Cel en ontzegging voor „troebele" chauffeurs Breda kan verder werken aan hoogspoorplan EO ie prijs Brabantse metselaars naar Utrecht papier voor uw L-pen UITNODIGING IOURSE" Bromfietser na aanrijding overleden I uitblazen mevrouw Nut en Vermaak'5 Zundert houdt groot muziekfeest Varen langs de deltawerken G.S. KEUREN RAADSBESLUIT GOED Gemeente kan krediet opnemen tot 32 miljoen Terugblik ,HET IS DE KLAP VAN MIJN LEVEN" Zweedse order voor DAF „Speciale" prijzen TROPEN-COMBINATIE Prettig en gevaarlijk Soortgelijk Concours van diocesane bond Bezwaren tegen uitbreidingsplan van Stavenisse Dordrecht en Willemstad Viaducten Onvoldoende voorzieningen Breskens DENNIS ANTBEDR1JF zaterdag 13 mei 1967. SLUISKIL De 12-jarige M. van Rijssel uit Sas van Gent is woensdag avond in het ziekenhuis in Sluiskil over leden aan de verwondingen, die hij op liep bij een verkeersongeluk op de rijksweg Terneuzen - Sas van Gent. De bejaarde heer Van Rijssel wilde die weg ter hoogte van Sluiskil op zijn bromfiets oversteken. Hij werd daarbij aangereden door een personen auto, bestuurd door de heer P. B. uit Oudenbosch. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht. leot B. >seh I etc. aires |!322, nt ik Wm liuy- Caravan t. h. 5-8 pers. te He- nesse, vrij juni en na 5 aug. tel. 01600-31435. Te huur: 4 pers. caravan tJ Vrouwenpolder aan zee vri) tot 3 juni en na 18 aug. Te vens 8 pers. zomerhuisjes e Baarland aan zee vrij tot lp en na 11 aug. Inl. C. Nto' dorp, Ovezandseweg 4, Owe- lande, tel. 01104-292. Te huur caravans: 1 caravan staande camping Oranjezon Vrouwenpolder vrij van 15 pi tot 29 juli en van 12 aug. tot 9 sept, en 1 caravan staanae camping de Roompot te Wis- senkerke vrij van 17 juni tot1 juli en v.a. 29 juli. G. Boot, Kortgene, Snellestr. 2. Mee» telef. na 8 hut. tel. Qllwfigqj EINDHOVEN. (ANP). Voor de bouw van 1.000 bestelwagens voor de Zweedse posterijen zal Van Doorne's Automobielfabriek n.v. te Eindhoven de motor, de variomatic, en alle mecha nische componenten zoals die in de DAF-44 zijn toegepast leveren aan de Zweedse fabriek van spoorweg- en transportmateriaal Kalmar Verkstads Ab te Kalmar, die begin 1968 met de serieproduktie van deze wagens, start. Aan de opdracht tot de bouw van deze 1.000 wagens is een proefneming ge durende twee jaren voorafgegaan met 10 proto-typen die in alle delen van Zweden onder de meest uiteen lopende weersomstandigheden waarbij tempera turen van 30 graden onder nul voor kwamen in totaal circa 200.000 kilome ter aflegden. De Zweedse posterijen, die een studie maken van de volledige motorisering van de huis-aan-huis-be- zorging der post en het daarvoor meest geschikte voertuig, zijn tot de conclusie gekomen dat een postwagen met vario matic hiertoe de beste oplossing biedt. Luxe 2 of 3 pers. caravan nt voortent te huur, woTQt op camping gebracht, vrij 22-5, tót en met 30-6. Tel. Ö1600- 45820. ^ats te |Ho- T.k. vouwkampwagen x.gm camp. De Boomgaard, w.m' pelle. Voor een goed beschutte ping, aan de kust in W. Z- VI. naar camping „De Waag' verhuur van caravans, «vra pension. F. Klaaijsen, tel, 01171 - 666, b.g.g. 396. •g In lierse [000,- R.k. jongeman werkende ita' zoekt kennismaking mei meisje leeftijd 35-45 j. om., een gelukkig huwelijkaan gaan, goed uitvoerige br. vo den beantwoord, geheunli0" ding verzekerd. Br. ond. 0 "I Goed tehuis gezocht voor uoea tenuis «0i«y cypers katertje, dol op J vleesbrokjes. Nieuwe Boscd straat 24, Breda. I Re- jreda ld loor- Auto-, tractor- en bandengebruikers. AttenM0ild Alles wat u op bandens zoekt vindt u voordelig 1 grootst gesort. bandenb^, in Nederland en wel OU Kromme Weele 17a, M 2635- burg, tel. 3993. Na 18 un£ 2328. Terneuzen: Haana^,, weg 2, tel. 3828. Na»®, Bergen op Zoom, Be.4Hlp BIeJi tel. 5879. Na 18 uur 5435 W Tramsingel 4, tel. 37Zi uur 46214. -"j N.V. Difoga - Districtó Tractor Dealer. WittoUcK^^, 19, Bergen op zo°™' l'r nieU' 5559 en 5963 't adresvoo og we en gebruikte tract Ford 2000 - 3000 \4QOOFordso» Super Dexta - Dexta- jor. Major - Fordson supe* Ferguson - enz. Motorvlet 7.50 lan| ^'motor Voorzien van fcheep en diesel en keerkoppeling dekzeil. Vraagprijs i tevens verstelbare se uur, p.k. Tel. 01680-3834. Na Grote kermisschietingiagelp mei bij J. Schijvenaars. seke-Paal. Vooruit 325^ 0i 500 tfafis. Beg. Levensmiddelenzaken doen veel aan speciale aanbiedingen. De ene week wordt dit, de andere week dat goedko per geleverd dan normaal het geval is. De prijsvermelding wordt daarbij meestal niet veranderd, maar het tij delijk voor. ergens in de winkel ken baar gemaakt. Duidelijk voor de klant maar de cassière in een zelfbedienings zaak heeft het vaak minder in het oog. Minider ook in gedachten en slaat voor de boodschappen, die ze achtereen- volgens uit het mandje neemt, meer malen automatisch de prijs aan, die ze gewend is te rekenen. Zodat de klant, die het artikel uitkoos omdat j het zo goedkoop was, toch nog de oude prijs betaalt. Enige oplettendheid, dat I het speciaal aangebodene ook „speci- aal" wordt aangeslagen en betaald, is daarom bepaald niet overbodig, j Met argwaan heeft dat niets uitstaan de. Vergissingen zijn immers mense- I luk. Voor de zomerdag deze „Tropen- B combinatie" van Triump International, i De combinatie bestaat uit vijftien kle dingstukken, die zich gemakkelijk la ten combineren. De stof is Diolen- scheerwol. Vlekken worden er zo uitge wassen. Praktischer en modieuzer kan het al niet op reis. Op de foto ziet. u een broekrok met daarop een gestreepte overhemdblouse, daaronder lijfje en short, Bermuda short met bi kini-bovenstuk en uni-hemdblouse als strandjasje. short met lijfje en broek rok met Madras-overhemdblouse over een bikini of short. U ziet, er kan heel l wat worden gewisseld. Opvallend is, dat. de shorts weer vrij lang zijn en de beha's erbij niet al te klein. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het is de klap van mijn leven", zei de zicht baar ontdane Terneuzenaar J. v. D. voor de Middelburgse politie rechter, mr. B. S. Sieperda. Van D., die van beroep inspecteur van een autoverzekeringsmij is, ver oorzaakte op 18 maart jl. te Axel een tweetal kort op elkaar vol gende botsingen. Hij was hierbij onder invloed: een bloedproef gaf 1,60 pro mille aan. De schade die bij de botsingen werd aangericht bedraagt naar schatting ruim der tien mille. Van D. had de weekmarkt te Hulst bezocht. Daar had hij onder het nutti gen van, naar hij zei, vier glaasjes sherry en twee tonics gesprekken ge voerd met enkele relaties. Rond half acht keerde hij terug naar Terneuzen. Alles ging goed tot in Axel. Daar reed hij tegen een onder een lantaarnpaal geparkeerd staande auto en onmiddel lijk daarna kwam hij in botsing met een tegenligger. De geparkeerde auto. waarvan ten overvloede nog de stads lichten en de achterlichten brandden, had hij niet opgemerkt, omdat hij even tevoren naar links had zitten kijken. De eigenaar van de geparkeerde auto, de 54-jarige molenaar A. van D- uit Axel, kwam bij het horen van de klap hij was op bezoek bij een kennis onmiddellijk naar buiten gesneld- Zijn auto was door de kracht van de botsing van de weg gedrukt. Op de vraag van mr. Sieperda of hij vond dat Van D. de indruk gaf teveel gedronken te heb ben, antwoordde hij ontkennend. „Hij was wel wat suf", meende hij. „Maar dat kan evengoed een gevolg zijn ge weest van de botsing". De andere ge tuige, de Axelse muziekleraar J. W. die de tegenligger bestuurde, had er een ander oordeel over. „De manier waarop hij probeerde de schade onder ling te regelen", zei hij, „was vreemd. Hij was duidelijk onder invloed". De inspecteur zou gezegd hebben: „Bent u de tegenpartij? Dan gaan we dat even fijn regelen". Mr. G. Tichelman, de raadsman van verdachte, was het op zijn beurt niet eens, met het oordeel van de muziek leraar- „Dat hij trachtte de zaak onder ling te regelen, is heel normaal. De wijze waarop hij dat deed", zei hij „eveneens". Hij wees er op dat zijn cliënt in Zeeuwsch-Vlaanderen een al gemeen gerespecteerde persoonlijkheid is. „Maar populariteit mag daai wel prettig zijn", constateerde hij, „er zijn ook vele gevaarlijke kanten aan". Mede i.v.m. de moeilijkheden die Van D. in zijn beroep zou ondervinden als de eis van de officier van justitie, mr. T. Le- bret, in het vonnis zou worden gehand haafd (tien dagen gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid met aftrek) drong hij op uiterste clementie aan. Ten aanzien van de gevraagde ge vangenisstraf bleef mr. Sieperda het echter eens met de officier. Het tweede deel van de eis veranderde hy in een ontzegging voor de duur van een jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van tweo jaar. Een soortgelijk geval was dat van de 45-jarige steenzetter J. F. uit West- kapelle, die op 4 februari onder invloed bij Zoutelande in botsing kwam met een tegenligger. Er waren bij dit on geluk twee gewonden: de bestuurder van de tegenligger en een mede-inzit tende van de auto van F. De steenzet ter had 's morgens eerst 5 a 6 borrels gedronken,, daarna thuis een maaltijd genuttigd en vervolgens nog ongeveer vier borrels en een glas bier. Hij werd veroordeeld tot tien dagen hechtenis en twee jaar ontzegging met aftrek. 9 Gisteren zwoegden 21 leerling metselaars in de technische school „De Blauwe Kei" te Breda aan hun werkstukken, die bepalend waren voor deelname aan de finale in Utrecht. i» DEN HAAG De Raad van State behandelde enige beroepen van inwo ners van Stavenisse tegen het besluit van Ged. Staten, Waarbij goedkeuring is verleend aan een herzien uit breidingsplan dezer gemeente. Het plan is door de raad vastge steld op 30 juli 1965. Het gaat onder meer om de lig ging van het ontworpen sportterrein, doch Ged. Staten hebben deze als juist beschouwd. Hiervoor hebben zij bedrijfsbelangen van' de reclamanten doen wijken. De bezwaren gaan echter ook tegen de korte afstand van de speelvelden tot kerkgebouwen, waar tegenover Ged. Staten menen, dat de bepalingen der zondagswet voldoen de waarborgen inhouden voor de zon dagsrust en de ongestoorde godsdienst oefening. Ook komen de sportvelden op 150 me ter afstand van de begraafplaats maar Ged. Staten menen, dat hier voldoende piëteit jegens de doden wordt betoond. Van de zijde der re clamanten is nog aangevoerd, dat de gemeente meermalen in de gelegenheid is geweest gronden aan te kopen op behoorlijke afstand van de bestaande en toekomstige bebouwing, waardoor niemand overlast zou zijn bezorgd. Gevraagd is alsnog goedkeuring aan het plan te onthouden. ZUNDERT „Het levendige en kleurrijke dorp van het befaamde bloemencorso zal dit jaar de gastheer zijn van het bondsconcours 1967 van de diocesane Bond van Harmonie- en Fan faregezelschappen". Aldus burgemees ter mr. J. M. van de Meer van Steen bergen, voorzitter van deze Bond. Hij zei dit verwijzend naar het jaarlijks muziekfeest, dat dit keer 20, 21 en 28 mei in het parochiehuis van Zun dert wordt gehouden. De koninklijke harmonie „Nut en Vermaak" in Zundert bereidt dit feest voor en viert ter gelegenheid er haar 125-jarig bestaan mee. Veel medewerking heeft het bestuur bij die voorbereiding gehad van het ge meentebestuur, dat de hal van het nieuwe gemeentehuis ais repetitielo kaal beschikbaar heeft gesteld, van de plaatselijke middenstand en van de stichting parochiehuis. Burgemeester mr. A. Kiev-its van Zundert, ere-voorzitter van „Nut en Vermaak", stelt het op prijs, dat zijn gemeente deze dagen gastvrijheid kan verlenen aan een groot aantal goede muzikanten. „Dit concours verheugt zich in een geweldige belangstelling", aldus voorzitter 'L, Luyckx van Zun- derts Koninklijke Harmonie. „Dat is Voor onze vereniging een prachtige be kroning van het jubileumjaar". Juryleden van het bondsconcours, dat zaterdag twintig mei 's avonds om kwart voor zes door bondsvoorzitter Van der Meer zal worden geopend, zijn Ed. Flipse uit Etten, Jos Moe renhout uit' Antwerpen en H. Arends uit Amsterdam. Voor het korps, dat (Van onze correspondent) BREDA De vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" organiseert in samenwerking met de stichting „Bouwcentrum" van 30 mei tot 2 juni in de „Ma- rijke"-hal van de koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht de finale van de 15e nationale wedstrijd in het metselen met baksteen. In de technische school „De Blauwe Kei" te Breda vond gisteren een van de regionale voorwedstrijden plaats, waaraan 21 leerlingen-metselen van technische scholen uit de provincies Noord- Brabant, Zeeland en Zuid-Holland deelnamen. het hoogste aantal punten behaalt, stelt „Nut en Vermaak" een prachtige be ker beschikbaar. Het concours begint zaterdag twintig mei om zes uur des avonds, zondag 21 en zondag 28 mei om twee uur 's middags. Het concoursprogramma voor twintig mei is als volgt: fanfare „Door het volk, voor het volk", Sprundel (tweede afdeling fanfare), fanfare „Beraar- dus", Ulicoten (eerste afdeling fanfa re), harmonie „Nederland en Oranje", fanfare „St.-Joris", Dorst (ere-afdeling (afdeling uitmuntenheid fanfare), ko ninklijke harmonie „St.-Cecilia" Kloos- terzande, (ere-af deling harmonie) „Postharmonie" Breda (afdeling uit muntendheid), fanfare „Aurora", Woensdrecht (tweede afdeling fanfare), fanfare „St-Joris", Dorst (ere-afedling fanfare), harmonie „Amor Musea", Prinsenbeek (superieure afdeling) zondag 21 mei: fanfare „Oefening Kweekt Kennis" Zevenbergschenhosk (derde afdeling fanfare), harmonie Oranje", Wouw (orde afdeling har monie), fanfare „St._Hubertus" Don- genvaart (tweede afdeling fanfare) fan fare „Excelsior", Terhole (tweede af deling fanfare), fanfare „Vrijheid Een dracht", Lamswaarde (tweede afde ling fanfare) jeugdharmonie „Aurora", Dongen (derde afdeling' harmonie), harmonie „Eu terp e", Zevenbergen (eerste afdeling harmonie), harmonie „Deugd veredelt de kunst", Lage Zwa- luwe (eerste afdeling harmonie), ko ninklijke harmonie „Oefening en Uit spanning", Goirle (eerste afdeling har monie, fanfare „St.-Aldegondis", Maas- bree (afdeling uitmuntendheid fanfare), Brabant was vertegenwoordigd door leerlingen uit Boxtel, Breda, Eindhoven, Den Bosch, Oudenbosch, Roosendaal, Rucphen, Tilburg, Valkenswaard en Waalwijk, Zeeland door leerlingen uit Goes en Terneuzen en Zuid-Holland door leerlingen uit Dordrecht, Gorkum en Rotterdam. Van deze regionale voorwedstrijd zul len de beste metselaars automatisch worden afgevaardigd naar de finale. De beoordelingscommissie bestond uit de heren P. Ottolini van de vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" Haarlem, C. Pieren van de werkne mersorganisaties bouwbedrijf Rotter dam en F. Willemse van de stichting raad van bestuur bouwbedrijf Schie dam. Zij jureerden in de onderdelen metseltechniek, regelmaat van de voe gen, schoonhouden van het werk, ycl- werken en bijzondei' metselwerk. De prijzen waren beschikbaar gesteld door de vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie". Iedere deelnemer ontving een diploma en bovendien een zilveren herinneringsspeld. De scholen, waarvan een leerling als eerste, tweede en derde eindigde, ontvingen als aan denken een wimpel. Van de regionale voorwedstrijd Breda gaan naar de fina le: 1 A. J. Ros uit Sprundel van de tech nische school te Rucphen ,2 M. J. Brok uit Kaatsheuvel van de technische school te Waalwijk en 3 J. C. van Ke- menade uit Reusel van de technische school te Eindhoven. fanfare „St.-Cecilia", Hoeven (afdeling uitmuntendheid fanfare)harmonie „St.-Radboud", Kethel (afdeling uit muntendheid harmonie), koninklijke harmonie „St.-Cecilia", Breda (supe rieure afdeling harmonie); zondag 28 mei: fanfare „Wernhout Vooruit", Wernhout (derde afdeling fanfare), harmonie „St.-Caecilia", Zegge (derde afdeling harmonie), fanfare „Kunst Na Arbeid", Schijf (tweede af deling fanfare), fanfare „De Unie", Fij naart (tweede afdeling fanfare), fan fare ,,De Hoop", Ossendrecht (eerste af deling fanfare), fanfare „Muziek Vere delt", 'Langeweg (eerste afdeling fan fare), harmonie „St.-Cecilia", Bavel (eerste afdeling harmonie)harmonie Constantia", Ulvenhout (eerste afdeling harmonie), harmonie „Amicitia" Steen bergen (eerste afdeling harmonie), har monie „St.-Cecilia" Stampersgat (supe rieure afdeling harmonie). WILLEMSTAD Het m.s. Willem stad gaat weer varen naar de Delta werken. Zondag veertien mei wordt de eerste tocht gemaakt. Plaatsen van af vaart zyn Dordrecht en Willemstad. Tot één juli wordt de tocht uitslui tend zondag gemaakt. Daarna, tot en met twintig augustus, wordt er dage lijks gevaren. Afvaarttijden zijn: half tien oude Zwijndrechtseveer i Dord recht; 11.45 uur Buitenhaven Willem stad. 's Middags om half vier is men in Willemstad terug. De aankomst in Dordrecht is om ongeveer half zeven. De Willemstad kan vijfhonderd passa giers vervoeren Hit schip beschikt over een salon, een overdekt dek en twe zonnedekken. Verfrissingen kunnen aan boord wordn gekocht. De reis voert o.a. langs de Haringvlietbrug en de sluizen in het Haringvliet. De passa giers krijgen tijdens de vaart voorlich ting over de punten die worden bezich tigd. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De vrees dat het kostbare Bredase hoogspoorplan in het slop zou geraken door uit blijven van de goedkeuring van Schijvenaars- u. Vooruit 32D« uur, fr. gratis. B eg- O ver eon prettige betalingsregeling wor WIJ het altijd a ens I G.S. is gelukkig niet bewaarheid. Gisteren heeft het college van Ged. Staten het Bredase gemeen tebestuur laten weten dat de ge meente Breda gelden kan opne men tot een bedrag van f 32.499.775,- ten behoeve van de uitvoering van het hoogspoorplan Het afkomen van deze provincia le goedkeuring betekent, dat het hoogspoorplan, bestaande uit de verhoging van het spoortraject over een afstand van vier kilo meter, de bouw van een nieuw station en de aanleg van een acht tal kunstwerken, geen vertraging zal opleveren en binnen het ge plande tijdsbestek van acht a ne gen jaar kan worden gerealiseerd. De totale kosten werden in 1964 ge raamd op f 44.186.270,maar de pre sident-directeur van d, NS heeft bij de ondertekening van het hoogspoorcon- tract in 1965 al opgemerkt dat die kos ten zeker wel vijftig miljoen zullen be dragen. De Nederlandse Spoorwegen heeft toegezegd 19,5 procent, zijnde f 7.207.225.in de kosten zullen bijdra gen. Dit zijn voornamelijk de kosten van een nieuw station met bijbeboren en de algehele vernieuwing en modernisering van het seinwezen. Architect var. het nieuwe station in Breda, dat overigens pas de laatste fase uitmaakt van het hoogspoorplan is ir. K. van Gaast, de zelfde man die ook de stations in Til burg, Eindhoven en Schiedam ontwierp In de kostenverdeling wordt er op «e- rekend dat ongeveer tien miljoen gul den voor rekening komen van de «e- ZOudat een bedrag van f 26979,045 door het Rijk zou moeten MMrage?' B' w van Bre- tadsl zako,, mimsterj> van binuen- iduase zaKen. en van finarciën vnrio tie tussen df Sdelen van Brm"" to°o°r het"4 vorm™'186 Stagr-atie Inmiddels is al een begin gemaakt met het werk. Vorig jaar is namelijk begonnen aan het viaduct Kapittelweg en bij de Moleneindstraat zijn de grond werkzaamheden begonnen voor een tweede viaduct. Door de goedkeuring die thans van G.S. is verkregen kan eind mei worden begonnen met het bestekklaar maken van het plan voor de bouw van een viaduct aan de Doornboslaan, waarvan de kosten geraamd worden op f 2.500.000 In het werkschema was er op gerekend dat dit viaduct in 1968 gereed zou ko men. Dit betekent dat op vrij korte ter mijn drie kruisingsvrije wegen tot stand worden gebracht, hetgeen voor de snel groeiende bevolking en de nieuw ge vestigde Industrieën, die in Breda-Noord gesitueerd zijn, van grote betekenis zal blijken te zijn. In het derde jaar van het tijdschema valt de bouw vnn de nieuwe Markbrug lor Bn de huidige hefbrug en van de twee overwegen aan de Markkade en Belcrumweg. De onderdoorgang van de noordelijke invalsweg (Moleneindstraat) Is ingepast in het vierde werkjaar en kan dus in 1969 worden begonnen. De laatste fase vormt de bouw van het nieuwe Bredase station, de recon structie vtn het Stationsplein en de ver hoging van het emplacement. Met de vervanging van het oude Bredase sta tion door een nieuw gebouw zal in 1972 een begin worden gemaakt. Deze werk zaamheden, bouw station en recon structie van Stationsplein, zullen onge veer drie jaar in beslag nemen, zodat Breda pas in 1975 een nieuw station en dito Stationsplein krijg. Het oude sta tion wordt echter al in 1970 afgebroken In de vijf overgangsjaren moet Breda het dus doen met een tijdelijk stations gebouw. Putte heeft zijn eerste voorlichtings avond beleefd, belegd door b. en w. met het oog op de enorme expansie van. dit gebied en de Antwerpse agglomeratie in de naibije toekomst. Begrippen als infrastructuur, leefbaar heid, maatschappelijke begeleiding, fi- nancieel-economische aspecten, winkel centrum, bejaardenzorg waren de on derwerpen waarmee de talrijke aanwe zigen werden geconfronteerd. Op de onderwerpen leefbaarheid en bejaardenzorg haakte ik in met de vraag wat b. en w. dachten van de si tuatie waarin enige bejaarden in Putte 1987 leefden, verstoken van elk con- fort, o.a. geen elektriciteit, dus geen stofzuiger, geen radio of t.v. De burge meester antwoordde dat de kosten van het doortrekken van het stroomnet (afstand pl.m. 400 m> f 5000 zouden zijn. De burgemeester vond dit een niet te verantwoorden hoge uitgave. Ak koord, maar hoe valt dit te rijmen met het bouwen van de nieuwe burgemee3- terswoning van f 125.000 Ik ben van mening dat er zeker 'n representatieve woning voor 1 ton en zelfs minder kan worden gebouwd. Niemand misgunt de voortvarende en dynamische burgerva der de nieuwe ambtswoning, maar dan ook 'n beetje echte leefbaarheid voor enige bejaarden. PUTTE J. v.d. Schot De burgemeester in kwestie heeft geruime tijd op zijn ambtswoning moeten wachten. De gemeentelijke Inzendingen, waarop geachte inzen der doelt komen er ook wel. Alles in eens gaat nu eenmaal niet zeker niet bij de huidige zeer beperkte financiële mogelijkheden van de gemeenten. .(Redactie) Jaarvergadering EHBO De EHBO afdeling Breskens heeft in de brand weerkazerne de algemene jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer P. Hensen. Uit het jaarver slag van secretaris J. Keijmel bleek dat bij de gehouden wedstrijd Breskens een 2e plaats heeft behaald. Van 12 kandidaten, werd examen af genomen. Voor het Jeugddiploma slaag den 2 personen en voor het eenheidsdi ploma 8. Tijdens het zomerseizoen werd de strandpost wederom bezet en gedu rende de verschillende festiviteiten werd ook assistentie verleend. Het aantal geregistreerde ongevallen waarbij door de EHBO hulp werd ver leend bedroeg 10. Het aantal leden met een geldig di ploma bedroeg 41, van 4 leden werd het diploma verlengd. Voorts werden nog a oetenavonden gehouden. Het aantal donateurs is al. Het financieel verslag van pening- meesler J. Standaert sloot met een batig saluo. in de kascommissie werden be noemd ue neren M. de Reu en J. Rie- mens. ue Destuursieaen de heren J. ijtanaaert en P. Hensen werden ner- kozen. Voor het seizoen 1967 werd wederom een lijst vastgesteld voor net zitting ne men in de strandpost. Men is reeds begonnen met het hou den van een donateursactie, waarvoor men de gemeente in wijken heeft ver deeld. Ook dit jaar wil men wederom oefe ningen houden met de reddingsboot en ae reddingsbrigade. Bij de rondvraag werd nog geïnfor meerd naar bet aanschaffen van be ademingsapparaten, opdat men op meer dere punten een dergelijk apparaat kan plaatsen. Het bezit van éen zuurstof- xoüer vond men te weinig voor de ge hele gemeente. Zwembad Het Koningin Wilhel- minazwenibad te Breskens zal op za terdag 20 mei 's-middags om 'i uur oiti- cieei worden geopend. Eten voor India De Hervormde kerk, Vrij Evangelische kerk, r.-k. kerk en het gemeentehuis zullen zaterdag a.s. geopend zijn voor de actie „Eten voor India" van elf uur tot één uur. In de hervormde kerk wordt zondag avond een gezamenlijke dienst gehouden van Hervormden, Gereformeerden en Vrij Evangelische. Het kinderdoor za. hieraan zijn medewerking geven. De N.G.R.V. zond gisteravond een door Dick Verkijk gemaakte documen taire uit waarmee hulde gebracht werd ?,?n s het weL"k van Jean Henry Weidner. Honderden mensen hebben hun leven te danken aan deze man die tijdens de oorlogsjaren de sluipweg naar de vrijheid organiseerde, welke dwars door het bezette Europa liep Joden, gedropte verzetsmensen, afge schoten vliegers en andere door de N azi-bloedraad vogelvrij verklaarden konden via de ontelbare duikadressen op de Zwitserland- of Spanje-route ontkomen. Verkijk reconstrueerde de ontsnappingsweg met archief- en actu eel materiaal en interviewde enkele leden van de -Dutch-Paris groep, die sober en zonder pathos vertelden over hun heroïsche daden, welke zovelen redden. Het zal wel nooit exact vastgesteld kunnen worden hoe groot de invloed van de televisie-actualiteitenrubrieken geweest is op het ontstaan van der Fall" van Hall. Achter Het Niéuws heeft in deze behoorlijk meegedaan aan meningsvorming en, om het nu eens vriendelijk te stellen, niet altijd even positief gereageerd op 's mans handel en wandel. Nu de kogel dus door de kerk of liever de burgervader zo goed als de laan uit is, wordt er door Herman en Koos moord en brand geschreeuwd, hetgeen ons toch wel een raar smaakje in de mond bezorgt, In Van Dalen hebben we nog eens opge zocht wat „hypocrisie" betekent. N. R. Ik had een vreselijke droom. Ik moest mei Den. nis op één dag naar de tandarts en de kapper.

de Stem | 1967 | | pagina 5