Om die honderd vragen nog te beantwoorden" ZEVIBELV00RZITTER DENKT AAN NIEUW OOSTERSCHELDECONGRES Enté uitstekende publiciteit voor geheel Zeeland Vader en zoon Metsers exposeren te Hulst Zaak brand in haven Ylissingen weer naar rechter-commissaris 'wlwimSS'dat nB' NEDERLANDSE DAG OP EXPO DE DRUKSTE TERNEUZEN NIEUWE STIJL i. Schellart „Terneuzen trefpunt van wereld' Brand bij Hevea DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 MEI 1967 Nieuwe aanpak Aandacht ONMACHT OP DE VLAKTE AFGEZWAKT VEILIGHEID A. L. S. Lockefeer functie in EEG Onverwacht verzoek raadsman Oorzaak Dekzeilen Vijf punten Leeg In juni braderie Koningin bezoekt Biesbosch en IVemeldinge Op de Terneuzense Enté 67, die gisteravond werd geopend, verzorgt Dagblad De Stem de algemene in formatie. De ANP-telex (links) trekt daarbü uiteraard de nodige be langstelling;. MONTREAL (AP) Koningin Julia na heeft de Canadezen een boek gege ven - dat 4,3 meter groot is - om de dankbaarheid tot uitdrukking te bren gen voor de hulp van Canada tijdens de tweede wereldoorlog. De Nederlandse dag op de Wereldten- toonsteling in Montreal blijkt de tot dus ver drukste der landendagen te zijn ge weest. Donderdag werd de vijfmiljoenste bezoeker genoteerd. De Expo is met twee dagen verlengd en zal nu tot 29 oktober duren. (ADVERTENTIE) oprichting van het Reinaerd- töspuut is eigenlijk meer een kwes tie van groei geweest. Je zou kun nen zeggen, dat onze groep tot stand gekomen in 1957. In het begin as het gewoon zo, dat een stelletje MMenten in Nijmegen regelmatig contact met elkaar had. Zij namen seen zin daaraan mee te doen", tenmeniging in Nijmegen en So- JtlPlRoland- Er heerst daar een en traditionele stijl en ze hadden geenzin daaraan met te doen", e heer Schellart is president van leLt' dat gisteren op zeer H??ïlllke wijze in de Reimerdstad ïierti tweede lustrum heeft ge- "11 ^ugere-jaarsstudenten"vertelt vorm^wilden een nieuwe oom ™!tact zoeleen, van om- om r elkaar buiten de studie Zón „gzaam maaT zeker 's er een tal ,,iJgr'!eid tussen een twintig- /irfpoH !ilEntende studenten. Öf- Hpt no. etdlsPuut niet opgericht, tiaar Im "llemaal heel spontaan. Mn ppI 1°P, van ty* dacht men er iismnn f naam te kiezen. Ons uit ml Jlaa< l natuurlijk wel deel heet nil 5tudentenvereniging. Die «taSSS? M- De vereniBing is 11.1. PuteZZJn jn ^schillende dis- Vil h'pifhp 1 er een van vormen. is zo het °h °n,s eigen liedDat Wereld g Ulk tn de studenten- 'IET ti ÜUlsZalwltn leden zi->n we naar die Vanl„°™.en- De nieuwe leden, fteb ik »r worden geïnstalleerd, nooit eerdli g?teld- Ik zelf ben nog kon me Z n Hulst Beureest. Ik ling van Pouwelyks een voorstel- itad er uZ ™en de Reinaerd- iacht ik lT*en- Aan een dorP eenkJLMT t0e,n ik hier eenmadl ie IndZl'Z derde dat idee in i(tn een grnnt Pn cud stadie< meer pijnlijk II I' Dat komt waar- mm door de stadswallen, de oude kerk en het stadhuis. Hulst is, dat heb ik nu wel begrepen, een stadje, dat nog duidelijk de sporen draagt van belangrijkheid in het verleden. En wat leuk is, je merkt dat Reinaerd hier nog leeft. Het is inderdaad de bakermat van het al oude dierenepos. Waarom Reinaerd ons zo boeit? Zijn non-conformisme. Dat heeft eigenlijk in hoofdzaak ge leid tot de oprichting van ons dis puut. We wilden breken met het conformisme van de studentenge- zelligheidsfeesten en de stijve en strakke gedragingen in het studen tenvmgg&Qg$^'. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Door deze tentoon stelling komt Terneuzen, Zeeuwsch- Vlaanderen en eigenlijk geheel Zeeland op een uitstekende manier in de publi citeit en dat kunnen we hier goed ge bruiken", aldus burgemeester J. C. Aschoff gisteravond by de opening van de „Enté 67", de middenstandstentoon stelling „Terneuien nieuwe stijl", die acht dagen lang in enkele grote tenten aan de Zuidlandstraat een beeld geeft van modern zaken doen in deze dyna mische Scbeldestad en bovendien amu sement biedt tot in de kleine uurtjes. „Een moderne expositie moet door verscheidenheid van demonstraties een beweeglijk en levendig beeld geven van wat er geboden wordt en dat gebeurt hier ook", aldus de burgemeester, die het geen geringe verdienste vond, dat de tentoonstelling ook zo duidelijk in speelt (vooral waarschijnlijk het amuse mentsgedeelte) op de jeugd en op het verenigingsleven. „Hier wordt een stuk je opbouw van Terneuzen gerealiseerd", zei hij. De voorzitter van de afdeling Nieuw- Terneuzen van het handelscentrum, de heer J. den Toonder, kon zich terecht verheugd tonen over de massale be langstelling bij de opening van wat hij noemde „de grootste middenstandsten toonstelling die tot nu toe in Terneuzen is gehouden". Die belangstelling was er niet alleen van de zijde van burgemees ter, wethouders en gemeenteraad, en niet alleen van de Terneuzenaren zelf. Ook uit omliggende gémeenten en zelfs van uit Vlaanderen waren er belangstellen de vertegenwoordigers. Burgemeester Aschoff hees de Ter neuzense leeuwenvlag, waarna padvin ders vlaggen van alle 's heren landen hesen rond de tentoonstellingsruimte. HCT-voorzitter J. Tazelaar sprak daar na de wens uit, dat de nauwe samen werking van de afdeling Nieuw-Terneu- zen van het HCT blijvend zou zyn en een stimulans zou betekenen voor een nieuwe aanpak van Terneuzense plan ning op velerlei gebied. Hij dacht daarbij in concreto aan de festiviteiten die straks (over een of twee jaar) de opening van de nieuwe haven en sluiswerken met zich mee zal bren gen. „Ruim voor die tijd zullen we el kaar gevonden moeten hebben om hier van iets groots te maken", zei hij. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de vorsten huizen van Nederland en België bij deze openingsplechtigheid tegenwoordig zijn, waardpor pers, radio en televisie extra-aandacht aan Terneuzen zullen besteden. Hy stelde burgemeester Aschoff voor, als burgemeester in september de ver tegenwoordigers van alle organisaties bijeen te roepen om in een eerste be spreking deze manifestatië-samenwer- king van de grond te laten komen. Aan het eind van zijn toespraak bracht de heer Tazelaar een dronk uit op de organisators van de expositie, tegenover wie hij eerder in zijn speech („met een collegiale schouderklop") zijn grote waardering had uitgesproken. De openingsplechtigheid werd uit gezonden over de VARA-radio, die de zelfde avond ruime aandacht besteedde aan toeristisch Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de Enté speelde intussen het orkest van Rey Jacky met zang van Jenny Du- rand en werd later op de avond „de strijd om duizend gulden" gestreden o.l.v. Nand Baert tussen de vereniging ©ud-Terneuzen en de r>nittïo-cnortver- (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Het Oosterschelde- congres in Zierikzee heeft mij er niet van overtuigd dat de Ooster- schelde dicht moet en dat hij ook dicht gaat. Het typische is dat de prominenten van de Zeeuwse vis serij na het congres gezegd heb ben: en nu moeten we zéker door gaan want de zaak is nog lang niet verloren. De strijdbijl wordt dus nog niet neergelegd. We zijn er juist op aan het zinnen wat we nu verder kunnen doen. In mijn hoofd zit de gedachte aan een nieuw Oosterscheldecongres, een congres van Zevibel, waarop de honderd vragen beantwoord zou den moeten worden, die in Zie rikzee zijn blijven liggen". Dit is het standpunt van de heer A. L. S. Locketeer te Hulst, voorzitter van de vereniging voor Zeeuwse visserij- belangen. Hij is pas 68 geworden maar hij heeft nog niets van. zijn strijdbare natuur verloren- Hij blijft fit door een bezig bestaan (zijn vrouw: „Hij is nog meer van huis dan in de tijd dat hij burgemeester was") en door de wande lingen, die hij dagelijks in. en in de di recte omgeving van Hulst maakt. Tegenover het onverwoestbaar opti misme van de heer Lockef eer stellen wij de volgende vraag: „Ir. P. Sante- ma, (hoofdingenieur van de rijkswater staat in de afdeling waterhuishouding, aanpassingswerken en inrichting Del- tameren van de Deltadienst), heeft tij dens het congres letterlijk gezegd: de afsluiting van de Oosterschelde is een onherroepelijk uitgangspunt; er is geen weg terug; ik heb de opdracht om dit ambtshalve te stellen. Dit standpunt bleek tijdens het congres door de gro te meerderheid van de deskundigen krachtig te worden gesteund. In poli tieke kringen is het idee om de Oos terschelde open te laten tot nu toe niet aangeslagen. Er is nog maar nauwelijks tijd om hierin verandering te brengen aangezien de bouw van de dam voor de deur staat. Is het tegen deze achter grond nog wel reëel om te twijfelen aan de afsluiting van de Oosterschel de als onderdeel van het Deltaplan?" De heer Lockef eer: „De toe-komst zal moeten uitmaken of wij voor een ir reële zaait vechten. Ik zie het niet als irreëel. Ik weet dat verschillende po litici hetzelfde onvoldane gevoel heb ben als ik- Maar zij voelen zich on- machtig om tegen rijkswaterstaat iets in te brengen. L'etat, c'est rijkswater staat. Er is geen gelijkwaardige partij, die tegenóver rijkswaterstaat staiat. Ik ben er ook in het geheel niet van overtuigd dat de uitspraken van rijks- watrstaat per se het laatste woord zul len zijn. Ook in rijkswterstaat zelf zijn de meningen vandeeld. De nadelen, die aan afsluiting van de Oosterschelde vastzitten, zijn nog volop an studie. Het is alleen jam mer dait er zo weinig van naar buiten komt. Goed, bij Schelphoek wordt al een werkhaven voor de afsluiting ge maakt. Maar zolang men niet in waar heid en werkelijkheid met de bouw van de darp. begint, zolang ons de heel niet werkelijk wordt dichtgeknepen, gaan we dóór. Wat wil men. Ik ben toch voorzitter van de visserij. Ik kan een voudig niet anders. Zeker niet wan neer ik merk dat men zo gemakkelijk over de belangen van de Zeeuwse vis serij heen stapt." Wat had de heer Lockefeer eigenlijk van het congres in Zierikzee ver wacht? „Ik wist dat het congres allerminst de steen der wijzen zou vinden. Ik was gewoon blij met het congres. Het is belangrijk dat er op deze manier over bet onderwerp gesproken is. Bo vendien is gebleken dat Zevibel met zijno pvattingen niet alleen staat. Dat wil overigens niet zéggen dait ik na afloop tevreden was oyer het congres. Bij de inlieders bijvoorbeeld heb ak een belangrijke categorei gemist: de bio logen en dan vooral de hydrobi'olo- gen". Vraag onzerzijds: „Had drs. Drink- waard, zelf hydrobioloog en een van de organisatoren van het congres, daar aan dan niet iets kunnen doen?" „Nee. De voorbereiding van het con gres is van het begin af aan zo geweest dat niemand er aanstoot aan zou kunnen nemen. Waterstaat niet en G.S. niet. Het congres moest zoveel mogelijk op de vlakte blijven. Drinkwaard heeft wel degelijk de pas moeten markeren. Ik geloof stellig dat rijkswaterstaat en G.S. wensen heben geuit waarmee reke ning gehouden moest worden. Het con gres is bepaald in een keurslijf gedron gen. Los daarvan bood het congres weinig ruimte voor werkelijke discus sie. Er zijn zes inleidingen gehouden waarvan ik die van San tem a en Ver burg het meest verwaand en apodictisch heb gevonden. Na die inleidingen wa ren er pakweg 100 vragen, maar de be handeling er van is een farce gewor den. Van mijn eigen vragen bijvoor beeld is helemaal niets terecht geko men. De discussie was een volkomen on gelijke strijd. Het. forum met de micro foons in de hand kon de stemmen uit d;e zaal gemakkelijk overtroeven. I'k heb m'n mond maar liever gehouden. Ik was niet gekomen om vanuit de zaai iets te roepen". Wat voor vragen had de Zevibel-voor zitter? „Ik heb gevraagd of het nliet in alle opzichten beter is om een verhoging van de dijken langs de Oosterschelde te stellen boven het leggen van een dam. Ik heb ook naar de kosten van deze twee projecten gevraagd. Verhoging van de bestaande dijken zal, ongeveer 400 tot 500 miljoen gulden kosten. Men denkt voor ongeveer 500 miljoen gulden een dam te kunnen leggen maar vol gens mij gaat dat 1,2 miljard kosten". dg hger Doekefeer Oftn dc verschillende belangrijke argumenten, die vóór de afsluiting naar voren zijn gebracht? „Er zijn destijds vier redenen voor de afsluiting van de Oostersohalde ge- weest: de veiligheid als voornaamste re den, de zoetwatervoorziening, de recre atie en de ontsluiting. Dat was een macht van argumenten, diie toen juist leken maar die sindsdien aanmerke lijk zijn afgezwakt. Neem de recreatie. Een open Oosterschelde is voor de re creatie veel aantrekkelijker dan een afgesloten Oosterschelde. Zoals die plas daar nu ligt: dat is uniek in West-Eu ropa. Als ze hem dicht maken dan is de aardigheid er af. Over het argument van de ontsluiting hoeven we ook met lang te praten sinds we de Zeeland- brug hebben. Dan de zoetwatervoorzie ning. Die is natuurlijk belangrijk, maar daar hoef je niet per se een zeearm voor af te sluiten-. Krijgen we in Ter neuzen geen zoetwaterfabrii ver heeft in Zierikzee in c? Ir. Cor- rband met de zoetwatervoorziening gezegd dat af sluiting voor de landbouw niet noodza kelijk is. Wél voor die tuinbouw wanneer die zich uitbreidt. Als ik het dus goed it de uitbreiding van. de zekere zin boven de be- ij gesteld. Verburg heeft _i van de zoetwatervoor ziening vanuit de afgesloten Oosterschel de 500 miljoen gulden berekend. Wat gooit men weg? De visserij. De visserij in de OosterschéLde en de Greveliingen heeft een verkoopwaarde van 25 mil joen gulden per jaar. Wanneer je dat verkapdftaliseert kom je ook aan 500 miljoen. En dan heb ik mijn prognoses over de verkoopwaarde nog aan de lage kant gehouden en geen rekening ge houden met de schade die de afslui ting van de Oosterschelde aan de kust visserij zal toebrengen". „En dan tenslotte de veiligheid. Dat is het belangrijkste punt. Natuurlijk. Maar volgens mij heeft men de dam van het begin af te veel gezien als de enig aceptabele mogelijkheid voor het verzekeren van de veiligheid. Ei* is bij de belanghebbenden stelselmatig een damimencomptex ingeprent. Net of er maar één middel is. Uit het congres is echter niet gebleken dat er geen andere mogelijkheden zouden zijn. Ei- is alleen door ir. Santema vastgesteld dat de dam een onverbreekbaar geheel van het Deltaplan is. Het zou in dit stadium niet meer mogelijk zijn de dam uit het plan te verwij deren. Kijk, en dat is me nou niet duidelijk. Ik heb het gevoel dat het oog nog anders kan. Maar rijkswaterstaat zegt van niet en daar kun je in dit land nu eenmaal niet tegen op". (Van een onzér verslaggevers) ARNEMUIDEN De heer A. L. S. Lockefeer te Hulst, oud-lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland en oud burgemeester van de gemeente Hulst, heeft een functie verkregen in de Eu ropese Economische Gemeenschap^ (E. E.G.), als lid van het „Comité Géné- ral de la Coopération Agricole". (Co- geca), waarvan het secretariaat ge vestigd is in Parijs. Hij zal in dit co mité zitting hebben namens Nederland. HULST Het is ongetwijfeld een zeldzame gebeurtenis wanneer in dit tijdsgewricht waarin meer dan ooit de jongere generaties zich scherp te gen de oudere afzetten. Zo duidelijke bloedverwanten als een vader en een zoon als kunstenaar gezamenlijk ma nifesteren. Maar het kan en het is dunkt ons een verheugend teken. Hugo Metsers en zijn zoon Guido ex poseren hun werk in het Hulster raadhuis met een natuurlijke van zelfsprekendheid. Beiden blijven daarbij zichzelf voor al wat hun uitdrukkingsvormen be treft, want de geest van bewondering en tegelijkertijd humor en ironie ten opzichte van de levende mens hebben beiden met elkaar gemeen. Het goed- Vlaamse element is in beider werk aanwezig, primordiaal reeds als een felle creatieve drang. Om enige distan tie te scheppen tot zijn vader, die uit sluitend schilder is en om tevens de expositie als geheel een levendiger ka rakter te geven, exposeerde Guido Metsers ditmaal een aantal produk- ten van zijn beeldhouwkunstige acti viteit van de laatste jaren .Daaronder een geestige en goed in zandsteen ge hakte Vos Reinaerde, waarmee hij zich knap van een opdracht kweet. Vrij er en persoonlijker toont hij zich in het eveneens zandstenen Space Face, maar vooral in de even sierlijke als geestige beeldjes Patatje en Jolie Ma dame, laten zich duidelijk de grote mo gelijkheden iaflezen die voor Guido Met sers als beeldhouwer openliggen. Die komen overigens ook naar voren uit de beide ontwerpen van een Krijger- beeld op het Ravelijn te Hulst, waar bij wij de hoop uitspreken ,dat de beeld houwer bij de uiteindelijke uitvoering alle vrijheid krijgt of neemt om in dit beeld alle schijn van heroïsme te ver mijden en op de hem eigen wijze het zielige, mensonwaardige van alle krijg en krijgers scherp tot uitdrukking te brengen. Eerst dan krijgt een derge lijk beeld een diepe en indrukwekken de functie te vervullen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op verzoek van de raadsman, mr. H- Dolk, is de zaak van de Vlissingse algemeen procuratiehouder C. O. (48) wederom terugverwezen naar de rechter-commisaris. Aanleding hiertoe was het feit dat de verdediger eerst nog een deskundige op het gebied van brandbeveiliging wenste te horen. Na beraad achter gesloten deuren werd het verzoek door de meervoudige straf kamer onder voorzitterschap van mr. P. van Empel, ingewilligd. De president voegde er echter wel wel aan toe, dat bij de handelwijze van de verdediging „onplezierig" vond. O., stond terecht omdat hij in enkele in aanbouw zijnde loodsen van het be drijf, waarvan hij procuratiehouder is, niet zou hebben gezorgd voor voldoende veiligheidsmaatregelen tegen brand. Het ontbreken van blusmateriaal is er een van de ^oorzaken van, dat vorig jaar 20 mei een van de loodsen op het Vlissingse haventerrein uitbrandde. nog bemoeilijkt door het feit dat de politie nog tijdens het karwei begon met het verhoren van mensen. Hier over werd destijds door de bedrijfs directeur hevig geprotesteerd bij de commissaris van politie. In de loods, waarop nog een ge deelte van de dakconstructie moest worden aangebracht, waren zeer brand bare materialen, afkomstig van de Benares opgeslagen. Bij wijze vam be veiliging waren de goederen afgedekt met (overigenis met brandvrije) dek zeilen. Dat gaf al op 9 mei van het vorig jaar aanleiding tot moeilijkhe den toen een van de lassers, die bezig was met het aanbrengen van de dak constructie, een begin van brand ont dekte in een dekzeil. Dooir snel optreden kon toen erger worden voorkomen. Elf diagen later was het raak: de 28-jarige lasser J. Honings zag enkele meters lager een dekzeil in lichterlaaei staan- Met een schreeuw waarschuwde hij zijn collega's en zo snel hij kon repte hij zich naar buiten om op zoek te gaan waar blusmidde len. Het onderzoek heeft zich tijdens de zitting in hoofdzaak geconcentreerd op de vraag of de brand was ontstaan door vonken, afkomstig van de apparatuur, waarmee de lassers aan het werk wa ren, of door zelfontbranding van het opgeslagen materiaal. Voor de laatste mogelijkheid pleitten zowel de verkla ring van de heer O. („Zoiets is bij stuklading altijd mogelijk"), als die van getuige Honings. „Ik zag de brand achter me", zei hij. „Het lijkt me on waarschijnlijk dat de brand is ontstaan door vonken van mijn apparatuur, ook al omdat er op die dag een sterke wind stond. Ik had die wind in de rug". Die waren in de loods niet te vinden. De emmer die volgens afspraak op een bepaald punt in de loods stond, was om nog steeds niet opgehelderde rede nen leeg. De lasser had enkele mi nuten nodig om, voorzien van een blus- apparaat, weer bij de vuurhaard te ko men. Het was al te laèt: zelfs de be drijfsbrandweer was, later geassisteerd door de brandweer van Vlissingen, niet in staat het vuur te bedwingen. Bovendien" werden de blussingswefki- zaamhèden zo vtóLwcte de heer O., De officier van justitie, mr. T- Le- bret, bad nogal wat aan te merken. Hij noemde vijf punten: de afwezig heid van brandvrije afdekking, het ontbreken van blusapparatuur, het niet aangesloten zijn van waterslangen (hoewel er in de loods diverse aan- sluitpunten waren), het leeg zijn van de emmer, en de naar zijn mening veel te grote afstand van de loods naar de dichtstbijzijnde brandblusapparatuur (ongeveer 100 meter). „Er zijn dus te weinig voorzorgs maatregelen getroffen", concludeerde hij. „Daarvoor is de algemeen procura tiehouder de eerste verantwoordelijke". Hij eiste een boete van f 400,sub sidiair 40 dagen hechtenis- Eerst hierna kwam de raadsman met Hugo Metsers: Clown (olieverf). Elf beeldhouwwerken van merendeels bescheiden formaat stelde de zoon te genover eenenveertig schilderijen van zijn vader Hugo Metsers. Deze laat ste zijn de vruchten van een picturale inspiratie die na een onderbreking van jaren op oudere leeftijd en daarom des te abondanter op gang is gekomen. Vergeleken bij werk op enkele vroe gere exposities is Hugo Metsers er thans weer helemaal „in", naar de geest en naar de techniek en heeft hij thans een eigen signatuur gevonden, die voor al in het abstraherende, men zou soms zeggen, japaniserenide werk het over tuigendst tolt uitdrukking komt. Doe ken als Pauweveren, Blauwe explosie, Versteende vegetatie, om er slechts en kele te noemen, zijn daar fraaie voor beelden van. Maar -even goed als in vervloeiende poëtische kleurvlakken weet Metsers zich in een meer door- tekende, of zelfs zeer doorlekende, bij na fel-expressionistisch aandoende vor mentaal te uiten en dan ontstaan zo geslaagde doeken als Clown of Dier of De Ziener waarvan een magische werking uitgaat. De boeiende en sy'mpathieke tentoonstelling van va der en zoon Metsers blijft te bezichti gen tot 23 mei a.s. I WILLEM ENZINCF (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 7, 8, 9 en 10 juni organiseren vijftig winkeliers van Noordstraat en direct aangrenzende zijstraten in Terneuzen, een braderie, waarbij de landen van de wereld op alle mogelijke manieren zullen worden uitgebeeld. Het slagwoord van de bra derie: „Terneuzen trefpunt van de we- reldi'. De afdeling Noordstraat van het han delscentrum organiseert dit festijn, waarbij zo'n 140 Terneuzense winke liers en hun personeelsleden vier da gen lang zullen rondlopen in de kle derdracht van het land, dat in en 'voor hun zaak wordt uitgebeeld. Het on derwerp wordt nog eens geaccentueerd door twee wereldbollen, die een door snee hebben van drie meter. Het amusementsprogramma belooft nog weer kleurrijker en gevarieerder te zijn dan vorig jaar. Onder meer zullen goochelaars, muzikale clowns en acrobaten optreden, maar er is ook poppenkast en er zal een boerenkapel en draaiorgel zijn. De harmonie Ter neuzen en het tamboer- en pijperkorps Irene zullen hun medewerking verle nen. Het slotconcert wordt verzorgd door c»e bekende harmonie Zaamslag, In de Nooi'dstraat zelf zorgt de ge luidinstallatie voor de nodige achter grondmuziek. Het pleintje bij de oude molen wordt omgebouwd in „Montmar- tre" met een onvervalst Frans terras en natuurlijk ook een kunstmarkt met de nodige aankleding. Gelijktijdig met de braderie vallen enkele andere eve nementen, die in het feest worden in gebouwd. De vereniging Oud-Temeuzen houdt een tentoonstelling en Porgy en Eess viert het tien-jarig jubileum. Op maandag 5 juni zal een reclame karavaan door een deel van Zeeuwsch- Vlaanderen trekken om de nodige pu bliciteit aan deze braderie te geven. DEN HAAG (ANP) De koningin heeft het voornemen op vrijdag 2 juni a.s. met de ,,Piet Hein" een bezoek te brengen aan De Biesbosch. Dit be zoek houdt verband met de verande ringen die dit gebied als gevolg van de Deltawerken zal ondergaan. In aansluiting hierop zal de koningin op zaterdag 3 juni een bezoek bren gen aan Wemeldinge dat voornamelijk in het kader van haar belanstelling voor de binnenvaart zal staan. Tijdens haar bezoek zal de koningin o.a. het nieuwe internaat voor schippersldnde- ren bezichtigen. RENKTJM Bij een brand gister middag in de polyether-afdeling van de N.V. Rubberfabrieken Hevea in Hevea dorp is voor meer dan 2 miljoen guide»' schade aangericht. De gehele afdelim HIJ)#} opnieuw worden gebouwd.

de Stem | 1967 | | pagina 3