Traditionele spelen hoofdschotel IN ZEELAND BESCHEIDEN KONINGINNEDAG GEVIERD Rustige eerste mei in Zeeland >/S Mej. M. L. de Rijk Ringlijder ij in Middelburg had weer veel bekijks :EN SUPERMARKT SGEEN YOBTBAICLUR 'MET DONATEURS! Wont zo is het toch. Een gezin kan minstens 7gulden pep week ovenhouden als men koopt i n de Wiegeeffepnu zo maap^guldenweg niet e&n maal ///sr/s hstbswus poede/z' pofF/e srufóje. AA/AT/A i/kuo/rew\ s/aas ■HSÊ25Ètt votzoeré MOK/CA -manst TMS£T- aa&A£> A1&BO \sukretwea soeF>- APPSL' D^flc^i^r i i komtu/marw* DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 MEI 1967 Dag van de arbeid sober gevierd Voorzitter katholieke kapperspatroonsbond: Schaf tarieven kinderknippen af Zwart Fleurig Uitschieter Puzzelrit Boesman bij favorieten Bemande ballons voorspoedig gestart in Tilburg Zweefvliegers houden wedstrijd op Gilze-Rijen Bekend om taxaties Oud-burgemeester Wolphaartsdijk overleden Directie NCB vindt: Te veel invloed van overheid op verzekerings wezen Motorjachtje gezonken bij Wemeldinge Bij eeuwfeest Grote Rode Kruis- demonstratie in Middelburg Voor-selectie te Breda Jonge metselaars in de strijd (ADVERTENTIE) 3onateuRs die7gulden pep week hydrogen pop het goede doel. van-4Pefssor>en Ga die prijzen veigely ken alles is veel lagen inde po-He Amerikaanse g^bli^5,.Homlou, pasts/ literblik boordevol grote fles Hollands vei ES-VE RS-VLEES VEI LIVLEES Ons vlees wow onmiddellyk in het slachthuis, onderkoeling verwerkten verpakt Daarom Is het zo veilig. De vorst en de verpakking beschermen uw vlees tegen kwalijke invloeden. U kunt niet voorzichtiq genceq wezenr BESCHERM UW GEZIN EN ZEKER NU PE ZOMER VOORDE DEUR STMT! lAPPEtr-ffiO" blanke, malse XAUFS'/^di LAPPEN^ HAM IA ZOFUN^oond. metk/einbeehtje' enorme fles -aïlBosIe inhoud Italiaanse 2.95 IVL//V zoefelr prima grcTfe, ©lekkere. °Gey£/L0&, 2coga}jÏÏè APpeL&Aft /WSI pat ZDOtablettew voerde slankelyn heel blikjorima sp&èz/F-i Bca/FAT I *7 blikjes Hollandse hee| Wik- prysvoorlceelden van I JAC.HERMANS- I Ter neuzen I Eerstdaagscokin feOetol (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG Het is een vrij rustige eerste mei geworden In Zeeland. Zelfs de in andere ja ren normale en nogal nadmkke- lijke aanwezigheid van Belgen bleek dit jaar onder de verwach tingen. Hierop maakte, traditie getrouw overigens, Sluis een uit zondering. Ook in Hulst, waar de eerste meidag samenviel met de wekelijkse marktdag, werd een groot aantal Zuiderburen ontvan gen. Het opvallendst echter waren de vele Franse auto's en bussen, die gisteren op de Zeeuwse wegen werden gesigna leerd. Velen waren op doortocht naar noordelijker streken, vermoedelijk naar de bollenstreek van Zuid-Holland. Dat verklaart ook de drukte bij de Zeeland- brug. Bijna 4.000 auto's passeerden gisfc teren in beide richtingen de brug: *s ochtends hoofdzakelijk in noordelijke richting, tegen de avond terug. Bij de veerdienst BreskensVlissingen v.v. verliep het in de ochtenduren over het algemeen vrij soepel. Dat werd tegen zes uur gisteravond anders: terwijl het in Breskens rustig bleef, kon men in Vlissingen de drukte nauwelijks meer verwerken. De gehele dag werd met twee boten gevaren. Bij Kruiningen Perkpoider was alles normaal. De drukte op rijksweg 58 is erg mee gevallen. De rijkspolitie heeft nauwe lijks moeite gehad met de doorstroming van het verkeer. Wel werd zo nu en dan in overigens niet bijzonder grote files gereden, maar er kwamen „geen opstop pingen voor. Zelfs de „fles'* op het Stadhuispie in in Vlissingen was versierd. MIDDELBURG De dag van de ar beid is in Zeeland op zeer bescheiden schaal gevierd. Het zwaartepunt van de viering lag op Walcheren, waar in Mid delburg en Vlissingen bijeenkomsten werden gehouden. Burgemeester J. P. Boersma van Brouwershaven hield in de „Gouden Poorte" te Middelburg een inleiding. Een rode roos werd uitgereikt aan de heer L. A. Bouman. De afde lingsvoorzitter van, de Partij van de Arbeid, de heer A. *J, de Koene, leidde de bijeenkomst in Vlissingen. „IK ben heel mijn leven jonk gebleven voor de jeugd in Axel!'. En met jonk bedoelt mej. M. de Rijk uiter aard niet jong, maar ongetrouwd. De vorige week vrijdag kreeg ook zij een lintjeDe zilveren medaille ligt voor haar op tafel. „Toen ik het hoordezegt ze, „dacht ïk, wat moet ik er mee? Waar is het goed voor? AU ik dan toch naar het gemeente huis moet, zei ik, dan samen met meneer pastoor. Alleen ga ik niet" MEJ. de Rijk wordt in september 86 jaar. Ruim 67 jaar geleden kwam ze naar AxelHoe dat allemaal is ge gaan, vertelt de vriendelijke oude dame met plezier: „Ik woonde sa men met mijn zuster in Boschkapelle aan de Hulsterse Sassing. Ik kwam toen niet vaak in Axel. Op een ge geven ogenblik kwam de pastoor van Axel me vragen of ik hier de be waarschool vrilde doen. Ik hield veel van kinderen. Vader en moeder wa ren dood. Toen ben ik alleen naar Axel gegaan. Mijn zuster kwam la ter." „JE had toen bijna geen fietsen en auto's, dus ik ging te voet. Het re gende dat het goot. Ik zal het nooit vergeten. Je had toen ook geen reis- koffertje dus ik droeg mijn kleren gewoon in een bundeltje onder de arm. Ik ben over de zeedijk langs Reigersbos binnendoor naar Axel gelopen. Twee uur heb ik er over gedaan. Je moet weten, ik was toen nauwelijks negentien jaar. Geen kleinigheid dus. Hier was een oude juffrouw, die het schooltje deed, naast het huis. Er waren zo'n zeven tien kinderen. Ik kwam in haar plaats en heb het 33 jaar volgehou den." „HET was een moeilijke tijd. Van kleuterschool kon. je eigenlijk niet praten, want er waren helemaal geen middelen. Waar moest je de kinderen mee bezighouden? De pas toor zei tegen me, dat ik ze eerst maar eens moest leren bidden. Maar I ja, kinderen houden zoiets niet lang vol Toen ben ik maar gaan spelen en heb ik ze wat laten zingen. Later gaf ik ze lapjes om te pluizen. Meer I tuas er niet. Ik was al 25 jaar aan de school, toen er nieuwe bankjes kwamen." S „I* die tijd verdiende je ook niet veel. Ongeveer tien cent per kind per week. Ik ben met zeventien kinderen begonnen, maar met vijftig gestopt. De wethouder, die mij dit lintje heeft De feestelijkheden op het Stadhu isplein te Vlissingen. gegeven, heeft ook nog bij me ge zeten. Intussen stierf mijn zuster. iDie is 77 geworden. Toen ben ik voor dt pastorie gaan werken. Ik zorgde voor de <was en hielp wat in de huishouding. Nog dagelijks kom ik op de pastorie. Ik eet daar altijd. De huishoudster zorgt prima voor me. Als het slecht weer is komt ze mijn eten brengen. Morgen ga ik mee naar het nieuwe kleuterschool tje om te kijken hoe het allemaal is veranderd. Dat vind ik leuk." ,JA, het is veel veranderd. Ik weet in Axel niet eens de weg meer. Toen het Wit-Gele Kruis werd opgericht hier, ben ik daarvoor gaan werken. En dat doe ik nu nog. Als het kleu terbureau is, geniet ik. Dan zie ik Weer kinderen om me heen. Ik heb nog een pleegkind gehad. Die is zus ter in Etten. Zonder dat ik het wist kivam ze me zaterdag bezoeken. Dat xvas een leuke verrassing. Ze is nu 70 jaat. Volgend jaar is ze 50 jaar in het'klooster." (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De voorzitter van de Nederlandse Katholieke Kapperspa troonsbond, de heer H. Doeleman uit Arnhem, heeft op het jaarlijkse congres van de bond in Den Bosch gepleit voor afsehaffen van de kinderkniptarieven. Hü was van menine dat dit economisch niet langer verantwoord was. De hond is ook bezig om meer vrijheid te krijgen in het verhogen van alle andere tarie ven. Hij maakte in dit verband melding van besprekingen die met het departe ment van Economische zaken gevoerd zijn.-Men toonde hier alle begrip voor de geringe bedrijfsresultaten. Wel werd verzocht het een en ander met exacte gegevens aan te tonen. De kappers wil len dan ook komen tot een centrale boekhouding. De heer Doeleman kondigde voorts aan dat de Vakraad nauwer contact gaat zoeken in E.E.G.-verband. Hij zei dat in 1968 all Nederlandse diploma's van het kappersbedrijf in de E.E.G.- landen zullen worden erkend. Ook de; buitenlandse diploma's zullen in Neder land worden erkend. Hij vreesde wel dat hierdoor het aantal vestigingen zich zal uitbreiden. Hij wees zijn toehoorders er verder op dat in de andere E.E.G.-landen de omzetbelasting hoger is dan hier. Men zal dus rekening moeten houden met een eventuele verhoging van de omzet belasting. De heer Doeleman toonde aich voor stander van een hardere aanpak bij.on- reohtmatige vestigingen. De Economi sche Controledienst en de ministerie® ^bruten hier veel doen. Er wordt nog altijd veel „zwart" gewerkt in de kap persbranche. .Hij was verheugd over het feit. dat bij de Stichting Vakopleiding langzaam maar zeker de opleiding van avond- schooi via dagschool naar bet leerlin genstelsel overgaat. Hij constateerde overigens een groot tekort aan bedien den voor de herenzaken. Een oplossing zou gevonden kunnen worden wanneer deze mensen vrijgesteld zouden kunnen worden van militaire dienstplicht, aldus de heer Doeleman. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG De Zeeuwen hebben de verlate koninginnedag op, we mogen wel zeggen, be scheiden wijze gevierd. Het eer- ste wat we op onze tocht door steden, dorpen en gehuchten te genkwamen waren drie verfrom melde auto's op rijksweg 58. Geen feestvreugde dus. De drukte op Zeeland's wegen viel overigens wel mee, evenals de feestdrukte. De zon liet op dit oranjefeest wel lelijk verstek gaan. Het oranje zonnetje ging schuil achter don kere wolken, die vaak dreigend samenpakte. Het bleef echter hij dreigen. Maar een enkele maal moest de parapluie er aan te pas komen. De activiteiten konden overal normaal doorgaan. Het aantal uitgestoken vlaggen was van plaats tot plaats erg verschalend, evenals het aantal activiteiten. In de ene gemeente werd volop gefeest, ter wijl er in een andere enkel een spoortje van te bekennen was. Waar feest werd gevierd, vormden traditionele program mapunten als aubades, kinderspelen en optochten met muziek en lampions de hoofdschotel. Via Hulst, waar de tocht begon, kwa men we terecht in Axel, waar vlaggen aantoonden dat er feest was. Een handjevol mensen sloegen op een sport veld de verrichtingen van voetballers gade. Vandaar ging het naar Terneuzen, waar de stemming heel wat beter was. In het Zuidersportpark bonden leerlin gen van lagere en middelbare scholen de strijd aan op atletiekgebied. Kinde ren in gekleurde sportkledij gaven de sombere dag nog een fleurig aanzien. Van een feestelijke aankleding met mut sen, toeters, sjerpen e.d. was bij de jeugd nauwelijks sprake. Een paar vro lijk uitgedoste kinderen ontdekten we op de Markt in Terneuzen waar een Rad van avontuur in Oostenrijkse stijl, compleet met Tiroler meisjes gaande was. In Sluis was het geweldig druk. Weliswaar vanwege de 1 mei-viering, die de Belgen de gelegenheid gaf over de grens te wippen. De winkels waren gewoon open. Koninginnedag-activitei ten werdén hier overdag niet ontplooid. De Breskense inwoners kwamen hee! wat beter aan hun trekken. De pret be gon 's morgens vroeg met kinderspelen, 's Middags werden er volksspelen ge houden, terwijl men zich 's avonds ver zamelde voor een lampionoptocht. Een uitschieter wat de feestvreugde betreft was Vlissingen. Daar verzamel den zich duizenden kinderen op het stadhuisplein. Onder leiding van de Vlissingse jeugdraad was hier een kin derkennis op touw gezet. Na afloop hiervan volgde nog een judodemonstra tie. Ook hier werd al vroeg in de mor gen muziek gemaakt. Deze muzikale activiteiten werden 's avonds voortge zet'. Het uitgebreide programma ver meldde n.l. een lampionoptocht met muziek, een optreden van de Folkloris tische Demonstratiegroep -„Vlissingen" en een taptoe. Gezellig druk was het ook in Middel burg. Op de Markt werden o.a. volley balwedstrijden gespeeld. Minder leuke activiteiten werden hier ontplooid met rotjes. Verder was er o.a. het traditio nele ringrijden (zie elders in deze editie) In Westkapelle trokken de kinderen 's morgens vroeg in optocht door het dorp. Verder vermaakten zij zich met spelletjes. Voor de bromfietsers en automobilisten was er tegelijkertijd een puzzelrit. Ook in de Zuidbevelandse gemeenten was de feestvreugde heel verschillend. In Goes togen grote groepen kinderen 's morgens naar het Schuttershof om te genieten van het poppentheater. Evenals In vele andere plaatsen was hier 's mid dags ook een versierde fietsenoptocht en 's avonds muziek. In 's-Heerenhoek was het droevig ge steld met het koninginnefeest. De enige „vreugde" die men daar kende, was dat de cafés een uur langer dan normaal mochten open blijven. Verder gebeurde er helemaal niets. In Heinkenszand werd het feest al in het afgelopen weekend gevierd. In Ovezande genoten vele kinderen van optochten en spelen. Ook werd er in dit dorp veel gevlagd. Met een zelfde soort programma ver maakten zich kinderen in Wolphaarts- dijk. Uitgedost buitenbeentje in Ter- nêuzmn. (Van onze correspondent) TILBURG In het gemeentelijk stadion te Tilburg vond de start plaats voor de 22e internationale ballonrace om de Trophee du Ballon Llbre. Zeker 12.00 toeschouwer» zijn getuige geweest van het vullen van de tien deelnemen de ballons en de spectaculaire opstij ging die zich bijzonder voorspoedig en binnen een kwartier voltrok. Behalve de twee Nederlandse balloncomman danten Ninl Boesman en Ben Steeman, wordt aan de strijd deelgenomen door drie Engelse, twee Duitse, een Franse, een Zwitserse en een Belgische bal lon. In de ballon van de Duitser Wolf gang Haueisen, steeg de Tilburgse wethouder van sportzaken, Ed de Groot als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur mee op. Alleen de Engelsman Gerry TurnbulL had enige moeite om op de gewenste hoogte te komen. Het was trouwens zijn eerste start vanaf het continent. Een tijdlang heeft hij angstig dicht over Tilburg ge zweept totdat hij na een aantal span nende minuten de goede richting en hoogte te pakken kreeg. Voortgestuwd door een licht briesje verdwenen alle ballons in oostelijke richting. De bal loncommandant, die hemelsbreed ge meten het verst lag, legt beslag op de trophee. Ofschoon de kansen voor alle deelnemers door de toegepaste handi caps gelijk zijn, behoren Nini Boes man en de Duitser Eckert tot de favo rieten. De eerste ballonvaarder, die weer contact met de aarde maakte, was de oudste deelnemer aan de race, de 76- jarige Fransman Charles Dollfus, die met zijn ballon om 17.10 uur terecht kwam in de bomen van het bos van landgoed Venrode, tussen Boxtel en Veghel. Dollfus kwam vermoedelijk eerder naar beneden dan hij oorspronkelijk van plan was. Tekort aan ballast schijnt hierbij een rol te hebben gespeeld. Hij raakte met zijn luchtvaartuig in de bo men verward, doch kon met zijn passa gier, de Noor Johansson, door het pu bliek veilig naar beneden worden ge haald. Ook de ballon kon onbeschadigd worden geborgen. (Van «en onzer verslaggevers GILE De Gilzetp luchtvaartcom binatie organiseert zaterdag 6 mei op het vliegveld Gilze-Rijen haar jaarlijkse eendagswedstrjjd voor zweefvliegers. Veertig Belgische en Nederlandse top- Vllegers binden ,>op hoog niveau" met elkaar de strijd aan. Als het weer spel breker zou zijn. gaat de wedstrijd door op 13 mei a.s. De prijsuitreiking vindt plaats om 20.30 uur in het clubhuis van de combinatie op de vliegbasis. (Van een onzer verslaggevers) WOLPH AARTSDIJK Gistermor gen is plotseling overleden de heer S. A. N. van Oeveren, oud-burgemeester van Wolphaartsdijk. De heer van Oe veren is 77 jaar geworden. De overledene was aanvankelijk landbouwer in de Zuidvlietpolder te Wolphaartsdijk. In de dertiger jaren werd hij raadslid van Wolphaartsdijk, daarna wethouder en loco-burgemees ter. In 1937 volgde zijn benoeming tot burgemeester. Hij is dat, de oorlogs jaren uitgezonderd, gebleven tot 1955. Hij ging toen met pensioen. De heer van Oeveren was voorts voorzitter van het protestants-christe lijk streekziekenhuis Bergzidht te Goes. De nieuwbouw van dit zieken huis is enkele jaren geleden onder zijn leiding tot stand gekomen. Van 1933 tot 1956 was de heer Van Oeveren president-kerkvoogd van de Nederlands hervormde gemeente in zijn woonplaats. Hij was lid van de pachitkamer bij het kantongerecht Mid delburg vanaf 1946 tot 1961. De ver diensten van de overledene op bestuur lijk gebied werden beloond met het ridderschap in de orde van Oranje- Nassau en met de gouden ere-medaille van de gemeente Wolphaartsdijk. De overledene stond verder in het gehele land bekend om zijn nauwkeu rige taxaties van onroerende goederen. Vrijdag jl. verrichtte hij zijn laatste taxatie. Tijdens het weekend moest hij plotseling in het ziekenhuis worden opgenomen. Het stoffelijk overschot zal vrijdag middag a.s. de Wolphaartsdijk ter aarde worden besteld. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TILBURG In het jaarverslag van de N.C.B. verzekeringen over 1966 wijst de directie van de maatschappij op de groeiende invloed van de rijksoverheid op het terrein van het verzekeringswe zen, een invloed die niet altijd even gelukkig én wenselijk wordt genoemd. Met de algemene wet zware genees kundige risico's en de wet ziektekosten- tenverzekering ambtenaren overschrijdt de overheid de grenzen van haar be voegdheid. Hierover zegt de directie: „Het particulier initiatief moet in staat worden geacht het naar dekking zoe kende publiek tegen een adequate prjjs de nodige zekerheid te verschaffen. Dit achten wij met betrekking tot bedoelde ontwerpen van wet niet ter discussie te staan". De N.C.B. verzekeringen zijn tevre den over de resultaten van het vorig jaar. De omzet steeg in vergelijking met 1965 met 16 pet., hetgeen niet on bevredigend mag worden genoemd. Het batig saldo bedraagt echter ƒ600.000 minder dan het jaar daarvoor, nl. ƒ2,3 miljoen tegen 2,9 miljoen. Opvallend is de hoge uitkering in de sector hagel- verzekering. Men moet bijna twee de cennia teruggaan om te stuiten op een hagelramp die enigermate te vergelij ken valt met die welke in 1966 Neder land trof. Er werd toen voor twintig miljoen gulden schaide aangericht, bij een premie die de helft hiervan be droeg. (Van onze correspondent) WEMELDINGE In het Kanaal door Zuid-Bevelend te Wemeldinge is het Belgische motorjachtje „Flipper" gezon ken. De eigenaar van het scheepje, L. Moens uit Antwerpen, was met een mede-opvarende op weg naar Yerseke. Bij de slnis in Wemeldinge gekomen, wilden zij aldaar overnachten. De scheepsmotor viel echter uit en tijdens pogingen om deze weer te starten, Is het vaartuig op de steenglooiing geko men en lek gestoten. Het vaartuig, dat snel water maakte, werd tegen de glooiing getrokken, waar het zonk. De twee opvarenden konden met droge voeten, doch met achterlating van al hun bezittingen, aan de wal springen. Het vaartuig werd door het bergingsbedrijf Polderman uit Hans- weert geborgen. MIDDELBURG Traditiegetrouw werd er in Middelburg op koninginnedag weer het ringrijden gehouden. Ondanks het vrij koude weer waren toch nog velen naar de in klederdracht gestoken boeren komen kijken. De beker van de gemeente Middelburg kon ook dit jaar weer door burgemeester mr. J. Drijber aan J. van Wallenburg worden uitgereikt. Ook de pollepel werd door J. van Wallenburg uit Middelburg gewonnen, zodat hij na afloop van de wedstrijden door de overige ringrijders kon woeden gejonast. Eerste werd P. Cevaal uit Rithem, terwijl ook dit jaar Jac. van Wallenburg weer bovenaan eindigde met 36 ringen, evenveel ais de eerste. Uitslagen: 1. P. Cevaal 36 ringen; 2. J. van Wallenburg 36 ringen; g. J. Tim. mermans 33 r.; 4. A. Volkers 31 r.; 5. L. Timmerman» 26 r.; 6. Jae. Dleleman 27 r.; Joh. Cecaal 26 r.; 9, A. Nienwenhnlse 25 r.j 10. Joh. van Wallenburg 25 r.; 11 c' Langebeeke 25 r.; 12. W. Maaa 22 r.; 13. A. van Dalen 22 r.; 14. P. G. Verburg 19 r 15. K. Corée 15 ringen. (Van onze verslaggeefster) GOES. De grote hal van de Mid delburgse veiling zal op 23 september a.s. worden ingericht als een noodhospi taal, waar slachtoffers van een grote ,,ramp" opgevangen zullen kunnen wor den. Behalve bet feit dat niemand ook maar een traan hoeft te laten zal de ramp net echt zijn. Hoe het allemaal precies in zijn werk zal gaan, dat zijn mensen van het Zeeuwse Rode Kruis nu aan het uitdokteren. De 23e september is namelijk de dag waarop Zeeland het 100-jarig bestaan van Het Nederlandsche Roode Kruis viert. De bedoeling is om door middel van een groots opgezette demonstratie de aandacht van het publiek massaal op de Röde-Kruiskolonnes en de verbin dingsdienst te vestigen. De demonstratie zal worden afgesloten met een show van de Rode-Kruisdrumband op het vei- lingterrein. Voor genodigden zal er daar na nog een receptie zijn. Een en ander kwam op de kringver gadering in de Prins van Oranje te Goes aan de orde. Kringcommissaris J. J. van der Weel vestigde er de aandacht op dat zondag 7 mei via de NCRV-televisie een programma aan het Rode Kruis zal wor den gewijd. Een ander belangrijk punt van de agenda was de uitreiking van de cam- pagneprijs voor de inzameling van 1966. Mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerke, lid van het dagelijks be stuur van het Rode Kruis was bijzonder verheugd dat Zeeland kans heeft gezien voor de 14e maal deze prijs te winnen. Hiij overhandigde de voorzitter het cam pagnebord. Ook wat de ledenwerfactie betreft komt Zeeland bijzander goed uit de bus. bleek wel op de bijeenkomst. Het aantal geregistreerde leden, zo werd op de vergadering meegedeeld, bedraagt op het ogenblik 925.000. Een reële kans ls er dat het miljoen, het streefgetal, in het Jaar van het eeuwfeest zal wor den bereikt Wat betreft de verbindingsdienst ver telde de heer Van der Weel dat de op richting ervan voleldig zijn beslag heeft gekregen. Plannen om deze dienst uit te breiden tot in Zeeuwsch-Vlaande ren stuiten echter op grote problemen. Een uitgebreide discussie tenslotte werd gewijd aan de nota van de heer Fokker van Crayenstein van Rengerskerke. Hierin zijn positieve suggesties gedaar wat betreft een „verjonging" van d< werkwijze en geest in het korps en d< kleding van de kolonne-leden. (Van een onzer verslaggevers) De jaarlijkse wedstrijd in het metse len met baksteen, georganiseerd door De Nederlandse Baksteenindustrie in samenwerking met Bouwcentrum wordt ditmaal bij wijze van proef in gepast in de beroepenmanifestatie, die in de week van 30 mei - 2 juni in Utrecht werden gehouden. Hieraan kunnen twintig jongelui deelnemen die in een viertal regiona le voorwedstrijden worden aangewe zen. In Breda worden deze voorwed strijden gehouden in de R.K. Techni sche School De Blauwe Kei op 11 mei De jonge metselaars die in Breda aaii de voorwedstrijden deelnemen, zijn af komstig uit scholen in Boxtel, Breda Dordrecht. Eindhoven. Goes, Gorkum s-Hertogenbosch, Oudenbosch, Roo sendaal, Rotterdam,. Rucphen, Terneu- wijk Valkenswaard en Waal- De andere drie plaatsen, die aange wezen zun voor voorwedstrijden, zijn Kassen, Nijmegen en Alkmaar

de Stem | 1967 | | pagina 3