na 1 juli proefproces uitlok ken KOUDE DOUCHE VOOR MIDDELBURG: 0-1 NKS- elftal te sterk voor Veerse Boys Hontenisse en Meto blijven in 3e klas KNVB gaat VIJFTIEN SPELERS NAAR HONGARIJE Lekasin missie illeerd J uur Last Command, 14 1 ■Walcheren geopend van 9 kluseum 14-18 mir ExP051"6 Minor zeer sterk Kessler liij Anderlecht Koewacht kampioen in eerste klas (iiik- wel gaan" )G WATER 'andaag i Morgen de snelle en zekere pijnverdrijver Zalerdagvoetbal Frankrijk won van België dlCe,V;üLBde ,d"f ,verkochte «ci,e" *9» een FAST0, met Zeeland Sport versloeg HYV MOC verloor van Vlissingen Reserveklassen Competitie tweede elftallen betaald afgeschaft eis.i jpaarboek je, '6.000 kantoren lemen, nadere n wij u graag fdijk - t - Lamswaarda i iegonnen. Als we 20 Jaar 1 waren, dan zouden we er (en nog van kunnen pluk- der Zaken zei namens ae gche dienst, de kadastra- lelingsdienst en de land- ltingsdiest, dat de commis- li kunnen rekenen op de Je diensten. De burgemees- Insteen, mr. J. I. M. Reuser: liet 22 jaar geleden, dat ons lvriid. Een mooie dag voor leid als deze. Ik hoop al- 1 niet zo lang op onze be- i moeten wachten en daar- l dan het resultaat van de De heer Vercauteren zag (bepaald niet somber m. 1=1 52 is, weet ik echt niet, l'eker dat ik dat vanavond .eken. En wat het verka- J betreft, zog ik: ,,Het zal lok hier wel gaan 9 mei: I 2 53 en 15.20 uur. 2 16 en 14.41 uur. II 44 en 14.07 uur. Ie 3.39 en 16.01 uur. Lr Lost Command 14 W lalcheren: Geopend van 9- ïuseum: 1418 uur £agse kunstenaarsgroep r 20 uur P.v.d.A.-debat-verg- I Lost Command 14 jaar Kis 19.30 uur Raadsverg, 15 uur Kermisscliieting Irt 15 uur Kermisschieting louw 20 uur The great race 15 uur Schieting I 15 uur Schieting F15 uur Schieting 15 uur Schieting Ipper 15 uur aan"-schieting en P. v. Hove 15 uur 15 uur Schieting fco uur Lost Command 1* i' [iis 19.30 uur Raadsverg. Instenaarsgroep Fugar la^50uu"K^emfs"chl« 19.45 uur EHBO- 19.30 uur Raadsverg- |iteneire 15 Se- 15 uur Schieting Command, l4 Je ingang 8ezoc,h.v bem j6®| ■m mee. dan zal 'kl£otfl «m» ■raaf van Lmborg jtr ar ■hut binnen cn bia op een |uw. Daar drukte ■zeheim paneel sch Hier ■outen betimmering-^ n^r 1. deze weg kunnc«^uUefl l.pen. En misschien «doen óók ZEIST (ANP) De KNVB In feite een van de clubs uit het betaalde voetbal zal na 1 juli a.s. een proefproces uitlokken om een definitief antwoord te krijgen op de vraag of het contract, dat een voetballer aan een semiprof- club bindt, een arbeidsovereew komst is of niet. De Vereniging Van Contractspelers, waarin zo'n 1.200 profs zijn verenigd, heeft bij monde van mr. J. L. Janssen van Raay verkondigd, dat de Botter- damse kantonrechter de befaamde DEN HAAG (ANP) Bondscoach George Kessler heeft zondagavond vijf tien spelers aangewezen, waaruit het Nederlands elftal voor de interland ontmoeting van woensdag 10 mei tegen Hongarije zal worden samengesteld. De groep, die vandaag naar Boedapest ver trekt, bestaat uit de volgende spelers: Tonny van Leeuwen (GVAV), Pim Doesburg (Sparta), Frits Flinkevleugel (DWS). Cor Veldhoen (Feijenoord), Wim Suurbler (Ajax)Hans Eyken- broek (Sparta), Piet de Zoete (ADO), Rinus Israel (Feijenoord)Gerard Berg- holtz (Anderlecht), Jan Mulder (An derlecht), Piet Keizer (Ajax), Klaas Nuninga (Ajax), Henk Groot (Ajax), Willy van der Kuylen (PSV) en Bennie Muller (Ajax). Sjaak Swart (Ajax) zal de reis naar Boedapest wegens een blessure niet meemaken. Hij liep tegen DWS een ge scheurde dijbeenspier op. De Nederlandse bondscoach George Kessler is gisteren gaan kijken bij de ontmoeting Anderlecht-FC Tilleur. Hij wachtte met tot het laatste fluitsignaal, dat Anderlecht kampioen maakte. Vijf minuten voor tijd verliet hij de tribune. Mulder was bijzonder actief, maar hij miste enkele opgelegde kansen. Berg- holtz was de maker van de tweede An- derlecht-treffer in de 13e minuut. Ze ven minuten voor tijd schoot hij uit een strafschop naast het doel. Kessler's voortijdig vertrek van de Anderlecht-tribunes bleek later een dringende reden te hebben: de bonds coach wilde op tijd in Nederland terug zijn. In tegenstelling tot een vorige ge legenheid wisten de beide Nederlanders in de Anderlechtploeg niet dat de na tionale bondscoach de wedstrijd bij woonde. Kessler was zeer te spreken over de vorm van Bergholtz: „Bergholtz speelde zeer overtuigend. Hij was niet alleen aanvallend goed, maar viel ook op door het winnen van vele duels in de buurt van zijn eigen strafschopgebied. Hij miste een strafschop, maar alleen al het feit dat hij door de Aniderlechttrainer werd aangewezen om in eersite instan tie een strafschop te nemen, bewijst dat hij in topvorm is". Ook over Mulder toonde Kessler zich tevreden: „Mulder speelde beter dan in de ontmoeting Anderlecht-White Star die ik ook bij woonde". De bondscoach zal het Nederlands elftal samenstellen na de trainingswccL strijd van dinsdagmorgen half elf. „Ik heb natuurlijk wel een bepaalde op stelling in gedachten, maar de dokter moet de spelers nog testen en ook ik wil ze eerst nog in actie zien. Dat is niets ongewoons. Bij de wedstrijd Oost- Duitsland-Nederland nam ik de beslis sing om Mulder op te stellen pas een dag tevoren. Mulder gaf toen tijdens de training blijk van zoveel kwaliteiten dat voor mij de keuze tussen hem en Van der Kuylen niet moeilijk meer was". kwestie in de zin der Nederlandse wet definitief zou hebben beslist. Het betrof hier een tussenvonnis in de zaak, waarin Theo Laseroms op grond van z.g. „gewichtige re denen" ontbinding van arbeids overeenkomst met Sparta had ge vraagd. Het bestuur van de KNVB, geadvi seerd door de in. voetbalkringen zeer bekende Amsterdamse jurist mr. dr. E. W. Catz, is het met deze voorstelling van zaken niet eens. Mr. Catz acht de gedachtengang van zijn confrater Jans sen van Raay onjuist en heeft de KNVB geadviseerd de standaardcon tracten, geldende voor de semiprofs on verkort te handhaven. Ook heeft hij het bestuur gewezen op de wenselijk heid van een proefproces. De commissie coördinatie II van de Sociale Verzekeringsraad in Den Haag is voorts tot de conclusie gekomen, dat de semiprofs in dienstbetrekking zijn van de clubs. Dit houdt in „zolang de beroepsrechter niet anders heeft be slist", staat er in de brief aan de KNVB te lezen dat vanaf 1 juli de semi profs verplicht verzekerd zijn ingevolge alle sociale verzekeringswetten. Het ligt in de bedoeling een club de te ver wachten premieheffing te laten weige ren. Er is dan een geschil ontstaan met de sociale verzekeringsraad. In eerste instantie zal de raad van beroep voor de sociale verzekering uitspraak doen. Daarna zal hoe de beslissing ook uit valt één der partijen hoger beroep aantekenen. De Centrale Raad van Be roep te Utrecht moet dan het beslissen de woord spreken. Een uitspraak, die volmaakt bindend zal zijn, zowel voor de KNVB als voor de overheid. Na afloop van het interne beraad tus sen de KNVB, mr. Catz en een rege ringsfunctionaris, zal begin juni een tweede algemene vergadering betaald voetbal worden belegd teneinde de clubs nader te kunnen inlichten. Het proef proces zou volgens mr. Catz zo'n zes a acht maanden vergen. 9 Een foto uit de andere wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland amateurs, UnitasSncek. Doelman Veenstra van Sneek stopt op fraaie wijze een bal. (ADVERTENTIE) O FOREST (ANP) Het Franse zater- dagmiddegelftal heeft zaterdag in Fo rest een wedstrijd voor de Coupe Fer- nand Chanelle met 1-0 van België ge wonnen. Nederland (dat twee weken geleden met 5-2 van Frankrijk won) heeft de leiding in dit drielandentoer- nooi. De stand luidt: Nederland 1 1 0 0 2 5-2 Frankrijk 2 10 12 3-5 1 0 0 1 0 0-1 (Van onze sportcorrespondent) RAAMSDONKSVEER In het kader van de jubileumviering speelde Veerse Boys tegen het Nederland NKS-elftal. Dat Veerse Boys niet hun competitie-vorm benaderde in deze wedstrijd zullen we maar toeschrijven aan het zware seizoen dat net echter de rug is. Het NKS-elftal telde verschillende prominente spelers en bleek een goede verdediging te hebben. In de halflinie vervulde De Vries van Quick '20 een glansrol. Voordat de geselecteerden elkaar goed gevonden hadden, waren de eerste aanvallen voor Veerse Boys. J. Joore loste een hard schot op een voorzet van Zijlmans en Van Seeters probeerde doelman Senders (Brabantia) ook even op zijn betrouwbaarheid; deze bleek uit het goede hout gesneden te zijn. De combinaties van het NKS-elftal gingen steeds beter lopen en na 25 minuten was het Seegers (Roermond) die doel man Schipperen het nakijken gaf: 0-1. Veerse Boys ging er iets aan doen en Zijlmans was dicht bij een doelpunt, maar zijn kopbal belandde in de handen van doelman Senders en even later werd zijn rush door de steeds goed ingrijpende verdediging van het NKS-elftal gestuit. Na rust waren de elitallen op enkele plaatsen gewijzigd. Een schot van Stadhouders (TSC) zeilde over de hoek van het doel en Gerardu (SWift) vervanger van Senders, moest een kopbal onschadelijk maken. Veerse Boys pro beerde toen door te stoten, maar all. aanvallen liepen vast op de NKS- defensie. (ADVERTENTIE) teWn trn "oor heet ""ter in de keuken en veilig-warm water m de douche. 9 In het KNVB-sportcentrum werd de algemene vergadering van de sectie betaald voethal gehouden. Op de foto de bestuurstafel met v.l.n.r. M. Tripels, K. Hartman, A. van de Ven, H. Zon, J. Huybregts en M. Jansen. (Van onze correspondenten) BREDA. In de tweede klasse B werden nog twee wedstrijden gespeeld. Zeeland Sport liet HW'24 kansloos en RKVVU versloeg ODIO in eigen huis. HVV'24—ZEELAND SPORT: De HVV- defensie wisselde in deze wedstrijd goe de met slechte momenten af en daar van profiteerde de schietgrage Zeeland Sport-voorhoede. In de 10e minuut maakte Den Brabander de openings treffer na een aarzeling in de HW- defensie. De thuisclub kreeg legio kan sen, maar De Bruin, De Booy en Naes- sens lieten de kansen liggen. In de twee de helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. In de 19e minuut scoorde de goed spelende linksbuiten De Bruin de gelijkmaker: 11. In de 25e minuut profiteerde Den Brabander van een dek- kingsfout in de thuisclubdefensie en dat betekende de genadeslag voor de thuis club: 1—2. Tien minuten later scoorde Muller 13 na een misser van Visser. Vier minuten voor tijd nam Elve een vrije trap van 20 meter. Het HW- muurtje bleek niet ondoordringbaar, want de bal belandde in de uiterst rechterbenedenhoek: 14. ODIORKVVUHet was aan beide ploegen duidelijk te zien dat er niets meer op het spel stond. Vooral Qdio. dat reeds is gedegradeerd, speelde onge ïnteresseerd. Toch was het Bastiaansen die na tien minuten ODIO met een fraai schot naar l-^o schoot. Daarna kwam Unitas beter opzetten, en in de 25e minuut maakte de snelle H. Frijters gelijk. Uit een vrije schop wegens onge oorloofd aanvallen schoot Goudschier vanaf 25 meter ineens in. In de tweede helft maakte M. Frijters er 3—1 van Daarna kwam ODIO nog eens flink opzetten, maar tot doelpunten kwam het niet meer. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Minor heeft in de Zeeuwse hoofdstad lands kampioen Middelburg een koude douche bezorgd en in deze vorm zijn de Limburgers serieus gega digde voor de hoogste amateur- voetbaltitel. Minor, dit seizoen nog ongeslagen met een achter hoede die slechts 18 maal in 22 wedstrijden werd gepasseerd heeft de Zeeuwen geen schijn van kans gegeven en als Vrouwe For- tuna de Limburgers de rug niet had toegekeerd, dan zou de score zeker hoger zijn uitgevallen dan 1—0. Al direct in het prille begin van de wedstrijd verschenen de Minor-voor- waartsen gevaarlijk dicht en zeer veel vuldig voor het heiligdom van doelman But, die er echter geassisteerd door zijn mede-verdedigers goede kijk op had. Gelukkig voor Middelburg bleek invaller linksbuiten Beers van Minor niet bijster schotvaardig en hij bracht enkele opgelegde kansen om zeep. Over geluk had Middelburg in deze periode overigens niet te klagen en schoten van Meessen en Heugen misten op een haar na hun doel. Middelburgs voorhoede, waarin Lievense onvoldoende door Vo gel werd vervangen, kreeg tegen de hechte en koelbloedig spelende Minor defensie niet de minste kans en ook De Vos, anders de gevaarlijke man bij de Zeeuwen, werd volledig aan banden gelegd door de uitstekend spelende Jon. gen en Hermans. Nadat het Middelburgdoel nog enkele malen op wonderbaarlyke wyze aan doorboring was ontsnapt, brak met een voor Middelburg geflatteerde 00 stand de rust aan. Na de rust bleek Minor vast van plan niet met de halve winst genoegen te willen nemen. Met snelle en uitstekend opgezette aanvallen bleef men Buts hei ligdom bestoken en nadat Van Westen al een keer op de doellijn redding had gebracht kwam in de 14e minuut ein delijk het lang verwachte doelpunt dat, naar later bleek, ook beslissend zou zijn. Een verre trap van Jongen daalde in het Middelburgse doelgebied, waar But juist iets te laat reageerde om de hoog opspringende Heugen het scoren te be letten. Diens goed gerichte kopbal ver dween juist onder de lat: 10. Meessen schoot vijf minuten later nog een keer tegen de paal, buiten bereik van keeper But en pas in de laatste miinuten trok Middelburg nog eens met man en macht ten aanval. Keeper Cleiren kreeg toen in enkele minuten meer werk dan in de voorgaande 85, maar het zette geen zoden aan de dijk en met een kleine maar ruim verdiende 01 zege konden de Limburgers de verre thuisreis naar Nuth ondernemen. 9 Een Middelburg-aanval op het doel van Minor. Het werd geen doelpunt. (Van onze sportcorrespondenten) GOES. Zowel Meto als Hontenisse hebben zich in de halve competitie in de derde klasse D, door tegen elkaar gelijk te spelen (11 voor degradatie weten te vrijwaren. Vogelwaarde trok nl. aan het langste eind 32 en de situatie is nu zo dat tweede Pinksterdag de beslissing moet vallen, wanneer de laatste wedstrijden VogelwaardeHon tenisse en CluzanoMeto worden ge speeld. Vogelwaarde heeft aan 1 punt genoeg om buiten gevaar te zijn. Eindigen Clu- zona en Vogelwaarde gelijk dan degra deert laatstgenoemde door het slechtste doelgemiddelde in de competitie. De stand is nu Meto 23, Hontenisse 23, Vogelwaarde 2—2, Cluzona 20. VOGELWAARDE—CLUZONA: Toen na 10 minuten Lambert een afgemeten voorzet gaf, zette Strooban zijn hoofd eronder en dat betekende 10 voor Vo gelwaarde. Negen minuten later schoot Lambert zelf nummer twee in het Clu zonadoel, maar 4 minuten daarna strafte Luykx een foutje van de Vogel waarde-doelman met een tegenpunt af: 21. Toen 5 minuten na de rust Mat- ihijssen de balans in evenwicht kon brengen (22), ontspon zich nog een levendige strijd om het winnende doel punt. Met een keihard schot trof Lam- (Van onze sportcorrespondent) GOES Koewacht is door een 1-7 overwinning op Robur kampioen ge worden van de eerste klas van de afde ling Zeeland van de KNVB en promo veert daardoor naar de vierde klas. Luctor won weliswaar met 5-1 van Hoofdplaat maar dat mocht hen niet meer baten. Ook de 7-1 zege van Re- nesse tegen Noormannen zette geen zoden meer aan de dijk. Domburg versloeg Jong Ambon (1-0) en PatrijzenLewedorpse Boys eindig de in''één 3-1 stand. In de 2e klas A verspeelde Schoon- dijke zijn kampioenskans door Axel 3 met een 0-2 zege te laten vertrekken. (Van onze sportcorrespondent) BERGEN OP ZOOM Voor de aan vang van de jubileumwedstrijd M.O.C.- Vlissingen namen Kees de Rijk en aan voerder Cor Bruijs afscheid van het eerste M.O.C.-elftal. Voorzitter Kiepe damkite Kees de Rijk voor de prachtige staat van dienst; meer dan 450 wed strijden heeft hij voor M.O.C. gespeeld. Aamvoerder Bruijs werd dank gebracht voor de jarenlange samenwerking. Bei de spelers kregen een boekenbom en de dames werden bloemen aangeboden. Medespeler A. Franken huldigde na mens het eerste elftal. De heer Kiepe was Vlissingen zeer dankbaar dat zij nu Middelburg wegens verplichtingen niet kon komen spontaan bereid wa ren om deze huldigingswedstrijd te spe len. Voorzitter L. Butz dankte voor de uitnodiging. Hoewel M.O.C. zich goed verweerde, was het duidelijk, dat Vlis singen de betere ploeg was. Voor de rust namen die bezoekers de leiding door Van Huizen. Na de rust liepen de gasten uit naar een 0-3 overwinning door twee doelpunten van De Ridder. De beslissingswedstrijd in de reserve eerste klas tussen TOP 2 en NAC 3, die met een gelyk aantal punten waren ge ëindigd, is door eerstgenoemde met een ruime 3-0 zege beslist. TOP 2 is nu kampioen. In de reserve tweede klas C speelden HVV '24 2 en Zeeland Sport 2 met 1-1 tegen elkaar gelijk. De uitslag was slechts nog van statistische waarde. bert in de 21e minuut de roos: 32 en mede dank zij uitstekend werk van in valler doelman Schepper van de Zeeuwsch-Vlamingen kwam in deze stand geen wijzigingen meer. HONTENISSE—METO: Een beter Hontenisse heeft tegen een zich uitste kend verdedigend Meto te weinig ge kregen. Het gelijke spel was voor beide partijen voldoende om het derde-klas- serschap veilig te stellen. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Meto de lakens zou uitdelen. Met routinier Louis van Overbeeke als spelverdeler kregen de rood-wit-blauwen enkele goede kansen. Vos miste een prachtkans, toen hij en kele meters voor doel de bal ontving. Zijn inzet ging echter net naast. Aan de andere zijde bleek al gauw, dat doel man Willemse deze middag een zeer slechte dag had. In de 9e minuut scoor de Boogaerd, maar' de ijverige Honte- nisse-midvoor had hierbij, onnodig, zijn handen gebruikt. Hontenisse bleef ster ker en enkel kunst- en vliegwerk be hoedde Meto voor een achterstand. In de 24e minuut knalde Pauwels een .vrije trap tegen de deklat. Van Waterschoot bracht Hontenisse op voorsprong, toen hij een voorzet van Steyn met een kop bal doeltreffend afrondde 10. In de tweede helft kreeg Meto het windvoor- deel. Hontenisse bleef echter het ge vaarlijkste voor doel. Een doelpunt van rechtsbuiten Baart, wérd wegens onge oorloofd aanvallen van de keeper afge keurd. In de 33e minuut kwam Meto op gelijke hoogte; toen Timmers doel man Boogaerd te vlug af was: 11. ZEIST (ANP) Na langdurige dis cussies hebben de afgevaardigden tij dens de algemene vergadering betaald voetbal zaterdag in bet KNVB-Sport centrum te Zeist besloten de competi tie van tweede elftalen van de semi profs af te schaffen. Het besluit werd genomen ondanks de waarschuwende woorden van sectie-voorzitter Jos Co- Ier, die erop wees dat in feite een einde wordt gemaakt aan de sportief zeer aantrekkelijke betaalde jeugdcompett- tie. In het nieuwe b-team zullen namelijk naast de reserves, die nodig zijn om het top-elftal te laten draaien spelers van 16 jaar en ouder mogen worden opge steld. De leden van de technische com missie, alsmede bondscoach George Kessler, zien in de wijziging een groot nadeel, omdat het moeilijker wordt de talentvolle jeugd op te vangen en voor te bereiden voor het „top" voetbal. Het voorstel werd met een grote meerder heid 146 tegen 27 stemmen aange nomen. Een stemmenverhouding, die niet zo vreemd is, aangezien de kosten besparing voor de veelal in moeilijke financiële positie verkerende clubs zo'n 20.000 gulden per seizoen bedraagt. Te laat waren enkele afgevaardigden zich ervan bewust, dat hun calculatie niet geheel juist zal zijn geweest. De subsi die van 50 procent in reiskosten voor de teams die uitkomen in het betaalde jeugdvoetbal komt namelijk te verval len. De b-formaties zullen ongesubsi dieerd hun wedstrijdenreeks moeten af werken. Een belangrijke wijziging werd voorts bij wijze van proef voor één jaar ingevoerd in het reglement competitie wedstrijden. Met ingang van het nieuwe seizoen zullen in alle wedstrijden van het betaalde voetbal gedurende de ge hele ontmoeting de doelverdediger en* één veldspeler mogen worden vervan gen. Tot op dit moment gold voor de veldspeler, dat hij uiterlijk in de 44e minuut wegens een blessure zijn plaats had moeten afstaan. In het bestuurs voorstel was aanvankelijk de bepaling opgenomen dat de spelers die de kleed kamer voortijdig opzoeken geblesseerd moesten zijn. Aangezien de controle hierop vrijwel onmogelijk is, nam het selectiebestuur deze bepaling tijdens de discussies terug. (ADVERTENTIE) Kies een FAST0 geiser met de unieke patent-knop voor heet water in de keuken en veilig-ivarm water in de d ,uche. Twee van de drie verkochte geisers zijn een FAST0 DAGBLAD DE STEM VAM MA AM DAG 8 Md 1967

de Stem | 1967 | | pagina 3