Veiling Kapelle boekte lagere om yet RAIFFEISENBANK NISSE E.O. THE WATS EN I R IX NAAR ZEEEAND SMIDJE VERHOLEN ZUID-BEVELAND 2 SAS VAN GENT Gouden bruiloft Dagblad De Stem Sinds vorig boekjaar twee miljoen minder WALCHERÉN MIDDELBURG spaarbank en alle bankzaken Brand bij het politiebureau te Kapelle GOES Lepoeter leidt in hengel weds tri j d Zeelandia" luistert jubileum Avelgem op Axelse drumband leverde in Weesp goede prestaties Springconcours in Serooskerke Aanbestedingen HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap - Mutator DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 .JUNI 1967 Gouden bruiloft Vandaag viert het echtpaar Dhondt-Coquit in het bejaar dencentrum „De redoute" in de Vier Ambachtenstraat zijn gouden huwe lijksfeest. Voor beide echtelieden is de eigenlijke viering al voorbij. \De spe ciale kerkdienst, die door pastoor Van Aken gezamenlijk met het dames- en herenkoor speciaal voor het gouden echtpaar zondag jl.è opgedragen werd in de recreatiezaal van het bejaarden huis was voor beiden het hoogtepunt van de vestiviteiten rond hun vijftig jarige bruiloft. August Dhondt, geboren op 27 mei 1894 in Eede bij Aardenburg, en zijn vrouw uit Waterlandkerkje, geboren op 30 september 1895, gingen in Aar denburg wonen nadat ze daar in 1917 trouwden. Ze hebben in hun vijftig hu welijksjaren heel wat meegemaakt, vooral bij het uitbreken van de oorlog in IJzendijke waar ze toen woonden. Ze werden vanuit IJzendijke geëvacu eerd naar Heikant bij Sint-Jansteen. Daar verschafte Camiel de Beule hun gastvrij onderdak. Het echtpaar keerde terug naar IJzendijke waar alles ver nield was en ging toen in de buurt van zijn oudste dochter te Assendt-* Capelle een café beginnen. Na 22 jaar in Bel gië gewoond te hebben keerden zij als Nederlander terug naar Sas van Gent op 28 september 1966. Augurt Dhondt en zijn vrouw Clare hebben drie dochters Elsa, Laura en Anna, diie allen in de buurt van hun ouders wonen. Ze hebben zes kleinkin deren en een achterkleinkind, Kar ine van 18 maanden. De heer Dhondt heeft in de afgelopen jaren nooit zonder werk gezeten. Na begonnen te zijn als stoker op de gasfabriek te Aardenburg werd hij knecht bij diverse landbou wers. Daarna trad hij in dienst van de Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent, waar hij na zeven jaar met pen sioen ging. Het zal vandaag druk zijn in het bejaardenhuis. Vanavond zal de harmonie „De Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent acte de presence geven. Schieting De uitslag van de schie ting bij G. Wulfaert luidt: hoogvogel A. Renique sr. L. de Maayer, zij vogel en 1 kleine vogel; E. Martens, kalle; A. Lammens. 4 kleine vogels; A. Schatte- man en L. Vlasveld 3 kleine vogelr. Bromfietsenrally De door de buurtvereniging georganiseerde brom fietsenrally was m alle opzichten goed voorbereid. Politie, organisatie en EHBO stonden gereed om in actie te komen. Het was daarom des te jam mer dat aan deze rally slechts 5 perso nen hebben deelgenomen. Biérvliet Jeugdtoernooi De jeugdcommissie van de v.v. Biervliet houdt zaterdag een pupillen- en juniorentoernooi op het gemeentelijk sportpark te Bier vliet. Aan dit toernooi wordt deelgeno men- door de verenigingen RCS. Sou burg. AZVV. Axel. Corn Boys. Sas van Gent, HW '24, Huist, Terneuzense elk met één pupillen en één junioren- elftal. De wedstrijden beginnen om half een. De finales i beide groepe zulle omstreeks drie uur worde verspeeld. Sint-Jansteen II. Mis voor de jeugd In de maand Juli zal voor het eerst een H. Mis op gedragen worden, die uitsluitend be stemd is voor de jeugd. De eerste H. Mis op de eerste zondag van juli zal te 11.00 uur aanvangen. Het orkest „The Everly Stars" zal voor de muziek zorgen. Jeugddriedaagse Voor de jongens en meisjes van de lagere scholen te Kapellebrug, Heikant en St.-Jansteen wordt een jeugddriedaagse gehouden, die gisteren is begonnen. Wesïdorps Studieclub Onder leiding van dé heer Fl. Impens.uit Zuiddorpe maakte de studieclub van de Boerenbond een avond excursie in de Can is vlietp older De leden van Koewacht, Zuiddorpe, Overslag, Philippine en Wesfdorpe maakten kennis met de nieuwe metho den van onkruidbestrijding in bieten, alsmede het onderzoek naar de sten- gelgalmug in de tiarwe. Tenslotte volgde nog een bespreking over de onkruidbestrijdin0 in dit voor jaar. Brandalarm Vanaf heden is hét telefoonnummer voor brandalarm ge wijzigd. Het nieuwe nummer is 1234- Wandelnieuws Van de vereniging De Westdorpse Tippelaars nemen 15 leden deel aan de jeugdvierdaagse wandeltochten te Gorinchem. Twee le den nemen deel aan de N.W-B-vier- daagse te Apeldoorn, die van 18 t.m- 21 juli gehouden wordt. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwseh-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveiand: Klokstraat 1. telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsen- V laanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel 01140-2005. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT. Westwal 91, Goes tel. 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren-, K. MENU, tel 6252, Goes, Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2',i mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,' elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ui de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) KAPELLE De omzet van de vel- lingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving' te Kapelle is in het boek jaar 1966 - '67 met ongeveer twee miljoen gulden gedaald ten opzichte van het vorig boekjaar namelijk tot f 10.013.176,71 tegen in 1965 - '66 f 12.028.282,85. Dit blijkt uit het jaar verslag van deze veiling dat is ver schenen ter gelegenheid van de zater dag te houden algemene jaarvergade ring. In dit verslag schrijft secretaris A. Nijssen dat vooral de appels een kleine oogst gaven, waarbij de prijzen tegenvielen. Dit voorjaar herstelde het prijspeil zich wat, zodat het uiteinde lijk resultaat voor de telers van be- waarfruit is meegevallen. Ook de vroege peren stelden het af gelopen jaar teleur door een te lage prijs. De kilo-opbrengst en de prijs van de pruimen Vielen tegen. In de klein- fruitsector was de situatie gunstiger, de aanvo'eren waren niet groot, vooral door inkrimping van het areaal maai de prijzen lagen ep een aanmerkelijk beter niveau dan de laatste jaren het geval was. Het aantal aanvoerders van kleln- fruitprodukten loopt echter nog steeds terug. Dit blijkt uit een overzicht. Zo daalde het aantal aanvoerders van na- tuuraardbeien van 680 in 1963 tot 481 in 1966. Het aantal aanvoerders van frambozen steeg in deze periode echter van 586 tot 601. Het aantal zwarte bes- sentelers liep terug van 376 tot 201. De teelt van aardbeien onder glas wordt van toenemende betekenis. Het aantal aanvoerders van dit produkt bedroeg in 1966 52. Het areaal 6 ha. Wat de vollegrondsgroenten betreft wordt gewezen op de toenemende be tekenis van de contractteelt knolsel- derie. In het jaarverslag van de veiling Ka pelle wordt ook melding gemaakt van de besprekingen, die gaande zijn over de samenwerking van de veilingen in midden-Zeeland. Gezegd wordt dat het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen in een rapport heeft geadviseerd de vier veilingen onder te brengen in één vereniging, die drie bedrijven ex ploiteert, te weten een centraal gele gen hoofdbedrijf annex opslag en sor- teerstation te Krabbendijke en een verkooppunt dienende voor consump tie-veiling te Middelburg. Secretaris Nijssen van Kapelle zegt in het jaar verslag dat het bestuur van deze vei ling ernstig bezig is met het zoeken naar het antwoord dat gegeven zal moeten worden op de vragen, die wor den gesteld door de tijd waarin wij le ven. Het ledental van de veiling daalde in 1966-'67 van 1386 tot 1320. Het aan tal aanvoerders bedroeg 1011. Gunstige rerultaten gaf de poolvor- mlng voor verschillende fruitrassen uit het koelhuis. Door mechanisatie en doorvoering van efliciëntere werkmethoden in het sorteer- en pakstation steeg de produk- tie per manuur van 76,7 kg in 1965 tot 1.01,8 kg het afgelopen jaar. Tal van aanvoer- en opbrengstcij fer;_ en statistieken zijn gevoegd bij het jaarverslag. Daaruit blijkt dat de aan voer van appels het afgelopen boek jaar 9,4 miljoen kg bedroeg tegen het vorig jaar 12,1 miljoen kg en twee Jaar geleden 16,7 miljoen kg. De gelde lijke opbrengst hiervan bedroeg 3,4 miljoen gulden tegen het vorip jaar 5 miljone kg met een opbrengst van 2,8 miljoen gulden. De aanvoer van zachtfruit was 2.2 miljoen kg met een opbrengst van 2,8 miljoen gulden te gen het vorig jaar 2,8 miljoen kg met een opbrengst van 3,1 miljoen gulden. Golden Delicious is het belangrijkste appelras met 23,7 procent gevolgd door Goudreinette met 17,4 procent van de totale aanvoer. Op de derde plaats staat de Jonathan met 14,6 pro cent. Bij de peren Is de Conference het De- langrijkste ras met 19 procent gevolgd door Clapps Favorite met 9 procent en Precose de Trevoux met 8,8 procent. Bij de pruimen neemt het ras Czar de eerste plaats in met 30,7 procent. (ADVERTENTIE) Operettégezelscliap De jaarverga dering van de Nederlands-Duitse kamer van Koophandel werd onderbroken door een optreden van het Stadtheater Hil- desheim, dat met een bezetting van een ldeine honderd artiesten de schouw burg te Middelburg de operette „Die lustige Witwe" opvoerde- Deze uitvoering van Franz Léhar's operette vormde een geschenk van de Duitse bondsrepubliek. De praktisch geheel bezette zaal hééft enige uren met veel genoegen de vele bekende melodieën over zich heen la ten gaan, waarbij naast goede zang en een prima spelend orkest een waarborg waren voor een perfecte uitvoering, zonder dat deze perfectheid gin? leiden tot een soort van automatisering van het geheel- Het orkest onder directie van Theo Buchner begeleidde meestentijds cor rect;. jammer dat er bij het Viljalied door verschil van tempo opvatting tus sen soliste en dirigent even wrijving" ontstond in de couplette van dit lied. Onnodig te zeggen dat er vele open doekjes waren en een spontaan slotap plaus, die vergezeld gingen dóór bloe men voor de hoofdpersonen in deze operette „Die lustige Witwe". Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum zullen het Bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöp. Raiffeisenbank „Nisse e.o." re cipiëren op dinsdag 20 juni 1967 om 20.00 uur in het Dorpshuis te Nisse. (Van onze correspondent) KAPELLE Zaterdagavond om streeks half tien brak brand uit in een schuur naast de garage van het groeps-politiebureau aan de Van der Biltlaan te Kapelle. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, vooral omdat de wind in de richting stond van de vlakbij gelegen veilinggebouwen De brandweer was echter spoedig ter plaatse en wist de schade té beper ken tot een uitgebrande schuur en lichte beschadigingen aan de politie- garage. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De belangstelling vóór dit gebeuren was bijzonder groot. (Van onze correspondent) GOES „Ik hoop dat het niet zo wordt als in Amsterdam, waar ze met de jeugd geen raad weten". Dit zijn de woorden van Nico Mank. Hy is de manager van de Amsterdamse heat band „The W-A.T.S.en van het even- e^ns Amsterdamse zangeresje Trix v. f Balen.- Nico Mank is naar Zeeland ge- komen om er op beatgebied zijn licht een§ op te seken. Hy is aangeland by de Beat Soos in Goes- Hij had gehoord diat er van hoger liamd nog al wat tegenwerking is bij alle pogingen om tot een goede beat soos in Gods te komen- ,,Ik vind dat ver schrikkelijk", is de mening van Nico Mank. Waarom kunnen ze zulke jon gens niet eens volledig steunen. Het is fantastisch wat de jongens hier in Goes voor de soos willen doen. Nico Mank heeft er zelf ook wel iets voor over om te zorgen d»at er een goede beat soos in Goes komt. „Als niemand er mee begint", dan zal ik er zelf eens wat voor doen", zegt hij. Om te beginnen wil hij en zangeres Trix van Balen én „The W.A-T.S." voor een „zacht prijsje" in Goes la ten spelen, zowel voor de beat soos als voor de jongeren sociëteit De Bevelan- den- Verder wenst en hoopt Nico Mank dat de jongens van de soos bij een even tueel gesprek met burgemeester en wet houders van Goes niet als „kwajon gens" behandeld zullen worden- Zater dag 24 juni komt Nico Mank met zijn band en zangeres voor de eerste maal naar Zeeland. Zij zullen optreden in Het Zwaantje in Souburg. Trix van Balen is een goede bekende. Ze treedt op voor radio en t.v., maar heeft bo vendien al in 40 films meegespeeld. Films o-a- van Joop Geesink, Fons Rademakers, Bert Haanstra en Kees Brusse In de musical „The Sound of music" vervult ze de rol van Gretahl van Trapp. Verleden jaar zong ze on der andere in Valkenburg, samen met Cliff Richard ©n Shirley S weer es Maar liefst 5-000 tieners woonden dit evenement bij- Ze heeft ook nog toneel gespeeld en is fotomodel geweest. Ze zingt op het ogenblik bij The W-A.T.S. Trix van Balen genoot haar zang- en dansopleiding op de klein-kunstacade- mie. The W.A-T.S- bestaan uit Richard Schmidt, 19 jaar, basgitarist, George Schmidt, 18 jaar, slag-gitarist, Henk Koopmans, 17 jaar, sologitarist en Jacques Schreurs 17 jaar drums- Zij zijn vooral bekend geworden door een grote beat marathon in de Pro- mers kazerne te Naarden De bedoeling was dat ze hier twee uur zouden spe len. Het werden er negeii. De groep speelt ongeveer 8 maanden in deze sa menstelling. Huis-aan-huiscollecte. Vanavond zal een huis-aan-huiscollecte worden ge houden voor Israël. De collecte begint om eeven uur en zal tot ongeveer ne gen uur duren. Tijdens de eerste tien minuten van de actie zullen de klokken van de stadhuis- en kerktorens luiden. Het initiatief voor deze collecte is uit gegaan van mevrouw M. Metselaar- Coolsma. De collectanten zijn afkoms tig van de middelbare scholen en^ de ulo's in de stad. Ongeveer honderd jon gens en meisjes zullen vanavond over de stad uitzwermen. Baarsdorp Aanryding Vlak bij de oude kerk hofmuur botsten gisteravond omstreeks half zes een auto en een brommer op elkaar. De brommer, bestuurd door C. M.K. uit Heinkenszand, nam de binnen- bocht en de auto, bestuurd door M. C. R. uit Kwadendamme reed ook niet uit- terst rechts. Het gevolg was een frontale botsing, waarbij de bestuurder van de brommer aan zijn knie werd verwond en de brommer aan de voorzijde geheel werd vernield. Ook de auto liep aan de voorzijde belangrijke schade op. Kapelle té Er hebben 74 leden van de hengel- vereniging De Kanaalvisser in Kapelle deelgenomen aan de hengelwedstrijd. die als derde bekerwedstrijd werd ge organiseerd in de Oosterschelde onder Wemeldinge. In totaal werd 8005 gram vis ge vangen. De uitslag was als volgt: 1 J. P. Le poeter 1005 pnt.: 2 G. Versluis- 650 pnt.; 3 P. Bruinzeel 335 pnt.; 4 J. Wonder- gem 325 pnt.; 5 M. P. Versluis 315 pnt.; 6 G. Cabboort 300 pnt.; 7 A. Blok 300 pnt.; 8 J. v. d. Velde 280 pnt.: 9 P. Slab- bekoorn 270 pnt.; 10 G. J. Burger 260 pnt. De stand na drie bekerwedstrijden is nu; Senioren: 1 J. P. Lepoeter 1465 pnt.; 2 M. P. Versluis 1310 pnt.; 3 G. Ver sluis 835 pnt..: 4 J. Bentschap Knook 810 pnt.; 5 W. v. d. Vrede 805 pnt. Juninren: 1 Joh. Mol 350 pnt.; 2 G. Burger 260 pnt.; 3 L. van Oosten 225 pnt. De volgende wedstrijd zal worden gehouden op 27 juni bij Stelhoeve aan de Oosterschelde. 55* OVEZANDEDe handboogvereni ging „Zeelandia" hield haar schieting op de staande wippen. Er was een de legatie uit Avelgem (België) aanwezig, die het komende seizoen een vrienden- schieting wil organiseren. Op 21 juli gaat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Avelgem een Zeeuwse groep in nationale klederdracht naar deze Belgische stad, om de festevitei- ten mee te maken. De uitslag van de eerste wip is als volgt: hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: A. Remijn van Vrije Schut ters te 's-Heerenhoek; 2e zij vogel: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; le bovenkal: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes; 2e bovenkal: D. Vereeke van Vios te 's-Heerenhoek: le onderkal: P. de Jonge Jz. van Willem Teil te Ove- zande; 2e onderkal: F. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goés, bij loting; le klep: De Loncelle van Wilrijk, België; 2e klep: Rommers van Avelgem; 3e klep: C. D. Raas van VHllem Teil te Ovezande; 4e klep: H. Koens van Spes Nostra te Övezande; 5e klep: Jac. Doe- ne van Victoria te Kwadendamme: Meeste kleine vogels: Jac. Priem van Zeelandia te Ovezande, 4 stuks. De uitslag van de tweede wip luidt als volgt: le hoofd vogel: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes; 2e hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM te Kwadendam me; le zij vogel: mevr. v. Loo van Doel n. Hoger te Wolphaartsdijk; 2e zijvogel: A. Cotteniers van Avelgem, België; 3e zijvogel: A. v. Loo van Doel naar Ho ger te Wolphaartsdijk; 4e zijvogel: C. Coetsier .van Avelgem, België; le kal: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 2e kal: M. Allemekin ders van Victoria te Kwadendamme; 3e kal: F. v. Loenhout van Jac. v. Beie ren te Goes; 4e kal: F. Clarys van ADLM te Kwadendamme. Wolphaartsdijk BERGEN OP ZOOM Gesaagd aan het Mollerlyceum voor h.b.s.-B: de da mes M. Hennes, H. Kommers, B. op Zoom, M- Lammers, Hoogerheide, E. Thijssen, B- op Zoom, M. Voermans Wouw en de heren H- Akkermans, St- Anmaland, J- de Beer, K. van den Berg, G- Brouwers, allen R. op Zom, P. Daalmans, Hoogerjieide, M- Fran ken en K- Gears, B. op Zoom, P. Hel leman, Scherpenisse, L. Hermans, J. Hopmans, P- Hoppenbrouwers, J. Kok, allen B. op Zoom, P. Matthee, Hal steren, M- Michels, B. op Zoom, K. Mouwen, Steenbergen, Th. Neutelings, C- de Neys, B. Notenboom, Chr. Nuij- ten, allen B- op Zoom, K. de Nius Hoogerheide, J. Vriens, Ossendrecht, R. Westveer, B. op Zoom. GOES Aan het St.-WiUebrordcolle- ge zijn geslaagd voor het examen h.b.s. A: Toön Capello, Leo Geulemans, Goes Adri Huige. Nieuwdorp, Bas Janse, 's- Heerenthoek, Lau Moison Heinkenszand Judy Nieuweboer, Vlissingen, Arjan van de Poel, Goes, Rinus Pomper- nolle, 's-Heerenhoek, Trees Raas, 's- Heer Arendskerke. Marjo Swart, Mid delburg, Nellie Uitterhoeve, Lewedorp, Peter van 't Westende, Ovezande, Ine ke Ceulemans, Goes, Wim Cornelis- sens. Terhole, Jan Huyskens. Goes, P. Mariens, Heinkenszand, Paula de Moor 's-Heerenhoek, Bennie van Os, Mid delburg, Lau Polfliet, Goes, Chris Raas 's-Heerenhoek, Theo Raats, idem, Jos- co Timmermans, Goes, Elly Verbart, 's-Heerenhoek- GOES Geslaagd aan de Burge meester van Dusseldorpschool, openb. ulo: diploma A: F. de Jonge, Wilhel- minadorp, C- Baarendse, Goes, P. S. Brand, 's-Heerenhoek, A. Buys, Goes, A. Dobbelaar, Heinkenszand, M- Dron- kers, Goes, A. Boerhave, Goes, S- J. Westveer, Oud-Sabbinge, R. Steyvers, Hoedekenskerke- Diploma A plus m-st. I. Bouw, Goes, P- Carols, Goes, H- Dommisse, Kapelle, H. Baarens, Krui- ningen, Ch. den Dekker, Hoedekens kerke, M. Verkroost, Goes, M. Wage naar Wolphaartsdijk, M. Zuydwegt, Wemeldinge, P. Smallegange, Driewe gen, M. Murre, Kloetinge, W- Kole, Goes, W. Taekema, Goes, J. Roose, Goes, Cafh. Westerweele, 's-Heeren hoek, M. Schouwenaar, 's-Heer Abts- kerke, Joh. Verschuure- Diploma B: H. v. d. Linde 's-H. TI. Kinderen, A. v- d. Plaisse, Nieuwdorp, M. de Bruy- ne, Baarland. Diploma B plus m.st. J. Paardekooper, Kapelle. GOES Geslaagd aan de r.-k. ulo- C. van Damme, Goes, A. Boonman, 's-Heerenhoek, C. Boelhouwers, 's-H. Arendskerke, P. Koch, Heinkenszand, E. de Baar, Lewedorp, R- Martens, 's-Heerenhoek, H. Leloux, Biezelinge, J. Peeters 's-Heerenhoek, Nico Frij- hoff, Goes, C. Rijk, 's-Gravenpolder, G- Pieters, Heinkenszand, H. Rent meester, R. De Jonge, J. Hoondert, allen Ovezande, C- Olivier, M. Ruyg- rok. Goes, A. Nagelkerke, Schore, W. WestenweeL Goes, I. Verbast J- v. Stee en Coby Rijk, allen 's-Heeren hoek, R. Stobbelaar, Goes, J. Moele- ker, M. de Baar, beiden M'burg. De Blauwe Doffer De postduiven- houder svereniging De Blauwe Doffer te, Wolphaartsdijk hield éen wedvlucht GOES Geslaagd aan de r.-k. ulo: Fr. Moison, 's-Heerenhoek, Rini Mar tens, idem, Ineke Allemekinders en Jan Allemekinders, Goes. HULST Geslaagd aan de St.-Jo- seph-ulo. S. van Remoortere, M- Roels, St.-Jansteen, R- Rombout, Rombout, L. Scheffers, Hulst, H. Taalman, Stoppel dijk, R. Schelfhout en M. Valke, St- Jansteen, R. Vermeresch, Sas van Gent, M. Verschraegen, Koewacht, T. Verschuren en M. Weemaes, Hulst en T-. Weemaes, Nieuw-Namen. KRUININGEN Geslaagd aan de openbare uloschool diploma B plus m. st. P. Waterman, Waarde, diploma B: J. de Graaf, C- Jansen, Hansweert, C- Schout, Rilland-Bath. Diploma A plus m.st. M. Blok, E. Krombeen, A« Cok Kruiningen, J. v. Raayen, Schore en J. Schippers, Hansweert. MIDDELBURG Geslaagd aan de. middelbare handelsavondschool (5-j. cursus) E. Brouwers, Middelburg, J. van Boven, G9es, A. Cevaal, Seroös- kerke, M. Gillisse, H. van Gilst, Mid delburg, T. Jebbink, Kapelle, R. Ver wijs, Yerseke. MIDDELBURG Middelbare han delsavondschool (3-jarige cursus) J. E. Fastenau, J- Groeneweg, Middelburg, J. Huibregtsé, Westkapelle, L- Huser, Middelburg, B. de Koeijer, 's-Heer A- rendskerke, J. Koole. C. Kootstra, Mid del, burg, M. Reijnhoudt, Westkapelle, G. Schonis, G, de Vries, A. Weststrate, G. Willeboordse, allen Middelburg. MIDDELBURG Geslaagd aan de christelijke h.b.s. en m.m-s. voor Wal cheren voor h.b.s.-A: A. Beekman, J. Constandse, D. Coumou, H. van den Engel, J. de Lange. S. van Scherpen- zeel, J. Verboon, M. de Waardt, J. Willemse, allen te Middelburg, M.C- Bernard, A. Provoost, beiden Domburg J- Meijer, Grijpskerke, A. Groenen boom, D. van Klinken, J. van Sliujs, allen Souburg, J. Ossewaarde, Seroos- kerke (W), A. Caljouw, Veere. M-S. Louwerse, Vlissingen, W. Verhage, te Zoutelande- MIDDELBURG Geslaagd aan de rijks h.b.s. en m.m.s. Geslaagd van de afdeling M.S-v.M- A. Aarnoutse, en J- van Boven, Vlissingen, I. van Gie- zen, Middelburg, I. Goedemondt, Vlis singen, N. de Jager, Oostkapelle, J. de Pagfcer, Middelburg, M. Plantefe- ber, Vlissingen, M. Poelman, Zoutelan- de, M. Stierman, Oost. en West-Sou burg, A. Roegholt, L. Vriesman, M. Vroom en J. Wisse, allen Middelburg. MIDDELBURG Geslaagd aan de opleidingsschool voor het 'christelijke kleuteronderwijs. P. de Jonge, Bors- sele, S. de Jong, Dinteloord, .P. van der Graaf, Haamstede, G Bom, Oude Molen, C-; van Fraasse, Waarde, C. Dekker, Terneuzen, N. Huibregtse, te Wis'senkerke, A. Hagesteyn. Zierikzee. VLISSINGEN St.-Paulus-ulo. Ge slaagd voor Ulo-B: Bernadet de Roos te Vlissingen. vanuit Orleans. De uitslag was: 1, 3 en 8 P. A- vam Loo; 2, 5, 6 en 9 gebr. Houtekamer; 4 en 7 P- Diele- matn; 10. J- G. de Jager. Actie voor Israël De actie voor Israël heeft in Wolphaartsdijk f 1867,25 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse tamboer- en hoornblazersdrumband o.l.v. de heer It. Schoot, heeft in Weesp tydens het natio nale mars- cn tamboerconcours prachtige prestaties geleverd. De drumband wist een eerste prijs te bemachtigen met 217l/s punt in de afde ling uitmuntendheid tamboers met kla roenen in bes. De heer Schoot kreeg bij deze gele genheid een diploma van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigin gen uit handen van de burgemeester van Weesp, en een door het erecomité beschikbaar gestelde beker. Van de voor zitter van de WV-Weesp ontving tarni- bour-maitre v. d. Schoot een herinne- rir.gsmedaille en een boek over Weesp. Hij behaalde een tweede prijs bij de waardering van tambour-maitres. De Axelse drumband kan na deze prestatie in Weesp, deelnemen aan het wereld- muziekconcours te Kerkrade. (Van onze correspondent) SEROOSKERKE Op zaterdag 24 juni wordt te Serooskerke (Walche ren) een springconcours gehouden, waaraan bekende Nederlandse spring ruiters deelnemen. Als speciale attrac tie wordt een demonstratie gegeven van Friese beugelsjezen, bespannen met Friese paarden. BESTEMMINGSPLAN BIERVLIET Onder een viertal plaatselijke aannemers werd aanbe steed de uitvoering van grond-, riole- rings- en bestratings werken met bij komende werken, in het gemeentelijk bestemmingsplan ten noorden van de Braakmanlaan en ten zuiden van de Boterzandestra at. Ingeschreven werd als volgt: J. de Oude's aannemingsbedrijf n.v., Biervliet, 171.334,Fa. De Ruijsscher en Zn., Biervliet, 173.135,K. T. de Oude, Biervliet, 179.00,Gebrs. H. en H. van den Hemel, Biérvliet, 183.000,—. De raming van dit werk van het in genieursbureau v.h. J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen, bedroeg 177.900,—. De gunning werd aangehouden. Morgen, donderdag 15 juni: Hans weert 8.04 en 20-33, Terneuzen 7-33 en 20-05. Vlissingen 7.02 en 19-37, Wemel dinge 8.48 en 21.09 uur- MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van 9-18 uur Vleeshal 10—17 uur Tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta" TERNEUZEN Galerie J. 34 14-17 uur Tentoonstelling Kathe Kolwitz VEERE Kunstzaal van Lier 10-17 uur Werken van H. Bieling MIDDELBURG De Huifkar 19.30 uur Bijeenkomst FV Delta Vleeshal 1017 uur Tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta" Miniatuur Walcheren geopend van 9— 18 uur TERNEUZEN Galerie j. 34 1417 uur Tentoonstelling Kathe Kolwitz VEERE Kunstzaal Van Lier 1017 uur Werken van H. F. Bieling GOES Korenbeurs 20 uur Praatavond G.M.S. 'sHEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. vlissingen Stadhuis 20.15 uur Vergadering Philatelica ellewoutsdijk Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. 1166. „Haal die muts en die toeter van je gezichten, walkneuters, want anders sla ik ze eraf!" sprak de stoere zeebonk. „Het is nog al een tijd of feest te vie ren". „En zo is het toevallig óók nog 'es een keer!" gierden de twee feestvierders. „De Koninklijke Standaard waait weer van het paleis, man! En de straten zijn vol opgetogen mensen!" „Wel sakker loot, als dat waar is, dan allemaal een dubbele, voor mijn rekening!" riep de zeekapitein. Nu, we kunnen wél verklappen dat deze belofte hem die dag héél wat geld kóstte, want de straten waren inderdaad vol men sen. De eeuwenoude binnenstad van Boecograd schud de op zijn grondvesten want de bewoners waren dol van vrengde. In geen jaren hadden ze zó blij gedanst en gesprongen, gehost en gezongen En Ook in het Koninklijk Paleis heerste vreugde. Dankbaar keek Zijne Majesteit de heren Verholen en Pond aan. „Wij willen U verzoeken met ons aan tafel te gaan", zei hij blij. ,,En dan moet ge ons toch eens precies uitleggen hoe alles precies in zijn werk is ge gaan". „Maar U wéét toch al hoe de hele geschie denis zich heeft afgespeeld?" merkte Sjeems Pond verbaasd op. „Integendeel", antwoordde Koning An tony c. „Wij hoorden dikwijls spreken over de KNAP- mutator van die trouweloze Polnyck en over zijn wil de plannen om de macht over te nemen. Maar wat IS die KNAP-mutator nu précies? En wat had GIJ er - als buitenlanders mee te maken?"

de Stem | 1967 | | pagina 2