Karstens won etappe in massasprint GUNSTIGE LOTING VOOR OKKER OP WIMBLEDON GROTERE DEELNAME DAN VORIG JAAR Okker zegevierde in twee sets over Roy Emerson Fixif met magisch schuim. ZWITSERSE RONDE SANT ANA: MOEILIJK PROGRAMMA Kreijermaat naar Xerxes LAURET (21) TEKENDE VOOR N.A.C. ^tt,aYnadTaHhoa„d3a21364974.Van °0n" Eindhoven-Luik-Eindhoven IJzeren Man-wandeltocht SENSATIE IN LONDEN: F.I.A. bracht maximum terug op drie liter Nu het haar perfect in model... en toch niet vet! Fixif werkt 3-voudig: als niet vette crème, als lotion en het verstevigt bovendien het haar. Fusie tussen Alkmaar en FC Zaanstreek? Hoop Spanje T.T. Assen Hailwood snelste in training Santana Toegelaten Per wedstrijd 6000 toeschouwers bij ADO Autosport Ferrari klaagt over veiligheid 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 JUNI 1967 13 (Van onze sportcorrespondent) EMMENBRüCKE Gerben Karstens heeft gisteren zijn kan didatuur gesteld voor een paar etappe-overwinningen in de ko mende Tour de France. In de langste etappe, die de Ronde van Zwitserland kent, versloeg Kar stens al zijn tegenstanders in een massa-sprint. Hij legde de 237 km van Martigny naar Emmenbrücke af in 6 uur 35 min. en 8 sec. De Belgen Walter Godefroot en Da niel van Rijckeghem werden 2e en 3e. Harm Ottenbros, die vast besloten is een ritoverwinning te behalen, kon in deze massasprint niet verder komen dan een vierde plaats. De Italiaan Gianni Motta bleef op de eerste plaats in het algemeen klassement. De 60 nog in de strijd zijnde renners hebben zich gisteren niet erg druk ge maakt. De twee voorgaande zware berg etappen hadden hun uitwerking niet ge mist De Zwitser Albert Herger was de eerste die een aanval waagde. Toen er nog maar 27 km onder de wielen door waren gegaan, ontvluchtte bij aan het peloton. De Italiaan Scandelli, een ploegmakker van leider Gianni Motta, ging mee. Het peloton reageerde niet en liet de twee er van maken wat er van te maken was. I Na 52 km begon het er voor de Zwit ser en de Italiaan wat op te lijken, want op dat moment bedroeg hun voor sprong vijf minuten. Nog kwam er geen reactie, waardoor de voorsprong zelfs uit kon groeien tot zes minuten. Daar na was het afgelopen. Geleidelijk aan verspeelde het duo aan de kop zijn voorsprong en nadat er ruim 150 km was gereden, achterhaalde de grote groep Herger en Scandelli. de Tour de France starten, een rijver bod opgelegd. Dit verbod gaat 25 juni in en betekent een volle maand „rust" voor de profs. De maatregel is genomen als straf voor de toprenners, omdat zij geweigerd hebben zich op te laten stellen in de twee Spaanse ploegen voor de Tour de France. Velen van hen hebben ver klaard geen Tour te willen rijden, om dat zij „moe of gewond" waren na de donden van Spanje en Italië. In de twee Spaanse ploegen van tien man zitten nu slechts enkele toprenners. De ploegen zien er nu als volgt uit: A Aloman, Diaz, Errandonea, Garcia, Ji menez, Rodriguez, Otano, Saez, Santa- marina en Uriona. B Aranzabal, Castel- lo, Diaz, Elorza, Coyeneche, Ibanez, Lasa, Manzaneque, Marine en Mendi- buri. De Duitse wielerbond heeft voorlopig elf coureurs opgegeven voor de Tour. Het zijn: Junkermann, Wilde. Wiede mann, Glemser, Puschel, Oldenburg, Peffgen, Schulze, Boelke, Wolfshohl en Kunde. De definitieve samenstelling van de Duitse ploeg wordt waarschijnlijk pas bekendgemaakt na de wedstrijd, die de belangrijkste Duitse profs zondag in Dortmund rijden. Russische wielrenners, die vanavond deelnemen aan de strijd om de Grote Prijs van Amsterdam in het Olym pisch Stadion hebben gisteren inkopen gedaan in een wielersportzaak in Amsterdam. Aan de G. P. van Amsterdam die sterk bezet is doen ook Koljachev en Dimof mee, die op de foto de maten nemen van een frame, een aangelegenheid waarbij het op centimeters aankomt. I Een paar kilometer voor het einde vielen er nog vluchtpogingen te noteren yaa o.a. Harm Ottenbros, die zich sfeeds meer tot een goede ronde-renner gaat ontwikkelen en Freddy Guegg, een jonge Zwitser. Het peloton liet zich ecbter nu niet meer verrassen. In de massasprint bleek Gerben Karstens het snelste te zijn. Niemand kon de Neder lander van de zege af houden, hetgeen goede hoop opleverde voor de Ronde yan Frankrijk. De uitslag is: 1 Karstens 237 km in 6 uur 35 min. b sec. 2 Godefroot (B.), 3 Van Rijckeghem (B.), 4 Ottenbros, 5 Maurer (Zw.), 6 Claus (B.) en ver volgens alle andere renners in dezelfde tijd als Karstens. Het algemeen klassement is: 1 Motta (It.) 19.18.11, 2 Maurer (Zw.) op 6 min. 22 sec., 3 Santamarina (Sp.) op 7.49, 4 Junkermann (Did.) op 9.32, 5 Fezzardi (It.) op 10.00, 6 Errandonea (Sp.) op 11.10, 7 Post op 12.03, 8 Van Rijckeghem (B op 12.18, 11 Tummers op 16.05, 15 Karstens op 23.10, 35 Haast op 32.18, 39 Huub Harings op 33.50, 44 Ottenbros op 38.24, 46 Jan Harings op 40.23, 52 Zilverberg op 46.34, 53 Kloosterman op 46.44, 57 De Roo op 51.03. LONDEN (ANP) Tom Okker ontmoet in de eerste ronde van de all-England kampioenschappen in Wimbledon de Brit Keith Wool- dridge, die op de tennisranglijst van zijn land als achtste 'genoteerd, staat. Bij winst staat de Haarlemmer in de twee ronde tegenover de Braziliaanse nummer-twee Edson Mandarino. Als Okker ook deze te genstander overwint, komt hij in de derde ronde uit tegen de Ame rikaan Clark Graebner, die in zijn land op de derde plaats van de ranglijst staat. Winst van Okker brengt hem in de vierde ronde waar schijnlijk de als derde geplaatste Australiër John Newcombe. TRUDY GROENMAN JAN HAJER Be Spaanse wielerfederatie heeft alle Spaanse beroepsrenners, die niet In ASSEN Op de eerste trainingsdag van de Asser TT toonde de Brit Mike Haihvood zich de snelste bij de 250 en 350 cc motoren. In beide klassen bleef de wereldkampioen onder het offictële wedstrijdrecord. Wel werd er in het verleden in een training al sneller gere den. Ondanks de hinderlijke wind kwam de wereldkampioen bij de kwartliters mej z«n Honda tot 3.12.3 op het 7404,4 toeter lange circuit van Drente, wat neerkomt op een gemiddelde van 144.1 h Dur uHf.- Officieel recordhouder is mi9i° r Redman met 3.13.0 braoKtT1 per uur)* In de 3^° cc klasse (ufo i Lon(tense miljonairszoon 3 11 jj.i km per uur) op de klokken. Ook sne\ler dan het record van Jim dle i^ 1964 met zijn Honda S°ed was voor 3.12.1 (144.3 km per uur). vooldnth,alveiiters moest Hailwood leerlirm eerste plaats aan zijn ten ivrfte,"-nv Giacomo Agostini la deUaltLn n vuurroda MV Agusta reed (1461 u 6en snelste ronde van 110.7 km per uur). Stand na de eerste trainingsdag: "•aha 3C19 6 Phi3fi,e?d ingeland) ïa- HTOdaC3 ??Rwoo(f (Engeland) (Engeland) u per uur' 2 Read (Enge rd fcha„ ?„15'4' 3 Enians 9 Huberts •SfaZ.hTut ^kÜ™0013 (Engeland) tini (Italië) mv *2 Per uur» 2 Agos- IJê) Benelli 32a t pasolini (Ita- ierland) Nrfrta?3 4U°Sterhuis (Ne" toV°3.Ï0.7 usi°w, Ag°stini (Italië) 'Nederland) Norton3^ 9 0osterhuis (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Morgenavond om één minuut over zes zal wethouder J.D. van der Harten voor de Eind- hovense Stadsschouwburg de eer ste equipe in de vierde Eindhoven- Luik-Eindhoven rally „op de weg vlaggen". Na de teleurstellende deel name van verleden jaar, hopen de organisatoren van deze 1000 kilome ter lange rit dat dit eerste team nu door een groter aantal gevolgd zal worden. De geringe belangstelling van verleden jaar was voor een groot deel te wijten aan het feit dat het dodr dé K.N.A.C- in het leven geroepen kampioenschap nog niet vol doende bekendheid had verworven. Bovendien lag de startdatum van de E.L.E, toen te dicht bij de reeds langer bekend staande Scheveningen -Luik-Scheveningen rally. In deze situatie is inmiddels ver andering gekomen. De Eindhovense automobielclub „De Kempenrijders" is nu al verzekerd van de deelname van de winnende teams in - de voor afgaande rally's om het kampioen schap rallyrijden. Dat zijn de win naars van de Hornelandrally en de Scheveningen-Luxemburg-Schevenin- gen rally; Dries Jetten en J. Horbach (Boxmeer), en van de Tulpenrally; Siem Heijndijk en H. de Man (Rot terdam). Na de krachtmeting van morgen staat alleen de Sauerland- rally nog op het programma voor de titel. De vierde Eindhovense rally wordt hoofdzakelijk in de Belgische Arderi- ren verreden. Na de start in Eind hoven Is de route tot aan de Belgi sche grens geneutraliseerd, daarna begint het avontuur dat een etmaal later weer in Eindhoven zal eindigen. Het eerste' traject van 200 kilome ter loopt van de grens door de Bel gische Kempen naar Année, een stadje in de Ardennen. Na de rust pauze vervolgen de deelnemers de reis over 300 kilometer naar Bouil lon aan de Semois. In die nachtrou te door de zuidelijke Ardennen een gebied dat zich uitstekend leent voor een rally, worden de hoogste eisen gesteld aan de bestuurder en navi gator. De beslissingen zullen, mede door de hogere gemiddelde snelheid, in de nacht van vrijdag op zaterdag vallen. Na het ontbijt in Bouillon, begin nen de coureurs aan de ochtendrou te, die hen over bochtige wegen naar Spa zal voeren. Het laatste gedeel te van de rally zal een slijtageslag worden. Door de inmiddels weer toe genomen drukte op de wegen en de vermoeienissen van de nacht wor den de laatste 200 kilometers tot aan de grens ongetwijfeld de minst inte ressante. Het gedeelte van de Bel- gisché gren^ tot iEndhoven is weer geneutraliseerd. Er zijn twee klassementsproeven in de wedstrijd opgenomen, teneinde de deelnemers bij ex aequo-klasse- ringen, te kunnen klasseren op ba sis van verrichte prestaties. De eerste proef vindtp laats in de buurt van Anée, de tweede bij Bouillon- Het is mogelijk dat er nog een der de klassementsproef in de omgeving van Eindhoven wordt gehouden. Naast de Sportklasse is de E.L-E. rally ook opengesteld voor de toer rijders, die via een iets eenvoudiger kaartconstructie 850 kilometer moe ten afleggen. De prijsuitreiking zal zaterdagavond om 10 uur in hotel ,,'t Silveren Seepaerd" te Eindhoven plaatsvinden. (Van onze sportredactie) VUGHT De Vughtse politie sport en ontspanningsvereniging „V.P.S.O.- V. houdt zaterdag voor de 18e maal de „IJzeren Man wandeltocht". Voor deze tocht is, vooral van de jeugd, gro te belangstelling. Er wordt 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer gelopen, zodat alle categorieën wandelaars aan dit groots opgezette sportevenement kunnen deel nemen. DE NEDERLANDSE atlete Lda Louer- Hinten heeft op de Olympische dag van Oost-Duitsland de 400 meter ge wonnen. Onze landgenote legde de af stand ten aanschouwen van 10.000 toe schouwers af i 55.6 sec. De Oostduitse Fl&ch werd tweede in 55.9 sec. Jan Hajer krijgt in de eerste ronde de Australische veteraan Bob Howe (41) te bestrijden. Winst geeft als tegenstan der de Indiase nummer twee Jaideep Mukerjea. Als Hajer dan nog stand houdt, zal hij in de derde ronde de Zuidafrikaan Cliff Drysdale ontmoe ten, die belust zal zjjn op revanche voor de in Scheveningen tijdens de Davis- Cupwedstrijd tegen Nederland geleden nederlaag. Trudy Groenman speelt in de eerste ronde tegen de zeventienjarige Ameri kaanse Patti Hogan. Als de Nederlandse sterker blijkt, zal zij in de tweede ron de de Italiaanse Silvana Lazzarino te genover zich vinden. Trudy Groenman is ingedeeld in de groep van Lesley Tur ner, die als zesde geplaatst is. Betty Stöve heeft in de eerste ronde vrijgeloot en krijgt in de tweede ronde de Australische Joan Cottrill als tegen standster, een nicht van de vroegere Wimbledonkampioen Jack Crawford. Trudy Groenman heeft in de eerste ronde van de tenniskampioenschappen van Londen een gemakkelijke zege op deze Australische geboekt (6—0 61). In de derde ronde ontmoet Betty dan de sterke Zuidafrikaanse Anette van Zyl, die als zevende geplaatst is. Ook Lidy Janssen Venneboer krijgt met Australische tegenstandsters te ma ken. In de eerste ronde ontmoet zij de ervaren speelster Fay Toyne en een overwinning zal haar waarschijnlijk in de tweede ronde tegenover de Ameri kaanse Stephanie de Fina brengen. De twee andere Nederlandse meisjes in het damesenkelspel. Els Veentjer Spruyt en Astrid Suurbeek zijn beiden in de groep van Billy Jean King-Moffit, de huidige titelhoudster, die als eerste geplaatst is, ingedeeld. Zij hebben alle bei in de eerste ronde vrijgeloot. In de tweede ronde speelt Els Veentjer- Spruyt tegen de Belgische veterane Christiane Mercelis, terwijl Astrid Suurbeek tegenover de Zuidafrikaanse Maryna Godwin komt te staan. Manuel Santana krijgt een moeilijker programma te verwerken dan Roy Emerson. De Spaanse titelhouder zal het toernooi traditioneel openen op het een- trecourt en krijgt al meteen met een gevaarlijke outsider te maken. De lange Amerikaan Charles Pasareli, winnaar van de Amerikaanse indoortitel in 1966 en 1967, zal Santana handen vol werk geven. Ook in de tweede ronde zal het hém niet gemakkelijk worden gemaakt. Zijn tegenstander is dan waarschijnlijk DELFT (ANP) Reinier Kreijer maat zal zo goed als zeker het vol gend seizoen deel nitmaken van de nieuwe eredivisiecombinatie Xerxes- DHC te Delft. De onderhandelingen met Kreijermaat, die van Feijenoord een vrije transfer heeft gekregen, zijn in een vergevorderd stadium. Het bestuur van Xerxes-DHC heeft verder bekendgemaakt, dat de ge meente Delft zich voor 20.000 gulden per jaar gedurende vijf jaar garant heeft gesteld, de industrie neemt een gelijk bedrag voor zijn rekening ter wijl de supportersvereniging van DHC overweegt om zich eveneens voor een zeker bedrag garant te stel len. Zes spelers van DHC en ongeveer vijftien spelers van Xerxes hebben voor het nieuwe seizoen een contract aangeboden gekregen. Het ontbre kende aantal spelers zal worden aan gevuld met amateurs van DHC en jeugdspelers van Xerxes. Tot nu toe hebben alleen de Zuidslaviërs Joncic en Radovic van Xerxes het contract ondertekend. Sparta heeft belangstelling voor Nol Heijerman van Xerxes. de Zuidafrikaan Bob Hewitt. Hewitt was vorig jaar kwartfinalist op Wimble don. De Australiër Roy Emerson heeft het heel wat eenvoudiger, maar daarbij be staat uiteraard de mogelijkheid van een onderschatting van de tegenstanders. De 30-jarige Wimbledonkampioen van 1964 en 1965 ontmoet in de eerste ronde de Canadese Davis-Cupspeler Keith Car penter. De eerste speler van formaat, die tegen Emerson moet aantreden is in de vierde ronde de linkshandige Zuidslaviër Nikola Pilic, die niet ge plaatst is. Ada Bakker heeft zich geplaatst, voor de tenniskampioenschappen van Wim bledon. Ada Bakker versloeg in het kwalificatietoernooi in Roehampton met 63 46 63 de Mexicaanse Elena Su- birats, nadat zij eerder de Columbiaan- se Palacios had uitgeschakeld. In de eerste ronde damesenkelspel zal Ada Bakker de Amerikaanse Dorthy Knode ontmoeten, die 24 jaar geleden onder haar meisjesnaam Dorthy Head op de Amerikaanse ranglijsten ver scheen. Nick Fleury en Peter Soeters zijn niet toegelaten. Zij verloren van respectievelijk Mengo en Paul. NEW YORK (ANP) ADO, dat mo menteel uitkomt in het invitatietoer- nooi van de erkende Amerikaanse Uni ted Soccer Association, trekt gemiddeld 6000 toeschouwers per wedstrijd; dat is ruim 2.000 beneden het gemiddelde, dat op 8.850 toeschouwers per wedstrijd ligt. De 33 tot nu toe gespeelde wedstrijden voor de competitie van de USA trokken totaal 332.485 toeschouwers, een aantal dat commissaris Dick Walsh verheugend noemt en voor hem een bewijs is dat voetbal een belangrijke plaats in het Amerikaanse sportleven kan gaan in nemen. De meeste toeschouwers trok het Braziliaanse Bangu (Houston) ge middeld 24.000 per wedstrijd. ROY EMERSON LONDEN (ANP) In de vier de ronde van het toernooi op Queens Club in Londen heeft Tom Okker de Australiër Roy Emer son verslagen. Okker won in dit laatste toernooi voor maandag de wedstrijden op Wimbledon begin nen in twee sets, de setsthnden waren 63 en 64. Okker, die in het voorseizoen door zijn militaire dienstplicht minder heeft kunnen tennissen dan de andere ster ren die zich voorbereiden op Wimble don, heeft voor de tweede grote ver rassing in het toernooi van de Queens Club gezorgd. Op de eerste dag ver dween Santana al uit de strijd door 'n nederlaag tegen de Zuidafrikaan Ray Moore. Na Santana, die als nummer 1 voor het .toernooi van Wimbledon was ge plaatst, verdween gisteren ook Emerson die door de plaatsingscommsisie als tweede' was geklasseerd, maar die voor Wimbledon bij de bookmakers hoger staat genoteerd dan Santana, uit het toernooi van Queens Club. De 30-jarige Emerson, die het toer nooi van Wimbledon in 1964 en 1965 had gewonnen en die sinds 1963 op Queens Club niet was verslagen in het enkelspel, speelde minder sterk dan was verwacht. Hjj maakte nogal wat fouten en vooral de controle op zijn backhandslagen was zwak. Okker daar entegen bevestigde de vorm, die hij vorige week demonstreerde in het toer nooi om de titels van West-Engeland in Bristol, dat hij won. Okker heeft binnen een week in de toernooien cxm de titel van West-Enge land in Bristol en van Londen op Queens Club een reeks opvallende over winningen behaald in partijen om twee gewonnen sets. Zijn laatste resultaten zijn: tegen Bob Carmichael (Austr.) 7-5, 6-2 Jim MacManus (VS) 8-10, 11-9 6-4. Cliff Drysdale (Zd-Afrika) 6-2. 5-7. 8-6, Bill Bowrey (Austr.) 6-3, 3-6, 6-3. Juan Manuel Gisbert (Sp.) 6-2, 6-1 en Roy Emerson (Austr.) 6-3, 6-4, Van deze zes zijn Emerson (als tweede). Drys dale (vijfde) en Bowrey (achtste) ge plaatst voor Wimbledon. z In de tweede r onde van het dames - enkelspel van Queens Club werd de Nederlandse1 kampioene Trudy Groen man uitgeschakeld. De Groningse speel ster verloor met "6-8 en 4-6 van de Ame rikaanse Kathy Blake. PARIJS (ANP) Op een gisteren in Parijs gehouden büeenkomst van de in ternationale sportcommissie van de In ternationale Automobiel Federatie (FIA) is besloten, dat voor de auto races tellend voor het internationale merkenkampioenschap 1968 slechts pro totypen tot drie liter en sportwagen tot vjjf liter worden toegestaan. Dit besluit werd genomen naar aan leiding van de op 12 en 13 juni gehou den 24-uurrace van Man, die overtui gend gewonnen werd door Gurney-Foyt met een zeven liter Ford. Als gevolg van het stellen van een maximumcilinderinhoud zullen o.a. de Ford Mark 4, de Ford Mirage de Cha parral en de Lola-Aston Martin vau de racebanen verdwijnen. HENK VAN LEDDEN, de doelman van Velox, heeft het bestuur van zijn ver eniging verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. De Utrechtse eerste-divisie- club heeft Ton de Hoogt, die voor KDS in de vierde klasse van de amateurs speelde, een contract aangeboden. MODENA (AP) Autoconstruc teur Enze Ferrari vindt het onze delijk coureurs „ingepakt in ben zine" te laten racen. Hij doelde op de recente reeks ongelukken. In de Grote Prijs van Monte Carlo is de Italiaanse coureur Lorenzo Ban- dini aan brandwonden gestorven nadat zijn wagen omgeslagen was. Enige weken later stierf de Britse coureur Boley Pittard na een soortgelijk ongeluk tijdens een wedstrijd in Monza. In een gesprek met journalisten over veiligheidsproblemen tijdens auto wedstrijden zei Ferrari: „Op het Ogenblik rijden coureurs prak tisch verpakt in benzine. Dat is een onzedelijke formule". De fabrikant klaagde dat zijn voorstel niet aangenomen was dat formule-wagens een minimumge wicht van 650 kilo behoren te heb ben met een tank die maximaal 100 liter benzine kan bevatten. Op het ogenblik is het gewicht 550 kilo met ongeveer 200 liter brandstof. ENZO FERRARI ....klacht.... (ADVERTENTIE) Televisie, donderdag, Ie Net, 20,16 uur f Belangrijk nieuws voor mannen. j (Van onze sportredactie) TERNEUZEN NAC's eerste nieu. we aanwinst heet Eugène Lauret. Gis teren zette deze speler van de tweede klasser Terneuzen zijn handtekening on der het contract, dat NAC-secretaris Speekenbrink hem voorhield. Het was voor de 21-jarige Lanret nog een moei lijke beslissing, omdat hem van drie Belgische clubs aanlokkelijke aanbie dingen hadden bereikt. St. Niklaas, FC Brugge en Beveren-Waes hadden belangstelling getoond voor de Terneu- zen-voorhoedespeler. Gisteren heeft hij de knoop doorgehakt en voor NAC gekozen, omdat hij dit de prettigste vereniging vond om voor te spelen en ook omdat hij liever in Nederland bleef Vijftien augustus komt hij naar Bre da. MATTHI BROUWERS ....op transferlijst.... DE BREDASE tweede divisdeclub Baronie zal spil Matthi Brouwers (24) op de transferlijst zetten. Brouwers jarenlang een van de steunpilaren in de Baronie-achterhoede vertrekt van Breda naar Zwartemeer, om daar te werken. Hij heeft reeds aangekondigd zijn voetbalcarrière op te geven. Ba ronie zet hem nu op de lijst om Matthi Brouwers de gelegenheid te geven „toch nog te gaan spelen, mocht hij op zijn besluit terugkomen". GER DONNERS, de 22-jarige ach terspeler van PSV is gecontracteerd door de Nijmeegse ere-divisieclub NEC Na Hans Venneker (Feijenoord) is Ger Donners de tweede grote aanwinst van het gepromoveerde NEC. 1 GISTEREN IS definitief overeen stemming bereikt tussen het Utrechtse DOS en Zwols che Boys over het over gaan van Arie Witzand naar DOS. De Utrechter Nico van Vulpen gaat het ko mende seizoen voor de tweede divisie club Zwolsche Boys spelen. Deze transfers zijn uitvloeisels van de sa menwerking tussen de twee verenigin gen, waartoe deze week besloten werd. LEO OUWENS, de voorhoedespeler van de amateurvereniging TOp heeft voor twee verenigingen getkeend. Het Belgische St. Truiden en de eerste divisieclub Eindhoven hebben een con tract in hun bezit, met daaronder de handtekening van Ouwens. Eindhoven heeft echter reeds maanden geleden overeenstemming bereikt met Ouwens. Eindhoven wordt nu „beschuldigd" van „handelen buiten het seizoen". De ver wachting is, dat Ouwens volgend sei zoen inderdaad bij St. Truiden zal spe len. De Belgische vereniging heeft ge zegd, dat er 'n volledige overeenkomst is bereikt met de 20-jarige Ossenaar. Bij St. Truiden speelt ook Eddy Koens (ex-PSV). ALKMAAR '54 en FC Zaanstreek voeren momenteel besprekingen om te komen tot een fusie tussen beide verenigingen. De beide voorzitters, de heren K. Molenaar van Zaanstreek en J, van de Bent (Alkmaar) hebben, evenals de heer Burgwal, de secreta ris-penningmeester van de KNVB, goe de hoop dat de fusiebesprekingen tot een gunstig resultaat zullen leiden. Dit resultaat zal overigens vóór 1 juli bekend moeten zijn, omdat op die datum de spelers en de KNVB moeten weten of de bestaande contracten al dan niet verlengd worden. Over de idealistische grondslag, sanering van het betaalde voetbal in Noord-Holland zijn alle betrokkenen 't eens. Nog geen algemene stelling kon worden bereikt over de financiële consequenties. Zo als bekend had FC Zaanstreek in het afgelopen seizoen een niet onaanzien lijk exploitatie-tekort. Ook de vorm van de nieuwe verenigin'g, die zijn thuis wedstrijden op het veld van Alkmaar zals pelen is nog niet bekend. FC Zaan streek vormt momenteel een stichting, terwijl Alkmaar '54 bestaat uit een n.v. en een vereniging.

de Stem | 1967 | | pagina 13