I Bezor WAi) Verwarmd zwembad voor St. Jansteen ll ijj Raad van Kapelle keurt nieuw bouw plan goed EVEN KIJKEN SMIDJE VERHOLEN Gewijzigd plan nog naar G.S. Eind mei wordt uitspraak verwacht Pony-springconcours werd groot succes Dagblad De Stem Voetbalevenement op 20 en 27 mei Wolphaartsdijk organiseert Kik-toernooi GOES Burgerlijke stand AXEL SAS VAN GENT Flannen voor een verwarmd bad WALCHEREN MIDDELBURG „Philatelica" „Het Duumpje" gaat vogelstand opmaken Vergoeding van zoutschade Dodenherdenki te Kapelle HOOGWATER Vandaag Morgen en de Knap - Mutator Garage KERCKHAERT Meer nieuws wt| stad en streek op pag. 3 en 51 sfeervol wonen meubeltoonkameif N.V. „Het Zuiden Roosendaal Door stro» gedood oude.., of song© klare is toch mas fe ware DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 MEI 196? (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De gemeenteraad van St.-Jansteen en de inspecteur van Onderwijs in Zeeland hebben een plan aanvaard voor de bouw van een instructiezwembad in de gemeente. Het ligt in de bedoeling het bad groter te maken dan een normaal instructiebad, omdat men ook de meer geoefende zwemmer in zijn vrije uren de gelegenheid wil geven te zwem men. Na het gunstige advies van de inspecteur van onderwijs is het plan voorgelegd aan een adviescommissie van de vereniging van Nederlandse Gemeenten. Men ging hier akkoord, maar adviseerde enige wijzigingen aan te brengen in de opzet. Dit met het oog op de verruiming van de bruik baarheid van de zwemaccommodatie. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur WÊÊÊÊÊÊÊBM "131 meubel: Hierbij werd gedacht aan het aan brengen van een verwarmingsinstallatie, zodat het bad ook op koudere dagen, met name in het voor- en naseizoen, gebruikt kan worden. St.-Jansteen zou hiermee een van de weinige plaatsen in Nederland zijn, die beschikken over een verwarmd openluchtzwembad. Het gemeentebestuur wil het realise ren van de aanvulling in het oorspron kelijke plan spelen via artikel 72 van de lager onderwijswet. Een principebe sluit hieromtrent is reeds goedgekeurd door de gemeenteraad. Wanneer de to tale uitvoeringskosten bekend zijn, zal de raad het plan opnieuw onder ogen krijgen. Als het definitieve plan door Gede puteerde Staten wordt goedgekeurd zal het zwembad worden aangelegd op het achterterrein van het verenigingsge bouw in de Wilhelminastraat. De bur gemeester zei te verwachten, dat het nieuwe plan, waarvoor een opdracht is gegeven aan de Heidemaatschappij, eind van deze maand nog binnen is. Het fi nancieringsplan zal nog in de gemeen teraad worden besproken. Het initiatief om ook in St.-Jansteen een zwembad te bouwen is ongeveer vijf jaar oud. In die tijd leefde er in Hulst een plan een zwembad aan te leggen. De gemeente besturen van Clinge en St.-Jansteen vroegen toen het gemeentebestuur van Hulst mee te mogen doen en het bad op een plaats te bouwen centraal voor de drie gemeenten. Het verzoek werd ongunstig ontvangen, omdat Hulst in zijn uitbreidingsplan reeds voorzien had in de bouw van een zwembad. Boven dien zou de bijdrage uit de infra-struc- tuurpot te gering worden als drie ge meenten hiervan zouden moeten profite ren. Het schoolbestuur (tevens kerkbe stuur) van St.-Jansteen heeft toen het gemeentebestuur gevraagd alsnog in ei gen gemeente een zwembad aan te leg gen, omdat het met name voor de eigen kinderen veel te bezwaarlijk is in Hulst te moeten gaan zwemmen. De raad moest toen wel zijn medewerking ver lenen. (Van onze correspondent) BIERVLIET. Onder grote be langstelling werden op het recreatie terrein van de Braakman in Biervliet wedstrijden in springen gehouden door de ruiters van de ponyclub uit Axel, Biervliet en Kloosterzande. Buiten me deding werd deelgenomen door enkele zeer jeugdige ruiters uit Hulst o.l.v. mevrouw Lockefeer. Het voltallige bestuur van het be- heerschap ,,De Braakman" gaf door zijn aanwezigheid van haar belangstelling voor dit sportieve gebeuren blijk. Ver der was aanwezig de voorzitter van de gewestelijke bond van de landelijke rijverenigingen, burgemeester Quarles van Ufford van 's-Gra venpol der. 's Morgens werd in de bossen bij de boerderij van de heer A van Toeve een oriëntatierit gehouden. Voor de berij ders van de Shetland pony's was de uitslag: 1. Joh. Scheele (0 fout) 10.29 min., Kleppertjes Axel; 2. L. Dees (0 fout), Kleppertjes Axel; 3. Theo Buijsse (0), Hlaringruiters Biervliet 4. A. den Hamer; 5 J. van Hoeve; 6. M. Remin- zen; 7. I. Nijssen; 8. M. Schilleman; 9. Q. Markus; 10. J. Scheele; 11. L. Mabe- sone. Bij de Forest-pony's was de uitslag: 1 Jan de Feijter, 1 fout, 8.24 min., Klep pertjes Axel; 2. H. Jacobs, Haringruiters Biervliet; 3. M. van Hoeve, Haringrui ters Biervliet; 4. J. den Doelder, Klep pertjes; 5. T. Scheele, Kleppertjes; 6. A. de Vos, Hon te ruiters Kloosterzande; 7. G. Fassaert, Honte miters; 8. A. Schilleman; 9. J. den Doelder; 10. F. Kalkman; 11. A. de Feijter; 12. L. Thijs; 13. C. den Hamer; 14. I. Esselbrugge; 15. P. de Rijk; 16. J. van Wezemael; 17. F. de Doelder. Enkele grote paarden van de vereni ging die deelnamen buiten mededinging: 1. Chr. de Milliano; 2. F. Haak; 3. E de Milliano; 4. G. Mullaert. De organi serende vereniging „De Haringruiters" en instructeur A. Schilleman kunnen op een geslaagde dag terugzien. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steer .St raat 14. telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K. M DE JONl privé 7300. Goes tel. 2377. Hulst. Redacteur voor ae anaalzone: J. HÜSKEN, Breitnerstraai 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost.-ZeeuwschVlaanderen: 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005 Redacteur vuur West-Zceuwscb -Vlaanderen N OPDAM, v Ostadestraat 41 Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Bevetand en Walcheren Mei. S MAASKAN'l Westwai 91, Goes, tel 01100-6489 Raycnbeheer voor Zuid-Bevelana en Walcheren-. K. MENU, tel 6252, Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewon- advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regel; ot minder f 1,- elke regel meer f 0,25 Als éèn regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. WOLPHAARTSDIJK In Wol phaartsdijk zal op de zaterdagen 20 en 27 mei voor de eerste maal het P. Kik-voetbaltoernooi plaats vinden. De organisatie ervan is in handen van de voetbalvereniging Wolphaartsdijk'' De bedoeling is om van dit toernooi, dat genoemd is naai oud-voorzitter Kik, van deze vereniging een jaarlijks terugkerend sportevenement te ma ken. De volgorde, waarin de wedstrijden zullen worden gespeeld is door loting bepaald. Het programma voor de bei de dagen ziet er als volgt uit: Zaterdag 20 mei 1967 (le afdeling) 10.00 - 10.25 uur: Kruiningen C - Heinkenszand C, 10.30 - 10.55 uur: Nieuwdorp C - Wolphaartsdijk C, 11.00- 11.25 uur: verliezersronde, 11.30-11.55 uur: winnaarsronde. Zaterdag 20 mei 1967 (2 afdelingen): Afdeling 1: 13.00 - 13.30 uur: Wemel- dinge B - Beren B, 14.10 - 14.40 uur: Beren B - Wolphaartsdijk B 1, 15.20 - 15.50 uur: Wemeldinge B - Wolphaarts dijk B 1. Afdeling 2: 13.35 - 14.05 uur: Wol phaartsdijk B 2 - Kruiningen B, 14.45 - 15.15 uur: Kruiningen B - Kloetinge B, 15.55 - 16.25 uur: Wolphaartsdijk B 2 - Kloetinge B. 16.30 - 17.00 uur: no. 3 van afdeling 1 - no. 3 van afdeling 2, 17.05 - 17.35 uur: no. 2 van afdeling 1 - no. 2 van afdeling 2, 17.40 - 18.10 uur: no. 1 van afdeling 1 - no. 1 van afdeling 2. Zaterdag 27 mei 1967 (1 afdeling) 14.00 - 14.35 uur: Yerseke A - Krab- oendijke A, 14.40 - 15.15 uur: Kapelle A - Wolphaartsdijk A, 15.20 - 15.55 uur: Yerseke A - Wolphaartsdijk A, 16.00 - 16.35 uur: Krabbendijke A-Ka- pelle A, 16.40 - 17.15 uur: Yerseke A- Kapelle A, 17.20 - 17.55 uur: Krabben dijke A - Wolphaartsdijk A. Geboren: Imre dv A. Veerman-van Bommel, Richard zv J. van Stee- Kampman, Geertruid dv S. Hoekman- Imanse, Johan zv I. Groenewegen- Huissoon, Joris zv J. Kaaijsteker-Ha- rinck, Niels zv E. Wage-Endenburg, Helena dv J. Hoenderken-Degenhart Drenth, Jerina dv P. Burgs-Hengsdijk, Geertruida dv P. van 't Westeinde- Morauw, Michael zv R. Flohr-Portier, Gerard zv M. de Reiger-Duijnhouwer, Korine dv R. Buitenhuis-Hoorn. Ondertrouwd: Dirk van der Merwe, 20 j. en Jacqueline Anderson, Fran- ciscus Baum, 21 j. te 's-Gravenhage en Janske Mullenberg, 24 j., Jan Timmer man, 20 j. te Zierikzee en Maria Lam- pert, 25 j. Overleden: Hubrecht de Bruine, 85 j. wv C. Vermeule te Wissenkerke-Kam- perland, Goverina Bezemer, 42 j. ev P. de Bondt, Adriaan Huissoon, 72 j. ev C. Korsuize te Kortgene, Colijns- plaat, Heinz van de Velde, 3 j., Eli zabeth Kloosterman, 75 j. ev G. de Back te Nisse, Jacoba Wolfert, 69 j. ev. H. Balkenende te Kapelle. Getrouwd: Gerrit Vernooij, 37 j. en Eugenia Schmid, Jacob van de Kree- ke, 20 j. en Wilhelmina van der Ma le, 20 j., Wilhelm van Sluijs, 22 j, en Jacoba Louisse, 25 j., Cornelis de Keijzer, 25 j. en Johanna Schmid, 20 j., Hendrik Vos, 31 j. en Cornelia Moerman, 27 j. Heinkenszand Nieuw repetitielokaal Na jaren lang gerepeteerd te hebben in het Ned. Herv. verenigingsgebouw Mara- natha, heeft de fanfare Euterpe dezer dagen een nieuw repetitielokaal be trokken. Maranatha zal waarschijnlijk nog dit jaar worden verkocht. Het ge meentebestuur heeft daarom een lo kaal van de voormalige r.k. lagere school beschikbaar gesteld. Dit lokaal werd door een der leden, de heer L. Dekker, geheel opgeknapt, zodat Eu terpe thans over een goede repetitie gelegenheid beschikt. Twee andere lo kalen van deze voormalige school wor den momenteel omgebouwd tot raads- en trouwzaal. Restauratie hervormde kerk Met ingang van zondag 21 juni zal de Her vormde gemeente de diensten gaan houden in het verenigingsgebouw Ma ranatha. Dit omdat dan wordt begon nen met de inwendige restauratie van het kerkgebouw en met de bouw van een dienstgebouw achter de kerk (de bestaande consistorie wordt gesloopt en daar komt een groter en goed uit gerust dienstgebouw voor in de plaats) Men hoopt in het najaar zover gevor derd te zijn dat met het begin van bet stookseizoen de diensten weer in Inbraak In het magazijn voor be strijdingsmiddelen van de heer P. Kos ter aan de Buitenweg te Axel hebben zich woensdagavond omstreeks tien uur een of meerdere inbrekers toegang ver schaft door een niet afgesloten raam. Uit het magazijn wordt alleen een lucht- pistool vermist. Van dit artikel was er slechts een in voorraad. Wegaanleg. De werkzaamheden aan de verbindingsweg Westdam Paul Krugerdreef zijn begonnen. Met groot materieel is men de weg aan het uitgraven. Langs deze weg zullen te zijner tijd ook bejaardenwoningen ge bouwd worden. Vrouwenclub. 29 mei houdt de vrouwenclub Elk Naar Haar Krachten uit Sas van Gent de laatste clubavond van het sizoen. Op het programma fan deze laatste clubavond staat bloem schikken onder leiding van mevrouw Heuvelink. Oecumenische dienst. 25 mei wordt in de hervormde kerk van Sas van Gent aan de Oostkade een oecumenische dienst gehouden. Het thema van deze dienst is „de kerk buiten de kerk" Corn Boys jubileumwedstrijd Za terdagavond speelt de voetbalvereni ging Corn Boys ter gelegenheid van haar vijfendertigjarig bestaan een ju bileumwedstrijd tegen de tweedeklas ser Terneuzen. Door de overwinning van 't elftal van Corn B. op de twee deklasser Axel zaterdag j.l. in het ka der van het K.N.V.B.-bekertoernooi, dient de jubileumwedstrijd tevens als tweede ronde voor de beker. Corn Boys heeft een ware come-bank ge maakt. Raad naar Zelzate De gemeente raad van Sas van Gent gaat zaterdag a.s. een bezoek brengen aan het na burige Zelzate. Er zal daar onder meer een bezoek gebracht worden aan de Sidmar. Clinge Hengelaars. Op zaterdag 20 mei a.s. zal de vissersvereniging De Clingse Hengelaars in het Verenigingsgebouw haar jaarlijkse algemene vergadering houden. Op deze vergadering zullen de Belgische leden voor de eerste maal stemrecht hebben. De voorzitter K. L S. Willaert en het bestuurslid Th. van de Kelen zullen aftreden, doch stellen zdch herkiesbaar. Het bestuurslid V. Bolsens heeft bedankt. Verder zal er een vice_voorzitter benoemd worden. Tenslotte zal bepaald worden, dat de voorzitter en de secretaris van Ne derlandse nationaliteit moeten zijn en in Nederland woonachtig moeten zijn. De vergadering begint om 7 uur. Hoek Gemeenteraad. Tijdens de gemeen teraadsvergadering van Hloek sprak het raadslid J. D. A. Haak (WD) zijn ver ontrusting uit over het door b. en w. extra gewaagde krediet voor de Ter- neuzense Muziekschool van. 2.134,96-, naast de sinds 1957 verstrekte jaar lijkse subsidié van 750,- aan die in stelling. De extra subsidie is bestemd om heit tekort van lesgelden aan te vul len. Voorzitter A. F. Hanssens en wet houder J. v. d. Peijl waren met de door de Muziekschool gezonden declaratie evenmin gelukkig, doch zij hadden deze niet kunnen voorzien. Voor het seizoen '66/'67 zal de raad het bedrag voteren, doch voor het volgend seizoen zal de stichting met meer kunnen rekenen op een zonder meer aanvullen van het te kort. Verontruste ouders die het ge meentebestuur een brief schreven de be leidslijn inzake de subsidiëring voort te zetten zullen van het standpunt van de raad tijdig op de hoogte gesteld worden Een andere tegenvaller was het ge vraagde extra krediet van 13.500,- voor de restauratie van de gehoorzaal en de torenkamer. In de oorspronke lijke begroting van 50.600,-, die later werd verhoogd tot 60.600,- waren deze objecten niiet opgenomen. „Al die bij werken maken een zaak duur", klaagde de heer Haak. Zonder hoofdelijke stem ming werd het gevraagde krediet ove rigens verleend. „Er komt weer een muziekgezel schap", deelde burgemeester A. F. Hans sens mee, „geen echte harmonie, doch een gezelschap, dat dorpsevenementen zal opluisteren". De jeugdvereniging „De Hoekse Rak kers" is actief: Met een bazar verkregen de jongelui een bedrag van ruim vijf duizend gulden, zij hebben nu een barak voor hun onderkomen gekocht, waarvoor de raad grond beschikbaar stelde. Het houten gebouw heeft een afmeting van 30 bij 8 meter. Westdorpe Vandalisme Tot nog toe onbeken den hebben een dezer nachten ravages aangericht in de yijk Zwartenhoek te Westdorpe. Nadat eerst diverse arma turen en lampen van de openbare ver lichting werden vernield, vonden de daders hun genoegen m het afbreken van afrasteringen van tuinen en het stukmaken van verkeersborden Ook 'n spiegel van een geparkeerde vracht wagen moest het ontgelden. De politie stelt een onderzoek in. Wandeltochten De Zeeuwse Wan delsportbond organiseert in samenwer king met de wandelsportvereniging ,De Westdorpse Tippelaars" de jaarlijkse vierdaagse te Westdorpe. De tochten worden gehouden op 13, 14, 15 en 16 juni a.s. Diamanten bruiloft In het bejaar dencentrum Het Verlaet te Westdorpe v'erde het echtpaar O. D'haene-Tal- boom zijn diamanten bruiloft. Vooraf gegaan door bruidjes vertrok de feest stoet naar de parochiekerk, waar pas toor Dierick een mis uit dankbaarheid opdroeg. In Het Verlaet werden de ju bilarissen feestelijk verwelkomd door de bewoners, 's Middags volgde 'n druk bezoch-e receptie en om 8 uur bracht de fanfare „Eikels worden bomen" 'n muzikale hulde. Het buurtcomité had voor een keurige versiering gezorgd. Schietingen De handboogmaat schappij „St.-Sebastiaan" organiseert op zondag 21 mei a.s. een grote schie ting op de twee wippen in de Molen straat. Maandag 22 mei wordt de jaar lijkse koningsschieting gehouden. het kerkgebouw kunnen worden ge- houden. Drukke tijd voor Euterpe Voor de fanfare Euterpe en het jeugdorkest Jong Euterpe breekt een drukke tijd aan. Zeventien juni zullen beide korp sen met de drumband deelnemen aan de viering van het 75-jarig bestaan van de harmonie uit Sas van Gent. De leraar van Jong Euterpe, de heer J. F. Mannaert uit Hulst, zal. dan tevens ziin 20-jarig jubileum als dirigent van de harmonie te Sas van Gent vieren. 23 juni nemen Jong Euterpe en de drumband deel aan de visserijfeesten te Arnemuiden. Zaterdag 24 juni zal te Heinkenszand door Jong Euterpe een klein jeugdfestival worden georga niseerd waaraan vier jeugdkorpsen (Wemeldinge. Kapelle, Kruiningen en Heinkenszand) die alle vier onder lei ding staan van de heer Mannaert, willen deelnemen Kindervakantiewerk Er is een co mité gevormd om ook dit jaar weer kindervakantiewerk te doen. Het co mité staat onder leiding van me vrouw Eisen - Van Dusseldorp. Het Is de bedoeling dat gedurende een twee tal weken in juli een aantal activitei ten wordt georganiseerd waaraan de kinderen in diverse leeftijdsgroepen kunnen deelnemen. Kapelle Voetbalwedstrijd Op het gemeen telijk sportterrein werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Coroos-Conservenfabriek en het Kon. Kweekbedrijf Van der Have, beide te Kapelle-Biezelinge. De Co- roos-ploeg won deze wedstrijd met 8 2. Publieke verkoping Ten over staan van de notarissen Steenepoorte te Kruiningen en Kram te Kapelle werd in hotel ,,De Zwaan" publiek verkocht ten verzoeke van de erven A. Baas een woonhuis met tuin aan de Dijkwelsestraat 35, groot 3 a 20 ca. Hoogste inschrijver was de heer E. Sinke te Kapelle met f 4750. Koper werd de heer J. Th. Goedemondt te Goes voor f 4800. NCVB-vergadering Onder leiding van de vice-presidente, mevr. Spruyt- Adriaanse, hield de afdeling Kapelle- Biezelinge van de NCVB haar maan delijkse vergadering. Bij het begin der vergadering 1 er- dacht mevr. Spruyt het dezer dagen zo plotseling overleden lid mevr. Bal kenende - Wolfert. Na schriftlezing en meditatie werd afscheid genomen van Van de Guchte - Nijs<se, die dit werk acht jaar op zeer goede wijze heeft gedaan. Zij kreeg een bloemstuk. Ver der werd de nieuwe penningmeeste- resse mej. L. de Groot welkom gehe ten. Mevr. Vermaire - de Koeyer bracht verslag uit van de algemene bonds vergadering in Utrecht. Na de pauze sprak mevr. de Jonge uit Yerseke over „Democratie en gezag in deze tijd". Kwadendamme Doelschieten De handboogvereni ging „Juliana" hield haar schieting op de doel bij de heer W. Huige. De uit slag luidt als volgt: Meeste punten: L. de Koeyer van St. Sebastiaan te Yerseke, 232 punten. Meeste rozen: A. Klink van Huis van Nassau te Zierikzee. Meeste negens: Th. v. d. List van Huis van Nassau te Zierikzee. Meeste achten: P. de Koe yer van St. Sebastiaan te Yerseke. Meeste zevens: J. v. Stee van St. Se bastiaan te Yerseke. Meeste zessen: P. Steke+ee van St. Sebastiaan te Yer seke. Meeste vijven: F. Peeters van Juliana te Kwadendamme. Meeste vieren: A. Cornelisse van St. Sebas tiaan te Yerseke. Meeste drieën: A. de Koeyer van St. Sebastiaan te Yer seke. Meeste tweeën: P. Timmerman van St. Sebastiaan te Yerseke. Mees te eenen: J. Beulens van Juliana te Kwadendamme. Koningsschieting Op de jaarlijkse koningsschieting van ADLM, welke door 15 schutters was bezocht, was het de heer F. v. 't Westeinde, die na een felle kamp de vogel wist af te schieten en koning voor 1967 werd. Ook de vereniging Victoria was met 9 man aanwezig om de koning te schieten, en hier was het de heer C. J Vermuë, die de titel voor 1967 mag dragen, en op de komende kampioens- schieting deze mag verdedigen. KAPELLE In Kapelle zal op kor te termijn worden overgegaan tot het bouwrijp maken van het zgn. bouw plan „Bruelis II". Het egaliseren van dit gebied met de aanleg van een ver bindingsdwarsstraat naar de Oost straat en verbetering van de Vroon- landseweg werd in de raadsvergade ring gegund aan de fa. Boone en Be- suyen te Goes voor een bedrag van f 189.900,—. De begroting was f 237.268,—. De voorzitter, burgemeester Van Suylekom, deelde mede, dat in dit nieuwe bouwplan plaats zal zijn voor 180 woningen. Hij noemde het een ge durfd plan, maar nodig in deze tijd, waarin steeds grotere eisen aan de woongelegenheid worden gesteld. De uitgifteprijzen van bouwgrond in dit plan moeten nqg definitief worden vastgesteld maar werden de raad wel kenbaar gemaakt. Deze zullen lopen van f 26,— tot f 40,— per m2. Een punt, dat ook langdurig de aandacht vroeg van de raadsleden, was het voorstel van b. en w. om een gebruiksverordening in te stellen, waarbij het zonder toestemming van b. en w. (met recht van beroep op de raad) verboden is om gebouwen te gebruiken als zomerwoningen en ten ten of caravans te plaatsen af te doen plaatsen. Burgemeester van Suylekom stelde voorop, dat het een ingrijpen is in het bezit van particulieren, maar wan neer er geen mogelijkheid is om op te treden is de kans zeker aanwezig, dal aard en karakter van het dorp wor den aangetast. De heren A. de Schipper (Vrije Lijst) Wisse en Zuidweg (C.H.U.) voelden er niets voor en vonden het een veel te sterke aantasting van de persoonlijke vrijheid en de heer van Hoorn (V.V.D.) vond, dat er al ver ordeningen genoeg waren. Hij had helemaal geen behoefte aan deze maatregel. B. en w. hadden voorgesteld de ver ordening voor heel de gemeente te doen gelden maar uiteindelijk kwam het voorstel om ze te beperken tot de bebouwde kom van de gemeente en daarbij als maatstaf aan te houden de aanduiding van de 50 km borden. Na deze restrictie bleef alleen de heer de Schipper tegen de verordening. De raad besloot voorts een krediet beschikbaar te stellen van f 36.250, voor de uitgifte van een boek over de geschiedenis van Kapelle. Dit boek werk zal in het najaar van dit jaar verschijnen en is geschreven door de heer W. E. P. van IJsseldijk te Goes. Het zal f 29,per stuk kosten en er zullen 1250 exemplaren van gedrukt worden. Aan de heren A. Dekker en J. van Liere werd een premie voor woning verbetering beschikbaar gesteld. Voorts werd aan het hoofd van de o. 1. school te Kapelle, de heer C. L. Duininck, op zijn verzoek eervol ont slag verleend in verband met zijn ge zondheidstoestand. Dit ontslag gaat in op 1 juli a.s. In het saneringsplan Biezelinge werden weer een tweetal panden aangekocht namelijk het pand Blaaspoort 9 van de heer M. Sinke voor f 16.000,en het pand Blaas poort 13 van de heer F. van Oosten voor f 6980, Van de heer J. G. Gijzel te Bieze- De plaats-.'jke afdeling van de in ternationale postzegelvereniging „Phi- iatelica" houdt donderdag 25 mei de maandelijkse vergader- en ruilavond. Deze begint *s avonds om half acht in de Schakel aan de Bachtensteene. De heer C. J. Bal, voorzitter van de afdeling Goes zal dia's vertonen uit zijn verzameling „Landbouw op post zegels". Verder zullen de medailles worden uitgereikt, die door leden op de provinciale postzegeltentoonstelling in Terneuzen zijn gewonnen. Inmiddels is bekend dat de afdeling Middelburg in verband met haar 25- jarig bestaan op 4, 5 en 6 april van het volgend jaar de vijfde provinciale tentoonstelling in de Vleeshal zal or ganiseren. linge werd 43 m2 grond aangekocht op de hoek Hoofdstraat-Abdij straat tegen een prijs van f 20,per m2. Deze grond zal worden gebruikt voor bochtverbetering. De raad besloot voorts tot aankoop van de lagere tuinbouwschool van de Z.L.M., gelegen aan de van der Bilt- laan te Kapelle. Dit schoolgebouw werd aangekocht voor de prijs van f 55.000,De voorzitter deelde mede dat voor de bestemming nog geen de finitief plan bestaat. Gedacht is aan de aanleg van een instructiezwem bad. In de school is dit echter niet mogelijk. Thans is gedacht aan het aanleggen van een verwarmd bad buiten de school en het achterste deel van het schoolgebouw te gebruiken als kleedlokaal. Het zal echter steeds een bad blij ven met beperkte mogelijkheden. Bij een omvang van 4.35 x 7.80 m zullen de kosten minstens f 100.000,be dragen. Zo spoedig mogelijk hopen b. en w. echter met definitieve voorstellen te komen. De barak, die bij deze school hoort, zal een bestemming krij gen voor het kleuteronderwijs te Schore. Voor de verplaatsing hiervan voteerde de raad een bedrag van f 25.000,—. Bij de school staat ook nog een ge meentebarak. Deze zal dienst gaan doen als clublokaal van de padvin- dersgroep „De Ridder van Maelstede". De raad ging akkoord met het voor stel deze barak om niet te schenken aan de padvindersgroep, die op het ogenblik een zeer grote activiteit ont wikkelt. (Van onze correspondent) OOSTBURG. De vogelbescher- mingswacht: „Het Duumpje" heeft twee excursies aangekondigd. De eerste is zondag 28 mei. Men gaat dan naar het verdronken land van Saeftinge. Het wordt een zeer zware tocht, die geleid wordt door de heer J. van de Zande uit Kiinge, een uitstekend kenner van dit gebied. Evenals vorig jaar is er ook weer een uitstapje naar het waterwin gebied van de Oranjezon op Walcheren. De heer J. van Leerdam uit Seroos- kerke zal de leden van voorlichting dienen. Naar de stand van enige vogelsoor ten zal een onderzoek worden ingesteld. Het bestuur doet een dringend beroep op de leden hieraan mee te werken. Met name worden genoemd; fuut, do- daars, torenvalk, grutto, huiszwaluw en geelgors. Voor de telling van de huiszwaluw denkt men aan het inschakelen van de schooljeugd. Dit deed men tien jaar geleden ook, met succes. Voor telling van de klutenparen heeft men een aan tal leden gevraagd om medewerking. Gewezen wordt op de mogelijke ge volgen van de uitvoering van het streekplan voor de vogelstand van de streek en op het ontwateringsplan, dat voor bepaalde weidevogels wel eens een ernstige bedreiging zou kunnen vormen. In de z.g. Marolleput ging een mei doornhaag van 800 meter verloren en op de wijk Het Eiland een soortgelijke haag over een lengte van 200 meter. Voor de zangvogels betekent dat een gevoelig verlies aan nestgelegenheid. Betreurd moet ook worden dat de dijk tussen Potjes en Cadzand is afgegraven. Hierdoor gingen 300 knotwilgen tegen de vlakte. Dijkverzwaringen in het Deltagebied vormen eveneens een be dreiging. (Van onze correspondent) KRUININGEN In „Ons Dorps huis" te Kruiningen heeft de woning bouwvereniging van de gemeente Krui ningen haar algemene ledenvergade ring gehouden. Bij de binnengekomen stukken be vond zich een schrijven waarin wordt medegedeeld dat een tegemoetkoming kan worden verleend voor diverse wo ningen te Kruiningen in verband met de opgelopen zoutschade indertijd bij de watersnood. Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening is bereid sei jaarlijkse bijdra ge van f 32.060 te verlenen voor de bouw van 28 bejaardenwoningen. De jaarrekening 1965, werd na con trole door de heren G. Blok en J. Hasman aangenomen. Herkozen tot voorzitter werd burgemeester A. Schipper. Als nieuwe leden werden aan het bestuur toegevoegd de heren C. Slabbekoorn uit Hansweert en G. Blok uit Kruiningen. (Van onze correspondent) KAPELLE. Een groot aantal vj landse, Franse en Belgische auu ten zal aanwezig zijn bij herdenking zaterdagmiddag op /l trale Franse militaire v Kapelle. Ook het publiek kan de tighead bijwonen als het voo? hiiil op de begraafplaats aanwezig u Op de begraafplaats zal de ek, worden betrokken door een ered? ment van het korps Mariniers ter dam. Kor aalmu ziek zal word I speeld door de Marinierskapel taj de uiit 86 personen. Tot de autoSl die aanwezig zullen zijn beff i Franse ambassadeur in ons bÏÏI heer P. C. Siraud, de commissi I de koningin in Zeeland, nir, /l Aartsen, generaal Luyk van het j? Mariniers, namens de koningin v Diepenbrugge, namens het van binnenlandse zaken mr. Va*!» Na afloop van de plechtigheid begraafplaats heeft een défilé voor het gemeentehuis in Kapelle aan onder meer een motores^^ deelnemen. Vervolgens is er JnT vangst van de genodigden in de zaal van Kapelle. 111 (ADVERTENTIE) Morgen, zaterdag 20 mei, Hansss 12.14, Terneuzen 11.44 vi gen 11.13 en 23.39 Wemelial 12.42 (ADVERTENTIE) Ri'lartd-Bafh Concert. Zaterdagavond om 7.30 uur zal in de muziektent bij de Ned. Herv. Kerk een concert worden gegeven door muziekvereniging Excelsior uit La ge Zwaluwe uiitkomend in de ereafdeling van de Kon. Ned. Federatie. Excelsior speelt 10 nummers. 1144. De graaf van Lmborg Strom leidde Sjeems Pond door een lange gang naar een soort grot en zei: „Kijk, meneer Pond. De heer Verholen zit daar al lekker te smikkelen". „Goeie help!" zei agent 009. „Boven jullie hoofden spelen zich allerlei knallende tonelen af, en dan weten jullie niks beters te doen dan boterhammetjes eten!" „We hebben nog een fikse tocht voor de boeg, meneer Pond", legde de graaf uit. „Ik zou dus ook maar een stevige hap eten, als ik u was. We bevinden ons hier namelijk in een geheim grottenstelsel, dat doorloopt tot onder het Zoekt U naar 'n GOEDE CARAVAN? Komt eens kijken naar onze PERMANENTE - SHOW U vindt er beslist uw keuze Reeds een SPRITE vanaf 3450, Absdaalseweg 41, Hulst, tel. 01140-3451 koninklijk paleis. Daar kunnen we weer naar boven om uit te komen in de gewelven onder de kelders. En als we daar eenmaal binnen zijnnou, dan verklap ik jullie het allergrootste geheim van heel Nicolagonië!" „Dat koninklijk paleis doet nu toch immers dienst als ambtswoning van president Cun- rath Allmrouwer", zei Sjeems Pond smalend. „Denkt u dat Cunrath het leuk vindt als wij via de kelders bij hem op theevisite komen?" „Wij gaan niet op theevisite", hernam de graaf. „Wij schoppen die ver rader het paleis uit. Kom mee, mannen! Het uur der bevrijding nadert!" „Nou.... uurtj«I nieuwen", zei Sjeems Pond, toen ze na gemetselde wenteltrap beklommen. Maar a* verKl van die wenteltrap opende de graaf een doorgang en even later wierpen ze ajeis. eeuwenoude gewelven van het koninklijk P j p j jullie daar die traliehekken?" vroeg a spannen. „Welnu mijne heren..., ac j -mid efl bevindt zich - „WIE!?" vroegen de srow als uit één mond DE SPRINGPLANK naar een zijn de van MEUBELFABRIEK (L, BROOS,,. WEST HAVENDIJK 1 (achter de gashouders) Tel. 01650-5034 Geopend: iedere werkdag van 8 tot 18 uur, 's zaterdags van 8.30 tot 17u».| Levering via de handel. MIDDELBURG City 20 uur 077 in operatie fe| Mary 18 jaar Electro 19.30 uur Het masker van Zorro 14 j Miniatuur Walcheren: Geopend vac 18 uur. Trefpunt 1417 en 19—21 uur Tente| stelling Ruimte voor de jeu, TERNEUZEN Galerie j. 34: 1417 uur W eg werp-tentoonstelling VALKENISSE Gemeentehuis Koudekerke 19.30 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Kaarten op tafel 14 jaar GOES Grand 20 uur Kaarten op tafel 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur 077 in operatie B) Mary 18 jaar Electro 19 en 21.15 uur Het masker van Zorro 14 jaar Miniatuur Walcheren: Geopend van 18 uur. Trefpunt: 1417 en 19—21 uurföf tie „Ruimte voor de jeugd" TERNEUZEN Galerie j. 34: 14—17 uur Tentoonstelling Wegwerp HULST Bioscoopgebouw 20 uur Brandt Parijs? 14 jaar Bruyns restaurant 13 uur Districiis^| pioenschappen hoofdklasse TERHOLE Café „De Kraai" 15 uur Bekerschieting AXEL Centrum 20 uur De man van RW GOES - j.r;i| De Landbouw 10 uur Jaarver gade -<| Prov. Zeeuwse dambond Grand 19 uur Kaarten op tafel 14 jaar 21 uur Paris Secret 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 19 uur Kaarten op tafel 14 jaar 21 uur Callgirls van Kopenhagen TERNEUZEN (ANP) van de Noorse kustvaarder een 45-jari/ïe Spaanse opv het leven gekomen toen schoonmaken van een stroom uit een looplamp w fen. Het schip, onderweg van frankrijk lag bij de sluize neuzen toen het ongeval deed. (ADVERTENTIE kleine glaasjes, groot genoegen „TOEN ik hier pas op de Te politieadministratie zat V op een dag een knipsel to met een foto van het pc anno 1927. Hé, dacht ik, u dat eigenlijk? Ik hen dat zoeken en kwam hoe la verder temg. Bij de heroe ste korpschef Kees Klaasen 1886. De Franse tijd en ii even voor 1600, hij Te dienaren van de justitie" DE heer P. J. Baert is aan h secretaris en een van de van de nu hijna vijf jaar eniging Oud-Terneuzen, di tegenheid van de Temeuz derie een tentoonstelling fjaniseren in La Belle Vue toonstelling, waarover w meek schreven, geeft ee Orepen uit de J\istorie van zen. Maar uiteindelijk hegc lemaal met dat knipsel uit van 1927. „VAN de archiefstukken ovt htie heh ik een gestenci] gemaakt, maar tijdens di merk kreeg ik ook nog 1 Prentbriefkaarten in han mekte m'n interesse voor geschiedenis van Ternei toen ik op een dag de heer e apotheker, op een pos toonstellingontmoette, wa dm ineens met het idee k moesten een vereniging stichten van mensen die oude dingen verzamelen "Met voorzitter Johan de nu al van vijftien led 5 oeid tot een vereniging 7 kop 5.92 leden. Ik noe ?f. h.eeJ Vries, niet alU y tot de oprichters beho ook omdat we in hem de b o are voorzitter hebben gev belangstelling voor oud-', eeft ons eigenlijk enorn 'en van de stimulansen ii dat we uitgeven A«strahe en Amerika to, oua-Terneuzenaren, die stuurd krijgen." "T?*N we eenmaal gestai zeiden we: het is natuu

de Stem | 1967 | | pagina 2