Bouwstroom (840 huizen) in Middelburg op gang Chauffeurs na botsingen doorgereden Solistenfestival in Kruiningen Extra zorg toch nodig DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 JUNI 1967 In Middelburg Burgemeester vindt wedden wethouders veel te laag MINISTER SCHUT: „VREUGDE OVER NIEUW LEVEN IN ZEEUWSE BROUWERIJ" VIEZEN .KING'S iRENHUIS Hulst Gevangenisstraf en hoge boeten tere entree Middelburg Gevuld Man uit Zierikzee overleden na brand op schip g en nacht SERVICEDIENST Voor uw hond Of voor u? SOOG WATER Scheepvaart bij Sluiskil gestremd Arbeidsmarkt Vandaag Voorraad nog groot genoeg Aardbeien z nog duur Morgen Geen gevaar eer nieuws uii ad en streek i Dat». 3 en 5 Eerste princessebonen op Goese veiling (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ware hoogte 34 cm. o.a. BAVARIA ARZBERG (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „Zou u het prettig vinden als ze uw huis binnen rijden?" begon politierechter mr. B. S. Sieperda in Middelburg tegen de 46-jarige chauf feur j G. uit Hoek. op 6 aprd j.l. vloog G., onder invloed, met een geleende vrachtwagen var. zijn baas tegen een buis op Na de botsing reed hij door, zonder zich bekend te maken. De officier van justitie vond dit optreden van G. een ernstige vorm van verkeerscrimina- liteit. Hij eiste/veertien dagen gevange nisstraf en achttien maanden niet rij den. De politierechter vonniste conform. Tijdens de zitting kregen politierech ter en officier van justitie nog twee maal met autorijders, die na een botsing zon der meer doorreden. Het eerste geval betrof de 33-jarige W. D. S. uit Terneuzen, een radio- en t.v.-har.delaar. Op 4 mei botste hij tegen een autobus. Aan de bus werd voor on geveer 600 schade aangericht. „Ik wist niet, dat het zo erg was", reageerde S. „Ik ben doorgereden met het idee: ik regel het morgen wel. Het is helemaal niet mijn bedoeling geweest om er on deruit te komen", aldus S. Hoe het on geluk was ontstaan kon hij niet vertel len. „Maar anders weet ik altijd heel goed wat ik doe", voegde hij er aan toe. De officier van justitie eiste twee geldboetes: 100 voor de botsing en 250 voor het doorrijden plus vier maan den ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politierechter vonniste conform. De 39-jarige bakker C. L. S. uit Clinge kwam midden in de nacht in botsing met een autobus. „Ik was oververmoeid", legde S. uit. „Dan moet u niet rijden en zeker geen bier drinken", raadde de politierechter hem aan. Hij veroordeelde S. tot een geldboete van 100 voor de botsing en 150 voor .het doorrijden plus vier maanden niet rijden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie eiste een straf van 100 boete voor de botsing en 250 voor het doorrijden en eveneens vier maanden niet rijden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben zich voorge nomen de salarissen van de wethou ders van Middelburg per 1 januari jl. te verhogen van f 16.400,- tot f 17.600,- per jaar. Burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg acht deze verhoging, blij kens een schrijven aan de raad, even wel onvoldoende. Op de eerste plaats is er volgens de burgemeester een achterstand in de salariëring van de wethouders opgetreden omdat zij twee jaar lang van hogerhand .bevroren" is geweest. Daarnaast is het wethouder schap door de ontwikkeling van de ge meente in de laatste jaren uitgegroeid tot een functie, die een volle dagtaak vereist. De burgemeester zal de raad van Middelburg daarom maandag a.s. voor stellen Gedeputeerde Staten van Zee land dringend te verzoeken de wethou derssalarissen per 1 januari 1967 te brengen op f 23.875,- per jaar. Dit zou een honorering volgens klasse 14 zijn. gunstige beeld van alte provincies". Al met al vond de minister dat er „op een dag als vandaag de vreugde in de pro vincie Zeeland totuiting komt over het nieuwe leven in de brouwer^". m voegde daaraan toe dat de rege ling de vreugde van de Zeeuwen .deelt. De minister wees er op dat er van het begin af aan bij de opbouw van wijk Zuid is gemikt op een goed niveau van deze wijk om een negatieve repu tatie van het begin af te ontgaan. ,.Dit niveau is gehaald", aldus de minister. „De reputatie is goed, en dit stemt tot grote vreugde. Verder prees hij de tot standkoming van een stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties. „Dat men zijn goede geld heeft willen besteden om de particuliere huurwoningen, waarvooi we net de eerste paal hebben geslagen, te kunnen bouwen, is een voorbeeld dat navolging verdient", aldus de minister. (Van een onzer verslaggeefster) MIDDELBURG De minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke ordening, ir. W. F. Schut, heeft in Middelburg een paar ra ke klappen uitgedeeld. Overigens tot grote vreugde van hen, die daarvan getuigen waren. In de Magistraatwijk van het Middelburgse uitbreidingsplan Zuid heeft de minister de eerste paal de grond in gedreven voor 156 woningen. In Zuid II sloeg hij eveneens de eerste paal voor 100 woningen in het plan Dauwen- daele. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE. De achttienjarige A. Bouman uit Zierikzee is gistermorgen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Zie rikzee overleden ten gevolge van erns tige brandwonden die hij woensdag avond had opgelopen na een ontplof fing op een zeilmotorsloep. De heer Bouman en zijn even oude vriend J. Folmer maakten met de ge huurde sloep een tochtje door het ha venkanaal van Zierikzee. De heer Bou man zat aan het roer, de heer Folmer bevond zich op de voorplecht van het ongeveer acht meter lange vaartuig. Tussen hen in was een roef, waarin benzinedampen tot ontploffing kwa men. Er brak brand uit aan. boord. De heer Bouman werd door de kracht van de explosie op de motor geworpen. Zijn vriend kroop langs de brandende roef naar achteren en kwam hem te hulp. Hij liet de heer Bouman, wiens kleren brandden, over boord in het wa ter zakken. De heer Bouman werd boven water gehouden door de heer A. Boer, die vanaf de kade in het water gesprongen was. De heer Folmer, die niet kan zwemmen, liet zich even eens buiten boord zakken. Hij hield zich vast aan het roer van het schip. Beiden werden met roeiboten van de brandende sloep vandaan gehaald, en naar het ziekenhuis vervoerd. De heer Bouman had brandwonden over het gehele lichaam. Zijn vriend liep brand wonden aan beide handen en. het ge richt op. De brand aan boord van de zeilmo torsloep werd door de brandweer van Zierikzee geblust. Tijdens deze bijeenkomst werd verder oa. het woord gevoerd door de heer A Kaland, als waarnemend commissaris van de koningin in Zeeland, de heer W. Baars, als voorzitter van de stichting, en door de burgemeester van Middel burg, .mr. J. Drijber. Deze wees o.a. op het feit dat door het op gang komen van beide woningbouwprojecten het gat dat is ontstaan door een vertraging in de woningbouw in de stad, nu weer is gevuld. Verder drong hij er op aan dat er in het kader van de bouwstromen con tinu een aantal woningwetwoningen worden toegewezen, „zodat we dan iets hebben waar we op kunnen rekenen'', verduidelijkte de burgemeester. HU vond dat er nu wat dit punt be treft nogal wat onzekerheden zijn. Ook door de heer Kaland en Baars werd de minister verzocht extra zorg aan Zee land te besteden, zowel wat de toewft zing van het aantal woningen als de variatie ln de woningbouw betrett. (ADVERTENTIE) De huizen, allemaal eengezinswonin gen, worden gebouwd door de stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties in Middelburg. Het complex van hon derd woningen is een onderdeel van een bouwstroom van 840 huizen. Later nam de minister tijdens een bijeenkomst in hotel Nieuwe Doelen het woord. Hij gaf een overzicht van de bouwproduktie in ons land gedurende de periode 1 april 1966 tot 1 april 1967. In zijn toespraak bleek dat Zeeland een provincie is, die bijzonder sterk heeft geprofiteerd van de toenemende bouwproduktie in de laatste jaren. In Nederland steeg het aantal voltooide woningen van 1963 tot 1966 met 53 procent. In Zeeland steeg het aantal gedurende hetzelfde tijdvak met 125 procent. (Van onze correspondent) KRUININGEN Zaterdag 24 juni a.s. organiseert hel comité Concert fonds Kruiningen weer het solistenfes tival om het kampioenschap van Zee land. Dit festival komt, zeker in Zee land, steeds meer in het teken van 4e tienerbelangstelling te staan. Er wordt dit jaar een topde-elname verwacht. Het festival wordt gehouden in het dorpshuis te Kruiningen. Het Kruinings Concertfonds organiseert ieder jaar diverse tienerfeesten, met het' doel de kas van de zangvereniging Crescen do en van de orkestvereniging Apollo te verstevigen. Voor beiden. - gratis. Als kleine attentie om- Voor uw hond is de inhoud dat u 20 goed voor uw hond van de piek: Bonzo-Diner, de zorgt. Zodat hij de zomer beste en gemakkelijkste war- levenslustig en speels kan me maaltijd die er voor hon- doorbrengen, den bestaat. Zoals uzelf. En u houdt de piek zelf. Vult 'm met zand of kiezelste nen. En verklaart hem vervol gens tot doel voor een Ver- makelijck Ringen-Werp-Spel. (Voor Jong Oud. In Vacan- tie of Weekends). Maarhoekomtu aanwerp- ringen? De eerste ring krijgt u met een al cadeau bij de piek, als u deze in de winkel koopt (voor f 1,98). En de andere ringen hangen aan de Reuze- pakken Bonzo-Diner. En ook aan de Reuzepakken Bonzo (gevitamineerde vleesbrok- jeS). Alle ringen (in diverse fris se kleuren) krijgt u helemaal op al uw gasapparaten H. van Hoeflaken nv I - Tel. 01155-625 ai, zaterdag 17 juni: Hansweert 22.52 uur; Terneuzen: 9.50 en r; Vlissingen: 9,21 en 21.58 uur; inge: 10.51 en 23.18 uur. De minister sprak ook over de situa tie op de arbeidsmarkt. Wat Zeeland betreft zei hij hierover: „De arbeids markt in Zeeland vertoont het meest (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgende week zul len de hoofdliggers worden geplaatst op de draaipijlers van dé in aanbouw zijnde brug over het Kanaal van Ter neuzen. Met een twee-tal bokken zul len de liggers worden geplaatst op de nieuwbouwbrug bij Sluiskil. In verband hiermee zal het scheepvaartverkeer ter plaatse volledig zijn gestremd op de volgende dagen: woensdag 21 juni van 4.00 tot 11.00 uur en van 13.00 tot 22.00 uur: donderdag 22 juni op dezelfde tij den en vrijdag 23 juni van 6.00 tot 11.00 uur. Nadere aanwijzingen betreffende het scheepvaartverkeer voor, na en gedu rende de stremming zullen worden ge geven op de bruggen te Sluiskil en Sas van Gent, de sluizen te Terneuzen en door de ter plaatse aanwezige dienst- vaartuigen van rijkswaterstaat. (ADVERTENTIE) 20 uur Actieman Harper 18 j, HJRG uur Boeing Boeing 14 jaar 19.30 uur - •te duivels 14 jaar ur Walcheren geopend van fl-13 1 1017 uur Tentoonstelling burg, stad in de Delta" GEN J. 34 14-17 uur istelling Mielen ,al van Lier 10-17 uur I van H. Bieling Huizen Fototentoonstelling I >EN lira 20 uur Actieman Harper loj> nog naar de witte pomphouders gaat Maar dat is een kwestie van jaren," Naar zijn verwachting en die me ning wordt door al zijn collega's bij wie we ons oor te luisteren legden gedeeld is er wel een vrij grote kans, dat de benzineprijs omhoog gaat, zoals dat in tussen reeds in West-Duitsland (1 pfen- (Van onze correspondent) ni£ Per liter) is gebeurd. Maar ook in dat geval zal het prijsverschil tussen BREDA, TILBURG, WESTDORTE witte en gewone benzine blijven be- „Wij hebben nog niets van moeilijkhe- staan, den gemerkt en we verwachten ze ook niet", aidus de reacties van een aantal witte-pomphouders in West-Brabant en Zeeland, die we de vraag voorlegden of hun bevoorrading niet in net gedrang kan komen, nu een aantal landen in het Midden-Oosten .de olieleverancies aan het Westen heeft stopgezet. Van de heer A. J. Krijnen, landelijk woordvoerder van de witte pomphou- gif ders, de heer H.'Weidema te Breda zich nog geen stagnaties in de benzine- B M m aanvoer voorgedaan" verklaarde hij. Daarentegen is de heer J. H- Broedelet, voorzitter van de landelijke benzine- commissie van de Bovag, van oordeel, dat met name voor de kleine witte ffgp'-f-'V pomphouders moeilijkheden kunnen ont- staan. Volgens h,em is de aanvoer van ruwe olie de laatste tijd veel minder geworden. De surplus-overschotten van de raffinaderijen zijn nog maar moei- v lijk te krijgen. De grote maatschappijen van merkbenzine hebben (vrijwel) alle ruwe olie opgekocht en nu komen er maar weinig overschotten vrij. Voor de grotere witte benzineverkopers achtte hij de .situatie niet zo alarmerend omdat zij contracten met de raffinaderijen heb- 1 11 ben. L Mi Reuzepak Bonzo- Diner met gratis ring. Slechts f2,89. Dit is 'n tijdelijke actie van Felix-Bonzo n.v. - Etten NBr. 19 uur Elvis vliegt er uit Actieman Harper 18 2aar KEN kan 34: 14-17 uur tie Mielen [20 uur Agent 077 in op ks 18 jaar ET trein 12.30 uur Pupillen- li toernooi IpiJK I Kort 15 uur Schieting jOT—IJZENDIJKE lue 17 uur Palingkaarten (Van een onzer verslaggevers) A KAPELLE-ZUNDERT De aard beien zyn duur. Op de veiling brengen deze vruchten ongeveer drie gulden per kilo op, zodat de huisvrouw nog heel wat meer moet betalen. Maar over enige weken zakken de prijzen door grotere aanvoeren. In de omgeving van Kapelle-Biezelin- ge lopen de aanvoeren van kas aard beiden af. Deze week veilt men, volgens de heer M, J. Noordhoek van het rijks- tuinbouwconsulentschap in Goes, de restanten. De aanvoer van vroege aard beien van de volle grond komt nu ech ter op gang. Wanneer het weer zonnig blijft, mag volgende week op grote aanvoer van de vroege soorten worden gerekend. In het aardbeiengebied van Noord- Brabant, de streek rond Zundert, komt de pluk van vroege rassen ook ,op gang. Na de vroege volgen de latere rassen, zodat er een constante aan voer van aardbeien blijft. Het vroege produkt, dat er op het veld goed voor staat, wordt voorna melijk boven de grote rivieren ver kocht. Van het geveilde blijft in Zee land ongeveer twintig procent voor de verse consumptie. In Brabant zijn de verhoudingen ongeveer gelijk aan die in Zeeland. Dit standpunt wordt in het algemeen door de witte pomphouders gedeeld. „Allen de lopers zouden het moeilijk kunnen krijgen" is een in die kringen meermalen verkondigde mening. „Lo pers" zijn pomphouders, die, als zij hun voorraad moeten aanvullen, de markt aftasten naar de goedkoopste aanbieding van dat ogenblik, waarmede zij bereiken, dat ze nu en dan extra goedkoop kunnen inkopen, maar waar voor hen het nadeel tegenover staat, dat zij geen vaste relaties hebben en ook niet op contracten kunnen steunen. Een van de grotere witte pomphou ders, de heer H. Wiedema te Breda, was niet zo positief in zijn verwachtin gen. Er zijn op het ogenblik nog een aantal onzekerheden, die het moeilijk maken een voorspelling op langere ter mijn te doen. Een eerste vraag, die rijst, is bijvoorbeeld: hoe lang duurt de stag natie? Voorts is het op het ogenblik on zeker wat er aan de installaties tijdens de oorlogsdagen lis vernield. Naar zijn mening bestaat er voor de witte pomphouders, die door goede con tracten gedekt zijn, de eerste jaren geen gevaar. „Witte benzine" aldus zijn mo tievering van deze verwachting, „is een overschot, dat de grote maatschappijen niet kwijt kunnen. In feite is er over de gehele wereld gerekend geen over schot, maar op het ogenblik is het transport naar bepaalde plaatsen, waar een tekort aan benzine bestaat, nog te duur. Zijn er eenmaal genoeg reuzetan kers in de vaart, dan zal het transport naar die gebieden belangrijk goedkoper worden en dan zullen daiar de afnemers gevonden worden van de benzine, die (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Met een kleine varia tie op het gezegde: lang gewacht maar tocli gekregen, zouden de Vlissingers, wanneer het over gpor.hala com 1 od tl gaat, kunnen zeggen: lang gewacht, maar goed gekregen. Want: op het internaatsterrein van de zee vaartschool aan de Hogendorpweg staat een spiksplinternieuwe sporthal. By dé sporttereinen aan de Bas- kenburgseweg wordt temidden van een enorme romn-«l hard gewerkt aan de grote sporthal. Het is niet uitgesloten, zo is onlangs bekend gemaakt, dat bij het Marine - kampement in aanbouw by de Vlissing- se buitenhaven een sporthal van 28 by 42 meter wordt gebouwd. De sporthal op het Zeevaartsschooltér- reir.' zal volgende week vrijdag officieel worden geopend. Dit gebeurt 's middags om half drie door de heer H. J. Janssen, directeur-generaal voor de scheepvaart. De zaal is een luxe-uitvoering van de Middelburgse hal en eveneens gebouwd volgens het Pelikaan-systeem. Er is overigens tijdens de bouw. van de Vlis- singse bouw prettig contact geweest met Middelburg, zo vertelde de directeur van de zeevaartschool, de heer G. K. Brouwer. De sporthal is eigenlijk opgezet als recreatiezaal. Recreatie vindt men op de De Ruyterschool vooral noodzakelijk omdat dse 360 leerlingen in kleine groep jes over de verschillende huizen van het internaat zijn verdeeld en elkaar daar om vaak slecht kennen. Om een recreatiezaal volgens het tra ditionele systeem op te zetten is veel geld nodig, aldus de directeur. Omdat bij de zeevaartscholieren de sport toch de meest geliefde vorm van recreatie is, kwam men op het idee een sporthal neer te zetten. De hal is er gekomen zonder een cent overheidssteun. Op de De Ruyterschool zelf heeft men twee weken uitgetrok ken om de financiële kant van de zaak rond te maken. Via tal van acties zijn de vier ton, die nodig waren voor de bouw en inrichting van de sporthal bij eengebracht. Twee sporthallen in Vlissingen. Een aan de Hogendorpweg (boven) en éèn in aanbouw aan de Baskenburgseweg In jar.uari van dit jaar kon met het graafwerk en in maart met de eigenlijke bouw worden begonnen. Half mei kwam de sporthal helemaal klaar en kon de zaal tegelijkertijd dienst doen als exa menlokaal. De nieuwbouw omvat een sporthal, een bibliotheek, een restaurant en kleed- acomodatie. Wat betreft de sporthal bij de Bas kenburgseweg loopt men iets achter op het werkschema. Volgens de plannen zou de sporthal half augustus klaar moe ten zijn. Dit zal echter enkele weken later het geval zijn. Op het ogenblik is men bezig met de dakbedekking. Grote alcfiviteit is er ook om de hal. Men is bezig met het doortrekken van de President Rooseveltlaan tot aan de Nieuwe Vlissktgseweg. De hoofdingang van de sporthal zal aan deze nieuwe weg kamen te liggen. zich niet beetnemen. ten met de maow- >ie het veritrek van Et laten volgen. Kf1?1 in de peiling, wat* porde hij die Lven in de grond, [koning! Plirnmpi^.^ tig ontvallen, o Iers aan boord. (Van onze correspondent) GOES In de veiling te Goes wer den de eerste kas-prinsessenbonen aan gevoerd door de fa. C. Mallekoote te Kapelle. Dit uitzonderlijk mooie pro dukt had volop belangstelling bij de handel. Diverse handelaren kochten voor hoge prijzen in. In het seizoen 1966 werden de eerste kas-prinsessenbo nen geveild op 8 juni.

de Stem | 1967 | | pagina 3