Middelburg (veel langer dan) 750 jaar stad Zuid-B eve ELVI I Japonnen en Deux-pièces DRIE DAGEN FEEST ROND Y.Y. CLINGE Wer HRAIF EXPOSITIE IN RIJKSARCHIEF* SMIDJE OHOLEN GUNSTIG Voorspoed herplaatsii ontslagene ïexscheldf KUNSTHANDEL „EIGEN HAARD" WALCHEREN 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 MEI 1967 Toevallige vondst fleurt opening op IDEE Dagblad De Stem AXEL HULST TERNEUZEN Zestienjarige wint reis naar Tirol Vergadering van gemeenteraad IJzendijke VLISSINGEN Dodenherdenking P. M. v©m de Woillel Rillandia houdt voetbaltoernooi Ontslag beambten Veertigjarige voetbalclub Jeugddam titel van Zeeland samengesteld MOOI? vanzelfsprekend bij: HOOGWATER Vandaag Morgen Vrijdag Meer ru'euws uit stad en streek op pag. 3 en 5 en de Knap Mutator waar mes véél meer doet dan spart spaarbank (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Achter de Middelburgse vlag, die burge meester mr. J. Dr(jber gistermid dag in het rijksarchief (slechts letterlijk) opzij moest schuiven, ging een toevallige vondst schuil, een „brief van aanbeveling", een soort paspoort, voor „de beminde poorter en burger" van Middel burg, „schipper Willem Drijber". Het stuk is gedateerd 1771 en vormt een onderdeeltje van de tentoonstelling die tot en met 31 mei in het Rijksarchief (Sint Pie terstraat 38 te Middelburg) wordt gehouden in verband met het feest van „Middelburg 750 jaar stad". Aan die 750 jaar begon de burgemees ter die de opening verrichte, al dade lijk' te tomen. Had Middelburg bijvoor beeld al niet veel eerder dan in 1217 zijn abdij? In de toelichting bij de ex positie vertelde de Zeeuwse rijksarchi varis dr. P. Scharft, dat reeds in 1147 de naam Middelburg wordt genoemd, maar het sporen van een geregelde be woning al worden gevonden in de twee de en derde eeuw van onze jaartelling. Dat het jaartal 1217 niet vrij is van enige willekeur, toonde de rijksarchivaris aan door te wijzen op de betekenis van het woord „stadsrecht". Al eerder dan in 1217 zou Middelburg een keur of stads- privilege hebben gehad. Hoe dan ook, in 1217 verkreeg Mid delburg van Johanna, gravin van Vlaan deren en van Willem, graaf var.- Hol land, stadsrechten. En van die 750 jaar geschiedenis die erop zijn gevolgd, wordt op de tentoonstelling een beeld gete kend. Dat beeld zou nog aanmerkelijk rijker kunnen zijn als het oud-archief van de gemeente niet door de brand van 1940 zou zijn verwoest. Het oudste stuk van de tentoonstelling dateert uit 1254 en is een keur van de stad. De expositie wil vooral een idee geven van de Middelburgse handel en scheepvaart en van het stadsplan in de loop der eeuwen. Er zijn stadszegels uit 1299 en 1547; kleurige prenten uit het Zeeuws museum tekenen Middel burg en omgeving uit zoals het ooit is geweest; kaarten van waterstaatkundi ge werken vertellen van de moeilijkhe den die men had om de wateren bevaar baar te maken en een beetje zuiver te houden en boeken, plakkaten en oorkon den vertellen over het leven van het Middelburg uit de dagen van Olim. Veel materiaal komt uit familie-ar chieven, die aan het Rijksarchief zijn geschonken en uit archieven va instel lingen zoals de Middelburgse Godshui zen en de Commerciële-Compagnie. Het stuk dat de naam van de huidige bur gemeester van Middelburg vermeldt (of deze schipper ook een familielid is valt niet meer te achterhalen), is niet de enige toevallige vondst. Overal in het buitenland heeft men het bewijs trach ten te achterhalen, dat Middelburg in derdaad in 1217 stadsrechten kreeg. Ten slotte vond men het in een eigen verza meling: een stuk van 1657, waar naam en jaartal uitdrukkelijk staan vermeld. Pittoreske zaken zijn er vele, zoals die „waarschuwing" uit 1767 ,,aan het adres van de zielverzorgers, ae ronse laar ts, die slechts matrozen leveren". De bezoekers ontvangen tevens een inte ressant stukje historische begeleiding van de hand van een der samenstellers van de expositie, de heer J. Kluiver. De opening van de tentoonstelling werd o.m. bijgewoond door de algemeen rijksarchivaris van Nederland, dr. J. L. van der Gouw uit Den Haag. Bur gemeester Drijber noemde de tentoon stelling „een geschenk van het rijks archief aan de stad en een bijdrage aan het feest". Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren 'en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeitand: Exploitatie F DE LIGT inspectie Zeeland. tel. 6252, Goes L. K. M. DE JONG privé 7300. Goes. tel. 2377, Huist. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraai 81, Terneuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur joor Oost-Zeeu-JDschVlaanderen: 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel 01140-2005 Redacteur voor West-Zceuwsch-Vlaanderen: N. OPDAM, v. Ostadestraat 41, Oost- burg, tel 01170-2991. Redactrice voor Zuia-Beveland en Walctieren: Mej. S. MAASKANT. WestwaJ 91, Goes, tel. 01100-6489. Raycnbeheer:r voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes, Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewon-» advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regelt of minder f 1,- elke regel mter f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,75 en f 0,65. Bi) 3 achtereenvolgende ongewilzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Bevrüdingsfront Vrijdag 5 mei zal de bevrijding van Nedrland worden herdacht. Het programma voor die mor gen is als volgt: van 8.15 tot 8.30 uur: luiden van alle kerkklokken; 8.30 uur, ontsteking bevrijingsvuur bij het Pool se monument door burgemeester M. K. van Dijke. Na de plechtigheid zullen de beide wethouders de Poolse en Ne derlandse vlag hijsen en zal het Wilhel mus worden gezongen. Rechtzetting. In het raadsverslag van Hulst (van 29 april) is abusievelijk vermeld, dat de heer Vermandei na mens de hele fractie St'olte sprak. Dit moet zijn: de heer Van de Voorde. Vei der wordt nog gezegd, dat een interge meentelijke samenwerking nergens zo goed mogelijk is. Dit moet zijn: net zo goed mogelijk'is. Gemeente Hulst OPHALEN HUISVUIL 1. In verband met Hemelvaarts dag wordt het huisvuil dat normaal op donderdag wordt opgehaald, een dag later opgehaald. 2. Op maandag 8 mei a.s. en dinsdag 9 mei a.s. wordt alleen in de voormiddag huisvuil opgehaald. Vuilnisemmers dienen op die da gen 's-morgens om half acht ge reed te staan. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. Molthoff de secretaris J. F. v. Denderen De 16-jarige Tonny Bilderbeek heeft een 10-daagse reis voor twee personen naar Tirol gewonnentijdens de loterij die op de markit werd gehouden en waarvoor de wethouder voor onder wijszaken, cle heef D. Binnekamp, de' trekking verrichtte. Het organiserend comité vatl de Ter- neuzense1 samenwerkende personeels verenigingen had' aan dé loterij een hoofdprijs verbonden, bestaande uit een tiendaagse reis vóór twee personen naar Tirol. De prijs moest binnen de tien minuten worden afgehaald. Het eerste nummer dat te voorschijn kwam, j. 99- werd niet afgehaald. Toen het tweede nummer werd getrokken was Tonny Bilderbeek de gelukkige win naar. Ongeveer half juni zullen zijn ouders de reis maken. Aardenburg Bronzen O.N. Aan de heer G. M. de Baerdemaeker is de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Baerdemaeker dankte dieze onderschei ding aan zijn 50 jaar trouwe dienst op de boerderij van de beer H: A. A. Fer- ket. Sinds 1931 woont hij met zijn ge zin lm Maldegem in België. Biervliet Zeehengelwedstryd „De Braak man" houdt op Hemelvaartsdag een zeehengelwedstrijd aan de oevers van de Westerschelde nabij Hoofdplaat. Vele liefhebbers kunnen die dag van 10 tot 13 uur hun hengel uitwerpen. In café G. Bracke geschiedt de in schrijving- Om vijf uur vindt in de zaal van de heer G. Tukker de prijs uitreiking plaats. Gidsen De zwaluwen-ronde van de gidsengroep nam deel aan een districts wedstrijd voor gidsen te Sluiskil- Hier kwamen n.l. de rondes bijeen uit Axel, Biervliet en Westdorpe die als eerste in hun groep waren geëindigd in de diocesane wedstrijd „Van Gewest tot Gewest". Biervliet kwam hier als no- 1 uit de bus gevolgd door Axel en 3 Westdorpe. In het weekend van 6 op 7 mei mogen ze nu het district Kanaal zone vertegenwoordigen in Bergen op Zoom tegen de winnende rondes van de oevrige districten uit het diocees Breda. GEM. CLINGE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Clinge, maken bekend dat in ver band met Hemelvaartsdag het huis vuil te Capellebrug, Molenstraat te Clingedorp en het dorp Nieuw- Namen zal worden opgehaald op zaterdag 6 mei 1967. Clinge, 2 mei 1967 Burgemeester en wethouders van Clinge P. V. M Vercauteren waarnemend burgemeester en P. A. M. Blommaert, waarnemend secretaris. (ADVERTENTIE) Groede (Van onze correspondent) De gemeenteraad besloot met alge mene stemmen een telegram te zenden aan het prinselijk paar, dit ter gelegen heid van de geboorte van de prins Willem-Alexander. Aan J. W. v. d. Broeke te Groede werd 380 m2 bouwgrond verkocht en aan P. J. Lauret te Bergen op Zoom 280 m2. Met de N.V. P.Z.E.M. werd een nieuw contract gesloten t.a.v. de openbare straatverlichting. De afdeling Zeeland van de Nedei- landse Vereniging Sociale Zorg Minder Validen heeft 25,subsidie. Medewerking zal worden verleend aan het bestuur van de Chr. School voor het aanleggen van centrale ver warming. In de Commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer P. J. de Kam, postcommandant der rijkspolitie te Groede. De meerderheid van het college wenste geen adhesie te betuigen aan de bekende motie van de gemeenteraad van Breskens t.a.v. de salariëring van gemeentepersoneel, omdat men hier meer een zaak in zag voor de vakbon den. Niettemin besloot de raad anders, want de Partij van de Arbeid en de heer Meijs (Prot.-Chr.) wensten wel adhesie te betuigen. Mevr. Elfrink-Nijhof werd benoemd als schoonhoudster van het gymnastiek lokaal. Om goedkeuring op de begroting te krijgen werden enige subsidies ten bate van het middelbaar onderwijs ge schrapt. De gemeenterekening 1965 werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst heeft een batig slot van 4.293, en de kapitaaldienst een nadelig slot van 68.637,16. Enige aanpassende verkeersmaatrege len werden genomen in verband met de nieuwe verkeerswetgeving Charles de Smit Na te Heinkens- zand en Sint-Kruis twee eervolle twee de plaatsen te hebben bemachtigd, deed de wielrenner Charles de Smit het in Lembeke nog beter door de eerste plaats voor zieh op te eisen. Er waren 41 vertrekkers voor de 72 km, die wer den afgelegd in 1 uur en 50 minuten. Na een ontsnapping in de eerste ronde met 5 renners, versloeg hij Ab Claeysen en Theo Schouwenaar in de eindspurt. Koewacht Schieting Aan de schietiing bij W. Vermond namen 55 schutters deel. Uitslag als volgt: Hoogvogel: A. Goossens Koewacht, le zijvogel: E. Adam Koewacht; 2e zijvogel: Cyr. Buys Koewacht. Hoogste aantal kleine vogels, 5 stuks, G. van Goeye, Koewacht. Sehoondijke Dodenherdenking Vandaag zal iin de Nederlands-Hervormde kerk een dodenherdenilónig plaatsvindein, die te gelijk het karakter van de bidstond voor de vrede zal hebben. Deze samen komst, die om 7.30 uur in de namiddag beginit, zal geleid worden door dominee P. A. L. Brinkman herv.-predikant te Sehoondijke en dominee J. Paksij, ge reformeerd-predikant te Sehoondijke. De korte samenkomst zal louter li turgisch zijn. Er wordt geen preek of toespraak gehouden. Organist zal zijn de heer K. van Hoek. De collecte na de dienst is voor de Stichting 1940-1945. Sluis Vergadering voetbalclub In café Lamminsvliet vond een druk bezochte ledenvergadering plaats van de voet balclub o.l.v. de heer J. Bakker- Het punt vervoer spelers lokte een lang durige discussie uit. Tenslotte werd dit probleem opgelost met een gerin ge contributieverhoging. Nog langdu riger werd van gedachte gewisseld over de training van de verschillende elf tallen. Aan de eerste trainer, de heer D. van Westen, werd een kleine at tentie aangeboden. Hem werd dank ge bracht voor zijn bemoeienissen in de afgelopen competitie. Voorlopig zal een bevoegde kracht uit Knokke de training op zich nemen en na het beëindigen van de lopende promotiecompetitie zal men zich opnieuw hierover beraden. Biljartclub Het kampioenschap van de biljartclub TMW werd op het groot biljart voor de derde achtereen volgende keer behaald door Theo Tas. Op het kleinbiljart viel de titel dit jaar ten deel aan de heer W. Canon. Tot slot van het seizoen genoten de leden van een gemeenschappelijk palingmaal in het Hof te Mude en na afloop wer den nog enige gezellige uren doorge bracht in een bowling te Damme. EEN WERVELSTORM heeft de stad Moenshigoenj in Oost-Pakistan geteis terd, waarbij 20 mensen werden gedood en 200 gewond raakten. EEN BUS MET 50 inzittenden is gis teren ten noorden van Manilla op een vrachtauto gebotst. Hierbij zijn tien mensen om het leven gekomen en meer dan 40 personen gewond. Het kwaliteitsporselein met de Leeuw NOORDSTRAAT 76 TERNEUZEN TEL. 01150 - 2532 i Rilland-Bath Schoolvoetbal Met Koninginnedag is onder grote belangstelling het'school- voetbaltoernooi gehouden, 's Morgens om 10 uur was de eerste wedstrijd tus sen de chr. nat. school en de o.l.s. Deze wedstrijd werd gewonnen door de open bare school met 2—1. Om 1 uur werd de finale gespeeld tussen de openb. school en de r.-k. school. Deze finale werd ge wonnen door de r.-k. school, bij het ver strijken van de officiële tijd was de stand 00. Na strafschoppen won de r.-k. school, zij kwam in het bezit van een mooie beker, beschikbaar gesteld door de Oranjevereniging, 's Middags om half drie startte vanaf het dorpshuis Luctor et Emergo een wandeltocht Ju liana. Muziek en drumband werkten hieraan mee. Alle wandelaars ontvin gen een medaille. Er liepen 300 wande laars mee. 's-Gravenpclder Oranjefeest Er is een speciaal feest geweest voor de schoolkinderen in 's-Gravenpolder. Na het klokluiden van half negen tot negen uur was er om kwart over negen een toespraak door de burge meester van 's-Gravenpolder jhr. mr. L. P- Quarles van Ufford- Tijdens deze toespraak werd ook de heer M. Rot tier geluk gewenst met de geboorte van zijn dochter- In het gezin Rottier is nl. enkele uren voor de geboorte van de prins een dochter geboren. De heer Rottier woont sinds enkele maan den te 's-Gravenpolder en is van be roep opzichter bij gemeentewerken. De burgemeester overhandigde hem een spaarbankboekje. Door de burge meester werd op de hoek van de Ju- lianastraat - Burgemeester Jansen- straat een herinneringsboom geplant. De dag werd verder gevuld met kin derspelen. E.H.B.O. Voor het diploma E.H.B.O. Vanavond zullen door een stille om gang alle oorlogsslachtoffers worden herdacht. Iedereen kan aan deze tocht deelnemen. De stoet zal worden opgesteld in de Brouwenaarstraat. Om half acht is de afmars naar de Noorderbegraafpiaats, langs de Singel en de Koopmansweg, Vlaggen en vaandels zullen niet wor den meegedragen. Vanaf kwart voor acht zullen tot 30 seconden voor acht de kerk- en stadhuisklokken worden ge luid. Om drie minuten voor acht zullen le den van de christelijke zangvereniging Hosanna op de begraafplaats zingen. Om precies acht uur zullen door een hoornsignaal twee minuten stilte wor den aangekondigd. Vervolgens zal de vlag worden gehesen en het Wilhelmus worden gezongen. De aanwezigen zullen hierna de ge legenheid krijgen een bloemenhulde te brengen. Toespraken zullen niet worden gehouden. slaagden Jac. de Goffau, J. Hoekman, P. J. Kalle, mej'. A. Kesselaar, mej. W. Kesselaar, mej. W. de Kok, mej. M. Moeleker, mej. M.' de Witte, allen te 's-Gravenpolder en zuster Richardson te Goes. 's-Heerenhoek Fancy fair. Na maanden van bereiding zal donderdag 4 mei ri jeugdhoeve, met medewerking van de fanfare, omstreeks 13 uur, een zeer grote fancy-fair worden geopend ten bate van het algemeen jeugdwerk in de parochie van 's-Heerenhoek- Deze fancy fair is op donderdag van 13 tot 23 uur op vrijdag van 19 tot 23 uur en op zaterdag van 13 tot 23 uur voor het publiek geopend. Zaterdagmiddag om 14 uur is er op het voetbalveld achter de jeugdhoeve een grote ballonwedstrijd voor de schooljeugd. Verkeersongeval Dinsdagmiddag reed een vrachtauto bestuurd dooi* S. S- uit Goes vanaf een zijweg nabij de grens met de gemeente Heinkenszand zonder voorrang te verlenen aan een personenauto, bestuurd door mej. J. van 't W. uit Borssele. de Goesestraatweg te 's-Heerenhoek op. Het gevolg hiervan was dat de beide voertuigen met elkaar in botsing kwa men. De personenauto werd aan de lin kerzijde vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet vpor- imiiiinimiimiimiiMW Gentse:,traat HULST MIDDELBURG Op Hemelvaarts dag organiseert de voetbalvereniging Rillandia een serie voetbalwedstrijden. De eerste wedstrijd wordt gespeeld om 12.30 uur tussen Rillandia 1 (kampioen 4e klas) en Wissenkerke (kampioen afdeling Zeeland)Om kwart voor twee spelen Arnemuiden 1 (kampioen 3e klas) en Grenswachters 1 (zondags- amateur 3e klas). Als tussenwedstrijd speelt Rillandia Cl—Arnemuiden Cl (pupillen). De prijsuitreiking is om 7 uur in hei Wapen van Rilland-Bath. De wlsselbe- ker is momenteel in bezit van Rillandia (1962 Dosko, 1963 Rillandia, 1964 Dosko, 1965 Rillandia). De club die de wisselbeker drie maai achtereen of vijf maal in totaal wint komt definitief in het bezit van de be ker. DE STEEG (ANP) De directie van de N.V. Betonfabriek De Meteoor in De Steeg heelt aan 19 beambten ontslag aangezegd. Als reden wordt opgegeven, dat door een nieuwe groepering van werkzaamheden en functies met minder personeel kan worden volstaan. (Van ah®e correspondent) CLINGE. Het 40-jarig jubileum van de voetbalvereniging Clinge is een groots feest geworden. Toen het bestuur reci- piëerde in de zaal St.-Cecilia was er een enorme belangstelling, o-a- van bestuurders en afgevaardigden van naburige verenigingen- Cadeaus en bloemen vulden voor een groot deel de zaal. Deze grootse belangstelling, ook van de plaatselijke overheden, over trof alle verwachtingen. De festiviteiten werden begonnen met een avond voor de jeugd. De op voering van het toneelstuk ,,De Egyp tische Meesterdief" was zeer geslaagd. Ook hef optreden van de goochelaar Mr. Pierre viel bij de jeugd zeer in de smaak. -Bij de receptie ont moetten de oud-voetballers elkaar. Ter wijl het bestuur van de vereniging voortdurend in beslag genomen werd vpor het drukken van handen en het in ontvangst nemen van cadeau's en bloemen, werd elders het verleden aan de hand van de in de zaal opgehangen foto's opgehaald. Voor de aanvang van 't diner richtte de voorzitter dhr. A. v. d. Kelen zich tot de aanwezigen. Hij sprak de hoop uit, dat de vereniging nog vele jaren zal blijven voortbestaan, en dat het volgende jaar op een promotie gere kend mag worden. Burgemeester Ver- GOES Het Zeeuwse jeugd dam- tiental, dat deelneemt, aan de strijd om het Nederlands kampioenschap, dat op Hemelvaartsdag wordt gehou den, is samengesteld. Het ziet er als volgt uit: J. Riesen- kamp (Souburg, kampioen van Zee land), N. Dekker (Goes), P. Schun- selaar Vlissingen)K. Veerhoek, O- Buize, A- van Overbeke en R. Neels (allen 's-Gravenpolder), P. Buteijn (Nieuwdorp), J. Verskuijs (Colijns- plaat) en -P de Koning (Vlissingen). Als begeleider is aangewezen de heer J. de Bert uit Vlissingen. cauteren prees de goede verhouding van gemeentebestuur en voetbalver, eniging- Het gemeentebestuur is d« vereniging goed gezind. Als binnen, kort 'een nieuwe verlichting op het 'ter- rein aangebracht zal worden, dan zs! ook het gemeentebestuur hierin een flinke bijdrage geven. Ook werd neg het waord gevoerd door een drietal leden van het eerste elftal in 1927, n.l. .Fr. Blommaert, Hon. Vercaute ren en Al. Buysrogge. Zij alle drie haalden herinneringen op uit hun voet. baltijdperk. Zij waren ervan overtuigd, dat hun inzet voor de vereniging vroe ger groter was dan tegenwoordig, Daarom spoorden zij de huidige spe lers aan om in de naaste toekomst hun uiterste best te doen om de ver eniging naar een hogere klas te bren gen. Door de oudspelers van de veren!- ging werd een voetbal aangeboden, waarop deze oud-voetballers hunn hadden geschreven. De fanfare Weldoen door Vermaak bracht een serenade, de voorzitter de heer Fr. Blommaert, wees op de saamhorigheid van deze twee vereni- gingen. Zoals de jeugd bij de voet balclub wordt ingeschakeld, zo wonil ook de jeugid bij de fanfare ingescha keld, echter zonder elkaar concurren. tóe aan te doen. Gedurende de driedaagse festivitei ten werden op de terreinen van het gemeentelijk gespeeld door seniorenelftalle: ren clubs van de naburige plaatse; Alles is naar wens verlopen en door i het bestuur van de vereniging en de leden van de voetbalvereniging moges met genoegen terugzien op de vieriij van dit veertigjarig jubileum- op ae terreinen van het k sportterrein wedstrijfa r de jeugdelftallen en de Llen. De tegenpartijen wa. Morgen, donderdag 4 mei: Hansweert: 11.55 uur. Terneuzen: 11.27 en 23.50 uur. Vlissingen: 10.55 en 23.22 uur. Wemeldinge: 32.28 uur. Vrijdag 5 mei: Hansweert: 0.19 en 12.53 uur. Terneuzen: 12.24. Vlissingen: 11.52 uur. Wemeldinge: 0.56 en 13.27 uur. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren: Geopend van 9- 18 uur. Zeeuwsch Museum 1418 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare. Abdij 19.30 uur Dodenherdenking Erehof Alg. Begraafplaats U uur Dodenherdenking MIDDELBURG Miniatuur Walcheren: Geopend van I- 18 uur. Zeeuwsch Museum 1418 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare BIERVLIET A. de Smet 15 uur Start wegwedstrijd nieuwelingen AXEL E. Tieleman 15 uur Schieting ABSDALE Cocqheyt 15 uur Schieting CLINGE G. Drumont 15 uur Schieting LAMSWAARDE H. Claessens 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting Dorp 15 uur Wielerkoers R. Clapdorp 15 uur Schieting TERNÉUZEN Luxor 14.30 en 20 uur Tarzan en de meerminnen OOSTBURG Ledel 20 uur De legeraanvoerder MIDDELBURG Miniatuur Walcheren: Geopend van 18 uur. Zeeuwsch Museum: 1418 uur Expositie Haagse kunstenaarsgroep Fugare. 1132 „Wat heb ik néu aan mijn zondagse bijl han gen?" riep Janos nors uit. „Ik wóón helemaal niet in Boecograd! Ik heb net een partijtje brandhout afge leverd en nou wop ik graag terug naar huis. Of is dat misschien óók al verboden?" „Ja ja, we wéten het", antwoordde een der wachtposten. „Bijna élles is ver boden vandaag de dag. Daarom zouden wij wel eens graag willen kijken of jij soms ook verboden personen meevoerde in dat zorgvuldig toegeknoopte huifkarre- tje" „Kijk maar rustig!" riep Janos boos. „Er zit een lief meissie achterin. Ik vervéél me zo in de bos sen, zie je „Nou nou, het lieve meissie, dat met woeste Janos mee wil naar de bossen, dat zal moe ders mooiste ook wel niet wezen", grinnikten de sol daten en ze liepen schaterend naar de achterzijde van de huifkar om de zaak even in ogenschouw te nemen Maar de oplettende Theodora had dit hele twistge sprek natuurlijk wel gehoord en siste: „Onder de rom mel, Verholen! Plat op de bodem en verroer je niet!" Toen verwijderde ze met een behendige ruk haar maskertje en stak een lieftallig blond kopje tussen het zeildoek door naar buiten ...Janos zei m, lispelde ze verlegen. „Hij is altijd zo al' ^oe het' bos. „Sakkerloot! Hoe heeft die ou ling dat voor elkaar gekregen", 0vef l'< 5 verrast. „Ach ik streek hem alUJ» woeste bolletje", lispelde Theodora,'j mi Ze stak gracieus twee slanke handl® sloeg de domme schedels van de niets kwa w dende soldaten zó krachtig tegen .elkaar, ju» kende slag tot ver in de omtrek hoorbaa zette ze pijlsnel haar maskertje weer op -- dit J (Van een onzer verslage MIDDELBURG De h van de ontslagen Nederlandss mers van Texschelde in Sas verloopt tot nu toe onverw spoedig. Van de 62 ontslage hebben er 42 al ander werk Twee mannen zijn zelf aan e aan gekomen, de veertig ant ben dankzij intensieve bemid de gewestelijke arbeidsbureau we betrekking gekregen. Vr mand is er in geslaagd opnii textielnijverheid terecht te kc Van de 27 ontslagen vrouv, 13 opnieuw geplaatst, an d< gebleven vrouwen zijn er 13 Van de twintig mannen di aan een nieuwe baan geholpE worden zullen er verschilen echoold moeten worden. De Ralffeisenbank doet alle bankzaké ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor i „HET is raar, dat de prijzen kinderknippen lager zijn voor het knippen van volwi Je hebt met kinderen vee werk". Dit zegt de heer P. eigenaar van een grote here Ion in Breda. Hij sluit zich de mening van de voorzitter Nederlandse Katholieke Kap troonsbond, die op het jaarlij gres in Den Bosch pleitte afschaffing van de kinderkn ven en meer vrijheid in het gen van alle andere tarieven „TOEN ik veertig jaar geleden kappersvak kwam, was het v< gezinnen niet mogelijk veel te geven voor het knippen kinderen. Maar ik geloof, dat toch echt wel voorbij is. De stelden toen trouwens veel eisen aan het kapwerk dan was toen kort met een kui. willen de ouders, dat hun k een modelkopje krijgen en echt wel in staat om daarvo juiste prijs te betalen." BOVENDIEN is er nog een and bleem. De opleiding van kap steeds beter en uitgebreider den. Dat betekent dat het pe steeds duurder wordt„ Je ku allround kapper niet afschep een klein salarisje. Vooral d nere zaken hebben met dit pr te kampen. Als die een pao duur personeel aannemen kur dat niet doorberekenen in d zen. De prijzen zijn in dh la jaren wel gestegen, maar vet der sterk dan de kosten." „MAAR om op het kinderknip] rug te komen. Sommige ki' komen binnen met een bo, waar je stil van wordt. Als moet modelleren kost het ei hoop tijd. Trouwens als je et

de Stem | 1967 | | pagina 2