Opening hengelseizoen is ,rush" op favoriete stekkies Gulf ersi! Zes ploegen in de Ronde van Hank Op 27 meivijf dagen vroeger dan normaal rinkelen vele wekkers! Be Ready ontstaan op zand uit Biesbosch 9S tofwerkiité Wat is aan de hand met Pele Avery Brundage: Aller ogen zijn gericht op. HONGAARSE PERSCOMMENTAREN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 MEI 1907 19 ELD I Frazier trekt zich terug Motorcross in Zaltbommel sterk bezet Tour de France dagelijks op het scherm -Y V.V. N.A.C. zoekt JONGE TALENTVOLLE VOETBALLERS Topdagen W atervervuiling Brazilianen vragen zich af Doping; ploeg huis Voetbaltoernooi Sprang van Jaarbeursbeker naar De Keyzer in hockeyteam WENNEKER SCHIEDAM Stampersgat Putte Lage Zwaluwe Conditietraining schaatsploeg begint weer JAN JANSSEN KLOM OP NAAR TWEEDE PLAATS sfis"v"a,r„ïi'o''!«a* •■■■><">-••■ 19 GEORGE CHUVALO PHILADELPHIA (A.N.P.) De on geslagen Amerikaanse bokser in het zwaargewicht Joe Frazier zal niet deel nemen aan de bokswedstrijden, die tot doel hebben een opvolger voor de in ongenade gevallen wereldkampioen Cassius Clay aan te wijzen. De managers van Frezier gaan niet accoord met de voorwaarden, die de organisators van de gevechten (in de i eerste ronde zouden er vier worden ge houden) hadden opgesteld. Frazier zou aanvankelijk tegen de Canadees Chu- valo uitkomen Men zal trachten een vervanger voor hem te vinden. De overige gevechten zijn: Floyd Patterson (Amerika) Os- j- car Bonavena (Argentinië), Ernie Ter rell (Amerika) - Jimmy Ellis (Ameri ka) Karl Midenberger (W.-Dld) - Thad Spencer (Amerika). FLOYD PATTERSON KARL MILDENBEEGER (Van onze sportredactie) HANK De zandschipper Ger- rit van Hees, „een echte tiep" bracht vanuit de Biesbosch het zand aan om het eerste veld van de voetbalclub Be Ready van slo ten te ontdoen. Met kar en paard brachten de onderwijzer Anton van der Pluym, Frans Pennings en de kantoorhouder van de PTT J. P. Hanegraaf het zand naar het terreintje, dat door Van der gPN (Van onze sportcorrespondent) ZALTBOMMEL Op Tweede Pink sterdag, houdt de motorclub „De Waal" onder auspiciën van de K.N.M.V. op het bekende circuit langs de Waal dijk. voor de negentiende maal de be kende internationale motorrace. Twee hoogtepunten zijn de zijspanraces en de Internationale race in de 350 cc klas se en hoger. Met de bezetting van de zyspanklasse bereikt Zaltbommel dit gar een hoogtepunt in zyn motorcross jraditie, want nog nooit is een veld ren ners van deze allure bijeengebracht. Uit Zweden komt de felle vechter Kuit» Malmquist. die het vorig jaar de duizenden langs het bijzonder overzich telijke circuit in extase heeft gebracht bi zijn prachtige duel met Europa's beste zijspanrijder, de Nederlander Cor van Heugten- Zij zullen het moeten opnemen tegen de veelvoudige Belgi sche kampioen Arthur Nuyts en hel nieuwe talent, de veelbelovende Brit Davr Treleaven. I; Daarnaast komen de beste 13 H-num- ®ters aan de start met onder anderen v. d. Goorbergh en H. M. Jansen (Bre da), J. Fijnemans (Oosterhout), S. B. van Loenhout (Roosendaal). In de 350 c,u en..h°ger zal Frans Sigmans waar schijnlijk evenals in St.-Anthonis en Apeldoorn met de erepalm gaan strijken- Maar hij zal vooral nu zijn klasse moeten bewijzen tegen de Zwe den Kurt Gustavsson en Anders Per son, de Belgen J Vermeeren, Van ae Ouweland en Alex Bal, de Zwitser o ?r ie Engelsen Gordon Adset Mal- ®im Davis en Dave Clark: de Duit- Iki i'e^s^er en Kremers en de Ne- ■grianders Broer en Piet Dirks, J. Kei zei' en T. van Heugten. Daarnaast is gr nog een race voor junj0,rerj in de JöO cc klasse. De wedstrijd vangt om twee uur aan. Pluym ter beschikking was g steld van de enige weken eerder opgerichte voetbalclub. Later werd de officiële oprichtings- datum" vervalst tot i mei 1927 omdat de koninklijke goedkeuring, die later ontvangen werd, die datum vermeldde. Dit jaar bestaat Be Ready veertig jaar. Van de oprichters is alleen de kantoorhouder van de PTT nog lid van de voetbalvereniging. Lid en voorzit ter. al veertig jaar. Met Leeggangers is hij de enige, die zich in het kleine dorpje aan de Bergse Maas (circa 2400 zielen) kan beroemen op zo'n langdurig lidmaatschap. De anderen verdwenen- stuk voor stuk. Zij verhuis den of verloren hun interesse. Zonder een oude kern maar met de zelfde energie, waarmee ook de sloten in het terrein van Van der Pluym werden gedicht destijds, zal het eerste elftal van Be Ready in het nieuwe sei zoen eindelijk de vierde klas van de KNVB trachten te bereiken. Een klas se, waarin de meeste clubs uit de om geving voetballen. Een soort voetbal walhalla voor Be Ready met minder dure reizen en verhoogde recettes, omdat de clubs uit de buurgemeenten ongetwijfeld hun aanhang mee naar Hank zouden nemen. Het feest, dat de ongeveer vijfen veertig junioren door de vereniging aangeboden kregen zit er al op. Met een bus trokken de jongsten naar Ant werpen naar de interland België - Ne derland. Voor de relaties is er zater dag van 3 tot 5 uur een receptie in het clublokaal. De senioren vieren het veertig-jarig bestaan op 3 juni met een feestavond. HILVERSUM (A.N.P.) De N.T.S. zal dit jaar de Ronde van Frankryk van dag tot dag in directe uitzendingen op het scherm brengen. Deze worden over genomen van de Franse televisie. Een N.T.S.-team zal in Frankryk zyn om de uitzendingen van commentaar te voor zien. Ook zal ruime aandacht worden be steed aan de wereldkampioenschappen wielrennen, die in augustus en sep tember aanstaande in Amsterdam en Valkenburg worden gehouden. Hier voor zullen veertien camera's, waarvan één in een boven het werstrijdterrein vliegende helikopter, worden opgesteld. Reeds drieëntwintig landen hebben te kennen gegeven, dat zij deze reportages willen overnemen. die een opleiding tot semi prof. voetballer wensen te ontvangen. Aanmelding: zaterdag- en woensdagmiddag op het N.A.C.-terrein bij neer Leo Canjels tussen 3 en 4 uur. (Van onze hengelsport medewerker) VLISSINGEN B)j het eer ste morgenkrieken op zaterdag 27 mei lopen in Nederland enkele honderdduizenden wekkers af. 5 dagen vroeger dan normaal, dat voor het binnenwater wettelijk op 1 juni staat, wordt het vissei- zoen geopend. Een steekproef controle in een aantal clubs en diverse gemeenten heeft eens uit gewezen, dat zeker de helft van alle vissende Nederlanders de eerste dag van het nieuwe vis seizoen aan de waterkant door brengt. Men kan dus veilig aan nemen, dat 300.000 van de 600.000 hengelaars, die regelmatig aan de waterkant te vinden zijn, op 27 mei beladen met de beste ver wachtingen, naar de favoriete stekkies zullen trekken. De ware „hengel-professoren" hebben de afgelopen week het visplekje van hun dromen al verkend en in het diepste geheim wellicht zelfs eer voerplekje gemaakt, dat de vis voor dit „nieuwjaar van de hen- gelsport" uit de verre omgeving zal lokken. Geen wonder dus, dat vele tienduizenden broeders in Petrus al voor het eerste daglicht aan het water te vinden zijn: lou ter om het risico niet te lopen, dat een collega het uitverkoren stekkie al bezet heeft. De stijgende watertemperatuur van de laatste dagen met zon en zoele zuidenwind belooft alle goeds voor het nieuwe hengelseizoen- In het warme water komt de vis, die volop bruilofts feest viert, sneller tot afpaaien. En dat betekent weer. dat vele vissen bij de opening van het hengelseizoen, al voor een nageslacht gezorgd hebben, dat voor verbetering van de visstand van groot belang is. Bij snel stijgende watertemperaturen komt de vis snel ler tot afpaaien. Wat ook verband met de voedselsituatie in het water houdt. Wie echter de komende weken na ope ning van het hengelseizoen nog vis met ..kuit in" zou vangen, moet zo sportief en verstandig zijn. deze vis weer in het water terug te zetten. Zo bewaart u de sport voor later. Onder gunstige weersomstandighe den zijn de eerste dagen van het rien- gelseizoen altijd topdagen in de vangst Vooral op afgesloten wateren, waarin vis werd uitgezet, blijkt de vis de eer ste dagen van het seizoen veel minder schuw dan later, als honderden hen gelaars hun aasjes en voerballen al te water hebben gesmakt. Er zijn zelfs bekende hen gelvijvers, waar de vang sten na enkele weken snel teruglopen terwijl er toch nog volop vis in het water zit. De visserij-deskundigen spre ken zelfs al van „dressuur", waar mee in feite bedoeld wordt, dat een vis, die eenmaal gehaakt werd en om welke reden dan ook aan de braad pan ontsnapte, zich niet zo gemakke lijk een tweede maal tot bijten laat verleiden- Vooral de karper heeft vaak een bepaald „geheugen" voor deze onaangename ervaring. De zwa re bevissing van vele wateren leidt fr trouwens ook toe. dat de hengelaars technisch en tactisch steeds slimmer moeten vissen, om de onderwater-be volking aan de kieuwen te komen. Op de rivieren en open wateren is dat heel wat minder het geval. Maar feit is, dat ook in een Brabantse Bies bosch op de Maas en andere wate ren de hengelaars met de meest ge raffineerde aasaanbieding, doorgaans de best gevulde leefnetten hebben. De tijd, dat elke hengelaar bijna altijd vis vmg is allang voorbij. En men vSllig aannemen, dat de teleur stellende vangsten van de laatste jaren bij een paar honderdduizend henge laars beslist niet altijd aan de slechte visstand op die wateren te wijten zijn maar aan fouten in techniek en tac tiek van de sportvissers. Er is trou wens m de na-oorlogse jaren een der gelijk groot aantal nieuwkomers in de Hengelsport gekomen, dat de voorlich ting, scholing en instructie van deze nibaw vissertjes veel te wensenheef heeft overgelaten. Wat dat betreft Is S®*1 1 van de hengelsporthandel tekort geschoten- De slechte werptech- niek van vele hengelaars is er een sprekend voorbeeld van. De ware spe ciaalzaken in hengelsportartikelen, die een prachtig wapenarsenaal voor de hengelsport beschikbaar hebben, na tuurlijk niet te na gesproken -^e weldenkende hengelaar maakt zich bij de opening van dit seizoen neel wat zorgen. De toenemende wa tervervuiling door huishoudelijk en industrieel afvalwater vormt een steeds grotere bedreiging voor vele viswate ren. De sportvissers hebben weinig aan ae door de minister beloofde prioriteit voor de hengelsport, als niet mer en beter viswater beschikbaar komt. Ook net grote aantal hengelaars, dat nog steeds verder toeneemt, zorgt voor een steeds grotere hengeldruk op bepaalde wateren. Er zijn al viswateren waar meer hengelaars langs de kant lopen, aan vissen in het water zwemmen K hen&alsport is trouwens ook erg gebaat bij een gezonde sanering van f j roePsvisserij, die de schubvis steeds meer aan de sport zal moeten laten- Het jaar 1967 belooft een jaar vaak groeiende samenwerking van vele hen- gelclubs te worden, die beheerseenhe den gaan vormen van alle waterg oieden, die nu nog vaak afzonder ij kl in onderlinge concurrentiestrijd van ae clubs in pacht zijn. Dat betekent, aat liet aantal recreatiekansen van de hengelaars steeds verder wordt uit- „Het is al t€ gek' dat tientallen ciuba elk een paar kilometer rivier pachten, terwijl de vis bijvoorbeeld in de Maas in feite door de gehele rivier van Rotterdam tot Maastricht zwemt. Grote beheerseenheden kunnen voor een betere bestandsregeling van de visbevolking zorgen en sportvissers van alle aangesloten clubs de kans bieden vrij langs de oevers van al die wateren te vissen. Dat wordt de voorloper van een soort nationaal hen- gelpaspoort. waarmee elke georgani seerde sportvisser, die zijn geldelijke bijdrage aan de verbetering van het viswater levert, te zijner tijd overal terecht moet kunnen. De vorming van grote beheerseenheden ligt volkomen in de lijn van het nieuwe visserij-be- leid, waarin ook de nieuwbenoemde onderdirecteur der Visserijen de heer J. van Hurck een grote rol gaat spe len. Hij is een centrale figuur in de adviezen aan het ministerie om de vis- stapel in het. binnenwater aan een zo groot mogelijk algemeen belang dienst baar te maken. Gelukkig is er de laat ste jaren ook bij de kamerleden een groeiend begrip voor de prioriteit, die de hengelsport verdient. Dit zal een verregaande sanering van de be roepsvisserij tot gevolg moeten heb ben. al zal dat beroep op het bin nenwater natuurlijk een bepaalde rol ook ten dienste van de hengelsport blijven spelen. In principe zal het beroep de paling en de hengelsport blij ven spelen. In principe zal het beroep de paling en de hengelsport de schub vis moeten krijgen. De hengelsport is de laatste paar jaar in een positie gekomen, die haar recht geeft op een zeer gezaghebbende stem in de be stemming van de visstapel. In feite zal bijvoorbeeld ook over het probleem van de kuilvisserij op het IJsselmeer de regering moeten beslissen op welke wijze de visstapel van het IJsselmeer dienstbaar aan een zo groot mogelijk belang kan worden gemaakt. Hoewel de kuilvisserij op het IJsselmeer een probleem apart is, dient gesteld, dat een volslagen verbod van de kuilvis serij, een stuk middeleeuws vistuig, dat de visstand van dit rijke water uit moord, de enig juiste beslissing Maar het is nog de vraag of de rijksoverheid de financiële consequen ties van een totale uitkoop van de kuil, voor zover die niet door het verder in te polderen water wordt ge troffen, wel aandurft. Zo liggen er bij het begin van het nieuwe hengelseizoen een aantal bran dende kwesties voor de nieuwe minis ter ir. Lardinois om een oplossing te schreeuwen. De stem van de 600.000 hengelaars wordt steeds luider, naast een snel dalend economisch belang van een beroepsbinnenvisserij. Met de sluiting van de Delta in zicht wordt het IJsselmeer ook steeds meer ge zien als een enorme vroedplaats voor nieuwe vis, waarmee in d« naaste toe komst ook de vrkomende en verzoe tende Deltawateren kunnen worden ve- volkt. Afgezien van de eigen recrea tieve taak van het IJsselmeer met randmeren voor de sportvïsserij. In hengelsportkringen is een groei end vertrouwen in het komende vis serijbeleid, dat steeds meer weten schappelijk gericht het beheer van de viswateren aan het bekijken is. Er komt steeds meer onderzoek naar de mogelijkheden van verbetering van de visstand, met name voor de snoek, snoekbaars en baars en nieuwe vis soorten, die in onze vaderlandse wa teren kunnen gedijen. Er is gelukkig ook al een roep naar eenheid in de hen gelsport, die alleen gebaat is bij een sterke machtige hengelsportorganisa tie een soort KNVB voor sportvissers, die met de overheid en het beroep aan tafel kan gaan zitten om de reeds be loofde prioriteit voor de sport waar te maken. RIO DE JANEIRO (A.P.) Wat is er aar. de hand met Pele Met de ze vraag houden de Braziliaanse voetballiefhebbers en de sportjour nalisten zieh bezig. De 26-jarige ster heeft sinds zijn club Santos verleden jaar in het Braziliaanse bekertour- nooi verslagen is aan scherpe critiek bloot gestaan. Vervolgens heeft hij twee strafschoppen gemist in het Ro berto Gomes Pedrosa-toernooi van vijf Braziliaanse staten. Verder is hem verweten, dat hij het harde ge vecht om de bal uit de weg gaat. Maar Pele heeft onlangs in een in terview met „Manchete" gezegd, dat hij zich prima voelt en goed speelt. „Als ik slecht speel maar doelpun ten maak, zegit iedereen dat ik gewel dig ben. Maar als ik goed en vol maakt voetbal speel en ik scoor niet of Santos verliest, dan zeggen ze, dat ik mijn vorm kwijt ben. Ik vind dat grappig. Mijn reflexen zijn de zelfde, mijn lichamelijke conditie is goed, ik voel me goed, ik heb geen enkel particulier probleem en ik viind het leven heerlijk met mijn familie, mijn dochter en met mijn zaken waar-' mee het me voor de wind gaat. Ik ben dezelfde Pele. En na meer dan 1000 doelpunten in officiële wedstrijden gemaakt te hebben, vind ik dat het missen van twee strafschoppen niet het eind van de wereld is". Pele zegt verder, dat hij sinds hij zijn voetbalcarrière begon zijn stijl heeft veranderd. Als men nieuw is, speelt men ruw, geeft men alles. Daarna gaan ervaring en betere tech niek een rol spelen. Als men jong is, is het enthousiasme groter dan het voetballen zelf. Maar daarna leert men. dat het winnen van een wed strijd hersenen, kalmte en ervaring vereist. Pele zegt dait hij altijd streng be waakt wordt door op zijn minst drie spelers. Als dit gebeurt, is het beste wat je kan doen niet te dicht bij de goal te blijven, maar enigszins terug te komen om je bewakers mee te ne men en het terrein voor je teamgeno- ten vrij te laten. Deze speelwijze ge tuigt van intelligentie, en niet die enthousiaste doorbraken van de oner- varenen, welke meestal tot niets lei den. Het publiek is gewend geraakt aan het beeld van een Pele die door brak, langs iedereen dribbelde en een doelpunt wilide maken wat niet al tijd lukte. Maar dit betekent niet, dat ik niet meer probeer om op die manier te doelpunten. Het is alleen een kwestie van opportuniteit. (Van onze sportcorrespondent) sprang-capelle Op 2e pink sterdag houdt de voetbalvereniging Sprang het Zilveren Molentoernooi, voor spelers tot en met achttien jaar. Aan de wedstrijden, die om tien uur beginnen, neemt ook een club uit Bel gië deel: het befaamde FC Turnhout. Voorts komen in het veld de jeugd- ploegen van Longa (Tilburg), Eindho ven, Helmond, Victoria (Hilversum) BW (Den Bosch), Noad (Tilburg) en Sprang. Het toernooi is in 1965 voor de eer ste maal gehouden. LVV won toen de zilveren molen. Thans is dit kleinood in het bezit van het Hilversumse Vic toria. GENEVE (ANP). De data voor de wedstrijden in de halve finales van het toernooi om de jaarbeurssteden- beker luiden als volgt: 19 mei: Leeds United—Kilmarnock 24 mei: Kilmarnock—Leeds United. 7 juni: Eintracht Frankfurt—Dynamo Zagreb. 14 juni: Dynamo Zagreb—Eintracht Frankfurt. TEHERAN (ANP) Tydens de slotzitting van het Internationaal O- lympisch Comité in Teheran heeft Avery Brundage het niet kunnen laten de vinger waarschuwend op te heffen. Onderwerp van zijn redevoering was onder meer de doping. Brundage waarschuwde daarbij dat wanneer sporen van doping zullen worden gevonden de gehele ploeg van het desbetreffende land naar huis zal worden gestuurd, ongeacht de sport waarin de overtreding plaats vond. Volgens Brundage houdt het IOC zich nog steeds bezig met een nieuwe for mulering van de amateur-bepalingen. Alles zal in het werk worden gesteld om zeker te zijn dat in Mexico City geen inbreuk zal worden gemaakt op de Olympische gedachte. Het IOC zal er streng op toe zien dat atleten geen geld uit de Spelen zullen slaan. Brundage (80) weigerde te antwoor den op de vraag of hij 1968, wanneer hij aan de beurt is om af te treden, zich herkiesbaar zal stellen. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (A.N.P.) Het Neder lands hockey-elftal, diait zalterdag 20 mei in Amstelveen tegen India speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Boks (Amsterdam); Achter: Terlingen Amsterdam)Ebbens (Kampong) Midden: De Lanoy Meyer (Laren), Fok ker (Laren) en Elffers (HGC); Voor: F. Spits (Amsterdam), Ter Haar (Hilversum) Zweerts (SCHC), Van 't Hooft (Hilversum) en De Keyzer (Bre- dia Reserves: Bred erode (HHYC), Beniniga (Kampong), Kist (HHYC), Thoole (La- ren) N. Spits (Amsterdam). Scheidsrechters zijn de Westdiuitse Wal ter Sohmner en Fritz Mohr. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA Het wielercomité van Hank organiseert maandag voor de veertiende maal de Ronde van Hank. Renners met klinkende namen zullen 's middags vanaf 1 uur op het parcours rond de grote toren strijden om de hoogste plaatsen. De amateurs begin nen om half vier. Er zijn voor deze wedstrijd zes wie lerploegen gecontracteerd: Caballero met onder andere Ted Blom en Gaby Minneboo. Smitt-Acifit met Johny Brouwer, Adri van Hest, Wim de Wilde en Leo Duijndam. De Keizerploeg met J. van Veen, Th. Hanegraaf, G. van Hemert en J. van Driel. Kikkerop met Mat van Groezen en Cor Stuitjes en de Peugeot ploeg. Verder maken W. Prinsen, G. van Dongen en P. Franken een goede kans op de bloemen. De aspiranten komen het eerst aan de streep, hier zijn het onder meer A. de Bok, H. van Gröezen en H. Vissers die in aanmerking komen voor een hoge klassering. Favorieten bij de nieu welingen zijn J. Stuitjes, F. de Bruijn, J. Joossen, K. van Kuijk, K. van der Pluijm en de plaatselijke renner J. de Wit. Ook in Stampersgat snorren op twee de pinksterdag de wieltjes. Het plaat selijke wielercomité houdt dan voor de zestiende maal de Ronde van Stampers gat voor nieuwelingen start 1 uur, 80 kilometer en amateurs start 3 uur, 100 kilometer. Op 14 mei wordt te Putte de jaai- lijkse wielerwedstrijd voor amateurs gehouden. De organisatie van de „6e Bevrijdingsprijs" is in handen van de supportersclub „De Seefhoek". Het ac tieve bestuur onder leiding van voor zitter J. Freijser, heeft gezien het groot aantal inschrijvingen, een drastische selectie moeten toepassen, vijfentachtig renners, waaronder alle sterke cracks uit de omgeving, zullen aan de start verschijnen en strijd voeren om de prijzen. De afstand van de wielerwed strijd bedraagt 110 kilometer, waarvoor het uitstekend parcours Grensstraat— Achterstraat Breestraat Nieuw- straat Hogenbergdreef Bosweg Grensstraat, 40 maal dient te worden gereden. De start van de wedstrijd is (om 14.30 uur) evenals de finish bij café „Het witte paard" in de Grens straat. Morgen zal in Lage Zwaluwe voor de tweede maal een wielerronde voor aspiranten en amateurs worden ge houden. De organisators hebben kans gezien vooral bij de amateurs een sterk veld bijeen te krijgen. Zo zullen bij voorbeeld de volledige ploegen van Kikkerop en Anuys aan de start ver schijnen. Dat betekent onder meer de deelname van M. van Groezen (Made), C. Willemse (Hooge Zwaluwe), C. Stultjens (Oosterhout), B. Broere (Ze- venberge), A. Wouters (Zundert), T. Bal-ten (Klundert) en R. Baremans (Oudenbosch). Verder worden de win naars van vorig jaar B. Kronen (Dor drecht), G. van Dongen (Made), C. Machielse (Fijnaart) en P. Dubbelman (Lage Zwaluwe) tot de kanshebbers gerekend. De amateurs beginnen om 3 uur en leggen 100 kilometer af. Bij de aspiranten, die om 2 uur beginnen aan 24 kilometer, staan A. van Bracht, H. Broeders, K. Dudok, B. ter Harmsel, H. van Groezen, H. van Dongen en A. de Bok kandidaat voor de titel. AMSTERDAM. (ANP). Zaterdag 20 mei zullen de schaatsenrijders en -rijdsters voor de eerste maal na een rustperiode in het CIOS te Overveen samenkomen om een conditietraining te volgen. Deze trainingen zullen ver der elke week plaatsvinden. Hiervoor zijn uitgenodigd: Cees Verkerk (Puttershoek), Ard Schenk (Anna-Paulowna), Jorrit Jor- ritsma (Rotterdam), Peter Nottet (Loosduinen), Rudie Liebregts (Vlaar- dingen), Jan Bols (Hoogeveen), Karei te Winkel (Brummen) en Arie Ariks (St--Maarten) De leden van de kernploeg zullen te- zij nertijd worden gekozen uit de rij ders, die de conditietraining op het CIOS regelmatig hebben bezocht. Voor de damestraining werden uitge nodigd: Stien Kaiser (Delft), Ans Schut (Apeldoorn), Carry Geyssen (Amster dam), Willy Burgmeyer (Nieuwveen), Elly van der Brom (Amsterdam), Nel Post (Olsf), en Truus Veldhof (Alber- gen) EEN WOORDVOERDER van de Pitts burgh Phantoms heeft in Pittsburgh meegedeeld dat de 34-jarige Cees Groot, middenvoor van FC Zaan streek, een contract heeft getekend voor de Amerikaanse profclub. Groot die in Koog aan de Zaan een sport artikelenzaak drijf*, kwam eerder uit voor Stormvogels en Ajax. BOEDAPEST (ANP) De Hongaar se pers is het er unaniem over eens, dat de Hongaarse zege op Nederland te danken is aan het goede spel van de Magyafen in het eerste half uur van de wedstrijd. „Magyar Nemze" schrijft dat het Hongaarse elftal in het eerste half uur uitstekend speelde, maar dat het Nederlandse team in de tweede helft toen Florian Albert het verschrikkelijk hoge tempo niet meer by ko nhouden met veel wilskracht terugkwam en wat onfortuinlyk was bij schoten van Keizer en Groot. De wedstrijd werd toen wel wat te hard en sommige spelers konden zich moei lijk beheersen, maar dat was geen re den de wedstrijd op zo'n onwaardige wijze te besluiten. Ook Nepszabadsdag kwam uitge breid terug op de vechtpartij aan het einde van de wedstrijd: „De ontmoe ting was meer hard dan fraai. De ploeg die de kansen het best benutte en de grootste routine bezat, behaalde een verdiende overwinning. Het Hon gaarse team speelde niet zonder fou ten maar de wil om te winnen viel te prijzen. Het Nederlandse elftal heeft hard gewerkt om een goed resultaat te behalen". „Het einde was onwaardig voo-r bei de ploegen", schrijft Nepszava en deze krant gaat verder: „Wij zagen twee volkomen verschillende speelhelften en eigenlijk kunnen wij op de keper be schouwd, tevreden zijn met de kleine overwinning. Over het spel zijn wij echter minder te spreken". „Nepsport" prees Albert en Molnar bij de Hongaren en Groot en Keizer bij de Nederlanders. Deze krant schreef evenals de meeste andere Hon gaarse bladen dat Hongarije door een goed begin twee kostbare punten heeft veroverd op een zich wilskrachtig ver werend Nederlands elftal. Het scheelde volgens Nepsport maar heel weinig of scheidsrechter Mayer had de controle over de wedstrijd verloren maar het was echt niet zijn fout dat de wedstrijd na afloop ontaardde in een veldslag. Verschillende spelers, die zich niet konden beheersen waren de oorzaak van de onwaardige taferelen na het laatste fluitsignaal". VITORIA (ANP/AP) De woensdag nog haast onaantastbare voorsprong van de jonge Franse renner Jean-Pierre Ducasse in de Ronde van Spanje, is gisteren enorm geslonken. In een rit „van de waarheid", een 44 km lange tydrit van La- guardia naar Vitoria verspeelde Ducasse zoveel minuten, dat zijn naaste belagers zeer dichtbij konden komen. Onze landgenoot Jan Janssen, een ploeggenoot van Ducasse, reed in de tijdrit zo sterk, dat hij nu de tweede plaats in het algemeen klassement bezet. Zijn achter stand op de Fransman bedraagt niet meer dan 53 seconden. Cees Haast staat vijfde in de algemene rangschikking met een achterstand van drie minuten op Ducasse De vijftiende etappe bestond uit twee gedeelten. De Duitser Rolf Wolfshohl won het eerste gedeelte. Hij legde de 92 km van Pamplona naar Logrono af in 2 1^5 De Spanjaard Castello eindigde met bijna twee minuten achterstand in 215 29 op de tweede plaats voor Gei-ben Karstens, die de sprint van het peloton won dat zestien seconden na Castello binnenkwam. peioxon won, dat EERSTE GEDEELTE De uitslagen luiden: 1 Wolfshohl (Duitsl.) 213 35 2 CartPlin on=o« o ben Karstens (Ned.) 2.15.45, 4 Janssen NedJ i.t' 5 Pe^e„a Fsnwf'?CT" (Sp.) z.t., 7 Mertens (Fr.) z.t„ 8 Van de Ryse (Belg) z.t. (Sp,) z't" 6 Saez tijdrit Jansse„L«8.38,8GinesGafriaGfsTM09K12A9SSFE™dNT del Moral (Sp!) 1.09™!! 15H^M W Gomez 1 Ducasse (Fr.) 64.56.06 2 Janssen 64 5fi w i r ,;l.3 Karstens 1.10.55. guel (Sp.) 64.59.02, 5 Ha'ast (Ned64 59 07 6 ^)ta!n is aA57'49' 4 San Mi' Rodriguez (Sp.) 65.00.26. 6 0tano (sP-> 64.59.26, 7 Lopez

de Stem | 1967 | | pagina 19