Vijf Europese titels voor Vera Caslavska wil |e koelkasten Twee Amerikanen evenaren snelste tijd 100 meter Middelburg houdt na winst kans op titel Voornaamst e uitslagen s I Jamde kaas uit het vuistfe I JfetWSpen VanWaccau Winst en verlies voor Nederlandse boksers M.fr tr«*» I ^-öïmu Wandelmarathon bij nacht en onweer DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 MEI 1967 <itu... O [iders m Qliod^ 01199-294^395 gon 01130-477 >on 01192-333 loon 01131—348 ion 01140-3301 Vlissingen-Bergen op Zoom i I s 861 St n s 3 3 fi Dosko versloeg Zigo voor rust Ad de Jong liep 100 meter in 10.3 Drama Volmaakt Zij die het weten Jetten-Horbach winnen SLS-rit Aad Steylen 3de in Ibach Onfortuinlijk lekkerrrr koud Discus VOLVO Geen geluk Blunder zeggen: als u ook |<en aan al die was- eens met uw man Jr al een CANDY voor *JDY met de 7 plus- Ovale buiteritrom- en compactheid 3. i kan zonder dat er Jlg met stroom en hewasbehandeling "verking, o.a. met [trommel 7. Verstel- el staan. ölke gezlnswasl fekijken! Elke goede Uitgebreide folders? |p naar: I - Amersfoort, t.a.v. V f, TEL. 03490-16545 norma N I Europees turnkampioene VERA CA SLAVSKA moest na het behalen van haar titel een spontane huldiging on dergaan van haar tegenstandsters. Zij werd door de Deense, Zweedse en Fran se turnsters enkele malen omhoog ge worpen, tot grote hilariteit van de an deren. AMSTERDAM De voornaamste uitslagen van de Europese turn- kampioenschappen in Amsterdam luiden: Vierkamp: resp. paardsprong, brug ongelijk, evenwichtsbalk, vrije oef., totaal. Vera Caslavska (Tsj. SI.) 9.833, 9.433, 9.833, 9.866, 38.965. Zinaida Drouginina (Rusl.) 9 466, 9.500, 9.733, 9.800, 38.533. Maria Kracirova (Tsj. Si.) 9.600, 9.433, 9.566, 9.660, 38.199. Karin Janz (O.-Dld.) 9.533, 9.433, 9.733, 9.366, 38.065. Erika Zuchold (O.-Dld.) 9.700, 9.166, 9.666, 9.366,37.898. Individueel (paardspringen): 1 Vera Caslavska 19.733 (9.833 en 9.900). 2 Erika Zuchold 19.533 (9.700 en 9.833). 3 Karin Janz 19.333 (9.533 en 9.800). Brug ongelijk: 1 Vera Caslavska 19.199 (9.433 en 9.766). 2 Karin Janz 19.166 (9.433 en 9.733). 3 Maria Kracirova 19.066 (9.433 en 9.633). Evemviclitsbalk: 1 Vera, Caslavska (19.833 (9.833 en 10.000). 2 Natalia Kutsjinskaja (Rusl.) 19.666 (9.766 en 9.900). 3 Zinaida Drougi nina 19.499 (9,733 en 9.766). Vrije oefening: 1 Vera Caslasvka 19.833 (9.833 en 10.000). 2 Natalia Kutsjinskaja 19.666 (9.766 en 9.900). 3 Zinaida Drouginina 19.499 (9.733 en 9.766). (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Onweersbuien hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun stempel gedrukt op de nacbttocht van Vlissingen naar Bergen op Zoom, die voor de negende keer was georganiseerd door de Bergen op Zoom- se Wandelsportvereniging. Er meldden zich 123 deelnemers aan de start. Het aantal uitvallers (9) was gering. ,,Men han niet genoeg bewondering opbrengen voor de prestaties, die de deelnemers b\j nacht in oniy hebben verricht", al dus voorzitter Sprangers. h«?ï ,nJld?ernacht klonk in Vlissingen rioiJ? voor deze jaarlijkse wan- oelmarathon. In Goes konden de deelne- ïï'hT een slraf tempo onderhielden, ?ir>h i eerst rusten- Bij hen voegden dipV3?™3 ,°°k een kleine lüO menseu, bad fn 7 n\eter van Goes naar Ber- hKi.?i ?00m wan(felden. De tweede rustplaats was in Rilland - Bath. Toen was hf» ejls!e wandelaars arriveerden ken an deelnemersveld al iets gesion- Krnicg et ver uit eIkaar. De Rode e?sen hadden m Rdland-Bath doSr ta -,Trk om de vele blaron oo°r te prikken. kwamen de eerste dap- p ren in sportpark Rozenoord te Ber- ADVERTENTIE) »4 8 W 4 c, w t- K tn w e K ft K. c, IR gen op Zoom aan. Zij kregen van het pu bliek een glorieus onthaal: men deelde kwistig bloemen uit. Onder de deelnemers waren vijf „ve teranen", die alle tochten hebben mee gelopen: de heren Van de Kastelen, Bruel, Van Doorn en Weyberg en last but not least mej. Josje van Zand vliet, die ook tijdens deze nachttocht weer een hoog tempo ontwikkelde. Gewoontegetrouw was er ook buiten landse deelname. Voor de tocht van Vlissingen naar Bergen op Zoom kwa men 14 Duitsers over en acht Engelse 'in België gelegerde) militairen, begon nen en volbrachten de tocht van Goes naar Bergen op Zoom. (Van onze sportcorrespondent) BERGEN OP ZOOM Het Bergse >osko won met 5-1 van de Tilbugse derde-klasser Zigo. Oe eerste kans was voor de bezoekers, die een vrije trap wegens hands naast schoten. Uit een corner van Suijkerbuijk schoot Musters hard in 1-0. Vijf minuten later bracht Ista na een lange rush de stand op 2-0. Doelman Broos werd geblesseerd en moest naar het ziekenhuis. Hij werd vervangen door de jeugd-doelman Proost Een mooie omhaal van Musters bete kende het derde Dosko doelpunt. Door Suijkerbuijk en Lijmbach liep Dosko uit naar 50. Even na de rust profiteerde midvoor Overdijk van een misser in de Bergse defensie. 5—1 Zigo had blijkbaar het goed schot in Tilburg gelaten en ook Doskf wist met vele kansen geen raad; zelfs een strafschop werd naast gescho ten. HULST (ANP) Ad de Jong van Diomedon uit Steenbergen heeft zon dagmiddag tijdens de derde kiasse-eom- petitiewedstrijd RKHAV-Diomedon te Hulst het Nederlandse record op de 100 meter geëvenaard. De Jong, die vorig seizoen al 10.5 en 10.6 sec. heeft gelopen, verbeterde zijn persoonlijke record tot 10.3 sec Hij evenaarde hiermee het Nederlandse record, waarvan wijlen Chris Berger (26 aug. '34 te Amsterdam) en Rob Heemskerk (Leiden 28 aug. '65) geza menlijk houder zijn. Dit jaar was de „ft I. preifatle de 21-jarige atleet uit Steenbergen 10.7 sec. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Op onweerstaanbare wijze heeft de Tsjechische turnster Vera Caslavska in de nieuwe Amster damse RAI haar stempel gedrukt op de Europese turnkain. pioenschappen voor dames. Blonde Vera won alle titels die er te winnen waren. Vijf keer behaalde zij het Europese kampioenschap. Zaterdag het algemeen kampioenschap over alle toestellen en zondag nam zij nog eens de vier oefeningen paardsprong, brug.ongelijk, evenwichtsbalk en vrije oefening voor haar rekening. Vijf Europese titels een top prestatie die de Tsjechische ook in 1965 al eens had geleverd bjj de Europese kampioenschappen toen die in Sofia werden gehou den. Een uitverkochte RAI genoot zo intens van turnen van het allerhoogste niveau, dat men bij na de andere prestaties van de 42 turnsters zou vergeten, want Vera Caslavska kreeg ongetwij feld de meeste sympathie van de vierduizend toeschouwers. (ADVERTENTIE) Tooh hing op de zaterdag haar al gemene Europese titel aan het bekende zijden draadje. De Tsjechische was toen voor haar doen matig aan de brug- ongelijk gestart: een kleine hapering werd door de jury onverbiddelijk ge straft. Het cijfer 9.433 was voor de we reld-olympisch en Europese kampioene bepaald laag, maar Vera herstelde zich op de evenwichtbalk, bij het paard springen en bij baar sublieme vrije oefening. Dicht lagen haar cijfers toen bij de tien. Toch keek Vera Caslav ska na drie onderdelen tegen een ach. terstaind op want de Russische Natalia Koutschindskaia, pas 18 jaar oud, kreeg 9.766 voor een bijna volmaakte spring op de baLk, zelfs 9.833 voor haar vrije oefening vol sier en gratie en een wat lage 9.6 voor haar paardsprong. De brug zou Natalia de titel kunnen bezorgen maar toen kwam het drama voor de kleine Russische, het wonder- talent van Leningrad. Zij miste en viel en toen haar afsprong ook al niet uit de verf kwam was de jury onver biddelijk 7.766 en dat kosten Natalia Koutschiniskaia de titel omdat Vera Caslavska er zo veel moed uit putte: zij draaide een vrije oefening zoals men die op Nederlandse bodem nog nooit heeft gezien 9.866 was haar be loning en dat betekende tegelijk de prolongatie van haar europese titel. De tweede Russin Zinaide Drauginina greep nu zeer fraai het zilver. De Tjeohiscihe Maria Kuayeiravaj het brons. Bijzonder goed werk leverden de twee Nederlandse turnsters. Margo Kleef zag al haar oefeningen met een cijfer dat in de negen lag geloond. Oe 20-jarige Beverwijkse werd eervol veertiende en Jannie Vierstra had even de pech dat ook zij van de brug-ongelyk vlei. Dat kostte haar vele plaatsen in de rang schikking, maar de 23ste plaats van haar was toch meer dan een ieder had verwacht. Zondag zagen vierduizend toeschou wers, onder wie prinses Margriet en haar echtgenoot Pieter van Vollerahove Vera Caslavska nog eens onweerstaan baar naar vier gouden medailles turnen. Zo volmaakt waren haar oefeningen, dat zowel de evenwichtsbalk als haar vrije oefening een tien opleverde, het hoogste te ben alen cijfer, een cijfer dat ook nog nooit eerder werd gegeven. Zo werd Vera Caslavska de nieuwe kampioene van Europa, een mooiere en betere had .men zich niet kunnen denken. Vreugde bij de meisjes uit Praag en verdriet bij de Russin Natalia Koutschiniskaia die nauwelijks in de stukken voorkwam en alleen op de evenwichtsbalk en voor haar vrije oe fening zilver kreeg. Geen bewijs van teruggang van haar prestaties maar wel vooruitgang van haar concurrenten van wie de vijftien-jarige Karin Janz zich als het nieuwe talent aandiende. (ADVERTENTIES) komen hier altijd eten HOTCL ReSTOUR«nT PRINSENKADE 7 - 8. BREDA - HOLLAND TELEFOON 01600 - 38350 - 38351 DEN HAAG Dries Jetten en Jan Horbach zijn winnaar geworden van de 15e Scheveningen - Luxemburg - Scheveningenrit van de RAC-west. de derde wedstrijd tellend voor het Ne derlandse rallykampioenschap. Om. re denen van technische aard werd in Vai ls enswaard gestart. Van de 132 equipes die begonnen aan de 1250 km lange tocht, waarvan Diekirch in Luxemburg het meest zuidelijke punt was, reden er 112 de rit reglementair uit. De storm achtige wind bracht een aantal equipes in grote moeilijkheden omdat omge waaide bomen de weg versperden. ROME Winst en verlies voor de Nederlandse boksers op de Europese bokskampioenschappen te Rome. Winst voor de Amsterdamse student in de lichamelijke opvoeding Rudi Lubbers, die zijn rivaal in het halfzwaargewicht Kalvei Kanto (Flul.) geen schyn van kans gaf en hem op punten versloeg. Verlies voor de technische zo vaardige middengewicht Jan van Ispelen, die niet op kon tegen het slagengeweld van de sterke Italiaan Mario Casati en eervol op punten verloor. Verlies ook voor Schregardus en Huppen. Het heeft zaterdag in Rome weinig gescheeld of de Nederlandse kampioen in het zwaarweltergewicht Herman Schregardus had gezorgd voor de uit schakeling van de vierde Russische ti telhouder: Viktor Agejev. Al in het begin van het gevecht trof de Nederlandse kampioen, die pas vrij Iaat vrijaf had kunnen krijgen voor deze titelwedstrijden, zijn tegenstander met een linkse hoek. De Rus had er duidelijk last van, maar redde zich voorlopig door vasthouden, waarvoor hij tot driemaal toe een vermaning kreeg. In de tweede ronde beheerste Schregardus het gevecht opnieuw. Hij zond Agejev na een linkse hoek op de IBACH Voor de derde achtereen volgende maal heeft West-Duitsland zondag in het Zwitserse Ibach de 30- kilom eter loop tussen Nederlandse, West- duitse en Zwitserse atleten gewonnen. De loop door de straten van Ibcah le verde een overwinning op voor de Westduitser Karl-Heinz Sievers, die de 30 kilometer aflegde in 1 uur 43 mi nuten 52 seconden. De Nederlander Aad Steylen, die onlangs Sievens tijdens de 25 km-loop in Eersel versloeg, eindig de met bijna alderhalve minuut achter stand op de derde plaats. Sievens heeft met zijn landgenoot Friedrich Wiggershaus de strijd bijna geheel beheerst Reeds na enkele kilo meters hadden de twee Duitsers hun posities aan de kop ingenomen en zij stonden deze niet meer af. Naast de twaalf atleten in de lan- denontmoeting streden nog 80 lopers in een „open" wedstrijd. Deze werd ge wonnen door de Nederlander Rudi Mol, die zich in het totaalklassement zesde plaatste. kaak naar het canvas? maar de aan geslagen Rus hield zijn tegenstander vast en sleepte hem mee in zijn val. De verbouwereerde scheidsrechter ver gaat daarop te tellen. De Nederlandse kampioen, die inmiddels een ruime puntenvoorsprong had opgebouwd, was in het begin van de derde ronde even onattent. Hij werd getroffen door een wilde linkse swing en ging neer. Na de acht tellen rust was hij echter op nieuw superieur aan de Rus, die hij raakte met linkse hoeken op het li chaam. Met nog anderhalve minuut te boksen, zette Agejev een wanhoops offensief in, dat hem zowaar succes bracht. Schregardus ging neer op een stoot naar het lichaam. Wel was hij bij acht tellen overeind, maar aangezien het zijn tweede knock down was in één ronde, staakte de scheidsrechter het gevecht en kende hij de Rus de overwinning toe. De Nederlandse vlieggewichtkam- pioen Jan Huppen leed een onfortuin lijke nederlaag tegen de sterke Roe meen Ciuca. Een openbare waarschu wing in de derde ronde deed de jury waarderingen juist in het voordeel van Ciuca doorslaan. Ciuca voorzichtig en in de eerste minuut was er nog niet veel actie. Huppen ging hierna fel in de aanval. Hij velde Ciuca met een rechtse hoek. De Roemeen herstelde zich echter krachtig en Huppen moest zelfs tij delijk zijn heil zoeken in een dubbele dekking. De eerste ronde werd met •«n kleine puntenvoorsprong voor Ciuca afgesloten. In de tweede ronde had Huppen het initiatief en hij had succes met treffers op het lichaam. Wel kreeg de Neder lander een vermaning wegens slaan met de binnenkant van de handschoen. De tweede minuut gaf een felle slag wisseling te zien met Huppen iets in de meerderheid. Ciuca nam echter het initiatief over. Aan het eind van de tweede ronde was de Amsterdammer weer iets sterker dan zijn tegenstander en deze ronde kwam verdiend op zijn naam. De derde en laatste ronde zou de beslissing moeten brengen. De Roemeen opende indrukwekkend, maar langza merhand herwon Huppen terrein en juist toen hij Ciuca in een hoek had gedrongen en een knock out nabij leek, onderbrak de scheidsrechter het ge vecht en gaf de Nederlander een open bare waarschuwing wegens slaan met de binnenkant. Er volgden nog ener verende slagwisselingen, maar de Roe meen gaf zijn opponent geen kans meer. MODESTO Twee Ameri kaanse sprinters, de 20-jarige Jimmy Hines en de vrijwel onbe kende 18-jarige Willie Turner, hebben zich zaterdag in Modesto onder de beste sprinters van de wereld geschaard. In dezelfde race evenaarden Hines en Turner het wereldrecord op de 100 meter met een tijd van 10.0 seconden en verstevigden hiermee de positie van de Verenigde Staten, totnu- toe alleen met Bob Hayes onder de vier snelste 100 meter-lopers ter wereld vertegenwoordigd, ook op deze afstand. Het wereldrecord op de 100 meter werd voor het eerst in juni 1960 door de Westduitser Armin Hary gevestigd, waarna twee niet-Amerikaanse atleten het record evenaarden: de Canadees Harry Jerome in 1960 en de Venezolaan Horacio Esteves in 1*64. Eerst in okto ber van dat jaar schaarde de eerste Amerikaan, Bob Hayes, zich onder deze snelste sprinters ter wereld. In 1965 kwam de Chinees Chen Chiva Chouan ook nog tot 10.0 seconden, maar zijn prestatie werd, omdat China niet bij de I.A.A.F. is aangesloten, niet erkend. In de race van zaterdag, bijgewoond door ruim 11.000 toeschouwers, nam Harry Jerome vanaf de start de lei ding. maar na 75 meter werd hij ge passeerd door Hines en Turner. Drie chronometers wezen na afloop voor Jimmy Hines een tijd van 10,0 seconden aan. terwijl een klok op 9,9 seconden stil was blijven staan. Voor Willie Tur ner wezen de chronometers viermaal 10,0 seconden aan. Naast de prestatie van Jimmy Hines, die dit jaar reeds in Houston met 9.1 seconden het wereld record op de 100 yards had geëvenaard, sprak bovenal de prestatie van Willie Turner, een 13-jarige onbekende groot heid, tot de verbeelding. Turner liep namelijk in Modesto voor het eerst in zijn leven een 100 meter. Tot dan toe had de nieirwe wereldrecordhouder uit sluitend y^d-afstanden gelopen en was daarbij dit jaar op de 100 yards (met sterke rugwind) tot 9,3 en 3,4 seconden gekomen. Op 17-jarige leeftijd liet hij reeds een tijd van 9,5 seconden voor zich noteren. Daarmee waren de sensaties echter nog niet op, want achter Hines en Tur ner finishten drie atleten, met de nog juist toegestane wind van 1,90 meter per seconde in de rug, in de tijd van 10.1, terwijl de zesde atleet op 10,2 se conden uitkwam. Naast de opzienbarende 100 meter van Hines en Turner, werden zaterdag in Modesto nog meer prestaties van we reldformaat geleverd. De Tjsechische wereldrecordhouder discuswerpen. Lud- vik Denek, die tijdens de Europese kampioenschappen in Boedapest teleur stelde, kwam sterk terug en liet met een worp van 63,81 meter zijn Amerikaan se concurrenten achter zich. Rink Babka legde met 63,12 meter beslag op de tweede plaats en Jay Silvester werd met 62,59 meter derde. Ook Willie Davenport leverde in Mo desto een wereldprestatie. Davenport kwam op de 120 yards horden tot 13,5 seconden, de beste tijd van dit seizoen. Achter Davenport eindigdep bovendien nog drie atleten in dezelfde tijd. De 1,82 meter lange en 77 kilo we gende Willie Turner bewees, kort na zijn explosie op de 100 meter, zijn kracht nog eens door op de 220 yards achter Tommie Smith (20,3) in 20,4 se conden op de tweede plaats te eindi gen. Ook Ralph Boston liet zaterdag van zich spreken. Met een sprong van 8,29 meter leverde hij de beste prestatie van dit jaar bij het verspringen. De Hongaarse speerwerper Gergely Kulcsar kwam tijdens atletiekwedstrij den in Boedapest tot een afstand van 83,54 meter, de beste prestatie van dit seizoen. Kulcsar bleef met deze worp zijn landgenoot Miklós Nemeth, de zoon van de vroegere Olympische kampioen kogelslingeren Imre Nemeth, 4,42 me ter voor. Bij het discuswerpen, kwam de Pool Edmund Piatkovski tot een af stand van 60,68 meter. Tijdens de 25e ISTAF-atletiekwed- strijden in West-Berlijn, heeft de West duitser Franz-Josef Kemper de 800 me ter gewonnen in 1 minuut 46,9 secon den, de snelste tijd' dit jara op deze af stand gemaakt. Zijn landgenoot Bodo Tuemmler, Europees kampioen op de 1500 meter, werd tweede in 1:47,7. Wil son Kikrught, de atleet uit Kenia, die bij de Olympische Spelen derde werd, stelde de touschouwers nogal teleur. In 1.51,4 eindigde hij slechts op de zesde plaats. Zijn landgenoot Benjamin Kogo deed het beter en won de 3000 meter steeple chase in 8.40,8. De mijl leverde een over winning op voor de Westduitser Ha- rald Norpoth (3.59,6), terwijl Kurt Bendlin het speerwerpen won met een worp van 77,12 meter. Op de 100 me ter was Karl-Peter Schmidke de snel ste in 10,3 seconden. Op de 5000 meter zegevierde Naftali Temu (Kenia) in 14 minuten 9,2 seconden. Het polsstokhoogspringen eindigde in een zege voor de Westduitser Klaus Lehnertz, die 5,10 meter sprong. Bij de dames liep Hannelore Trabert de 100 meter in 11,5 seconden. Anne Smith heeft zaterdag op de eerste dag van de Britse atletiekkam- pioensch'appen in Londen de 880 yards gewonnen in de tijd 'van 2.04,4 (onge veer 2,03 op de 800 meter), de beste tijd van dit seizoen op deze afstand. Anne Smith, die wordt getraind door Gordon Pirie, bleef met deze tijd slechts 0,2 seconden onder haar eigen Euro pese record. Bij de heren leverde de 880 yards een overwinning op voor de Brit John Boulter, die op de verregen de baan tot een tijd van 1.50,2 kwam. De Ier Noel Carroll finishte in dezelf de tijd als tweede. (ADVERTENTIE) PERSONENWAGENS MIDDELBURG Middelburg heeft door een 2-1 zege op Rhe- den zijn aanspraken op de lands titel behouden. De laatste wed strijd Minor-Middelburg, a.s. zon dag, zal nu de beslissing moeten brengen. Het begin van de strijd in de Zeeuwse hoofdstad ken merkte zich door zenuwachtig spel en kennelijk drukte het be lang van de uitslag als een zwa re last op de spelers. Nadat de Rheden-voorwaartsen het eerst .voor het Zeeuwse doel waren verschenen, kwam na 5 minuten de eerste gevaarlijke aanvalsactie van Middelburg. De Vos slingerde zich langs enkele verdedigers maar toen iedereen een schot verwachtte, pro beerde de Vos met een listig tikje een der andere voorwaartsen te be reiken, maar hij faalde daarin jam merlijk. Vlak hierna kreeg Pentury een vrij veld voor zich, maar tijdig kon Eibrink de snelle rechtsbuiten afstoppen. De Rheden-ploeg kwam tot enkele goed opgezette tegenaan vallen, veelal geleid door de snelle Van Asperen, enkele malen in het Zeeuwse doelgebied, maar de afwer king liet nogal wat te wensen over. Toen Van Westen een keer finaal miste, kreeg Van Asperen een kans je, maar de bal plofte juist enkele centimeters achter de deklat neer. Middelburg kwam steeds meer in de aanval en zelfs back Delmotte waag de een schot op doel, maar de bal stuitte af op het lichaam van Lourens. Na een half uur leek eindelijk het verwachte Middelburgse doelpunt te zullen komen. Met een flitsende com binatie tussen De Vos en Hendrikse kwam de bal bij Pentury, maar niet zonder medewerking van Vrouwe Fortuna hield Kiburg zijn doel schoon. Groenewegen en Pentury door deze laatste met een doelpunt afgerond (2-1). De Gelderse achterhoede ging aan het wankejen maar in de laatste minuut van de eerste speelhelft moest doelman But bij een plotselinge te genaanval een fikse duik naar de be dreigde hoek maken om het schot van Bosveld onschadelijk te maken. Bij de daarop volgende tegenaan val van Rheden blunderde aanvoer der Schoenmakers jammerlijk en de goed meegekomen Slijkhuis strafte dit meedogenloos af (0-1). Zes minu ten na deze openingstreffer kwam, vrij onverwacht, de gelijkmaker. Doelman Kiburg, die uitstekende met enkele zwakke momenten afwisselde, kon de bal niet te pakken krijgen en uit een bijna onmogelijke hoek ko gelde W. Groenewegen op het lege doel. Wel deed Eibrink nog een wan hopige poging de bal te achterhalen maar het enige resultaat was dat het leer nog verder in het doel belandde (1-1). Middelburg putte hieruit moed en 5 minuten voor de rust werd een fraaie combinatie tussen Lievense, Na de rust speelde Middelburg dui delijk beter dan de bezoekers maar vooral De Vos had geen greintje ge luk. Schoten van Hendrikse en De Vos en een kopbal van Pentury von den geen genade bij Kiburg. Hen drikse trof de paal en toen in de 29e minuut De Vos dan eindelijk een doelpunt maakte, werd dit door scheidsrechter Anneveld niet toege kend omdat hij juist voor een over treding tegen De Vos had gefloten. Lievense schoot kort hiernate gen de baal- Een der weinige tegen aanvallen van Rheden die gevaar op leverde was toen Slijkhuis van dicht bij inkopte maar gelukkig voor Mid delburg stond But op de goede plaats. In de allerlaatste minuut liet Vrouwe Fortuna nogmaals zien dat ze De Vos op deze middag welgezind was want opnieuw trof diens schot de paal. Bü het laatste fluitsignaal van scheids rechter Anneveld had Middelburg een zwaar bevochten maar ruim ver diende overwinning behaald.

de Stem | 1967 | | pagina 5