Noord-Brabant met 1750 branden op derde plaats Goede slaap goud waard [ERNEUIEN Zuid-Slavië versloeg West-Duitsland Westduitse militairen gelijk legen Marokko Nederlands Olympisch elftal samengesteld -papier voor uw Kort geding CHV-handel door niemand gewonnen Even uitblazen mevrouw - past in de piepkleinste keuken orderde -accountant atieve kracht (mn' IOORNAERT Rode haan kraaide in 1966 minder Zeeland het laagste cijfer ERNSTIGE BRAND VOORKOMEN IN KLOOSTERZANDE engèlse koppen en schotels Kasten bekeken en vergeleken IJS MET KOFFIE EN RUM: ZO KLAAR BLOCNOTE-PAPIER College G.S. op bezoek in Zeeuwse verpleeghuizen Stijging aantal overnachtingen in Breskens keuze Op trek met de pollepel ■uwstraat 6-8 Vis bij feesten Steeds meer varkens in Zeeland Expositie werk van Hugo en Guido Metsers te Hulst dD Een befaamd merk Tuinbouwschool Kcipelle Diploma voor 40 leerlingen Felle brand verwoest vlashangaar te Clinge Trekpaard op zijn retour Bezorgdheid in bakkerij kringen over werkgelegenheid Kritiek Labour op Britse EEG- toenadering IN FRANKRIJK Jaar cel voor mishandeling arbiter Vijftien gewonden bij Leeds-Liverpool L-pen Verjaardag vergald GRAPILLOM mmiiorm DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 MEI 1967 OPROEPING ie griffier der Arrondis- jmentsrechtbank te Breda oept ter voldoening aan de leschikking dier rechtbank d. 24 april 1967, op. Elisa- leth Maria van Alphen, zon- ler bekende woon- of ver- .lijfplaats, om te verschijnen er terechtzitting dezer recht- lank in het gerechtsgebouw ian de Klooster laan 46 te Breda, op vrijdag,12 mei 1967 des voormiddags te 11.00 uur. teneinde te worden ge hoord naar aanleiding van een door de Raad voor de Kinderbescherming te Breda ingediend verzoekschrift, strekkende tot haar ontzet- i ting Uit de toeziende voog. dij over de minderjarige Ma- ria Johanna van Loon, ge boren te Goirle, 21 februari J 19Breda, 2 mei 1967 De griffier der rechtbank voornoemd, mr. R. p. E. Dahmen. ;ed tot onze diepe droef- k. Sacrament der zieken, jaar, onze geliefde moe grootmoeder VA VERMUë we van le Jonge onze dierbare overledene eden aan. longe «e onge-van Regenmartel je-van Amerongen in »e Jonge-Vermue en ige-Vermuë en kinderen Timansweg no. 12. riem, waarvoor u beleefd il plaatsvinden op vrijdag ur, in de parochiekerk van 's-Heerenhoek, -waarna de kerkhof aldaar. countantskantoor te ti (leden N.I.v.A.) rkzaamheden bij haar i Noord-Brabant [diploma's M.B.A./S.P.D. 1 accountantsopleiding jjd circa 25 jaar Lfwisselende werkkring Lntakten in handel en (industrie. |e arbeidsvoorwaarden pensioenregeling [is dat uiteraard in ring is (en blijft) met len studievordering (ning in de studiekosten Irolledige inlichtingen te Ulame Adviesbureau De 289 Amsterdam-C onder ling van no. DE 74. G ev r a a g d |iet enige ervaring. SRIEK EN SCHEEPSWERF IE SCHROEF" jibergenlaan 12 Xerneuto bon 01150—2995 BREDA - DEN HAAG (ANP) Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek traden de ge meentelijke brandweerkorpsen in ons land in het afgelopen jaar op bij 13.800 branden, dat is ruim 3 procent minder dan in 1965 (14.300). Het betrof o.a- 1.400 uitslaande bran- de, 5-200 binnenbranden. 96Ó schoor steenbranden, 1-440 branden van mo torvoertuigen, 180 scheepsbranden, 280 bos- en heidebranden en 2.300 op we gen en andere terreinen. Woonhuizen waren bijna 4.200 maal (v.j. 4.450) het object van de brand, boerderijen 1000 (1-050) en fabrieken 1.360 (1.270). Bijna de helft van de branden deed zich voor in Noord-en Zuid-Holland, resp. 2-500 en 4.000 Daarna volgen Noord-Braoant en Gelderland met resp. 1.750 en 1.320. Zeeland, Drenthe en Friesland hadden de geringste aan tallen: reso. 140. 340 en 450. Voor de grootste drie gemeenten waren de cij fers: Amsterdam 1.250, Rotterdam 1-590 en 's-Gravenhage 1-320. Als oorzacsa werden o.m. vastge steld: spelen met vuur en baldadig heid 2-980 (22 pet.), kachel 1100 (8 pet.), defecte schoorsteen 1.070 (8 pet.) las-, schilders- en loodgietersappara- tuur 430 (3 pet.), onvoorzichtigheid by roken 410 (3 pet.), broeiing 360 (2,6 pet., brandstichting 190 (1,4 pet.) en blikseminslag 90 (0,7 pet.) onbekend 2.866 (27 pet.). De branden kosten 51 mensen het leven (56 in 1965) en ver oorzaakten ruim 600 gewonden (600). Het verlies aan vee bestond o.a- uit 9 (11) paarden, 600 (530) koeien en 1.900 (1.360) varkens. De bekend geworden directe finan ciële schade bedroeg 120 miljoen gul den of 16 pet minder dan in 1965 (143 min.). De grootste schade had den Zuid-Holland en Noord-Brabant: resp. 32 en 19 min. gulden, de gering ste Zeeland, Drenthe en Utrecht: 2,5, 6,2 en 6,5 min. De schade aan en in woonhuizen beliep 7,4 min- (v.j. 7.9), aan en in boerderijen 24,6 (20.8), pak huizen 9. 9(7,3) en fabrieken 56 (66,4). Toen we deze cijfers voorlegden aan de commandant van de Bredase brand weer, de heer J. Th- Rademakers, verklaarde deze de landelijke daling van het aantal branden toe te schrij ven aan de grotere samenwerking tus sen de brandweerdeskundigen en de verzekeringsmaatschappijen. „Dit nau were contact heeft er onder meer toe geleid, dat er vorig jaar een begin is gemaakt met de preventieve brandbe strijding. Hoewel het", aldus de heer Rademakers, ,.nog te vroeg is om reeds nu vergaande conclusies te trek ken, is het toch bemoedigend, dat nu eenmaal een begin is gemaakt met deze preventieve brandbestrijding, de cijfers gunstiger zijn geworden. Overi gens is het raadzaam voorzichtig te zijn met het maken van gevolgtrekkingen. Enkele grote branden kunnen direct de cijfers van de totale schade belang rijk opvoeren. Dat was bijvoorbeeld het geval in 1965 met de brand bij V. en D. in Tilburg, waar de schade vele miljoenen bedroeg. Ook in 1966 hebben er in Tilburg enkele branden gewoed met een nogal forse schade". Aan de provinciale Brandweer In spectie hebben we de vraag voorge legd of de misdadige activiteiten van de in de Westhoek opererende pyro maan ook tot een belangrijke opvoe ring van het schade-bedrag hebtfen ge leid. „Wel nee" was het antwoord, ^Na tuurlijk telt elke brandschade mee, maar dit soort branden speelt in de cijfers niet zo'n grote rol. De pieken ontstaan door de zogenaamde indus- triebranden, waar het al gauw om enorme bedragen gaat". (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) Kloosterzande Doordat kinderen met lucifers speelden in de aan de wo ning vastgebouwde schuur van L.K. aan de Julianastraat te Kloosterzande ontstond brand in de schuur aanwe zige goederen. Gelukkig werd het vuur direct ontdekt, anders waren de ge volgen niet te overzien geweest. De brand kon spoedig met eigen midde len worden geblust. Er ontstond slechts weinig schade. De gewaar schuwde brandweer hoefde ook niet in actie te komen. Vraagt folders bij de importeur: „'t HOOLHOES" - Ireneweg 2 - Bunde (L.) Een gezonde nachtrust is goud waard. Alle flesjes en potjes met schoonheids middelen halen weinig of niets uit, als u onvoldoende of slecht slaapt. Meestal is een te drukke werkdag of innerlijke gespannenheid er de oorzaak van, dat men urenlang wakker ligt. Een eerste vereiste om vlug in slaap te kunnen vallen is: volledige ontspan ning, lichamelijk en geestelijk. Wellicht hebt u hier baat bij: Als het enigszins kan, vermijd dan 's avonds bezigheden, die u sterk ener veren. S-top er minstens een uur vóór het naar bed gaan mee. Ga voor het naar bed gaan een blok- inz. gratis AKJE enz. in de Prlis v Het Bouwcentrum te Rotterdam geeft inlichtingen over woning en woning inrichting in de meest uitgebreide zin van het woord. Wie zich voor de wo ning interesseert moet eens een kijkje gaan nemen om versteld te staan over de wyze waarop de consument hier wordt voorgelicht. Het zal dan zeker niet tot één be zoek beperkt blijven, want afgezien van de permanente en steeds met het nieuwste aangevulde exposities o.a. van vergelijkbare voorwerpen en materi alen wordt er geregeld aandacht ge wijd aan een speciaal onderdeel. Zo zal van 26 april tot en met 3 juni in het Bouwcentrum het onderwerp KASTEN VOOR WONINGEN onder de loupe worden genomen. De vol gende soort kasten worden hierbij be handeld hangkasten, legkasten, gar- derobekasten, bovenkasten en werkkas- ten. Zowel kasten, die tijdens de bouw van de woning worden aange bracht als kasten die los te plaatsen zijn zullen aandacht krijgen. Verder zal er onderscheid worden gemaakt tussen kasten waarvan een scheidings wand is op te bouwen en kasten die in c.q. tegen de wand geplaatst wor den. Ook bij deze gelegenheid komt op de tentoonstelling weer allerlei verge lijkbaars te zien. Wat er op dit ge bied aan de markt je om. Weer of geen weer. En doe het op uw dooie gemak. Als u thuis konut, klopt u een kleóne hoeveelheid nachtcrème in de huid. Daarna neemt u ook alweer op uw dooie akkertje een niet te war me douche. Zet van te voren het slaap kamerraam wijd open zodat er veel frisse lucht naar binnen kan. Een paar minuten diep in- en uit ademen voor het open raam zal longen en bloed van verse zuurstof voorzien en u heerlijk ontspannen. Eén van de eenvoudigste en lekkerste ijscombinaties is die van vanille-ijs met koffie en rum. Wie zich aan dit ijsje voor „toe" wil wagen hoeft niet terug te deinzen voor veel werk daaraan, want het recept is heel eenvoudig. Vooral als het ris kant en klaar wordt gekocht. Het ijs geeft u een pittige en erg lek kere koffie-rum-saus, zo'n saus die ook door mannen gewaardeerd wordt. Voor deze saus moeten een halve deci liter koffieroom en één dL melk met ongeveer 40 gram suiker aan de kook gebracht worden. Intussen vier blaad jes witte gelantine in koud water we ken, goed uitdrukken en door de hete, niet meer kokende meik roeren todat ze volkomen opgelost zijn. Daarna an- rhalve dl. erg sterke koude koffie toevoegen. Even voor het opdienen 1 glas rum door de saus roeren (ook whisky doet het goed). Aan een blocnote voor een „netto- brief worden andere eisen gesteld dan aan een blocnote voor aantekeningen, die toch de deur niet uitgaan. Met deze beperking wait het „prijsbe wust" kiezen betreft voor ogen geeft de Consumentenbond in het meinum mer van de Consumentengids een prijs- overzicht van gewone, gelinieerde, 100 vel blocnotes met 60 tot 80 grams na pier oren aan de markt is, zal" in Bouwcentrum te vinden zijn. het (Van onze verslaggeefster) GOES Zeelands commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, en leden van het college van gedeputeerde staten zullen woensdag 10 mei een werkbezoek brengen aan verschillende huizen van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland". BRESKENS Het vreemdelingen verkeer in Breskens is in het jaar 1966 goed geweest, zo bleek uit de diverse verslagen tijdens de jaarvergadering, die gehouden werd in hotel Valk te Breskens. Het aantal overnachtingen steeg met 25 procent of 28000 ten op zichte van 1965. Voorzitter J. Heijboer noemde de showbootvaarten die een aparte sfeei kregen door de medewerking van de Breskense muziekvereniging met drum band zeer geslaagd. Jammer vond de heer Heijboer het dat er deze zomer geen schepen van de Prov. Stoomboot diensten beschikbaar zijn voor deze tochten: door het steeds toenemende verkeer is het niet meer mogelijk de schepen voor pleziervaarten beschik baar te stellen. Door het bestuur ie nu contact opgenomen met de rederij Flandria te Antwerpen om toch nog een mogelijkheid te hebben showboten tc kunnen laten varen. Een groot fes tijn was het congres van de geweste lijke VW, dat in Breskens werd ge houden. Bijzondere aandacht vroeg hij voor het steeds toenemende watertoerisme. Hij pleitte er voor aan de uitbreiding van de jachthaven prioriteit te geven. Door het grote aantal vernielingen aan de strandhoofden en duinbeplan tingen werd het noodzakelijk geacht een duinwacht in te stellen. Door het Vrije van Sluis, het gemeentebestuur, Zeebad Breskens en de VW werden bespre kingen hieromtrent gevoerd. Ieder van de geïnteresseerden zou in de kosten van dit toezicht bijdragen, welke wer den geraamd op f 1600,-. In 1966 wer den aan folders en hotellij sten in totaal 14.300 stuks uitgegeven. Het aantal leden bedroeg bij de aan vang van het jaar 321; dit nam toe tot 333. Het totaal overnachtingen bedroeg 142000. Hiervan waren er in de parti culiere sector 77000, hetgeen een stij ging betekent van 11000. Op de cam pings waren er 65000 overnachtingen ook hier was een stijging te zien (17000) De voornaamste plannen voor 1967 omvatten een strandfeest en 5 show- bootvaarten. De rekening over 1966 sloot met een nadelig slot van f 394,49. Gezien de fi nanciën van de vereniging werd uit de vergadering voorgesteld de contributie te verhogen voor bestrijding van de noodzakelijke kosten. In zes jaar is dit niet geschied. Na enige discussie werd besloten de contributie voor hotels, le denverhuurders, pensions en winkeliers met 30 procent te verhogen. De dona teurs kunnen hun bijdrage op basis van vrijwilligheid verhogen. Met algemene stemmen werd besloten de statuten te wijzigen waardoor het aantal bestuursleden zal worden ver laagd van 15 tot 11. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. Manneke, J. Valk, G. v. Heck en J. Boorsma herkozen. In ver band met de statutenwijziging had de heer v. d. Broecke te kennen gegeven niet meer herkozen te willen worden. (ADVERTENTIE) tEGENJAS NAAR 9—12 uur en 1—6 uUf Het kampeerseizoen nadert met ras- schreden. Daarom heeft het Voor lichtingsbureau voor de Voeding een Doekje gepublicceerd met menu's en |&cf P, voor jonge kampeerders, ge titeld Op trek met de pollepel". Het a samengesteld door de heer C.P. veenhof, zelf een enthousiast kam- ■gfty-. Ook bevat het boekje een *jffi Klein beetje voedingsleer, wat hy mnische tips en wenken voor 't koken jwaarop en waarin) en inventaris. SïLfc°st vyftig Cent en kan besteld nvPI J1 t!?13 **et Voorlichtingsbureau e y<*dln*. Laan c°pes van Cat- nburg 44 in Den Haag. Voor feestelijke gelegenheden biedt vis talrijke mogelijkheden. U denkt na tuurlijk dadelijk aan vissandwiehes en -toostjes met bokking, garnalen, gebak ken mosselen, zalm, sardientjes, ansjo vis, gefileerde paling of schelvislever Zéker gewild als u ze garneert met b-v mayonaise of slasaus zo uit de tube met peterselie, augurkjes, ei, tomaat' paprika enz. Een visschotel kan trouwens ook tot een waar feestmaal worden door de garnering, En visschotels kunnen heel decoratief worden opgemaakt: met klei ne slablaadjes, tomaat, uitgetande schijfjes citroen, peterselie b.v. of met gebakken vruchten, zoals partjes man darijn of sinaasappel, ananas, banaan- en appelschijfjes. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De betekenis van de var kenshouderij in Zeeland neemt toe. Op veel kleine bedrijven vormt ze een welkome produktietak ter verhoging van het arbeidsinkomen. In de var kenshouderij is de ontwikkeling naar grotere produktie-eenheden op gang gekomen. Deze ontwikkeling zal wor den voortgezet. Een achterstand van de mesterjj ten opzichte van de fokke rij is goeddeels ingelopen. Een verdere uitbouw van fokbedryven, veelal te combineren met de mesterij, lijkt ac tueel. Aldus ir. W. Harmsen, rijksveeteelt- cansulent, maar aanleidatog van «en rendementsonderzoek dat vorig jaar in 30 varkenshouderijen in Zeeland heeft plaats gehad. De varkensfokkerij bracht een gemiddeld arbeidsinkomen op van ongeveer f 60 per zeug. Op de mest- bedrijven bedroeg dit inkomen f 18.40 per afgeleverd slachtvarken. Hoewel de mond- en klauwzeerper- rlode in 1966 afbreuk heeft gedaan aan de rentabiliteit van de varkenshouderij in Nederland kwam een en ander in de Zeeuwse bedrijfsuitkomsten niet tot uitdrukking. Op de bij het onderzoek betrokken fok- en mestbedrijven wa ren de opbrengsten hoger dan in 1965. In mei van het vorig jaar had Zee land 2647 varkenshouders. Het aantal varkens bedroeg toen 27627. Hieronder bevonden zich 12042 mestvarkens. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op uitnodiging van kunstkring „De Vos Reinaerde" te Hulst zullen Hugo en zijn zoon Guido Metsers in de burgerzaal van het stad huis hun werk exposeren. De tentoon- ?oe?nmg wordt °p vrijdag 12 mei om 19.30 uur geopend door de voorzitter van de kunstkring, de heer J. H. Stol- be. De inleiding wordt verzorgd door drs. L Lockefeer. Van Hugo Metsers zullen te zien zijn schilderijen en mono typen en van Guido sculptourontwer- PfP-,en maquettes. De tentoonstelling blijft toegankelijk iedere dag tot en met maandag 22 mei van 10 tot 12 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. zondagen (ook tweede pinksterdag) van 12.00 uur tot 18.00' uur. j Longdrinks en cocktail* krijgen „klasse", als U Asbach Uralt als basis neemt In achtenvijftig landen, overal in de wereld, vindt Asbach Uralt zijn toegewijde bewonderaars. Een goud-fonkelend glas Asbach Uralt is precies wat u, in uw eigen uurtjes, toekomt en waarin u uzelf en uw gasten niet tekort mag doen. Een befaamd merk voor slechts f 17.50. VERKRIJGBAAR BIJ UW S L IJ T E R W IJ N H A N D E L A A R. Publicatie: n.v. Bredascho Wijnhandel Breda (Van onze verslaggeefster) BIEZELINGE „Voor hen, die getuigen van een goed ondernemer schap, is een goede kans weggelegd in de tuinbouw". Deze bemoedigende woorden werden gesproken door de heer E. Wage, voorzitter van de onder wijscommissie van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij op een eindles van de Tuinbouwschool Kapelle in café- restaurant „De Caisson" in Biezelinge. De spreker richtte deze woorden tot 40 leerlingen van de school, die tij dens de eindles een diploma in ont vangst mochten nemen. Uitgereikt wer den 20 diploma's aan leerlingen van de 4e klas vam de tuinbouwschool, 5 diploma's aan jongens van de groente teeltvakschool en 15 diploma's aasn leer lingen van de fruitteeltvaksdhool. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de commissie van toe zicht, de heer C. Traas. Het woord was vervolgens aan de directeur van de school,, de heer J. op 't Hof. De heer Wage reikte de diploma's uit aan de leerlingen van de 4e klas. De heer H. J. Wezenberg uit Utrecht, directeur van de stichting leerlingenwezen 'in de landbouw deed dat aan de jongens van het leerlingenstelsel. Over en weer werden tenslotte dank woorden en gelukwensen uitgewisseld, seld. (Van onze correspondent) CLINGE Een felle brand heeft woensdagmorgen tussen 8 en 9 uur de vlashangaar van de firma de Windt en Zoon te Clinge in de as gelegd. De brandweer, die vrijwel ogenblik kelijk ter plaatse was, stond machte loos. Er is een schade aangericht van ongeveer 120 000,-. Een aangebouwde werkplaats, waar enige machines ston den, liep slechts waterschade op. Door het vuur werd vernietigd: 150.000 kg klodden, 3000 kg lemen, 10.000 kg afgewerkt vlas, een repelma chine, een leenwagen, een pers en enig gereedschap. De technische recherche, die inmid dels een onderzoek heeft ingesteld, heeft nog geen zekerheid omtrent de oorzaak van de brand. De firma De Windt is niet volledig verzekerd. Enkele dagen geleden is de verzekering nog verlaagd. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Hef aantal leden van <Je Koninklijke Vereniging Het Nederlands Trekpaard in Zeeland is in de loop van 1966 met bijna vijftien procent te ruggelopen (van 1080 tot 923) In de verschillende gewesten werden de vol gende ledenverliezen geboekt: Schou- wen-Duiveland 12; Tholen 9: Noord- Beveland 4; Zuid-Beveland 15- Wal cheren 16; Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 77; WestZeeuwsch-VIaanderen 25. Al leen in St. Philipsland nam het leden tal toe van 5 tot 6. Ook de deelname aan de premiekeu ringen vertoonde een duidelijk dalen de lijn. Waren er voor de central- hengstenkeuring in 1965 nog 18 inschrii- ylngen, vorig jaar liep de deelname terug tot 9. Tijdens de premiekeurin gen voor merries werden in 1966 108 dieren voorgeleid (142 in 1965) BELGRADO (ANP) Het Zuidsla- vische voetbalelftal heeft in Belgrado de eerste ontmoeting tegen West- Duitsland voor groep vier van het toernooi om het Europees kampioen schap voor landenteams met 1 9 ge wonnen. Het enige doelpunt werd in de 64e minuut door Skoblar gescoord. De nederlaag van West-Duitsland was volkomen verdiend. De Duitsers, tweede bij het wereldkampioenschap, bleken al in de eerste helft niiet opge wassen tegen de verrassend sterke Zuidslaviërs. In d-« eerste helft waren de Zuidslaviërs, bij wie oodanks a Lie geruchten Vasovic ontbrak, omdat hij van Ajax geen vrijaf had gekregen, wat snelheid betreft de meerdere van de zich vooral op de verdediging toe leggende Westduitsers. In de tweede helft voerden zij het tempo nog meer op, hetgeen in de 64e minuut teerde in het enige doelpunt van Sko blar. De Zuidslaviërs kregen hierna nog wel kansen vooral verdediger Jusufi stichtte met zijn snelle en lange rushes nogal verwarring in de Duitse defensie doch deze werden niet be nut. Voor de 55.000 uitgelaten toeschou wers in het Rode Sterstadion echter vormde deze 1—0 overwinning reeds een voldoende bewijs dat het Zuidsla- vische voetbal zijn dieptepunt is ge passeerd. De stand in groep vier luidt: Zuid-Slavië 1 1 0 0 2 1 0 West-Duitsland 2 10 12 6—-1 Albanië 1 0 0 1 0 06 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Nederlandse ba_k- kerijkringen ziet men met zorg de na bije toekomst tegemoet. In januari 1968 loopt nameiyk de overgangsrege ling wederverkoop brood af. Dan zul len alle levensmiddelenbedrijven brood mogen verkopen. Men is bevreesd, dat vanaf dat tijd stip bepaalde zaken als lokartikel brood gaan verkopen ver onder, de prijs. Dit zou bijzonder ernstige consequenties kunnen hebben voor bakkerijen en de werkgelegenheid in deze bedrijfstak. In de bakkerij wereld heeft men thans een situatie bereikt, dat er een goed evenwicht is tussen klein- en grootbe drijf. Er mogen geen zaken meer weg omdat dit onder meer nadelig voor de consument zou zijn. Door „broodstunt- verkoop" bestaat de mogelijkheid, dat er prijsafbreuk plaats vindt. Boven dien zal hierdoor het bezorgapparaat, dat uniek is voor Europa, uitgehold kunnen worden. Niet alleen zal dit consequenties hebben voor de werkge legenheid in de bakkerij, maar boven dien zal dit niet ten goede komen aan bejaarde huisvrouwen, omdat ze dan gedwongen worden hun brood zelf te halen. Een en ander brengt ook met zich, dat waarschijnlijk thans goed lopende bakkersbedrijven zullen moeten ver dwijnen. Over de verwachte ontwikkelingen zijn .besprekingen gaande met het Mi nisterie van Economische Zaken. Er wordt over het bovengenoemde pro bleem een intensieve studie gemaakt. Een oplossing heeft men nog niet bij de hand. Er wordt gedacht aan aan vullende maatrgelen die dumpingspoli- tiek kunnen voorkomen. LONDEN (Reuter) Vierenzeven tig Labóurleden van het Britse parle ment hebben gisteren in het linkse weekblad „Tribune" het besluit van de regering om te proberen lid van- de EEG te worden scherp bekritiseerd. Volgens hen moet Engeland trachten de samenwerking tussen Oost en West-Europa te bevorderen via de Economische commissie van de V.N. voor Europa en niet pogen het lid maatschap van de EEG te verwerven. Ze menen dat de Europese Econo mische Gemeenschap gericht is op toe spitsing van de verdeeldheid in Euro pa en dat het verdrag van Rome waar bij de EEG werd opgericht, voor vele mensen slechts de economische tegen hanger van de NAVO is en dat daar om geen enkele communistische rege ring dit verdrag ooit zal tekenen. In Britse parlementaire kringen wordt het onwaarschijnlijk geacht dat meer dan 40 van deze 74 „rebellen" tegen het regeringsbesluit zullen stem men na het debat over deze kwestie, dat die volgende week in het Lagerhuis zal worden gehouden. De kans op een nederlaag van de regering-Wilson is dan ook vrijwel uitgesloten. MELUN (ANP) Een gerechtshof te Melun bij Parijs heeft de 18-jarige Christian Quittret tot een gevangenis straf van een jaar veroordeeld, omdat hij tijdens een voetbalwedstrijd de scheidsrechter ernstig mishandeld heeft. Toen arbiter André Fretel een overtreding bestrafte met een penalty, toonden de teamgenoten van Quittret hun misnoegen op overduidelijke wij ze. Zij draaiden zich met hun rug naar de rechtspreker en lieten hun broekjes zakken. Toen de Fransman weigerde zijn beslissing te herzien viel Guittret hem aan. Hij sloeg hem in het gezicht. Scheidsrechter Fretel moest bewusteloos in een ziekenhuis worden opgenomen. Hij verblijft daar nog en komt slechts af en toe bij be wustzijn. HAMM (ANP) Het Westduitse militaire voetbalelftal zag de kansen op een plaats in het eindtoernooi van het internationale militaire voetbal kampioenschap aanmerkelijk dalen. De Westduitsers, die vorige week met 4—0 van Nederland verloren, kwamen woensdag in Hamm tegen Marokko niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel. De ontmoeting, waarin vooral de Westduitse aanval een machteloze indruk achterliet, werd bijgewoond door 3.500 toeschouwers. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Het Nederlands Olympisch elftal, dat dinsdag 9 mei om 7 uur op het Nadorstterreto te Middelburg, onder de naam „Zwalu wen" zal uitkomen tegen het elftal van Middlesex Wanderers nit Enge land, is voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Doel: Bos (Vlissiragen). Achter: Delmotte (Middelburg), Loonee (A.F.C.), Cornel (DCG), de Vries (ZW). Midden: Schuurink (Quick'20), de Wit (ZW). Voor: Buijs (DG), de Wit (ZW), de Vos (Middelburg), de Ridder (Vlis- singen) Reserves: Kievits (De Spechten), Deen (ZFC), Ouwens (TOP), Spieker man (DCG), Leget (UVS). De inzet van deze wedstrijd is de door de Middlesex Wanderers beschik baar gestelde Ito Brunt Memorial Trophy. LEEDS (ANP) Ongeregeldheden bij de Engelse eerste divisiewedstrijd Leeds United - Liverpool (21) zijn er oorzaak van geweest, dat 15 toe schouwers verwondingen opliepen. De politie arresteerde zeven veelal jeugdi ge oproerstokers. Tijdens de wedstrijd namen honder den toeschouwers tot twee maal toe bezit van het speelveld. Toen politie agenten een van de heethoofden op hardhandige wijze buiten de lijnen werkten, ging een aantal toeschouwers tot een protestactie over. Ze blokkeer den de uitgangen. In het gedrang dat volgde raakten 15 toeschouwers zodanig gewond, dat zij zich onder medische behandelmg moesten stellen AMERIKAANSE meisjes, die in Madrid Spaans studeerden, zijn uitge wezen omdat zij vorige week deelna men aan een betoging tegen de oorlog ln Vietnam en een brief hebben ge schreven aan een Amerikaans blad waarin het bewind van Franco wordt gehekeld. Wat je ook bent of wat je ook doet, jc kunt alleen maar diep geschokt zijn als je hoort dat de verjaardag van Gnze Koningin door een stel lamien- delingen in Amsterdam, Utrecht en Den Haag vergald is. De feestdagen zijn reeds begonnen op donderdag 27 april met de geboorte van een prins en voortgezet met Koninginnedag. Een groot deel van ons volk deelde in de vreugde van koningin Juliana en haar gezin, maar een stel vlegels heeft er lol in gehad deze hoogtijdagen in elkaar te trappen. De koningin kan er van overtuigd ziin dat duizenden en nog eens duizen den mensen achter haar staan, dat zij h-iar onvoorwaardelijk zullen steunen eri beschermen, ja zelfs als het moet met de blote handen. In onze kerken willen wij bidden dat God haar en haar gezin dierbaren overvloedig mag zege nen. Moge Hij haar zo sterken dat zij pal kan staan tegen alle onredelijke aanvallen die zij moet verduren. BREDA. W. HENDRIKS. (ADVERTENTIE) Kostelijk voor uw kinderen alcoholvrij druivensap -»<:»> (GEBR. STEUR N.V. I (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het kort geding, dat door de C.H.V. te Veghel, tegen de heer N. v. d. Heuvel is aangespannen, heeft voor geen der partijen winst opgele verd. De rechter in Roermond, zei, dat zowel door C.H.V. als door de heer N. v. d. Heuvel teveel is gezegd. Hij laat beide partijen voor de kosten van het geding opdraaien. De heer N. v. d. Heuvel, voorzitter van het actie-comité van Brabantse, Limburgse en Zeeuwse handelaren in landbouwwerktuigen, is verboden nog mededelingen te doen, zoals die in een dagblad zijn gepubliceerd. Maar de heer v. d. Heuvel reageert met: „Ik heb deze mededelingen nooit gedaan en ik heb er ook geen behoefte «jan dat te doen". En op grond hier van gaat hij in appel tegen het vonnis. De strijd van de handel tegen de coöperatie, diie landbouwwerktuigen ver onder de marktprijs aan de man zou brengen, is niet beëindigd. Het actie comité bereidt enige stappen voor. De ze worden pas gedaan na de werktui gententoonstelling in Liempde, omdat de handelaren de commissie van dp tentoonstelling niet in hun zaak willen betrekken. Wat het comité voorbereidt, wil de heer N. v. d. Heuvel nog niet vertel len. Hij zegt: „We hebben in ieder ge val bereikt, dat de boer gewaarschuwd is. De boer zal ons in Liempde mis sen". De handelaren zijn in ieder geval be reid tot praten. Met de ministers van landbouw en economische zaken en desnoods met de Coöperatieve Han delsvereniging te Veghel. Vooral con tact met de ministeries zou het comité welkom zijn. Maar men heeft nog geen moeite gedaan een minister te spre ken te krijgen. (ADVERTENTIE) Slechts 12 cm hoog, past op het kleinste model koelkast. Maar dit minimum formaat biedt maximaal kook-, bak- en braadcomfort: 4 grota branders en een rechaudbrander. tevens centrale aansteek!' Bovendien een prachtig model, -een sieraad in de keuken! Nu kopen be tekent: er direct plezier van hebbent 'n naam in gas! Vraagt gratis folders bij: Pelgrim N.V. - -Gaanderen.

de Stem | 1967 | | pagina 5