daan holst rukte zich noodlot (MiimÈml spanning in r.a.i. stijgt Ronde van Zundert weer voor profs „Coupe van Amstel Bekerfinale voor NAC zeker niet onbereikbaar Doorenbosch uitgeschakeld AFSCHEID VAN MATTIE BROUWERS LOS van het Laatste resten competitie handbal Ploeg voor Wimbledon N.A.C.-stadion Breda N.A.C.-BLAUW WIT KUIPHOF Tegenaanval in spannend slot Ruw Uitslagen Turngeselschap compleet Aardenburg Graauw Baronie Italianen vooraan in de Giro Morgen alleen Dosko-Zigo om de beker 21 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 MEI 1967 (ADVERTENTIE) Om de K.N.V.B.-beker (halve finale) - ZONDAG a.s. Aanvang half drie De winnaar van deze halve finale komt uit tegen de winnaar van de wedstrijd AJAX—GO AHEAD. Scheidsrechter: de heer P. P. Roomer Rotterdam De wedstrijd wordt opgeluisterd door PARASOL MAJORETTEN GROEP, Drumband en Trompetter-korps LAURENS DRUMMERS. Seizoenkaarten zijn voor deze wedstrijd NIET geldig WINNAAR DAAN HOLST EINDELIJK HET GELUK... (Van onze sportredacteur) WAALWIJK Na een wilde jacht van bijna drie maanden, sloot Daan Holst het geluk weer in zijn armen, die bruin werden van vroege zon en zich sterkten op Amsterdamse bouwwerken. Ruim tien weken rende Daan Holst van criterium naar criterium, van klassieker naar klassieker om er de bloemen te halen die men altijd voor de eerst aan komende neerlegt. Een dolle toer, waar zij die Holst als trouwe adju danten begeleidden, zich langzaam zorgen over begonnen te maken Want de bonkige rijder, wiens krachten ingezet ^vorden voor het bier merk Amstel, hobbelde van tegenslag naar tegenslag. Rond hem dar- (elde het noodlot. Tot gisteren in Waalwijk kon Daan Holst niet aan de wurggreep van wat ze pechduivel noemen, ontkomen. Hij viel als gehypnotiseerd in de wijduitgestrekte klauwen en moest er telkens om schreien. Met een forse trek stuurde Daan Holst zijn fiets de verkeerde straat in, ter wijl Den Hertog op kop rijdend doorbeukte. Slechts een fractie van een seconde had Holst nodig om zijn fout te herstellen: volgers merkten het am- per- Om beurten de snelheid aangevend, flitsten de twee rijders van ploegbaas Herman Krott op hun einddoel af. Voor Fedor den Hertog bleek tenslotte de inspanning te groot. Op het circuit Vij verlaan, waar twee ronden van vijf ki lometer de afsluiting vormden, kwam Den Hertog te kort. Daan Holst: „Ik heb alles gegeven. Geen moment kwam ik van kop, want Fedor zou het tempo stilgelegd hebben. Hij kon niet meer en daarom mocht ik winnen. Bovendien stond ik het best in de algemene rangschikking. Ons plan RENE PIJNEN ...leeggereden na de koers... Europa's meest begeerde voetbal beker de Europa Cup voor lands kampioenen is terecht gekomen in het land, waar de voetbalsport is ontstaan. Celtic Glasgow zorgde voor deze tweede triomf (het behalen van het wereldkampioenschap door En geland was de eerste) van het Britse voetbal. Groot-Brittannië is (terecht) gelukkig met de Europa Cup. Ver heugender is echter de manier waar óp de beker werd behaald. De Schot ten rekenden af met het vooral in Zuid-Europa in zwang zijnde de- fensieve betonvoetbal, de chicanes van de Italiaanse spelers en het to neelspelbij kleine overtredingen. Celtic liet zich niet intimideren door vertragend spel van Inter Milaan wat bij veel tegenstanders eerder wel het geval is geweest. De Schotse kampioensploeg behaalde de over winning met offensief voetbal Alles Was afgestemd op hét maken van doelpunten. Het is te hopen dat veel nog min of meer defensief in gestelde elftallen én hun coaches en trainers zich zullen spiegelen aan a*t voorbeeld. Natuurlijk is het moeilijk om een ^visie-uitzending van een voetbal- Wedstrijd van een goed commentaar e voorzien. Altijd is er wel kritiek, «e commentaar echter, dat Herman "P lof gaf bij de beelden van de Wopa Cup-finale, heeft wel bij- „11, veel kritiek uitgelokt. Het krht" seizoen is Kuiphof al „ver- ZZ sterke Jnter Milanese tritZ- n" betgeen da objectivi- by tv-reportages in het buiten- op) nu ™et bepaald ten goede is -hZ m comrnentaar bij Celtic ie l F9 echter alles- Zel^n is nnfui°.noeUr; ,die een c°m.mentator Dom, beeft, zo duidelijk naar HermZ Z111^ als donderdagavond. ken d Probeerde de kij- Boed vin Ze!t0C'1 0ok elfmaal ning "on 1 Sterk 9ekleurde me- »oo, 7, dringen. Zo was Celtic kunnen zien' F Zelf hebt üjk geweest- T"n.auwelVks gevaar- kobben „m T op de avond der naZ ZSt bVz°nder veel ple- OrnmeZLZ °blectie?e Belgische evenals wii) ,lmsteren> (die Schnti enthousiast raakte over fin de weds,7-1 e,! aan het einde beid loa* neZhFZZ'Zat Serechtig- «Peters die ,00r de Schotse Naren 'geweesF'Zgevaarlijk ROMe p Nederlandse* r''"' .l)oorenl>osch, de ontmoet?' ?,',0!;1 in hct Ocht- de Furon? de eerste ronde ?°°r de derde ma H'P'nenschappen tijd de Pool In Precies een ®'seh kampioen h«! iGmdzien- 01vnl- n' keer wa? hct^gewicht. Ook eschenaar een m«.!r h'svoorstaande l'" M) miste l,g tegenstander 'jen werkelijk te n ¥a?Se om Grud- Sevierdo De Ponl Wielrenner zjjn is alleen fijn wan neer het volk om je juicht en je smeekt om een handtekening. Daan Bolst kent dat gevoel. In vorige seizoenen over spoelde het zo dikwijls zyn gemoed, dat eerder volschiet dan men van een krachtpatser als hij zou verwachten. Voor Daan Holst was de toekomst vol zon. Tot vorig jaar Olympia's Toer de voorlaatste etappe verwerkte. Toen verduisterde het uitzicht en kon Daan Holst alleen nog maar hopen. Acht maanden lang lummelde hij rond. Zijn linkerpols in gipsverband, want de val in die zesde etappe van Olympia's Toer 1966 kwam lelijk aan. Daan Holst was de dag er na toch nog opgestapt, door zetter als hij is. Evenals het jaar er voor kwam hij op de zesde plaats in het eindklassement te staan. Voorlo pig zijn laatste succes. Van mei tot de cember liep hij in de ziektewet en ver toonde zich overal waar wielrenners waren. Buurman Hein van Bremen speelde hem klusjes toe voor de inmiddels op geheven Co-op-ploeg en zo waren er meer die Holst overeind hielden en hem het verdriet deden vergeten. Zo suk kelde Holst op december aan, de maand dat het gips zijn pols niet meer zou omknellen. Hij had er intussen een reis naar Mexico opzitten, want reacties van on getrainde sportmensen op de ijle lucht daar. konden waardevol zijn. Aan de zijde van bondscoach Joop Middelink stapte Holst in het vliegtuig, zijn zo veelste klus beginnend. Half december kwam er een eind aan dat, voor een energiek man zenuwslopende bestaan. Fietsdrlft maakte zich meester van Daan Holst en hij draaide er zesdui zend trainings-kilometers uit. Ze moes ten de basis gaan vormen voor een grandioze come-back. Hoe hard waren de klappen die Holst om het ronde gezicht kletsten. Hoe wreed kwam hij aan zijn teleurstellin gen. Ontelbare keren kon Daan Holst het succes zo maar pakken. Het lag dan voor hem en Lonkte. Simpele valpar tijen, onnozele koersontwikkelingen in zijn nadeel, rukten hem dan ruw weg van ere-podia. Telkens wanneer hij in kopgroepen op de finish aanstoof (en wat gebeurde dat dikwijls), gingen zijn kansen verloren. Maai' niet in Waal wijk, waar de ronde-miss hem zoende tot rode strepen het bleke gezicht kleur gaven. Voor het eerst dit seizoen was hij het noodlot ontweken. Slechts met gro te moeite, maar het lukte. In Sprang-Capelle had het op hem geloerd. Vlak voor de eindstreep in Waalwijk, toen het op hol geslagen pe loton steeds dichter bjj hem en zijn ploegmaat Fedor den Hertog kwam. Daar dreigde het mis te gaan. DIES KOSTEN, de Zeeuwse pro fessional denkt er voorlopig niet aan de koersfiets vaarwel te zeg gen. Dit in verband met een eer der gepubliceerd bericht*, in een dagblad. Kosten, die weliswaar on der doktersbehandeling is wegens vernauwing aan de bloedvaten mag zich alleen niet forceren tijdens een koers en doet het dan ook momenteel wat kalmpjes aan. CHARLES DE SMIT, de succes volle nieuweling uit Hoofdplaat, heeft in een wedstrijd over 70 ki lometer in het Belgische plaatsje Lotenhulle een tweede plaats in de wacht gesleept. KO DE VRIEZE, die vanwege stu dieredenen in het voorseizoen wei nig gelegenheid had om op de fiets te stappen, heeft in de laatste we ken weer zeer behoorlijke uitsla gen gemaakt. De Zeeuwse amateur kwam in Oostkamp verdienstelijk als derde over de eindstreep. THEp VERSCHUEREN is reeds vanuit Italië in zijn woonplaats Sint-Jansteen teruggekeerd. Ver- schueren overschreed al in de eer ste etappe van de Ronde van Ita lië de gestelde tijdslimiet. Een gro te teleurstelling voor de coureur, die op de eerste dag veel last had van de geweldige hitte en verschil lende bandbreuken. Inderdaad. Krotts opzet lukte tot in details. Hij had zijn renners de derde dag in gestuurd met de opdracht van start tot finish te vlammen. Op de eerste plaats voor het ploegenklasse- ment waar de Amstels nu eenmaal ver liefd op zijn. Persoonlijke successen, voortvloeiend uit deze actie, konden als zeer welkome bijkomstigheden worden gezien. Immers er ontstond een uitermate boeiend gevecht tussen drie van de vier grote ploegen van deze Olympia's toer die tot op heden minder spektakel bracht dan men hoopte. Gisteren werd alles anders en troffen de verdetten el kaar voor het eerst. Van Vredestein kwam Rini Wagt- mans koers maken. Twee, drie keer waagde hij zich aan een ontsnapping Amstel stuurde Fedor den Hartog naar voren. In de buurt van Huybergen ram melde hij pure kracht uit zijn smalle benen. Nieuwkamp. de Wit en Corne lissen kozen dit wiel dat goed bleek voor een knappe ontsnapping. Restte nog Caballero, dat het drietal topteams mag volmaken Waar bleei Caballero? Dat vroeg ook de oranje trui drager van dit merk. Jan Bols zich af toen de slagen dreigden te val len. Tevergeefs riep hij op hulp. Geen makker, die zijn noodkreet kon beantwoorden, „want" zo vertelde Bols later in Waalwijk, „ze reden mindei goed, dan ik verwachtte. De komende dagen zal er wat moeten veranderen Bij gebrek aan assistenten ging Bob toen in zijn eentje het werk opknappen Een sterke reui, met Hans Eckei uoom, die ter controle meeging, bracht hem bij de kop, waar toen vertegen woordigers van de meest favoriete teams (met uitzondering van de Aci fit-coureurs, die he> lieten afweten). Kracht entaient genoeg om de eerste belangrijke verschuivingen in het klas se ment t.e bewerkstelligen. Het gejuich om wat komen kon. bleek te vroeg. Een gesloten overweg m Zevenbergen deed de koplopers in de vingers knijpen. Traag zwaaiden de bomen open. Bram Koopmans gaf het teken voor nieuwe aanvallen. Eu Ineens was Fedor den Hartog weer. Met Daan Holst. Met Piet Ket- tenis en Wim Prinsen, die het ver schrikkelijke tempo slechts enkele ki lometers Konden bijbenen. Helst en Den Hertog wierpen de twee concur renten genadeloos van zich af en be gonnen aan een sensationele race. Hun grootste voorsprong kwam kort na de doorkomst in Made, waar de zestig se conden verschil vertelden dat Daan Holst oranje-truidrager zou worden, ais de achterstand van de grote groep niet kleiner werd. Dat geluk kreeg Daan Holst voorlo pig echter nog niet te verwerken. Vre destein en Caballero wierpen gewelde naars in de strijd: Harry Jansen en Leen de Groot. Ze vonden elkaar in het belangrijkste uur van de dag, toen Amstel tot staan gebracht diende te v;orden. Daan Holst hield tenslotte ne gen seconden over om als winnaar over de lijn te gaan. Zijn eerste triomf in dit seizoen. Het geluk lag in zijn armen. Waalwijk werd voor Daan Holst een pluaats om nooit te vergeten. PÉTER HEERKENS DERDE ETAPPE 1 Daan Holst (Amstel Bier) 3.46,41 (met bonificatie 3.45,41); 2 Fedor den Hertog (Amstel Bier) z.t. (met bon. 3.46,11); 3 Harry Jansen (Vredestein) 3.46,50 (met bon. 3.46,35); 4 Leen de Groot (Caballero) z.t.; 5 Jan Krekels 3.46.59; 6 Matje Gerrits (Kalmi) z.t.; 7 Rini Wagtmans (Vredestein) z.t.; 8 Cees Zoontjes (Ovis) z.t.; 9 Henk Nieuwkamp (Amstel Bier) z.t.; 10 Johnny Brouwer (Smith) z.t.; 11 Wil lem Janssens (België); 12 Peter Kisner (Locomotief) z.t.; 13 Werner Bijaudzun (Denemarken) z.t.; 14 Kees Koeken (Vredestein) z.t. 15 Van Groezen; 18 Pijnen; 19 Wouters; 35 Rentmeester: 40 Huybregts, allen z.t.; 48 Van Dorst 3.48,16; 61 Van Overveld 3.49,18; 66 Dubois z.t.; 84 Buckaki 3.51,17; 88 Brugel 3.54,04, In deze etappe staakten die volgende renners de strijd: Thor Gunstad (Noor wegen), Karl Heiland (Noorwegen), Antoni Matusz (Polen), Stefan Szklany (Polen), Hans Pels (Olympia), Theo van de Kort (Kalmi). ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Jan Bols (Caballero) 11.10.18; 2. Daan Holst (Amstelbier) 11.10.37; 3. Rini Wagtmans (Vredestein) 11.10.48; 4. Cees Rentmeester (Smith) 11.10.55; 5. Gert Bongers (Vredestein) z.t.; 6. Jan Boode (Kalmi) 11.11.03; 7. Fedor den Hertog (Amstelbier) 11.11.15; 8. Kees Koeken (Vredestein) 11.11.18; 9. Cees Zoontjes (Ovis) 11.1125; 10. Harry Jansen (Vredestein) ll.Tl.39; 11. Leen de Groot (Caballero) 11.11.54; 12. Wer ner Blaudzun (Denem.) 11.11.54; 13. Joop Zoetemelk (Amstelbier) z.t.; 14 Jan Krekels (Ovis) 11.12.03; 15. Matje Gerrits (Kalmi) z.t. 18 Kisner 11.12,03; 19 Van Groezen z.t.; 22 Pijnen z.t.; 23 Wouters z.t.; 26 Prin sen z.t.; 37 Huybregts z.t.; 63 Van Dorst 11.14.36; 64 Dubois 11.15,39; 79 Brugel 11.33,04: 81 Van Overveld 11.41,17; 83 Buckaki 11.43,39. PUNTENKLASSEMENT 1 Harry Jansen (Vredestein) 42 pnt.; 2 Rini Wagtmans (Vredestein) 40 pnt.; 3 Cees Zoontjes (Ovis) 38 pnt.; 4 Daan Holst (Amstel Bier) 37 pnt.; 5 Cees Rentmeester (Smith) 35 pnt. PREMIEKLASSEMENT 1/2 Fedor den Hertog (Amstel Bier) en Leen de Groot (Caballero) beiden 5 pnt.; 3 Cees Zoontjes (Ovis) 3 pnt.; 4/5 Daan Holst (Amstel Bier) en Rini Wagtmans (Vredestein) 2 pnt. PLOEGENKLASSEMENT I. Amstelbier 11.20.21; 2. Vredestein II.20.48; 3 Caballero z.t.; 4. Ovis 11.20.57 5. Smith-Acifit-Locomotief z.t.; 6. Dene marken z.t.; 12. België 11.23.16; 14. Polen 11.25.35. De Noorse ploeg heeft nog slechts één renner in de koers en heeft dus opge houden als ploeg te bestaan. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Vredestein 33.34.14; 2. Caballero 33.35.15; 3. Ovis 33.35.16; 4. Smith-Acifit- Locomotief z.t.; 5. Amstel Bier 33.35.17; 7. Denemarken 33.36.01; 12. België 33.38.28; 14. Polen 33.40.47. De aankomst van het peloton in Waalwijk. VERA CASLAVSKA ...revance?.... AMSTERDAM (A.N.P.) Het handjevol toeschouwers dat in de westhal van de RAI de training voor de Europese turnkampioen- schappen volgde, heeft opnieuw een voorproefje gehad van de felle du els, die dit weekeinde zullen wor den uitgevochten. Vera Caslavska en Natalia Kutsjinskaja de twee favorieten, die elkaar bü hun eer ste ontmoeting na de wereldkam pioenschappen in Dortmund min zaam begroetten, keurden elkaar nauwelijks een blik waardig. Het kleine Russinnetje, dat in de mor genuren onder het toeziend oog van trainer Vladimir Reison, de 40-ja rige meester in de sport, vooral haar balkoefening en de kuur ter dege doornam, verdween toen Vera Caslavska tegen de middag de RAI binnenkwam, vrijwel onmiddellijk. De rest van het Russische gezel schap zette aan de rand van de traimingsvloer de „koude oorlog" voort. Caslavska, wasbleek onder haar blonde banen,trok zich ei' evenwel weinig van aan. De Tsjechische die in een voortreffe lijke vorm schijnt te steken, heeft zich voorgenomen, de schande van Dortmund uit te wissen. Kuitsjinskaja en Caslavska wa ren evenals de afgelopen dagen weer de druk gefilmde en gefoto grafeerde middelpunten van het elegante turngczelschap dat nu compleet is. (Van onze sportredactie) BREDA Zundert heeft weer haar profkoers. Met onderbreking van één jaar zal morgen opnieuw de Ronde van Zundert voor beroepsrenners worden verreden. Verleden jaar kwamen de organisators te Iaat tot de ontdekking dat een wielerkoers op eerste pinkster dag door de grote verkeersdrukte on mogelijk was. De wedstrijd werd toen naar 5 juni verzei en alleen voor amateurs gehou den. Rini Wagtmans werd de winnaar De Zundertse wieier- en supporters jlub Fortuna" is er in geslaagd eer deelnemerslijst met vele klinkende na men samen te stellen, waaronder de winnaars van voorgaande jaren (1964 Cees van Espen en (1965) Henk Nij dam. Verder komen naar Zundert: de Televizierploeg met onder meer Ger (en Karstens en Eef Dolman, Jos van der Vleuten, Huib Zilverberg, Bart Zoet en Jan en Huib Harings. De vol edige Caballeroploeg met Tiemen Groen, Harry Steevens, Gerard van Vianen, Cor Schuuring, Gerard Koel, Jan Pieterse, Jan van der Horst en Piet Braspenninckx; de V.R.P.-ploeg, met o.m. Rik Wouters, Henk Come- lisse, Rinus de Jong en Piet Coore mans. Veel wordt er verwacht van Cees Haast, Henk Nijdam, Cees Snepvan gers, Leo van Dongen en Piet Bras- oenninckx, die in Zundert voor eigen publiek rijden. Tevens hebben Jan Hu gens en Jaap Oudkerk ingeschreven. De Belgen Jos Hoevenaars, Louis Proost en John van Tongerloo zullen het ge heel een internationaal tintje geven. Honderd nieuwelingen beginnen om 1 uur aan de 50 kilometer. Van hen zijn F. Buermans, A. Coppens, J. Joo- sen, K. Priem, R. Roks en de plaat selijke renner B. Hendrikx de kansheb bers. De 70 beroepsrenners worden om half drie door burgemeester Kievits weggeschoten voor 110 kilometer. Het 4650 meter lange parkoers is uit gezet op de Manderslaan, Wildertsedijk, Bustenburgstraat en Meirseweg. Vandaag wordt in Aardenburg een onde voor nieuwelingen gehouden. Het •elooft een spannende strijd te wor- len, omdat diverse sterke renners aan ie start verschijnen. We noemen onder tndere Coppens, Van Hest, Brooymans, Schouwenaar Blok, de momenteel zeer terk op de voorgrond tredende Char es de Smit en Tonny Stroosnijder. Veel belangstelling zal ongetwijfeld >ok bestaan voor de verrichtingen van de plaatselijke favoriet Dukelo. Deze zal zeker alles op alles zetten om voor eigen fans een eervolle plaats te be machtigen. In Graauw gaan zondag tweeënveer tig nieuwelingen van start, die vnor een attractieve strijd kunnen zorgen De Zeeuwen Ko Blok, Tonny Stroo- inijder, Theo Schouwenaar, Jaak Rie- rnens en Charles de Smit nemen het op tegen sterke Brabanderes als Maas, Brooymans. Nico van Hest en vele an deren. De afstand is 70 kilometer en gaat over een parkoers dat 7 kilome ter veel van de krachten der renners za] vergen. Om drie uur is het vertrek in de Dorpstraat, waar ook de finish ligt. /O (Van onze sportredactie) BREDA Blauw Wit presenteert zich als „de grote onbekende" voor de halve finale in het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker, zondag in Breda tegen NAC. „Ze kennen ons in Breda helemaal niet en dat willen we wel zo houden. Ik ga nu natuurlijk niet vertellen hoe wij gaan spelen. We hebben toch al zo'n kleine kans zei een bestuurslid van de Amsterdamse eerste divisieclub, de enige niet-ere-divisievereniging in het bekertoernooi. De twee andere halve finalisten zijn zoals bekend Go Ahead en Ajax. Blauw-Wit zal zo werd ons ver zekerd zijn „uiterste best" doen. De Amsterdammers zijn zich terdege bewust van het feit, dat NAC beter is. „Maar we wagen een kans", zei het bestuurslid. De elf spelers van de zebra's zijn onbekenden in Breda. Daarin schuilt misschien onze kans." Blauw Wit krijgt echter een gela den NAC tegenover zich. De Breda- naars hebben weer een elftal zonder invallers. Het lijkt erop, dat de Bre dase spelers alles zullen doen om te verhinderen, dat de finale om de be ker aan hun neus voorbij gaat. NACBlauw Wit krijgt de volle aandacht op radio en t.v. Tijdens de wedstrijd zal Rien Bal voor de radio een verslag geven. Henk Terlingen is aanwezig om de beelden, die 's avonds in NTS-Sport worden getoond van commentaar te voorzien. Bij Baronie staat er trouwens ook wat op het spel. Voor de achtste maal in dit seizoen moet Baronie tegelij kertijd met NAC een thuiswedstrijd spelen. Tegenstander is Roda JC, dat BREDA Zondag worden de laatste resten van de veldhandbalcompetitie opgemaakt. Enkele ploegen, zijn reeds bezig aan de promotiewedstrijden om een plaats te veroveren in een hogere klas. Dat dit lang geen makkelijke zaak is ondervonden de dames van het Bredase E.B.H.V. Voor een plaats in de overgangsklas verloren zij zon dag j.l. van Beatrix uit Vlodrop met 36. Aanstaande zondag moet de strijd aangebonden worden met de kampioen van West B Animo uit Den Haag. Het wordt voor de Bredase dames weer een moeilijke opgave want Animo is op eigen terrein moeilijk te verslaan. Bij de heren moet Fortuna uit Ber gen op Zoom de eerste promotiewed strijd voor een plaats in de overgangs klasse spelen tegen Eindhoven. Het du el vindt plaats in Bergen op Zoom, Fortuna dat door enthousiasme reeds vele wedstrijden heeft gewonnen is niet geheel kansloos, vooral nu zij de eerste promotiewedstrijd op eigen terren spe len. HOOFDKLASSE Dames: geen wedstrijden vastgesteld. Heren: Operatie '55 - Artila, P.S V - Aalsmeer. DISTRICT ZUID B Heren: Rapid - Hellas, E.M.M - Walcheren, Were Di - Velocitas AFDELING WEST-NOORD-BRABANT Dames le klas: Riel - Dongon. Bea trix - Heerle. Heren le klas: Uno Animo - Inter nos. PROMOTIEWEDSTRIJDEN Overgangsklasse dames: Animo - E. E.H.V. Overgangsklasse heren: Fortuna - Eindhoven. bij winst „zo goed als" gepromo veerd is naar de eerste divisie. De Bredanaars nemen zondag af scheid van Mattie Brouwers, die als onderwijzer naar Zwartemeer ver trekt. Dat betekent voor de sterke Bredase spil een afscheid van het be taalde voetbal. Het is duidelijk, dat Baronie Brou wers als „afscheidsgeschenk" een overwinning mee wil geven. Omdat ook Roda JC wil winnen, belooft het een boeiende partij te worden. Daar bij moet nog worden aangetekend dat Roda slechts éénmaal bij Baronie dat overigens volgende week dinsdag een oefenwedstrijd tegen Sparta speelt heeft gewonnen. De opstellingen van NAC, Blauw- Wit en Baronie luiden: NAC: Van der Merwe, Van Gorp, Van Ierland, Graauwmans II en Pelk- mans; Vesters en Rijnders; Bouw- meestex-, Visschers, Graaumans I en Quaars. BLAUW-WIT: Van de Pol, Van Meeteren, De Jong, Sparendam en Herman; Witse en Geestman, De Groot, Meier, Roye en De Waal. BARONIE: Van Hooydonk, Lee mans, Brouwers, Stickers en Van de Broek; Van Zundei-t en A. van Iers- sel; Harting, Deykers, C. van Ierssel en A. Brouwers. ETNA (A.N.P.) De Italiaan Franco Bitossi is vrijdag winnaar geworden van de 7e etappe van de „Giro" van Catane naar Etna. Ilij reed de 169 kilo meter in 5 uur 52 minuten 48 secon den. Zijn landgenoot Michele Dancel- li behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1 Franco Bitossi (It.) 5.52,48; 2 Aurelio Gonzales (Sp.) op 3 sec.; 3 Sil- vano Schiavon (It.) op 9 sec.; 4 Lina Carletto (It.) op 22 sec.; 5 Gianni Mot- ta (It.) z.t.; 6 Eddy Merckx (B.) z.t.; 7 Felice Gimondi (It.) z.t.; 8 Italo Zi- lioli (It.) z.t.; 9 Perez Frances (Sp.) z.t.; 10 Vito Taccone (It.) z.t.; 11 Mi chele Dancelli (It.) z.t. TOM OKKER DEN HAAG (ANP De Koninklij ke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft de volgende spelers en speelsters ingeschreven voor het internationale Wimbledon-toernooi, dat van 26 juni tot en met 8 juli in Londen wordt ge houden. Dames enkelspel: Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidyy Jansen - Venneboer, Astrid Suurbeek en Ada Bakker. Heren enkelspel: Tom Okker, Peter Soeters en Nick Fleury. Damesdubbelspel: Betty Stöve - Li- dy Jansen - Venneboer. Ada Bakker- Astrid Suurbier en Trudy Groenman met een door de organisatoren van het Wimbledon-toernooi aan te wijzen speelster. Heren dubbelspel: Tom Okker - Ray Ruffels (Austr.) en Peter Soeters-Nick Fleury. Gemengd dubbelspel: Trudy Groen man - Tom Okker; Betty Stöve met een door de organisat'-ren van het Wimbledon-toernooi aan te wijzen spe ler. Lidy Jansen - Venneboer Alan Stone (Austr.), Astrid Suurbeek - Pe ter Soeters en Ada Bakker - Nick Fleu- ry Jeugdtoernooi dames. Judith Salome. Jeugdtoernooi heren: Fred Hemmes- Met ondersteuning van de bond heb ben zich privé opgegeven: heren en kelspel: Jan Hajer, dames enkelspel' Els Veentjer - Spiuyt. Dames dub belspel: Els Veentjer Spruyt- Fran cis McLennan (Schot!.). Gemengd dub belspel: Els Veentjer - Spruyt - Jaime Pinto Bravo (Chili). (Van onze sportredactie) BREDA - Het programma voor het amateurvoetbal is uiterst bescheiden. Voor de districtsbeker wordt slechts één wedstrüd gespeeld: DOSKO—Zigo. Deze wedstrijd wordt gespeeld om met een even aantal clubs aan de kwartfinales te kunnen beginnen. In de strijd om het kampioenschap van Nederland voor amateurs, speelt Middelburg morgen voor zijn laatste kans. Rheden komt naar de Zeeuwse hoofdstad. De strijd in de poule van Middelburg is nog bijna volkomen open, omdat Minor afgelopen zondag verras send van Rheden verloor De eerste wedstrijd tussen Middelburg en Rheden eindigde in een gelijk spel. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 47 van het afgelopen week einde zijn deelnemers: 478-995. Bruto- ïnleg: f 647.806,20. Prijzenbedrag: f. 213-776,-. Eerste prijs: f 117.576.80, 41 meldingen, bruto per kolom 2 867 -. Tweede prijs: f 64.132.80, 1136 mel dingen, bruto per kolom ca- 56.- Derde prijs: f 32.006, 308 meldingen, bruto per kolom ca. 100 -.

de Stem | 1967 | | pagina 21