Het eigen geweten maatstaf voor geboorten regeling TELEVISIEFOON Weldra tekort aan begraafplaatsen Ambassadelid deed taxichauffeur (56) zwaar de das om Boete voor kapelaan Kappersacademie Trek een dagje uit voor een bezoek aan het Evoluon Tito (vandaag 75): DE LAATSTE DER HABSBURGERS" Gifdampen in Rotterdam Twintig man ziekenhuis in Valsheid in gesshrifte Tand wolf neemt nog steeds toe keuze uit spaarvormen met KAMPEERDER VERGEET IN NEDERLAND DE DOUCHE Staal voor miljoen benadeeld DAGBLAD DE STEM VAN DOIVPERPAG 25 MEI 1967 KARDINAAL ALFRINK IN T. V-PROGRAMMA Min. Lardinois verontwaardigd over aanval op entingsbeleid PROF. DE FROE OVER GENEESKUNDE IN 2000 Verklaring van regering over Midden-Oosten Leeftijd Team evoluon permanente expositie ^Mens en vooruitgang" te Eindhoven Gunstig Schakel VILLA'S EIGEN GANG LOF EN BLAAM TWIJFELACHTIG iylQ NEDERLANDSCHE wnD MIDDENSTANDSBANK BILVERSUM (KNP) Er is officieel nog niets bekend over de vraag of mus Paulus binnenkort een uitspraak zal doen over de geboortenregeling. nit deelde kardinaal Alfrink gisteravond mede in het KRO-programma Teboortenregeling en de katholieke kerk", dat gisteravond op het tweede ïet werd uitgezonden en dat door het ontslag van regisseur Manus van der Kamp een ruime voorpubliciteit had gekregen. Volrens kardinaal Alfrink is de posi tie van de paus „niet gemakkelijker" «worden door de twee rapporten van de pauselijke commissie over dit vraag stuk een meerderheids- en een minder heidsrapport. „De vraag is immers riet zozeer", aldus de kardinaal, „hoe «root de meerderheid en de minderheid zilr. Het gaat om de argumenten die vaii' beide kanten naar voren worden «ebracht. Deze argumenten zullen afge- woeen moeten worden. Bij de groei van nieuwe visies naar beide kanten zal dat werkelijk geen gemakkelijke taak zijn". Op de vraag, of iedereen intussen serechtigd is te doen wat hem of haar „oeddurikt, antwoordde de kardinaal, dat ieder mens in morele vragen moet haf-delen naar eigen geweten. „Dat is een oud principe, dat altijd heeft gegolden. En dat wil niet zeggen, dat ieder kan doen wat hy wil, maar dat hij verantwoord moet handelen: eigen verantwoordeiykheid beseffend, rekening houdend met hetgeen de kerk tot nu toe heeft uitgesproken en met wit zijn christelijke visie hem zegt". De vraag of de concrete gebruikte methoden van geboorteraregeling geoor loofd zijr., zal volgens kardinaal Alfnnk beoordeeld moeten worden binnen drie polen, wederzijdse liefde, menswaardig heid van de huwelijksbeleving en ouder lijke verantwoordelijkheid. „Het per soonlijk oordeel", zo zei de kardinaal, „zal dunkt me altijd rekening houden met deze polen, namelijk echte ware huwelijksbeleving die egoïsme uitsluit en bedacht is op ae ander en samen be dacht op eikaars geluk, een huwelijks beleving die de menselijke waardigheid intact laat en ouderlijke verantwoorde lijkheid". De Nederlandse kardinaal zei dat hulp van artsen en zielzorgers on ontbeerlijk kan zijn bij de oordeelsvor ming. „Het is een samen zoeken, een samen luisteren naar de begeleidende en richtingwijzende verkondiging van de kerk en een samen oordelen". De presentator van het programma merkte op, dat een aantal mensen na het horen van de opmerkingen van de kardinaal toch wel teleurgesteld zon zijn, omdat tegenover de plicht om het eigen geweten te volgen toch duidelijke restricties worden gemaakt die het twU- felende mensen moeilijk maken de vry- held die ze hebben te gebruiken. Hierop antwoordde de kardinaal: „Eigen oordeel volgen, wil, dacht ik, altijd zeggen, dat men allerlei factoren moet afwegen. Dat oordeel zal niet al tijd even gemakkelijk zijn. Br kan me (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Het bezoek aan de douches op de kampeerterreinen is be schamend laag", zei gistermorgen in de iweede Kamer de voorzitter van Or- kava, de heer J. Mulder, tegen de bijzon dere Kamercommissie voor de wetsont werpen hygiëne kampeerplaatsen en hy giene en veiligheid van zwembaden. Hij verzette zich met deze woorden tegen de resolutie, die de Raad van Europa hiero ver aangenomen heeft. „Bovendien", al- gus de heer Mulder, „in Zuid-Europa is meni waarschijnlijk gelukkig met een ouae douche. Die kan daar een verruk king zijn, Maar in Nederland en bijvoor- m. Skandinavië heeft men een arme douche veel harder nodig. Duur de exploitatie dus, omdat daarvoor rat t en geiser.s nodig zijn. Dit soort regelen^ men niet *n Eur°Pee,s verband De organisatie bevond zich in de Twee- Atyr in een hearing met de bijzon- til- er?,omniissie. omdat de Orkava tmtJ moei^Jkheden met de nieuwe iïzTter± Xoorziet voor de 400 aange zien bedrijven en de 2000 kleinere en met aangesloten bedrijven. voorstellen, dat het voor heel veel men sen uiterst moeilijk is. Daarom stelde ik, dat ze hulp nodig zullen hebben, en deze zullen mogen verwachten van hun medechristenen, die technisch misschien meer de mogelijkheid hebben om deze factoren af te wegen en voor het con crete geval, waarmede ze te doen krij gen, een oplossing aan de hand kunnen doen, waarbij het geweten wordt ge sauveerd en tegelijkertijd de vrijheid, die een christenmens mag hebben, wordt geschonken". ROTTERDAM (ANP1 Twintig man nen, vrouwen en kinderen zijn gister morgen naar ziekenhuizen in Rotterdam overgebracht nadat ongeveer 10 liter van het uiterst giftige en brandbare acrylonitriel ontsnapte tijdens het onder hoge druk laden van het m.s. „Dutch Master" met dit produlct. Door nog on opgehelderde oorzaak belandde tien liter acrylonitriel niet in de tanks van de „Dutch Master", maar in het water. Door de daarbij ontstane giftige dampen begonnen zich bij twintig mannen, vrou wen en kinderen, allen opvarenden van lichters die dicht bij de tanker waren af gemeerd, vergiftigingsverschijnselen voor te doen. Later bleek dat geen van hen nadelige gevolgen had ondervonden DEN HAAG (ANP) Minister Lar dinois Is verontwaardigd over de wijze waarop de heer Pesch, directeur van een veevoederfabriek in Voorthuizen strijd voert tegen de directeur van de veeartsenijkundige dienst. Dit blykt uit zijn antwoord op vragen van het Twee de-Kamerlid de heer Vredeiing (P.v.d. A). In april verscheen in dat huisorgaan een artikel van de heer Pesch, waarin het beleid van de directeur van de vee- artsenijkundige dienst, drs. J. M. van den Born, inzake mond- en klauwzeer- bestrijding werd aangevallen. Het eerste antwoord van de minister was voor de heer Pesch aanleiding in het meinummer van zijn huisorgaan op nieuw een artikel te publiceren, waarin hij bleef bij zijn eerder geponeerde stel ling dat tegen het mond- en klauwzeer bij varkens geen behoorlijke maatrege len op tijd zijn genomen. „Krijgen wij een andere leiding van de veeartsenij kundige dienst of zitten wij in 1968 op nieuw in het moeras zo vroeg de heer Pesch in dit artikel. Minister Lardinois deelt nu mee dat de verantwoordelijkheid voor het vete rinaire beleid berust bij de minister en dat dit beleid niet tot stand komt op het advies van één man, maar door gemeen schappelijk overleg, waarbij, naast de veeartsenijkundige dienst, o.a. de we tenschap en het georganiseerde bedrijfs leven evenzeer inspraak hebben. Dit blonde meisje is noch een fotomodel noch een televisieom roepster. Het is de gesprekspartner van de bezitter van een televisie- foon. De overbrenging in woord en beeld geschiedt via een nor male telefoonkabel. De televisie- foon werd voor Europa voor het eerst vertoond op de Industrie- beurs in Hannover. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Prof. dr. A. de Froe van de Amsterdamse universiteit is in een pre-advies over „De mens in het jaar 2000" van mening, dat we een „begrafenisprobleem" krijgen. Men kan de begraafplaatsen niet tot in het oneindige uitbreiden en „men moet mU op mijn woord geloven, wanneer ik stel dat het ruimen na twintig jaar een on waardig gebeuren is". Het gehele pro bleem zou volgens prof. De Froe kun nen worden opgelost, wanneer men on deraardse betonnen grafkelders als be graafplaats zou gebruiken. Ook eco nomisch is dit verantwoord, want men spaart grond en arbeid. „Het is te ver wachten, dat de nood ons zal dwingen, in deze richting binnenkort een oplos sing te zoeken". Prof. De Froe wijst ook op de nood zaak, dat de geneeskunde de beschik king heeft over de lichamen van over ledenen, zowel voor de ontleedkunde als voor verificatie van de diagnose. Autopsie is voor de vooruitgang van de geneeskunde onontbeerlijk. „Zij is de laatste dienst, die de doden de le venden kunnen bewijzen, de laatste mededeling, die zij kunnen doen: het geheim van hun lijden en sterven. De geneeskunde heeft ook belang bij het verkrijgen van gezonde organen van pas overledenen voor transplan tatie. Men kan er moeilijk de nabe staanden om vragen. Daarom zou een algemene bereidheidheid en vanzelf sprekendheid de oplossing bieden, zo meent prof. De Froe. het werkelijk genezen in snel tempo toenemen, maar een haast onmense lijke mate van deskundigheid vergen. Zonder een groot aantal ingewikkelde en ingenieuze apparaten zal de ge neeskunde op topniveau niet uitgeoe fend kunnen worden. Het is volgens hem te verwachten, dat in het jaar 2000 de techniek van de geneeskunde geheel in handen komt van een team van specialisten en in ziekenhuizen zal worden uitgeoefend. En de huisarts? Hij zal er moeten zijn voor het contact met de patiënt. Hij zal leider en coördinator van het team van specialisten moeten zijn. Hij is de man, die moet zorgen, dat de humane geneeskunde geen veterinaire allures aanneemt, zo meent prof. De Froe, die vindt dat de huisarts in deze richting moet worden op geleid. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering zal van middag in de Tweede Kamer een ver klaring afleggen over de situatie in het Midden-Oosten en de stellingname van de Nederlandse regering daaromtrent. Men hoopt dat minister Luns van middag tijdig genoeg uit Amerika in Nederland zal zijn teruggekeerd om het afleggen van de verklaring bij te wonen. Minister Luns heeft Johnson en Rusk ontmoet en is dus van de laatste ontwikkelingen en het Amerikaanse standpunt bijzonder goed op de hoogte. De verklaring van de regering zal waarschijnlijk gevolgd worden door korte reacties van de zijde der diverse Kamerfracties. Het is niet de bedoeling om een fors debat over de situatie in het Midden-Oosten te gaan houden. De verontrusting van Nederland over de ontwikkelingen is intussen kenbaar gemaakt aan de ambassadeurs van Is rael en de Verenigde Arabische Repu bliek. Aan laatstgenoemde-"is voorge houden, dat volgens Nederlandse opvat ting de Golf van Akaba voor alle sche pen ook die van Israel toeganke lijk dient te blijven krachtens bestaande overeenkomsten. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse rechtbank heeft vanochtend de 41-jarige kapelaan W. F. v. d. K. uit Alk maar wegens valsheid in geschrifte meermalen gepleegd veroordeeld tot een boete van 250,subs. 25 dagen hechtenis. Tot dezelfde straf en voor hetzelfde feit werd de 41-jarlge penningmeester van de r.k. Vakantieschool „Licht en lucht" J. P. C. v. d. H. uit Amsterdam veroordeeld. De kapelaan was van 1958 tot 1963 in de parochie „Christus Ko ning" in Amsterdam geestelijk advi seur en directeur van de vakantieschool geweest. In die periode had hij de ex ploitatierekeningen mede ondertekend, wetende dat daarin voorkomende ge gevens niet juist waren. De penning meester had uitgaven vermeld die niet waren gedaan en de opbrengst van col lecten lager geboekt dan zij waren ge weest. Het oogmerk voor deze valse boekingen was geweest het verkrijgen van een grotere subsidie van de centrale bond van r.k. Vakantiescholen en de ge meente Amsterdam. D/NTTrnnABii ROTTERDAM Aanv nieuwe cursus 10 juli 1967 De Amsterdamse hoogleraai vctorts, dat de mogelijkheden stelt van Prof. De Froe meent voorts, dat het aanaeel van erfelijke ziekten, neurosen en ziekten van de oude dag in ver houding tot het totaal zal toenemen omdat andere ziekten genezen kunnen worden. Mogelijk zal de gemiddelde leeftijd nog stijgen tot de limiet, die vermoedelijk in de buurt van de 77 jaar ligt. De maximumleeftijd van 111 jaar verandert volgens hem niet. Het hele ziekenhuissysteem zal ook overhoop moeten worden gehaald, zo blijkt uit dit pre-advies. Er moeten b.v. meer verpleeghuizen en verzor gingshuizen komen. Maar ook in de echte ziekenhuizen moeten gradaties komen. Men kan. niet alle zieken huizen voorzien van all? kostbare ap paratuur en specialisten. Bovendien moeten_ de superspecialisten in trai ning blijven door voortdurende toevoer van patiënten, die hun hulp nodig hebben. Het Evoluon: een boeiend schouw spel van klank, kleur en beweging; een spectaculaire ontmoeting tussen het verleden en wat de toekomst ons brengen zal. Het Evoluon biedt u een unieke gelegenheid een duidelijk en helder beeld te krijgen van de fantastische wereld der wetenschap. Een bezoek aan het Evoluon is een onvergetelijke ervaring voor het hele gezinl k Open: dagelijks van 10-18 uur, op zondagen van 13 18 uur. DEN HAAG (ANP) Een secreta ris van de Italiaanse ambassade in Den Haag had enorme hoeveelheden sigaretten en drank accynsvry op naam van ambassadeleden betrokken. Onge veer negentig procent van deze spul len kwam in de clandestiene handel terecht. Het zou hier gaan om mil joenen sigaretten en duizenden flessen drank. De 56-jarige Haagse taxichauf feur H. van T. werd in verband hier mee gisteren tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Hij zou een belangrijke schakel zijn geweest en 120.000 sigaretten en 7200 flessen drank hebben verhandeld. Ver dachte ontkende dit grote aantal te hebben verhandeld. Hij zou nooit iets hebben gekocht noch van M. de Ita liaanse secretaris iets hebben ontvan gen. Toch achtte de officier van jus titie bij de economische politierechter in Den Haag deze zaak een uitgebrei de ontduiking van invoerrechten. De Nederlandse Staat werd er voor onge veer een miljoen gulden mee bena deeld. Er stond ook een vertegenwoordiger terecht omdat hij voor ongeveei ƒ6000,- aan artikelen had gekocht, die dezelf de ambassadesecretaris, in de handel waren gebracht. De vertegenwoordi ger verklaarde dezt artikelen vuorna- melijk te hebben gebruikt om zijn klan ten gunstig jegens hem te stemmen. Deze verdachte werd door de politie rechter veroordeeld tol ttVee maan den gevangenisstrafwaarvan een maand voorwaardelijk. De officier van justitie, mi. r,j. Beer, wees er op, dat deze zaak al een lange termijn loopt en de in de ze affaire betrokken verdachten alle tijd hebben gehad om zich terug te trekken. Een winkelier die een aantal fles sen whiskey en ruim 2000 sigaretten had verhandeld, werd na een eis van vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk en 1.000,- boete, veroordeeld tot vier weken ge vangenisstraf voorwaardelijk en 3000, boete en verbeurdverklaring van de goederen. Mr. dr. K.W.P. Klaassen, die voor de vertegenwoordiger en de taxischauf feur de verdediging voerde, betoogde dat zij slechts een kleine schakel in het geheel vormden. Hij meende dat grote partijen elders van de hand moe ten zijn gedaan, omdat de chauffeur lang niet zoveel had ontvangen als door het lid van de ambassade is op gegeven. Merkwaardig vond pleiter het dat de betrokken secretaris nog steeds in Nederland verblijft en in diens positie is gehandhaafd. De diver se artikelen werden op formulieren van de Italiaanse ambassade bij ver schillende leveranciers besteld, welke formulieren volgens mr. Klaassen vals door het ambassadelid werden onder tekend met namen van andere leden der ambassade, zodat hier ook nog sprake kan zijn van valsheid in ge schrifte. Pleiter sprak ook zijn verwon dering uit over het feit dat de douane ambtenaren niet eerder deze zaak heb ben ontdekt. De taxischauffeur maak te ritten o.a. naar Leiden, en kreeg daarvoor dan sigaretten of drank, het geen op zichzelf niets bijzonders is. Pleiter vond de eis dan ook veel te zwaar. De politierechter mr. C. Stolk con stateerde dat hier sprake is van een bijzondere ernstige trouweloosheid, wel ke van buitenlandse zijde werd getoond. Fij veroordeelde verdachten tot ge noemde straffen. UTRECHT (A.N.P.j De Ne derlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde heeft met grote verontrusting geconstateerd dat de varies (tandwolf) bij de school jeugd nog steeds toeneemt. Zij constateert een groter wor dende klooi tussen de tandheelkun dige behoefte en de beschikbare mankracht. Op haar jaarvergadering, die in Arnhem is gehouden, hebben de leden van de vereniging uiting gegeven aan hun teleurstelling over het tempo waarin de water- fluoridering wordt geëffectueerd. De tandartsen wijzen erop dat de waterfluoridering de enige toe passing van fluoride is die geble ken is medisch verantwoord te zijn en tandheelkundig succesrijk. (Van onze redactie buitenland) Noem het land waar de laatste tijd: Een schrijver werd veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, omdat hij een nieuw tijdschrift wilde stichten; Het hoofd van de geheime politie gespaard werd na betrapt te zijn bij het afluisteren van telefoongesprekken van het staatshoofd; Bunny-girls uit Londen geïmporteerd werden om de „bunny-cultuur" te verbreiden; De krantenpagina's advertenties opnamen van Pepsi-Cola De mooiste blokken land aan zee verkocht werden aan Sophia Loren, Frank Sinatra, Kirk Douglas en Doris Day. Het antwoord is het land van ze ven republieken, vijf nationali teiten, vier geloven, drie talen en twee alfabetten: Joego-Slavië. Bij na twintig jaar leidt maarschalk Josip Broz Tito, die vandaag 75 jaar wordt, het land aan de Adriatische Zee met zijn bijna twintig miljoen mensen op de weg van wat is ge noemd „open communisme", „gou lash communisme" en zelfs Elvis Presley communisme. Tot op de dag van vandaag is Joego-Slavië, on danks alle nieuwe verheugde ont wikkelingen in de landen van het Oost-blok, het meest onafhankelijke en eigenaardige communistische land in de wereld gebleven. De man die dit Joego-Slavië uit de puinho pen van de tweede wereldoorlog heeft geschapen, is voor een leider van een communistisch land eeri niet alledaagse marxist. Op zijn 75ste jaar is Tito voor de gehele we reld 'n gerespecteerde oudere staats man, en neutrale leider, een man van ambitie en hardheid, die in het westen als manager van een groot bedrijf een uitnemend figuur zou slaan. Historici prezen Tito om wat hij bereikt heeft. De Britse histori cus A. Taylor schreef over hem: „Tito is de laatste der Habsburgers, een man die de droom verwerke lijkte van de Oostenrijks-Hongaarse keizers door vijf verschillende Bal kanvolkeren te verenigen in een natie". Tito zelf - een fors buikje doet on danks zijn 75 jaren niets af aan zijn vitale verschijning - schijnt deze lof met graagte te accepteren. Zijn dei- de, knappe vrouw Jovanka zorgt voor hem alsof hy een nationale „schat" is. Tito brengt de zomers door op een eiland in de Adriatische Zee. In elke belangrijke Joego-Sla- vische stad bezit hij een villa. Hij rijdt door de steden in een speciaal voor hem gebouwde Mercedes. Hij ls populair bij de Joegoslaven en zelfs die Joegoslaven, die het re giem verafschuwden en daarom het land ontvluchtten, erkennen, dat Tito een goede leider is. Diezelfde Joegoslaven - en dat is bepaald niet de sympathiekste groep voor Tito - zijn ervan overtuigd, dat niemand in het huidige Joego-Slavië hem zou kunnen verslaan in vrije ver kiezingen. Tito heeft namelijk „iets" van alle Joegoslaven, communisten en niet-eommunisten. Voor de commu nisten is hij de voormalige metaal bewerker en een ex-veroordeelde, die krijgsgevangene in Rusland in de revolutie van 1917 verzeild raakte en terugkwam naar Joego- Slavië om als revolutionair de klei ne en vervolgde Joegoslavische communistische partij op poten te zetten en sterker te maken. Voor de niet-communisten is Tito de held haftige verzetsleider in de laatste wereldoorlog. Tito formeerde het grootste en best georganiseerde Partizanenleger (800.000 man) in de strijd tegen de Nazi-bezetter. Bovendien zijn alle Joegoslaven felle nationalisten. Zij zullen niet gemakkelijk vergeten, dat Tito de man was, die Stalin niet de lengte gaf om Joego-Slavië als satelliet onder te brengen in het rode kamp. Stalin zei in 1948: „Ik behoef mijn pink maar te bewegen en er is geen Tito meer". Maar Tito bleef aan de macht ondanks alle Russische dreigingen. Hij zei eind 1949: „Vol gens de leer van Marx, Engels, Le nin en Stalin zijn wij de gelijken van de Russen". Tito ging zijn eigen gang en schiep het zogenaamde Joe goslavische communisme, dat in vele opzichten afwijkt van het Rus sische. De ex-premier van Rusland, Nikita Kroestjev, zei later over de breuk Tito-Stalin: „Tito viel niet. Waarom niet? Tito had een volk en een staat achter zich, die waren gestaald in bittere strijd voor vrij heid en onafhankelijkheid, een volk dat zijn leiders steunde". In het westen is, Tito verguisd als een „gewone communistische hond" en geprezen als „een moedig lei der". Als bondgenoot van de geal lieerden in de oorlogsjaren, werd hij geprezen door Churchill en Amerikaanse leiders. Deze mening veranderde, toen Tito na de oorlog: het rode kamp koos weigerde het Italiaanse vredes verdrag (kwestie Triest) te on dertekenen steun verleende aan communis tische troepen in Griekenland en Amerikaanse vliegtuigen liet neerschieten op de route We- nen-Triëst. Toen Tito echter in januari 1948 uit het Kominform (in feite: het Oosterse blok) werd gestoten van wege „zijn fundamentele dwaling ten aanzien van de Marxistisch- Lenistische theorie", werd het prij zenswaardige epitheton voor Tito „de man die Hitler en Stalin weer stond". De breuk met Rusland dreigde Joego-Slavië in een isole ment (vooral economisch) te leiden en daarom sloot Tito zich in 1950 aan bij de „derde wereld" van niet- gebonden landen. Vele jaren waren de grote voorvechters van deze lan den het trio Nasser-Nehroe-Tito. Hoe staat het thans met de veei- beschreven' liberalisering van het communisme in Joego-Slavië? Het Amerikaanse weekblad Newsweek, dat niet lang geleden enige pagina's wijdde aan het land van Tito meent dat „Tito probeert het hedendaagse communisme in Joego-Slavië demo cratischer te maken". Of hij daarin zal slagen? Newsweek: „Of Joego- Slavië ooit zal kennen wat het wes ten democratie noemt blijft zeer twijfelachtig. Maar zelfs indien het eindresultaat van het zuurdesem van het huidige Belgrado eenvoudig zal zijn, het lot te vergemakkelij ken van hen die leven in het marxistische derde deel van de we reld, dan zal Tito, ondanks zijn aar zelingen en innerlijke strijdigheden een ereplaats innemen onder de grootste figuren in de geschiedenis van het communisme". Wat ons betreft mag men het daarmee eens zijn, al doen de na men Djilas en Mihajlov ons nog wel eens twijfelen aan de Joegoslavi sche „liberalisering" en „democra tisering". (ADVERTENTIE) 4% M 6 De bank waar u zich thuis voelt!

de Stem | 1967 | | pagina 9