MANAGER ADRIAANS VOOR VOETBAL NIET VERLOREN Dick Tiger bleef wereldkampioen Hellas-dames zondag bij winst op Marathon kampioen eerste klas Grote politieke rel rond Cassius Clay Na dertien jaar afscheid van Fortuna 54 Ajax koopt Bruinewoud Grote belangstelling voor Zebra-Kringdag in Zierikzee JS DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 MEI 1967 13 >y\' Grote man Dammen in Hoogesand Sybrands raakte punt achterop Trautmann terug naar Duitsland Briljant Wat nu Geen zorgen Correcte mensen Prog ramma Jeroen Boschmars op 27 mei VREDESKOERS Piet Tesselaar won achtste rit TUMULT NA GEVECHT MET JOSE TORRES Moeite Actie Priester heb ik van sparen willen weten, maar nu... PREMIE SPAARPLAN (Van onze sportredactie) GELEEN - Na de 2—1 overwin ning op GVAV in Groningen, waardoor de Geleense club niet al leen voor de eredivisie is behou den, maar ook voor Geleen, is Hub. Adriaans ineens een ander mens geworden. Hij is kortweg gezegd weer de oude, ontspannen, opgewekt en optimistisch. Feite lijk heeft zijn optimisme hem nooit in de steek gelaten, maar de onzekere toekomst, die Fortuna tegemoet scheen te gaan, de pro blemen die rond de Geleense club waren ontstaan, die een kwestie waren van „to be or not to be" drukten hem toch zwaar. Maar nu zijn alle zorgen van hem afgeval len. Fortuna blijft in Geleen, een stichting heeft zich haar lot aan getrokken en te oordelen naar de medewerking, die zij van het ge meentebestuur ondervindt is For- tuna's bestaan voor de toekomst verzekerd. u weet het al. Hub. Adriaans zal niet meel' Fortuna's manage, zijn, wel ke functie hij vanaf het historische jaar '54, toen zijn voorzitter, de heer Gied Joosten met zijn Ned. Beroeps- Voetbalbond in de clinch met de KNVB raakte bekleedde. De vijandelijkheden duurden slechts kort, de fusie tussen NBV en KNVB volgde snel en het doel, dat de heer Joosten zich had voorgesteld, invoering van het betaald voetbal in Nederland was bereikt. Vanaf '54 is Hub. Adriaans bij For tuna de grote man op de voorgrond geweest. In de Limburgse voetbalwe reld was hij geen vreemde. Wanneer men de analen van enige voetbal clubs in Zuid-Limburg zou naslaan komt men de naam van Hub. Adriaans tegen. WT Treebeek, Rumpen, Sp. Emma, FSOD (Fair spel ons doel) intussen al lang ter ziele, Wilskracht- Lindenheuvel en Maurits hebben van HOOGEZAND (ANP) Door een overwinning op de Fransman Mostoras in de achtste ronde van het internatio nale damtoernooi in Hoogezand heeft Piet Roozenburg de eerste plaats be reikt, die h(j deelt met de Rus An- dreiko. Deze kwam niet verder dan remise tegen de Canadese oud-wereld kampioen Deslauriers. "De Nederlandse kampioen Ton Sijbrands raakte één punt achterop door een remise tegen Harm Wiersma. De uitslagen van de achtste ronide luiden: Roozenburg (Ned.)-Mostovoy (Fr.) 2-0 Deslauriers (Canada)-Andrei- ko (Rusland) l-l Koerman (Rusland) - Cazemier (Zwitserland) 2-0 Leclair (Ver. Staten)-Tsjegolev (Rusland) 0-2 Wiersma (Ned.)-Sijbrands (Ned.) 1-1 Baba Sy (Senegal)-Germain (Haiti) 1-1 De stand luit: 1-2 Roosenburg en An- dreiko 12 punten 3-4 Koerman en Tsje golev 11 5 Sijbrands 10 6-7 Deslauriers en Baba Sy 8 8-9 Wiersma en Mosto- voy 7 10 Cazemier 4 11-12 Leclair en Germain 3. In de b-groep heeft de Rus Gantwarg de leiding met 13 punten uit 7 partijen. Hij wordit gevolgd door de Nederlander Pe 11 uiit 7. De nationale jeugdkampioen Drost staat eerste in de jeugdgroep met 11 punten uit 6 ont moetingen. zijn organisatorische kwaliteiten gepro fiteerd. Een functie in het amateurvoetbal betekent echter wel wat anders dan manager van een voetbalclub zijn, maar met zijn organisatorische kwaliteiten heeft Hub. Adriaans toch een club ge maakt, die op ons westelijk halfrond tot de dag van vandaag een goede klank heeft. Zijn sterren-elf tal" uit de eerste jaren van het bestaan van For tuna. met Frans De Munck, met Bram Appel, met Cor v. d- Hart, met Bart Carlier en met die jongens van eigen Limburgse grond, die zich aan het spel van die cracks optrokken en van wie Jan Notermans de grootste werd, genoot een reputatie, waarop de voet balliefhebbers hier en elders als ge magnetiseerd werden aangetrokken. En wat heeft Hub. Adriaans niet dank zij zijn groeiende relaties in bet buitenland ,.het geachte publiek" onver getelijke wedstrijden tegen gerenom meerde buitenlandse ploegen voorge zet. Zuid-Limburg heeft het „neusje van de zalm' gehad. Zij kwamen van alle windstreken, tot vanuit Zuid-Ame- rika en dat betekende in die dagen, toen men nog niet van Europa Cup I en II wist, heel veel. (ANP) Na Aric Haan h?ii, heeft de Amsterdamse ere- m l f b Ajax opnieuw een aankoop n i noor(b'n van Nederland gedaan. ue 18-jarige .Tan Bruinewoud, die in oe amateurvereniging Steenwijk (der- #e klasse KNVB) speelde en verschei- Sv ln in de jetgdseleetie Van de araeling Zwolle van de KNVB werd ge- Jt het komende seizoen voor wLrf ™f>ioen Uitkomen. Trainer tra,,., heeft, zelf in Steenwijk de 'tansfer geregeld. MUNSTIR (ANP) Bert Traut- ™nn' ''et vroegere Duitse idool van manchester city, keert naar zjjn va lland terug. De nu 44-jarige „won- aerdoelman" heeft een tweejarig con- act getekend met de regionalligaver- «mging Preussen Miinster, die hu als Wenmeester gaat dienen. tweedeS°w»™u pa11'acllutist, die in de 8Me in PW 1 S ?g als krijgsgevan- ziin vrühüno terecht kwam en na touikeerd? meJ ™eer naar Duitsland van he' ia„' W6', m tol sportman tog die toon oze,n' «en 1 schei- hiet-Brit ten aV°T de,eere' '1 een ïende doehïLn*! u Na glan" Ctty tS "'hes- een dub mt ae Stockpoi ounty, in twee i», lvle?! divisie, die hij leidde et kampioenschap Fortuna speelde steeds briljante wed strijden. .,En toch konden wij geen Nederlands kampioen worden. Waar om niet?". Hub. Adtriaans stelt en be antwoordt uit zich zelf deze vraatf, die menigeen zich in Limburg meer dan eens gesteld heeft. „Wij waren in de eerste jaren na de fusie in de ogen van de oude KNVB-clubs altijd nog de rebellen. Er heerste een enorme riva liteit, niet onsportief, maar elke oude KNVB-club was er op uit om ons van het Nederlands kampioenschap te hou den". Hub. Adriaans zwijgt even, steekt de zoveelste Stuyvesant op en spreekt ver der. „Ik vond dat kampioenschap niet zo belangrijk. Nu ligt het met de toer- nopien om de Europa Cup I en II an ders. Nu is alle eer aan een lands kampioenschap te behalen, afgezien nog van de verdiensten, die de Euro pa Cup-wedstrijden opleveren. In onze beste tijd was het anders. Je was kam pioen en daarmee was de kous af. Daarom vond ik toen het spelen van buitenlandse wedstrijden veel belang rijker. Op deze manier kon je je pu bliek iets bieden en ik geloof wel dat de mensen in Zuid-Limburg hier mee verplicht heb". Hetgeen hier vol mondig zij toegegeven, tot eer van Hub. Adriaans. Hub. Adriaans is dus nu manager af van Fortuna. Wat gaat de „dikke" zoals de spelers van Fortuna hem in hun beste ogenblikken plachten te noe men nu doen? Welke koers slaat For tuna in de nu voor ons liggende tijd in? Wat zijn eigen plannen aangaat zegt Hub. Adriaans met een blijde, te vreden trek op zijn gezicht „Eerst eens rusten, want daar ben ik na al die uit puttende maanden hard aan toe. De veertig jaren voetbalaktiviteiten zijn me niet in mijn koude kleren gaan zitten. Veertig jaren is een lange tijd, maar als je achter je kijkt zijn de ja ren als in een drooom voorbijgegaan. In juli ga ik traditiegetrouw met mijn vrouw op vakantie naar Italië. En dan zullen wij eens zien Dat „zien" betekent dan het wikken een wegen van het doorzetten van be paalde plannen, die in het achter hoofd van Hub. Adriaans leven. Voor op zij gezegd dat Hub. Adriaans niet uit de voetballerij stapt. Hij zal er zijn bestaan in gaan vinden. Hetzij als ma nager van een andere club „lk heb diverse aanbiedingen" vertelt hij hetzij als een ,,voetbal-impressario", zoals men in enigen in West-Europa vindt, die niet op de vingers van twee handen te tellen zijn. Hub. Adriaans heeft overal, niet al leen in Europa, maar ook in Ameri ka en zelfs in Zuid-Amerika zijn voet balrelaties. „In september denk. ik, dat ik een oriëntatie-reis naar Ameri ka en Zuid-Amerika ga maken. Je kunt die reis ook als een studiereis zien. Voordat ik met vakantie ga zak ik eerst nog naar Frankrijk af. In Duits land en Zwitserland ben ik al geweest. Ik kijk het me eerst allemaal aan en aan de hand van mijn ondervindingen zal ik een besluit nemen. Hoe dat pre cies zal uitvallen kan ik nu nog niet zeggen. Ik kan wel zeggen, dat ik over al goede relaties heb. Nee. ik vestig me niet in Amerika. Over de toekomst van Fortuna maakt hij zich geen zorgen. De Stichting die zich achter haar zaak heeft gezet be staat uit capabele mensen en de me- dewerxing die het gemeentebestuur van Geleen geeft „Dat is uniek voor Nederland" zegt Hub. Adriaans dank baar garandeert het beste voor de toekomst. Hij hoopt en vertrouwt, dat ook het publiek zich achter Fortuna in haar nieuwe constellatie zal zetten. Primaire voorwaarde voor de „zaak overname" door de Stichting en de medewerking van het Geleense gemeen tebestuur was het behoud van het ere divisie-schap. De spelers van Fortuna hebben het geklaard en Hub. Adriaans komt over hen niet uitgesproken. „Zij hebben het moeilijk gehad, maar zij hebben getoond jongens van karakter te zijn. Ik kan niet zeggen, hoeveel respect ik voor hen heb De zaken hebben zich dus volledig ten gunste van Fortuna gedraaid, maar 't had even zo goed kunnen zijn dat Fortuna gedwongen zou zijn ge weest Geleen te verlaten. Die moge lijkheid heeft er in gezeten, er zijn fusie-besprekingen tussen Fortuna en Limburgia geweest. Er zijn meer ge- interesseerde clubs voor Fortuna ge weest. maar Hub. Adriaans wilde For tuna in elk geval voor Limburg behou den en de Brunssemse club was de enige club die naar zijn inzicht voor een fusie in aanmerking kwam. „Het bestuur van Limburgia." zo benadrukt Hub. Adriaans bestaat uit correcte mensen en voor de wijze, waarop zij hun zaken runnen neem ik mijn pet je af Tenslotte geeft Hub. Adriaans nog zijn mening ten beste over de ophef fing van de 2e elftallen in het betaald voetbal. ,,Dat is een gezond besluit Daardoor komen alleen spelers aan een contract, die dit werkelijk waard zijn. Dat kan niet alleen het voetbal in Nederland ten goede komen. Er lopen teveel voetballers op onze vel den rond. die betaald worden, maar dit niet verdienen- De zwakke broe ders vallen nu door de mand. Het af schaffen van de 2e elftallen werkt als een zeef Dit is de nieuwe Europa-cup voor landskampioenen die in opdracht van de UEFA door de Bernse goudsmid Hans Stadelmann is gemaakt. De be ker is van puur zilver, heeft een hoogte van 75 cm en weegt 7,5 kg. De inscriptie luidt: Coupe des clubs champions Europêens. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De veldhandbalcompetitie loopt ook af. De meeste wedstrijden hebben geen enkel belang meer voor de stand op de ranglijst en er is nog slechts een enkel kampioenschap te verdelen. Eén van die kampioenschappen kan te rechtkomen hij de dames van het Goe- se Hellas in de eerste klasse van de af deling Zeeland. De strijd is tegen Ma rathon uit Vlissingen. Hellas moet een overwinning behalen om de kampioens- vlag te kunnen hijsen. Kan Marathon een gelijk spel forceren, dan is voor Hellas een beslissingswedstrijd tegen EMM (Middelburg) nodig. Gezien het verloop van de competitie moet deze laatste mogelijkheid voor byna onmo gelijk worden gehouden. Zondag spelen de dames van EBHV de eerste promotiewedstrijd tegen Bea trix uit Vlodrop (kampioen van Zuid A) voor een plaats in de overgangs klasse. De derde kandidaat is Animo uit Den Haag, de kampioen van het district West B. Vreemd genoeg hebben de Bre dase dames in promotiewedstrijden steeds het onderspit moeten delven. Men is zeer benieuwd hoe deze belangrijke wedstrijden nu zullen verlopen. Voor een plaats in de districts eerste klas gaan zondag de herenteams van Desk (Kaatsheuvel) en Olympus (Vlis singen) „duelleren". Veel krachtsver schil kan ei niet zijn. Beide ploegen worden geacht ongeveer van gelijke sterkte te zijn. Het spelen op eigen ter rein kan voor Desk misschien van doorslaggevende betekenis zijn. Het veldhandbalprogramma ziet el ate volgt uit: HOOFDKLASSE Dames: HygiëaAthene Heren: AalsmeerAHC '31, ESCA Operatie '55, Attila—PSV en Niloc— Micrometers. (Van onze sportcorrespondent) DEN BOSCH Voor de zevende maal vertrekt zaterdagmiddag 27 mei de Peroen Boschmars 's middags om 2 uur wordt gestart bij het hoofdbureau van politie De organisatie die in han den is van de Bossche Politie Sport Vereniging, draait reeds op volle toe ren. Tot nu toe werd het aantal deelne mers elk jaar groter. Vorig jaar b.v. liepen ruim 1600 wandelliefhebbers de ze mars mee. Ook dit jaar worden weer verschillende afstanden gelopen. Voor de 5 km. is een wisselbeker beschik baar gesteld voor scholen en verenigin geen. Op de 10 km zijn er evenals op de 15 km drie wisselbekers te behalen: één voor wandelsportverenigingen, één voor scholen ©n één voor jeugdvereni gingen. Op de 25 km zijn er een wisselbeker voor de wandelsportverenigingen en een wisselbeker voor militaire groepen. De militaire beker van vorig j-aiar is thans in Duitsland. Het secretariaat van de vereniging, dat gevestigd is bij de heer C- van Houten, Leonardus van Veghelstraait 24 in Den Bosch, is erop ingesteld nog vele aanmeldingen van groepen op te van gen. Men kan echter ook op de dag van de start vanaf 13.00 uur namiddag voor de tocht inschrijven. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedaille. OVERGANGSKLASSE Dames: HeerlenWalcheren Heren: WLC/DESStr. .Meteoor DISTRICT ZUID B Heren: EBHVFortuna, VoltHellas, Were DiWalcheren, VelocitasRapid AFDELING WEST-BRABANT Dames le klas: BeatrixDongen Heren le klas: TachosInternos, Were Di 2DVS, TaxandriaJuliana AFDELING ZEELAND Dames le klas: MarathonHellas PROMOTIEWEDSTRIJDEN Overgangsklasse dames: EBHCBeatrix District le klas heren: DeskOlympus JAN JANSSEN vecht momenteel een zware strijd uit met Eddie Merckx in het klassement van het „Super Prestige Pernod". Na de overwinning van Janssen in de Ronde van Spanje hebben de twee renners evenveel punten verzameld: 153. JAN JANSSEN heeft 329.925 pe seta's (ongeveer 20.000 gulden) verdiend met het winnen van de Ronde van Spanje, aldus heb ben de organisators gisteren be kendgemaakt. Gerben Karstens verdiende er ruim 3.400 gulden mee. JO DE ROO heeft een wieler ronde in de Belgische plaats Belsele gewonnen. Hij was de snelste in de sprint van de vol tallige gro'ep van 60 renners. Zijn tijd over de 150 km was 3 uur en 45 minuten. De Belg Theo Verschuren werd op één lengte tweede. Van de overige Neder landers eindigde Bart Zoet als vijfde, Cees Snepvangers als achtste, Rik Wouters als negen de en Gerard Vianen als veer tiende. '0 LEIPZIG (ANP) Piet Tesselaar lieeft de achtste etappe van de weg wedstrijd. Warschau-Berlyn-Praag ge wonnen. Onze landgenoot legde de 206 km tussen Berlijn en Leipzig af in 4 uur, 50 minuten en 54 seconden. Op de tweede en derde plaats eindigden res pectievelijk de Oostduitser Dieter Grabe en de broer van de winnaar, Hans Tesselaar. De uitslag luidt1 Piet Tesselaar (Ned.) 4.50.54; 2 Dieter Grabe (Oost- Dld.) z.t. 3 Hans Tesselaar (Ned), z.t. 4 Jan Smolik (Tsjech.) 4.50,58 5. Frans Minitjes (Belg.) z.t. ll Jan Serpenti (Ned.) z.t. 86. Freda Niemeijer z.t., 87 Fred van Lachterop z.t. Het algemeen klassement waarin de Tsjech Jan Smolik zijn leidersplaats heeft behouden, ziet er na de achtste etappe als volgt uit: 1 Smolik (Tsjech.) 27.27.52, 2 Heintz (Fr.) 27.29.07, 3 Ber- laud (Fr.) 27.29.32, 4 Mark (O.-Dld.) 27.29.40. 5 Kirikov (Buig.) 27.30.22, 15 Piet Tesselaar (Ned.) 27.33.52. NEW YORK (ANP-AP) De Ni- geriaanse hokser Dick Tiger heeft in de Madison Square Garden in New York met succes zjjn wereld titel in het halfzwaargewicht verde digd tegen de Portoricaan Jose Tor res. Dick Tiger won het gevecht van vijftien ronden op punten. Het eerste titelgevecht tussen Tiger en Torres verleden jaar december leverde even eens een puntenoverwinning op voor de Nigeriaan. Na het uitroepen van Tiger tot win naar "van het gevecht, zorgden de 10.000 toeschouwers die de match bijwoonden voor een hevig tumult. Direct nadat arbiter Harold Valan en het jurylid Johnny Dran hun stem voor de Nigeriaan uitbrachten acht ronden voor Tiger, zeven voor Torres werden er flessen en an dere projectielen van de hoger gele gen balkons naar de ring geworpen. Het lawaai was zo oorverdovend, dat de uitslag van het andere jurylid. Joe Eppy, die zeven ronden op naam van Tiger en acht op naam van Tor res had' sitaan, nauwelijks was te ver staan. Verslaggevers rond de ring moes ten in allerijl een veilig heenkomen zoeken onder tafels en de ring om de projectielen te ontwijken. Tenmin ste acht bezoekers en zaalwachten liepen door rondvliegende glassplin ters verwondingen op. Het publiek rond de ring zat onder het bier uit de flessen. Torres woont, evenals veel van zijn landgenoten in New York. Er zaten veel Portoricanen in de zaal. ronde kwam Torres (,,Ik stop vermoe delijk wel met boksen") goed in ac tie. Het was zijn beste ronde, waarin hij zijn tegenstander met een linkse en rechtse combinatie op het ge zicht bijna naar het canvas joeg. Ti ger ging tegen de touwen en het leek er even op, dat hij neer zou gaan. De Nigeriaan herstelde zich en nam in de laatste seconden van deze ronde het initiatief weer over. Sterk werd er gebokst in de laat ste twee ronde, toen zowel Tiger als Torres een k.o.-overwinning wilden forceren. Zij slaagden daar niet in. Het gevecht tussen de beide bok sers stond overigens niet op een erg hoog peil. De beide pugilisten kregen vele waarschuwingen voor klemmen. De 37-jarige Nigeriaan was het meest in de aanval en probeerde herhaaldelijk zijn tegenstander tot aanvallen te dwingen. Pas in de 12e Dick Tiger had grote moeite om na afloop van het gevecht heelhuids zijn kleedkamer te bereiken. De we reldkampioen moest een klapstoeltje boven zijn hoofd houden om zich te beschermen tegen de bierflesjes. „In Nigeria", zei Tiger later, „is boksen een sport. De mensen beta len daar om een gevecht te zien en niet om met flessen te kunnen gooi en. Zij winden zich niet op over ver lies of winst DICK TIGER limn (Van onze correspondent) NEW YORK Er heerst in New York een grote politieke rel rond we reldkampioen zwaargewicht Cassius Clay. Hij heeft, zoals bekend, gewei gerd in het leger dienst te nemen. Aanvankelijk werd hij als reservist ge classificeerd. omdat hij bij een schrif telijke test als „imbiciel" voor het voetlicht zou zijn getreden. Maar al naaT gelang er meer -reservisten en dienstplichtigen voor de dienst in Viet nam werden opgeroepen ging men ook wat nauwkeuriger letten op hen. die tot dusverre waren afgekeurd. Waar om zou een man, die in staat is wereldkampioen boksen te worden fysiek niet in staat zijn naar de jungles van Vietnam gezonden te wor den? Daarop begon het gevecht. Clay werd opnieuw opgeroepen. Hij nam enkele advocaten in de arm en aanvankelijk diende men een protest in, dat de zogenaamde draft-board" (selectie- raad) welke de beslissing moest ne men, geen negers in haar gelederen telde en dat de beslissing dus altijd ten nadele van Clay zou uitvallen. Maar de selectieheren in Clay's woonplaats Louisville, Kentucky, be slisten, dat de bokser in dienst zou moeten. Hierop verhuisde Clay naar Houston, Texas, zodat zijn geval op nieuw door de „draft-board" van Hous ton diende te worden onderzocht. Ge leidelijk aan kwamen Clay's argumen ten van dienst-weigeraar meer op de voorgrond. "Hij zei, dat hij tot de isla mitische godsdienst was toegetreden en dat islamieten alleen die oorlogen mogen strijden, die de godsdienst voor schrijft. Maar ook Houston besliste, dat Clay in dienst moest komen. Daarop maakten Clay's advocaten bekend diait de wereldtiitelhouder zwaar gewicht in feite een islamitische pries ter was en dat zijn boksbezigheden nieit anders dan* een bijbaantje wa ren. Hier trapte de selectieraad van Houston ook niet in en zij hield het been stijf- Clay riep uit, dat bij zich aan de nieuwe keuring zou onderwer pen maar dat hij eeuwig zou weigeren een militair uniform te dragen, ook al zou hij ervoor naar de gevangenis worden gezonden. Hij heeft woord ge houden. Vergezeld door twee advoca ten kwam hij zich voor de dienst melden, maar hij weigerde feitelijk dienst te nemen op basis van zijn ge loof. ,,Ik zal nooit op mijn bruine broeders in Azië schieten, nooit", brulde Clay- De verontwaardiging in den lande was groot. Dat wil zeggen, vooral bij de ultra-nationalisten- De tv.-stations vroegen de andere jongens, die tege lijkertijd met Clay moesten opkomen wat zij van Clay's houding vonden. „Wat maakt hem anders dan wij?" was het antwoord. Waarop een tv- commentator zich moedig de opmer king liet ontvallen: „Misschien heeft Clay' toch meer hersens dan jullie". De Amerikaanse boksorganisaties ont namen Clay 15 minuten na het bekend worden van zijn dienstweigering zijn wereldtitel. Zij, die in de boks wereld hun geld investeerden, toonden zich bijzonder opgelucht. De internationale telex- en telefoonlijnen stonden rood gloeiend. Het ging erom een nieu we wereldkampioen te vinden, vooral nadait Clay de titel al een aantal jaren had gemonopoliseerd, stond de weg eindelijk open naar nieuwe titel gevechten en dus naar nieuwe boks- vermotgens. Want, men moet niet ver geten, dat er nogal wat miljoenen in deze tak van sport worden verdiend. De kranten, tot de achtbare ,,New York Times" toe, besteden hele pa gina's aan speculaties wie thans de titel van Clay .zal veroveren, waarbij de namen van Floyd Patterson en Joe CASSIUS CLAY Frazier blijkbaar favorieten zijn- Clay zelf nam een vliegtuig van Houston naar de staat Alabama, waar hij', (via zijn met boksen verdiende gelden)-een grote farm heeft gekocht. De rege ring is onmiddellijk een rechtsproce dure tegen de bokser begonnen, waar bij zijn straf kan variëren van 10.000 dollar (f. 37.000) boete, tot vijf jaar gevangenisstraf. Met dien verstande echter dat de advocaten van Clay vol doende juridische foefjes kunnen toe passen om deze procedure twee jaar lang te laten duren. .,Wie dan leeft, die dan zorgt" In ieder geval bé» staat er een kansje, dat de oorlog m Vietnam dan voorbij zou zijn. Maar wie garandeert Clay, dat de Amerika nen tegen die tijd zich niet ergens anders in een wespennest hebben ge stoken? Hierbij dient te worden aan getekend. dat Clay inderdaad op prin cipiële gronden, de dienst heeft ge weigerd, ook al was zijn laatste smoesje van islamitische priester dan misschien ook wel een wat twij felachtig argument. (Van onze turnmedewerker) ZIERIKZEE Voor de Kringdag, die de Zeeuws-Brabantse Turnkring op zaterdag 20 mei te Zierikzee organi seert, blijkt een zeer grote belangstel ling te bestaan. In totaal hebben 33 verenigingen met niet minder dan 195 wedstrijdgroepen ingeschreven. Hier bij nemen de meisjes met 100 wedstrijd- groepen (800 deelneemsters) de eerste plaats in. De overige groepen zorgen er met hun meer dan 700 deelnemers, voor dat in totaal meer dan 1500 gym nasten actief aan de Kringdag deelne men. Het wedstrijdprogramma bestaat uit acht verschillende verenigingsdriekam- pen voof dames, heren, meisjes en jongens. Voor de dames en meisjes is er verder nog een keuzewedistrijd rit mische oefeningen met en zonder ge reedschap, terwijl de heren en jongens nog aan een wedstrijd laangematsprin- gen en kastspringen kunnen deelne men. De wedstrijden worden gehouden in de hal van de C.T.V. aan de Zuid hoek en beginnen om 13.00 uur. Om 18.30 uur is er voor de delega tes van de deelnemende verenigingen een ontvangst op het gemeentehuis, om 19.15 uur gevolgd door een ->ptocht vanaf het wedstrijdterrein en om 19.30 uur een défilé op het Havemplein. Aan deze optocht nemen de drumbands van V.T.V. (Vlissingen), Achilles (Middel burg) en Prins Hendrik (Breda) deel. Tot slot van de kringda-g zullen om 20.00 uur, eveneens in de hal van de C.T.V.demonstraties worden verzorgd door de beste wedstrijdverenigingen en door het dames- en herenkeurkorps van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Op het programma staan ook enkele massale oefeningen. De organisatie van de Kringdag is in handen van de plaatselijke vereniging Deltas-port. Wedstrijd leiders zijn de he ren J. Huybregts en J. Vervoort, beide uit Breda. HET Oostduiitse voetbalelftal, dat op 5 april met 4-3 van Nederland won, heeft voor 10.000 toeschouwers in Helsingborg met 1-0 van Zweden gewonnen. Het eniige doelpunt werd in de 53ste minuut gemaakt door Juergen Noeldner. OoSt-Duitsland bleef met deze zege voor de achtste achtereenvolgende maal ongeslagen. 1 (ADVERTENTIE) Nu moest ik gewoon wel, want het sparen werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu elk jaar 500,- en naast de normals rente krijgen we vanaf 1972 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat teit dubbel aan. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzen van het Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken, Poskantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. Basis voor persoonlijk bezit i W

de Stem | 1967 | | pagina 13