Tweede man Netten won van Prasing Ceulemans prolongeerde bilj ar t titel bandstoten Rook'm óók zwaarder is er niet! Bandini zwaar gewond in Grote Prijs van Monaco Denny Hulme won de raee Boksbond groeit gestadig Ontspannen Tom Okker wint van Drysdale elier expositie eter de Bodt :unt u ons bereiken DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 MEI 1967 )AGBLAD DE STEM Uitslagen Formaliteit Beslissing Uitslagen Duel Hailwood- Agostini onbeslist Kroonprins Eindstand hen wellicht van boven- lords, maar we zijn er vrfl. r van, dat u hen nog nim- :r water zag: Jon Konrads Kiki Caron (Frankr.) Pommat (Frankr.): hier feerd door de ruitzywand nieuw zwembad In een e club. net de maand september zal mslag wonende kunstschilder Bodt iedere zondag van 14.00 3.00 uur zijn atelier op „De e Zaamslag openstellen voor die belangstelling voor zijn ben De bedoeling hiérvan is lie weinig in de gelegenheid .oonstellingen te bezoeken, staat te stellen. De heer De •t vorige jaar hiermee begon- ,-ijze van proef. De toen ge- langstelling was van dien aard lerhaling gewettigd bleek. id overleed, na een lang- dragen lijden, meermalen acrament van de zieken, itgenoot, zorgzame vader, lonzoon, broeder, behuwd- e heer VAN DE WIJNKEL van mevrouw iria Ceelaert koster van de r.-k. kerk. 26 augustus 1908 en god- het St.-Antonius-Zieken- :i 1967. igen wij uw gebed. van de Wijnkel-Ceelaert M. van de Wijnkei I. P. van de Wijnkel-Vera oontje Paul P. van de Wijnkei H. J.-M. van de Wijnkei erloofde W. H. M. Horsten H. van de Wijnkei M. Luycks-van de Wijnkei Luycks 'eelaert iienst, gevolgd door de ter- toe UEd. beleefd wordt uit- ibben op dinsdag 9 mei a.s., ïur, in de parochiekerk van ïlopneming te IJzendijke. ig 8 mei na de H. Mis van inis te nemen van het over ige koster VAN DE WIJNKEL hem noodlottig geworden ewijding die hij aan d® voor mijn kostersloopbaan, cques van Voorenberghö 167 door meer dan 80.000 gezinnen gelezen O (Van onze sportredactie) BREDA Langzaam maar zeker breidt de Nederlandse Boks Bond (een van de weinige bonden, die zich niet kunnen tooien met het predikaat ko ninklijk) haar invloedsferen uit. In het westen waar de bokssport haar grote aanhang heeft en in het noorden en het zuiden in de voorposten Maastricht, Groningen en Breda. Voorzitter Hofman, zaterdagavond aanwezig bij de nationale bokswedstrij den georganiseerd door de Bredase boksschool Gerdingh, wijt deze door hem zeer toegejuichde „uitwas" voor al aan de televisie-uitzendingen van bokswedstrijden verzorgd door het duo Theo Huizenaar en „Meneer Verhoef". Bescheiden als hij is vergeet hij zijn eigen pogingen om de bokssport uit het slob te halen en -vooral het peil van the noble art of slefdefence" te ver hogen. Dankzij de bemoeiingen van zijn bond nieuwe stijl is hij erin geslaagd bolwerken van fervente tegenstanders van de bokssport zoals Utrecht en 's- Hertogenbosch, waar de bokssport tot voor kort verbóden was, in te nemen. Zaterdagavond was er in het Sport centrum van Breda een nieuwe prille première. De boksschool Gerdingh rea liseerde haar eerst boksavond op grote schaal sinds jaren. Natuurlijk was Hof man erbij aanwezig. En met hem nog vijfhonderd toeschouwers. Zij hebben kunnen genieten van een ware boks- marathon. Weliswaar grotendeels van jonge nog weinig ervaren .amateurs, maar niet zonder hoogtepunten zoals de partij Tommy Netten Pedro Prasing. Beide boksers hadden tegen Rudy Lub bers „gestaan" tijdens de wedstrijden rond de Nederlandse kampioenschap pen. Pedro werd eerder uitgeschakeld dan de tweeëndertig] arige Tommy. Tij dens de kampioenschappen van Noord- Iiolland. De geroutineerde halfzwaar- gewicht uit Amsterdam bood de er kende boksreus van de Nederlandse amateurs prachtig partij. Ook Tommy Netten verloor van Lubbers. Tijdens de finale om het Nederlands kampioen schap halfzwaargewicht. Volgens insi ders was een overigens op kam pioenschappen verboden onbeslist een betere waardering geweest. Zaterdagavond boksten de twee verlie zers tegen elkaar. Geroutineerd. Met spectaculaire punches en met de on vermijdbare clinches. Tommy Netten won. Zijn snelle sprong waarmee hij in de finale tegen Lubbers zo'n enorm succes had gehad en die tevens zijn nederlaag betekende (eenmaal vind Rudy Lubbers hem op en Netten ging neer), bewees tegen een minder tech nische bokser als Lubbers zijri waarde.. Keer op keer verraste Netten Pra sing, die in de tweede ronde een open bare waarschuwing kreeg voor kopsto ten. Als beloning voor zijn overwinning mag Tommy Netten in de middenge- wichtklasse als hij toestemming krijgt van zijn baas, een bandenfabriek in Den Bosch mee naar Rome. Vedergewicht': Jentjens (Swalmen) w.o.p. van van Vlijmen (Dongen). Weltergewicht: van Kessel (Gemert) w.o.p. van Bos (Swalmen). Zwaarwelter: Gerdingh (Breda) w„ o.p. van Grimmelius (Tilburg), Bor (Den Haag) w.o.p. van Mat Thomassen (Maastricht). Lichtgewicht: Dufornee (Breda) w.o. p. van Dssen (Maastricht). Halfzwaargewicht: Netten ('s-Herto- genbosch) w.o.p. van Prasing (Amster dam). Weltergewicht': Bleus (Maastricht) w. o.p. van de Jong (Dordrecht). Lichtwetter: Th. Damen wint door k. O. van Palmen (Brunssum). Middengewicht: Deykers (St.-Wille- bford) w.o.p. van Lijten (Helmond). Lichtgewicht: Schellekens (Dongen) w.o.p. van Siwaletti Cs-Hertogenbosch). Zwaargewicht: Thoonen (Eindhoven) wint door k.o. van Wagenaar Cs-Herto- genbosch) Weltergewicht: van Boxtel (Dongen) verliest in een prestatiepartij van Spoor. Van Boxtel krijgt Zuidnederlandse titel. Een beeld uit de partij Schelle kens—Siwaletti. Een van de mooi- ste partijen van de avond. Terecht kreeg Schellekens een pupil van Szymaniak uit Dongen een stijlprijs. GEDWONGEN RUST JAN HAJER FATAAL was gekomen. Op dat zo belangrijke moment sloeg Hajer twee ballen uit. Kwam Hewitt op 66 en drukte hij door naar de setzege om na een uiterst listige beslissing van zijn captain Claude Lister ook de vierde set en de volgende Davis Cupronde voor Zuid- Afrika te grijpen. Maar Hajer had zich als een leeuw verweerd. Als Okker het op de eerste dag tegen Hewitt ook zo had gedaan, was Nederland tot de tweede ronde doorgedrongen en wel licht tot de derde (na in de tweede Monaco te verslaan), wat in ettelijke jaren niet was voorgekomen. Het heeft niet zo mogen zijn. Er stond slechts een verbeten vechtende speler op de baan: Hajer. Het beslissende duel tussen Hajer en Hewitt leek slechts een formaliteit te worden. Op simpele wijze schreef de Zuidafrikaan met 6—1 de set op zijn naam. Men had zich op de halfbezette tribunes van de Mets-banen in Scheve- ningen al met een snel eind van de Davis Cupdroom verzoend. Maar men had zich al weer vergist in die formi-1 dabele vechtjas Jan Hajer, die na elke slag even naar zijn rechterschouder greep maar van geen capituleren wil de weten. Met een verbeten trek op zijn gezicht begon hij aan de tweede set. Hij sloeg door de pijn heen, vuurde weer keiharde service af en smashte of zijn leven ervan afhing. Met 64 ging de tweede set naar Hajer. De autoritair spelende Hewitt onderkende het gevaar niet voldoende. Hij stond im mers in de derde set voor en had die stand bereikt met rustiger spel dan die zwoeger aan de overkant. Het mocht dan van 3—1 (voor Hewitt) 54 zijn geworden maar ook dat deerde de Zuidafrikaan nog niet. Hij ging weer zijn bekende intimidatiespelletje spe len. De lijnrechters moesten het ont gelden en Hewitt mompelde woorden die alleen in de ..grote" woordenboe ken voorkomen. Op dat moment sloeg Hajer keihard en meedogenloos toe. „Als jij het met jezelf te kwaad krijgt, zal ik je even pakken", moet Hajer hebben gedacht. En op zulke momenten, als de ex- Rotterdammer alles op alles zet en voor meer dan honderd procent gecon centreerd speelt, lukt hem ook alles. Hij gaf Hewitt een mentale dreun door op 5—5 te komen en drukte door naar 6—5. Hewitt was kennelijk uit zijn even wicht gebracht. Zijn enorme wedstrijd ervaring, waarin hij voor zovele hete vuren 'had gestaan, redde hem ech ter. Juist toen Hajer zich opmaakte om op deuce met een formidabele pas- seerslag op voordeel te komen, was zijn slag iets te lang. De bal vloog uit. Een volgende poging bracht een lob buiten de lijnen en Hewitt was ge lijk gekomen om meteen door te sto men naar 86. Maar als Hewitt die set had verloren, zou hy wellicht ook de partij hebben kunnen afschrijven. Een Hajer in the winning mood is tot alles in staat. Laat het dan niet de hoogste tenniskwaliteit zijn waarvan hij zich bedient, hij scoort en daarom gaat het. Na die drie sets nam de Zuidafri- kaanse captain Lister een beslissing die voor Hajer fataal was. Hij eiste perse de reglementaire rust op. Toen Hajer uit de kleedkamers kwam was zijn vuur verdwenen en rukte hij aan zijn schouder of het ding muurvast zat. Dat was ook het geval en Lister zag het met een fijn glimlachje. Zijn vechtjasmentaliteit was niet meer vol doende en met 61 greep Hewitt de set, de partij (61, 46, 86, 61) en was Zuid-Afrika zeker van de twee de ronde. Maar de man, die in die drie dagen nimmer de indruk kon wekken tot de grootsten van de tenniswereld te behoren, had er bijna twee uur voor moeten vechten en dat is louter een compliment aan het adres van Jan Hajer, de onverzettelijke. De laatste partij, tussen Okker en Drys dale, had niets meer om het lijf. De Zuidafrikaan bewoog zich niet meer zo uiterst voorzichtig en Okker speelde vrijuit, bevrijd van druk en angst. Zo spelend had men Okker zo graag op de eerste dag gezien. Hij kon meer, greep kansen aan het net maar kreeg cok weer een diepe inzinking in de derde set- Daarna stond Lister wel toe dat meteen werd doorgespeeld- Drysdale zat barstens vol zelfvertrou wen na die derde set en kwam in de vierde op 41. Okker ging op de ver dediging spelen, haalde langzaam maar zeker op en won zowaar de vierde set en de partij. Maar dat had geen enkele invloed meer. Nederland had met 32 verloren. Het had ook andersom kunnen zijn, want als Okker op de eerste dag had gewon nen van Hewitt en dat heeft erin gezeten zou Nederland zijn overge gaan. Als Okker althans in de laatste partij evenzo had gespeeld en weer niet door angst was bevangen. Als, een kwalijk woord bij sport. MONTE CARLO (ANP) De toeschouwers keken verstijfd van schrik toe, toen Bandini's wagen een rij strobalen raakte, die de af scheiding vormde met de water kant. In een oogwenk was de bou levard een zee van rook en vlam men. De Italiaan lag vier minuten onder zijn bolide eer officials het wrak konden oplichten. Met loei ende sirenes werd Bandini naar het ziekenhuis overgebracht en direct naar de operatiekamer ge reden. De Nieuwzeelander Denny Hulme-vocht zich door het rook gordijn heen in zijn Repco-Brab- ham en won de gruwelijke race over 100 ronden. Hij had vanaf de tweede ronde een hevig gevecht uitgevochten met de Italiaan, die niet meer dan tien seconden had moeten prijsgeven op het moment dat het ongeluk gebeurde. Bandini had ernstige brandwonden aan het gezicht, armen en benen en een gapende wond aan de linkerzijde van zijn lichaam. De operatie geschied de door vier chirurgen, onder wie pro fessor Chatelin. Volgens de eerste be richten was zijn toestand niet levens gevaarlijk. De brandwonden aan het gezicht schenen niet ernstig en de ogen hadden niet geleden. De overwinning van Hulme bracht hem vooraan in de strijd om het we reldkampioenschap coureurs met twaalf punten uit twee wedstrijden. De Mexi caan Pedro Rodriquez won de eerste race, die telde voor het wereldkam pioenschap, namelijk de grote pnjó van Zuid-Afrika, in januari j.l. De volgende race voor het wereld kampioenschap is de grote prijs van Nederland op 4 juni in Zandvoort. De uitslag van de grote prijs van Mo naco: 1 Denis Hulme (N.-Zeeland) Rep- co Brabham, 2 Graham Hill (G.-B.) - Lotus op een ronde, 3 Chris Amon (N.- Zeeland - Ferrari op twee ronden, 4 Bruce Mclaren (N.-Zeeland) - met McLaren 4b op drie ronden, 5 Pedro Rodriquez (Mex.) - Cooper-Maserati op vier ronden, 6 Mike Spence (G.-B.) - BRM op vier ronden. Alle andere deelnemers staakten de strijd. Jim Clarke vestigde in de 38ste ron de een nieuw ronde-record. Hij legde de 3.145 km af in 1.29.5. Dat is een ge middelde van 126.562 km-uur. De stand voor het wereldkampioenschap cou reurs luidt na twee races: 1 Hulme (N.- Zeeland) 12 p., 3 Rodriquez (Mex.) 11, 3 Love (Rhod.) en Hill (G.-B.) 6, 5 Sur- tees (G.-B.) en Amon (N.-Zeeland) 4. 9 Tijdens de strijd om de Grote Prijs van Monte Carlo is de Italiaan se coureur Lorenzo Bandini ernstig gewond toen zyn wagen na de afzet ting te hebben geraakt in brand vloog. Hier het moment, waarop hij de afzet ting raakt: het linkervoorwiel van zijn Ferrari vliegt hoog door de lucht. HOCKNHEIM (ANP) Het eerste grote gevecht van het nieuwe seizoen tussen Mike Hailwood en Giacomo Agostini is onbeslist geëindigd. In de grote prijs van West-Duitsland, de tweede wedstrijd tellend voor de we reldkampioenschappen motorrennen, triomfeerden Mike Hailwood met zijn 350 cc Honda. De Italiaanse MV-ryder eiste de halve literklasse voor zich op. Een kleine 200.000 toeschouwers waren op het circuit van Hockenheim getuige van de strijd om de punten voor de titels. Hailwood won de 350 cc klasse over tuigend. De rode MV-Agusta van Agos tini was niet snel genoeg. Nadat de Brit het rondenrecord had opgevoerd tot ruim 181 km per uur ging hij met een voorsprong van een kleine minuut over de streep. Minder succesvol was de topman van Honda in de zwaarste klasse. Hij nam direct de leiding, doch eiste in het duel met Agostini te veel van zijn nieuwe machine en moest in de 21e ronde opgeven. De Italiaan nam daar na de leiding over om die niet meer af te staan. Geheel volgens de verwachtingen eiste Hans Geord Anischeidt de 50 cc klasse voor zich op. Zo groot was de overmacht van de Duitser, die sterk favoriet is voor de wereldtitel, dat hij zelfs zijn landgenoot Schmaelzle. die ali tweede over de streep ging, twee maal ,,lapte". De wedstrijden - der - revanches wa ren de races in de 125 en 250 cc klasse- In de grote prijs van Spanje leverde de ï25-cc-race een dubbele triomf voor Yamaha op, op Hockenheim waren de eerste plaatsen voor de Suzuki's van Katayama en Anscheidt. Bij de halve liters liet de Ier Ralph Bryans dit maal de Yamaha van Phil Read, win naar te Barcelona, achter zich. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Met samenge knepen tenen en gebalde vuisten om de zenuwen te baas te blijven, zat het publiek te wachten op het grote wonder. Nederland, dat na de tweede dag van het Davis Cup duel met Zuid-Afrika met 21 achter stond, mocht in feite ner gens meer op rekenen. Zaterdag trad Jan Hajer voor het eerste enkelspel, dat de beslissing zou moeten brengen, aan tegen Bob Hewitt. Normaal gesproken zou de Eindhovense sportleraar bovendien geplaagd door een pijn lijke schouder die hij op de eerste dag had „verslagen" snel naar -en nederlaag worden gespeeld Zo luidde althans de algemene opi- üe. Maar Hajer had voor de driedaag se wedstrijd begon al gezegd: ,,Ik zal ne kapot vechten". Dat heeft hij ge- taan. Op de eerste dag in zijn single tegen Drysdale, op de derde tegen Hewitt, die in de derde set maar een bitter klein stukje van een nederlaag af was toen Hajer op 65 en deuce DEURNE Met een rijke oogst aan nieuwe records in het bandstoten is het biljartseizoen 1966-67 ten einde gelopen. Voorop staat het algemeen gemiddelde van 12.72, waarmee titelhouder Ray mond Ceulemans ongeslagen zijn kam pioenschap (het vyfde in successie) pro longeerde. De ronde 29-jarige Vlaming, die in Deurne zyn negentiende interna tionale titel in zeven jaar behaalde, was al recordhouder met 12.12 en streeft er naar in de toekomst zijn prestatie op te voeren tot vyftien. Dit is voor hem voorlopig de ma gische grens. Ja, voorlopig, want Ceule mans durft ook al te denken aan zijns einddoel: 20 algemeen moyenne. Het is nog niet zoveel jaren geleden, dat de Europese bandstoottitel behaald kon worden met een gemiddelde van 5 of 6, maar* toen was de ster van Ceulemans nog niet aan de biljarthemel versche nen. Zijn komst heeft evenals in het driebanden ook in dit moeilijke spelletje een omwenteling veroorzaakt en zoals de traditie het wil hebben anderen zich aan zijn prestatiepeil opgetrokken. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de 9.24 van Ludo Dielis, de „kroonprins" van de bandstoters, de enige ook, die in de komende jaren aan de thans nog on aantastbare suprematie van Ceulemans een eind kan maken. Dielis, het mid delpunt van een uitgebreide supporters- kring, die hem nogal luide aanmoedigde en het daardoor de 22-jarige jongeling niet gemakkelijk maakte, reikte op eigen terrein naar de tweede plaats en overtrof zijn eigen verwachtingen. „Als ik achter Ceulemans, Scherz en Marty vierde word en dan ook nog met een moyenne van zeven speel ben ik zeer content," had hij na zijn openingsneder laag tegen Ceulemans ronduit verkon digd. De biljarttelg van Jos Vervest, die nooit hoger had kunnen reiken dan 6.33. (ADVERTENTIE) I kende toen de eigen kracht nog niet. Hij is onmiskenbaar het grootste talent van de laatste twee jaar, een talent echter, dat dooi jeugdige overmoed en onbe zonnenheid nog beneden de grens van tien bleef. Henk Scholte, bevrijd van kampioens aspiraties, groeide in zijn partij tegen Coyret naar een grote vorm. Met series van 30, 34, 20, 39 en 33 snelde de Eind- hovenaar in 18 beurten naar de finish. Bij die 18 beurten waren nog zeven poedels ook. Scholte was tevreden, maar ook zei hij: „Dit is nu definitief de laatste keer geweest dat ik bandstoten heb gespeeld. Ik vind het een naar spelletje". De werkelijke finale van dit Europese toernooi was eigenlijk in de eerste ron de gespeeld, toen door het starre regle ment Ceulemans en Dielis gedwongen werden tegen elkaar uit te komen. De ironie wil dat dezelfde Dielis, die toen kansloos door Ceulemans in 18 beurten werd geklopt (200-104), er daarna door overwinningen op Scherz en Marty voor zorgde dat Ceulemans zich reeds zater dagavond laat zeker wist van de titel. Daarvoor had Ceulemans natuurlijk ook zelf het nodige moeten bijdragen. Maar wie had getwijfeld aan zijn winstmo gelijkheden tegen Scholte en Marty? Duidelijk kwam het klasseverschil za terdag aan het licht. Scholte werd in tien beurten (Ceulemans evenaarde toen zijn Europees record partijgemiddelde en bracht het serierecord op 90) van de tafel gespeeld: 97-200. Marty deed zijn uiterste best om het toernooi te redden maar slaagde evenmin. 162-200 in vijftien beurten. Ceulemans behield aldus zijn twee matchpunten voorsprong op Scherz en Dielis, die nog wel gelijk met hem kon den eindigen maar die de achterstand in tloyenne van meer dan drie volle punten nooit konden overbruggen. De slotpartij was dan ook alleen nog maar van belang voor de verdeling van het zilver en brons. Mocht Scherz in een redelijk aantal beurten winnen, dan zou Dielis derde blijven. Maar Scherz speelde in zijn laatste partij het slechtst van het hele toernooi en bovendien deed Ceulemans een laatste poging om het record partij gemiddelde wat scher per te stellen. Het werd dus een ruime zege voor Ceulemans en omdat Dielis intussen weer van Domingo had gewon nen, was zijn tweede plaats een feit. Ceulemans- werd kampioen met het nieuwe Europees record moyenne van 12.72. Het oude record stond reeds op zyn naam met 12.12. Marty verbeterde op de laatste dag het serierecord en bracht het op 102. Vierentwintig uur eerder had Ceulemans het op 90 gesteld. Tenslotte vestigde Henk Scholte een nieuw nationaal record algemeen ge middelde met 6.73. Het oude record had Scholte reeds op zijn naam staan. LAATSTE RONDE Coyret 127 41 18 3.09 Witte 200 41 25 4.87 Domingo 104 19 28 5.47 Dielis 200 19 30 10.52 Scholte 98 13 30 7.53 Marty 200 13 102 15.38 Scherz 90 18 16 69 5.00 Ceulemans 200 18 11.11 1. Ceulemans 14 1400 110 90 12 72 2. Dielis 12 1304 141 84 9.24 3. Scherz 10 1260 140 54 9.00 4. Marty 8 1225 159 102 7.70 5. Scholte 4 1017 151 39 6.73 6. Witte 4 976 187 52 5 21 7. Domingo 4 950 183 48 5 19 8. Coyret 0 597 159 29 3.75 Tom Okker in actie tijdens zijn stryd tegen de Zuid-Afrikaan Cliff Drysdale.

de Stem | 1967 | | pagina 5