli uur maand. 3 juli beg. ir. schieting zon. 2 juli bij llaart, Boschkapelle. Beg. huisverzekering, onge- walen. Voor leeftijd tot d jaar. Assurantiekas H. Vijgeoom, Cadzand 1179) - 268. vakantieschieting op 2 i maandag 3 juli bij G. ■t. Café „Graauwse Hulst, t.b.v. spaarkas moed vooruit". Vooruit p hoge vogel f 10,-. Zij- f 7,50. 10 vogels waarop a. 10 vogels verh. met [nl. per wip f 2,75. Ter. forten 15. Tevens beker- hg. Beg. 3 uur. ambt. weduwe R.K. dame voor gezellige om- Wil desgewenst ook ou- j ame tijdens vakantie ge- ip houden. Br. bureau v. 015256 KU. i" komt binnen- een behoorlijke zedige indienst- ereen te komen men vervullen, >ordelings-vaar- ise en correcte redelijke kennis afwisselend en leel van een gehonoreerd. schrijven met kantoorerve- (Van onze correspondent) KLOETINGE De gemeenteraad van Kloetinge besloot adhesie te be tuigen met de motie van de gemeente Goes inzake- een eventuele fusie van de N.V. Z-egam en de N.V. P.Z.E.M. Volgens burgemeester Daniëlse was er een procedure gevolgd die weinig ele gant was. De heer H. J. Colijn (AR) wilde nog wat verder gaan en noemde de gevolgde tactiek een belediging voor de aandeelhouders, in casu de gemeen tebesturen. De heer Colijn stelde dat de nieuwe directeur, die dezelfde zal zijn voor Zegam en PZEM wel 'n su permens moet zijn wil hij deze taak aankunnen. Hij zal zeker geconfron teerd worden met tegenstrijdige belan gen. Wat vaag was de mededeling van de voorzitter dat Kloetinge per 1 juli a.s. februik kan maken van de Goese randweer, als de raad daar accoord mee zou gaan. Op vele punten zijn Kloetinge en Goes het reeds eens; be halve de overname van het materiaal Verwacht mag. worden dateer een vol gende vergadering een definitief be sluit genomen wordt. Verheugd kon de voorzitter meedelen, dat, inzake de procedure tussen de ge meente en de heer M. Trimpe-Burgev te Kloetinge over de verkoop van een boomgaard in het Noordeinde, de ge meente in het gelijk is gesteld Vorig jaar koelt de gemeente deze boom gaard aan in het kader van het uit breidingsplan. Toen de opleveringstei mijn buiten de schuld van de gemeente om werd overschreden vroeg de heer Trimpe-Burger het dubbele van het eerst vastgestelde bedrag zijndes f 75.000. De eigenaai kan nu nog in cassatie gaan bij de Hoge Raad maai dit zal wel geen vruchten meer afwer pen. Nadat besloten was een huurverho ging van de gemeentewoningen en van de autoboxen toe te passen v.an 10 pro cent werd besloten om de korfbal ver eniging Blauw-Wit, die op 12 augustus een tournooi organiseert, terwille te zijn; echter niet met een garantie van f 1000 zoals het voorstel van b. en w. luidde. Op advies van de heer H. G. Jung werd besloten een regenverze kering af te sluiten voor die dag. De kosten daarvan zal de gemeente voor zijn rekening nemen. De heer H. P. Maas (P.v.d.A) kwam tijdens de rondvraag nog op genoemd korfbaltoumooti terug. Hij had gehoord dat b. en w. toestemming hadden verleend aan Blauw-Wit om het tour nooi op het nieuwe sportveld te laten spelen. Hij was bang dat de grasmat daar bijzonder veel van zal lijden. De voorzitter deelde hierop mede dat advies is ingewonnen bij de Grond- mij. Als blijkt dat bij langdurige regen val de grasmat niet geschikt is op de dag van het tournooi kan men het eer der genomen besluit nog intrekken. De heer Maas ging verder nog in op het subsidiebedrag f 175.000 dat Kloetinge zou ontvangen voor het nieuwe sportveld. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken was eerst niet on willig maar later is er toch een pres tige kwestie ontstaan tussen G.S. en het Ministerie waardoor G. S. het voorstel hebben ingetrokken. In ver band met deze negatieve houding van G. S„ die b. en w. later zelfs een on derhoud hebben geweigerd kwamen de heren Maas en Jung met een motie die weerklank vond bij de andere le den der Raad. Er zal alsnog worden geprotesteerd bij het Ministerie en er zal een nieuw onderhoud by G. S, worden aangevraagd Tn een prikkend ochtendzonnetje *sta ik aan de deur één te zijn mei met de vele, veie andere moeders van schoolgaande kinderen: „Dag jon gens, tot vanmiddag. Goed je best doen, hoor, en rustig oversteken. Daaa". Nog een laaste lange zwaai en een paar groeten toe naar de buurjonge tjes aan de overkant, die met bego nia's en anturium wedijveren om de raampartij wat op te vrolijken. Een tje schreeuwt iets met wijde gebaren. Ik lach stralend, maar dat blijkt niet het juiste antwoord. ,Ik zie z'n gele trui achter het ribbelglas van de voordeur verschijnen en even later rolt z'n noodkreet Over de straat naar mij toe: „Vadertje en moedertje doen? Komt u mee spelen?" Zo plompverloren in het huwelijks bootje stappen is mijn stijl niet. Hij merkt mijn aarzeling en roept de steun in van hogerhand om mij te overreden: „Mama, kom 'ns". Ze staat al achter hem en weer schieten de woorden dwars over de stoep, maar nu met een beschaafd huppeltje. Hij wil het oer-oude en steeds weer boeiende spel spelen van de vader en moeder, maar zonder een zusje ont breekt hem de vrouwelijke helft van het echtpaar. Of z'n eigen moeder het niet zou kunnen waarnemen, pro beer ik heel praktisch. Onzinnige op merking: Ha, ha, hoe kan dat nou, Die is immers al moeder, maar u moet 't spélen". 'Terwille van de afwas en de bed den besluit ik toch maar heel fan tasie-loos in eigen huis meder te gaan wezen. Met het spelen van de glansrol belast ika mijn dochter, die met de lievelingspoppen en bijbeho rend beddegoed aan de overkant gaat inwonen. De werkelijkheid zo ge trouw mogelijk nabootsend komt ze steeds om iets schooien. ,,'t Wordt nou zo gezellig in ons huis op Fiipje's zolder, maar we moes ten eigenlijk nog een kleed op de grond hebben, dan was 't nóg gezel liger". Wat doe je als moederEen oud tafelkleed gaat mee als vloerbedek king én een steelpannetje („Flipje houcit zooveel van eitjes, maar ik heb niets om ze in te koken") èn een bad handdoek ovor het popebad („Ik kom maar even bij u vragen, Mam, want rlipjes moeder heeft ons al limonade gegeven, dat is toch ook lief"). Niet een schoonmoeder wil in liefde onderdoen voor een schoonmoeder. Ik geef met guile hand wel bedenkend dat het een karwei zal worden bij de naderende scheiding tegen etens tijd de boedelverdeling vredig te la ten verlopen. Flipje wordt langzamer hand ongeduldig. Of ze nog eens een keertje op hun zolderkamer wil blij ven en of hun huisje nog niet mooi en vol genoeg is en of ze nou eindelijk niet eens kunnen gaan spelen. Ze gaat mee, gedwee, maar ze vraagt nog gauw of ik haar chocolade-melk van 't koffie-uurtje wil bewaren. „Die bij Fiipje's moeder lus' ik niet zo graag". Dat had ze niet moeten zeggen Nu plaatst Flipje de opmerking die bij elke getrouwde vrouw hoe goedgezind en zelfs schoonmoederge- trouw ook een heel Siochteren vol gif en venijn doet opborrelen. „Mijn moeder kan 't lekkerste koken van de hele wereld, puh". en kwartier later stormt ze blè rend het tuinpoortje door met een stevige beet in haar bovenarm, de steelpan tegen de buik. „Ik kook nooit meer eitjes voor dat rotjoch", snikt ze boven drie kleurig versmol ten kauwgomballen in een bodempje limonade. Flipje, met krassen van nijdige nagels over z'n wang, smijt even later de achtergeaten kinderen de keuken in. „Hier, en als we weer Vadertje-moedertje spelen wil ik ook wel eens moeder zijn, want nu had 'k niks te doen". Terwijl ie het Jninpad afsloft, dreigt hij nog na: „Of Ik speel, dat ik een vader met nacht dienst ben en dan moet jij lekker stil ®V)n, als ik 's morgens slaap". COKS VAN EYSDEN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Belgische parle- menterriër Verroken heeft gistermiddag in Den Haag tijdens een bijeenkomst van de interparlementaire Benelux-raad, een warm pleidooi gehouden voor een Benelux-universitaire instelling in een van de beide Limburgen. Hij achtte deze instelling het beste apparaat om tot een daadwerkelijke sa menwerking op cultureel en wetenschap, pelijk gebied te komen, ,,Ik weet", zei hij, „dat men er in beide Limburgen alleen maar binnen vier muren gelukkig over durft te zijn. Ik weet ook dat men er hard op droomt over e ennationale universiteit in ieder van de twee Limburgen. Maar dan maakt men elkaar dood. Samen tellen de twee provincies meer dan 1 miljoen in woners met een grote toekomst voor een Benelux-universitaire instelling" (ADVERTENTIE) VAN 3 TOT EN MET 7 JULI 1967 In verband met de opening van ons bijkantoor aan de Poorterslaan te Hulst, houden wij van 3 tot en met 7 juli a.s. een grote spaaraktie, die geldt voor al onze cliënten; U kimt dus zowel inleggen op ons hoofdkantoor op de Grote Markt als op ons bijkantoor aan de Poorterslaan. Alle spaarders, die in genoemde periode een inlage doen van minimaal f 25,00 ontvangen een aardige verrassing. Aan alle nieuwe spaarders met een minimum inlage van f 100,00 zal een premie worden toegekend van f 5,00; bedraagt deze inlage minimaal f 1000,00, dan zal een premie worden toegekend van f 10,00. Bent U van plan een inlage te doen of hebt U het plan een spaarrekening te openen, doe het dan in de periode van 3 tot en met 7 juli a.s., U kunt dan profiteren van de toegekende premies. Ons bükantoor aan de Poorterslaan zal iedere week geopend zijn van maan dag tot en met vrijdag van half twee tot half vijf. Iedere vrijdag zal er tevens een avondzitting in Nieuw Hulst worden ge houden van zes tot zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse raad was het college van b. en w., overigens zonder burgemeester B. Kolff, goedge zind. Niet alleen brandde er geen enkele netelige vraag los over de inbreng van de raad in de aanstaande burgemees tersbenoeming waar zoals gemeld niet de Zeeuwse kandidaat T. Wester hout, maar de heer Roemers in aanmer king zal komen, maar ook ging de raad vlot akkoord met alle aanvragen op kredieten. En dat waren er nogal wat op een veertig punten tellende agenda, waarvan wij enkele benoemingen el ders hebben vermeld. De volgende maand zal, wanneer het niet dringend nodig is, de raad niet vergaderen. De eerstvolgende vergadering is thans gepland op 24 augustus. Het meest kwa men de tongen los op het voorstel van b. en w. om een krediet van maximaal 8000 gulden te verlenen ter verdubbe ling van door het gemeentepersoneel bijeen te brengen gelden voor Steun aan Israël. Wethouder Filius had bezwaren te ontzenuwen van de heren Ooster huis (VVD), Van Rooyen (CH), De Priester (Pv.d.A.), van de Sande (Boe renpartij) die betoogden, dat er in het Midden-Oosten meer leed is te verzach ten dan alleen het sociaal-economisch herstel van Israël waarvoor de actie nu opgezet is. Ook wou de heer De Priester de gemeentelijke bijdrage los zien van het bedrag der ambtenaren, waarbij hij een voorstel deed minimaal 4000 gulden te garanderen. Wanneer we een advies geven, dan is het het pret tigst een gerichte actie te steunen, waar bij het gemeentelijk personeel duidelijk zijn voorkeur heeft uitgesproken, ant woordde wethouder Filius. Al bleven er bij sommige leden enige bedenkingen, toch ging de raad akkoord. Voor draadwerk in Tuindorp wordt 50.000 gulden gevoteerd. Een post van 33.000 gulden wordt bestemd voor ver nieuwing van leuningen van een brug in de Badhuisstraat. „Lopen wij niet het gevaar, dat bij uitvoering van het plan Achterlangs binnen een paar jaar de verkeerssituatie in de Badhuisstraat totaal anders zal zijn", informeerden de heren Kempe (PvdA) en Oosterhuis. Eenvoudiger dan de voorgestelde voor zieningen kan het al niet, liet wethou der Smits weten. Als de spuiboezem niet meer werkt kan het nog best ge beuren, dat de watergang ter plaatse om financiële redenen gehandhaafd blijft. De heer Van de Sande vond het maar triest, dat de naam Sloehaven veranderd wordt in Vlissingen-Oost. Desbetreffen de veranderingen op de wegwijzers van de ANWB komen de gemeente op 2337 gulden te staan. De raad stapte er wel gemoed overheen, zoals hij trouwens welgemoed in vlot tempo aan alle pun ten zijn fiat gaf. (Van oinize correspondent) TERNEUZEN. Het voorstel van b. en w- van Terneuzen tot aankoop van het perceel Markt 11, was voor de heer Hol (P v d A.) tijdens de raads vergadering aanleiding om zijn misnoe gen uit te spreken over het achter- terwege blijven van concrete plannen voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis. Hij merkte hierbij op, dat vele jaren geleden, toen bij g-s. een voor stel werd ingediend om tot verbouwing over te gaan, hierop werd geantwoord dat het beter was te wachten, omdat Terneuzen toch een nieuw raadhuis zou krijgen. Zyn partijgenoot, wethouder De Vos van openbare werken, was het er wel mee eens, maar moest hieraan toe voegen, dat de financiële middelen ont breken. De wethouder van financiën, de heer Berbers (KVP), sloot zich hierbij aan en zei, dat de gemeente voor een be drag van drie miljoen gulden aan wer ken in portefeuille heeft, die dringend op uitvoering wachten- Hierin zijn uiteraard het nieuwe politiebureau en de nieuwe schouwburg niet begrepen, aldus de heer Berbers- Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe bezoldigingsverordening voor 't gemeantepersoneel was geen punt van discussie, wel het voorstel van b ën w- om als kennisgeving ter zijde te log-* gen, het verzoek van de gemeente Breskens adhesie te betuigen aan een door hem aangenomen motie tot ver vanging van het huidige systeem van salarisaanpassing, dat uitgaat van een gelijkelijke procentuele verhoging voor alle ambtenaren- De heren Hol en Ha melink en hun fractiegenoot, de wet houder van openbare werken, de heer De Vos, vonden de huidige manier van salarisverhoging uiterst onrechtvaardig- Dit ondanks het feit dat de heren 01- letoek en Ramondt (resp- CHU en AR) en de heer Dieleman (SGP) een der gelijke adhesiebetuiging onnodig von den, omdat van overheidswege hiernaar een onderzoek wordt ingesteld- Dit was ook de mening van de heer De Meijer, (KVP)- Deze kon de gedacht eng amg van de PvdA wel volgen. De PvdA- fractie wilde deze adhesiebeuiging wel de overigen echter niet- Waarbij wei- houder Binmekamp nog betoogde dat hij er niet van overtuigd is dat een pro centuele verhoging werkelijk zo'n gro te winst is voor de hogere salarissen, aangezien de fiscus ook een hartig woordje meespreekt- (ADVERTENTIE) L. J. v. Kouteren - M. Dieleman le Kortestraat 4, tel. 01150-3543 TERNEUZEN (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG - „Ik ben er van overtuigd, dat nieuw werk, zij het mis schien van andere aard, wacht. Velen zullen van uw ervaring en werkkracht willen profiteren", zo sprak gistermid dag burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg in de burgerzaal va<n het stadhuis tot de scheidende commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, Uit de woorden van de burgemeester bleek enerzijds hoe men de commissaris node laat gaan. Van de andere kant meende de burgemeester, dat er alle reden is om dankbaar te zijn. „Dat u bijna 42 jaar lang in zo'n goede gezondheid werk hebt mogen doen, dat tegelijkertijd uw hobby was, overstraalt de weemoed van dit afscheid", vond de burgemeester. De commissaris van politie nam giste ren officieel afscheid. Eerder al deed hij dat officieus van de leden van zijn korps. De burgemeester ging in zijn toespraak de loopbaan na van de heer Reneman. Tien jaar was de commissaris korpschef in Goes. Daarna na de oorlog - hoofd van de politieke recherche in Tilburg en van de afdeling collaboratie Noord- Brabant. In februari 1947 kwam hij als commissaris van politie in Middelburg. „In die twintig jaar commissariaat hebt u bovendien nog vele andere functies bekleed", aldus de burgemeester: in de vereniging voor veilig verkeer, de exa mencommissie, de politieschool te Was senaar, de stichting Goed Wonen en de commissie van beroep van de KNVB. Verder is bekend, dat de heer-Reneman een enthousiaste sportman is. De burgemeester trof verder een aan tal vergelijkingen tussen 1947 en 1967, onder meer wat betreft de uitbreiding van het korps en de werkzaamheden. De burgemeester beloofd commissaris Reneman, dat wanneer waarschijnlijk dit najaar met de bouw van het nieuwe bureau kan worden begonnen, de heer Reneman hiervoor de eerste paal mag slaan. Namens het college Van b. en w. overhandigde hij hem een envelop. Dankwoorden kwamen er ook van de zijde van Justitie, die gesproken wer den door de officier van justitie mr. P. Roskam Abbing. Aan het woord kwamen vervolgens ook de waarnemend korpschef, de heei J. H. van Geldere, en dr. W. W. Ste vens, namens de hoofden van dienst. Het laatste woord was tenslotte aan de heer Reneman zelf. MIDDELBURG „De dubbel stad-gedachte Middelburg-Vlissm- gen is nog niet helemaal zinloos. Dat beweerde gisteren de waarne mend korpschef van politie in Mid delburg, de heer J. H. van Geldere op de afscheidsreceptie van de commissaris van politie, de heei Reneman. Dat deze afscheidsrecep tie kon worden gehouden zonder al te veel onopgemerkt gebleven verkeersovertredingen in Middel burg was het gevolg van de mede werking van verschillend Vlissingse politiemannen. (Van onze correspondent) OOSTBURG- De raad der gemeen te Oostburg heeft besloten de reini gingsrechten van 12,50 tot 15,- per emmer te verhogen. B- en w- menen dat gezien de gestegen kosten het redelijk is het tarief te verhogen- De emmer- inhoud zal gewijzigd moeten worden van 50 in 33 liter in verband met de werkelijke toestand- De heer Van Hee (PvdA) vond dat de post sinds 1962 met 50 procent verhoogd is. Hij vond het wel wat aan de hoge kant. Hij vroeg zich daarom af of de centrale vuilophaaldienst niet goedkoper ge weest zou zijn. Burgemeester Van Leeuwe zei dat deze verhoging een ge volg was van een vervroegde afschrij ving van de nieuwe auto. Hij zei dat bovendien de meerdere da gen dat er vuil wordt opgehaald een rol hebben meegespeeld bij de vast stelling van dit bedrag." Met de stem men van de heren Van Hee en Brood- man tegen werd het voorstel van b. en w- aangenomen. Aan de Z-V-U- zal een subsidie van 250,- gegeven worden voor het jeugdtoneel in West-Zeeuwsch- Vlaanderen- De burgemeester lichtte nog toe, dat deze subsidie slechts een malig is in verband met het twintig jarig bestaan van dit toneel in West- Zeeuwsch-Vlaanderen- Aan de Neder landse stichting consultatienureaus voor huwelijks- en geslachtsleven werd in principe een subsidie toegekend. De heer Mijs had het voorstel liever aan gehouden om eerst nader te informeren hoe andere overheidslichamen dit sub sidiëren. De heer Storm meende dat andere stichtingen wel subsidie krij gen- De burgemeester zei nog dat het een onvolledige subsidie-aanvrage was. Daar men altijd bij een aanvraag cijfers of een begroting moet overleggen. Al vorens de grootte van de subsidie te bepalen zullen nog nadere inlichtingen worden gevraagd- Voor vernieuwing van het meubilair van de openbare kleuterschool werd een krediet van 5-511 verleend- Tot leraar in tijde lijke dienst aan de gemeentelijke gym nasiale afdeling van het koningin Wil- helmiinalyceum werd benoemd de heer W- ten Voorde. Tot gemeentewerkman in vaste dienst werd benoemd de heer C- Tanghe met ingang van 1 juli- Arme, arme Fred Racké! Net op het ogenblik dat we vonden dat deze Ne derlandse noviet in het pelotonnetje van doorgewinterde wielerreporters, nog lang zo'n gek figuur niet sloeg, vergiste Karstens zich in de streep en Racké zich in de uitslag. En nu hadden we de ver slaggever deze fout graag vergeven (blij als we zijn eindelijk een eigen man ter plekke te hebben), -ware het niet dat, toen Racké zich richting Karstens spoedde om deze met zijn vermeende zege te feliciteren, de luidsprekers In Saint Malo. de Belg Godefroot als over winnaar aankondigden. In een wieler koers toch altijd een belangrijk feit, waar Fred echter pas tien minuten later achter kwam. Ondanks dat geloven we dat hij het vak wel leren zal, vooral om dat de Tour heel lang duurt, nog héél erg lang zelfs! De Vara-programma's van 's avonds waren met uitzondering van een wrange extra-uitzending van Achter het Nieuws aangepast aan het seizoen, dus was er veel tijd uitgetrokken voor lichte mu ziek en zang. Tussen zeven en acht uur een brokje Frahs en een hapje Spaans en voordat Rawhide begon, herzagen we nog eens de Bernard-show. N. R, (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een politieman met moderne opvattingen die de afstand po- litie-burger heeft trachten te overbrug gen, een goede korps-geest heeft weten te kweken en zich actief heeft bezig gehouden op sociaal-maatschappelijk terrein, dit waren de omschrijvingen, die werden gebezigd bij het afscheid van inspecteur korpschef D. van Ooijen, gis termiddag in de cantine van NV de Hoop te Terneuzen. Zoals eerder gemeld werd de heer Van Ooijen bij KB per 1 juli b(#ioemd tot commissaris-korps chef der gemeentepolitie te Middelburg Burgemeester J. C. Acboff noemde de vertrekkende functionaris „een zeer goe de politieman met zeer goede en ver standige inzichten in zijn vak". Hij voegde er aan toe dat de heer Van Ooijen de functie van korpschef met zijn Staat als bewoner van Terneuzen uit stekend gecombineerd had. Namens het korps wenste adjudant E Russchen hem geluk met „de eervolle benoeming en prachtige promotie waar van de glans ook enigszins afstraalt op het korps Terneuzen". De heer Russchen zei verder dat bij de moderne, misschien wat theoretische instelling van de inspecteur de nadruk werd gelegd op overbrugging van de afstand publiek-politie. Als veranderingen onder het beleid van de heer Van Ooijen noemde spreker dp opvoering van de korpssterkte van vijfentwintig tot zevenentwintig, de ver dere motorisering van het vervoer, de uitbreiding van de. communicatiemidde len, de bouw van een overdekte schiet baan en de bouw van het nieuwe politie bureau. Namens de hoofden van dienst sprak gemeentesecretaris A. J. van Pagee. Aardenburtj Sportdag K.P.J. Hedenmiddag zal De heer Loof, bestuurlid van de stich ting open bejaardenwerk, zei te spre ken namens tien a twaalf procent var. onze bevolking. „Wij zullen U missen bij dit werk dat ook de bejaarden heb ben leren waarderen". De heer Loof bood een geschenk aan. Verder spraken r.og de secretaris van de Stichting Jeugdverkeerstuin, de heer P. Gielen. De heer J. Standaert, voorzit ter van de Zeeuwsch-Vlaamse Tafelron de, en de heer H. A. Boland namens het Verbond van Veilig Verkeer. De heer Van Ooijen zelf tenslotte be dankte alle sprekers. Hij noemde een leidinggevende taak bij de politie in deze tijd een moeilijke en een gevaarlijke functie. De nieuwe commissaris zei trots te zijn dat hij leiding heeft mogen geven aan het korps Terneuzen en zich wen dende tot adjudant Russchen zei hij: ,.Ik was jong en onervaren en heb moeten leren met vallen en opstaan, Ik dank U voor Uw steun bij mijn werk". op Sportpark Aardenburg een sportdag gehouden worden voor de kring Oost burg van de K.P.J. Westdorpe In aanwezigheid van de heer drs. A. J. Bierings, directeur van het dis trict Breda van de Coöp Centrale Boe- denleenbank, vertegenwoordigers v. de C.H.V. en van de vruchtenveiling uit Terneuzen, het bestuurscollege en enkele genodigden, werd de verbouw de Boerenleenbank van Westdorpe of ficieel heropend door drs. Van Og- trop, een van de directeuren van de C.C.B. te Eindhoven. De sleutel van de nieuw bijgebouw de kluis werd hem overhandigd door Marita de Moor, een dochtertje van de kassier. Tevoren had de voorzitter, de heer F. C. Verhelst een welkomstwoord ge sproken. De heer Ogtrop feliciteerde de beheerders van de bank voor deze aan winst. De verbouwing, die geruime tijd heeft geduurd, omvat een nieu we kluis, verruiming van de kantoor ruimte en een niieuwe directiekamer, De totale kosten hebben 65.544, gul den bedragen. In de zaal van „Het oudt Raedhuys" werd nog door diver se functionarissen het woord gevoerd. Eerst gaf voorzitter de heer Verhelst een overzicht van de geschiedenis van de bank. Spreker gaf aan de hand van cijfers de enorme groei van de bank aan. Hij dankte het hoofdbe stuur voor de spontane medewerking, die men gedurende de bouw steeds on dervonden heeft. De heer Ogtrop van de C.C.B. te Eindhoven dankte op zijn beurt de be heerders. „In deze ruim zestig jaar is het steeds goed g'egaan met uw bank. Dit is trouwens ook op de mees te andere plaatsen het geval. Een be-; wijs daarvan is, dat alle bankgebou wen te klein zijn geworden", aldus de heer Ogtrop. Daarna volgden nog de heren Ver- paelen, die namens de C.H.V. zijn ge lukwensen uitsprak en de heer Vercau- teren van de vruchtenveiling te Ter neuzen. Beiden boden de voorzitter 'n geschenk aan. Na het officiële gedeel te volgde nog een zeer druk bezoch te receptie in het bankgebouw. EL SEGUNDO (RTR) Het hoofd kwartier van de Amerikaanse lucht macht heeft gisteren bekendgemaakt dat de 34-jarige majoor Robert H. Lawrence, een neger, tot ruimtevaarder is benoemd. Majoor Lawrence is doctor in de chemie, Zijn ruimtevaartopleiding heeft hij op de luchtmachtbasis Edwards in Califor- nië ontvangen. Lawrence is gehuwd en heeft een zoon van zeven jaar. B- en w- hadden ook een voorstel inzake een beroepsschrift van de heer G- Moerman tegen een besluit tot wei gering van een bouwvergunning voor een duivenhok bij zijn woning. De heer Van Breda Vriesman merkte op, dat het gehele geval erg onestetisch is en dat hij achter b- en w- stond- „Maar zo merkte hij op, de man speelt met zijn duiven en zou daar graag mee door gaan tot half augustus, daarna zal hij ze opeten". Voor wethouder De Vos was dit aanleiding om op te merken dat de voorschriften nu eenmaal die nen te worden toegepast, maar hij was het eens met mevrouw Doppegieter, die even te voren had betoogd dat een mens gelegenheid moet hebben om zijn hobby te beoefenen- „Er is altijd wel mogelijkheid om te komen praten" meende de heer De Vos, maar hij bleef bezwaren hebben tegen de mensrn die bouwen zonder vergunning. In de commissie voor het onderwijs werd de heer H. Brakman gekozen, als gemeentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van woningbouwvereniging „werkmansbelang", mevrouw Doppegie ter-Van Tiel en in vhet bestuur van het Julianaziekenhuis, de heer W- van Dadel- De heer Van Breda Vriesmain brak (opnieuw) een lans voor vuilverbran ding- Wethouder De Vos vond het een ideale oplossing, die echter wel voor lopig tot de vrome wensen zal blijven behoren, gezien de financiën- De heer Van Breda Vriesman zei later dat ze ker ook de industrieën belangstelling hiervoor hebben en toen meende de wethouder van openbare werken, dat er mogelijk wel een grond is waarop men besprekingen zou kunnen openen. Hierop aansluitend beklaagde de heer Hameliink (PvdA) zich over het vele stof dat op de weg valt onder de kra nen van de cokesfaibriek. Hij noemde die een gevaar voor het verkeer. De heer De Meijer (KVP) was van me ning dat men van industrieën niet kan eisen dat zij alle ongerief vermijden. De voorzitter, burgemeester Aschoff, vulde deze discussie aan door er op te wijzen dat er zeer vruchtbare con tacten zijn tussen overheid en industrie betreffende alle mogelijke soorten van vervuiling en dat deze kwesties onge twijfeld de voortdurende aandacht heb ben. Tenslotte vond de heer Hol (PvdA) het maar een vreemde zaak dat on langs de Willem de Zwijgerlaan op nieuw werd bestraat en dat de water leidingmaatschappij „Zeeuwsch Vlaan deren" het wegdek nu weer openbreekt om een leiding te leggen. Wat meer coördinatie in de werkzaamheden van de gemeente en die van de nutsbedrij ven vond de heer Hol geen overbodige weelde. HELMOND (ANP) Op een bui tengewone ledenvergadering van de tweede-divisieclub Helmondia '55 is met 163 stemmen voor en 1 stem te gen besloten dat Helmondia '55 naar de amateurs zal terugkeren. De plaats van Helmondia '55 in het betaalde voetbal zal worden ingenomen door de stichting Helmond Sport. Helmondia '55 zal in de vierde klasse KNVB ama teurs gaan spelen. TILBURG (ANP) Bij een poging de Ringbaan-Zuid in Tilburg over te ste ken vanaf de Nieuwe Goirleseweg is de 77-jarige fietser W Bertens uit Tilburg aangereden door een personenauto. De man werd dermate gewond, dat hij en kele uren na het ongeval in een zie kenhuis overleed. Bij 't ten doop houden van Johannes is 't de heer Godwaldt .'n behoefte ge weest te midden van genodigden en ambtshalve-aanwezigen de keuze van dit monument te rechtvaardigen en te verdedigen. Wij achten dat 'n gelukkig verschijnsel! Minder gelukkig vinden we zn sug gestie dat er „radicaal"-denkenden zou den zijn, die zich waarschijnlijk met de- ze keuze zouden kunnen verenigen. Hu zinspeelde daarmee ongetwijfeld in ter men van ambtelijke vaagheid op kriti sche kanttekeningen die cel 66 onlangs •plaatste n.a.v. 't commando-monument, dat zich niet met Johannes of Icarus laat vergelijken. Bovendien valt er te discussieren over de opmerking van deheer Godwaldt dat op cultureel gebied met geld van Roosendalers niet geëxperimenteerd zou mogen worden; niet helemaal zon der begrip voor dit standpunt merken we op, dat met 't bewandelen van de veilige weg cultuurminnaars te kort ge daan wordt, in 't bijzonder de jongere generatie, die 't eigene graag op 'n an dere als vertrouwde wijze belichaamd wil zien. Met de plaatsing van Icarus en Johan nes heect Roosendaal minstens enkele rimpels in zijn culturele gezicht gladge streken; 'n woestijn van 'n centrum kent nu 'n kleine oase, waar beide figuranten zich ondanks hun verleden niet tegen zullen verzetten. Ze hebben zich immers ook op 'n sokkel laten plaatsen en zich daardoor onvrijwillig verzoend met name geldt dit voor Johannes met juist dat soort mensen met wie ze in hun leven niet de prettigste ervaringen hadden en die hun contemporain waar schijnlijk nooit zouden accepteren als degenen die ze werkelijk waren: provo en vlieg, nederig en hoogmoedig, inven tief en rebels, „hemel"-zuchtig hun eigen weg zoekend met alle risico's van nieuw leven. Bij 't beeld van Johannes willen we zelfs even vergeten dat hij voor heilig doorgaat en dat de aanwezigheid van 'n collega van „lagere orde", problematisch is. Wat de ruimtelijke ordening betreft, zou wat meer contrast met V. D. in de ruimste zin gerechtvaardigd zijn. Ook voor wie „radicaal" (progressief?) en jeugdig denkt, zijn Johannes er de wat' gedurfdere learus aanvaardbaar; figuratiel of niet-figuratief is niet nor matief voor kunst. Van belang is de creatie waarin de mens 't menselijke herkent. In dit opzicht zijn Wezelaar en Jonk geslaagd en Roosendaal slikt met smaak hun „stenen" voor brood. G R. cel 66 ROOSENDAAL (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Amerikaanse volksdansgroep „The Brigham Young University American Folk Dancers, die momenteel een toernee maakt door Europa, zal op donderdag 6 juli in de Eindhovemse stadsschouwburg optreden. Dit is haar eerste voorstelling in Ne derland. De groep bestaat uit 35 stu denten van de Moormoonse universi teit (20.000 studenten) in de staat Utah. Er zal 'n programma uitgevoerd wor den van typisch Amerikaanse volks dansen. Ook enkele Indianendansen zijn hierin opgenomen. De Nederlandse zen ding van de Mormoonse kerk treedt als'gastheer op en de tournee in ons land wordt georganiseerd door de van Fiësta Gitana bekend geworden im presario H. J. Dasova. De groep treedt op in Eindhoven op 6 juli. op 7 juli in Scheveningen, op 8 juli in Rotter dam, en op 10 juli weer in Schevenin gen. HET NEDERLANDSE hockeyelftal speelt op 7 oktober een officiële inter landwedstrijd tegen Japan, dat dan een toernee maakt door Europa ter voorbe reiding van het pre-olympische hockey- toernooi, dat van 16 tot en met 21 ok tober in Londen wordt gehouden. (Nagekomen familiebericht) Dankbaar tegenover God, dat Hij haar uit dit lijden heeft verlost en tevens dankbaar voor wat zij in die weinige jaren, die zij in ons midden mocht verblijven, voor ons gedaan heeft en ge weest is, gaf zij nog vrij onverwacht haar ziel aan haar Schepper terug, voorzien van de Sa cramenten der zieken, mijn lieve vrouw en onze mvergeteiijke dierbare moeder, die wij zo node missen, mevrouw LEONIE DE FEBER echtgenote van Gerard Voerman Geboren te Hontenisse 26 augustus 1921 en na een moedig geduldig gedragen lijden in het St.- Elisabethziekenhuis te Sluiskil van ons heenge gaan op vrijdag 30 juni 1967. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtig gebed aan. Westdorpe Gerard Voerman Eddy en Jeanette Deanna en André Mariska Familie de Feber Familie Voerman De uitvaartdienst, waartoe wij u beleefd uitnodi gen, zal plaatshebben maandag 3 juli a.s. in de parochiekerk O.L. Vrouw van Visitatie te West dorpe, om 11 uur, waarna wij haar ter ruste zul len leggen. Rozenkrans zaterdag 1 juli om 7.30 ur te West dorpe. Samenkomst aan de kerk. Westdorpe, 30 juni 1967. 1

de Stem | 1967 | | pagina 5