„Als Oosterschelde zout blijft ben ik pas zoet Watersporters trotseren rijkswaterstaat IK F ranse ZEVIBEL- VOORZITTER RAIFFEISENBANK Veel gelukwensen voor kampioen Middelburg SMIDJE VERHOLEN Zeeuws zwerarecord tweemaal verbeterd Ook protestanten in commissie van toezicht r.-k. landbouwschool DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 JUNI 1967 service, een niet te verwaarlozen factor! fly VOLVO Dagblad De Stem De Jager wint zeilwedstrijden Yeerse Meer Problemen Overleden bij vissen Z-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND Spuikom in haven van Paal Jongen gedood bij Vlissingen Brandweer van Arendskerke kampioen Tweede slachtoffer ongeluk te Cadzand overleden DYIN/IO^-^SdHEytaA. RANGSCHIKKEN Auto-onderdele gestolen na aanrijding EXAMENS HOOGWATER Wat BEET&» Vandaag Morgen en de Knap Mutator (ADVERTENTIE) de Raiffeisenbank is spaarbank, jazeker, maar doet alle bank zaken! wij kunnen veel voor u doen in het financiële vlak. komt u gerust eens praten, het verplicht u tot niets, met een deskundig advies bent u altijd geholpen. spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapeile - Breskens - Clinge - Graauw - Heikant - Hengstdijk - Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande - Koewacht - Lamswaarde - üssemsse - Overslag - St. iansteen - Stoppeldijk - Terneuzen - Zuiddorpe. (Van onze correspondent) MIDDELBURG -,Ik hoop dat we nog eens een Europa-cup voor natio nale landskampioenen amateurs krij gen. Er zijn al zoveel Europacups, waarom niet zo één"?, bepleitte de heer J, G- van Marle, toen hij zater dagmiddag namens het bestuur van de KNVB zijn gelukwensen aanbood bij het eerste efital van Middelburg tij dens de receptie in de Middelburgse Schouwburg. Voorts roemde hij de sportiviteit van de Middelburgse voet balvereniging. Een sportiviteit die een belangrijke propaganda betekent voor de voetbalsport. De heer L. Butz, waarnemend voor zitter van „Vlissmgen" kwam ook zijn gelukwensen aanbieden. „Ik ben blij flat het kampioenschap in Zeeland is gebleven en dat u in de amateurklasse blijft spelen. Dan kunnen we nog eens fijn tegen elkaar spelen". Ook Middelburgs burgemeester mr. - J- Drijber toonde zich verheugd dat „Middelburg" amateur blijft. „Hier is een amateurclub nog een bezit van al diegenen die van voetbal houden". Hij sprak de hoop uit dat de televisie nu «eng wat meer .aandacht zou gaan he se tden aan amateurvoetbal. De heer I. W. Bakker, voorzitter van de KNVB-Zeeland had veel waardering voor Middelburg, waar de leden één grote familie vormen. De voorzitter van „Middelburg", de heer S. Simonse, benadrukte in zijn beantwoording van de felicitatieredes nog eens dat het bestuur nooit zal toe staan dat Middelburg zal overgaan tot profvoetbal. „Zeeland is nog niet rijp voor betaald voetbal. Iedereen die daaraan begint stort zich in een avon tuur". Hij hoopte dat het clubhuispro bleem spoedig ten einde zou zijn, daar mee inhakend op de toespeling van de heer P- H. van Heeze van de Stichting Sportbelamgen, die in zijn rede liet doorschemeren dat in het gemis van een eigen clubhuis waarschijnlijk over een bepaalde tijd kon worden voorzien. De spelers en de vereniging kregen vele geschenken aangeboden tijdens de receptie, zoals lederen voetballen, shirts en kousen. (ADVERTENTIE) PERSONENWAGENS Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst Voor Walcheren er Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland. «oc L. K. M DE JONG tel. 6252, Goes tel 01150—4281, pritfé 7300, Goes. Terneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor oost-Zeeuwsan-Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel. 01140-2005. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: MeJ. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MEND, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per tnm 1 mm ingezonden mededelingen 2li mm gewone advertenties. Bi) contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1.- elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 Letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) DE BRAAKMAN bij de derde zwemcompetitie van de kring Zeeland (zaterdag in De Braakman), verbeter de K. Weyland van Schelde Terneuzen en B. Volwerk van Luctor het Zeeuwse record op de 100 m vlinderslag. Zij lieten bij gelijke aankomst een tijd van 1.20.2 voor zich afdrukken. Het oude record stond op naam van Weyland met 1.21. Aan de wedstrijden namen tien van de elf Zeeuwse clubs deel- Zierikzee liet verstek gaan vanwege de afstand. De Starter uit Aardenburg en Het Vrije uit Sluis namen voor het eerst aan de competitie deel. Burgemeester A. Hanssens van Hoek was bij de wed strijden, die nog onderbroken werden door een donderbui, aanwezig. De prij zen werden uitgereikt door de heer G. de Krijger uit Biervliet, voorzitter van de jonge zwemvereniging De Braakman, welke club voor de eerste maal deze competitiewedstrijd orga niseerde- De vierde competitiewedstrijd wordt volgende week zaterdag in Zierikzee georganiseerd, terwijl de laatste wed strijd op zaterdag 15 juli wordt gehou den in Breskens. (Van een onzer verslaggeefsters? WOLPHAARTSDIJK Op het Veer- se Meer zijn zaterdag en zondag open zeilwedstrijden in de O.K.-klasse ge houden. De organisatie hiervan was in handen van de watersportvereniging Wolphaartsdijk. De wedstrijden tellen mee voor de seizoenwisselprijs 1967 van de O.K.-club Nederland. Op het programma stonden drie wedstrijden. De laatste wedstrijd moest gistermiddag in verband met het nood weer worden ingekort. Alle zeilers wa ren voor de bui binnen. De totale uitslag luidt: le prijs H. de Jager, Wolphaartsdijk; 2e prijs J. H. v. Pagee, Middelburg; 3e prijs T. van Hilten, Roermond. Rest van de volgorde; 4 W. Sinke, Goes. 5 A. Sinke Wolphaartsdijk; 6 M. Janse, Wolphaarts dijk; 7 A. v. Strien, Wolp'-aartsdijk; 8 K. Fokke, Goes; 9 J. ten Klooster, Middelburg; 10 D. Kakebeeke, Wol phaartsdijk; 11 G Hellinge, Middelburg 12 K. Kok, Loosdrecht. (Van een onzer verslaggeefsters) ARNEMUIDEN „Zolang ik de hamer van Zevibel, waarin het beeld van een mossel, een oester en een garnaal zijn gegrafeerd, hanteer, zult u van mij ondervin den dat ik niet zoet zal zijn tot dat ik weet dat de Oosterschelde zout blijft". Aldus een heftige Zevibel-voorzitter A. L. S. Locke- feer, zaterdagmorgen in het feest vierende Arnemuiden op de Zevi- bel-reünie. Opnieuw hamerde de heer Loeke- feer erop dat de afsluiting van de Oos terschelde geen Zevibelzaak alleen Is. Volgens de heer Lockefeer werd vroe ger in Zeeland wel eens gesuggereerd dat alleen de visserij vecht tegen de afsluiting. „Het is duidelijk gebleken dat er landelijk een bepaald front is, dat voor alsnog is gekant tegen de afsluiting", meende hij. Hij voegde daaraan toe dat Zevibel in dit verband grote activiteiten aan het voorbereiden is. Hij wees erop dat niet alleen de mossel- en garnalencultuur worden be dreigd, maar dat ook de kustvisserij ten onder zal gaan. „In de kom van de Oosterschelde leeft een kapitaal van een half miljard gulden aan vis", al dus de spreker. „Wat kunnen we an ders doen dan met anderen voortgaan om herbezinning te vragan voor be- §ormen wordt met de aanleg van de am". Hij herhaalde dat men Zevibel- leden niet als egoïsten mag zien. Meer wilde hij er niet over zeggen. „Voor vandaag is het genoeg. Maar ik zou willen zeggen; wordt vervolgd", be sloot de heer Lockefeer zijn toespraak. Burgemeester A. Hack van Arnemui den, tevens secretaris van Zevibel, meende dat de afsluiting van de Oos terschelde in ieder geval doorgaat. „Ik weet, dat de heer Lockefeer daar wel eens anders over denkt", zei hij. Hij betoogde, dat de vissers in Zee land zich nu over de problemen die het gevolg zijn van de afsluiting, moe ten buigen. Hij vroeg zich af waar de Arnemuidense-vissers, als ze niet meer vanuit Colijnsplaat kunnen vertrekken, een nieuwe thuishaven zullen vinden. Naar de mening van de burgemees ter zal het of Breskens of Vlissingen worden. Het was vervolgens de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, die enkele kanttekenin gen plaatste bij het betoog van de heer Lockefeer. Volgens mr. van Aartsen moet er nu eenmaal rekening wor den gehouden met de uitvoering van de deltowet, waarin de afsluiting van de Oosterschelde is opgenomen. Te vens wees hij erop, dat de eerste voor bereidingen al zijn getroffen voor de aanleg van de dam. „We moeten ons bezinnen op de gevolgen", aldus mr. Van Aartsen. Hij betreurde het, dat de schadevergoeding niet geregeld is. Hij noemde dat een lacune in de wetge ving. De heer Lockefeer kon het niet na laten een kanttekening op deze kant tekening te maken. „We zijn wel zo realistisch, dat we ons naast het ge vecht ook over de toekomstproblemen buigenverzekerde hij de commissa ris van de koningin. Hij deelde mee dat Zevibel binnenkort met Gedepu teerde Staten zal praten over een nieuwe thuishaven voor de schippers van Arnemuiden. Hij ging verder: „Ik weet dat ik tegenspraak krijg, maar ook dat velen het met ons eens zijn. De fabel moet er in Zeeland maar eens uit, dat Lockefeer alleen met zijn mensen in deze strijd staat. Ik ga zo niet opzij", gaf de heer Lockefeer te kennen. RILLAND Zaterdagmorgen is de Belg W. J. A. Ozeel uit Wilrijk op de Westerschelde, terwijl hij aan het vis sen was, overleden aan een hartver lamming- De heer Ozeel was 46 jaar oud, gehuwd en had één kind. Hij was aan het vissen in een bootje met nog drie collega's. Hij werd plotseling onwel en overleed- (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bestuur en de com missie van toezicht van de r.-k. mid delbare landbouwschool te Hulst ach ten het een onbevredigende situatie dat de ouders van protestants-christelijke leerlingen geen rechtstreekse inspraak habben in de opzet en uitvoering van het leerprogramma. (Beide colleges stelden zich op het standpunt dat de ouders een principieel recht hebben op deze inspraak in de vorming en opvoeding van hun kinde ren. Ze waren van oordeel dat dit recht het best geëffectueerd zou kun nen worden door in de commissie van toezicht een plaats in te ruimen voor een vertegenwoordiger van de C.B.T.B. en de Z.L.M. In de bestuursvergade ring van de stichting r.-k. Middelbare landbouwschool te Hulst zijn deze ver tegenwoordigers met algemene stem men benoemd zodat de commissie van toezicht thans als volgt is samenge steld: deken A. Koopmans, Hulst, voor zitter, M. IJsebaert, Axel, secretaris, G. Dierick, Koewacht, J. J. V. Govaert Westdorpe, E. F. de Nijs, Hulst, J. W. Scheele, Zaamslag, C. Vinke, Osse- nisse. Reeds vele jaren bezoeken leerlingen afkomstig uit de kringen van de chris telijke boeren- en tuindersbond (C.B. T.B.) en de Zeeuwse Landbouw Maat schappij (Z.L.M.) de r.-k. Middelbare landbouwschool. Er blijkt zelfs een dui delijke opgaande lijn aanwijsbaar in de toeloop van niet rooms-katholïeken le den. In het verleden hebben zich nim mer moeilijkheden van levensbeschou welijke aard ten aanzien van deze groep leerlingen voorgedaan. Breskens Raad Hedenavond houdt de ge meenteraad vergadering in het ge meentehuis, die om half acht begint. Er is een brief binnengekomen bij b. en w. van het raadslid, de heer K. Maas, die enkele vragen stelt over de huur van woningwetwoningen aan Ringlaan en Papaverstraat. B. en w. bevestigen zijn vraag, dat voor de wo ningen een huurverlaging kan worden toegepast van drie gulden per week. met terugwerkende kracht vanaf 15 november 1965. De verrekening zal plaats vinden een maand nadat de raad een desbetreffende besluit zal hebben genomen. Rentevergoeding zal niet plaats vinden al is dit wel moge lijk. B. en w. zijn echter van oordeel, dat dit precedenten zou scheppen- Tehuis Burgemeester en wethou ders stellen de raad voor, een stuk grond van ongeveer 4650 m2 te ver kopen aan de vereniging Protestants tehuis te Sluis voor 17,25 gulden p m2. De grond is gelegen ten zuid van de Centrale Bakkerij. Kloosterzande (Van onze correspondent) JEUGDVERKEERSDIPLOMA'S Als sluitstuk van het schriftelijke en praktische gedeelte van het Jeugdver- keersexamen door de leerlingen der la gere scholen in de gemeente Hontenis- se, werden deze week aan de geslaag den de diploma's uitgereikt. Aan het examen hebben 89 leerlingen deelge nomen waarvan er 86 slaagden. Aan 16 leerlingen kon het diploma met lof wor den uitgereikt omdat deze geen en kele fout hadden gemaakt. Voorgaande jaren geschiedde de uit reiking der diploma's op de scholen door de burgemeester. Deze keer wa ren alle geslaagden uitgenodigd te ver schijnen in de grote zaai van Leuven te Kloosterzande, waar de secretaris gemeente Hontenisse als pJaatsverv, ger voor de burgemeester, die niet aan wezig kon zijn, na een hartelijk toe-1 spraakje de verschillende diploma's uit reikte. Ook werd het woord nog gevoerd door opperwachtmeester Lemout en wacht meester Van der Broecke. Na het uit-, reiken vertoonde de heer de Zwart twee leuke filmpjes. Zowel de leraren als de leerlingen waren het er over eens dat dit wel del juiste manier was om de diploma's uit te reiken. Een en ander kon geschie den met medewerking van het gemeen tebestuur en het Verbond van Veilig Verkeer. Aan de aanwezige kinderen werd tevens een versnapering uitge reikt Kapelte Openluchtdemonstratie Er was een bijzonder grote belangstelling voor de openlucbtdemonstraties die. zaterdag avond werden gegeven op bet ge meentelijk sportterrein door de gym nastiekvereniging „Olympia". De verschillende groepen van- deze vereniging traden op In de ringen, het hoog-rek, de lange mat, de evenwichts- baïk en hielden vrije oefeningen. r j N - v I \f W-< V* (Van bnze correspondent) VLISSINGEN Op rijksweg 58 nabij de Sloedam is bij een inhaalmanoeuvre de personenauto, bestuurd door H. K. uit H. in frontale botsing gekomen met een Duitse personenauto. De acht jarige H. K. bleek na aankomst in het ziekenhuis te Middelburg te zijn over leden. Uitgezonderd de bestuurders van beide auto's werden een Duitse inzittende, mevrouw H. K. en nog een kind met min of meer ernstige ver wondingen in het ziekenhuis te Middel burg opgenomen. Het ongeluk ontstond doordat de Nederlandse personenauto aan het passeren ging. Hij merkte te laat de naderende Duitse auto op en kon niet meer invoegen- Hij week toen uit naar links en werd in de rechter flank gegrepen door de Duitse auto. ZIERIKZEE De provinciale brand- weerwed strijden te Zierikzee leverden het volgende resultaat op: 1 Wijk bij Aalburg, 581,3 punten; 2- 's-Heer Arendskerke, 580 (Zeeuws kampioen); 3 Almkerk, 576; 4 Axel, 565,6; 5 Ter neuzen 11, 564,2; 6 Souburg, 562,6; 7 Goes, 558,8; 8 Wolphaartsdijk. 455,6; 9 Zierikzee II 556,5; 10 Zierikzee I 551,1; 11 Middelburg, 535; 12 Terneu zen 1 530,1; 13 St.-Jansteen 522,6 en 14 Ovezande, 510,9. De wisselbeker, uitgeloofd door wijlen jhr. mr. De Ca- sembroot, was opnieuw voor het korps van Axel. De hiervoor genoemde Bra bantse ploegen eindigend op de num mers 1 en 3 deden buitel» mededinging mee. PAAL De watersportvereni ging Saeftinge te Paal heeft za terdag geheel tegen de plannen en het verbod van rijkswaterstaat in, op eigen gelegenheid de jacht haven voorzien van een spuikom. Het haventje was volledig ver zand,z odat bij laag water de scheepjes niet naar buiten kon den. Nu bij het wisselen van de getijden gebruik kan worden ge maakt van een spuikom, wordt het zand regelmatig uit de vaar geul verwijderd. In het kader van de Deltawerken is bij Paal een zware dijk geprojecteerd, waardoor de jachthaven buiten func tie wordt gesteld, tot groot misnoe gen van de watersportliefhebbers. De leden van de watersportvereni ging Saeftinge (veel Belgen) hebben niet langer bij de bevoegde instanties willen bedelen om het haventje te mo gen gebruiken, zolang de plannen nog niet worden gerealiseerd. „We waren het ontzettend beu", zo zei men. „Daarom hebben we de koppen bij el kaar gestoken". Afgesproken werd om met man en macht op een voor de buitenwereld onbekend tijdstip te starten met de aanleg van een geïmproviseerde spui kom. Zaterdagmorgen waren alle le den van de vereniging present met spaden en schoppen. Zelfs een vracht wagen en enkele kranen stonden bij het water. „Allemaal vrienden", hoor den we zeggen. „Iedereen leeft met ons mee. Ook onze buren in Kruis polderhaven Die kenden onze plan nen al lang. Maar ze hebben niks gezegd, tegen niemand". Enkele mannen namen het heft in handen. Ze wisten wat ze wilden. Zorgvuldig was het plan voorbereid. Weken tevoren. Er werd gewerkt, ge zwoegd, want het karwei moest 's mid dags voor hoog water klaar zijn. Aan belangstelling ontbrak het niet. Boven op de dijk stonden vele supporters en nieuwsgierigen. Op het laatste nip pertje hadden zij van de samenzwe ring gehoord. Uit de linker damwand van de ha ven schraapte de dragline onafgebro- De watersportliefhebbers met het zware karwei. bezig ken tientallen kubieke meters grond. Hiermee werd de dijk voor de spui kom op hoogte gebracht. Met primi tieve middelen maakten de mannen zinkstokken. De pijp, die gebruikt zou worden als spuigat, lag al op zijn plaats. Slechts af en toen werd er gerust. Toem het vloed werd en de kom volstroomde, woelde een scheeps schroef het slijk in de haven los. Dit zou het spuien vergemakkelijken. Bij afgaand water werd een klep voor het gat geschoven. Ongeveer 500 m3 water stond nu in de kom. Er werd gewacht tot het water af was en het zand weer bloot kwam. Toen haalden de mannen de spuiklep weg, zodat met donderend geraas het water naar bui ten stroomde en het zand uit de vaar geul werd meegesleurd naar zee. De spuikom was hiermee officieel in ge bruik gesteld. „Het is nog wel niet helemaal klaar", zei een van de zwoe gers, „maar we hebben nu in ieder geval onze zin gekregen". En wat gaat er gebeuren als rijks waterstaat dit hoort? „Dat kon ons niks schelen, Ze moeten eens probe ren ons werk af te breken. Dan gaat er onherroepelijk een brief naar prins Bernhard of de koningin". (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Zaterdagmorgen is in Tilburg in het ziekenhui het tweede slachtoffer overleden van het auto-on geval dat vrijdag 16 juni plaatsvond bij de Potjes, het gevaarlijke kruis punt in de gemeente Cadzand. Het is de 69-jarige I- Buy'ze uit Retranehe- ment, die vanwege ernstige ademha lingsmoeilijkheden, welke hij na het ongeval ondervond, naar Tilburg moest worden overgebracht. Het eerste slacht offer, de heer E. Jaarsma uit Retran- chement, overleed enkele uren na het ongeval- (ADVERTENTIE) overzichtelijk JL ASPA-BREDA NV TOLBRUGSTRAAT2 TELEFOON01600-2254f ZAANDAM LEIDEN DELFT DORDRECHT BREDA DEN BOSCH (Van een onzer verilaJKv#i) ST.-JANSTEEN Terwijl z. mobilist G- van E. uit het uj Lookeren zaterdagavond met senschuddlng n®ar het Hiüst»Tuf* hui-s werd gebracht, hebben ten een krink onder de in een sïïr1 lande auto geplaatst en er de len vanaf gesloopt. Naast de «tan een aardbeienveldje, waarvan 2,1? a sant het net van tien trij tien n I hebben meegenomen. Van de I ontbreekt tot nu toe elk speer De heer Van E. waa met zim bij de Verlengde Bogewee W' bocht gevlogen en in een stai? land. In dezelfde nacht hebben dalen in Hulst een bromfiets uJt en in het water van de hH* gegooid. LEIDEN Aan de univarsitdi Leiden slaagde voor het doctoiJv men in de biologie mevrouw A miné-Dellaert, vroeger woonachib; IJzendijke, thans woonachtig inY Haag. NIJMEGEN Blinden Instituut j» ricus, typediploma: Willie v, V te Boschkapeile. Morgen, dinsdag 27 juni: Bansw» 6.34 en 18.43 uur; Terneuzen' 6M- 18.09 uur; Vlissingen: 5.27 'en'17? uur; Wemeldinge: 7.15 en 19.38 ui» GOES Grand 20 uur De charge van de Blauwe Brigade li MIDDELBURG City 20 uur Elvis vliegt eruit, a.l. Miniatuur Walcheren geopend va 9-18 uur Vleeshal: 10—17 uur Tentoonstelii „Middelburg, stad in de Delta" Schouwburg 14 uur Benelux-dag b land 1967 Ned.-Belgische verenigini Zeeland TERNEUZEN Grenulaan 34 1417 uur Expositis Mielen VEERE Schotse Hulzen Fototentoonstelling Kunstzaai van Lier: 10—17 uur Werken van H. Bieling AXEL Het Centrum 20 uur Die knotsgekke kerels in hun j kratten, a.l. ST.-JANSTEEN J. der Weduwe 19.30 uur Bal P. de Bruin 14.30 uur Kermisschleiing Café Sport 15.30 uur Kermisschietkl A. Traas 19 uur Dansen P. Coleghem 19 uur Dansen E. Ottjes 19 uur Dansen Café Het Kulpke 15 uur Schieting Dorp 14.30 uur Wegwedstrijd yoor amateurs HOOFDPLAAT B. de Paauw 15 uur Kermisschietttj KAPELLEBRUG Café 't Kuipke Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Stormbrigade Auzio, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Spionagecentrum Marakesh, 14 BRESKENS Gemeentehuls 19.30 uur Eaadsverg, R1LLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverf, KRABBENDIJKE Gemeentehuis 19 uur Haadsvergadei® GOES Grand 20 uur De charge van de Blauwe Brigade 14 jaar MIDDELBURG Electro 19.30 uur Paniek in Tokio lil Miniatuur Walcheren: Geopend y® 918 uur. Vleeshal 10—17 uur „Middelburg, stad in de Delta AARDENBURG Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg TERNEUZEN Grenulaan 34: 1417 uur Expositie Mielen Luxor 20 uur Strombrigade Auzlon, VEERE Schotse Huizen: Fototentoonstelling Kunstzaal Van Lier 10—17 u® Werken van H. Bieling ST.-JANSTEEN A. Fraas 19 uur Dansen J. der Weduwe 19.30 uur Bal P. de Bruin 14.30 uur Kermis»11™ E. Ottjes 19 uur Dansen Café Het Kuipke 15 uur SchieML Pr. Hendrikstraat 17 uur VolBP* KAPELLEBRUG Café 't Kuipke Kermisschieting OOSTBURG Ledel Theater 20 uur De vier geweldenaars 14 Ja® KOEWACHT A. de Schepper 14 uur Schieting voor bejaarden SAS VAN GENT Gemeentehuls 19.30 uur 1176 Smidje Verholen en Sjeems Pond keken elkaar verbaasd aan. Wat had dat nu weer te betekenen, het gouden boekje, hoofdstuk 3, sub 2Het zou echter tamelijk duidelijk worden ,want om te beginnen gaf Koning Antonyc ze vriendelijk toestemming om van tafel op te staan. „Wilt U zo goed zijn de heer Bravhensky te volgen?" zei hij. „Deze zal enkele noodzakelijke veranderingen in uw kleding aanbren gen. En mogen wij U dan verzoeken morgenmiddag, precies 4 uur, weer hier te zijn?" Verrast volgden de twee geheime agenten de heer Bravhencky, die hen voorging naar een groot vertrek, waar allerlei staats- uniformen en keurige, zwarte gelegenheidscostuums opgeborgen waren. De hofkleermaker stond daar al te wachten met de nodige werktuigen in de hand. Met vakmansoog keek hij naar de smid, glimlachend zeg gende: „Een fraai figuur..,., een mooie A-3 zou ik zeggen, ietwat ruim over de buik. Hier past U dit jasje maar eens. Nou wat' zeg ik? Het zit als gegoten nietwaar?" Intussen richtte de heer Bravhencky het woord tot Sjeems Pond en vroeg, enigszins onthutst: „Waarom loopt U toch voortdu rend op klompen, mijnheer Pond, de juiste dracht voor het Koninklijk^ jutf*' maak het nou een beetje", antwoordde ffJ! je- nyck's onderzeeër in de buurt van de nycKs onaerzeeer m ae ouui l, 7 „—i te ff' i komen, dook hij op. Ik zag kans over f en zwom naar land" Aha, ik heg )lt, di- Bravhencky. „En zwemmen met de sca wil wat moeilijk gedaan zijn. Vandae cies, ouwe jongen", vervolgde Grieft kousevoeten en drijfnat kwam ik b« juoC1 Lmborg Strom binnen. Hij leende mu want iets anders had-ie op het mom $ÉI» Een van de vele gezinnen] de camping „Klein Paradij) kwam. Deze mensen hebbel bij zich (Van onze Parijse correspond PARIJS Tydens het afg weekeinde hebben niet minde drie tornado's Frankrijk gete Een in het Pas de Calais en h partement Het Noorden. De tw Saint Omer en de derdè in het c tement van de Seine Maritime het is vooral de eerste tornado i meeste slachtoffers en de gr schade heeft aangericht. In hei de Calais vielen zeven doden i gewonden, terwijl daar de s< voorlopig wordt geraamd op honderden miljoenen frank. In het Pas de Calais begoi| ramp zaterdagavond,? om acht terwijl de mensen rustig naar

de Stem | 1967 | | pagina 2