RALPH Statenkring Sluis sluit de gelederen ■HOIUND «RAIFFEISENBANK KN na pro. uit ZILVEREN SCHOR" OFFICIEEL GEOPEND RAIFFEISENBANK Groots gebaar kreeg vormin aanwezigheid van koningin en prins Bernhard f! Ruilverkavelingscommissie Koewacht geïnstalleerd SMIDJE OHOLEN Kessler bij Ander VIJFTIEN SPELERS NAAR HONGARI] DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 MEI 1967 „..klein stadje... Dagblad De Stem Negen gewonden bij aanrijding Parkeerplein bij Goese Gasthuis Politie Oostburg zoekt autodief mantelkostuums PM van de Gentsicstraat HULST In conflict met kring Middelburg met ruim 2 miljoen spaarders. spaarbank en alle bankzaken Op Walcherse B-wegen Max. wieldruk van 3800 kg Spastische kinderen op reis naar België Woensdag opening Nieuw kantoor Pro Juventute uw Eu-reisspaarboekje is internationaal... C VercauterenHet sal ook hier wel gaan Te laat VLISSINGEN Buit van f 500 bij tweetal inbraken HOOGWATER Vandaag Morgen Knap Mutator Zaterdagvoetbal Frankrijk won van België 5J (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN „Het Zilveren Schor, behouden vaart". Deze wens kreeg letter voor letter ge stalte tijdens de zaterdagmiddag gehouden vlootschouw op het Veerse Meer bij gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het ontmoetingscentrum „Het Zil veren Schor" in de gemeente Ar- nemuiden. De letters werden aan gedragen door aan de vloot schouw deelnemende watersport liefhebbers. Ze werden door zee verkenners aangenomen en in stelling gebracht op een vlak voor de wal verankerde boot. Vanaf de wal werd het feestelijke schouwspel gadegeslagen door o.a. koningin Juliana en prins Bernhard. Samen met andere be langrijke gasten onder wie minis ter mej. M. Klompé en prof. dr. J. Einar, gevolmachtigd minister van Suriname, zaten zij op klap stoeltjes van zon, wind, water, scheepjes en het helgele koolzaad te genieten. De vlootschouw vormde het besluit van een bij zonder informele openingsbijeen komst van het uniek gelegen jeugdcentrum. Het Zilveren Schor is een van de twee jeugdcentra, die bekostigd zijn uit het nationale geschenk dat het ko ninklijk paar bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, nu vijf jaar ge leden, werd aangeboden. Het eerste centrum, De Hunneschans, werd twee jaar geleden reeds geopend. ,,Een groots gebaar heeft vorm ge kregen", zo zei pater W. Alting von Geusau, voorzitter van de Stichting Zilveren Jeugdcentra, ..De Hunne schans: in de bossen, bij de Veluwse hei, samengesteld uit werkstukken van jonge mensen, met de typische sfeer van een gezamenlijk thuis. Dit gebouw: aan het water, in het wijdse Zeeuwse Land, gebouwd als een uitnodiging om elkaar te nemen zoals je bent". De heer J. Cozijnsen, directeur van het Zilveren Schor, legde de nadruk op het feit, dat ,,de ontmoeting" cen traal staat in de beide jeugdcentra. Over de architectuur van Hét Zilve ren Schor zei de heer Onno Greiner tenslotte: „Het wil wellicht een heel klein stadje zijn met een plein waarin straten uitstromen, waar je elkaar te gen kunt komen, waar je kunt zeggen: wie ben jij? waar ga je naar toe? wat doe je? Waarom doe je dat?" De doelstelling van de zilveren jeugdcentra werd in het begin van de middag, na de „wandelende lunch", nog eens op treffende wijze uitgebeeld in een suggestief gebarenspel, dat werd uitgevoerd door zes leerlingen van de kweekscholen in Middelburg. Het geba renspel had plaats in de zogenaamde arena, het zeer uitnodigende centrale ontmoetingspunt van Het Zilveren Schor. In deze arena werd ook het felicita tietelegram van prinses Beatrix en prins Claus voorgelezen: ,,Wij wensen v hartelijk geluk met deze dag. Moge veel jongeren de gelegenheid vinden elkaar te ontmoeten in het Zilveren Schor en het doel van de zilveren jeugdcentra als positief en stimulerend ervaren". Voor officiële toespraken was zater dag geen tijd uitgetrokken. „Misschien ligt het wel in de lijn van deze tijd waarin jonge mensen eerlijkheid prefe reren boven formaliteit", aldus de ver klaring van directeur Cozijnsen. Na de vlootschouw, waaraan meer dan honderd boien uit de Veerse Meer- jachthavens deelnamen, verlieten ko ningin en prins Het Zilveren Schor weer zoals ze gekomen warén: per he licopter. Vanuit de lucht (zie pag. 1) was het een verrukkelijk gezicht geweest: de honderden hartelijk wuivende mensen, de pyramidevormige daken van Het Zilveren Schor, de witte zeilen op het zilveren Veerse Meer, de groen-gele combinatie van gras en koolzaad. «Ut Links pater W. A. M. Alting von Geiisau, in het midden de koningin en rechts naast haar mr. M. B. van de Werk. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. F DE LIGT inspectie Zeeland tel. 6252, Goes L. K M DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Hulst. Redacteur voor ae Kanaalzone. 3. HÜSKEN, Breitnerstraal 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuzcsch- V laanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005. Redacteur voor West-Zceuwsch-Vlaanderen: N OPDAM, v. Ostadestraat 41 Oost burg, tel 01170-2991 Redactrice voor Zuiu-Beveland en Walcheren Mej. S. MAASKAN'! Westwal 91, Goes, tel. 01100-6489. Raycnbeheer - voor Zuid-Bevelana en Walcheren: K. MENU, tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2VS mm gewon- advertenties Bij contract -.anzienliike reductie. „Kleintjes": 3 regel: ot minder t 1,- elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/o1 lêestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half 'geld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Zaterdagavond om half twaalf zijn nabij Zelzate (B.) twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Hierbij werden negen perso nen gewond, van wie vier afkomstig uit Terneuzen. De heren J. M. en Ch. S. met hun verloofden, de dames L. N. en J. K. beiden als verpleegsters werk zaam in het Julianaziekenhuis te Ter- neuzen kwamen van Gent. Zij werden niet levensgevaarlijk gewond. De negen slachtoffers, van wie de chauffeur van de Belgische auto in levensgevaar ver keert, werden naar het Academisch Ziekenhuis te Gent overgebracht. De beide auto's werden totaal vernield. (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester en wethou ders van Goes zijn tot de conclusie ge komen .dat het aGsthuis heel goed ge komen dat het Gasthuis heel goed ge- de gehele secretarie met het ontvan gerskantoor. Met het bestuur van het Gasthuis zijn besprekingen gaande over de huur- of koopsom van de opstellen. Intussen zijn burgemeester en wet houders van plan om uitvoering te ge ven aan het bestemmingsplan dat Voor het terrein tussen het Gasthuis en de Oostsingel is vastgesteld. In dit gebied is 'n groot parkeerterrein voor in totaal 122 personenauto's geprojecteerd. B. en w. zullen woensdag 17 mei voorstellen ƒ67.300.- uit te trekken voor de ver wezenlijking van dit parkeerplan. (Van onze correspondent) OOSTBURG De rijkspolitie uit Oostburg zoekt momenteel de 23-jarige S. T. J. K. uit IJmuiden. Op 2 mei j.l. heeft N. bij een Oostburgs auto verhuurbedrijf voor 1 dag een perso nenauto gehuurd en deze nog niet te ruggebracht. Vermoed wordt, dat N., die in zijn woonplaats een financie- ringsbedrijf voert, de auto in Am sterdam heeft verkocht. N. wordt ook nog gezocht door de politie te Velsen, waar hij verduistering en oplichting heeft gepleegd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het bestuur van de statenkring Sluis van de K.V.P. heeft zonder enig voorbehoud zijn vertrou wen uitgesproken in het beleid dat de afgevaardigden van de statenkring heb ben gevoerd in het kringbestuur Mid delburg van de K.V.P. Zoals bericht beeft het tijdens de jongste vergade ring van het kringbestuur nogal ge spannen tussen de afgevaardigden van de statenkring Sluis en verschillende andere leden van het kringbestuur. De directe aanleiding hiervan was een communiqué van de statenkring Sluis, waarin de K.V.P.-top in Zeeland werd verweten te passief te zijn. Vrijdagavond heeft de statenkring Sluis ook een nieuw statenkringbestuur gekozen. Dit bestuur is nu als volgt samengesteld: C. Bukkens Sluis (voor zitter), J. Martens IJzendijke (secreta- rus), P. van Rijen IJzendijke (vice- voorzitter), P. Eijnwachter Aardenburg (penningmeester), W. van Dongen Oostburg, J. de Broek Sluis, C. van Bellegem Eede, G. van Schaick Bres- kens, R. de Badts Schoondijke, A. Cam- maert Groede en L. Cammaert Schoon dijke. Op de voordracht van kringvoorzit ter werden geplaatst: 1. W. Weterings Terneuzen, 2. P. van Rijen IJzendijke Als vrije leden van het kringbestuur zijn voorgedragen: P. Eijnwachter, G. van Schaick, J. Martens, mevrouw Koopmans-Nelissen (Goes), mevrouw H. Romijn-de Badts (Schoondijke), C. Verdonk (Lewedorp), G. Altena (Ter neuzen), W. Colsen (Sas van Gent), drs. W. Lockefeer (Hulst), H. Vercau- teren (Nieuw Namen) en A. Noë (Wa terlandkerkje). Voor de partijraad zijn voorgedragen: 1. P. van Rijen, 2. C. Verdonk. De voordracht voor de bestuursraad tenslotte luidt: 1. W. van Dongen, 2. C. Verdonk. (ADVERTENTIE) MEUK Zóvelen geven hun vertrouwen aan de Raiffeisenbank. Samen sparen zij meer dan 5 miljard gulden. MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben de hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Wa terstaat gemachtigd aan transportbedrij ven, die gebruik maken van de B-wegen op Walcheren, ontheffing te verlenen van de maximum wieldruk van 2.400 kg, met dien verstande, dat deze niet meer mag bedragen dan 3.800 kg. Aan de ontheffing zijn enkele voor waarden verbonden. Zo mag het voer tuig of de voertuigcombinatie niet har der dan 30 km per uur rijden, terwijl de snelheid bij het op- en afrijden van de verhardingen van een weg niet ho ger dan 16 km per uur mag zijn. In hun brief aan de belanghebbende organisaties etc. delen Gedeputeerde Staen nog mede, dat vorig najaar, toen voor het bietenvervoer over de Wal cherse B-wegen ontheffing van de wiel druk was verleend tot 3.500 kg, bij con trole is gebleken, dat een aantal ver voerders in ruime mate dit maximum gewicht heeft overschreden. In enkele gevallen was deze overschrijding der mate groot, dat tot Intrekking van de verleende ontheffing moest worden overgegaan. Teneinde beschadiging van de B-we- gen op Walcheren zoveel mogelijk te voorkomen, zijn Gedeputeerde Staten voornemens aan de nu getroffen rege ling streng de hand te houden. MIDDELBURG De Bond ter be vordering van de belangen van spastici organiseert donderdag 1 juni het jaar lijkse reisje voor spastische kinderen. De tocht gaat naar het Meliepark „Pan ne" in het Belgische Addingkerke. Ver der zal een bezoek worden gebracht aan het vermaakcentrum van de fami lie Vis in Oostburg. De deelnemers zul len 's morgens om 9 uur vanaf Zonne veld in Oostkapelle vertrekken. Absdale Schieting Aan de sehieting op twee wippen bij de Gebrs. Cocqheyt werd door 61 schutters deelgenomen. De uit slag was als volgt: Wip I: hoge vogel: V. de Vos te Hulst; 1. zijvogel: P. de Bot te Hei kant: r. zijvogel: J. de Vetter te Ka pellebrug; meeste kleine vogels: Em. Boussen te Kapellebrug met 5 stuks. Wip II: hoge vogel: J. Picavet te Zandberg; 1. zijvogel: P. Reyns te Ka pellebrug; r. zijvogel: G. Cocqheyt te Kapellebrug; meeste kleine vogels (6 stuks) Th. v. d. Broeck te Kapellebrug. Hoofdplaat Twee dames aangereden Op de provinciale weg Hoofdplaat - Driewe gen zijn twee dames door een brom mer aangereden toen zij rechts van ae weg liepen. De brommer, die van de zelfde richting kwam, had de dames niet opgemerkt en reed haar van acn- ter aan. Een van de dames liep lichte verwondingen op, terwijl de andere aan haar hoofd, rug, armen en benen verwond werd. De bromfietser liep ver wondingen op aan hand en gezicht. Kloosterzande Schoorsteenbrand De brandweer rukte uit voor een schoorsteenbrand in de woning van de heer V. te Ter hole. De brand was vermoedelijk ont staan bij het aanmaken van een kachel. De brandweer voorkwam verdere uit breiding van de brand. De schade aan de woning kon tot een minimum wor den beperkt. Terhole Oudste dorpsbewoner begraven Onder grote belangstelling is het stof felijk overschot van de bekende en zeer geziene Michiël Vonk ten grave gedra gen. De heer Vonk had de leeftijd be reikt van ruim 88 jaar en was daar mee de oudste bewoner van het dorp. Tengevolge van een ongelukkige val brak hij op 1 april j.l. zijn heup en is daarna opgenomen in een zieken huis te Hulst. Van dat ziekbed is hij niet meer opgestaan. Als dorpssmid is hij op zeer jeugdige leeftijd naar Ter hole gekomen, waar hij verder steeds zijn beroep is blijven uitoefenen. Ruim 65 jaar geleden was hij een der mede oprichters van de steeds bloeiende muziekvereniging Excelsior. Tot onge veer 10 jaar geleden is hij steeds ac tief werkend lid geweest, waarna hij erelid werd. Voor zij nlangdurig lid maatschap werd hij door de koningin enkele jaren geleden bedacht met een koninklijke onderscheiding. Vele jaren heeft hij ook deel uitgemaakt van het bestuur van Excelsior. Zijn trouwe op komst is steeds een voorbeeld geweest voor de jongeren. Bij de uitvaart werd het stoffelijk overschot aan de kom van het dorp opgewacht doo rzijn vele muziekvrienden, die hem met omfloerst vaandel en stille trom begeleidden tot aan zijn laatste rustplaats. Rllland-Bath Raadsvergadering De raad zal he denavond worden voorgesteld een kre diet van 33.000 gulden uit te trekken voor de aanleg van centrale verwar ming in de openbare lagere school en het gymnastieklokaal. De raadsverga dering begint om half acht. Aan de orde komen verder onder meer voor stellen xot het benoemen van een ge meentewerkman. een gemeentetimmer man en een gemeentelijk begrafenis dienaar. Voetbaltoernooi Voor een talrijk publiek zijn de seriewedstrijden ge speeld, georganiseerd door v.v. Rillan- dia. De uitstagen waren: Rillandia Wissekerke 01, Arnemuiden - Grens wachters 00, Arnemuiden wint na strafschoppen. Verliezersronde: Rillandia - Grens wachters 10. Arnemuiden - Wisseker ke 8—0. De tussenwedstrijd Rillandia C I - Arnemuiden C I eindigde in een 50 overwinning voor de Riilandia-pupillen. De uiteindelijke uitslag: 1 Arnemuiden. 2 Wissekerke, 3 Ril landia en 4 Grenswachters. Alle deelnemende verenigingen ont vingen een beker. 's-Heer Hendrikskinderen Gewond bij botsing De zestigjarige heer R. uit Haarlem s op het rijwiel pad van rijksweg 58 aangereden door een bromfieitsbestuurder, de J. uit Goes. R. moest met verwondingen per am bulance naar het Bergzichitziekenhuis te Goes worden overgebracht. De brom fietsbestuurder werd door de Goese po litie met de surveillancewagen huis waarts vervoerd. (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Woensdag 10 mei zal .aan de Kinderdijk in Middelburg een nieuw bureau voor de vereniging „Pro Juventute" worden geopend. Dit gebeurt 's middags om half 5. Hieraan vooraf gaat een bijeenkomst in „De Schakel" op het Bachten Steene. Mejuf frouw mr. A. S. Lubbers, secretaresse van het Nederlands Verbond der Ver enigingen Pro Juventute te Amsterdam zal, voordat zij de opening verricht, een lezing houden over het onderwerp: „Een Hide vereniging opent een nieuw bureau". De bijeenkomst in „De Scha kel" begint om half drie. als u bij de Raijjeisenbank spaart op een EU-reisspaarboekje} kunt u in binnen- en buitenland bij meer dan 16.000 kantoren van Raiff eisen- of Boerenleenbanken geld opnemen, nadere inlichtingen over dit EU-reisspaaruerkeer zullen wij u graag geven! spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapeiie - Breskens - Clinge - Graauw - Heikant - Hengstdijk - Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande - Koewacht - Lamswaarde Ossenisse - Overslag - St. Jansteen - Stoppeldijk- Terneuzen - Zuiddorpe. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Tijdens een verga dering in Hotel Zeelandia te Koewacht is de plaatselijke ruilverkavelingscom missie Koewacht geïnstalleerd door de heer J. van Dongen (G.S.). De commis sie bestaat uit de heren C. J. Vercau teren (voorzitter), J. Dobbelaer te St.- Jansteen, C. Koster uit Overslag, A. Rottier uit St.-Jansteen, R. van Waes te Zuiddorpe (plaatsvervangend voorzit ter), R. van Hoecke (deskundige) te Zuiddorpe en J. de Brouwer (secretaris) te Hulst. De heer Van Dongen zei in zijn in stallatie-speech, dat de ruilverkaveling Koewacht, gezien de omvang, een vlot verloop heeft. Het gaat om een gebied van 5.214 ha. Hij vroeg alle aanwezige instanties om medewerking bij dit uf- terst tere en zware karwei. „De commissie heeft een moelijke taak", aldus de heer Van Dongen. „Maar ik ben ervan overtuigd, dat er spontaan gewerkt zal worden. Een dergelijke ruilverkaveling legt een stempel op de agrarische ontwikkeling van de streek. Gedurende de verkaveling zal de com missie op grote problemen stuiten. Met iedereen en alles moet rekening gehou den worden. Is het werk eenmaal vol tooid, dan zijn ook de moeilijkheden uit de weg". Als symbool van de ernstige taak, die de commissie heeft, overhandigde hij de heer Vercauteren de stukken volgens art. 52 van de ruilverkavelingswet 1954. te laat mee begonnen. Als we 20 jaar eerder gestart waren, dan zouden we er zelf de vruchten nog van kunnen pluk ken". Ir. D. van der Zaken zei namens de cultuurtechnische dienst, de kadastra le ruilverkavelingsdienst en de land- bouwvoorlichtingsdiest, dat de commis sie steeds zou kunnen rekenen op de steun van deze diensten. De burgemees ter van St.-Jansteen, mr. J. I. M. Reuser; „Vandaag is het 22 jaar geleden, dat ons land werd bevrijd. Een mooie dag voor j een gelegenheid als deze. Ik hoop al leen, dat we niet zo lang op onze be vrijding zullen moeten wachten en daar- I mee bedoel ik dan het resultaat van de verkaveling". De heer Vercauteren za? de toekomst bepaald niet somber in, I „Wat artikel 52 is, weet ik echt niet I maar ik verzeker, dat ik dat vanavond nog zal uitzoeken. En wat het verka-l velingswerk betreft, zeg ik; „Het za' waarachtig ook hier wel gaan". Namens de centrale commissie zei Ir. J. D. Dorst: „Er is heel wat werk te verzetten. Volgens de wet heeft de commissie een grote bevoegdheid. Ik hoop, dat daar gebruik van zal worden gemaakt op de juiste wijze. De ruilver- Kaveling heeft één bezwaar: we zijn er De politie heeft zich beziggehouden met een tweetal inbraken. Om acht uur kwam een melding binnen dat er in gebroken was in de huishoudschool aan de Sloeweg. Vanuit de binnenplaats heeft men door het indrukken van een ruit zich toegang weten te verschaffen tot de kamer van de administratie. Er is een geldkistje met een bedrag van circa f 500 ontvreemd. Even later kwam een melding binnen van inbraak in de lagere technische school aan de Zaai- hoekweg. Waarschijnlijk is men hier bij de in braak gestoord, aangezien niets werd vermist noch overhoop werd gehaald. In beide gevallen werden enkele sor- teervoorwerpen voor onderzoek met een speurhnd veilig gesteld. Een bos sleutels van de lagere technische school werd later teruggevonden in de huis houdschool. Morgen, dinsdag 9 mei: Hansweert 2.53 en 15.20 uur. Terneuzen 2.16 en 14.41 uur. Vlissingen 1.44 en 14.07 uur. Wemeldinge 3.39 en 16.01 uur. GOES Grand 20 uur Lost Command 14 Jtf MIDDELBURG Miniatuur Walcheren: Geopend vanï' 18 uur. Zeeuwsch Museum: 1418 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Schouwburg 20 uur P.v.d.A.-debat*ver? City 20 uur Lost Command 14 jaar RILLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. HULST J. Verhulst 15 uur Kermisschieting S. Blommacrt 15 uur Kermisschieting Bioscoopgebouw 20 uur The great ra" G. Lybaart 15 uur Schieting A. Verhulst 15 uur Schieting Batavieren 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Back 15 uur Schieting A. de Schepper 15 uur „St.-Sebastiaan"-schieting Café Sport en P. v. Hove 15 uur Schieting R. de Back 15 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 20 uur Lost Command w KORTGENE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. GOES I Grand 20 uur Last Command, i j MIDDELBURG „il Miniatuur Walcheren geopend van uur Zeeuwsch Museum 14-18 uur Haagse kunstenaarsgroep Fugare HULST rlt(| Bioscoopgebouw 20 uur The great J. V. Helsland 15 uur Kermissctoe™! BEESKENS „„„n. Brandweerkazerne 19.45 uur Fno vergadering 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Sehieting A. de Schepper 15 uur Sehieting bastiaan VLISSINGEN u;| Alhambra 20 uur Last Command, en de 1135 „Nou moeten jullie eens even goed naar mij luisteren, mensen", zei Janos, die de huifkar een eind je uit het gezicht gereden had. „Ik heb zo'n idéé. dal er hier héél gauw allerlei nare dingen gaan gebeuren. Ik weet dat ik jullie vertrouwen kan en daarom ga ik jullie nu inwijden in een paar van de allergrootste geheimen van heel Nicolagonië. Hiei kijk in de eerste plaats dit armoedige houthakkershutje maar eens goed aan. Valt je dan niks op?" „Dat ene stuk metselwerk heeft wel wat weg yan een oud torentje ZEIST (ANP) De 1 in feite een van de club betaalde voetbal zal a.s. een proefproces uitlo een definitief antwoord t op de vraag of het cont een voetballer aan een s club bindt, een arbeids komst is of niet. De Ve Van Contractspelers, wa< 1.200 profs zijn verenigd, monde van mr. J. L. Jans Raay verkondigd, dat de damse kantonrechter de bt DEN HAAG (ANP) Bon George Kessler heeft zondagavoi tien spelers aangewezen, waar Nederlands elftal voor de int ontmoeting van woensdag 10 me Hongarije zal worden samengest, groep, die vandaag naar Boedape trekt, bestaat uit de volgende s Tonny van Leeuwen (GVAV) Doesburg (Sparta), Frits Flinke, (DWS). Cor Veldhoen (Feijei Wim Suurbier (Ajax), Hans 1 broek (Sparta), Piet de Zoete Rlnus Israel (Feyenoord), Gerard holtz (Anderlecht)Jan Mulder derlecht), Piet Keizer (Ajax), Niminga (Ajax), Henk Groot Willy van der Kuylen (PSV) en I Muller (Ajax). Sjaak Swart (Ajax) zal de reis Boedapest wegens een blessure meemaken. Hjj liep tegen DWS c< scheurde dijbeenspier op. De Nederlandse bondscoach G Kessler is gisteren gaan kijken 1 ontmoeting Anderlecht-FC Tilleu: wachtte niet tot het laatste fluitsij dat Anderlecht kampioen maakte minuiten voor tijd verliet hij de tri Mulder was bijzonder actief, mas miste enkele opgelegde kansen. holtz was de maker van de tweed< derlecht-itreffer in de 13e minuut ven miiniuiten voor tijd schoot hij ui strafschop naast het doel. Kessler's voortijdig vertrek va: Anderlecht-tribunes bleek later dringende reden te hebben- de b. coach wilde op tijd in Nederland 1 zijn. In tegenstelling tot een vorig, legenheid wisten de beide Nederlar m de Anderlechitploeg niet dat de tionale bondscoach de wedstrijd woonde- Kessler was zeer te spreken ove vorm van Bergholtz: „Bergholtz spt zeer overtuigend. Hij was niet ai aanvallend goed, maar viel ook op het winnen yan vele duels in de b van zijn eigen strafschopgebied miste een strafschop, maar alleen ai feit dat hij door de Amderlechttra werd aangewezen om in eersite ins tie een strafschop te nemen, bewiist hij in topvorm is". Ook over Mu toonde Kessler zich tevreden- Mu speelde beter dan in de ontmoe Anderlecht-White Star die ik ook woonde' bondsc?a,?h het Nederla elftal samenstellen na de trainings^ atnja van dinsdagmorgen half elf heb natuurlijk wel een bepaalde' stelling in gedachten, maar de doi moet de spelers nog testen en ook wil ze eerst nog in actie zien Da niets ongewoons. Bij de wedstrijd O Duitsland-Nederland nam ik de be zing om Mulder op te stellen pas' dag tevoren. Mulder gaf toen tijd ae training blijk van zoveel kwalitei flat voor mij de keuze tussen hem van der Kuylen niet moeilijk was FOREST (ANP) Het Franse zat dagmiddegelftal heeft zaterdag' in „„„J wedstrijd voor de Coupe F nand Chanelle met 1-0 van België geleSe"' Nederland «at twee wel heeft L ?e-a-5"2-Van Frankrijk w< neeft de leiding in dit drielandento of een koepeltje of zo iets", zei smid je Verholen. „Goed gezien, broer!" prees Janos. „Dat bouwwerkje was vroeger een theekoepel, waarin het koninklijk gezelschap een eenvoudige verfrissing tot zich kor nemen, als men een vermoeiende wandeling gemaak had door het kroondomein. Die dichte bossen hier voel je wel „Aha! Die horen bij het kroondo mein!" vulde Sjeems Pond aan. „Precies", zei dt Graaf. „En eens op een dag heeft Koning Antonyc Ij mij in vertrouwen verteld, dat er een geheime gang liep yan deze koepel naar het Koninklijk Paleis. Ik heb maandenlang naar de ingang gezocht en anë a -ir hefl»P heb ik die gevonden. Kom mee, dan zal i ctrom &,i laten zien De Graaf van LmborgDii! I met zijn twee gasten de hut' binnen en b op ceJJj le koepelvormige uitbouw. Daar drukte onhoc''| verborgen knop en een geheim paneel sc ^.gr r baar weg uit de eikehouten hammering- zei hij trots. „Langs deze weg kunne» De stand luidt: Nederland i Frankrijk 2 België j het!" het Koninklijk Paleis lopen. En misschien het al héél gauw moeten doen óók - zullen*

de Stem | 1967 | | pagina 2