H.V. Raffelberg sterkste in „Turfschiptoernooi" HARINGS EN KARSTENS WONNEN IN SPANJE Harrie Jansen snelste in zware Ronde van Breda Raad'nswattikhierheb?! TWEEDE PLAATS VOOR ZWART-WITi Schermen Buermans in St.-Maartensdijk De Smit in Hoofdplaat Hoppe in Hoeven 1 Max Dwinger kampioen Nederland DUEL NIET Veel wind bij Braakmanraces krachtig geruisloos betrouwbaar >smering 1:50 KIMMAN-NAUTIC N.V. UITSLAGEN Adorni zegevierde in Romandië Aaaaaardbeien...! Zalig! Nu al? DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 MËÏ 1967 Q (Van onze hockeymedewerker) BREDA Een waardige afsluiting van haar zestigjarig jubileum had de Bredase Hockey-, Bandy- en Cricket club „Breda" zich niet kunnen inden ken! Op haar hockeycomplex had zij nl. in het afgelopen weekend een in ternationaal toernooi, het Turfschip- toernooi georganiseerd, dat In alle op zichten buitengewoon geslaagd mag he ten. Vrij goede weersomstandigheden en een uitstekende organisatie, waarvoor de wedstrijdleiding, gevormd door V. Stoltz en P. v. d. Loo, waren factoren die tot het welslagen van dit hockey- festijn het hunne bijdroegen. Helaas zag een der oostelijke verte genwoordigers, nl. Zwolle, zich genood zaakt van deelname af te zien, voor wie Eindhoven de plaats innam. Hoewel op de eerste toernooidag slechts enkele wedstrijden werden ge speeld, bleek toen reeds dat in poule A de Duitse HV Raffelberg hoge ogen zou gooien. In poule B waren er echter meerdere kanshebbers. De ingewijden gaven o.m. Bredase clubs als Breda, Push en Zwart Wit een zeer behoorlijke kans om op de bovenste plaatste ein digen. - r In poule A waren Ingedeeld: HV Raf felberg, Nijmegen, Keep Fit, Eindho ven, Tilburg, Breda 1 en Breda 2. AMSTERDAM. (ANP). Max Dwinger is zondag in Amsterdam Ne derlands degenkampioen in de hoofd klasse geworden. Voor hij zich titel houder kon noemen, moest Dwinger drie barrages trekken met Feith en Blokhuis. De uitslag luidt: 1 Max Dwinger (zaal v. d. Berg, Am sterdam) 3 gew. part. 2 Ties Feith (Abrahams, Den Haag), 3 3. Joan Blokhuis, (idem) 3. 4 Goos van Asselt (DSSV Delft) 3 5 Raoul Pooken, (Abrahams. Den Haag)2. 6- Jacques v. d. Ven, Rapier, Til burg) 1. TINY VAN HASSEIT, de Roo- sendaalse coureur, eindigde in de 135 km lange Omloop van het Waasland op een fraaie derde plaats. Van Hasselt finishte op 20 seconden van de winnaar Lode Tienpard. De Roosendaler trekt eind deze maand de wapenrok aam.' PIET OQMEN, een van de ster kere Bredase amateurs, eindigde zaterdag als derde in Boekhoudte (115 km). Hij klasseerde zich achter winnaar Pauwels en Roger de Vlaeminck. Wil de Feber, plaatste zich als zevende in het sterke veld. JOHAN PLUIMERS, een vrij on bekende Nederlander, heeft in de Zwitserse plaats Full een crite rium gewonnen. Hij legde de 112 km af in 2.49.36. Ook op de twee de en derde plaats eindigden Ne derlanders: Piet Dijkstra en Piet Franke. PETER POST werd vijfde in de wegwedstrijd „Rondom Keulen". De overwinning ging naar Noel Fore (34), die de afstand van 207 km aflegde in 5.5.45. WiUy in 't Ven werd tweede en Jan Schro der plaatste zich negende. ROLF EBERL (Oostenrijk) heeft de Ronde van Neder-Oostenrijk gewonnen. Nadat hij zaterdag in twee halve etappes evenzoveel overwinningen had geboekt, won hij ook zondag de laatste rit. In de algemene eindrangschikking klasseerden Leo Duynldam en Adri van Hest zich respectievelijk als zesde en eenendertigste. BURKHARDT EBERT, een Duit se renner, heeft de vier-etappen- wedstrijd rondom Berlijn gewon nen. Hij had slechts 3,6 sec. voor sprong op Petterson (Zwe), die als tweede eindigde. Onze land genoten Henk Benjamins, Jan Bols en Jan Boode eindigden respectievelijk op de 12e, 14e en 28e plaats. In poule B waren ingedeeld: HV Weiss Blau, HTCC, MOP, EMHC, Push, Zwart Wit en Oud-Breda. In het damestoemooi, waaraan EMHC, Keep Fit, Tilburg, Nijmegen, MOP, Push en Breda deelnamen, speel de het Bredase Push direct een hoofd rol. Met twee overwinningen uit even veel wedstrijden sloten de Push-dames de eerste toernooidag af. Inmiddels speurden H. Hoogestjjn en H. van Sas de velden af en namen alle deelnemende spelers onder de loep om tot samenstelling van het toernooise- lectieteam te komen, dat zou duelleren met een Ned. Bondselftal Na te zijn voorgesteld aan ir. W. J. L. J. Merkx, burgemeester van Breda, die van zijn gewaardeerde belangstel ling blijk gaf, stelden de navolgende teams, onder leiding van de arbiters P. Lathouwers en P. Roeff zich op: BONDSELFTAL: J. Vrijdag (Til burg), K. Zijlstra (Kieviten) en C. Kra nenburg (Laren), T. de Lanoy Meijer (Laren), E. Kist (HHIJC). P. Wee- mers (HTCC), K. Tholen (Laren). O. ter Haar (H'sum), F. Zweerts (SCHC), F. v. Hooff (H'sum), A. de Keijzer (Breda). TOERNOOI-SELECTTETEAM: M. Sik- king (HTCC), E. Temmerman (Breda) en B. Taminiau (Tilburg), J. Prinsen Geerlings (K. Fit), J. Taminiau (Til burg), E. Prinsen (EMHC), B.> Melzer (Breda), Ch. de Graaf (Eindhoven). J. Morsink (Push), W. Hedtbrink (HV Raffelberg) en A. Wijzenbeek (Eindho ven). Het was een aardige ontmoeting, waarin het bondselftal slechts enkele malen uitstekend aanvaisspel demon streerde. De voorhoede van dit team had het trouwens bijzonder moeilijk tegen de „selectie-verdediging", waarin het spel van E. Temmerman tot grote hoogte groeide en J. Prinsen Geerlings zijn tegen-vleugel A. de Keijzer - F. van 't Hooft telkenmale „overvleugelde". Van een sluitend verband in de se lectie-voorhoede kon vanzelfsprekend geen sprake zijn. Niettemin kreeg de bonds-defensie handen vol werk. Door zetter W. Hettbrink opende voor de se lectie de score, 10, welke voorsprong door F. Zweerts werd teniet gedaan (1—1). Direct na de hervatting heroverde het selectieteam de leiding, toen A. Wij zenbeek op fraaie wijze doelpuntte (21), met welke stand het einde kwam. Held van de dag was doelman M. Sikking, die het bondsteam van de zege afhield door twee strafballen, ge schoten door resp. T. de Lanoy Meijer en F. Zweerts, te stoppen! Vrij vroeg op de zondagmorgen werd het toernooi voortgezet. De insiders zouden tenslotte toch gelijk krijgen, want in poule A zag geen der teams kans HV Raffelberg een nederlaag toe te brengen. Het eindresultaat was: HV Raffel berg 610, Breda 1 6—9, Eindhoven 67, Tilburg 65, Nijmegen 6—4, Keep Fit 6—4. Breda 2 6—3. In poule B was de strijd bijzonder spannend. Tenslotte eindigde Zwart Wit, dank zij een beter doelgemiddelde, op de bovenste plaats. Het eindresultaat was: Zw. Wit 69, HTCC 6—9, Push 6—7, Weiss Blau 6—7, EMHC 6—4, Oud-Breda 6—4, MOP 6—2. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen Breda 1 en HTCC eindigde in een puntenverdeling (11). Na doel- schieten legde HTCC beslag op de 3e prijs. De finmie. Zwart Wit - HV Raffel berg 0—1. Geen grootse finale, maar daarvoor hadden beide elftallen al te veel wed strijden in de benen. Bovendien trad Zwart Wit niet in zijn sterkste formatie aan. Goede attaques kwamen dan ook voornamelijk van de zijde der Duitse ploeg. Waar de Zw.-Witdefensie enkele malen misgreep deden zich meerdere malen moeilijke situaties in de cirkel der Zwart-Witters voor. Uit een dezer veroverde W. Heitbrink voor zijn club de leiding (01). Pas in de laatste fase van de strijd kwamen de Zwart-Witters geducht opzetten. Een aantal straf- en lange corners bracht hen echter geen succes, zodat met ongewijzigde stand het einde aanbrak. In het dames-toernooi viel de opmars- van Push door geen der tegenpartijen te stuiten. Alleen tegen MOP moesten de Push-dames met een gelijkspel ge noegen nemen (00)Met vlag en wim pel eindigden de groen-witten, die wer kelijk voortreffelijk speelden, op de bovenste plaats. Min of meer een ver rassing vormde de bezetting van de tweede plaats door Breda. Het eindresultaat was: Push 6—11, Breda 6—8, Tilburg 6—7, Nijmegen 6—5, MOP 6—5, Keep Fit 6—3, EMHC 6—3. Direct na de finale reikte H. Water man, praeses van de jubilerende ver eniging, de prijzen aan de captains van de zegevierende elftallen uit. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Zondag organiseerde de watersportvereniging Vremdijck twee zeilwedstrijden in de Braakman. De eerste startte 's morgens bij een krach tige wind; vooral voor de lichtere bo ten, zoals 420 en F-J. (die samen een klasse vormden) een zware dobber. Bij het ronden van de eerste boei gingen de spinakers omhoog, wat voor de toe schouwers een prachtig gezicht was. Een van de grote favorieten, de Coast Breeze van Royeaux, ging door het vastraken van de spinaker omver. Bij Seabreeze van de gebroeders Huisman ging de spinaker niet meer naar be neden, zodat ze in de wind met de spinakers in de lucht moesten zeilen. Een grote achterstand was het gevolg. In de tweede wedstrijd, 's middags was de omgeslagen Coast Breeze toch weer moedig van de partij. De Surcouf van dr. de Caluwe, voerde met z'n zwarte spinaker het veld ver aan en finishte dan ook als nummer een bij de eerste wedstrijd. Bij de tweede wed strijd was de wind verder toegenomen waardoor geen spinakers meer werden gevoerd. Voor de start viel de fokke- maat van de Albatros overboord. Het fokkemaatje was spoedig weer binnen boord. Het werden twee spannende wedstrij den- De Surcouf, die 's morgens voor aan lag, bleef 's middags ver achter door een slechte start. Aan de fin.sh werd het zeer spannend tussen Coast Breeze en Sea Breeze. De eerste wist de voorsprong te behouden. De uitslagen: Bij de V-b-'s: 1 m^j- Wauters, 2 de Beukelaere. Bij 420 en F.J. 1 Puttemans, 2. mej. Hommers. Bij de spankers: 1 gebr. van de Vijver, 2 en 3 ex equo van de Walle en de Caluwe, 4 p. Visser. ONBEKENDEN hebben uit de basiliek in Sint-Odilienberg twee kostbare beel den gestolen, een Mater Dolorosa uit de 17e eeuw en een beeld van Paulus met zwaard. De waarde van de beelden be draagt 7000 gulden. (ADVERTENTIE) 2 cil. mode! MERC 200, 20 PK buitenboordmotoren 9 modellen, 4 - 6 -10 - 20 - 35 - 50 - 65 - 95 en 110 PK Importeur voor Nederland: Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude tel, 01710 - 40241 ANDORRA (ANP) In de Ron de van Spanje boekten de Neder landers zaterdag opvallende suc cessen. Het eerste gedeelte van de tiende etappe een rit over 43 kilometer van Sitges naar Barce lona leverde een overwinning op voor onze landgenoot Huub Harings, die direct na het start schot samen met de Duitser Rudi Wolfshohl ontsnapt was. Ondanks een hevige tegenaanval van het peloton bleven Harings en Wolfs hohl aan de leiding. In de eind sprint gaf de pupil van Pellenaars zijn medevluchter geen schijn van kans. Ook het tweede gedeelte van deze etappe eindigde in een overwinning voor een Nederlander. Gerben Karstens versloeg in de eindsprint van een 45 kilometer lange rit op het circuit van Montjuich bij Barcelona het volledige peloton. Zondag hielden fcnze landgeno ten zich vrij rustig. Alleen Jan Janssen kon in de bergetappe van Barcelone naar Andorre gelijke tred houden met de favorieten. Mariano Diazwinnaar van de Ronde van de Toekomst maakte zich op de Col de Tossas (le categorie) los van het peloton en kwam als winnaar in Andorra alleen over de eindstreep. Jan Janssen won de sprint van een groepje renners dat met ruim twee minuten achterstand arriveerde. Hij klasseerde zich als zevende. Van de Pellenaarsploeg kwam Huub Zilverberg tot de beste prestatie. Hij werd met 4,5 minuut achterstand op Diaz, 22e. Links: doelman Sikking van het een aanval van Nijmegen op het spelers van Breda worden ™orge- toemooi-elftal actie; rechtsboven: doel van Breda; rechtsonder: de steld aan burgemeester MerKX. De finish van de Ronde van de Haarlemmermeer, welke gewonnen werd door Henk Nieuwkamp, voor C. Zoontjes, H. Hesen en A. Wou ters. Ferdy Buermans verkeert momenteel In blakende vorm. Zaterdag behaalde deze fanatieke Brabander zijn vijfde ze gepraal in één week en dit gebeurde in St .-Maartensdijk. Niemand van het Koch behoorlijk sterke veld dat aan de start kwam had een antwoord toen Buermans 12 km voor het einde zijn beslissende aanval lanceerde. Ook Schrauwen niet, die daarvoor bijzonder actief was geweest en ook zijn makkers in het peloton in spireerde toen Buermans op de vlucht sloeg. Laatstgenoemde sloeg alle tegen acties resoluut af en kreeg derhalve de verdiende bloemen ook de prestatie- prijs. Van der Hulst won de spurt van de groep. Bij de dames werd de afstand wegens het noodweer 10 km bekort. Keetie Hage domineerde sterk en liep halfkoers vrij gemakkelijk van de anderen weg om daarna met ruime voorsprong door de finish te gaan. Haar imposante overwinning werd overschaduwd door een val die haar v^tt. .s^ca maakte tijdens een fikse hagelbui waarbij ze waarschijnlijk een hersenschudding opliep. DE UITSLAGEN: Nieuwelingen: 1. F. Buermans (Wouw- (Van onze sportredactie) BREDA De winnaar van de negen tiende Ronde van Breda heet Harrie Jansen. Deze jonge remier uit West- zaan deel uitmakend van het keur korps van coach Joop Middelink be haalde daarmee zyn vijfde overwinning in het nog jonge seizoen. De zege in Breda kwam hem overigens ten volle toe. Gedurende de gehele (zeer zware) koers toonde Jansen zich de strydlus- tigste en sterkste renner. De schattingen lopen uiteen, maar Jansen is toch minstens veertig keer als eerste over de streep gekomen. En dat, terwijl de beslissende ontsnapping pas aan het einde van de wedstrdij plaats vond. Toen was het renners- veld echter al behoorlijk uitgedund en waren alleen nog de allersterksten over. De rest was geveld door de „kin derkopjes" op het parcours, die het rijden zeer lastig maakten. Harrie Jansen nog afgelopen week gehard in de Ronde van België voor amateurs, waar hij ook een etappe won had daar weinig last van. Hij won twee van de drie grote klasse- mentsritten van tien ronden en zorgde er tijdens de rest van de koers voor beslist niet met lege handen naar huis te hoeven vertrekken. De beslissende ontsnapping werd in geluid door drie renners, van wie Jan sen er (uiteraard) een was. Al spoe dig kwam daar een groepje van acht renners bij. De rest van het uitgedun de peloton bezat op 20 ronden van het einde niet meer de kracht om nog te rug te slaan. Piet Oomen, Bert Romeyn Harrie Jansen en Bertou zorgden daar wel voor. Harrie Jansen nam echter het risico niet om in een „massasprint" verslagen te worden. Samen met de Hagenaar Bertou forceerde de West- zaner een nieuwe breuk. In de sprint had Jansen vrij weinig moeite met zijn rivaal, die er aanmerkelijk minder fris bij „zat" dan de winnaar. De uitslagen luidden: Amateurs: 1 H. Jansen, Westzaan, 2 M. Bertou, Den Haag: 3 S. Koevermans, Vlaardingen; 4 P. Oomen, Breda; 5 "W. Deelen, Nw. Lekkerland; 6 J. Corvers, Dordrecht; 7 D. Aardoom, Puttershoek; 8 H. Hoek Schiedam; 9 B. Romeijn, Rijswijk; 10 J. van de Haar, Moordrecht; 11 H. van Leeuwen, Den Haag; 12 J. Serpen- ti, Wijk aan Zee; 13 J. de Zwart, Rotterdam; 14 J. Hordijk, Rotterdam; 15 J. Vervloet, Achthuyzen; 16 P. van Hattem, Gouda; 17 J. van Dijk, Bleis- wijk; 18 B. Slings, Alblasserdam; 19 T. Schilperoord en 20 A. Schraven, Breda. Bij de nieuwelingen had Van de Staal uit Zwijndrecht veertig ronden alleen een voorsprong. In de laatste „toer" werd hij echter teruggepakt. De uitslag van de nieuwelingen luidt: 1 Hulsebosch Beilen; 2 H. Gorter, Amsterdam; 3 J. Noret. Rotterdam; 4 M. van de Meu- len, Aalsmeer; 5 J. Oosterhoek, Half weg; 6 A. Schroten, Epe; 7 C. Ver- maat, Rotterdam; 8 A. de Waard, Per nis; 9. G. -van de Staaf, Zwijndrecht; 10 J. Braspenning, Breda; 11 J. de Bruyn, Molenaarsgraaf; 12 A. Smits, Den Haag; 13 A. Krossenburg, Rot terdam; 14 A. Theissens, Rotterdam; en 15 J. Cooremans, Breda. se Plantage) 60 km in 1.27.43; 2. op 8 seconden W. v. d. Hiulst (Zoeterwoude); 3. L. Schrauwen (Ossendrecht); 4. H. van Erp (St.-Oedenrode)5. L. Kestei (Honselersdijk)6. C. Priem (Ovezan- de); 7. J. Selders (Roosendaal); 8. P. Oerlemams (Tilburg); 9. P. de Boer (Dirksland); 10. J. de Bruijn (Sprun- del). Dames: 1. K. Hage (St.-Maartensdijk) 48 km in 1.20.19; 2. op 43 sec. E. Helder (De Woude) 3. J. Jonkers (Gameren); 4. I. Paul (Den Haag); 5. B. Hage (St.- Maartensdijk); 6. T. Smulders (Ger- wen); 7. N. A. Soonn (Engeland); 8. R. Janson-Forand (België); 9. R. Heems kerk (Rijpwetering)10. E. Meskers (Warmond). De plaatselijke favoriet Charles de Smit heeft zondag in Hoofdplaat zijn talrijke supporters niet teleurgesteld. De Smit ging op verdiende wijze met de bloemen strijken. Ook Verstrate die voor eigen publiek reed weerde zich kranig maar moest 15 km voor het einde door een val de strijd staken. Het beslissende offensief van De Smit werd 7 km voor het ein de ingeluid. Schouwenaar en Blok wip ten tijdig in de lift en dit trio bleef met succes tot het einde voorop. De Smit won de eindsprint met een halve fietslengte voorsprong. Het eindresultaat werd: 1. C. die Smit (Hoofdplaat) 70 km in 1 uur 48 min.; 2. Th. Schouwenaar (Kruiningen); 3i J. Blok (Kruiningen) 4 op 16 seconden J. Huijps (Hteerle); 5. A. Coppens (Moer straten); 6. G. Paridaen (St.-Kruis),; 7. C. Priem (Ovezande); 8. R. Dukelo (Aardenburg); 9. A. Bom (Oostburg); 10. T. Stroosmijder (Kruiningen). De Belg J. Frijters toonde al meteen aan. dat hij met grote plannen naar de Ronde van Hoeven was gekomen. De Nederlandse concurrentie liet Frij ters echter niet begaan en het was L. Poortvliet die het heft in handen nam en er vandoor ging om verschil lende ronden lang allen voor het pelo ton uit te rijden. Ook Rini Huybregts uit Etten slaagde er niet in om sa men met nog twee renners een voor sprong op te bouwen. Zoontjes en Mat van Groezen kwamen niet verder dan 100 meter voor het peleton, dat uiterst waakzaam de verrichtingen der kop stukken volgde. Tenslotte zou het toch tot een beslissende slag komen en weer was Zoontjes hierbij betrokken. Samen met Hoppe plaatste hij een formidabe le demarrage, waardoor het peloton in stukken uiteen viel. Rini Wagtmans wist nog uit de tweede groep te ont snappen, maar kon geen aansluiting meer krijgen met de koplopers. Hoppe wist in de laatste kilometers Zoontjes nog van zich af te schudden en won onbedreigd- Om de derde en vierde plaats werd fel gespurt door Rini Huy bregts en Mat van Groezen, van wie eerstgenoemde zich de snelste toonde. De uitslagen in Hoeven luiden: 1. F. Hoppe, Rotterdam 108 kilometer in 2.35.15; 2. Zoontjes, Voorschoten; 3- M. Huybregts, Etten; 4. M. v Groe zen, Made; A. van Ham, 's-Graven- deel; 6. Fr. de Backer, België; 7. T. Barten, Klundert; 8. W Prinsen, Hank; 9. F- Hoogerheide, Ossendrecht; 10. C. Stultjens, Oosterhout. Twee ronden voor het einde demar reerde bij de nieuwelingen P- Moer kerk met zulk geweld, dat het pelo ton leek stil te staan. Schrauwen deed nog een laatste poging om by de vluch ter te geraken, echter zonder resultaat. 1. P- Moerkerk, Haarlem, 54 kilome ter in 1.19.27; 2. L. Schrauwen, Axel; 3. F. Buermans, Wouwse Plantage; 4. B. v. d- Hulst, Zoeterwoude: 5. R. roks, St.-Willebrord: 6. J. Kemps, Sprundel; 7. Hendrikx, Zundert;.8. F- Schutter, Heemstede; 10- J. van Hoek Hoogerheide- Adspiranten: 1 K. Bal, Kwadendam- me; 2. H. v. Groezen, Made; 3. J. v. Roosem, Den Haag; 4. P. Remijn, Goes; 5. J. Akkermans, Nieuws-Vossemeer; 6. H. Gijsel, Heikant; 7. Smallegange, Ellewöutsdijk; 8. M- Remijn, Kwaden- damme; 9. B. Jansen, Gouda; 10. J. Hugens, Ossendrecht De 64-jarige P. Driessen uit Lottum werd in zijn woonplaats door een ruk wind uit zijn evenwicht gebracht en kwam daarbij op de linker weghelft te recht. Hij werd daar overreden door een personenwagen en was op slag dood. De uitslag van het eerste gedeelte van de tiende etappe luidt; 1 Huub Harings 43 km in 55 min en 8 sec (met bon. 54.48); 2 Wolfshohl (W.-Dld.) z.t. (met bon. 54.58); 3 Etrandonea (Sp.) 55.23, 4 Perrurena (Sp.), 5 Gerben Karstens, Foucher (Fr.), 7 Mertens (B.)t 8 ex aequo het grote peloton in dezelfde tijd 55.23. Tweede gedeelte 10e etappe: 1 Gerben Karstens 1.04.38, 2 Saez (Sp.), 3 Jan Janssen, 4 V.d. Kerkhove (B.), 5 Er- randonea (Sp.) allen dezelfde tijd, 6 ex aeque het grote peloton. 11e etappe: 1 Mariona Diaz (Sp.) 6.40.01, 2 Echevaria (Sp.) 6.41.32, 3 Je- menez (Sp.) z.t. 4 Carril (Sp.) z.t. 5 Granell (Sp.) z.t. 6 Lopez Rodriquez (Sp.) z.t. 7 Janssen 6.42.03, 8 Zimmer- mann (Fr.) z.t. 20 Den Hartog 6.43.19, 22 Zilverberg 6.44.30, 24 Harings z.t. 26 Maliepaard z.t. 30 Haast z.t. 45 Dolman z.t. 51 Beugels 6.51.50, 62 Van Espen 6.58.11, 63 V.d. Vleuten 7.01.15, 71 Kar stens 7.12.10, 76 Snepvangers z.t. 82 Van Dongen z.t. 88 Nijdam z.t. algemeen klassement 1 Ducasse (Fr.) 50.34.20, 2 San Miguel (Sp.) 50.40.17, 3 Gonzales (Sp.) 50.40.26, 4 Lopez Rodriguez (Sp.) 50.41.27, 5 Janssen 40.41.43, 6 Haast 50.42.21, 7 Ota» no (Sp.) 50.43.15, 8 Den Hartog 50.43.20, 9 Ponton (Sp.) 50.44.43, 10 Soler (Sp.) 50.45.10, 25 Harings 50.53.13, 26 Zilver berg z.t. 45 Maliepaard 51.03.16, 46 Dol man 51.04.38, 67 Karstens 51.19.22, 72 Nijdam 51.27.16, 73 Snepvangers 74 Van Espen 51.30.32, 78 Van Dongen 51.39.56. De vierdaagse ronde van Romandië heeft een overwinning opgeleverd voor de Italiaan Vittorio Adorni. De laatste etappe, een rit over 226 km van Le Clocle naar St. Croix, werd gewonnen door de Spanjaard Alomar. Hij reed de afstand in 6 uur 7 minuten en 35 secon den. De uitslag van de laatste etappe: 1. Alomar (Sp) 226 km in 6.07.35; 2. Balmanior" (It); 3. Ballini (It); 4. De smet (Belg); 5. Pfenninger (Zwi) allen dezelfde tijd. Eindklassement: 1. Adomi (It) 20.31.34; 2. Pfenninger (Zwi) 20.32.19; 3. Desmet (Belg) 20.32.22; 4. Alomar (Sp, 20.35.23; 5. Lasa (Sp) 20.36.44. (ADVERTENTIE) Ja, ze fin er weer. De eerste, de beste, de echte Hollandse aardbeien. Bij de groenteman.

de Stem | 1967 | | pagina 7