495 Meto en Hontenisse winnaars in degradatiecompetitie 3 69 Clay terecht jmt. titel Sr2 van ontheven m NAClen 2 wonnen van Baronie ER Drie Nederlandse zwemrecords >9:55 ,0„„ l?5 Leliaert won in Oranje-ronde Amerikaanse sportvakbond Cootje Prins nu ook trainer van Phantoms 13 oos IS ik 6 stuks 89 .500 50 gram ^£39 I? fles 0.30 Itr 25 LITERfles 59 125 L 6 stuks 5 MG! Luik-Bastenaken-Luik Zuidelijke teams verloren in promotiestrijd Oranjeronde Dempsey, Fleischer en Louis zeggen: Vriendschappelijk duel Vrije schop Ronde van Hoboken Roubaix-Kassel- Roubaix maagtabletten 12 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 MEI 1961 uks gram 200 gram 98 ifX'%89 t per stuk QA 250 gram Otf pot 50 gram X. 2 literfles 85 (534 gram) il stukjes X69 b,i^„gur99 Albert Heijn-winket. in 'Finata' Bank. ilefonisch. :r het redelijke rtra kosten, an terugbetalen, ij overlijden aling wordt ee haakjes: de tal voor uklaar. SIMPSON EERSTE IN SPANJE MADRID De Brit Tommy Simpson heeft maandag de vijfde etappe van de wielerronde van Spanje gewonnen. Simpson had voor de 201 km van Salamanque naar Madrid 5 uur 12 min. 5 sec. nodig. De Spanjaard Lopez Ro driguez heeft de leiding in de algemene rangschikking van de Italiaan Dancelli overgenomen. Acht kilometer na de start ontsnapte Georges Grousard van het Franse team Pelforth-Sauvage met Beugels van Mei- cier-B.P. en drie Spaanse renners. Op twintig kilometer hadden zij een voor sprong van 20 seconden. Na 30 kilometer werden zij echter weer ingehaald door het peloton. Een kilome ter verder nam Jan Janssen met de Fransman Michel Jacquemin een voor sprong van 55 seconden. Na 43 kilometei hadden zij hun voorsprong op het pele- ton kunnen vergroten tot 1 minuut 45 seconden. De gemiddelde snelheid be droeg 41.750 km/uur. Na 123 km werden zij echter weer in gehaald door het grote peloton. Een groep van zeven renners, onder wie Simpson, Den Hartog, de Fransman Sei- ge BoMey en zijn landgenoot Ducasse ontsnapten daarna en wisten op 30 km van de finish een voorsprong op te bou wen van zeven minuten. Deze zeven ar riveerden met elkaar in het Casa de Campo in Madrid, waar de Engelsman Simpson in een snelle sprint de overwin ning behaalde. UITSLAGEN: Het was zonnig weer aanvankelijk maar 40 km voor de finish hadden de renners een zware storm te verduren. De uitslag van de 5e etappe luidt: 1. Simpson (G.B.) de 201 km in 5.12.05 (met bonificatie 5.11.25); 2. Lopez Ro driguez (Sp) 5.12.47 (met bon. 5.12.27), 3. Perez Frances (Sp); 4. Den Hartog (Ned); 5. Ventura Diaz (Sp); 6. Ducas- se (Fr) allen in 5.12.47; 7. Janssen (Ned) 5.18.01; 8. Haringis (Ned); 9. Karstens (Ned); 10. Perurena (Sp); 12. Dolman (Ned); 19. Nijdam (Ned); 21. Snepvan gers (Ned); 35. Zilverberg (Ned) allen in 5.18.01. Gilbert Desmet, Cees Lute en Guido Reybroeck, alle drie van het Belgische team Romeo-Smith en Giovanni-Knapp hebben vandaag de strijd gestaakt. 43. Van der Vleuten (Ned 5.18.01; 50. Haast (Ned); 54. Zoet (Ned); 77. Malie paard (Ned) allen in 5.18.01; 81. Beu gels (Ned) 5.26.03; 85. Van Dongen (Ned) 5.30.09; 87. De Jager (Ned) z.t. Na de vijfde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Löpez Rodriguez (Sp) 26.13.38 2. Ducasse (Fr) 26.13.43 fc. Den Hartog (Ned) 26.13.44 4. Perez Frances (Sp) 26.16.30 5. Dancelli (It) 26.18.26 6. Perurena (Sp) zelfde tijd 7. Ofcano (Sp) 26.18.59 8. Sam Miguel (Sp) 26.19.00 9. Mariano Diaz (Sp) 26.19.03 10. Groussaard (Fr) 26.19.04 16. Haast (Ned) 26.19.17 19. Janssen (Ne" 26.21.26 LUIK De Belg Walter Godefroot heeft maandag de 53e editie van de wie lerklassieker Luik-Bastenaken-Luik ge wonnen. Hij legde de 256 kilometer af in 7 uur en 7 minuten. Tweede werd zijn landgenoot Eiddie Merckx op twee (Van onze volleybalmedewerker) BREDA In de promotiestrijd zijn do zuidelijke teams niet erg succes vol geweest. In de strijd om de twee beschikbare plaatsen in de eredivisie (dames) verloor R.M.C. haar eerste duel van Valbovol. Het vertoonde spel geeft de Eindhovense dames wel goe de vooruitzichten tegen de derde kan didaat C.V.VA. Eerst brengt RMC een bezoek aan Apeldoorn en zaterdag reeds komt de revanche. Bij de heren werden de verliezers van vorige week nu de grote winnaars. Tornado kon in Amsterdam bij U.S. niet tot hetzelfde spelpeil komen als vorige week in Tilburg. Vooral de aan val bleef ver onder de normale vorm. Toch werd een 20 achterstand nog weggewerkt maar in de beslissende set kregen de Tilburg er s» te snel een grote achterstand. Alle vier de teams staan nu weer precies gelijk. Zater dag ontvangt Tornado het Apeldoorn- se B.B.C. en moet U-S. naar Kweek school. Voor promotie naar de hoofdklasse verloor V.J.C. haar eerste duel bij D.P.S. Beide teams waren volkomen aan elkaar gewaagd. De beslissing viel eerst in de vijfde set. In eigen huis moet V.J-C. zeker revanche kun nen nemen. Eerst gaan beide teams echter een bezoek afleggen aan Blok keer 2 dat deze week haar thuiswed strijden eerst afwerkt. In de hoofdklasse heren besloot Ber- mi het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Sarto. Voor de wedstrijd werd afscheid genomen van Nico Lucas die na 14 raar topvolleybal zijn plaats wil afstaan aan jong talent. Bonnie Heeren bood de heer en mevrouw Lu- kas bloemen aan en later zorgde het gehele tteam dat dit afscheid met een 32 zege kon worden gevierd. lengten. Willy Mor.ty (België) ging als derde over de eindstreep. Deze drie renners hadden meer dan drie minuten voorsprong op een tweede groepje, waar van Van den Berghen (België) de sprint won. De beste Nederlander was Wim Schepers, die met zes en een halve mi nuut achterstand op de veertiende plaats eindigde. De uitslag luidt: 1. Godefropt (B) de 256 km in 7.07.0; 2. Merckx (B) z.t.; 3. Mk>nty (B) op 10 sec.; 4. Van den Berghe (B) op 3.10; 5. Adomi (It) op 3.25; 6. Vincentini (It) op 3.40; 7. Hosiers (B) z.t.; 8. Van Springel (B) z.t.; 9. Bracke (B) op 5.00; 10. Bi- tossi (It) op 5.30; 11. Bauw (B) 5.33; 12. Huysmans (B) op 6.15; 13. Van Schil (B) z.t. 14. Schepers (B) op 6.30; 15. Zilioli (It) z.t. BREDA De rivaliteit tussen RinI Huibregts en Frits Hoogerheide heeft waarschijnlijk aan een van deze heide renners de overwinning in de Bredase Oranje-ronde gekost. In een bijzonder kansrijke positie vormden de twee West brabanders samen met Guus Leliaert (Helvoirt) een sterk kopgroepje. De samenwerking was lange tijd prima. Op een gegeven moment zagen de toeschou wers deze minder worden op de duur zelfs geheel verdwijnen. Leliaert rook zijn kans, ging alleen door, kreeg later Wimke Prinsen aan zijn wiel, klopte deze echter vrij gemakkelijk in de sprint en kon zich zo winnaar van de Oranje ronde en een grote hoeveelheid pre mies noemen. Dat was echter pas na een koers vol strijd. Voor veel renners bleken de 120 lange kilometers te zwaar. Van de on geveer 80 gestarte deelnemers kwamen er zo'n twintig over de streep. En daar van kon Leliaert de verdiende overwin naar genoemd worden. Riny Huibregts zorgde met Ad van Har envoor de eerste gerechtvaardigde onrust in het peloton. En daarmee wa ren toevallig de de winnaars van de Oranje-ronden uit 1965 en 1966 samen op kop. Zij verkregen zelfs een voor sprong van ongeveer een halve minuut. Met nog zestig kilometer voor de wielen liet Ad van Haren zich echter terug vallen. De sterke Huibregts wilde de strijd allesbehalve opgeven en ging al le endoor, daartoe ook aangemoedigd door een forse premie van 550 gulden (in de vorm van een stoel) Uit het achtervolgende groepje waren inmiddels Leliaert en Hoogerheide ont snapt. Het was duidelijk, dat Huibregts dit niet lang kon houden. Met nog 33 ronden voor de boeg, werd de dappere Ettenaar dan ook ingelopen. Velen dach ten, dat in dit kopgroepje voldoende ta lent aanwezig was om deze ontsnapping tot de beslissende te maken. De „grote jongens" immers, zoals Pijnen, Van Groèzen en Wouters, waren door de KNWU juist gisteren naar het buiten land afgevaardigd. Lang is het ook goed gegaan. Toen be gon het te schorten aan de samenwer king tussen Huibregts en Hoogerheide. Leliaert wilde zich echter niet laten vangen en ging alleen door. De beide rivalen lieten zich opslokken door het achtervolgende groepje. Het werd Wim ke Prinsen, die maandagmorgen pas om vier uur van een koers in Zürich was teruggekomen, al snel te warm in die tweede groep. Alleen ging hij op zoek naar Leliaert, die de steun van de klei ne coureur uit Hank in de 54e ronde gaarne aanvaardde. En deze twee kop lopers lieten zich niet meer terughalen door het verbrokkelde peloton. Rini Huibregts heeft het nog wel ge probeerd. Een paar ronden had hij ln een groepje uit kunnen rusten, daarna ging hij op weg naar de top. Het gat was echter te groot om nog te dichten. De Ettenaar liet zich dan ook na een paar ronden maar weer terugvallen. Vooraan ging het goed. Leliaert en Prinsen pikten ieder hun aandeel uit de ontstellende hoeveelheid premies en wa ren blij toen zij de laatste ronde ingin gen. Erg veel moeite met Prinsen had de lange Leliaert niet in de sprint. De uitslag luidt: 1 Guut Leliaert, Hel voirt 120 km in 3.03.51; 2 Wim Prinsen, Hank, 3 Riny Huibregts, Etten, 4 Jan Oorvers, Dordrecht, 5 Piet Coolen, Til burg, 6 Henk de Kok, Tilburg, 7 Piet Oomen, Breda, 8 Leo Embrechts, Stam persgat, 9 Piet Franken, Oirschot, 10 Jan van Veen, Werkendam, 11 Frits Hooger heide, Ossendrecht, 12 Cees van de Ber ge, St.-Maartensdijk, 13 Tiny van Has selt, Roosendaal, 14 Wim van de Stap pen, Tilburg, 15 Henny van Rooy. Zeelst, 16 Ad van Haren, 's-Graven- deel, 17 Kees Dekkers, Udenhout, 18 Henny Noorloos, Nieuwendijk, 19 Jan van de Hoek, Kaatsheuvel en 20 Piet van de Weegen, Tilburg. Doorkomend peleton in de Oranje-Ronde te Breda. Graaumans neemt vrije schop en schiet gelijkmaker in. (Van onze sportredactie) BREDA NAC en Baronie spelen nu al enkele jaren op Koninginnedag een vriendschappelijk duel met het oogmerk er financieel beter van te worden. Dit jaar zullen de heide penningmeesters beslist niet van „gou den vreugde" een sprong in de lucht hebben gemaakt. Slechts vijftienhon derd toeschouwers hebben de achter- hoede van NAC I plus de voorhoede van NAC 2 een regelmatige, maar be slist niet spectaculaire overwinning zien behalen op de stadgenfot uit de tweede divisie. Het eerste doelpunt van de wedstrijd was voor Baronie, dat in zijn rechts- buiten Addie Brouwers een kracht heeft van ere-divisiepeil. De spits van de voovste vier van de Baronnen Genie Deyker.N gaf Brouwers na enig gewor stel in het doelgebied van NAC de bal. Het schot van de rechtsbuiten ging buiten het bereik van Peter van der Merwe het net in. Uit een vrije schop een vijftal minu ten voor het einde van de eerste helft maakte Adrie Graaumans de gelijk maker. Van dertig meter plaatste hij de bal langs het muurtje in de linker beneden hoek van het doel van keepei van Hooydonk. Na de rust was er in elk van de elftallen een speler gewisseld. Voor Adrie Graaumans verscheen Aty Graamahs in het veld en voor keeper van Htooydonk kwam bij Baro nie Meulemans in het doel. In feite veranderden deze invallers niets aan de verhoudingen in het veld. Baronie was dankzij de voorhoede van NIAC 2 niet de mindere van zijn grote broer uit de ere-divisie. Wat Quaars en Grauw van NAC 2 op de grasmat pro duceerden was verdienstelijk. Hun col lega Saris voetbalde echter ronduit slecht. In de voorhoede van Baronie blonk zoals gezegd Addie Brouwers uit. Aanvoerder Pelkmans van NAC kon geen vat op deze vaak te zelf zuchtige rechtsbuiten van Baronie krijgen. Nog een speler van formaat was Baronies Cees van Ierssel op het mid denveld. Jan van Gorp, in de tweede helft uitkomend op het middenveld, scoorde de tweede treffer van NAC met een hard laag schot. Na goed voorberei dend werk van de Grauw bracht Quaars de stand op 31. Uit een vorzet van Addie Brouwers kon A. v. d. Broek er 3-2 van ma ken. NEW YORK (AP) Drie vooraan staande figuren in de Amerikaanse bokswereld hebben het besluit van de Newyorkse bokscommissie om de zwaargewicht Cassius Clay zijn we reldtitel te ontnemen omdat hij niet in het Amerikaanse leger wil dienen, goedgekeurd. Nat Fleischer, hoofdredacteur van „Ring", zegt van mening te zijn dat een voorlopige kampioen door middel van een reeks wedstrijden gekozen moet worden. Indien Clay op zijn be sluit terugkomt en onze (dienst plicht) wetten gehoorzaamt, zou hij om de titel tegen die voorlopige kam pioen kunnen vechten. Oud-zwaargewichtkampioen Jack Dempsey zegt: „de titel wordt ge woonlijk in de ring gewonnen en ver loren. In dit geval was het juist Clay diens titel te ontnemen omdat hij de wet niet gehoorzaamd heeft. Hij be hoort overal in de Verenigde Staten van bokswedstrijden geweerd te wor den totdat hij op zijn besluit terug komt. Hij heeft slechte raadgevers". Oud-zwaargewichtkampioen Joe Louis zegt: „Aangezien hij weigert voor zijn land te vechten behoort Clay al zijn burgerrechten te verliezen. Een man, die naar de gevangenis gaat wegens diefstal verliest zijn stemrecht. Het stemrecht is veel kostbaarder dan de zwaargewichttitel. Indien Cassius Clay naar de gevangenis gaat moet hij door de bokscommissies van alle sta len niet langer als kampioen be schouwd worden". De reacties kwamen voor in de ru briek „The Inquiring Photographer" van de Daily News. IN DE UITSLAG van de motorcross „Bosbad Hoeven" (zijspanklasse) werd gisteren ten onrechte Mab de Haas uit Voorburg als tweede genoemd. De tweede plaats werd namelijk bezet, door de Bredanaar Ben Snijders, die zich daarmee na Johan ten Thije de snelste toonde. Gisteren eindigde Snijders als derde in de motorcross te Meerkerk. HOBOKE'N De Belg Martin heeft maandag de ronde van Boboken gewon nen. Zijn landgenoot Aernehouts ging tls tweede over de eindstreep. De Ne derlander Jan Schroder werd twaalfde, terwijl Nol Kloosterman als vijftiende binnenkwam. Verder eindigde Jo van Seggelen als 20e en Jo de Boo als 21e De uitslag luidt: 1. Martin (BI de 184 km ie 4.35.0; 2 Aerenhouts (B) z.t.; 3. De Bal (B)- 4 Deferm (B); 5. Jongen (B); 12. Schro der (Ned); 15. Kloosterman (Ned); 20 Van Seggelen (Ned); 21. De Boot (Ned) allen z.t. als de winnaar. ROUBAIX Arthur de Cabooter (Bel gië) heeft maandag de wegwedstrijd Roubaix - Kassei - Roubaix gewonnen Hij ontsnapte in de straten van Roubaix en bouwde in de laatste kilometers een voorsprong van 25 seconden op. Zijn landgenoot Staf Desmet won de sprint van het peloton. De Cabooter legde de 174 kilometer af in 4 uur 18 min. en 50 sec. De beste Nederlander was Nico Lute, die met een minuut achterstand op de twintigste plaats eindigde. De uitslag luidt; 1 De Cabooter (Bel gië) de 174 km in 4.18.50, 2 Desmet, 3 Van de Kerkhove, 4 Boucquet, 5 Planc- kaert, 6 Rasson, 7 Smissaert, (allen Bel gië) op 25 sec., 8 Trus (Polen) z.t., 9 De Can (België) z.t., 10 De Wolf (België) z.t., 20 Lute (Ned.) op 1.00. (Van onze sportcorrespondent) BREDA Wegens communicatie storingen bereikten enige verslagen van amateurwedstrijdèn ons gisteren niet. Wij laten de betreffende wedstrijden alsnog volgen. DoskoOdio: Door een misverstand schoot stopper, Brekelmans buiten be reik van doelman Broos in eigen doel: 0-1. Dosko werd daarna sterker in de aanval en twee doelpunten werden we gens buitenspel afgekeurd. In de 32e mi. nuut schoot van Maurik via de paal de gelijkmaker in het Odio-doel: 1-1. Na de thee kwam een sterker Dosko in de 5e minuut door Ista aan de leiding. Mid- voor Suijkerbuijk bracht de stand op 3-1 en 7 min. voor tijd was het Musters, die de eindcijfers 4-1 vastlegde. Doordat Cluzona, Hontenisse, Meto en Vogelwaarde met 18 punten op de voorlaatste plaats geëindigd zijn, moe ten deze clubs in een halve competitie elkaar bekampen. Is de stand daarna nog gelijk, dan zal Vogelwaarde met het slechtste doelgemiddelde naar de vierde klas moeten. Op Rozenoord in Bergen op Zoom won Hontenisse zijn eerste wedstrijd door een onfortuinlijk Cluzona met 4-3 te kloppen en op het sportpark te Gastel wist Meo er met 2-1 Vogel waarde onder te houden. HontenisseCluzona: Op Rozenoord heeft Cluzona onfortuinlijk verloren van Hontenisse. Niettegenstaande een groot veldoverwicht moest de Wouwse club buigen voor de wel schaarse maar doel treffende Zeeuwse uitvallen. Door een misser in de Cluzona-achterhoede werd het in de 13e minuut 1-0 door Bogaert. Op een hard laag schot van Van Wa terschoot reageerde doelman Mathijssen te laat en het stond 2-0. De Cluzona- druk werd steeds zwaarder maar uit een snelle tegenactie schoot Bogaert de der de treffer in: 3-0. Na rust schoot Van Waterschoot juist naast de paal, maar eindelijk kreeg Clu zona loon voor het harde zwoegen toen Wierckx fraai inkopte: 3-1. Cluzona gaf de moed niet op en halfspeler Mens schoot hard in: 3-2. Een plotselinge te genstoot van Hontenisse 7 min. voor tijd kopte Poldermans mooi in (4-3), maar de tijd was toen te kort om het verdiende gelijkspel binnen te halen. Hontenisse was dolblij met de wel zwaar bevochten 4-3 zege. MetoVogelwaarde: Beide clubs ston den voor de derde maal in deze com petitie nu op het Gastelsportpark aange treden. Het is een goede en snelle wed strijd geworden. Na de eerste verken ningen had Meto het eerst succes toen Pais uit een mooie voorzet fraai in kon koppen 1-0). Vogelwaarde gooide er een schepje op en het Meto-doel kwam geleidelijk onder druk, doch door goed verdedigen wist Overbeeke met zijn mannen stand te houden. Na rust kwam de verdiende gelijkmaker toen Lambert uit een goed opgezette aanval hard in schoot: 1-1. De strijd om de overwinning was fel maar sportief. Vijf minuten voor tijd kogelde Louis van Overbeeke zijn club naar de leiding. De laatste minuten kunst en vliegwerk voor het Meto-doel, maar Vogelwaarde slaagde er nigt in om op gelijke hoogte te komen. Met twee restantjes werd de compe titie in de vierde klasse G besloten. Kampioen Zierikzee versloeg het reeds gedegradeerde DFS met 5-1 en Hal steren klopte Borgvliet met 2-1. Halsteren—Borgvliet: gingen vrij aar dig-tegen elkaar op. Uit een scrimmage van benen schoot Pooters de thuisclub aan de leiding: 1-0. Na de rust werd er beter gespeeld en met een mooi schot van Keizer kwam de thuisclub op 2-0. Met een schitterend schot van Wierckx werd de achterstand wat verminderd, maar Halsteren hield met 2-1 de zege in eigen huis. DFSZierikzee: Er was duidelijk klasseverschil tussen de thuisclub en kampioen Zierikzee. Voor de rust na men de bezoekers door Klink en (2x) Willems een 0-3 voorsprong. Daarna maakte er Van Tiggelhoven 0-4 van en door Moelker werd het zelfs 0-5. Tegen het einde redde Van der Graaf uit een vrije trap de eer 1-5. (ADVERTENTIE) Vraagt folders bii da_importeurs ,'t HQQLHQES"-• traneweg 2 - Bunda (L] (ADVERTENTIE) De echte Amerikaanse, in het rode busje met gele opdruk. '11 blij veilde uitkomst Imoorteur Rietbergen C.v. Rotterdam Tel. 010-2311.62 DE ZWITSERSE wereldkampioen mo- torrennen Luigi Taveri heeft op zijn Honda de 250-cc klasse gewonnen in de Grote Prijs van Oostenrijk. Hij legde de 62,4 kilometer af in 29.55.43, bijna 25 seconden minder dan zijn naaste concurrent. Met een gemiddel de van 128,4 kilometer per uur ves tigde hij een nieuw baanrecord voor het Anif-circuit bij Salzburg, dat een lengte heeft van 5,2 kilometer. PHILADELPHIA (AP) In de Verenigde Staten is een grote actie aan de gang om op korte termijn te komen tot een onafhankelijke vakbond van alle Amerikaanse beroepssportlieden. Men is reeds zover dat in de nabije toekomst kan worden verwacht dat een aanvraag om goedkeuring zal worden ingediend bij de nationale raad voor arbeidsbetrekkingen. De bond zal waarschijnlijk National Players Association gaan heten. Leden zullen zijn spelers in de twee grote honkballiga's en de twee bonden van het Amerikaanse type voetbal, basketballspelers en mogelijk ook ijshockeyers. Initiatiefnemer is Bemie Parris, voormalig verdediger in de Amerikaanse voet balploeg Cleveland Browns. In vakbondskringen bestaat veel instemming met het plan. De bond van transportpersoneel (Teamsters) heeft reeds aangeboden de organisatie in de beginfase te financieren. Er is tot nu toe geheimhouding in acht genomen, omdat men vreesde voor een tegenactie van de kapitaalkrachtige clubeigenaars. PITTSBURGH, PENNSYLVANIA (AP) De Amerikaanse voetbalclub Pittsburgh Phantoms, die de leiding heeft in deoostelijke divisie van de Nationale Soccer League heeft trainer Janos Bedl ontslagen. Co Prins, voor heen van het Amsterdamse Ajax, zal als trainer optreden en daansaast blij ven spelen. Prins is topscorer van de club. Dit is meegedeeld door de voorzit ter van de Phantoms, Peter H. Black. Ted de Groot, de in Nederland gebo ren directeur van de afdeling spelers materiaal zal Prins als trainer terzijde staan. De Groot heeft in Nederland en Schotland gespeeld voor hij elf jaar geleden naar de Verenigde Staten kwam. Het ontslag vatn Bedl, een Westduit ser, kwam niet als een verrassing. Hij had aanhoudend ruzie met de clublei ding. Vorige week kwam het conflict in de openbaarheid toen Black hem opdracht gaf zich meer op de aanval te concentreren. Bedl had er de voorkeur aan gegeven snel een voorsprong te behalen en dan stug te gaan verdedi gen. De eigenaars van de cluib vrezen dat als het defensieve voetbal mode wordt in de Verenigde Staten ,het nooit bij het publiek zal aanslaan. Pittsburgh heeft tot dusverre een wedstrijd .ge wonnen en een verloren en verder twee gelijke spelen behaald. Door het andere puntensysteem dat men toe past heeft de club een voorsprong van twee punten op Baltimore en Philadel phia. Bedl is de eerste ontslagen trainer in de league. De andere Amerikaanse league, de United Soccer Association, is nog niet met spelen begonnen. Stand na de wedstrijden van zondag: Oostelijke afdeling Pittsburgh 1 Philadelphia 2 Baltimore 2 Atlanta 1 New York 1 Westelijke afdeling St.-Louis 3 Los Angeles 1 Californië 2 Chicago 2 Toronto 0 De cijfer kolommen stellen achtereen volgens voor: gewonnen, gelijkge speelde en verloren wedstrijden, doel punten voor en tegen alsmede het aantal behaalde punten. Het puntentotaal is gebaseerd op het volgende systeem: 6 voor een over winning, 3 voor een gelijkspel, 1 voor elk doelpunt tot een maximum van drie per wedstrijd. 2 1 10 12 21 1 0 4 0 19 1 1 4 3 13 1 1 4 2 13 0 3 4 7 10 1 1 11 6 31 3 1 7 9 22 1 1 7 6 22 0 2 4 5 16 0 4 4 9 4 De uitreiking van de trojee door voorzitter F. H. Drost van A.Z.C. 1870 vormde voor de ploeg het hoogtepunt van de door A.Z.C.'70 georganiseerde middag. AMSTERDAM (ANP) Tijdens de zwemwedstrijden om de Moeder Trie- belsbeker te Amsterdam zijn maan dagmiddag drie nationale records op 25-meterbanen verbeterd. Nel Bos van ADZ legde de 100 meter vrije slag af in 1 min. 1,5 sec. en was daarmee 0,2 seconde sneller dan recordhoudster Erica Terpstra. Op de 100 meter rug slag heren bracht Rinus van Beek ('t IJ) het record van Jan Weeteling (1.03,3) naar 1.02,5. De jonge HDZ- zwemster Henny Penterman tenslotte stelde haar eigen record op de 200 meter wisselslag aspiranten scherper. Zij bracht het van 2.38,6 naar 2.37,8. De Moeder Triebelsbeker werd we derom gewonnen door de Hollandse Dames Zwemclub. De nieuwe rugslag recordhouder Rï- nus van Beek veroverde ook dp Obelt- beker op de 200 meter vrije slag door een ruime overwinning in 2.05,5. De voornaamste uitslagen van deze wedstrijden in het sportfondsenbad in Amsterdam zijn: Moeder Triebelsbeker dames: 100,J£ë!£r ruSslag: 1 Coby Sikkens (GZPC) 1.11.0; 2 Èeb Weeteling (Ne- reus) 1.12.4. 100 meter vrije slag: 1 Nel Bos (ADZ) 1.01.5 (nieuw Nederlands record); 2 Marianne van Hemert (VZC) 1.03.9. 2°0 ^eter schoolslag: 1 Klenie Bimolt zS 9 2 Toos van Rheenen (Naarden) 2.59.0. 10(ADZ)teï 09V3inderSlag: 1 Nel BoS 200 meter wisselslag persoonlijk aspl- i.Hennie Penterman (HDZ) 2.37.8 (nieuw Nederlands record). Eindstand Moeder Triebelsbeker' 1 ?vZ7r7MTten: 2 GZPC 35 Punt<=n; 3 VZC 26,5 punten. Heren: 100 meter vlinderslag. 1 Van Daalen (DVZ) 1.05.0. MO meter rugslag: 1 Rinus van Beek t IJ) 1.02.5 (meuw Nederlands re cord). 10OeSlW^ag: 1 ArthUr 200 meter vrije slag (Obeltbeker): 1 "mus van Beek ('t IJ) 2.05.5.

de Stem | 1967 | | pagina 13