Nieuw sportterrein voor Koewacht m de pen Vaccineren verloopt nu beter dan ooit tevoren Illl'EESü OVERSLAG KRIJGT 35 WONINGEN EVEN KIJKEN Entgemeenschappen in Zeeland f /Stfw Dosch-Uptiek Brillen SMIDJE VERHOLEN Bejaardenwoningen vorderen snel Kerklaan Overslag MIDDELBURG Veere Dagblad De Stem Zoekt U naar 'n GOEDE CARAVAN? Garage KERCKHAERT ZUID-BEVELAND GOES P. J. Janssens-tournooi Aanvoer van kasaardbeien loopt ten einde Jeugdcircus Rcinardi voor het eerst in echte piste Nieuw raadslid beëdigd Hulst steunt Israël Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 EXAMENS Grote aanvoeren van tomaten Oproep Vier factoren Morgen begrafenis Sluiskilse arts SERVIEZEN WILKING'S WARENHUIS Hulst Te Vught Internationale zomercursus voor vocalisten HOOGWATER Vandaag Morgen presenteert FILMS en de Knap - Mutator Meer nieuws uit] stad en streek 3 en 51 op pag. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 JUNI 1967 (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT/OVERSLAG Vanaf vandaag liggen op het gemeentehuis te Koewacht en Overslag de uitbreidings- en bestemmingsplannen van deze ge meenten ter inzage voor de bevolking. Een volkomen nieuw geluid in Koe wacht is het plan om een geheel nieuw sportterrein aan te leggen in de Wou tertf. Sinds kort is daar het nieuwe zwem bad in gebruik genomen. Naast het bassin bevinden zich nog een speel tuin en een voetbalveld. De onderlaag van het terrein is echter zo slecht, dat men voortdurend met wateroverlast heeft te kampen. Om hier enige ver betering in te brengen, besloot men eer tijds rond het veld grachten te graven. Deze maatregel heeft geen oplossing van het probleem gebracht. Als het nieuwe sportterrein (een sportveld met bijterrein, parkeerplaats en een sport- lokaal) gerealiseerd is, zal het oude veld gebruikt worden als zonnewei naast het zwembad. De plannen verkeren echter nog in een zeer voorlopig stadium. De eerste stap is gedaan, nu de betrok ken grondeigenaren met verkoop ak koord zijn gegaan. Nu het eerste en tweede voetbalelftal van Koewacht kampioen zijn gewor den, is de belangstelling voor voetbal zienderogen toegenomen. Van het nieu we zwembad wordt druk gebruik ge maakt hetgeen nogmaals bewyst, dat het hoog tyd werd dat ook Koewacht een dergelijke accommodatie kreeg. Zelfs vanuit Heikant, Zuiddorpe en Overslag komt men schoolzwemmen. Verder is er een bestemmingsplan Kerklaan. Hier zijn 24 bejaardenwonin. gen geprojecteerd, waarvan, naar ver wacht wordt, de eerste 16 voor de bouw- yakvakantie gereed zullen zijn. Een langgerekte strook van dit gebied is aangepast voor de bouw van 14 bun galows. In verband hiermee moest het eerste bestemmingsplan worden gewij zigd. De huur van de be jaarden wonin gen (centraal verwarmd) is vastgesteld op f 19,50 per week. Die van de ratio- woningen, met centrale verwarming, is bepaald op f 24,50 per week. In de gemeente Overslag zijn de laat ste jaren praktisch geen woningen meer gebouwd. Het gevolg hiervan was o.m._ dat het hoofd van de lagere school in Zuiddorpe woont. In het nieuwe be stemmingsplan zijn er 35 geprojecteerd. Dit aantal is voor een gemeente van 270 zielen bijzonder groot. De grond moet nog worden aangekocht en bouw rijp gemaakt worden. Met opzet is een aantal van 35 gepland, omdat de toe nemende industrialisatie langs de ka naalzone en meer landinwaarts, de be langstelling voor een rustig woongebied zal vergroten. Het bestemmingsplan voorziet in een uitbreiding van de be bouwde kom. Nutsspaarbank Door een spaar overschot van 719.578,86 in de maand mei j.l. overschreed het saldo tegoed aan spaarders bij de Nutsspaarbank alhier de 32 miljoen en bedroeg per einde mei j.l. f 32.349.394,76. Per ulti mo mei 1966 bedroeg het saldo tegoed spaarders f 28.074.913,81. Carillonspel Zaterdagavond om 8 uur zet de stadbeiaardier zijn vorige week begonnen reeks van beiaardcon certen voort. Uitgevoerd worden o.a. enkele originele beiaardstukken van B. Fransen, W. Vogel en J. van Hoof en bewerkingen van de Oud-Nederlandse volksliederen Het viel eens hemels dau- we, Komt vrinden in het ronden en Daer was een sneeuwwit vogeltje. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Kloksl.raa! 1, telefoon 6252, GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300, Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen: 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Rédacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: MeJ. S. MAASKANT, Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2',4 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,- elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook m de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (ADVERTENTIE) Komt eens kijken naar onze PERMANENTE - SHOW U vindt er beslist uw keuze Reeds een SPRITE vanaf 3450, Absdaalseweg 41, Hulst, tel. 01140-3451 Op zondag 11 juni organiseert de voetbalvereniging Robur weer haar jaarlijks P. J. Janssens toernooi voor junioren. Er wordt dit jaar deelgeno men door elftallen uit Goes, Hans- weertse Boys, Robur en Walcheren. De wedstrijden beginnen om 12 uur en worden gespeeld op het 3e en 4e veld van het gemeentelijke sportter rein. Tuinbouwdiploma's Woensdag 28 juni 's middags om 2 uur zullen in het schoolgebouw aan 't Ravelijn de Groene Jager diploma's worden uit gereikt aan.leerlingen van de Middel bare Tuinbouwschool. Kapeile Wegenwacht won Op het ge meentelijk sportterrein speelde een elftal van het Kon. Kweekbedrijf D. J. v. d. Have N.V. een voetbalwed strijd tegen de wegenwacht. De wegen wachtmannen wonnen deze wedstrijd met 21. De frnllronde Er zijn op het ogen blik 52 renners ingeschreven voor de Fruitronde van Kapeile, die zaterdag wordt gereden. Zij wordt georganiseerd door de wielerclub in Kapelle-Biezelin- ge. De start is om zes uur in de van der Biltlaan ter hoogte van de Vijverstraat. Het parcours is van der Biltlaan, Sta tionsstraat Biezelingsestraat, Kerk plein. De afstand bedraagt 80 km, die in 40 ronden moet worden gereden. (Van onze correspondent) KAPELLE Het is nu ver gedaan met de aanvoer van kasaardbeien op de Zeeuwse veilingen. Vanaf begin mei zijn er grote aanvoeren geweest van dit produkt, waarvan de laatste ja ren de teelt in Kapeile en omgeving sterk is toegenomen maar nu gaat het nog slechts om de restanten van de oogst en weldra zal dit produkt uit het veilingbeeld zijn verdwenen. In veel kassen zijn de planten reeds opgeruimd en is men begonnen met planten van de tomaten, die als tweede gewas in de kassen worden geteeld. De oogst van deze tomaten kan dan volgen vanaf half augustus tot diep in het najaar. In de plaats van de kasaardbeien ko men nu de vollegrondaardbeien. En kel het ras Regina is op het ogen blik nog maar rijp en de aanvoeren ble ven deze week nog gering. Met enkele honderden kratten per veilingdag was 't bekenen. In de komende week wordt wel op een belangrijke toename van het aanbod gerekend, vooral als het wat warm mag worden. Dan zullen ook an dere rassen rijp gaan worden. De vraag naar koudegrond aardbeien is groot. Donderdag lag de prijs van de goede kwaliteit algemeen rond en iets boven 90 cent per doosje met 250 gram aard beien. De kwaliteit van dit produkt is ook best. Over het algemeen belooft de aardbeienoogst goed te worden in Zee land maar op grote aanvoeren wordt toch niet gerekend omdat het areaal de laatste jaren sterk is ingekrompen. (Van onze correspondent) HULST Het jeiidgcircus Reinardi te Hulst zal zaterdag- en zondagmiddag optreden in een echte piste. Het is voor het eerst dat de jeugdige artiesten dit doen. Het optreden zal plaatsvinden beide keren 's middags om half drie, in het magazijn van Vermeersen apn de Abs daalseweg, nabij garage Kerkhaert. Hier wordt gelegenheid geboden om te parkeren. Aan de voorstelling zal door ongeveer 80 kinderen worden deelge nomen. Aanleiding hiertoe is geweest het herhaaldelijke verzoek van diverse mensen, die het laatste optreden in de zaal van het lyceum te Hulst heben ge mist. Kloosterzande (Van een onzer verslaggevers) Tot lid van de raad Hontenisse is be ëdigd de heer P.J. Joos. Hy neemt hier mee de plaats in van de heer J. Sponse- lee, die om ontslag had gevraagd. Door de voorzitter van het centraal stem bureau werd de heer Joos benoemd. De heer Joos heeft (na stemming) ook de plaats ingenomen van de heer Sponselee als vertegenwoordiger van de raad in het rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam streekontwikkeling O.Z.-Vlaanderen-Oost. Sluis Bezoek Grenadiers Het jaarlijkse bezoek, dat de garde Grenadiers a.s. zaterdag en zondag aan Sluis brengen, zal met een bescheiden feestprogramma worden opgeluisterd. Na afloop van het défilé, dat om 5 uur wordt .afgenomen, vindt er een muzikale rondwandeling plaats van het tamboerkorps der Gre nadiers o.l.v. sergeant-majoor W. P. Reijnders er met medewerking van de plaatselijke muziekvereniging Apollo. De korpsen volgen de route Kapelle- straat, Nieuwstraat, Nijstraat en Grote Markt. Hier wordt een gezamenlijke tap toe uitgevoerd. Des avonds is er een verbroederingsbal in de kelder van het raadhuis. Zondagsmiddags wordt op het gemeen telijk sportterrein een wedstrijd gespeeld tussen SV Sluis en de Grenadiers. (Van onze correspondent) HULST In het kader van de grote provinciale inzamelingsactie „Zeeland steunt Israël" zal ook in Hulst morgen een huis-aan-huis-collectie worden gehouden vanaf 10 uür 's morgens. Er wordt een beroep gedaan op vrij willige collectanten, die zich kunnen melden en een collectebus afhalen om 10 uur bij notaris Vroone. Steen straat 31. (ADVERTENTIE) Iedere vrydag kjjkavond tot 21 uur. (Van onze correspondent) GOES Zeer groot ztfn op het ogen blik de aanvoeren van tomaten naar de belangrijke groenteveilingen van ons land. De oogst in de gestookte kas sen heeft thans op veel bedryven een hoogtepunt bereikt. Miljoenen kilo's woeden wekelyks aangeboden. De han del heeft een vlot verloop. De minimumprijs vanwege het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilin gen is deze week verlaagd van f 6,- per krat van 6 kg tot f 4,- per krat. Veel invloed heeft dat echter niet ge had want de vraag is zo groot dat de klasse extra toch regelmatig boven f 6,- per 6 kg. noteert. Woensdag deed deze kwaliteitsklasse tussen f 6,- en f 6,80 per 6 kg. De klasse 1 werd toen verkocht tegen prijzen van f 5,50 tot f 6,- per 6 kg. Het kwantum dat wekelijks wordt uit gevoerd vanuit ons land ligt thans rond de 13 miljoen kg. Vooral West-Duits- land is een belangrijke afnemer. Ook naar Engeland worden heel wat Ne derlandse tomaten geëxporteerd even als naar Frankrijk. Op de Zeeuwse veilingen is het tomaten aanbod nog niet groot. De teelt heeft enkel op Tholen en Walcheren een omvang van enige betekenis aangenomen voor wat betreft de stooktomaten. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het vaccineren van kin deren door middel van zogenaamde ent- gemeenschappen, waarvan de eerste in Zeeland te Axel in 1958 werd opge richt, blijkt in de provincie Zeeland bijzonder succesvol te werken. By on derzoek is ons gebleken, dat in Zee land het gemiddelde percentage van de belangstelling voor dit systeem rond de 80 ligt. Voo-r men overging tot het oprich ten van entgemeenschappen moest het vaccin uit Goes komen. Dat leverde vaak moeilijkheden op, met name als de boot niet kon varen door de mist. Het gebeurde dan dat afspraken om bepaalde plaatsen te enten, volledig spaak liepen. Om een einde aan deze toestand te maken werd toen een de pot gevestigd te Sluiskil, waarvandaan alle entgemeenschappen in Zeeuwsch- Vlaanderen hun entstof betrekken. Hoe is de entgemeenschap ontstaan? Dit instituut is gevormd op basis van vrijwilligheid door samenwerkende art sen, kruisverenigingen en gemeentebe sturen. Ook het gebruik maken van de faciliteiten van de entgemeenschap, die bijna iedere gemeente nu bezit, is ge heel vrijwillig en kosteloos. Dit is mo gelijk geworden sedert door het rijk een vaste subsidie wordt toegekend. Voor die tijd werd een gulden per enting gevraagd. gehouden met de persoonlijke omstan digheden. De gehele administratie van de entgemeenschap wordt op het ge meentehuis geregeld. Daar is een spe ciale ambtenaar met dit werk belast. Dit is een groot voordeel omdat hier alle kinderen staan ingeschreven. Vroeger kon men slechts gissen, of werd van de wijkzuster vernomen, waar een kind was geboren. Voor de meeste moeders is dit sys teem een vanzelfsprekende zaak ge worden. In de gemeente Axel is men er reeds zodanig mee vertrouwd ge raakt, dat het entpercentage ligt op 98 procent. Het provinciaal gemiddel- delde wordt enigszins gedrukt door de plaatsen, waar men principieel tegen vaccineren is, met r.ame Tholen. In Axel wordt iedere maand een entmiddag gehouden. Drie doktoren wis selen elkaar daarbij af. Het gebouw van het Groene Kruis staat hiervoor ter beschikking. Iedere entgemeenschap (ADVERTENTIE) kent overigens haar eigen werkwijze Er zijn geen vaste normen opgesteld. Vanaf 1962 ls er een begin gemaakt met entingen met het zogenaamde vier factoren-vaccin. Voor die tijd werd nl. alleen in combinatie geër.t tegen dif terie, kinkhoest en tetanus. Nu is daar polio bijgekomen. Bij de uitbarsting van polio in 1956 bleek dat deze com binatie hoognodig was. Zuigelingen krijgen vier keer een in jectie met d.k.t.p. drie, vier, vijf en elf maanden). Als zij eenmaal zijn opge groeid tot kleuter krijgen ze nog een herenting. Inenting tegen pokken ge schiedt apart en is verplicnt. Ieder kind krijgt een oranje entingboekje, dat bij elke vaccinatie wordt bijge schreven. Zowel artsen als kruisvereni gingen zijn bijzonder tevreden over dit systeem. Men is dan ook niet van plan hierin enige wijziging aan te bren ger,. (Van onze correspondent) SLUISKIL Morgenmiddag om half drie vindt de begrafenis plaats van de arts Th. Wechgelaar uit Sluiiskil, die maandag laat op de avond plotseling is overleden. Hij zal worden begraven op de algemene begraafplaats te Sluis kil. De 55-jarige arts is bijna 30 jaar lang huisarts geweest in Sluiskil. Hij was tevens narcotiseur in het Sluiskilse zie kenhuis, welke functie hij echter niet meer uitoefende nadat hij overigens hersteld leek te zijn van een hartaan val waardoor hij vorig jaar werd ge troffen. De Sluiskilse arts bewoog zich bijna uitsluitend op medisch terrein. Hij gaf o.a. cursussen aan het verplegend per soneel van het ziekenhuis en aan de af deling van het Rode Kruis. Ondanks zijn drukke praktijk was hij nog voor zitter van het bejaardencomité. Op de avond van zijn overlijde had hij nog be sprekingen gevoerd over de volgende bejaardenreis. (ADVERTENTIE) o.a. BAVARIA ARZBERG VUGHT Op zondag 25 juni a.s. te 15.00 uur zal in het studiecentrum „Hui ze Bergen", Boxtelseweg 28 te Vught, de 6e Internationale Zomercursus voor Vocalisten officieel worden geopend. De cursus zal worden gehouden van 25 juni tot 15 juli en zal onder leiding staan van de docenten Janine Micheau (Parijs), Roy Henderson (Londen) en Herman Schey (Amsterdam). Als begeleiders zullen optreden Lies- beth Hoppen, Ina Overkamp, Gérard van Blerk, Thom Bollen en Rudolf Jan sen. Voor deelname aan de cursus hebben zich 30 zangers en zangeressen, afkom stig uit 12 verschillende landen, aange meld, t.w. 14 sopranen, 9'alten/mezzo sopranen, 3 tenoren en 4 bassen/bari tons. Voorts zullen 2 sopranen de cur sus als hospitanten bijwonen. MIDDELBURG Rijkshoi gerschool en middelbare set»! meisjes, afdeling A: D. A. te Breskens. P. E. Bimmel te 'ff? burg. J. A. C. Bosman en C i«- te Middelburg. G. C. GilUssm i, en West-Souburg. A. J. Rage t®1 Heilygers, L. J. Hofman, M te Middelburg. J. Kaland te ttJf pelle. M. Kolkman, R. Lezer p Nederlof te Middelburg. J. c.'defci er te Arnemuiden. N. van Wa,,."'' Middelburg. Waati<* Afgewezen: 3 kandidaten, school voor kleuterleidsters ah. (leidster)de dames: J. Lobbézoep J bendijke; A. v. Meurse, Bergen nn'jT1 G. de Moor, Zierikzee; N. Plevt» fr tinge; A. de Roos, Oostburg; A 's- ters, Goes; D. de Smidt,Oen M. Smits, Dreischor; J, c. Verstar' Schoondijke. Er werden geen k«2 ten afgewezen. VLISSINGEN Mulo-examen' v het A-diploma slaagden: de dam.,? Minderhoud x, West'kapelle, J. parL, Middelburg, S. dePundertxMidd.it, M. Smolders x, Middelburg, M det gelsman x, Oost Souburg, D Goedia.' buure x, Vlissingen, M. de Reet Vfc gen, P. Rottier x, Vlissingen C si te x West Souburg, J. Niermans i Breskens, M. de Poorter x Brut- De heren P. Castel, Vlissingen Fi? hakana, M'burg, de volgende k behaalden tevens het midde: ploma: R. Grootjans, Vlissingen C h gendijk, Vlissingen. 1 Geslaagd voor het B-diploma: d. A mes W. Midavaine, Oostkapelle J p voost, M'burg, C. Verhage, Westkant, De heren W. van Nieuwenhuiizen 0* kapeile, F. Baas, Vlissingen R tv Vlissingen, S. Crucq, Vlissingen Rj lenaar, Vlissingen, J. Schouwen,. Middelburg, H. van der Vlist iffi de met een x aangeduide dames beta' den tevens het middenstandsdiploma Voor A en B werden 2 gewezen. Morgen, zaterdag 10 juni: Hans»» 4 17 en 16 39 uur; Terneuzen 331® 15.57 uur; Vlissingen 3.03 en 15.27 in Wemeldinge 4.59 en 17.22 uur. MIDDELBURG Molenwater 9—18 uur Miniatuur Walcheren Electro 19.30 uur Terreur in de Negev, 14 J. City 20 uur Arabesque, 14 j. TERNEUZEN Het Kotje 20 uur Sex is overal La Belle Vuc 13-21 uur Tentoonstelling Oud-Terneuzen Galerie j 34 14-17 uur Expositie werken Kathe Kollwiti VEERE Kunstzaal van Lier 10—17 uur Werken van H. Bieling HOOFDPLAAT Gemeentehuis 19 uur Raadsvergainj VLISSINGEN Alhambra 20 uur De zonen van Katie Elder, 14 j. GOES Grand 20 uur De zonen .van Katie Elder, 14 J. VdOtr het stichten van de enitge meenschap waren de ouders gedwon gen met hun kinderen naar de plaat selijke consultatiebureaus te gaan. Dit stuitte vaak op velerlei bezwaren, voor al voor degenen, die veraf woonden. Nu ontvangt men tevoren tijdig be richt wanneer het kind kan worden gebracht. Komt men na de eerste op roep niet dan wordt deze herhaald. Steeds wordt zoveel mogelijk rekening (ADVERTENTIE) op maandag 12 en dinsdag 13 juni in theater „De Koning van Engeland" te Hulst Aanvang dagelijks 13.30, 15.30,17.30, 19.30 en 21.30 uur. Gezien de te verwachten enorme belangstelling op de avond moeten wij u adviseren, indien mogelijk de middagvoorstellingen te bezoeken VOORVERKOOP: KANTOOR DAGBLAD DE STEM, STEENSTRAAT 14, HULST en aan de kassa van het theater. PLAATS, Bioscoop: TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel Theater VLISSINGEN, Alhambra GOES, Grand MIDDELBURG, City MIDDELBURG. Electro 1102. Doctor Polnyck zette zijn hoge hoed af en keek de smid met een staalharde, ijskoude blik aan. „Welk smerig spelletje speel jij, Verholen?" siste hij met een stem vol haat. „Nou moet jij gauw je grote mond houden, Polnyck", antwoordde de smid. „Als er IEMAND is, die smerige spelletjes speelt, dan ben JIJ dat wel! Wie liet mij ontvoeren uit mijn smidse te Rijkhuyzen? En wie werkte de plannen uit van de KNAP-mutator? En wie wilde op perfide wijze koning van Nicolagonië worden, keizer van Europa, je zelfs TITEL: Shenandoah Jerry Cotton beukt er op De zonen van Katie Elder. De zonen van Katie Elder. Arabesque. Terreur in de Negev. KORTE INHOUD: Een rijke Amerikaan voelt zich pas be trokken bij de Burgeroorlog, wanneer een van zijn zoons bij vergissing wordt gevangen genomen. Bij zijn strijd om de jongen terug te vinden komt het tot grote moeilijkheden. G-man Jerry Cotton moet wapens en vuisten gebruiken om de F.B.I. in de strijd tegen enkele misdadigers te kun nen laten zegevieren. De zonen van Katie Elder gaan na de dood van hun moeder op zoek naar de moordenaar van hun vader. Aan het slot neemt de oudste van hen het recht In eigen handen. Zie Vlissingen, Alhambra. Een Amerikaanse professor wordt door een Oosterse mogendheid ontvoerd om een document te ontcijferen. Hiermee beginnen voor hem een reeks adembe nemende avonturen. Woeste taferelen spelen zich af in de Negevwoestijn. MIDDELBURG Molenwater Miniatuur Walcheren geopend van 9—18 uur Electro 19 eri 21.15 uur Terreur in de Negev, 14 j. City 20 uur Arabesque, 14 j. TERNEUZEN La Belle Vue 13-21 uur Tentoonstelling Oud-Terneuzen Galerie J 34 14-17 uur Expositie werken Kathe Kollwitz Luxor 20 uur De man met de vijf paspoorten, 11 VEERE Kunstzaal van Lier 10-17 uur Werken van H. Bieling GOES Schouwburg Juliana Dansen met I Rythm Stars Terminus 15-17 uur Receptie 50 r Zeeuwse korfbalbond Grand 19 en 21 uur De zonen van Katie Elder, 141 HULST Bioscoopgebouw 20 uur Ik een vrouw, 18 j. Feesthal Absdaalseweg 19.30 uur nerfestijn ST. JANSTEEN C. de Kind 15 uur Schieting STOPPELDIJK Joh. Vernimmen TBC-schieting NOORDSTRAAT E. Mattes 15.30 uur Soc. schietbi SLUIS VhrM Voor stadhuis 17 uur Défilé K» compagnie Garde Grenadiers C Hedénes^e 10-16 uur Officiële ope* nieuwbouw OOSTBURG Ledel 20 uur Jerry Cotton beukt er op los, KOEWACHT A. de Bock 15 uur schieting VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Arabesque, 14 j. Imperator van het heelal?! Jij, Polnyck, en niemand anders! Je vertelde het zelf aan boord van die onder zeeër. Mag ik je dat mischien even in je herinnering terugbrengen!" „En mag ik JOU dan misschien even in je herinnering terugbrengen, dat jij die onder zeeër opblies!" beet doctor Polnyck zijn tegenstanders toe. ,,Hiet had mij bijna het leven gekost!" „Jouw armzalige leven interesseert me geen steek", zei smid- je Verholen sarcastisch. „Ik heb alleen maar belang b(j de verkoop van de KNAP-mutator, want die is in mijn bezit. Als jij zo graag Koning en den, ga dan je gang maar. Maar da oprijt de KNAP-mutator moeten kopen. Je dat je twee miljoen dnyes. En Ik Verholen- mij oen onyes. geld in de koffertje hebt ,.pa beteke" klopt.zei doctor Polnyck veel bf M mijn koffertje zit de prijs, waar"1*®. jjj, zal.- En dat de snodaard daarm ver dacht, is duidelijk- »D'ie plan....", peinsde de smid.... revc!' L Vjfl

de Stem | 1967 | | pagina 2