Militaire deskundigen menen: Doorstoot naar Cairo te riskant Spanning in wereld tast economisch evenwicht aan ZWARE GEVECHTEN IN VIETNAM «tertween Italiaan (26) bekent moord Acht maanden voor frauderende belastingambtenaar Auto gestolen met 440.000 gulden Vaderdag Vrije vaart voor Rus BEVOLKT f BMkade van Oost-Nigeria verscherpt VOORDEEL «■Ni VERTRAGING KLEINE LANDEN SNEL DE DUPE RISICO ONMACHT KWETSBAAR Wie op reis gaai, neemt Norit mee Belgisch vliegtuig stort neer: 5 doden J Scherpere Duitse controle op buitenlandse chartervluchten ZUIVERE HUID PUROL en PURQL-poeder Groningen zat zonder stroom Gerrifsma Naaimachines I )e^elUd DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 JUNI 1967 (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Zou een Israëlische militaire actie tegen de Egyptenaren westen van het Suez-kanaal evenveel succes opleveren als de bliksem- in het sinaï-gebied? Men is geneigd deze vraag ontkennend te beant woorden. Amerikaanse militaire deskundigen zijn van mening, dat de Israë- vjche aanvoerlijnen gevaarlijk lang zouden worden, ais de Israëlische tank- colonnes over het Suez-kanaal heen dieper in Egypte zouden binnendringen. Ofschoon de Israëlische voorhoeden zich thans ruim 100 kilometer van Israels grenzen bevinden achten de deskundigen de aanvoer- en verbindings lijnen niet te lang gerekt of aan grote gevaren blootgesteld. De Amerikaanse deskundigen zeg gen echter wel, dat de Israëlische tank- en infanteriebrigades weldra zullen moeten stoppen voor zuive ringsoperaties tegen de resten van het Egyptische leger, die in de dorre, heuvelachtige Sinaïwoestijn achtergebleven zijn. Deze zuivering is van het grootste belang om een ononderbroken aan voer van benzine, olie, munitie, drinkwater en voedsel voor de voor uitgeschoven gevechtstroepen te waarborgen. De Israëlische colonnes zijn langs enkele gebaande wegen en vele ruwe woestijnsporen tot bij het Suezkanaal opgetrokken. De tanks worden gevolgd door ge pantserde rupsbandvoertuigen van de infanterie alsmede door gemotori seerde artillerie. Daarna komen de konvooien vrachtwagens waarbij vele burgervoertuigen die door hun eigenaren-reservisten zelf bestuurd worden met de materialen voor de opmars en de voeding van de partij met de 3U-jarige visser in ae vooruitgeschoven troepen. Spuistraat^ toeneeji jj|HaVolgens de Israëlische strategie is een uiterst beweeglijk offensief fun damenteel. De aanvoercolonnes vol gen om het tempo te kunnen hand haven. (Van een onzer verslaggevers) PEN HAAG De Italiaanse metse laar die maandagavond door de Haag se politie werd aangehouden in ver band met de vechtpartij op het Plein, waarbij de dertigjarige visser C. M. Tin Kuyen uit Den Haag een dodelijke messteek werd toegebracht, heeft be kend. De politie heeft de juiste toe dracht achterhaald door een ogenschijn lijk doodgewone vechtpartij in Sche- veningen. Daarbij was een 25-jarige Belgische varensgezel betrokken, die ach maandagavond met het slachtoffer in de Spuistraat bevond. De Belg heeft tegenover de politie volledig uiteen gezet wat er gebeurd is. Hij stond op de avond van de steek- met de 30-jarige visser in de .raat toen een 26-jarige Italiaan net zijn Nederlands meisje passeerde. I Er werden onvriendelijke opmerkingen gemaakt aan het adres van de Italiaan. Deze kreeg zelfs van de varensgezel een klap in zijn maagstreek te incas seren. Ómdat de Italiaan wist dat er collega's van hem in de buurt waren, liet hij zijn meisje achter en vertelde de Italianen wat er zich had voorge daan, Enkele Italianen zijn toen met hem teruggelopen naar het Plein, waai Zij de visser en de Belg troffen en op de vuist gingen. Het slachtoffer schijnt daarbij gezegd te hebben, een voor een. De kleine Italiaanse metselaar trok daarop zijn mes en raakte de vissei in de borst. De dader reed na de steek met een collega naar zijn pension aan de Lange Beestenmarkt. In het huis gat de metselaar het dolkmes en een I stileto, wat hij op zijn kamer had, aan zijn meerijder, een 24-jarige kelner. De vechtpartij op Scheveningen zou ont staan zijn, doordat een van de betrok- kenen meer van de gebeurtenissen op het Plein bleek af te weten. De Belg had zich niet eerder bij de politie ge- t meld, omdat hij reeds gesignaleerd stond in verband met diefstal. YAOUNDE (CAMEROEN) RTR Cameroen en de federatie Nigeria heb- I ben het onderlinge vrije verkeer van 1 mensen en goederen opgeschort. Deze I maatregel wordt door waarnemers ge zien als een verscherping van de eco nomische blokkade van Oost-Nigeria, dat zich heeft afgescheiden. I De opschorting van een overeen- I komst van 1963 op grond waarvan visa 1 afgeschaft waren is een tijdelijke maat- I regel die verband houdt met de in Ni- geria afgekondigde noodtoestand, al- 1 dus is in Yaounde bekend gemaakt. Oost-Nigeria heeft zich op 30 mei af gescheiden en zich tot de onafhankelij ke republiek Biafra uitgeroepen. Ca- meroen was daardoor de enige open grens met de buitenwereld geworden. I net federale bewind in Nigeria heeft een economische blokkade te land en _,r ree ingesteld en de post- en tele- !™;v s mdingen met Oost-Nigeria In Amerikaanse militaire kringen acht men het riskant voor de Is raëli's om hun offensief aan de an dere zijde van het Suezkanaal tot diep in Egyptisch grondgebied voort te zetten. De wegen naar Cairo lo pen door een steeds dichter bevolkt gebied. In een dergelijk vijandelijk gebied zouden de Israëli's troepen moeten achterlaten, die hun steeds langer wordende verbindings- en aanvoerlijnen moeten bewaken. Bovendien zouden zij troepen no dig hebben ter verdediging van hun bruggehoofd over het kanaal of de Golf van Suez. Daardoor zouden de vooruitgeschoven elementen tegen over een vermoedelijk steeds sterker wordend verzet, zwakker en zwakker worden. De Israëli's hebben echter een enorm voordeel hun heerschappij in het luchtruim, waardoor hun be voorradingscolonnes niet blootge steld zijn aan beschietingen of bom bardementen. De Amerikaanse militaire autori teiten vermoeden dat de 150 km lan ge aanvoerlijnen van de Israëlische strijdkrachten in het zuidelijke deel van het schiereiland Sinaï reeds veilig zijn. De Egyptische strijdkrachten heb ben zich uit die sector teruggetrok ken naar de andere zijde van het Suezkanaal. De Amerikaanse militaire analis ten, die de rapporten van attachés en andere Amerikaanse vertegenwoor digers in het Midden-Oosten hebben bestudeerd geloven thans, dat de Is raëli's dicht bij de waarheid waren toen zij beweerden dat in de eerste stadia van de oorlog 440 Arabische vliegtuigen werden vernietigd. Een betrouwbare schatting van C De Sinaï-woestijn is weer groten deels in handen van de Israëli's. De Israëlische posities worden ver sterkt met verse troepen. Gedeelte lijk ontklede Egyptische gevange nen worden afgevoerd naar de Is raëlische grens (rechts op de foto). het aantal vernietigde of buitge maakte tanks is te Washington nog niet beschikbaar. Volgens betrouw bare berichten moeten het er ten minste 200 zijn. Volgens de Israëlische autoriteiten hadden de Egyptenaren ongeveer 900 tanks in Sinaï samengetrokken. Daarbij waren de 200 die bij Eilat stonden. Deze ramingen kloppen met de informaties, die de Amerikaanse inlichtingendienst had gekregen voor het uitbreken van de oorlog. Niemand weet zeker hoeveel tanks de Egyptenaren op de westelijke oever van het Suezkanaal hebben teruggetrokken, maar de Amerikaan se militairen betwijfelen of de Egyp tenaren met succes een tegenaanval zullen kunnen uitvoeren. Het is thans wel zekei', dat de bliksemsnelle Israëlische actie tegen Egypte en de nederlaag van Jorda nië het machtsevenwicht in het Mid den-Oosten drastisch hebben ver anderd. Dat zal misschien vele jaren zo blijven. Te velde is de strijd met de Sy rische troepen tot dusverre van be trekkelijk beperkte omvang geble ven. Sommige deskundigen zijn van mening dat de Israëli's volstaan met een vertragingstactiek tegen de Sy- riërs, terwijl zij eerst een einde ma ken aan de bedreiging door de twee gevaarlijkste landen Egypte en Jordanië. De gang van zaken geeft aanleiding tot de veronderstelling, dat een aan zienlijk deel van de Russische wa penleveranties ter waarde van zeven miljard gulden aan Egypte, Syrië en Irak in rook en vlammen is opge gaan. Hetzelfde zal vermoedelijk ge zegd kunnen worden van een groot deel van de Amerikaanse militaire hulp ter waarde van 126 miljoen gulden aan Jordanië en van de idem ter waarde van 161 miljoen gulden aan Irak. (Van onze financieel-economische medewerker) TILBURG Politieke spanningen leveren onmiddellijk economische pro blemen op. Deze waarheid is niet nieuw, doch dit neemt niet weg, dat zij dik wijls over het hoofd wordt gezien. De economie van een land wordt in belangrijke mate bepaald door zijn be trekkingen met andere landen. Wanneer in deze betrekkingen breuken ont staan, blijven de gevolgen niet lang uit. De koersen op de beurzen reageren op elke spanning in het internationale vlak, terwijl angstpsychosen tot onwense lijke situaties kunnen leiden, zoals vergrote aankopen om in gevallen van werkelijke nood nog over enige voorraden te kunnen beschikken. laS en ff klas.sc b« de rijksbe- verSlf Bev"wijk G. G. T. wegens belastin^Lvan 15 000 gulden aan schrifi j valsheid in ge nu.-. e 00rdeeid tot een gevange- dr'p voorwaardelijk!laailden' Waarvan vangenLfö<ie: twaalf maanden ge- deiijk "aarvan drie voorwalr- dachte^ 1005 1966 had vei- slechts gedeelMht j?elastinSgelden scheurde blad™ A u aI?edragen. Hij gebruikte vake i, kohierboek en derzoelc is eehiil an}ies' uit het on" vroegere schuwt de kommies de geld heefti» me- verduister- neeit aangezuiverd. TONDEN (APT S" «'CU bank, 'waarin dd ooI>esleIwa8:en (°ngeveer 44nnim pond ster_ Mstrten tn,I"1?™' IaS' werd auto hadden verlat bewakers '«veren. verlaten om geld af te ff dkl0drb°esteW'ValJ de maatschap- baarde dat de rol? uitvoert, ver- van te0» volledi« stel siecet of dat deze eenv^j0 0 hebben Toen eenvoudig ls wegge- jjaten wasdifhjfe? ihet ,voertuig ver- leze! en de ularmimiiFii (°ten en vast" De\vertelde" 2™ llatle vvas aan- "n'rtg&T?? er ®eld 1W e Br'tse snonru,™ bl! het deP°t honden"0 van da rfe Na de verovering van Jeruzalem brachten brigade-generaal Narkis van het commando-Israël, minister van defensie Dajan en stafchef generaal abin (vJm.r.) een bezoek aan het oude stadsdeel. Het conflict In het Midden-Oosten toont duidelijk de kwetsbaarheid van een groot aantal landen aan. Stopzet ting van olieleveranties kan de indus triële produktie in vele sectors stag neren, terwijl de leveranciers van dit kostbare energiemiddel na enkele we ken de bodem van hun schatkist zien blinken. Strategische goederen stijgen plotse ling in prijs, meestal ten gunste van de tussenhandel die grotere risico's moet lopen om de produkten veilig op de plaats van hun bestemming te brengen. Voorts worden de vrachttarieven ho ger, terwijl de grote internationale as suradeurs onmiddellijk een molestrisco in de premies doorberekenen. Al deze prijsbewegingen hebben hun invloed op de prijzen van de consump tiegoederen die de betrokken grond stoffen verbruiken. Het gevolg hiervan is weer dat de kosten van levensonder houd meer dan normaalstijgen het geen voor de loontrekkers vroeg of laat aanleiding is om extra-loonsver hogingen te vragen, terwijl de direc ties van ondernemingen voorstellen de dividenduitkeringen kritisch te bezien. Er is nog een andere groep personen die direct bij deze ontwikkelingen is betrokken, namelijk de effectenbezit ters. Zij die beschikken over grote pak ketten aandelen lopen bij een min of meer grote catastrofe het grootste risico hun vermogen in een klap kwijt te raken. Om zich tegen dit risico te ver zekeren worden voor miljoenen gul dens aandelen van de hand gedaan; immers baar geld is in tijden van oor logsdreiging meer waard dan een aan deel of obligatie. Dergelijke handelin gen leiden uiteraard tot extra-grote koersdalingen ten gevolge van een overaanbod. Daar waar de vraag klei ner is dan het aanbod, dalen de prijzen Terwijl in de meest kwetsbare sectors de koersen aanzienlijk afbrokkelen, stijgen zij in andere takken van indus trie. Met name de oorlogsindustrie en de sectors die daarbij zijn betrokken krijgen de wind in de zeilen. De vraag richt zich in vele gevallen -op deze aandelen die snel in koers stijgen. In de koersen van kwetsbare valuta's tre den belangrijke schommelingen op. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de koersbeweging van het pond sterling, een van 's werelds twee dekkingsvaluta Andermaal ls aangetoond, dat de Britten geconfronteerd worden met economische onmacht. Ruim de helft van de Britse valutareserves kan dooi de Arabische landen worden opge vraagd. Deze hebben hun internationale liquiditeiten steeds bij de Bank of England in de vorm van pondensaldo's aangehouden. Een massale opvraag van deze tegoeden brengt de Engelse eco nomie op de rand van de afgrond. Het is juist deze consequentie die de be zitters van de saldo's ervan zal weer houden tot opvraging over te gaan. Zij kunnen trachten de ponden om te zet ten in dollars hetgeen officieel moge lijk is om deze vervolgens in te wisselen in goud. Doch wanneer zowel dollar als pond op deze wijze op de proef worden gesteld, stijgen de goudprijzen. Het gevolg hiervan is dat het een na delige zaak wordt tot omwisseling over te gaan. Internationale spannin gen brengen meestal economische boy cot met zich mede; deze leiden weer tot repercussies van de zijde van de getroffen landen met als resultaat dat over de gehele linie zware tollen moe ten worden betaald. De omstandigheid dat de onderlinge economische afhankelijkheid zo groot is geworden, is een waarborg voor een betrekkelijke stabiliteit op politiek ter rein. Het land dat op alle vlakken zelfverzorgend is, staat in tijden van internationale spanning sterk. Een ze-' kere mate van autarkie versterkt niet alleen de economische positie doch evenzeer de politieke mogelijkheden. Wat dit punt betreft is het duidelijk, dat alleen de Sovjet-Unie en de Ver enigde Staten zich kunnen beroepen op een grote mate van onafhankelijkheid. De Westeuropese landen waaronder Frankrijk en Groot-Brittannië kunnen dit zeker niet. Althans niet op langere termijn. Hun economische kwetsbaar heid is een verklaringsfactor van hun politiek optreden: interventie op het militaire vlak in internationale span- ningshaarden stelt hun economie te veel op de proef. Uiteraard geldt het een en ander a fortiori voor de landen in het Midden- Oosten die nu met elkaar in oorlog zijn. In vele gevallen in de geschiede' nis is gebleken, dat de economische uit putting een einde maakte aan oorlogen. Kleine landen die midden in hun eco nomische ontwikkeling verkeren kun nen zich geen lange en kostbare oorlog permitteren. Hun economische moge lijk heden zijn eenvoudig te beperkt. Drs. A. A. Wentink (ADVERTENTIE) Waarom? Omdat verandering van voedsel of water dikwijls maag-en darmstoornissen veroorzaakt. Norit helpt dan snel en afdoend. Norit is natuurlijk overal verkrijgbaar maar U vindt (bijvoor beeld in het bui tenland) mis schien niet direct de goede zaakl Daarom altijd Norit mee op reis! Vraag Norit aan Uw eigen apothe ker of drogist. BILBAO (AP) Een Belgisch vlieg tuig met vijf inzittenden is woensdag 15 km ten noorden van Bilbao neerge stort. Alle vüf inzittenden zijn om het leven gekomen. Aangenomen wordt dat de benzine van het toestel, een Cessna, op was. Het toestel deed voor het neerstorten zonder succes twee pogingen om op het Sondica-vliegveld van Bilbao tie landen. Het verkeer op het vliegveld was ge staakt wegens de dikke mist die er hing hetgeen voor deze tijd van het jaar ongewoon is. Het toestel stortte neer tussen, Gorrix en Cabo Villano, niet ver van de baai van de Golf van Biskaje. Het wrak werd gisterenmorgen ontdekt. SAIGON (Reuter) Een Amerikaan se militaire woordvoerder heeft gisteren in Saigon meegedeeld dat vorige week 214 Amerikanen zijn gesneuveld, van wie velen bij een massaal gevecht in de provincie Kwang Tin. De week daarvoor sneuvelden er 313. Vorige week werden 1161 Amerikanen gewond. Het aantal gesneuvelden aan vijandelijke zijde wordt gesteld op 2420. Aan Zuidvietnamese zijde sneuvel den 235 en aan die van de andere dan Amerikaanse bondgenoten 15 militairen. De Russische technische hulp in Noord-Vietnam heeft sterk bijgedragen tot de verliezen aan Amerikaanse vlieg tuigen in de Vietnamese oorlog, zo heeft een Russische correspondent uit Hanoi gemeld. Hij schreef dat de Verenigde Staten in de oorlog vliegtuigen ter waarde van 4 miljard dollar hebben verloren. Die verliezen omvatten dan de 2000 vlieg tuigen, die volgens Noordvietnamese be richten boven Noord-Vietnam zijn neer geschoten. De verliezen zijn volgens Amerika veel kleiner. De correspondent heeft op 19 mei bo ven Hanoi vijf Amerikaanse vliegtuigen zien neerschieten. Bij die luchtaanval zouden de Amerikanen volgens de Noordvietnamezen in totaal tien vlieg tuigen hebben verloren. Volgens een Amerikaanse opgave waren het er slechts vier. (ADVERTENTIE) Vele modellen en kleuren j Vanaf 5.95 VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N,V. I IKERKSTR. 25. AMSTERDAM, TEL. 23 27 27É SCHIPHOL (A.N.P.) Een woord voerder van Martin's Air Charter heeft gisteren meegedeeld dat men officieel nog geen bericht heeft ontvangen over een verscherpte Duitse controle op bui tenlandse chartermaatschappijen. Deze verscherping zal zijns inziens voor de Nederlandse charterbedrijven van weinig betekenis zijn, omdat de eisen van de Nederl. rijksluchtvaart dienst vrijwel overeenkomen met die van de Duitse instanties. Het Duitse persbureau D.P.A. deelde woensdag mee dat de Westduitse minis ter van verkeer, George Leber, in ver band met het stijgende aantal onge vallen met buitenlandse chartermaat schappijen een verscherpte controle van deze maatschappijen heeft gelast. Volgens een mededeling van het mi nisterie zal de Westduitse luchtvaart dienst maatregelen nemen, indien bij zulke chartervliegtuigen ernstige man kementen worden vermoed of ontdekt. Gelijktijdig is aan de autoriteiten in de betrokken landen gevraagd de controle te versterken. De intrekking van de start- en lan- dingsvergunning voor de Zwitserse chartermaatschappij „Globe-Air" voor alle Duitse luchthavens, staat kennelijk in verband met deze maatregelen van het Duitse ministerie. Begin april wer den 126 mensen gedood, toen een „Glo- be-Air"-machine op Cyprus neerstortte. Openlijk werd eraan getwijfeld of dit vliegtuig de vereiste veiligheidsvoor schriften heeft nageleefd. (ADVERTENTIE) GRONINGEN (A.N.P.) Door een storing in het openluchtstation van de „Hunze-centrale" van het elektriciteits bedrijf Groningen-Drente, kwam de hele stad Groningen gisteren zonder stroom te zitten. Het verkeer in de stad werd ernstig gestagneerd, doordat alle ver keerslichten buiten werking waren. De oorzaak van de storing was gisteravond nog niet bekend. Op eerste pinksterdag kwam de stad en een groot deel van Noord-Nederland ook al zonder stroom te zitten door een storing in hetzelfde openluchtstation. (ADVERTENTIE) Haagdijk 56 tel. 37515 BREDA In Uitleg, het blad van het minis terie van O. en W. las ik een ontroe rend nieuw spreekwoord. Een wijzer van een zogenaamde rijdende school hoorde het tijdens een les m het aanvullen van spreekwoorden van een elfjarige jongen: „Als het kalt verdronken is, ia de koe bedroefd, 't Is toch maar zo. De onderwijswereld verjongt ove rigens met sprongen. Sinds enkele dagen is een vijftienjarig meisje. Roe- leke Koopmans uit Leiden bevoegd onderwijzeres. Ze slaagde nl. voor het supera esperanto-examen met onder wijsbevoegdheid. Zij is de eerste maar ook de laatste die via dit achterdeur tje in het onderwijskrachtenveld be landt. Voortaan mag men alleen les geven met de l.o.-akte esperantoin de zak. Jammer voor die verjonging. Hawaii' heeft een bijnaam gekre gen, zo lees ik in de Daily Express. Het wordt nu het „tweede huwelijks reis-land" genoemd. Onder de ge trouwde Amerikanen, die in Vietnam onder de wapenen zijn, is het gebruik geworden hun verlof in dit paradijse lijk land door te brengen. Hun vrou wen laten ze gewoon uit Amerika overkomen. Rhodesië wordt economisch ge boycot, zoals enige tijd geleden door de Verenigde Naties op voorstel van Engeland is overeengekomen. Enge- lands export naar dat land, die 360 miljoen gulden bedroeg, is dan ook praktisch stilgelegd. Maar wat doen een aantal andere landen, die ook aan de boycot zouden meedoen? Frankrijk heeft inmiddels zijn uit voer naar Rhodesië met 222 procent verhoogd, heeft een Engels lagerhuis lid bekendgemaakt. West-Duitsland en Japan verhoogden hun export naar dat land met 62 procent, zegt hij. De Telegraaf voegt hieraan toe dat ook onze Nederlandse uitvoer naar Rho desië met 20 miljoen gulden is ver minderd en dat we alle import van Rhodesische tabak kwijt zijn. Zo zie je maar weer, braaf zijn is heel moei lijk. Maar och, wat heet braaf? Een collega, die probeerde het mi nisterie van Financiën in Den Haag telefonisch te bereiken, kreeg van een automatisch stemmetje op een bandje aan de andere kant van de lijn te horen dat het telefoonnummer gewij zigd was. Wie uit Den Haag belde kon in de nieuwe telefoongids kijken, zei het stemmetje, maar wie elclers in het land zat, moest het nummer maar opvragen -bij de inlichtingendienst. Misschien een tip voor het betrokken ministerielaat het stemmetje direct het juiste telefoonnummer zeggen. In Londen kan men nu pruiken voor honden kopen, meldt de Daily Express. Ze zijn verkrijgbaar voor prijzen variërend van 8 pond en 8 shilling (zo'n 90 gulden) tot 21 pond (dus meer dan 200 gulden). Een Ita liaanse kapper, signor Biagio ge naamd is ermee begonnen. Hij had al een honden„crèche" voor zijn vrou welijke klanten, die hun diertje niet thuis wilden laten. „Er zijn veel vrou. wen die meer geld voor hun hondje dan voor hun eigen kapsel besteden", zei hij. Wat zal er dan wel voor de haartooi van hun echtvrienden over blijven? Wist u dat er geen krant in Ne derland is die u zo volledig over Bel gië en de Belgen informeert als die welke u nu leest? De persdienst van de Belgische ambassade in Den Haag heeft het vastgesteld. Een onderzoek bij 12 dag- en14 weekbladen wees uit, dat zij in 1965 samen 1145 artike len over culturele aangelegenheden in België publiceerden. Vooraan Dag blad De Stem met 136 artikelen, ge volgd door de NRC met 123, De Tijd met 109, Het Vaderland met 106 en de Haagse Courant met 104 artikelen. We lezen dat in Neerlandia. het maandblad van het Algemeen Neder lands Verbond, dat het weer aan Ons Erfdeel ontleend heeft. MERIJN (ADVERTENTIE) een unieke kollektie (hunes- en heren- horloges,,.. een fijn en praktisch geschenk als beloning voor een behaald examen. juwelier-goudsmid van csoothplein Z7-29 breda (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV Het' eerste schip dat na het verbreken van de Egyptische blok kade door de straat van Tiran en de Golf van Akaba voer, is een Rus op weg naar de Jordaanse haven Akaba. Twee Israëlische schepen stonden gisteren op het punt uit Eilat te vertrekken. Israëlische autoriteiten verklaarden na de verovering van het Egyptische bruggehoofd Sjarm El Sjeik aan de Straat van Tiran door matrozen en pa rachutisten, dat de golf voor elk land open is, ook voor Egypte. De Federatie van Arabische ka mers van Koophandel, nldustrie en Landbouw heeft opgeroepen tot een boycot van alle Britse en Amerikaanse produkten, diensten en organisaties. De Federatie maant de Arabische regering aan hun dollar- of sterlingtegoeden om te zetten in andere betaalmiddelen en geen dollars of ponden als betaalmid del meer aan te nemen.

de Stem | 1967 | | pagina 7