Hoof naa Regen verstoort vrome folklore in Brugge Eis van negen maanden voor poging tot diefstal BESLUIT „ZET i MGR. Dl In gespre Nieuwkamp won zn eerste klassieker A. V. '56 (Goes) hield clubkampioenschappen Amateurs en nieuwelingen starten in Hulst VLISSINGEN Burgerlijke stand Tienduizenden bij Heilig- Bloed-processie Fa. de Moor-Vlaeminck Goesenaren voor Bredase rechtbank Dagblad De Stem GOES Jachthaven bijna klaar Zeeuwse driedaagse weer succes Kampioenschap driebanden voor C. de Jonge HULST OOSTBURG KVP-afdeling kiest nieuwe voorzitter EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 SMIDJE VIRH0LEN en de Knap Mutator Diocesaan DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 MEI 1967 3 Geboorte: Barthollomeus zv K. Aerts- sen en E. Buurman; Nathalie dv J. van Dinteren en J. Borger; Johnny zv J. v. Eenennaam en C. Weggers; Marisca dv H. van Wezel en W. Brouwer: Wilhel mus zv H. Bekkers en J. Paagman; Charles zv J. Hoogerheijde en S. de Rooij; Franciscus zv F. Huijsman en M. Schillemans; Richard zv J. de Looff en E. Verhoeven; Gerardus zv G. Vier hout en A. Spadea; Elisabeth dv A. van Duin en E. de Jonge; Frederik zv E. Sesseler en W. Uland; Jeroen zv A. Adriaanse en W. van de Velde; Ronald zv D. Boon en W. Ferwerda; Hans zv J. de Bruyne en N. Pleijte; Myrne dv A. van Dijk en T. de Nooijer. Ondertrouw: Adriaan van 't Veer 26 j. en Geertruida de Wit 28 j.; Jan Hout zager 22 j. en Marina Vogel 21 j.; Cor nells Kouijzer 68 j. en Cornelia van Wanrooij geb. Zuidof 50 j. Huwelijk: Mehmet Yüksel 25 j. en Margaret van der Waal 19 j.; Christi- aan Alewijnse 29 j. en Janske Geldof 20 j.; Abraham Boon 26 j. en Johanna Damen 22 j.; Daniël de Rijke 21 j. en T. Postema 20 j.; Cornelis Selen 20 J. en Cornelia Levering 21 j.; Theodorus Out 21 j. en Carolina Kats 21 j.; Ja cobus de Bree 23 j. en Pueternella Meulmeester 24 j.; Willem van Marion 25 j. en Marina Roose 25 j.; Albregt Menheere 21 j. en Jannetje Paarde- kooper 17 j. Overleden: André Christiaansen 70 J. w.v. A. Simpelaar; Hubertus Quite 70 j. w.v. M. van Schalk. Westkapelle Zomerevenementen Onder auspi ciën van het gemeentebestuur is in het gemeentehuis een vergadering belegd ter vaststelling van de zomerevene menten. De leiding was in handen van bur gemeester Bulder. In overleg met afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen werd een programma opgesteld bestaande uit dansavonden, muziekuitvoeringen, rimgrijderij, filmvoorstellingen, kinder bals, kampvuur, lampioenoptochtlën enz. Chr. wijkverpleging Onder voor zitterschap van de heer H. Wouters, hielden de kruisverenigingen hun jaar vergadering. De heren H- Wouters en P- H. van Rooij en werden herkozen als bestuurs leden der Chr. Wijkverpleging, terwijl in het Groene Kruis als nieuwe be stuursleden werden gekozen dhrn. Min- derhoud en F. A. Bulder. Herkozen werd W. Minderhoud. (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Tienduizenden markeer den gistermorgen de straten van het (toen nog) zonovergoten oude Brugge om de vermaarde „Heilig Bloedproces sie" gade te slaan. De stoet, die uren lang door de straten van de Vlaamse stad trekt, heeft reeds een historie van eeuwen achter zich, maar blykt ook vandaag nog van heinde en ver belang stellenden te trekken. Al die toeschou wers probeerden gisteren echter door tijdens de processie plotseling opkomen de regenbuien, drogere plaatsen te be reiken. Volgens de historici kende Brugge de ze traditie al aan het einde van de der tiende eeuw. En zelfs eerder, want zoals in de processie zelf wordt uitgebeeld, haalde het Brugse volk in 1150 met vlaggen en wimpels Diederik van den Elzas binnen de poorten omdat hij de kostbare relikwie van het Heilig Bloed naar Brugge bracht. De stoet, waaraan vele Bruggelingen meedoen beeldt in statische en drama tische taferelen de oude Bijbelse histo rie uit van de zondeval en verlossing, te beginnen bij Adam en Eva en eindi gend (althans het historische deel) bij de kruisiging van Jezus van Nazareth. In een derde deel geeft processie ui ting aan de erewacht rond de devotie van het Heilig Bloed, waarbij tevens verschillende relieken van heiligen wor- den meegedragen. De stoet werd beslo ten door kerkelijke en burgerlijke over heid. Vele Belgische bisschoppen, onder wie kardinaal Suenens, liepen in de stoet mee. Ook de overheid van de stad Brugge nam deel aan de processie. De duizenden bezoekers, van wie ve len uiteraard niet alleen door de pro cessie maar ook door het mooie weer waren aangelokt, moesten na half 12 (de stoet trok toen een uur door de stad) regelmatig een veilig heenkomen zoeken voor de plensregens, die ook de schmink van de deelnemers niet ten goede kwam. Met succes wisten de lei ders van de (vaak jeugdige) groepen te voorkomen, dat de stoet zelf ook fi guurlijk in het water zou vallen. Bier en daar verhoogde men wel het tempo maar desondanks werd de processie bij het gebruikelijke eindpunt pas ontbon den. (ADVERTENTIE) voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres: Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA In enkele maanden tijds was er zes keer ingebroken bij de n.v. Brameha te Bergen op Zoom. In een loods aan de Zeelandhaven was toen yoor duizenden guldens roodkoper buit gemaakt. De daders bleven in de mist. Ten einde raad besloot de n.v. een oud politieman aan te trekken om er voort aan 's nachts een oogje in het zeil te houden. „Wat bent u van beroep?" vroeg de rechtbankpresident te Breda, mr. A. Stemfoort, in de zaak tegen A. van E. (28) en A. N. (23), beiden uit Goes, die een poging tot inbraak bij de bewuste loods ten laste werd gelegd, aan de eni ge getuige, de heer H. Oldenkotte. „Privé-detective", was het antwoord. Hij had de twee verdachten in de nacht van 18 op 19 februari jl. over de twee meter hoge muur bij de loods zien klimmen. Zij waren volgens hem toen Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steei.straal 14. telefoon 2317 Hulst. Voor Walcherer en Zuid-Beveland: Klokstraat l. telefoon 6252. GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIG'l inspectie Zeeland tel. 6252. Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HiiSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, Tel. 01160-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel. tel 01140-2005. Redacteur voor West-Zceuwsch-viaanderen: N OPDAM, v Ostadestraat 41. Oost burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Beveland enWalcheren: Mej S MAASKAN'! Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Raycnbeheer voor Zuid-Beveland en Walcheren K_ MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, be9temd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2)4 mm gewon- advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1,- elke regel mter f 0,25. Als één regel geldeD 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. niet dronken geweest. Integendeel, met overleg hadden zij de verschillende mo gelijkheden bekeken om het gebouw binnen te dringen. De rechercheur had alles vanuit zijn post aangezien. Hoe de grootste van de twee met een autoslin ger een glasruit kapot sloeg. En dat zij even later aan de deur hadden staan morren. Op dat moment greep de oud politieman in en belde de rijkspolitie, die binnen twee minuten ter plaatse was. De kleinste (Van E.) werd voor de loods gearresteerd. Enkele minuten later werd ook N. het haasje. In de na bijheid van het gebouw stond hij langs de weg te liften. Getuige herkende de twee verdachten niet. Wel kwam hun postuur overeen met zijn beschrijving van de personen, die hij de voet dwars had gezet. n Hoewel de twee verdachten bij de rechtercommissaris geheel of gedeelte lijk hadden bekend, krabbelden zij voor de rechtbank weer terug. De grootste (A. N.) zei zich niets van een voorge nomen kraak te kunnen herinneren. Het kwam volgens hem door de drank. Het is ook niet weer zo, dat hij pertinent ontkende. „Het is niet onmogelijk", zei hij. Voor de officier van justitie mr. K. Thijssen stond het vast dat de twee niet alleen de poging tot inbraak op hun geweten hadden, maar ook verant woordelijk waren voor de eerder ge pleegde inbraken. Op het laatst van de cember werd namelijk in Tilburg een verlaten vrachtauto onderschept, die met roodkoper geladen was. Er was die nacht weer ingebroken bij genoemde n.v. De motor bleek defect te zijn. Om standers hadden twee mannen uit de wagen zien komen, die het hazepad. ko zen. Deze mensen wisten volgens de of ficier voor zeventig procent zeker, dat het de beide verdachten waren geweest. Hij eiste tegen - ieder negen maanden gevangenisstraf. Raadsman mr. Th. Kamphuizen pro testeerde tegen, wat hij noemde „stem ming maken" van de officier, ten na dele van de verdachten. De officier ging volgens hem veel te ver, omdat hij zich niet hield aan de dagvaarding, die al leen maar een poging tot diefstal ver meldde. Zijn bezwaar gold verder het feit, dat de officier verklaringen van getuigen te berde bracht, die in het pro. cesverbaal of andere stukken in het ge heel niet werden genoemd. Hij meende, wat A. N. betrof, dat er alleen maar een veroordeling kon volgen wegens ter reinvredebreuk en vernieling en vroeg de rechtbank zijn cliënt, die nog een blanco-strafblad had, een geheel voor waardelijke gevangenisstraf op te leg gen. Raadsman mr. L. v.d. Vijver zei dat de twee verdachten in een dronken bui naar Bergen op Zoom waren ge gaan. Hij pleitte ten aanzien van Van E. voor een deels voorwaardelijke ge vangenisstraf, waarvan het onvoor waardelijke gedeelte gelijk is aan het voorarrest, met toezicht van het me disch consultatiebureau voor alcoholis me. Uitspraken over veertien dagen. Bloesemrit zieken en invaliden De bloesemrit, gehouden voor de chronisch zieken en invaliden, werd 's morgens geopend in de ambachtsschool met een toespraak door de heer Schuur, met het zingen van liederen en het voordragen van kleine stukjes, 's Middags werd een koffietafel aangeboden. Toen stonden drie grote bussen klaar om aan de bloe- semtocht te beginnen. Er waren ver schillende dames en heren van het Roo- de Kruis aanwezig om de invaliden in de bussen te helpen. De tocht ging via Kapelle, Wemeldinge, Yerseke en weer terug over Bie^elinge en 's-Gravenpolder naar Goes. In de ambachtsschool heeft ds. Bos uit Goes de dag beëindigd met de dagsluiting. De heer Schuur bedank te iedereen voor de zeer geslaagde dag. Kwadendamme Dia- en filmavond Zaterdag wera in verenigingsgebouw ,,De Burcht-' een dia- en filmavond gehouden, waar van de opbrengst was bestemd voor het jaarlijkse uitstapje van ouden van dagen- Burgemeester mr. M. Somers ver toonde kleurendia's van de bejaarden- reis van afgelopen jaar naar Rotter dam, van een vakantiereis naar Zwit serland en van bezienswaardigheden uit de omgeving. De heer J. Walrave, gemeentesecre taris van 's-Gravenpolder, vertoonde enkele füms van de installatie van oud-burgemeester J. Ermerins in 1937, alsmede een door hem gemaakte kleu renfilm van de feestelijkheden op ko ninginnedag 1966 in 's-Gravenpolder. De belangstelling voor de bijeenkomst was goed- Oudelande Concours Juliana Het eerste con cours van Juliana te Oudelahde leverde 43 schutters van 12 verenigingen op. De uitslag is als volgt; Hoofdvogel: P. Rentmeester van ADLM te Kwadendamme; le zijvogel: P. v. Hekken van Juliana te Oudelande; 2e zijvogel C. Timmerman van Vios te 's- Heerenhoek; le bovenkal: G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e bo venkal: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande; le onderkal: Jac. West- veer van Edele Handboog te Oudelande; 2e onderkal; J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; le klep; J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme; 2e klep: W. de Wilde van Juliana te Oude lande; 3e klep: F. Koens van Spes Nos tra te Ovezande. Meeste kleine vogels: J. de Beste van Edele Handboog te Oudelande, 3 stuks. Schieting. De handboogvereniging „Edele Handboog" hield haar eerste schieting op de staande wip. De inleg was bij de heer J. de Dijke. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: niet afge schoten; 1ste zijvogel: Jac- Vermue van Jac. van Beieren te Goes; 2de zijvogel: L. Meyaard van Edele Handboog te Oudelande; 1ste bovenkal: Jac- Smal- Iegange Mz van Zorgvliet te Ellewouts dijk; 2de bovenkal: J. de Beste van Edele Handboog te Oudelande; 1ste on derkal: A- A- Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de onderkal: Job. Koens van Victoria te Kwadendamme. bij loting. 1ste klep: P. Verheyke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de klep: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande; 3e klep: E. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande; 4e klep: J. Korstanje van Spes-Nostra te Ovezan de; le vliegende vogel: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek; 2de vliegen de vogel: J. Korstanje van Spes Nostra te Ovezande. Er waren 62 schutters van 16 verenigingen aanwezig. Ovezande Scmeuug. Willem Teil te Ovezande 'hield haar eerste schieting op de staande wippen- Er waren 67 schutters van 13 verenigingen. De uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: A. A- Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; le zij vogel: :Mevr. Steenaert_de Winter van ADLM te Kwadendamme; 2e zij vogel; A. Boonman van Spes Nostra te Ove zande; 1ste bovenkal: P- Rentmeester van ADLM te Kwadendamme; 2de bo venkal: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; 1ste onderkal: J. Koens van Victoria te Kwadendamme; 2de onder kal: J. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande, bij loting; 1ste klep: G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewouts dijk; 2de klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme; 3e klep A. de Jonge jr. van Soranus te Heinkenszand. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: E. Rentmeester van Wil lem Teil te Ovezande; 2e hoofdvogel G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewouts dijk; le zijvogel L. Vermuë van Cora- nus te Heinkenszand; 2e zij vogel: A. Martens, van Vios te 's-Heerenhoek; 3e zijvogel: C. D- Raas van Willem Teil te Ovezande; 4e zijvogel: F. Koens Hz van Spes. Nostra te Ovezande; le kal: C. v- d- Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; 2e kal: L. Vermuë, voor noemd; 3e kal A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande; 4e kal: A Martens van Vios te 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels: H. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande, 4 stuks Rilland-Bath Kindermiddag De oranjevereni ging Juliana organiseerde een prach tige kindermiddag in het Dorpshuis Luctor et Emergo. Door het optreden van een kindercabaret, met vrolijke schetsjes, liedjes, muziek en een clown hebben de kinderen volop genóten, 's Avonds was er nogmaals cabaret voor de oudere jeugd. Een en ander werd besloten met een groot Oranje bal met medewerking van de Rhythm Stars en dansleider Janvier. Yerseke (Van- onze correspondent) Binnen afzienbare tijd zal de nieuwe jachthaven in gebruik genomen kunnen worden. De vloedpalen zijn geplaatst en aan de drijvende steigers worden de laatste werkzaamheden verricht. Ook de betegeling en bezetting van de ha- vendam is gereed. Binnen enkele dagen zullen de ligplaatsen worden toegewe zen. De aanvragen voor een ligplaats overtreffen het aantal beschikbare plaatsen. Het beheer over de haven zal nu geheel in handen komen van het gemeentebestuur, bijgestaan door een adviescommissie, samengesteld uit 1 lid var. b. en w. als voorzitter, de haven meester, 2 leden aan te wijzen door de watersportvereniging en 1 lid als alge meen deskundige. Teneinde een goed toezicht te kunnen uitoefenen, moet al les wat met sportvisserij en watersport te maken heeft, onder één beheer ge plaatst worden. De drijvende steiger, die in de vissershaven gelegd is door de watersportvereniging en bestemd voor 't meren van jachtjes enz. van de leden van deze vereniging, zal nu ook onder het beheer van b. en w. komen. Om dit te verwezenlijken zal de gemeente de steiger overnemen voor de prijs van f 13.000,-. Deze prijs zal worden vermin derd met het bedrag dat de watersport vereniging nog schuldig is voor liggeld van boten van haar leden, in totaal 2000,-, zodat de gemeente de overname ƒ11.000,- gaat kosten. Raadsvergadering. Vrijdag 12 mei a.s. komt de raad om 8 uur in open bare vergadering bijeen. Behandeld zullen worden: een 2e aanvraag van de heer J. van Damme voor de bouw van een garage en aanvrage van C. Tramper Langeville 36, voor het plaatsen van 2 aftapinstallaties voor benzine. B. en w. adviseren tot afwijzing, omdat de in stallatie aan deze smalle straat gevaar kan opleveren voor het verkeer en om dat deze installatie, uit een oogpunt van welstand, aanstoot zal geven- Wijziging straatpolitiereglement om. vatende: le verbod loslopende honden binnen de bebouwde kom; 2e honden laten lopen zonder toezicht buiten de bebouwde kom; 2e binnen de bebouwde kom aangelijnde honden trottoirs en plantsoenen laten bevuilen; 4e honden die lawaai en overlast veroorzaken bin nen te houdenöe muilkorven van kwaadaardige honden. Aankoop grond van C. van Over- beeke, gelegen omgeving Marijkelaan- Langeville, bestemd voor woningbouw openbare gebouwen, totaal met op stallen voor f 35.400. Aankoop grond van Th. Zoetewey voor verbreding van de Breeweg. Verkoop 1900 m2 grond aan de In. stelling voor Bejaardenzorg h i 34.— per m2, bestemd voor de bouw van 20 bejaardenwoningen achter de Marijke- laan. Hierdoor is het noodzakelijk over te gaan tot bestrating en riolering. B. en w. stellen voor di+ onderhands aan te besteden aan de Fa. Otto te Nieuw- dorp voor f 35-850. Voorstel tot overname van een barak van het bestuur Padvinderij. Deze is reeds door het bestuur aangekocht voor f 4-700-en is giroot 24 x 8 meter. De oude barak is door de gemeente afge broken wegens andere bestemming van het terrein. B. en w. voelen zich moreel verplicht voor een andere lokaliteit te zorgen. Met vervoer en weer opbouwen komen de totale kosten op 6.000. Wijziging begroting i.v.m. f 12.506-09 meerdere kosten aan het 5e leslokaal en hoof denkamer van de School op Ge reformeerde Grondslag aan de Kerk- hoekstraat. Bovendien voor afrastering "an het schoolplein een uitgaaf vam f 3.468.—. ZWANENBURG (ANP) Herman Krott lachte al zyn tanden bloot. „Hoe is het mogelyk" grynsde de in een Bordeaux-rode blazer gestoken ploeg leider. „Vanmorgen maak ik nog een geintje met 'm. Je kent dat. Een beetje voeren. Het wordt tüd dat je eens een klassieker wint Henkie, zeg ik. Je hebt nou wel zes keer gewonnen dit seizoen, maar dat was allemaal van dat klei nere werk. Ik wil eens wat groots van je zien. Nou, moet je net Henk hebben. Meneer salueert aan z'n valhelm en zegt; komt in orde chef. En nou heeft ie nog gewonnen ook. Hoe is het in hemelsnaam mogelük". sMet „ie" bedoelde Krott Henk Nieuwkamp. Een goedlachse, strijd lustige knaap uit het Twentse Borne, die al direct na de start van de 15e ronde om de Haarlemmermeer sa men met Jan Buis en Gerrit Leferink onstuimig in de aanval ging. Het bleek slechts „Spielerei" van de 24-jarige Amstelcoureur te ziji geweest. De grote klap viel pas in de derde om loop, zo'n 20 kilometer voor het einde. Nadat Riny Cornelisse door band breuk had moeten afhaken en Johnny Brouwer na een mankement aan z'n fiets toch weer bij de koplopers was teruggekomen, vielen Cees Zoontjes en Hans Hese aan. In een oogwenk pak ten beide rebellen een voorsprong van 200 meter, die uitgroeide tot 400 me ter toen Adri Wouters en Henk Nieüw- kamp het vuurtje aanwakkerden. Dat Henk Nieuwkamp met zijn vlijm scherpe eindschot deze ronde om de Haarlemmermeer zou winnen was toen 15 kilometer voor de finish geen al te gewaagde voorspelling. Wellicht had Cees Zoontjes echter voor een da verende verrassing kunnen zorgen als niet vlak voor de eindstreep de band van zijn achterwiel was gesprongen. De Tilburger moest nu de laatste me ters op een stugge aluminiumvelg rijden in plaats van op een soepel rub berbandje. Overigens belette hem dat niet Hans Hese en Adri Wouters naar de derde en vierde plaats te verwijzen. Henk Nieuwkamp kon hij eclter niet voorbij streven. (Van onze correspondent) KRUININGEN - De Zeeuwse drie daagse is geëindigd tijdens een stortre gen. Ondersteund door de doorweekte drumband van Scheldegalm en EMM marcheerden 126 deelnemers van de 131 bij de aanvang gestarte wande laars Kruiningen binnen. Einddoel was Ons Dorpshuis aldaar, waar burge meester A. Schipper de medailles uit reikte en lofwoorden sprak tot de or ganisator J. van de Parel. Het echt paar Leeuwerik (oud resp. 76 en 75 jaar) dat voor de 3e maal deelnam aan de driedaagse en wederom het eindpunt haalde, werd op een speciale manier in de bloemetjes gezet. (Van onze correspondent) HANSWEERT In het café de Har monie te Hansweert organiseerde de Hansweertse biljartvereniging OKK gedurende drie dagen het Zeeuwse kampioenschap Kon. Ned. Biljartbond driebanden klein biljart. Uitslag: 1. C. de Jonge Ovezande 7 gespeelde partij en 5 gewonnen 2 verloren, hoogste se rie 7, 10 punten, gemiddelde 0.513, 2. P. Bruinzeel, Hansweert, 7 gespeelde partijen, 5 gewonnen, 2 verloren, hoog ste serie 4, 10 punten, gemiddelde 0.458. 3. C. Huissoon, Middelburg, 4 ge wonnen, 3 verloren, hoogste serie 3, 8 punten, gemiddelde 0.523. 4. C. Stouter- hamer, Driewegen, 4 gewonnen, 3 ver loren, hoogste serie 5, 8 punten, ge middelde 0.412. 5. A. Vogel, Middel burg, 3 gewonnen, 4 verloren, hoogste serie 4, 6 punten, gemiddelde 0.502. 6. C. Polderdijk, Hansweert, 3 gewonnen, 4 verloren, hoogste serie 7, 6 punten, gemiddelde 0.484. 7. F. Melse, Middel burg, 3 gewonnen, 4 verloren, hoogste serie 4, 6 punten, gemiddelde 0.439. 8. C. de Vos, Middelburg, 1 gewonnen, 6 verloren, hoogste serie 3, 2 punten, ge middelde 0.349. (Van onze atletiekmédewerker) GOES Op het gemeentelijk sport terrein te Goes hield A-V- '56 voor haar leden de jaarlijks onderlinge club- kampioenschappen! Voor deze wed strijden bestond, evenals het vorig jaar weer goede belangstelling. In elke leef tijdsgroep was een meerkamp samen gesteld, waaraan iedere deelnemer moest deelnemen. Opmerkelijke pres taties werden er niet geleverd, want in verband met de uitbreiding van de sportvelden had A.V. '56 slechts de beschikking over een gebrekkige atle- tiekaccommodatie. De overwinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren: meisjes pupil len: Anja de Munck met 1190 pnt-, jongens pupillen: Frans den Boer met 1450 pnt„ jongens D: Peter de Munck met 2106 pnt.l jongens C: Kees Kloet met 2864 pnt., jongens B: N-iek Flipse met 2331 pnt., Jongens A: Joop de Looff met 2967 pnt., dames: Frieda de Kok met 2875 pnt., heren :Jan Pol- fliet met 3014 pnt. Val met bromfiets Op de Absdaal- seweg onder- Hulst zijn twee bromfiet sers J. de B. uit St.-Jansteen en W. A. uit Koewacht met elkaar in botsing ge komen. Zij raakten elkander met het stuur, waardoor zij kwamen te vallen. De B. moest met inwendige verwondin gen worden overgebracht naar het zie kenhuis. Vogelbescherming De vogélbe- schermingswacht „Het Duumpje" uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen maakt een excursie naar het Braakmangebied. Als leider fungeerde hierbij de heer c. Riemslag uit Biervliet die als jachtop ziener eèn uitstekend kenner is van de flora en de fauna in deze streek. Eerst werd 'n bezoek gebracht aan de broed gebieden van de verschillende meeuwen soorten, waarbij o.a. kon worden waar genomen het uitlopen van de jonge klu ten. Daarna gingen de deelnemers naar de bosaanplantingen aan de zijde van de Westerschelde waar speciaal aan dacht werd besteed aan de vogelgelui den. Voorzitter J- L. van Leeuwen uit Oostburg bracht dank voor de deskun dige rondleiding. Clinge Succes voor Clings Jeugdtoneel Toen in januari het gezelschap Het Clings Jeugdtoneel van start ging, was iedereen benieuwd, hoe deze vereni ging haar opvoeringen zou afwerken. De eerste opvoering van „De Egypti sche Meesterdief" is een succes ge worden. Regisseur E. Colsen, die hoofdzakelijk werkt met de leerlingen van de beide hoogste klassen van de St. Bernardusschool, heeft de opvoe ring zeer goed gebracht. Voor de eer ste maal was er een bevredigende be langstelling. De belichting was buitengewoon goed verzorgd. In totaal waren 21 me dewerkers, van wie verscheidenen een dubbelrol speelden. Regisseur Colsen houdt bij zijn opvoeringen vooral ook het pedagogische aspect in de gaten. De spelers leefden zich volkomen in hun rol in. De uitspraak was voor som migen een grote fout. Anderen speel den zeer goed, doch hun tempo werd op sommige momenten een beetje te snel. Voor het overige zit er talent in deze groep, die nog wat meer toneel ervaring moet krijgen. De start is in ieder geval goed. De zaal was sfeervol aangekleed. De aan wezigen volgden met spanning de in houd van het stuk. IJzendijke Pinksterkermfs Ook dit jaar is men er in geslaagd met tal van evene menten de grote Pinksterkermis van IJzendijke een inhoud te geven die een bezoek eraan meer dan waard maakt. Zaterdag begint het voetbaltournooi met twee wedstrijden tussen streekfa- vorieten. Na Biervliet - Hoofdplaat tre den Breskens en IJzendijke in 't strijd perk. De winnaars van deze wedstrijden komen zondag (1ste Pinksterdag) in de finale als voorwedstrijd van het in ternationale voetbaltreffen tussen Ter- neuzen I en K.F.C. Eeclo dat in de eerste provinciale afdeling in Bel gië speelt. Maandag (2e pinksterdag) wordt op de wijk Mollekat de grote motor-cross gehouden, waarin Neder landse, Belgische en Engelse coureurs met elkaa,r zullen wedijveren in ritten voor juniors en vedetten. Dinsdag wordt de 33ste wielerronde van IJzendijke verreden voor adspiran- ten en nieuwelingen- Tot op heden hebben 25 adspiranten en 55 nieuwe lingen waaronder alle favorieten, inge schreven. Nieuw-Namen Op de algemene vergadering van de plaatselijke afd. van de K.V.P. is tot voorzitter gekozen de heer H. Vercau teren. Hij volgt de heer A. van Duyse op. Viee-voorzitter is de heer A. de Nijs, secretaris-penningmeester de heer E- van Ruymbeke. Er zijn nog twee bestuursvacatures. Het bestuur zal hiervoor kandidaten trachten te vin den- Er zal ook een vrouwelijk be stuurslid worden gezocht- Als voorzitter van de statenkring Hulst heeft de afdeling de heer F. Lambert uit Stoppeldijk voorgedragen. De voordracht voor de overige be stuursleden van de statenkring luidt: juffrouw D. van Esbroeck, Hulst; E- van Ruymbeke; H. Vercauteren; L- Rammeloo, Hulst, A. Stael,' Graauw; W. Everaard, Hulst; W. Lockefeer, Hulst'. De heer W. Everaard uit Hulst werd voorgedragen als lid van het Kringbestuur Middelburg. Als voorzitter van de Kring Middel burg van de K-VP- stelt Nieuw-Namen de heer F. Lambert uit Stoppeldijk kan didaat, alsmede de heren W. Lockefeer en L. Rammeloo. Als vrije leden van het kringbestuur werden voorgedra gen de heren E. van Ruymbeke, H- Vercauteren en J. v. d. Voorde. Als afgevaardigde naar de statenkring-ver- gadering is gekozen de heer A. de Nijs, plaatsvervanger is de heer H. Vercau teren. Als afgevaardigde naar de kring vergadering is gekozen de heer A- de Nijs, als plaatsvervanger de heer H- Vercauteren- De afdeling telt 58 leden- De heer Van Denderen vroeg het partijbestuur van de KVP, te verzoeken meer ge degen voorlichting te geven via radio en televisie en duidelijker en voor een ieder te begrijpen antwoord te geven op de propaganda van de andere par tijen. Sluis Gemeenteraad Donderdagavond komt de gemeenteraad bijeen. Binnen gekomen is een verzoek van de stich ting „Speeltuin Sluis om alsnog over het dienstjaar 1966 een subsidie te verstrekken van f 4000,- en om voor het dienstjaar 1967 een bedrag van f 6.000.- te geven. De gymnastiekver eniging „W.I.K." heeft de beschikking gevraagd over het gymnastieklokaal van 't parochiehuis. De voetbalclub F. C. Sluis heeft een dergelijk verzoek ge daan in verband.met de training- La-at >t genoemd verzoek wenst het college af te wijzen. De openbare toiletten aan de Markt wil men weer verpachten aan M. de Backeren voor een bedrag van f 500,- per jaar. De heer P.' Dermui uit Oostende heeft, namens de eige naar M. Lasoen een verzoek ingediend om het voormalig fabrieksterrein van Quataert te mogen bestemmen als bouwgrond. Het college staat afwijzend tegenover dit verzoek. Gezien de gun stige ligging van het terrein zou men hier liever een parkeerterrein zien. Voorgesteld wordt om aan Leenhouts Aannemersbedrijf te Sluis grond te ver kopen in het Uitbreidingsplan voor de bouw van 28 premiewoningen en 12 ga rages. De bouwgrond voor de wonin gen bedraagt f 35,- per ca. en voor de garages f 1.200,- per kavel. De nieuw te bouwen o.l. school in de Klooster straat wil men de Johan Hendrik van Dales chool noemen. De tegenwoordige school in de Hoogstraat draagt reeds deze naam. Woningbouw In de raadsvergade ring van a.s. donderdag (half acht in het raadhuis), komt o.m. een voorstel ter tafel bouwgrond te verkopen in het uitbreidingsplan Zuiddykstraat - Rid derstraat aan Leenhouts' Aannemings bedrijf te Sluis. Deze wil hier 28 pre miewoningen bouwen met garages. Met de bouw van zestien woningen plus ga rage is het bedrijf reeds begonnen. De verkoopsom van bouwgrond voor wo ningen bedraagt 35 gulden per m2 en voor garagebouw 1200 gulden per kavel voor 1 garage. Waterlandkerkje Lezing bolspel Op uitnodiging van het Actie-comité, alhier, houdt de heer M. A. Aalbregtse van Oostburg van avond om half acht in het café van de heer B- Schanssema een lezing' over het bolspel. Mede hierdoor wü men het bolspel in de gemeente en omge ving bevorderen en hierdoor meer ge organiseerd beoefenen. In ieder geval rekent men op deze vergadering op alle „houtrapers". (Van onze correspondent) HULST In Hulst wordt vandaaj weer een attractief wielerprogramma afgewerkt voor amateurs en nieuwe, lingen. Op een parcours binnen de Wallen dat een lengte heeft van ruim 1500 m, komen eerst de nieuwelingen aan bod, die 39 ronden moeten afleggen of ij totaal 60 km. De start vindt plaats om half twee. De wielerclub. Hulst moest de deelnemers scherp selecteren wat de deelnemers betreft omdat er ca. 100 inschrijvingen binnen kwamen. Vijftig nieuwelingen mogen nu de tou. clips dicht trekken. We noemen van hen: Stroosnijder, Schouwenaar, Blok, De Smit en Priem, die het o.a. krijgen op te nemen tegen Coppens en Schrau- wen. Bij de amateurs '70 in getal) die om half' vier vertrekken bevinden zich sterke knapen als Ad. Wouters, Ted, Blom (o.a. winnaar van de ronde van Overijssel), Frank Ouwerkerk, Gab Minneboo, Piet Kettenis, de Engels, man Richard Green e.a. Ook een flink aantal Zeeuwen is van de partij: Wil de Feber. Johan Hinneman, Ko de Vrieze, Max Joosse, Willy Lammens, Paul Hiel, Cees Rentmeester. Peter Vonck en Peter Kisner. Vooral laatst- genoemd drietal kan een flinke duit in het zakje doen om beslag te leggen op de bloemen. De amateurs rijden 65 ronden, lm km. Voor beide categorieën vindt de start plaats op het Schuttershof en voor de Basiliek ls de finish. CULEMBORG. Te Culemborfl slaagde voor het examen paedagogiek mo A, de heer L. A. C. Soeters te Terneuzen. DELFT Technische Hogeschool Voor het doctoraal examen elektro. têchnisch ingenieur slaagde J. Elshout i te Koudekerke. GOES In Goes slaagden voor he! eerste gedeelte van de akte Nafaaald- vakken) aan de Vakschool voor meis jes: M. van Dis te Nw. en St.-Joosland, L P. Goeree te Driewegen ,A. M. Heins- P dijk te Cadzand, J. C. E. Karelse te Schore, C. Swaan te Vlissingen, K. J. Visser te Krabbsndijke, -C. de Vos te Wemeldinge, W. M. Wiskerke te Ril land-Bath en A. M. Wondergem te Ka-1 pelle. SOUBURG De heer L. J. Corsta. I je te Souburg slaagde voor het door I de PBNA te Arnhem afgenomen en-f men adspirant elektrotechnisch op-I zichter (energie-techniek). TILBURG Kath. Leergangen- Voor het examen pedagogiek m.o. lij slaagde J. Bouwense, Middelburg. TILBURG Verpleegster A: In h'B St.-Elisabethziekenhuis te Tilbir| slaagde voor het verpleegstersddplon A (met lof) mej. E. L. E. van Ackel uit Terneuzen. Morgen, woensdag 10 mei. Hansweert: 3.26 en 15.50. Terneu zen: 2.45 en 15.10, Vlissingen: 2.13 «r 14 36, Wemeldinge: 4.11 en 16.32. GOES Grand 20 uur Lost Command, lUl MIDDELBURG Miniatuur Walcheren geopend van Ml I uur Zeeuwsch Museum 14-18 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare HULST Bioscoopgebouw 20 uur The great race J. v. Helsland 15 uur KermisschietioJ I breskens Brandweerkazerne 19.45 uur EHBO- vergadering '9-heer arendskerke Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. KOEWACHT J, de Guchteneire 15 uur Schieting A. de Schepper 15 uur Schieting St. Se-1 bastiaan VLISSINGEN Alhambra 20 uur Last Command, l H MIDDELBURG Miniatuur Walcheren: Geopend van r 18 uur. Zeeuwsch Museum: 14—18 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare. WATERLANDKERKJE i B. Schamsema 19.30 uur Lezing M. w 1 bregtse over het bolspel KLOETINGE J Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg- VLISSINGEN ..ill Alhambra 20 uur Lost Command 1136 ,,Wat bedoelt U precies?" vroeg smidje Verholen. „Precies wat ik zeg", antwoordde de Graaf. „Ik ben er zeker van, dat we héél snel van deze vluchtgang gebruik zullen moeten maken". En met deze dreigende woorden begaf hij zich uit de koepel naar zijn woon vertrek. „Het spijt me, ouwe jongen", mompelde Sjeems Pond, die met het geheime zendertje aan zijn oor stond. „Hiet zal wel heel Interessant zijn, maar ik heb nu echt geen tijd voor een excursie naar het Koninklijk Paleis. Ik hoor voortdurend het speur- toontje van een geheim code-zendertje. Waar kan dat dekselse ding verborgen zitten? „Wel sallemanders: Ik wéét het!" riep smidje Verholen uit. „Da's natuur lijk werk van agente X-03! Ik zag, dat ze een klelr> metalen voorwerpje vastkleefde in de bivakmuts van een wachtpost! „Nadat ze die vent zeker eerst mooi tegen de grond gemept had", grinnikte Sjeems Pond „Ja, ja, zó knappen wij die zaakjes altijd op. Dat la die echte, ouwe, onvervalste B.G.D.-technlek!" „Een techniek van likme-vestje", hoonde de Graaf, die be gonnen was boterhammen te snijden. »W bjHicomt v^'| soldaat heeft mij herkend. Als-ie s'ra* jopen 'j' I die klap op zijn kop, kan-ie zö hier. .„„fment wraak te nemen, desnoods met een heel volk! We zijn d'r gloeiend bij, meneertje- natuurlijk niet!" riep Sjeems Fond u achtige soldaat weet immers niet, aa' [pit tje in zijn muts meedraagt! Hoe dichte ype hoC- dert, hoe harder dit toestelletje gaa' --L1 hem dus duidelijk komen!", (Van een onzer verslag BREDA De leden diocesaan pastoraal beri ben voor zover zij he reageerd eenstemmig stemming betuigd met d ten van het kathedraal van het bisdom Breda voortzetting van het belei overleden mgr. G. de Ve reacties van het beraad k een ander punt naar vo vraag wordt namelijk aa: de gesteld of de keuze nieuwe bisschop beperkt r ven tot de seculiere priest het eigen bisdom. Men me het bisschops-ambt zoveel diocesane aspecten heeft, ruimere keuzemogelijkheid daarom al gerechtvaardi: Het kapittel schrijft dit in op de door 34 leden van het pastoraal beraad ingezonden met betrekking tot de voordra de keuze van een nieuwe bissc ze adviezen zijn verwerkt in dracht, die door het kapittel i dinaal Alfrink is gestuurd. Hoewel de leden van het beraad het dus eens zijn met 1 zetten v^n de door mgr. De gonnen vernieuwing wordt wel, kelyk gepleit voor meer dece tie en delegatie van het bisscb beleid. Zo wordt opgemerkt, dat j groot voordeel zou zijn als het door het vormen van een uitgeb der in het bezit zou komen aantal echte beleidsfiguren, w ook de bisschopskeuze gemak zou worden. Van de nieuwe bisschop wor de leden van het diocesaan p; beraad gevraagd, dat hij voo voel zal hebben voor het we teamverband, dat hij open voor denkbeelden, die leven dioeesanen en dan speciaal bij Daarnaast wordt van hem ook e tehjk meeleven met de priest vraagd: hij zal zich zielzorger priesters moeten voelen. Naast een aantal wensen over komstig beleid worden ook ver onder woorden gebracht over soon van de nieuwe bisschop. Ei gevraagd om een man met een figuur met stimulerende die geboeid is door de werke. van nu om zo de kerk een ei| gezicht te kunnen geven. Hij zijn beleid niet al te voorzichti za Jrnoet er ambitie voor heb je mag nooit twijfelen. Je doorgaan, steeds maar door Dat zijn, zo blijkt uit het verhi de 65-jarige Goesenaar G. Br voorwaarden, waaraan je moi doen, wil je een goed afslager veiling worden. „Woensdag de stop ik officieel als afslager veilingvereniging Zuid-Bevela Goes. Dan heb ik het beroep veer 40 jaar uitgeoefend. Het derdaad een beroep, ja." t>JE hebt afslagers voor roerend deren, zoals meubels, schilt en zo, die mensen noemen ze teurs. Wel, een afslager op ee ling taxeert groenten en fruit. ke veiling heb je maar één aft De moeilijkheid is dat er wein serves zijn. Eigenlijk zouden dri sonen hetzelfde werk moeten nen doen om de boel goed draf. te houden. Ik ben wel eens zit weest midden in augustus. D slager die mijn plaats innam, zc zweet in zijn handen. J/ROEGER jaren moest je zelf zien dat je het beroep l Eigenlijk is dat nu nog zo. Het een beetje in je zitten. Een vereiste is dat je alle produkter soorten kent. Voor de veilinj gint, krijg je een papier waaro produkten staan, die die middag den geveild. Voor je staat een die precies dezelfde cijfers aar als de grote klok. Dan moet il bedrag inzetten. Dat mag niet U zijn. want dan wordt er gelijk knop gedrukt en zou ik opt moeten inzetten. Dat is niet leu dat gebeurt. Je voelt je net een ne jongen. f-JET veilen moet enorm vlug gad passeren in de regel 8 tot 12 l cnnBn m^nuu^' Reken maar tcg per uur Een veiling i meestal drie uur. In het begin i er een beetje zenuwachtig maar dat is gauw voorbij. Het r ste is, als je afslager bent. dat je tig kunt gaan zitten kijken nai kooplui. Je ziet. de spanning op gezicht. Morgen zal ik de laatstt ring draaien. Dan zie ik ze alle nog eens terug. Ik ken ze nu n (eman! Je moet ook alle n, wefeu. Iedere koopman heeft nummer. Stel dat nummer 100 d doet "l0H je tOCh Weten wie' yOOR de heer Bruël is het alle A ah een klontje. Geen jnU nog maar een k longen, toen ik al op de veiling 3 en naar de klok keek. Er zat een

de Stem | 1967 | | pagina 2