EB0 VLISSINGER WIL VERKLARING PLICHTEN VAN DE MENS Moederdag Rechten van de mens" onvoldoende NIEUWE KVP-REGELING KANDIDAATSTELLING STATENVERKIEZING? WEGRESTAURANT AAN GREVELINGENDAM GENPEND rpapier voor uw pen Nieuwbouw Middelburgse fabriek betekent uitbreiding personeel Schoonheid vraagt om harmonie... VERDRONKEN DORP IN DE BIESBOSCH ONTDEKT? Even uitblazen mevrouw DENNIS REPARATIES KUNSTGEBITTEN TWEE WOONHUIZEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 MEI 1967 AANBESTEDING A. SCHAAP agWH GEFAALD ENCYCLIEKEN Levenslang voor twee oud-SS'ers Badmeester Onsportief Eenwording Europa aan de grens Eerste paal bij Croon en Co Bij nader inzien Woningen voor bejaarden in Goes Sneller, beter en goedkoper Parfumerie „Au gout de France", Noordstraat 81 Terneuzen. TE KOOP: Notendijk 1214 Terhole gem. Hontenisse Te bevragen: W. VERBEEK Dorpsstraat 57, Graauw Door het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht zal op woensdag 31 mei 1967, te 10 uur v.m„ ten huize van A. Cattoir en Zn. te Hulst, in „De Koning van Engeland'1, worden aanbe steed: het verbeteren van we gen, gelegen in de Pros- perpolder en Hertogin Hedwigepolder, ter leng te van plm. 3,2 km. met bijbehorende werken, volgens bestek nummer 4423. Aan bestekhouders worden inlichtingen verstrekt op |P woensdag 24 mei 1967 ie |te i4.oo uur. in „De Koning van Engeland" te Hulst. Bestek en tekeningen fen bovengenoemde werken zp ïn vanaf 19 mei 1967 tegen be taling van f 25,- verkrijg baar ter griffie van het wa terschap Hulster Ambach Lange Bellingstraat 1, Huilt, of door storting of oven schrijving van genoemd h- drag on girorekening 284SS1 van" het waterschap Huilt» De nota van inlichtingen lij ljft vanaf maandag 29 mei W 67 af ter inzage op het kantoor |:>or van genoemd waterschap. IkAMSDONK [stichting Beheer- Landbouw»» Ik verkopen 1967 en bij toeslag op dinsdag erenwoning erf, Luitenambachtstraat I erenwoning erf, Luitenambachtstraat erenwoning erf, Kerkstraat 31, groot 0.11» renwoning erf, Bergenstraat 18, lilverkaveling wordt toege ha. erenwoning erf, Lange Broekstraat fde Ruilverkaveling wora jit 0.22.30 ha. erenwoning erf, Lange Broekstraat 5, j bij de Ruilverkaveling wo loot 0.16.10 ha. erenwoning erf, Lange Broekstraot ttf bij de Ruilverkaveling w froot 0.18.70 ha. (erenwoning 17b, groot 0.15-70 ha. ierenwoning n erf, Benedenkerkstraat door de kopers aan N te worden ONT1WJ b„ a aanvaarden terston ws z(li «woning dient «emeente- de betreffende g? j en op. .„4 mei. donderdag 25 .mei„„n0e«l«' 6 juni. na overleg bn na toewijzing. j en verkoopconditie^otj,,^! Iiij voorn, notaris^ (Van een onzer verslaggevers) BRUIN1SSE. De heer M. van Poel je, lid van Ged. Staten van Zeeland, heeft gisteren een nieuw weg-restaurant halverwege de Grevelingedam gelegen, geopend. De heer Van Poelje was van memng dat dit weg-restaurant de aantrekkelijkheid van de route naai Zeeland belangrijk verhoogt. Tot nu toe werd het ontbreken van een goed weg restaurant op de dammen- en bruggen- route Rotterdam-Zeeland als een gemis aangevoeld. De heer Van PPoelje was vooral blij dat het een restaurant is waar iedereen, ook de beroepschauf feurs, zich kan thuisvoelen. Het is magnifiek gelegen. Het ziet uit op de Krammer, de brede stroom tus sen Goeree en Noord-West-Brabant. Het restaurant, da» plaats biedt aan 150 gasten, ligt precies halverwege Rot terdam en Vlissingen. Op het terras is plaats voor honderd bezoekers. Het is gespecialiseerd in visgerechten. Het initiatief voor dit wegrestaurant is jaren geleden al. genomen door de heer J. Gilden uit Bruinisse. exploitant van hel voormalige restaurant Bru Zijn initiatief is overgenomen door de N.V. Brero, waarin de verzekeringsmij. Stad Rotterdam en de broewerij De Drie Hoefijzers deelnemen. Het zal wor den geëxploiteerd door Weiiers exploi- tatiemij. Het is het zevende restaurant van deze N.V. 7estig jaar geleden, op 12 mei 1907, tverd in Amerika de eerste moe derdag gevierd. Wat begonnen is met een tuilje bloemen en een lieve at tentie is uitgegroeid tot een weids ge propageerd feest. Hoezeer zakelijke aspecten dit gedenken hebben ver wrongen, blijkt het best uit adverten ties van juweliers. Ontroerend-mooie opsommingen van alles, wat de ware moeder elke dag jaar in jaar uit voor haar gezin presteert, krijgen als con clusie de slagzin: alleen goud maakt blij. Deze suggestie voor een kostbaar geschenk is eigenlijk beledigend voor de ware moeder, die aan een woord, een gebaar, een uit het hart komende kleine verrassing voldoende heeft om er weer een tijdje tegen te kunnen. „Asjeblieft, Mam, een rolletje van die lekkere zoute drop van dat dub beltje, dat ik gisteren heb gevonden". Ze smaken Mam lekkerder dan een dure bonbon. De enorme bos boterbloemen, nog nat van de dauw, door de jongste zoon 's morgens in alle vroegte aan de slootkant geplukt, kan tegen het duurste bloemstukje op. En het kopje thee op bed en de ontbijttafel, die ge dekt klaarstaat, laten we die vooral niet vergeten. Het is overduidelijk, het aantal mogelijkheden om een vrouw in haar moeder zijn te eren, is legio. De waarde van de verrassin gen schuilt niet in het geldbedrag, dat ervoor wordt uitgegeven. Wat niet wegneemt, dat elke vrouw momen ten kent, waarop zij zelf er meer dan ooit van overtuigd is, dat haar liefde en toewijding slechts met goud zijn te honoreren. Vaders met een vaag schuldgevoel om alle goede voornemens, die weer in de soep gelopen zijn, peppen het kroost op tot vruchtbare samenzwe ringen. „Allemaal wat van je eigen geld en dan kopen we iets fijns voor moeder". Wil Pietje de stoei versie ren, 's morgens? „Prachtig, m'n jon gen, want je moeder is zo'n super mens, daar kun je niet genoeg voor doen". Zeggen dat ze geen eten in huls hoeft te halen voor die dag en dan samen wat in elkaar frunniken? Een zalmschotel bijvoorbeeld met toast en soep uit blik vooraf? Uitste kend idee, want dat mens staat maar elke dag op dikke doorgezakte voe ten voor ons in de keuken te prutsen, [beseffen jullie dat wel? En tafel dek ken en afruimen en vaten wassen die dag voor onze rekening, dat is afge sproken, hè jongens. Ze komen steeds heter in stemming. Zal me dat even een feest worden om met z'n allen moedertje te spelen, een hele dag lang. Al die vrouwen, wie lieve verras singen te wachten staan, tonen zich in die dagen van voorbereiding meer moeder dan ooit. Zij lopen met dove oren langs een samenscholing, zijn blind voor crêpe-papieren pakjes on der kinderbedden, floepen het over hemdenkastje ijlings weer dicht, wan neer daar een drogisterij-etiketje op bloemetjespapier een flesje parfum of nieuwe lippenstift in het vooruit licht stelt. „Heb ik niet vergeten jou Mkgeld te geven de vorige week? Hier zijn je twee kwartjes", wil in die flagen wel eens helpen een zorgelijk MJ mei j.l. worden de.s0LE» ^rd in de bekende TA R" Ltgers landen dagelijks vedl (moulds. lor U j'ng op Uw bandenk05'^ Irvice in onze vest^oorr«»il ig uit nog vergrote in Autobanden - /Xccu Assen - Wielen enz- kuRG - Kromme ZEN - Mr. HaarmanwefQ foP ZOOM - Beurspw Tramsingel 4 fezieht te doen oplichten. Evenals de •tille wenk: „Zeg jongens, wie verlost me van al die lege flessen uit de kel- erkast? Je mag het statiegeld zelf °uden, zo blij zal ik zijn als dat akje opgeruimd is". Toch blijft moeder in die dagen op haar qui vive. Ze moeten het niet al te dol maken en als er dan toch geld uitgegeven gaat worden, kan het be ter weggaan aan iets dat je kunt ge bruiken dan aan een prul. Wanneer 4 laatste dreigt te gebeuren, be- mikt een vrouw over haar veelge lezen taak om de ramp te voorko len. Neem de moeder die tot ergenls van #an en kroost altijd haar leesbril 'S- „Goeie grutten, koop zo'n Kettinkje om je hals dan zijn we al lemaal van de ellende af". Als die zin H? wge.n ™oe<Jerdag al te vaak op- «uiKt, is ingrijpen noodzakelijk. Op een rustig moment met man en kln- «r, sfzel"s bij elkaar, slaakt zo'n moeder opeens een schrille weet boven haar damesblad. „Moet Je n, zeg, die foto van zo'n truttig mens met een bril aan een kettinkje wli!„ 1 ,Eer 20 voor S«k zou willen lopen". Je moet hard zijn als «Metier, spijkerhard. COKS VAN EYSDEN (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Sedert 1948 bezitten we een prachtige ver klaring van de rechten van de mens. Wat wij op het ogenblik missen, is een duidelijke verklaring van de plichten van de mens. In artikel 29 van de verklaring van 'de rechten van de mens is daarover wel even gesproken. Daar staat, dat iedereen plichten heeft jegens de ge meenschap. Meer niet. Maar die plichten zou ik concreet geformu leerd en geratificeerd willen zien. Een verklaring van de plichten van de mens zou Se loopplank, de synthese zijn naar een reconstruc tie van de Verenigde Naties. Die reconstructie is noodzakelijk om tot een collectief gegarandeerde wereldvrede te kunnen komen". Dit is het standpunt van de 61-ja- rige Vlissinger C. L. Koster, oud journalist, regeringsambtenaar tij dens en direct na de oorlog, parti culier middenstandsadviseur. Een man, die al zjjn vrije tijd in het vre deswerk steekt. Hij is nauw betrok ken bij Pax Christi, de katholieke vredesbeweging in Nederland. Hij schreef in januari 1939 de bro chure „Naar een oorlogsvrije sa menleving". Hij is een van de mensen, die hardnekkig blijven ge loven in de mogelijkheid om het ideaal van de wereldvrede tot stand te brengen. „Dat is 'n vol komen haalbare kaart. Er is alleen maar een portie gezond verstand voor nodig". De heer Koster is van oordeel, dat Volkenbond en Verenigde Na ties hebben gefaald, omdat politi ci, wetenschapsmensen, zakenlie den en anderen aan de normen van gerechtigheid hebben ver zaakt. Wat z.i. gemist wordt is een grondslag voor de collectieve vei ligheid in de wereld. Men steunt nu maar zo'n beetje op het diplo matieke verkeer. In grotere verban den komt van de goede opzet van 't volkerenrecht geen spaan terecht. Alleen een reconstructie van de Verehigde Naties, voorafgegaan door de vastlegging van de plichten van de mens, kan z.i. hierin veran dering brengen. Wat de reorganisatie van de Ver enigde Naties betreft: de heer Kos ter wil naar departementen van we reldbestuur toe. Deze departemen ten zouden onder controle van een. federaal parlement moeten staan, een en ander onder supervisie van een concilie van staatshoofden. Dit federale parlement zou een mon diale wetgeving tot stand moeten brengen. Een werelddepartemént van justitie en recherche zou orde, rust en veiligheid in de wereld kun nen waarborgen, zo meent de heer Koster. De heer Koster is er zich van be wust, dat deze vorm van wereldbe stuur alleen verwezenlijkt kan worden, wanneer ze door de volks wil in de verschillende landen wordt gedragen en wanneer die volkswil wordt vastgelegd in een verklaring van de plichten van de mens. De norm, die daarbij dient te wor den aangehouden, is de gerechtig heid Gods, aldus de heer Koster.. Hij verwijst in dit verband naar Cle- menceau, de Franse staatsman, die DE HEER C. L. KOSTER ...„Naar een oorlogsvrije samenleving..." op zijn sterfbed tot de volgende verklaring kwam: „Ik heb altijd gespot met het geloof, maar nu ben ik er zeker van dat het onmo gelijk is een maatschappelijke orde De heer Koster is overigens van mening dat de plichten van de men sen reeds duidelijk zijn aangege ven door paus Johannes XXIII in diens encycliek Pacem in Terris, uitgegeven in 1963. Paus Johannes noemde o.a. de plicht tot behoud van het leven, de plicht om recht schapen te leven en de plicht om dieper in de waarheid door te drin gen. Ook de jongste pauselijke en cycliek, Populorum Progressio, spreekt over plichten. De universe le solidariteit, die een feit is en een weldaad voor ons, is ook een plicht, aldus paus Paulus VI. In deze laatste encycliek wordt vooral gewezen op de plicht van de ontwikkelde landen om de minder ontwikkelde landen met produktie en mankracht te steunen. Paus Paulus wijst ook op de noodzaak van het ontstaan van een doelmati ge wereldautoriteit. Letterlijk: „Wie ziet niet de noodzaak om zo gelei delijk te komen tot het instellen van een mondiaal gezag om doel treffend te kunnen handelen op ju ridisch en politiek vlak." Om de beoogde reorganisatie van de Verenigde Naties te kunnen voorbereiden zou volgens de heer Koster een Godsvrede van tien jaar in acht genomen moeten wor den. In deze periode zou geen en kele oorlog of oorlogsdreiging geac cepteerd mogen worden. Agressie veroorzakende leden van de Vere nigde Naties zouden getemd moe ten worden met alle vreedzame de fensiemiddelen waarover de overi ge V.N.-partners kunnen beschik ken. In dit gehele verband ziet de heer Koster een belangrijke taak wegge legd voor de Pax Christi-beweging en soortgelijke organisaties. Hij zou Pax Christi graag zien uitgroeien tot een pressiegroep, die de open bare mening tegelijk uitdaagt en voedt. De heer Koster vindt dat Pax Christi een systematisch werk programma moet opstellen om haar doelstelling, vrede in de we reld, uiteindelijk te bereiken. BONN (Reuter) Een rechtbank in Bremen heeft de 64-jarige Fritz Hilde- brand, gewezen commandant van twee kampen voor dwangarbeid in Polen Drohobycz en Boryslaw tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd schuldig bevonden aan moord en medeplichtigheid aan moord op joden. In Neurenberg is de 69-jarige Anton lp fling, die destijds leider was van een Duitse munitiefabriek te Skarzysko- Kamienna in Polen, schuldig bevonden aan moord op 15 joodse slaven-arbei- ders in 1943. Ipfling, die eveneens tot levenslang is veroordeeld, is aanvanke lijk beschuldigd van moord op 24 men sen en moord op een onbekend aantal anderen toen hij blindelings vuurde op een groep uitgemergelde gevangenen, die vochten om een stuk brood dat hij hun toegeworpen had. Ipfling zei bij de opening van zijn proces, vorige week, in het geheel niet te weten waarom hij terecht stond. Als de AVRO er weer twee.leden bij heeft, mag de omroepster deze verheu gende betekenis niet gewoon voorlezen, maar wordt er onmiddellijk een levens groot item van gemaakt. Een geleende typemachine tikt de nieuwe stand door en dan kunnen zij, die met de neus te gen het scherm zijn gaan zitten aan het ontcijferen slaan. Bij de VARA zie je het toch echt wel allemaal duidelijker. Mr. Dr. L. H. Slotemaker kwam voor de zoveelste maal zijn leden op het hart drukken dat de AVRO in de toekomst zonder politiek of levensbeschouwing de ether zal blijven doorkruisen en R.T.N.-chef Ch. G. Matser vertelde de Televizier-abonnees dat de samenwer king met de AVRO goed en de sfeer uitstekend is. Alleen met de program ma's wil het niet al te best lukken. En dat vinden wij dan. De omroepster, die „Onafhankelijkheid" in haar blazoen voert heeft ons weinig te bieden. Vrij dagavond konden we dat opnieuw erva ren. Om acht uur ging het Thunderbird- kastje dicht en hadden we de poppetjes weer voor een maand gezien. Dean Mar tin gleed glad door de Amerikaanse showvelden en aan het einde van de avond brachten we een bezoek aan de winkel van Sinkel van Duys, Onderde len die allemaal lekker smaken maar die stuk voor stuk evenveel te maken hebben met televisie A.D. 1967 als Car- naby Street en de Rockers op hun brul lende motoren uit AVRO's Televizier, met Engeland. N. R. Donderdagmiddag, zonnig weer, jon* gelui, vrij van school vermaken zich in een prachtig openluchtbad. Klein in cident, jongen 12 jaar, aangereden «•nor bromfiets op parkeerterrein. Be hoorlijke schaafwonden en bloeduit storting aan elleboog, verder niets. Jongeman (thuis steeds gehoord: ga met zoiets altijd naar de leiding) meldt zich, badmeester, te druk met lesge ven, ga maar naar botenverhuurder, heeft wel een kistje, gooit jodium op de wonden, draait er verband om. Jongen komt thuis, vertelt verhaal. Ouders: laten verbinden? Oké. Later 's avonds op sportvereniging: jeugd leider vraagt, bekijkt de zaak, bloed klonters door verband heen, knipt verband af, laatste stuk moet uitge weekt worden, geheel ingeplakt. Geen zalf, geen steriel gaasje, niets, alleen windsel zo op wond. Misschien is dit maar heel onbedui dend, er zullen wel veel moeilijke en Ingewikkelde dingen op zo'n dag ge beuren. Maar toch worden deze kinde ren min of meer aan de badmeester toevertrouwd door de ouders. Wat doodjammer ook, van de kans deze jongen te laten beseffen dat leiding er nog voor iets anders kan zijn dan voor fluitje blazen, dit mag niet, dat mag niet. BREDA P-B. Miljoenen kijkers met mij, hebben woensdagavond weer het onsportief gedoe kunnen zien in de wedstrijd Hongarije - Nederland. Is er nu geen enkele voetballer meer die sportief kan zijn. Bij iedere overtreding, die werd gemaakt, werd de bal of wel te hard of juist in tegenovergestelde rich ting getrapt of gegooid. Waar is dat nu voor nodig? Wordt de spelers dit door hun trainers of leiders geleerd? Laat de scheidsrechter hier toch tegen optreden en zeer streng. Bij de eerste maal een waarschuwing geven en bij een herhaling van het veld sturen. Ik geloof, dat dit de juiste maatregel zou zijn om het de heren af te leren. En dan na afloop van de wedstrijd als klap op de vuurpijl een formele vecht partij. Het is een schande. We hebben dat nu gezien bij Feijnoord - Real Ma drid en nu zelfs van het Nederlandse elftal. Wat zal het bestuur van de KNVB hieraan doen? BREDA A.S. Acties fedrelaisten (Van een onzer verslaggevers)- BERGEN OP ZOOM In het kader van het streven naar eenwording van Europa organiseert het Actiecentrum voor Europees Federalisme vandaag aan de grenzen een aantal grensacties onder de naam „De grenzen open" Deze acties vinden plaats in de plaat sen Mons-Maubeuge, Wuustwezel, Sluis, Hulst, Terneuzen, Kessenich, Vaals en op de autosnelweg Luik-Aken. Naast gemeentelijke autoriteiten zullen ook diverse topfiguren van het organiseren de actiecentrum elkaar :in deze grens gemeente begroeten. Bovendien zal dan de nodige aandacht gevestigd worden op het streven naar Europese eenwor ding. (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggeefster; MIDDELBURG Op het Middel burgse klein-indusfcrieterrein word hard gewerkt aan een belangrijke v breiding van de koeltechnische ind trie Kroon en Co- De bouw van c grote tweede hal houdt namelijk dat het aantal personeelsleden stri flink uitgebreid zal kunnen worden. Het begin van de nieuwbouw kree* een officieel tintje. Het was burge meester mr. J. Drijber van Middel burg die de eerste paal de hardt' grond indreef. Een van de directeuren van de fabriek, de heer H. v. d. Sluis, maakte van deze gelegenheid gebruik de aanwezigen iets te vertellen over heden, verleden en toekomst van de fabriek. Kroon en Co., vroeger een Rotter damse firma, stichtte na de oorlog een Harmonie bijvoorbeeld in de dagelijkse verzorging van Uw huid. Een volmaakte verzorging, afgestemd op Uw eigen huidtype, bereikt U met de befaamde crèmes van Dr. N. G. Payot. Nutricia Stimulation luchtig en voedend - voor de droge en normale jonge huid. Embryonnaire U.P. stimulerend en verjongend - voor de vermoeide droge huid Règénoderm U.P. herstellend en verjongend - voor de vermoeide vette huid. Crème no. 2 zuiverend, kalmerend en beschermend - de oplossing voor kleine huidproblemen. Frisheid - Schoonheid - Jeugd de la facultê de Lauiann« Dr. N. G. Payot-Holland N.V., Keizersgracht 12-14, Amsterdam- CJ. basisbedrijf in de Segeerstraat te Mid delburg. Sinds vijf jaar is de fabriek -\an de Stadsambachtsweg op het in- ustrieterrein gevestigd. De fabrikage n koeltechnische installaties heeft n inmiddels uitgebreid met die van Ier andere elektrische en elektro- :hnische schakeltoestellen en meet- i regelinstallaties. Verder wordt een oot aantal standaard-schakeltoestel- en gemaakt. Vorig jaar werkten ei 16 krachten in de fabriek. Dit aantal is reeds' uitgebreid tot 42. In de nieu we hal (waarschijnlijk in augustus klaar) zullen 100 mensen werk vinden bij deze fabriek. Op het fabrieksterrein staat een grote hal van 1000 m2 opper vlakte. De nieuwe hal wordt even groot. Plannen zijn er om het hele be schikbare terrein van 12.200 m2 opper vlakte vol te bouwen. De plannen zul len in fasen worden gerealiseerd. In de toekomst zullen 250 a 300 man er kunnen werken. Met nadruk wees de heer Van der Sluis erop dat men van de fabriek en het installatiebureau een Zeeuwse aangelegenheid wil maken wat betreft het aantrekken van perso neel. ,,Het streven is om van hoog tot laaig met de Zeeuwse bevolking te werken", aldus de heer Van der Sluis. Om dit te kunnen verwezenlijken zul len de arbeiders op de fabriek worden geschoold. De Middelburgse fabriek, die ter plaatse weer een aantal dochteronder nemingen heeft, is een van de 14 dernemingen door heel Nederland. Burgemeester mr. Drijber toonde zich verheugd over de uitbreidings drift van de fabrieksdirectie. In zijn toespraak bracht hij nog even de ont- sluitingsweg voor het industrieterrein ter sprake. ,,We hopen er nog dit jaar mee te kunnen beginnen", aldus de burgemeester. (Van een onzer verslaggevers) WERKENDAM Een zandzuiger heeft even ten oosten van de polder „Jantjesplaat" in de Biesboseh onder de gemeente Werkendam, waar in opdracht van het Kroondomein werkzaamheden werden uitgevoerd voor kadeverhogingen, hoeveelheden puin naar boven gebracht, die naar alle waarschijnlijkheid afkomstig zijn van een kerkgebouw. Er waren o.a. brokstukken bij van gotische vensters, een voetstuk van een beeld. Er zijn ook schedels en beenderen naar boven gebracht en het gevest van een sabel. De vondsten zijn ter kennis gebracht en in handen gesteld van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort. Naar deskundigen vermoeden, is men in de 20 meter diepe zandput bij de Jantjesplaat gestuit op de overblijfselen van het hij de St. Elisabethsvloed in 1421 verdronken dorp Erkentrudenkerke, dat ongeveer op deze hoogte moet hebben gelegen. Het zandzuigen in de put is inmiddels vanwege het beëindigen van de werkzaamheden aan de kaden gestaakt. Dat wordt in Werkendam wel betreurd, want waarschijnlijk zouden door de zandzuiger nog heel wat meer brokstukken naar boven zijn gebracht, die wellicht dui delijker dan nu reeds het geval is geweest, uitkomst zouden kunnen geven over dit in de Biesboseh verdronken dorp. „Misschien dat we nog eens kikvorsmannen voor een oefening naar hier zouden kunnen krijgen. Die zouden ongetwijfeld uit het heldere water van de zandput nog wel het een en ander naar boven kunnen halen", aldus een zegsman ten gemeente huize van Werkendam. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De schipper L. J. N. Y«? h®4 sc.h,iP Berdu kwam gisteren tegen het middaguur op zijn fiets od het kruispunt Herengracht-Noordstraat in botsing met de auto van P. v. uit Wer kendam. Aanvankelijk weigerde de schipper medische hulp. maar iater bleek, dat hij een heupfraetuur had en in het ziekenhuis moest worden opge- (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de donderdag avond gehouden vergadering van de afdeling Goes van de KVP heeft voorzitter J. Ransijn mede delingen gedaan over de voorlo pige overeenkomst, die tussen vertegenwoordigers van het kringbestuur Middelburg en het afdelingsbestuur is bereikt over een reglementswijziging met be trekking tot de kandidaatstelling voor de Provinciale Statenverkie zing. Deze overeenkomst bevat de volgen de conclusies: 1 de puntenbepaling bij de groslijst- stemming wordt afgeschaft; 2 het enkelvoudig kringbestuur kan kwaliteitszetels aanwijzen tot een maxi mum van 2; 3 het enkelvoudig kringbestuur be paalt het aantal kandidaten dat uit elke statenkring naar voren kan ko men en de volgorde waarop deze kan didaten op de lijst worden geplaatst- De statenkringen zelf kiezen hun afge vaardigden voor de vastgestelde plaat sen; 4 de groslijst geeft een alfabetisch overzicht van de namen van alle kan didaten, die in de statenkringen (of in een combinatie van statenkringen) door tenminste twee afdelingen of schrifte lijk met 25 handtekeningen zijn gesteld. Degenen, die voor een kwaliteitszetel in aanmerking komen, worden niet op de groslijst geplaatst. Zoals gisteren reeds werd bericht is deze voorlopige overeenkomst door het kringbestuur nog niet officieel bekrach tigd. De afdeling Goes betwijfelde of het huidige kringbestuur, dat op het eind van deze maand in zijn geheel zal aftreden, hiertoe alsnog zal over gaan. De afdeling Goes zal in ieder geval vragen deze belangrijke kwestie op de agenda voor de kringvergade ring van 27 mei a-s. te plaatsen. Enkele leden pleitten voor het op gang brengen van een discussie in Zee land over de vernieuwing van de par tijstructuur. Dit punt zal aan de orde worden gesteld tijdens de vergadering van de statenkring Goes, die dinsdag a.s. zal worden gehouden. De afdeling Goes heeft de volgende kandidaten naar voren geschoven voor de komende bestuurswisselingen: kringvoorzitter: 1. A- van Geesber- gen (Zierikzee)2. P. Adriaansens (Middelburg); 3. mr. M. van Driel (Middelburg) vrije plaatsen kringbestuur: C. Pau- lussen (Middelburg), M. Steyn (Ove- zande); W. Lambert (Stoppeldijk, M- Hoondert (Goes), R. Waelput ('s-Hee- renhoek en A. Suy (Kruiningen) voorzitter statenkring Goes: R. Wael put; bestuurslid statenkring Goes: J. Roo- se (Goes); partij- en bestuursraad: 1. J- Roose; 2. -M Steyn. In het bestuur van de plaatselijke afdeling zijn gekozen: J, Ransijn (voor zitter), mevrouw F- Plevier-ten Hacken, M- Hoondert, J- Polfliet en L. v- d. Boog. (Van een onzer verslaggevers) GOES. B. en w, van Goes stellen de raad voor garant te staan voor de betaling van rente en aflossing van geldleningen voor de bouw van 32 wo ningen voor bejaarden met garageboxen De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland zal deze woningen bouwen. De bouwkosten worden geraamd op ca f 828 000.De huurprijs zal, inclusief centrale verwarming en centraal an tennesysteem, ongeveer f 18.75 per \yeek bedragen. De stichting wil de 32 woningen ge bruiken voor de huisvesting van chro nische invalieden, voor wie permanente opname in net verpleegtehuis Ter Valcke nog niet direct noodzakelijk is. Is er ook nog plaats voor een niet.roker?

de Stem | 1967 | | pagina 5