Bezorgde conclusie van dagelijks bestuur WAARDERING VAN 'T RIJK VOOR HET VEERSE MEER NEEMT AF a ZentrA Mini-festival met muziek op straat Grootscheepse controle op perevuur in Zeeuwse boomgaarden 'tls zacht en rood en zoet... denherdenkin2 te Kapelle Door stroom gedood P. 1 Baert VOLLEDIG GASFORNUIS Operatie olievlek in Z.-Holland OP TERNEUZENSE BRADERIE Ruimte voor de Jeugd'5 VAN EIND MEI TOT EN MET OKTOBER A.S. sfeervol wonen fieu beltoon ka mersl I.V. „Het Zuiden" Roosendaal HOOGWATER^ Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek ap pag. 3 en 5 oude... ol jonge... klare is toclt maar je ware! J Fabriek Schelde- International viert 75-jarig bestaan Geldgebrek noopte Duitse jongeman tot joy-riding JOJBlgJUJIL RAPPORT JAARVERSLAG STRUCTUUR WATERSKIëN JACHTHAVENS Te Middelburg Aaaaaardbeien...! Mmmm! Nual? 3 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 MEI 1967 3 (Van onze correspondent) PELLE. Een groot aantal N-, I Franse en Belgische auwf'l :al aanwezig zijn bij de Zl1'I ■nking zaterdagmiddag op si Franse militaire begraafnlaXe5'l Lie. Ook het publiek kan de »i d bijwonen als het voor hal» I' begraafplaats aanwezig h de begraafplaats zal de er™, II betrokken door een eredrt> I ,_m het korps Mariniers uit I m. Koraalmu ziek zal worde» door de Marinierskapel, 1 1 personen. Tot de ïanwezig zullen zijn behor™ li =e ambassadeur in ons lans ?l P. C. Siraud, de commissaris 'I oningin in Zeeland, mr j Va| ien, generaal Luyk van het k"'! niers. namens de koningin kni ,1 ;nfcrugge. namens het binnenlandse zaken mr. Van Tv'I afloop van de plechtigheid „n ?l rafplaats heeft een défilé „I ,'l het gemeentehuis in Kapelle onder meer een motorescorte il temen. Vervolgens is er Mn ,1 st van de genodigden in derS! van Kapelle. (ADVERTENTIE) I SPRINGPLANK iar een n de in EUBELFABRIEK (L. BROOS n.v]| W HAVENDIJK 1 chter de gashouders) si. 01650-5034 eopend: iedere werkdag van 8 tot 18 uur. 's zaterdags van 8.30 tot 17 uur, tvering via de handel. □rgen, zaterdag 20 mei, Hansweertl l, Terneuzen 11.44 Vlissiii-I 11.13 en 23.39 Wemeldinge: ►ELBURG 20 uur 077 in operatie Bk ry 18 jaar tro 19.30 uur masker van Zorro 14 jaar tiatuur Walcheren: Geopend van9-| aur. fpunt 1417 en 1921 uur Tentoon-j ling Ruimte voor de jeugd" 1EUZEN erie j. 34: 1417 uur werp-tentoonstelling tENISSE neentehuis Koudekerke 19.30 uur dsvergadering 5INGEN ambra 20 uur irten op tafel 14 jaai 5 nd 20 uur trten op tafel 14 jaar )ELBURG 7 20 uur 077 in operatie Bic ry 18 jaar ctro 19 en 21.15 uur masker van Zorro 14 jaar tiatuur Walcheren: Geopend van ^punt: 14—17 en 19—21 uur Es: „Ruimte voor de jeugd" IEUZEN erie j. 34: 14—17 uur itoonstelling Wegwerp ;t scoopgebouw 20 uur ndt Parijs? 14 jaar lyns restaurant 13 uur DistrictSKam inschappen hoofdklasse bandstoien. ÏOLE „De Kraai" 15 uur erschieting trum 20 uur De man van Rlo 14 i Landbouw 10 uur Jaarvergad v. Zeeuwse dambond nd 19 uur rten op tafel 14 jaar ïur Paris Secret 18 jaar 5INGEN ambra 19 uur rten op tafel 14 jaar ïur Callgirls van Kopenhagen ajUlHH „Nou..., het za1 eelt nis Pond, toen ze na n pet d1 rap beklommen. Mj^JfVrerbarê? p opende de graaf Yfk in d« later wierpen ze een b Zien ven van het koninklijk pai«a{ je- aliehekken?" vroeg de f he« TERNEUZEN (ANP) Aan boord van de Noorse kustvaarder „Dux" is een 45-jarige Spaanse opvarende om het leven gekomen toen hp bij het schoonmaken van een ruim donr stroom uit een looplamp werd getrof fen. Het schip, onderweg van Gent naar frankrijk lag bij de sluizen van Ter- neuzen toen het ongeval zich voor deed. (ADVERTENTIE) r kleine glaasjes, groot genoegen (Van een onzer verslaggevers) GOES De gymnastiekwerktuigen- fabrick Schelde Internationaal in Goes viert op vrijdag 26 mei het 75-jarig be staan. Deze verjaardag wordt een in ternationaal feest. Ook de dochteron dernemingen van de fabriek in België en Frankrijk vieren dit jubileum. Vooraanstaande buitenlandse deskun digen op gymnastiek-geb ied zullen op de 26ste in Goes te gast zijn. 's Morgens om elf uur zal het gezelschap genodig den in hotel „De Korenbeurs" bij el kaar komen. De heer Arthur Gander te Chiasso, president van de Fédération Internationale de Gymnastique (F.I.G.) zal spreken over de deelname van de F.I.G. aan de Olympische Spelen die volgend jaar in Mexico worden gehou denden. Op het programma staalt ver der een lunch. Wereldkampioen-goo chelaar Fred Kaps zal de gasten tijdens de lunch zijn bijzondere programma voorschotelen. Verder zal er gelegenheid zijn om in het hotel een kleine expositie van gym- nastiekitoestellen te zien. He:1, tweede deel 7an het programma besitaat uit een personeelsfeest. Als buienlandse gasten hoopt men verder te kunnen begroeten de secre taris-generaal bij het ministerie van nationale opvoeding en cultuur in Bel gië, de heer Armand Lams, de voor zitter van het Belgisch Olympisch Co mité majoor Mallet en de vice-voorzit- ter, de heer Blitz, de heer De Meestere, professor aan het Hoger Instituut voor Lichamelijke opvoeding aan de Rijks universiteit van Gent, de heer Bouvyer secretaris-generaal van Union Générale Sportive de 1' Enseignement Libre in Parijs en de heer Cettour, inspecteur van het Secretariaat de l'Btat de la Jeunesse et aux Sports. „TOEN ik hier pas op de Terneuzense politieadministratie zat kregen we op een dag een knipsel toegestuurd net een foto van het politiekorps anno 1927. Hé. dacht ik, wie waren dat eigenlijk? Ik ben dat gaan na zoeken en kwam hoe langer hoq verder terug. Bij de beroemde eer ste korpschef Kees Klaasen. Dat was iS8G. De Franse tijd en in het ge wen voor 1600, bij Terneuzense i.dienaren van de justitie". DE heer P. J. Baert is aan het woord, secretaris en een van de oprichters van de nu hij na vijf jaar oude ver eniging Oud-Terneuzendie bij ge legenheid van de Terneuzense bra derie een tentoonstelling gaat or ganiseren in La Belle Vue. De ten toonstelling, waarover we vorige week schreven, geeft een drietal grepen uit de fyistorie van Terneu- fn. Maar uiteindelijk begon het al lemaal met dat knipsel uit een krant van 1927. 'VAN de archiefstukken over de po- htie heb ik een gestencild boekje üemaakt, maar tijdens dat speur werk kreeg ik ook nog wat oude Vrentbriefkaarten in handen. Dat wekte m'n interesse voor de gehele Qeselüedenis van TerneuzenEn toen ik op een dag de heer Klaassen apotheker, op een postzegelten- oonstelling ontmoette, was hij het, jhe ineens met het idee kwam: ive loesten een vereniging kunnen ichten van mensen die dergelijke ""de dingen verzamelen." ■WET voorzitter Joh an de Vries zijn e nu al van vijftien leden uitge- 9 oeid tot een vereniging met op de *op of 592 leden. Ik noem expres hï TV 6 ^r}es' alleen omdat nr!b j Richters behoort, maar omdat we in hem de best denk- hpin V0?r?}Fer hebben gevonden. De heeft g voor oud-Terneuzen £ejt °ns eigenlijk enorm verrast, het m "j stimulansen is ook wel AvrtÜ r- we uitseven. Tot in oud'r en Amer'ka toe zijn er stuürd™rijgen"en' toege' "Tefil ee7nma"d gestart waren, en we: het is natuurlijk 'niet voldoende om zo maar in het wilde weg te verzamelen. Daarom begon nen we met een bepaald project, een hoerenkamer. Inmiddels hebben we al van alles. Veel spullen ook die bij de kauaalwerken zijn opgegra ven, foto's ook en schilderijen en enkele bustes van oude Terneuze- naren, boetseerwerk van Theofiel Bauwens, ook al een vroegere Ter- neuzenaar." NATUURLIJK zouden toe graag een museum willen hebben, maar dat zou onze vereniging nooit kunnen bekostigen. Zoiets is meer werk voor de overheid en ik heb er alle fiducie in, dat die er hun uiterste best voor zullen doen, want men is er Rijzon' der bij geïnteresseerd. Maar voor lopig doen toe het ma ar met zo nu en dan een tentoonstelling. Ik ge loof vast dat er veel belangstelling voor zal zijn." MIDDELBURG „De toeslag, die we voor de D-trein moesten betalen, daar begon het mee". Het einde was op 23 april jongstleden, dat de 22-jarige ma chinist H. K. V. uit het Duitse Dortmund bij zijn aanhouding twee processen-ver baal ontving: een voor een poging tot diefstal van een auto en een voor een poging tot joy-riding met deze auto. V. was, na een hevige ruzie thuis, waarbij zijn vader hem de deur had ge wezen, met een vriend op de trein ge stapt voor een trip naar Nederland. Hij dacht aan de ruim 100 gulden, die hij bij zich had, voldoende te hebben om er enkele dagen van te kunnen rondko men. Maar in Duitsland begon het al: de D-trein-toeslag was zo hoog, dat van het kapitaaltje al direct vrijwel niets meer overbleef. Desondanks reisden de twee jonge Duitsers door naar Vlissin- gen. Daar zat V. al snel tot over zijn oren in de geldzorgen. Nadat hij een paar da gen wat doelloos door Middelburg en Vlissingen had rondgezworven, probeer de hij tot tweemaal toe een auto te ste len. De eerste keer mislukte. Toen het de tweede keer beter ging, strandde hij vanwege een volkomen in de soep ge draaide motor al na een goede 100 km. Het feit, dat de Duitser niet van plan was de auto te houden (hij wilde hem bij de grens achterlaten) was voor mr. Roscam Abbing in zijn requisitoir nog geen aanleiding het eerste punt van de tenlastelegging (poging tot diefstal) te laten vallen. Hij eiste 6 weken gevange nisstraf met aftrek. De Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, von niste conform. (ADVERTENTIE) Volledig tot - en - met! 4 grote bran ders en rechaudbrander, tevens cen trale aansteek! Een reuze-oven, met glazen ovendeur, met direct aflees bare temperatuurmeter. Met veilig heidsknoppen, met een grote lade, met thermostaatla, Pelgrim brengt een gasfornuis dat werkelijk VOL LEDIG is en... een prachtig model, 2-zijdig geëmailleerd, dus nimmer roest! Nu kopen, dan hebt U er direct plezier van! Jc Vraagt gratis folders bij: Pelgrim N.V. - Gaanderen. BASIL DYMOND, een journalist van de in Johannesburg verschijnende „Sunday Times", is gisteren tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld wegens pu- blikatie van een serie artikelen over neo-nazistische organisaties in het land. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Het dagelijks bestuur van het Veerse Meer heeft het al gemeen bestuur voorgesteld stel ling te nemen tegen de regionale betekenis die in de Tweede Nota over de Ruimtelijke Ordening en vooral in de „Ruimtelijke Struc tuurschets van Nederland om streeks 2000" aan het Veerse Meer wordt toegekend. Een en ander zal o.m. tot gevolg hebben dat het rijkssubsidiebeleid ten opzichte van het Veerse Meer gebaseerd zal worden op de 50%-regeling. „Het behoeft geen betoog", aldus het dagelijks bestuur van het Veerse Meer, „dat een dergelijk beleid de verdere ontwikkeling van het gebied ten enemalen onmogelijk zou maken". Een doorkijkje op het Veerse Meer Het dagelijks bestuur komt tot deze conclusie aan de hand van een rap port dat de technische adviescommis sie van het Veerse Meer over de Tweede Nota over de Ruimtelijke Or dening heeft opgesteld. Uit dit rap port blijkt dat in de opeenvolgende officiële geschriften van de rijksover heid sprake is van een afzwakking van de nationale betekenis, die oor spronkelijk aan het Veerse Meerge bied is toegekend. De huidige be stemming van het Veerse Meer (park- en watersportgebied van regi onale betekenis) vloeit volgens het dagelijks bestuur voort uit het ver keerd gekozen uitgangspunt dat het Veerse Meergebied op de eerste plaats geschikt is voor de dagrecrea tie. Mét de technische adviescommis sie is het dagelijks bestuur van oor deel dat aan het Veerse Meer primair een belangrijke taak op het gebied van de verblijfsrecreatie moet wor de toegekend. Het algemeen bestuur van het Veerse Meer zal deze kwestie be spreken tijdens zijn vergadering van woensdag 24 mei in het sociëteitsge bouw van de watersportvereniging te Wolphaartsdijk.'' Uit het jaarverslag van het Veerse Meer over 1966 blijkt dat de plan ning en de ontwikkeling van het Veerse Meer onverminderd afhanke lijk zijn van een rijkssubsidie van 100 procent voor de algemene voorzienin gen aan het recreatiegebied. De mi nister van onderwijs, recreatie en maatschappelijk werk wil echter nog steeds niet verder gaan dan een sub sidie van 75 procent. Hoewel het Veerse Meer dus vooral als een gebied voor verblijfsrecreatie wordt beschouwd ziet het dagelijks bestuur toch twee grote centra voor de dagrecreatie ontstaan: te weten de 135 ha grote Schotsman, een buiten dijkse plaat nabij de Veersegatdam, en een 35 ha groot buitendijks ter rein ten noord-oosten van de land- bouwhaven De Piet nabij Lewedorp. Het laatstbedoelde oevergebied is on langs ontsloten vanuit Lewedorp en Arnemuiden. Van de 2050 ha wateroppervlakte van het Veerse Meer is slechts onge veer 1500 ha geschikt voor watertoe risme. De technische adviescommissie bestudeert op welke wijze de bevaar baarheid het best kan worden verbe terd. Het beleid van rijkswaterstaat met betrekking tot het zandzuigen in het Veerse Meer is eveneens op bete re ontsluiting van de vaarwegen afge stemd. De technische adviescommissie werkt verder nog aan een structuurrapport voor het Veerse Meer. Bijdragen worden geleverd door de Provinciale Planologische Dienst en het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland. Het rapport zal, zo verwacht het jaarverslag, in de zomer van dit jaar verschijnen. Het jaarverslag vermeldt, dat de baan voor waterskiën, die bij de jachthaven Delta Marina te Kortgene was uitgezet, op last van de hoofd ingenieur-directeur van rijkswater staat in Zeeland, moest worden ge sloten. Volgens rijkswaterstaat zou de beroepsvaart hinder ondervinden van het waterskiën. In het jaarverslag wordt vervolgens een pluim uitgedeeld voor het optre den van de rijkspolitie te water op het Veerse Meer. „Het personeel van deze groep heeft de juiste instelling tot de watersporter en geniet van de ze zijde grote waardering", zo staat het er letterlijk. Het materiaal waar mee de rijkspolitie te water moet werken laat overigens te wensen over. Het laat zich aanzien dat bin nenkort met beter materiaal gevaren zal kunnen worden. Bij de A.N.W.B. is reeds verschil lende keren aangedrongen op een duidelijke bewegwijzering naar het Veerse Meer. Deze ontbreekt op het ogenblik volkomen. De A.N.W.B. wil echter eerst de resultaten afwachten van een proef met een bewegwijze ring naar het watersportgebied De Brielse Maas alvorens een besluit te nemen met betrekking tot het Veerse Meer. Het jaarverslag vermeldt dat het watersportseizoen 1967 met twee nieuwe jachthavens van start kan gaan. Het gaat om de jachthavens van Vrouwenpolder (228 ligplaatsen) en Kamperland (220 ligplaatsen). De aanleg van een zogenaamd ver pozingseiland bij de landbouwhaven De Piet is uitgesteld door het uitblij ven van de vereiste machtiging van het rijk. Het jaarverslag spreekt zich ten slotte uit voor de vaststelling van een provinciale woonschepenverordening teneinde het aantal woonschepen op het Veerse Meer te-kunnen beperken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben deze kwestie op het ogenblik in behandeling. (ADVERTENTIE) li-V - W HOR LOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT fi (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Vermoedelijk reeds vandaag zal in Den Haag de „operatie olievlek" worden gehouden, op initiatief van het Haagse gemeentebestuur in sa menwerking met enkele andere ge meenten, zoals Hoek van Holland, Mon ster en Wassenaar. Hiet doel van deze oefening is, het testen van de verbindingen tussen de talrijke instanties en de gemeentelijke diensten die bij een dreigend gevaar van een olievlek op zee voor die kust, binnen de kortst mogelijke tijd in actie moet komen. Het Haagse gemeentebestuur heeft tot deze oefening besloten, gezien de minder prettige ervaringen met de olie op de Engelse kusten en het feit dat onlangs op het strand van Hoek van Holland tot Scheveningen op diverse plaatsen zich olie heeft afgezet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Suriname en de Nederlandse Antillen zullen het mid delpunt vormen van het muziekfesti val in miniatuur, dat tijdens de Noordstraat-braderie in Terneuzen zal worden gehouden. Het wordt ge organiseerd door de heer Frank Kou- len vanwege het tienjarig bestaan van de jazzclub Porgy en Bess. Het festijn wordt geopend met een ten toonstelling op maandag 5 juni om drie uur van de Sticusa, de Stichting Culturele Samenwerking Suriname en Nederlandse Antillen. De heer Koulen vindt, dat het een sponltaan Siirinaams-Antilliaans feest moet wordien, waarbij iedereen onge- nodigd welkom zal zijn. De tentoon stelling, dlie zal worden ingericht in de nieuwe bovenzaal van Porgy en Bess, zal o.a. worden bijgewoond door de heer Ten Cate van de Sti cusa en worden geopend door de journalist J. Husken. De rest van het festival-programma ziet er als volgt uit: Dinsdagavond speelt in Porgy en Bess het Belgisch kwartet Jacq Sells („Modern, maar het swingt"). Woensdagmiddag 7 juni, op welke dag ook de braderie geopend zal worden, spelen Los Antilliainos op een podium in de Noordisitraat en af wisselend op een podium, in de Kers straat. Dit duurt van twee tot zes uur. 's Avonds treedt Nederlands „first lady of jazz" op, Rilfca Reys, met het trio Pirn Jacobs. Die avond treden ook Los Antillianos in Porgy en Bess op. Los Antillianos is ver bonden aan de Sticusa met de specia le opdracht, meer bekendheid te ge ven aan de authentieke Antilliaanse muziek. Donderdagmiddag 8 juni hetzelfde programma als woensdagmiddag. 's Avonds treedt het beatorkest Les Copins op. Het speelt beat in Franse stijl. Tevens zal de jonge Amsterdam se cabaretier en chandhonnier Rik- kert Zuiderveld zijn entree in Ter- neuzen maken. Vrijdagmiddag 9 juni wederom een buiten programma, nu met The Cari- bian Boys o.l.v. Robert Gordon, dat met uit olievaten vervaardigde instru menten muziek ten gehore brengt van west side story tot glaasje op. 's Avonds krijgen The Garitians ge zelschap van de Tilburgse South Jazz band o.l.v. Henk van Belkom. Zaterdag 10 juni begint het festijn al 's morgens om tien uur op het po dium in de Noordstraat (South Jazz- Lazy River Six). Om kwart voor elf komt overigens buiten Terneuzen de Original Dixieland Heebee Jazzband binnenvallen met „The old time mu sic" uit de twintiger jaren. Om elf uur gaat de Axelse brug open en dan vaart de roof Jazzband uit Gent Ter- neuzen binnen. Als de vier orkesten gegroepeerd woirdt een altreet-parade gehouden vanaf de Herengracht. Een street-pa rade is een typisch' gebeuren in de zuidelijke staten van Noord-Amerika. De „grand-marshall" loopt voorop om de maat aan te geven en vervolgens komen dan de bombardons, de trom bones, de saxofoons, de klarinetten, de kleine en de grote trommen, terwijl de trompetten de muzikale rij slui ten. En natuurlijk is het ook in Ter- neuzen de bedoeling, dat zich hier achter een spontane optocht formeert 's Middags van twee tot zes spe len op de straatpodta de Roof Jazz band, de Lazy River Six, de Heebees en de Caribian Boys. Deze vier or kesten spelen ook 's avonds beurte lings op het Porgy en Bess podium binnen. Omdat de organisatie van dit mini- festival, waarbij tien jaar Porgy en Bess-muziek in een weak wordt sa mengevat, financieel een zware last legt op de organisator, hoopt hij dat geïnteresseerden in dit festijn bereid zullen zijn er het hunne aan bij te dra gen. 55 MIDDELBURG Ir. M. de Vink, directeur van de Provinciale Planolo gische Dienst voor Zeeland, richtte in zyn openingswoord bij de tentoonstel ling „Ruimte voor de jeugd" in het Trefpunt te Middelburg een dringend appèl tot de gemeentebesturen en hun stedebouwkundige adviseurs om bij voorbaat ruimte voor kinderspeelplaat sen in de gemeentelijke bestemmings plannen te reserveren. „Ik weet dat dit nogal wat kosten vergt, maar als we wachten kon het wel eens te laat zijn, want de ruimte wordt steeds schaarser", aldus ir. M. de Vink. Hij was van mening dat, nu er vele mogelijkheden tot spel door stadsuitbreidingen verloren zijn ge gaan, op de ouderen de plicht rust de jeugd nieuwe mogelijkheden en midde len te geven. „Het gist en bruist van leven bij de jeugd van vandaag en ik wil hier graag uitspreken dat ik het volste vertrouwen heb in onze heden daagse jeugd", zo besloot hij zijn be- toog. De expositie, ingericht door de stich ting „Ruimte voor de jeugd" brengt door een aantal panelen met foto's en overzichten de behoefte aan vrijetijds- voorzieningen voor de jeugd naar vo ren en is ingericht in de nieuwe uit breiding van het Trefpunt, die door de jeugd met assistentie van vaklieden is opgeknapt. Bij de opening waren namens het ge meentebestuur aanwezig burgemees ter mr. J. Drijber en wethouder M. Wattel. Na de opening volgde de ver toning van de film „Werken aan de samenleving", waarin een aantal fa cetten van maatschappelijk opbouw werk worden belicht. De expositie in het kader van het tien-jarig bestaan van het Trefpunt en de viering van 750 jaar Middelburg is tot en met 25 mei geopend. (Van een onzer verslaggevers) GOES Volgende week zal, o;ider leiding van de planteziektenkundige dienst, een grootscheepse controle-actie in de Zeeuwse boomgaarden beginnen. De actie is er op gericht mogelijke nieu we gevallen van perevuur (de gevrees de ziekte, die vorig jaar vanuit Enge land naar Noord-Beveland is overge waaid) zo snel mogelijk te ontdekken. Tot nu toe heeft bet perevuur in Zee land nergens opnieuw de kop opgesto ken. De controle-actie zal tot en met ok tober worden voortgezet. Er zijn vier zones vastgesteld waarbin nen een min of meer intensieve contro le zal plaatsvinden. De eerste zone geldt voor een straal van 500 meter rondom de vorig jaar besmette bedrij ven in de gemeente Wissenkerke en Wolphaartsdijk. De boomgaarden in de ze sector zullen tot en met augustus eenmaal per week op perevuur worden onderzocht. In september en oktober zal in deze zone eens per veertien dagen worden gecontroleerd. De tweede zone beslaat de rest van Noord- en Zuid- Beveland, Walcheren, West-Zeeuwsch- e Tot nu toe zijn de Zeeuwse boomgaarden gevrijwaard gebleven van een hernieuwde perevuuraanval. Een maandenlange controle zal moe ten uitwijzen of deze toestand ook blijvend zal zijn. Vlaanderen en de kop van Schouwen- Duiveland. In dit gebied zal eenmaal in de twee maanden controle worden uitgeoefend in uitsluitend perebongerds. In de eerste zone zullen ook de appel bomen in de gaten worden gehouden. Zone 3 omvat de rest van Zeeuwsch- Vlaanderen en Sehouwen-Duiveland, Tholen, St.-Philipsland en de Zuidhol landse eilanden. In dit gebied geldt een verhoogde waakzaamheid. Hier zal dus geen georganiseerde controle in de boomgaarden plaatshebben. Zone 4 ten slotte beslaat de rest van Nederland. Daar geldt een beperkte waakzaamheid. De heer N. de Regt van de plante ziektenkundige dienst te Goes denkt on geveer twintig mensen voor het con- trolewerk nodig te hebben. De meesten van hen zullen zelf een klein fruitteelt- bedrijf hebben, ook zal een beroep wor den gedaan op leerlingen van de hoog ste klassen van middelbare of hogere landbouwscholen, ij zxijwg,nodig (ADVERTENTIE) Ja, ze zijn er. De eerste, de beste, volle zoete Hollandse aardbeien. Bij de groenteman.

de Stem | 1967 | | pagina 3