ER DENNIS Biljart-belofte voor toekomst 1*120 \rsma Politie knijpt nog oogje dicht bij overtreding nieuwe verbodsstrepen Ontmoetingsweek voor jonge zwakzinnigen Sas van Gent verstrekt geen subsidie voor pastorie Herv. gemeente LAMBERT WILLEMS „Synthetische" jockey Even uitblazen mevrouw Arabische boycot tegen Duitsland DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 29 JUNI 1967 15 le klasse opleidingen lakkelijk vlees biesbroeck 's Warenhuis ilst sters -5347 n~Ó165Ó^??l Verkeersregels 1 juli van kracht Eerst een Stevige slok Fraai orgelconcert te Middelburg van Simon C. Jansen Tankauto te Terhole moeizaam geborgen Vergeet Soekarno denk aan de economie Uniek experiment in Zeeland SIERADEN VRAGEN EXTRA VEEL AANDACHT Ophaaldienst Rondvraag Improvisatie Spoedig ontwerp kernstopverdrag van Russen-VS. Grote kansen vooi eierexport Chinese diplomaat in Rangoon doodgestoken Ontploffing in Moskou Kostschool Promoties Meer Britse troepen naar Aden ENTE VLlSSlNGEh ;meentewerken kan worden iploma 5-jarige H.B.S. A of v.( vergevorderde studie voor El. -khouden. "et 4 diploma M.B.A. genieten vnn in het bezit van dit diploma° ermg tot adjunct-comimies maand) kunnen rekenen f 462,- met negen éénjaarlijfe, cirnum f 723,- per mnd. Aanstel mum is mogelijk. Voor hen I» vden is het Verhuiskostenbe'sluit vindt een jeugdaftrek plaat, gen is aangesloten by het I.z.A 8 dagen na het verschijnen van ourgemeester en wethouders van leling onderwijs en personeel,, i 2. Leergangen MONDELINGE Duits A en B, Engels A, appen, natuur- en schei- Ik A en B, staatshuishoud- A en B, opleiding tolk- B. Eindhoven: aardrijks- hage: pedagogiek A en B. wetenschappen. Hengelo: ■Hertogenbosch: Frans B. as A. Nijmegen: Engels A derlands A en B, pedago- A. (ook schriftelijk) bij de eke Leergangen, Rectoraat on (04250)-22340 of 32935. zaterdag 8 juli en zater- 15 tot 17 uur, P. F. Berg- dr. M. van Can, rector ;honingskosten krijgt u, N laat dorsen met onze fWEEDE SCHONINGS- aanbevolen 2 - MOBILOFOON 1247 KALFSWORST 200 gr. 0,99 RUNDERLAPJES 500 gr. 3,30 EN WORSTMAKERIJ 1STOVERIJ kant en kla»' 250 or. 1,50 - TE PÓT KNAKWOkST 89 el. TEL. 01140-2541 af ris 3 snipperdagen htf goederen (IC|J!cHeem) eek (volgens rouleersy zaterdags vrij zieningen ijke en afwisselende betre -5 uur in: ,ni 140)—2352 8, Hulst, tel. (OU*"' (Van een onzer verslaggevers) BREDA De verkeerspolitie zal de «crste tijd soepel optreden tegen over treding van de nieuwe verkeersregels, die 1 juli ingaan. De strepen op het weg dek krijgen namelijk zaterdag wets- bracht. Extra-maatregelen zal de politie niet treffen, daar men van mening is, dat deze strepen weinig moeilijkheden zul len opleveren. Rijkswaterstaat is in sommige rayons nog druk doende strepen te verwijde ren of aan te brengen. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid dat men op een vrij overzichtelijk kruispunt niet linksaf mag slaan, omdat de ononderbroken strepen nog niet verwijderd zijn. Dit behoort echter tot de uitzonderingsgevallen. In de meeste plaatsen verwachten men za terdag met de juiste „bestreping" gereed te zjjn. Voor weggebruikers, die nog niet we ten, waar zij zich per 1 juli aan te hou den hebben, volgt hier een korte samen vatting van de nieuwe regels: Volgens het nieuwe reglement Ver keersregels en Verkeerstekens mogen doorgetrokken strepen niet meer over schreden worden. Een dergelijke streep krijgt hierdoor dezelfde verbodskracht als borden, die het inhalen c.q. linksaf- slaan verbieden. De doorgetrokken strepen zullen veel al voorafgegaan worden door waarschu- wingsstrepen, welke zijn onderbroken in een precies tegengestelde verhouding als de onderbroken streep. De onderbro ken streep bestaat uit drie meter streep en negen meter tussenruimte. Bij de waarschuwingsstreep is de verhouding: 0 meter streep en 3 meter tussenruim te. De ononderbroken strepen zijn voor namelijk getrokken op kruisingen, ln bochten en op hellingen om het inhalen zoveel mogelijk tegen te gaan. Een on derbroken streep mag overschreden worden, mits de veiligheid van het ver keer niet in gevaar wordt gebracht. De mogelijkheid bestaat echter ook dat op verscheidene wegen een dubbele streep is getrokken. Het verkeer dat zich aan de zijde van de onderbroken streep bevindt, zal wel mogen inhalen, terwijl weggebruikers uit de tegenovergestelde rijrichting de ononderbroken streep ln acht moeten nemen. Zij zullen dus niet mogen inhalen. Met name wordt benadrukt, dat het hier gaat om as- en verdeelstrepen. Stre pen aan de kant van de weg mag men wel overschrijden, hoewel het verboden blijft langs autowegen op de vluchtstro ken stil te staan. Nadert men op een kruispunt een dwars over de weg getrokken ononder broken streep, dan zal men deze - ais enige' uitzondering - wel mogen over schrijden. In vele gevallen zal het ver keer hier geregeld worden door agenten j of door middel van verkeerslichten, zo dat men pas over de streep mag gaan, wanneer daarvoor het sein is gegeven. Bij wegsplitsingen moet tijdig en goed voorgesorteerd worden. Bevindt men zich daar op een bepaalde wegstrook, dan kan. wanneer de strepen ononder broken zijn, niet meer uitgeweken wor den naar een andere strook. MIDDELBURG In de ry van be kende organisten zie zich deze zomer laten horen op het orgel van de Luther se kerk of op dat van de Nieuwe kerk te Middelburg is het de beurt geweest aan Simon C. Jansen. Deze organist is hoofdleraar orgel en koordirectie aan het Amsterdams Conservatorium en Cantor-organist aan de Westerkerk te Amsterdam. Dat óimon C. Jansen ook in het bui tonland bekendheid geniet, getuigen zij vele buitenlandse concertreizen in West-Europa. Volgend voorjaar gaat deze befaamde organist naar Ameri ka. Simon C. Jansen begon dit orgel concert met Choral 3 van César Franck het meest bekende en misschien ook wel het meest geliefde van de drie. De organist bracht Franck me* een raf finement, een groot organist waardig; goed van aanpak en met een verfijnd toucher. Psalm 19 van Henri Gagnebin, dat we nog niet vaak mochten beluiste ren tijdens orgelconcerten, bleek een zeer aanvaardbare compositie met te gen de melodiestem speelse tegenstem men opgebouwd. De .Suite du pre mier ton" (zevendelig) van Louis Clérambault kon ons maar matig boei en; alle delen zijn ook niet even in teressant hoewel de organist zijn best deed er iets florissants van t; maken. We hebben meer genoten van de ne- fen korte Inventionen van Herman trategier. Spirituele muziek en niet ultramodern, waarbij we slechts met spijt kunnen zeggen: jammer dat deze korte inventionen niet langer zijn. De organist vervolgde met een Al legro uit het concert in F groot van Handel; het was misschien beter ge weest wanneer Simon C* Jansen het gehele werk had gespeeld met wegla ting van het sluitstuk van deze avond: drie werken van Joh. Seb. Bach. Nu kreeg men het idee van een brokkelig geheel, wat in het geheel niet nodig was. Resumerende: een goed concert dat door talrijke aanwezigen met gro te toewijding werd beluisterd. Het vol gende orgelconcert is donderdag 6 ju li om 19.45. Jan J. v.d. Berg zal dan het orgel in de Nieuwe kerk bespelen. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Tientallen nieuwsgieri gen zijn gisteren de hele "dag getuige geweest van de moeizame berging van de met cement gevulde tankauto, die dinsdag even ten zuiden van Terhole van de weg af raakte. Pas omstreeks zeven uur had men de intussen leegge zogen tankauto weer op de kant. DJAKARTA (ANP) De waarne mend president van Indonesië, generaal Soeharto, weigert Soekarno anders te be handelen dan als „president zonder be voegdheden". Hij heeft dit duidelijk gemaakt in zijn antwoord op schriftelijke vragen van dertig parlementsleden, die zich afvroe gen waarom Soekarno nog steeds presi dentiële voorrechten geniet. Betrouwbare kringen vertelden gis teren dat Soeharto had uiteengezet dat zijn beleid gebaseerd was op psycholo gische overwegingen met betrekking tot de bevolking. De afgezette president heeft nog veel aanhangers in Midden- sn Oost-Java. De generaal wees er te vens op dat volgens een medisch team Soekarno's gezondheid nog steeds ach teruitgaat. Soeharto drong er tenslotte bij het par lement op aan, geen kwestie van Soe- karnb te maken, maar alle aandacht te richten op dat veel grotere probleem - de verbetering van de economie. Eerst nog een stevige slok, en niet, noch wie dan bel ik haar op.... Wie, of van willen opbellen, wie dit dorstig dier is, weten we hy zo graag zou (Van een onzer verslaggevers) HULST „Dominicus Savio", de ka tholieke stichting voor sociaal pedago gische zorg in Zeeland, heeft, samen met de oudervereniging „Voor het zor- (Van onze correspondent) SAS VAN GENT „Ik ben ver baasd en teleurgesteld", was het com mentaar van dominee E.D. Stern van de Hervormde Gemeente van Sas van Gent en Philippine toen het verzoek om subsidie ten behoeve van de bouw van een pastorie by de Hervormde kerk door de raad unaniem werd af gewezen- hadden een bedrag gevraagd van f 21-000,-", aldus de dominee, „en is om dezelfde reden een gevaar. Om wikkel daarom elk stuk met een tissue, waardoor beschadiging voorkomen kan worden. Als u in het bezit bent van één of weer „echte" sieraden (van zilver, goud of platina), wees er dan vooral j echt zuinig op en geef ze geregeld een goede onderhoudsbeurt Als sieraden 5a"ielijk een poosje gedragen zijn, dan hebben ze net als kleding een schoonmaakbeurt nodig. Bijna alle edelstenen verdragen een zeepsop (geen synthetische was- hhadelen' Eventueel met een klein scheutje ammoniak er bij- Daarin la- I 5® ze een minuut of vijf liggen. fS ze behoedzaam schoon met een w b°rsfeltje een oude tanden- EjiL die niet to hard is, kan goede diensten bewijzen en Ei, ze daarna af onder stromend dnawarm water. Vervolgens goed niet een Kleenex-tissue ,1^1. bhjrt soms haken en kan be- mgen Yer°orzaken). Zijn de sie- uur 8rg vui*' *aa* rï'an oen half hak kr«6en .0pl°?sirig van half water, bnrRtli moni liggen. Daarna schoon- naspoelen in een schone oen ^fcopiossmg en weer droogdep- On?'a een Kleenex-tissue, den unhf 5lanier> waarop u de siera- ze vnnv i 1S van groot belang- Leg in ef^ cr J116] oüemaal op een kluitje grote doos. Het ene metaal mag edekw1"0 nlet bekrassen. Een harde leen in de buurt van een zachte Keulse kousen inHoLfVcranr(ovai? luchtverontreiniging Hi autnmfh° f ste<3en door fabrieken ffleen h^?len thans wel alge- «hter een ÏLlet tedereen heeft dc kwade oonei voorbeeld van 'Isde Kenkt ervan bi) de hand nie' licht ™iïïnwen' 4Ie dit dan ook "eersomstnnS yer8eten. Bepaalde hameiijk zwavfwa" deden onlangs 111 de Omgevinv net I Van een fabriek volg ja j. met het ge- letterliikn^°nh h°us-en van de enige die d?t 1? verdwenen. aa»8enlam vonLnerS IJnsel niet on" aard de kóusenverkopers. „Klap" is in «te?0PffSevfnell-?r Rela- tet woord IN an,»/1, V? ™dt dat Jteeft v0or te lang in is. Hij 14 laar een niei™, )eusd van 8 tot IN te vervanèen W°°p gevonden derlands aandoend en zeer Ne" ïangeres SheihL™°J?rd: KLAP. De 5en liedie hit rengl het i).wordt verbonden aan i style, en het zal de 7" hedje. het wA^d?' Iu;1 woord in Je kleren Western «e/i V6rbonden aan \a?ra.,*in van een Sin m het zal de vöap 2egt) n clip (die immers J?1 hoefijzertie etn beeft van meer zulk soort' zlken. sherii£-s,tet en Wie de kamende herfst nu eens be hoefte heeft aan een gemakkelijk zit tend en gezellig driedelig broekpak, moet dit plaatje wel enig vinden. Een forse streep voor de pantalon maakt onze benen allicht wat smaller, terwijl de brede dwarslijn op het jak geestig combineert. Brede revers vervolmaken het tdee van de polo-hals. ik had zeker gerekend op een bedrag van f 15.000,-. De totale bouwkosten van de pastorie belopen f 105000,- en alles zat rond, alleen hadden we een tekort van f 21.000.- dat we weg wilden werken door een subsidie-aanvraag. Wij wachten al acht jaar op een nieu we pastorie en wij kunnen niet langer in dit bouwvallige huis aan de Oost kade blijven wonen Ik denk dat mijn vrouw niet langer meer wil wachten en noig deze week zal ik mij in laten schrijven voor een huis elders in de gemeente en dit zal dan wel een ratio- waning worden denk ik. De bouw van de pastorie zal nu wel op de lange baan geschoven worden, want momen teel zie ik geen andere oplossing om het tekort aan tie vullen Een financieel voordeel van ruim f 20.000,- en de beschikking over ge meente-arbeiders, die voorheen bij de gemeente-reinigingsdienst werkzaam waren, bracht de raad van Sa« van Gent ertoe een aanvraag in te dienen om toe te mogen treden tot de gemeen schappelijke regeling ophaaldienst huis- en tuinvuil voor de gemeenten Grauw en Langendam, Hontenisse en Vogel waarde. De heer M. de Groff van de P- v.d. A. bracht naar voren, dat de gemeente Hontemisse geen prijs stelde o ptoetreding van Sas van Gent tot de gemeentelijke ophaaldienst omdat men vreesde overspoeld te worden met vuil uit de Kanaalzone- Gezien het feit, dat men niets kon verliezen door een aan vraag tot toetreding in te dienen, stel den b- en w. voor toch maar aldus te besluiten, daar bij een eventuele af wijzing alsnog contact kon worden op genomen met een particuliere instel ling voor ophalen van huisvuil of men zich kon aansluiten bij een ophaaldienst in W est-Zeeuws ch-Vla ander en. Met de heren L. de Meyer en J. Rijn- derg van de Partij Gemeentebelangen en J. de Rijk van de K.V.P.-fractie als tegenstemmers werd adhaesie be tuigd aan de motie van de raad der Hreskens inzake de salaris voor 1967. De raad kon ook verenigen met het voorstel b. en w. om het krediet bij de Nederlandse' Gemeenten te "an f 400-000 tot f 700-000,- om aan alle verplichtineen te kunnen voldoen. De heer E- van Assche van de K.V. P.-fractie vuurde vinnig een aantal vragen af op de voorzitter die hij, zo als hij zei, al herhaaldelijk had gesteld, en waarover hij nu eindelijk eens uit sluitsel wilde hebben, 't Betrof de aan leg van het sportveldencomplex, waar op voorzitter R.A.J. den Boer ant woordde, dat september 1968 één veld bespeelbaar zou zijn. De plannen voor een gemeenschapshuis liggen bij de laatste instantie ter goedkeuring en de overweg-overgang in het verlengde van Paul Kruger Dreef lag, aldus de burgemeester, in een plan, waarvoor de financiën nog niet rond waren, zo dat ook hier nog niet aan gewerkt kon worden. Eveneens vroeg de heer Van Assehe hoe het stond met de abri bij de brug over het Kanaal, de borden met de plattegrond van Sas van Gent, die in een erbarmelijke staat waren, en de heer De Meyer voegde eraan toe wat er nu gedaan werd aan de be strijding van het onkruid op de braak liggende gronden in de nieuwbouw De heer M. de Groff van de Partij van de Arbeid vroeg of het niet nodig geacht werd stappen te ondernemen bij hoge re instanties dian bij GS., wanneer bleek dat men daar geen stap verder bij kwam. Hij betreurde het, dat alles in Sas van Gent zolang duurde voor het zyn beslag kreeg. genkind" een uniek experiment op het oog. Van 7 tot en met 11 juli gaat de stich ting een ontmoetiiigswëek organiseren, waar drie Nederlandse groepen van zwaar geestelijk gehandicapte jonge mensen bij elkaar zullen komen in „Het zilveren schor" te Arnemuiden. De jon gens en meisjes behoren lichamelijk tot de leeftijdsgroep van 17- tot 32-jarigen, geestelijk variëren hun leeftijden van 5 tot 10 jaar. Het unieke van het experiment is, dat ook deze jonge mensen hun ontmoe tingsweek voor een groot deel zelf moe ten „maken". Het summiere programma vraagt voortdurend om improvisatie van de deelnemers. Die deelnemers ken nen ook alleen maar de leden van de eigen groep. De Zeeuwsch-Vlamingen (er hebben zich inmiddels 27 jongelui gemeld) zullen geconfronteerd worden met twee andere groepen: een meng- groep uit Walcheren en de Beveland en en een groep uit Utrecht. Ook gods dienstig zijn de groepen gemengd. De basis van de ontmoetingsweek is geheel gelijk aan andere weken in de zilveren jeugdcentra. Men biedt (zoals de statuten het omschrijven) mo gelijkheden tot ontmoeting voor jonge ren uit de gehele Nederlandse samen leving, „voor allen die, ongeacht af komst, politieke of godsdienstige over tuiging dan wel geestelijke en (of) lichamelijke belemmering, daartoe re delijkerwijs in staat kunnen wordeh geacht. Degenen, die zich met de zorg voor deze jeugd, hebben belast, willen met dit experiment tevens bewijzen, dat ook de geestelijk gehandicapte een vol ledig mens is, in staat om zijn mede mens op zijn wijze werkelijk te ont moeten. Zoals ook het doel is van de sociaal-pedagogische dienst: niet alleen de gehandicapte aanpassen aan de maat schappij, maar ook de maatschappij openbreken voor deze groep medemen sen. NEW YORK (AP) De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zullen toch aan de Geneefse ontwapeningsconferentie op korte termijn een gezamenlijk ontwerp voorleggen voor een verdrag tot het te gengaan van de verspreiding van kern wapens. Het ontwerp zal aan de conferentie van zeventien landen worden voorge legd zonder een voorziening betreffen de garanties tegen schendingen, hoewel Amerikaanse diplomaten hopen op dit punt spoedig overeenstemming te be reiken met de Sovjet-Unie. Dit is gisteren bekend geworden na 't dinsdag gevoerde overleg tussen de mi nisters van buitenlandse zaken Dean Rusk en Andrei A. Gromyko in het kan toor van de Russische missie in New York. ZEIST (ANP) „Vaststaat dat er ln de komende weken beduidende ver beteringen zullen komen in'onze con currentiepositie ten opzichte van de an dere EEG-landen. Wy hebben daar Ja renlang voor gevochten. Het komt er nu voor het Nederlandse bedrijfsleven op aan, de kansen te benutten". Dit zei de heer H. H. Garrelds, voor zitter van het produktschap voor pluim vee en eieren, gisteren op de vergadering van het produktschapsbestuur in Zeist. Naar zijn stellige overtuiging is de kans aanwezig een deel van de voor eieren verloren gegane markt terug te winnen. Zijn woorden hadden betrekking op de inwerkingtreding per 1 juli van een ge meenschappelijke EEG-graanmarkt en een gemeenschappelijke markt voor de dierlijke veredelingsprodukten. Het re sultaat van het akkoord - aldus de heer Garrelds - is dat er een markt van ruim 180 miljoen consumenten voor Neder land open komt te liggen, die tot op zekere hoogte is afgeschermd tegen veel al abnormaal lage wereldmarktprijzen. RANGOON (RXR) Een lid van de Chinese ambassade in Rangoon is gis teren door twee Bormanen doodgesto ken. De twee waren over de ambassa de muur geklommen. Tevoren hadden soldaten die de ambassade bewaakten het vuur geopend op een woedende menigte die over de muren probeerde te klimmen. Drie personen werden ge wond. De menigte gooide stenen en branden den fakkels naar de ambassadegebou wen De stad is onder militai rtoezicht gesteld. Voor de 4 belangrijkste wij ken is de staat van beleg afgekondigd. De afgelopen dagen zouden meer dan honderd mensen gewond zijn bij de demonstraties tegen China, een aantal mensen zou zijn gedood. Naar schatting zijn vijftig auto's var. Chinese eigenaars in brand gestoken, meer dan duizend winikels en huizen zijn vernield. MOSKOU (AFP) Voor het mau soleum van Lenin op het Roode Plein in Moskou heeft zieh gisteravond een ontploffing voorgedaan, waardoor een man, die een helse machine hij zich ge had zou hebben werd gedood en twee anderen werden gewond. Direct na de ontploffing ontstond grote wanorde voor het mausoleum. Het ge beurde even na de aflossing van de wacht. De man zou opgewonden hebban gesproken tegen de mensen die zich voor het mausoleum bevonden, hij zou zich heftig gekeerd hebben tegen het staken van het vuren in het Midden-Oos ten. Nieuwspoort, gisteravond voor een keer bezet door Achter het Nieuws diende als plaats van rendez-vous voor een vijftal politici. In eerste instantie zouden zij, de heet van de naald bin nengekomen Zwoller verkiezingsuitslag analyseren. Will van dei' Smagt, terug van zijn Israëlcampagne, schreef voor ons het resultaat van de stemming op een groot bord en hij had dat ook niet kunnen doen, want we konden er geen fluit van lezen. De kamerleden ken nelijk wel en uit de lofuitingen die zij unaniem D '66 toezwaaiden eidden wij af dat deze partij als winnaar uit de bussen gekomen was- Even lieten de Goede van D '66 en de tot in zijn stembanden liberale Geertsema Zwolle voor wat het was en begonnen een verbaal robbertje over zaken waarvoor ze niet waren uitgenodigd. Gespreks leider Postema blokkeerde hen en daarna werd teruggeschakeld naar Bussum, waar Anneke Bouman enkele interviews aankondigde met lieden die beweerden, dat Von Kielmansegg's Stellvertreter Schnez gedurende de ja ren '39'45 niet helemaal zuiver op de graat geweest was. De politieke vijf in Den Haag keken en luisterden ook mee en als we even aannemen dat zij bij hun te berde gebrachte menin gen zullen blijven ziet de toekomst er weinig rooskleurig uit voor Herr Schnez. (Van een onzer redacteuren) TILBURG Lambert Willems is weer aan stoot. Er valt een hoorbare stilte in de zaal van de Tilburgse Biljart Academie. Even tevoren keek de 21-jarige beschei den jongeman keu in de ene en pilsje in de andere hand naar de verrichtingen van zijn tegen stander op het groene laken. Te genstander Weineen, een ras echte biljartvriend. Want zo is Lambert, Tilburgs „biljartbelofte voor de nabije toekomst". Keurend en schattend, rustig zonder zichtbare spanning draait hij zijn .rond jes' om het biljart. Het score-bord houdt de stand bij: twintig beurten 580 caramboles. De partner heeft een slechte dag. Hij komt nog niet aan de helft. Lambert is een kasteleinszoon. „Maar dat betekent niet dat ik reeds als kleu ter op het biljart lag. Niks hoor!" Op de kostschool ging hij ,,wat" bil jarten. ,,Het spel boeide mij. Ik vond het leuk. Kort en goed, toen ik tien jaar was, werd ik kampioen van onze lagere school. Daarbij bleef het- Ach, biljarts staan als regel in café's en voor mijn achttiende jaar kwam ik daar niet binnen.'Hij lacht er wat om. Toen hij die mijlpaal-leeftijd tenslot te had bereikt, speelde hij af en toe weer een partijtje. „Blijkbaar niet on verdienstelijk. In 1965 werd ik in Diessen kampioen B.B.HO." In Lam berts training had tot dan toe geen enkele lijn gezeten. ,,Ik zocht zelf naar sterkere partners. Weet u, Harry de Beer oud kader-kampioen van Til burg was toen juist begonnen met zijn biljart-academie aan de Zuid-Ooster straat." Kort en goed, in augustus 1965 werden daar door leden van de gloed nieuwe Tilburgse Academie Spelers (TAS) de eerste caramboles gemaakt. Lambert was erbij. Hij is nog lid van deze vereniging. Lambert schoof van de tweede klas se libre naar de eerste. In 1966 in januari mocht hij zich persoonlijk kamioen van zijn klasse noemen- In Ossendrecht veroverde hy tevens het militaire kampioenschap. Biljarten was toen een soort harts tocht van hem geworden. Hij blonk er in uit. Dat was duidelijk geworden en dus gaf hij er zijn vrije tijd aan. ,.Ik kreeg bij een militaire oefening een kniewond. In Doorn werd ik verpleegd. Ik won er en passant even het kam pioenschap van dit herstellingsoord." Het klinkt niet geloofwaardig, maar het is toch waar: pendelend tussen zijn le- ger-onderdeel en zijn woonplaats de vrije weekends en ook nog geruime tijd gekluisterd aan bed door de knie blessure veroverde Lambert Willems in twee jaar negen kampioenschap pen op het groene laken. En dat alles met nauwelijks enige training. In april j l- wordt hij kampioen van Brabant en Zeeland. De moyennegrens is 1319. Lambert geeft zich voor 100 procent. Hij behaalt een moyenne van 13.65. Dait betekende meteen maar dat die Tilburgse jongen „te goed" is. Hij mag niet uitkomen voor de landskam pioenschappen hoofdklasse libre. Hij promoveert naar de ere-klasse! Zater dag tien juni 1967- Een nieuwe triomf. Lambert wint de strijd om het persoon lijk kampioenschap bandstoten grote tafel. Zijn partij gemiddelde is 2.50 zijn algemeen gemiddelde 2.16 punten. En nu heeft Harry de Beer hem beloofd hem voo-r het kader-spel te zullen trai nen. Daarmee wordt in september be gonnen- Het zit erin dat Lambert Wil lems in dit kader-spel de succesvolle carrière van zijn libre loopbaan zal vervolgen. Het lijkt dan ook vrij veilig te voorspellen dat biljartminnend Ne derland in de toekomst zijn naam nog wel eeng zal lezen-. —De 21-jarige Tilburgse biljarter Lam bert Willems gaat in september kader spelen. Hy maakte in het librespel een snelle carrière en hoopt die met dat kaderspel te kunnen vervolgen. ADEN (AFP) Engeland heeft gis teren besloten een bataljon troepen naar Aden te zenden. Dit is uit officiële bron vernomen. Deze versterkingen zullen dieney „ter bescherming van installaties van de ba sis en om ae druk te verlichten op de troepen ter plaatse", aldus een officiële woordvoerder in Londen. De troepen, ongeveer 500 man, worden per vliegtuig vervoerd. Dit jockey-achtig kostuum iverd gisteren getoond In Partis. In dit ontwen, is vaiT"warte?ecr ™n Sy isch bont' Het JasJc 's synthetisch konijn en het short „Mommie moet haar nog steeds de fles geven. Ze wil niet van een bord eten." CAIRO (AP) De vestigingen van verschillende Europese en Amerikaan se farmaceutische bedrijven zyn ge- sloten en verzegeld, zonder dat van of ficiële Egyptische zyde een verklaring is gegeven voor deze nieuwe boycot maatregel. Behalve een aantal Amerikaanse fir ma's zijn ook de laboratoria van de Westduitse firma's Bayer, Merck, Bö- rmgher en Schering gesloten. Dinsdag was een soortgelijke maatre gel reeds genomen tegen de vestiging van HÖchst Orient, een dochter van de Westduitse Farbwerke Höchst. West- Duitsland schijnt nu .na de Verenigde Staten en Engeland het derde doelwit te worden van de Arabische boycot. De Egyptische autoriteiten hebben ook de directeur van de Westduitse Luft hansa bevolen de werkzaamheden van zijn maatschappij in Egypte te staken en het land onmiddellijk te verlaten *o meldt het dagblad Al Akbar. Het dagblad Al Achram schrijft dat Arabische waarnemers in Bonn hebben bericht dat West-Duitsland „onlangs" nog grote aantallen „luipaard' '-tanks aan Israël heeft geleverd.

de Stem | 1967 | | pagina 5