Regen van lintjes bij dubbel Oranjefeest 3g"auto Belgen kwaad op hun regering EG Santo! Kabinet van de vice- minister-president Verkeer en Waterstaat Binnenlandse Zaken koelkast! Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk Landbouw en Visserij Onderwijs en Wetenschappen Defensie Economische Zaken Buitenlandse Zaken Sociale Zaken en Volksgezondheid .85310° Financiën Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Kappersacademie Extra Kick? „Charme en Tederheid" Kleuter komt onder trein mm DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 APRIL 1967 17 atie rder.dan nodig 's"' 22 Den Haag Tel. 070 Uitslagen Klundert Televizieractie boekt 300.000 leden voor AVRO -v - ■**•-»-* 3 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Voor talrijke Nederlanders was hef gisteren een extra-feest dag. Zij deelden in de traditionele lintjesregen, die dit jaar samenviel met de festiviteiten rond de geboorte van de Oranjeprins. De lintjesre- bui vormde tevens de feestelijke ouverture van koninginnedag. Vele be kende en minder bekende Nederlanders werden voor hun verdiensten be loond met een onderscheiding die kon variëren van een benoeming tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau tot de toekenning van een eremedaille in brons. Welke onderscheiding het ook was, zeker is dat in veel ^gezinnen na de verrassing van de uitreiking van de bijbehorende versierselen, een feestelijke, gelukkige sfeer heerste. Hieronder laten wij een selectie volgen uit de lijst van onderscheidingen die een groot aantal Zeeuwen en Bra banders vermeldt: W JU t een goed merk, de voldoen aan al deze NEDERLANDSE ANTILLEN Officier Oranje-Nassau: J. J. Beaujon, ge zaghebber yan de Bovenwindse Eilan den. Ridder Oranje-Nassau: W .M. Derksen (Priorin Meletia), Priorin Maria Con vent. H. E. Hoyer, directeur-eigenaar yan drie omroepstations. SURINAME Ridder Oranje-Nassau: C. J. M. Coppel- mans, priester-missionaris aan de Maro- wijne. Ch. J. A. Gullit, inspecteur van - scholen der Evangelische Broederge meente in Suriname. Ridder Nederlandse Leeuw: Ir. J. A. Beckering, Vinckcrs, hoofdingenieur directeur bij de rijkswaterstaat, Maas tricht. Dr. G. van der Wal, president- directeur van de K.L.M., Amstelveen, f Ir. A. D. J Uurbanus, hoofddirecteur - der P.T.T., Den Haag. I Officier Oranje-Nassau: R. J. Vogels, on derdirecteur, hoofd Public Relations bil de K.L.M., Den Haag. Ridder Oranje-Nassau: M. Alfenaar, oud- technisch-hoofdambtenaar bij de rijks waterstaat, Vught. A. de Muijnck,' di- teur Auto Mij Zeeland, Borssele. Commandeur Oranje-Nassau: Mr. H. W. Bloemers, commissaris der koningin in Gelderland, te Arnhem, bij bevordering. J. M. A. C. VAN DONGEN wit - blijvend wit! - gemoffeld, ér diepvries lang kunt bewaren, dus minimaal stroomverbruik dichting, dus effectte've koeling. >n garantie op perfecte werkinj. Eremedaille in goud: J. A. Nortier, tech- ^J1 ambtenaar bij het waterschap Tholen, Stavenisse. A. Zonneveld. .ian- tonnier, 's-Heer Arendskerke. J. Pot, ACTRICE ENNY MOLS-DE LEEUWE Officier Oranje-Nassau: M. C. Escher, graficus, Baarn, P. J. Kemp, letterkun dige, Maastricht J. Miedema, voorzitter Ned. Bioscoopbond, Sneek. F. de Nobel, musicus, Amsterdam. Prof. dr. A. J. Ber- net Kempers, directeur openluchtmuse um Arnhem, J. Odé, directeur Amster dams Conservatorium, Amsterdam. Drs. W. Ph. Pos, oud-directeur. Academie voor Dramatische Kunst „De Toneel school", Amsterdam. Prof. dr. F. W. S. v. Thienen, oud-hoogleraar in de kunst geschiedenis aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten, Amsterdam. Ridder Oranje-Nassau: Mr. L. E. de Brakke, oud-archivaris. Middelburg. R. P. Citroen, kunstschilder, Wassenaar. P G. M. Coebergh, boekhandelaar, Aerden- hout. L. Ch. Davids (Louis de Bree;, Amsterdam. D. C. Elffers, grafisch ont werper, kunstschilder, beeldhouwer, bln- nenhuisarchiect, Amsterdam. M. H. Flot- huis, componist, Amsterdam. Mevrouw M. W. B. A. van Mierlo-Mutsaers, Breda. Mevr. E. Mols-d. Leeuwe (Enny Mols- de Leeuwe), toneelspeelster Amsterdam. P. K. H. Palla (Pierre Palla). Hilversum B. H. J. M. van Son, hoofdarchivaris, Den Bosch. B. H. J. Stroman, letterkun- Ridder Oranje-Nassau: C. Blanken, be stuurslid van organisaties op het ge bied van paardenfokkerij en de paarde- sport, B'ilthoven. J. Kakebeeke, bestuurs lid van tuinbouworganisaties, Wol- phaartsdijk. A. Korteweg, secretaris penningmeester van de N. Br. Mij van Landbouw, Zevenbergen. Eremedaille in goud: J. Hartkamp, Den Bosch. L. van de Linde, hoofdopzichter van D. J. van der N.V., Kloetinge. C. J. Schieman, procuratiehouder-beheer der van het bijkantoor Axel van de Coöp. Boerenleenbank te Terneuzen, Axel. Eremedaille in zilver: C. P. P. Ernest, bedrijfsinspecteur bij de Alg. Vereni ging van Melkdistribuanten, Steenber gen, J. A. M. de Rijcke, bestuurslid afd. West-Z.-Vl. van de Vereniging tot Be vordering van de Pluimveehouderij, Aardenburg. A. de "Witte, landarbeider Driewegen. Eremedaille in brons: W. A. de Klerk, eerste botermaker bij de Coöp. Zuivel fabriek ,,De Hoop" te Etten^eur, S. Wijkhuis, tuinman-beheerder op het landgoed „Snippenoord" Valkenisse. Ridder Nederlandse Leeuw: Prof. mr. E. H. s'Jacob, rector-magnificus van de rijksuniversiteit' te Groningen. Mevrouw prof. dr. Ch. A. E. M .Mohrmann, Hoog leraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. DS. N. K. V. D. AKKER Ridder Nederlandse Leeuw: Mr. A.. Blom, ondervoorzitter van de Centrale raad vaii beroep te Utrecht. Mr. P. van Em- pel, president van de rechtbank te Mid delburg. Mr. A. W. baron van Imhoff, officier van justitie. Vught. Mr. M. Chr. de Jong, oud-voorzitter van de algeme ne kerkvoogdijraad van de Nederlandse hervormde kerk, vice-president van het gerechtshof te 's-Gravenhage, Wasse naar. Mr. J. H. P. E. Mijnssen, president van het' gerechtshof te Amsterdam, Heemstede. Officier Oranje-Nassau: Drs. J. W. C. Aarts inspecteur van 't lager onderwijs, Tilburg. H. Knuvers (broeder Fulgen- officier Oranje-Nassau: Ds. N. K- van den tius), voorzitter van de „Stichting Cen- Akker, praeses van de provinciale kerk- traal Schoolbestuur St.-Louis", Ouden- vergadering van Noord-Brabant en bosch. Limburg, predikant van de Ned. her vormde kerk te Den Bosch. G. J. M. van Ridder Oranje-Nassau: J. J. de Vast, oud- Dijk, oud-deken en pastoor te Bergen op hoofd van een school te Terneuzen. Mej. Zoom. Drs. J. J. Eijckeler, rector van P. J. Rijken, oud-directrice chr. land- Huize „Boldershof" te Druten. bouwhuishoudschool, Sprang-Capelle. Ridder Oranje-Nassau: W. H. van den Eremedaille in goud: J. E. Carpaij, oud- Dool, oud-lid van de generale synode onderwijzer, Oudenbosch. Mej. M. L. G. van de Ned. hervormde kerk, te Rotter- H. van Ghert, onderwijzeres, Ouden- dam. Ds. J. Karelse, praeses van de pre- bosch. Mej. A. Kolmans, oud-onderwij zeres, Drunen. Mej. M. W. Mol, onder wijzeres, 's-Heer Arendskerke. Mej. E. M. Slager, hoofdleidster bij het open baar kleuteronderwijs, Ouwerkerk. Mej. E. F. M. Verdeg'ein, onderwijzeres, Bier vliet. Ridder Nederlandse Leeuw: J. B. Broeksz, lid van de Eerste Kamer, Hil versum. Prof. dr. J. W. van Hulst, lid van de Eerste Kamer, Amsterdam. S. de Jong, lid van de Eerste Kamer, Zut- o phen. I- Baart, oud-lid van de Tweede expediteur, Waalwijk."l'S*'Suveneers1' Kamer. Zaandam. Mej. mr. J. J. T. ten dige, Amsterdam, stationschef, Oisterwiik M N H van' Broecke Hoekstra, oud-lid van de de Griend, administratief medewerker Tweede Kamer, Den Haag J. M. A. C. Eremedaille in goud: G. P. J. Timmei - bij de N.S., Den Bosch J J Verhnpvpn van Dongen, oud-lid van de Tweede mans, redacteur van „Het Brabants bedrijfsleider bij Van Gerid en i nn Kamer, Aardenburg. Dr. M. A. M. van Nieuwsblad", Bergen op Zoom bij be- Den Bosch. Mei M Rottier wm*™ Heivoort, oud-lid van de Tweede Ka- vordering. F. Dobbelaar, lid van de ployé P.T.T„ Goes A J Broess honS" mer" Boxtel" Mej" mr" A" P" Sehilthuis, r..k. Toneelvereniging St-Jan, St.-Jan- employé P.T.T., Rijen L V van On jud-iid van de Tweede Kamer, Den steen. Mej. B. L. M. J. Eijgenraam, Til- dorp, hoofdemployé P.t't Hoo^erheiriV Haag; Dr" B", van den Tempel, oud-lid burg. A. B. Holster, dirigent, Kruiningen. „erneiae. van de Tweede Kamer, Den Haag. Prof. H c j de Jong, penningmeester van Eremedaille in zilver: H. Th. van Hilst SP" 6 Versteeg, oud-lid van de „Sophia's Vereeniging", Loon op Zand. adm ambtenaar rijkswaterstaat, Deii 3^? Jrj J- Zwa- A A Molenschot, Tilburg. L. J. de Bosch, J. van Dijk, agent bij de Prov. Van Twee[Je Kamer, dirigent van .Puttershoeks Fan- Sttoombootdicnsten, Terneuzen, B. E. nuversum- fare" puttershoek. wegenbelasting bespaart óók op brandsto irzekering, onderhoud, lancieringsrente... jg afgezien van de (treem-lage aankooppni at kost een auto, behalve zijn ijs? Ste! 't gerust zo: hoehM i nieuwprijs, hoe duurd ito ook is om te }}ebben'si ■abant vraagt jaarlijks de en ogeiijkeverzekeringspre egenbelasting. Kost U imum aan financier 3nauWe- ehoeft geen garage en jksonderhouddoordeDuopla^ eplating van de 5arros® n{uele erdelenvervang^ng en eve eparaties geven óok ekeningen om van te schrik*^ iaar staat tegenover, da' y "rabant 601 U alles biedt, an een auto verlangt.» lódig hebt. Niets meer' nat op iverbodig motorvermogen, rechl >nze wegen tochniett tornt. Geen overbodige lie een auto log e[) - a|tijd •naakt. Natuurlijk, er zijn hun pensen, die het nodig u[<ken betwijfelbare status ui fVOor in blik en chroom. Die |fs veel geld overhebben - J ]n de hun huishoudbudget da„ war willen sturen. Die kop maar geen Trabant. PTT, Oostkapelle. J. P. J. van Eil, em ployé PTT Chaam. J. M. Sturm, hoofd employé PTT Goes. J. Pasman, hoofd- employé PTT Zaamslag. Eremedaille in brons: N. Quaytaal, brug wachter Raamsdonksveer. C. H. Pijpers vakman wegonderhoud NS Breda. J. J. de Fouw, oud-besteller PTT Vlissingen. A. H. van de Winckel, besteller PTT Overslag. Officier Oranje-Nassau: W. H. Neefjes, voorzitter van de Ned. Chr. Drogisten- bond, Den Haag, bij bevordering. Drs. J. A. Baart, directeur Esso Nederland N.V., "Wassenaar. W. J. R. Dreesmann, lid van het hoofdbestuur van de Coöp. Handelsonderneming Vroom en Drees mann, Wassenaar. P. H. J. Francot, hoofd i administrateur bij het ministerie van Economische Zaken, Leidschendam. Ridder Oranje-Nassau: Drs. P. M. van Nieuwenhuyzen, algemeen directeur Econ. Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, Den Haag. Joh. J. J. Berg- ^v^üburV8" BergmanS Drukke" Ridder Oranje-Nassau: M. F. Broos, wet- J g" houder, Bergen op Zoom. P. J. Val- raad, Middelburg, bij bevordering. W. ^emeer. 'tZT J. Mühring, directeur van de Rijkscen- Affezione Kwadendamme. C J. Dek- trale voor Mechanische Administratie Kers, secretaris-penningmeester van ,Ons bij het Ministerie van Binnenlandse gnderlmg Genoegen Waalwijk. P. van Zaken, Den Haag. L. A. Brouwers, oud- Elzakker, penningmeester van de kruis- commissaris van politie, Den Bosch. boogverenigmg „Excelsior Halsteren. M. Hogenstein, lid van de harmonievei - eniging, Burgh. G. J. van den Hiout, be stuurslid van de k.e. fanfare „Concoi- dia", Hooge Zwaluwe. J. van Kaam, lid van de kruisboog vereniging .Excelsior", Halsteren. G. Luijsterburg, penning meester van de fanfare Semper Cres cendo, Nieuw-Vossemeer. M. Mallekoots bestuurslid van de fanfare „Euterpe", 's-Heer Arendskerke. A. Menheere, lid van Con Afferzone, Kwadendamme. A. M. Schoutcns, bestuurslid van de fan fare Semper Crescendo, Nieuw-Vosse meer. J. de Smet, penningmeester van het schuttersgilde „St.-Sebastiaan", Koe wacht. A. J. Tempelaars, voorzitter van de kruisboogvereniging „Excelsior", Halsteren. A. M. van der Weel, wnd.- directeur van de harmonievereniging Haamstede. Eremedaille in brons: mej. C. C. Frijters, gezinshelpster bij de Stichting Katholie ke Maatschappelijke Gezinszorg, Breda. dikantenvergadering van de Bond van vrije evangelische gemeenten in Neder land, te Goes. B. J. J. M. Rademaker, directeur van de vereniging „Jeugdzorg Don Bosco" te Tilburg. Mej. dr. W. Tim mermans, secretaresse van de hervorm de vrouwendienst van de Ned. hervorm de kerk, te Utrecht. Eremedaille in goud: J. Frijters. direc teur-organist van de kathedrale kerk te Breda. P. Rombout, voorzitter van de commissie van beheer van de gerefor meerde kerk te Nieuwendijk. W. Vier- boom, adjudant rijkspolitie te Vlijmen. C. Westveer, adjudant rijkspolitie te Westkapelle. Eremedaille in zilver: B. C. Boliwman, opperwachtmeester der rijkspolitie xe Tilburg. Chr. Ollebek, leider van de hervormde zondagsschool te Terneuzen. N. van Velzen, opperwachtmeester der rijkspolitie te Wemeldinge. T. de Vos, hoofdleider van de zondagsschool te Geertruidenberg. A. Wegewijs, opper wachtmeester der rijkspolitie te St.-Jan steen. Ridder Nederlandse Leeuw: H. S. A. Har- tog, voorzitter van de raad van bestuur van „Unilever Limited" te Londen. Jhr. mr. J. A. de Ranitz, directeur-generaal politieke zaken bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Mgr. dr. J. G. M, Willebrands, secretaris van het Secreta riaat voor de Hereniging van de Chris tenen te Rome. Ridder Nederlandse Leeuw: Generaal- majoor W. C. H. van Reede, Breda. Officier Oranje-Nassau: Prof. dr. J. Ver- kuyl. algemeen secretaris van de Ned. GENERAAL-MAJOOR W. C. H. VAN REEDE Officier Oranje-Nassau: Kapitein ter zee G. van der Graaf (bij bevordering; Vlissingen, Luitenant-kolonel A. L. Stadhouders, Bergen op Zoom. Kolonel A. M. J. Taks, Breda, bij bevordering. Kolonel J. C. C. Crena Uiterwijk, Mid delburg. Zendingsraad en Buitengewoon Hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. J. P. A. M. van den Bogaert, directeur van het'Ned. Informatie Bu reau te New York. Mgr. J. A. Cuijpers, Apostolisch Prefect van de Indianen Missie van Vichada, Columbia. Officier Oranje-Nassau: Mr. J. Middelburg. J. P. GODWALDT Eremedaille in zilver: F. N. Baan, ra kenburg, Dinteloord. A. A. van Eeten, burgemeester Duiveland. D. M. Vermet, yonvertegenwoordiger bij N.V. Reckitts, ^ïemeester 's Heer Arendskerke A Middelburg a r. rnt.h voorheen r-hef. Burgemeester, s-neer ArenasKerKe. a. Middelburg. A. R. Roth, voorheen chef calculator, Middelburg. D. voor de Poor- te, vertegenwoordiger, Sprang-Capelle. S. Wisse, oud-wethouder, oud-lid van de Staten, Waarde. Eremedaille in goud: J. G. H. Holthuijsen, adjudant van politie, Tilburg. J. J, C. Jespers, ambtenaar van de burgerlijke stand, Breda. A. Struijs, Schijf. M. A. van Wagenberg, gepensioneerd gemeen te-ontvanger, Vlijmen. A. Boogert, raadslid, Nieuwland. J. Beulens, wet houder Hoedekenskerke. J. H. de Jonge, Ridder Nederlandse Leeuw: Drs. A. oud-raadslid, Ellemeet, J. Meijers, adju- Kruysse, hoofdinspecteur van de volks- dant van politie, Middelburg, J. F. gezondheid belast met het toezicht op Rijckaert, oud-raadslid, Aardenburg. J. levensmiddelen en de keuring van wa- Stouthamer, raadslid, Ellewoutsdijk, D. ren, Den Haag. van der Wekken, oud-raadslid, Kerk- werve. Officier Oranje-Nassau: P. Tjeerdsma, se- cretaris van het CNV, Utrecht. P. J. J. Eremedaille In zilver: M P. van Gagel- i ii f\n 1.— flaetrtiviwa,it XJ T li Ti.r J van Hout, algemeen secretaris van het NKV, Utrecht. Ir. W. F. C. van Nieu- wenhuizen, hoofdingenieur A, hoofd van het eerste district voor het Stoomwezen, j Breda. Ridder Oranje-Nassau: mej. A. D. M. V. Fraijman (eerw. moeder Antoane) moe- j der-overste van de Ned. Provincie van de congregatie der Zusters van de God- j delijke Voorzienigheid, Venlo. I Eremedaille in goud: J. Overweel, Mid delburg. W. L. A. de Kort, chef voor spinnerij, Tilburg. F. J. A. van Gerwen, I" Raamsdonksveer. P. van de Kreeke, I hoofdverpleger in „Vrederust", Halste- I ren. Eremedaille in zilver: A. M. G. Kuijpers, werkzaam bij drukkerij Bergmans Til burg. P. Mechielsen, Axel, A. F. Walra ven, West-Souburg. G. Ernest, Halsteren. P. van Tillo, Halsteren. A. J. van Meer, I Halsteren. Hi. M. Th. Peters, Tilburg. Mej. M. L. de Rijk, Axel. A. Stumphius. ambtenaar arbeidsinspectie, Breda. Eremedaille in brons: P. J. Goossen, Oostburg. W. C. Wirtz, metselaar, Kam perland. J. A. Wirtz, timmerman, Kam j perland. D. T. van Twist, reclameschil j der bij „De Drie Hoefijzers", Breda. W. j F. N. Smulders, voorheen monteur bij Van Boxtel N.V. Tilburg. donk, Oosterhout, H. J. Klijn, hoofd commies ter secretarie, (gepensio neerd), Oudenbosch, J. F. A. Mortiers commies ter secretarie te Dinteloord, Roosendaal. C. Boone, brandweercom mandant, Amemuiden. L. A. BROUWERS PIERRF PALLA Ridder Nederlandse Leeuw: P. J. van Kerkoerle, directeur van 's rijks'belas tingen, Breda. Officier Oranje Nassau: H, van de Stol- pe, hoofdinspecteur-titulair van "s rijks belastingen, Den Bosch Ridder Oranje-Nassau: H. J. van de Klundert, hoofdverificateur der I. en A Roosendaal. Eremedaille in goud: P, Hoogerhuls, commies eerste klasse yan 's rijks be lastingen, Breda. Eremedaille in zilver: D. Zachariasse, oud-beambte bij de Bank yoor Zeeland N.V, te Goes. Eremedailie in brons: J. de Keljser, OostburgliKer Kan rijks bela»«nsen. Ridder Oranje-Nassau: met de zwaarden* luitenant ter zee T. P. J. M. Stoltz, Bre da. Majoor W. E. Nijhuis, Tilburg. Ma joor C. W. M. Uijtenhaak, Dongen. Ka pitein L. Walrave, Den Bosch. Eremedaille in goud: Opperschlpper W. Bakker, Vlissingen, met de zwaarden. Opperbevelhebber J. J. Schrier, Vlissin gen, met de zwaarden. Eremedaille in zilver: met de zwaarden: Adj. o.o. der mariniers J. de Kosiex, Breskens. Adj. o.o. materieelbeheerder J. A. Meeuwsen, Breda. Adj. o.o. in structeur A. F. Roest, Breda. Adj. o.o. administrateur J. Rietveld, Bergen op Zoom. Adj. o.o. schrijver C. J. M. Huff- meijer, Tilburg. Adj. o.o. administrateur J. M. Sim jouw, Tüburg. Sergeant-ma joor-instructeur H. van Haaften, Roo sendaal. Sergeant-majoor-instructeur H. G. H. Levels, Den Bosch. Adj. o.o. J. H. Schols, van de Kon. Luchtmacht, Breda. Adj. o.o. H. van Oosterbosch, van de Kon. Luchtmacht, Breda. Eremedaille in brons: H. F. Witten», rijksambtenaar E bij de K.M.A., Breda. A. Mouwen, rijksambtenaar E bij het garnizoenscommando, Breda. Ridder Nederlandse Leeuw: Kapitein ter zee van speciale diensten prof. jhr. u. J. L. W. C. von Weiier, tevens buiten gewoon hoogleraar aan de T.H. te Delft, te 's-Gravenhage. Drljber, Ridder Oranje-Nassau: Pater E. R. Da vids, missionaris in Auckland. Pater J. van den Dungen, missionaris in de staat Amazonas. Pater L. J. Jacobs, kapelaan te Kumbo, West Kameroen. E. A. Win ters, redacteur van het dagblad de „Ga zet van Antwerpen". Officier Oranje-Nassau: j. h, A. Bedaux, architect B.N.A. te Goirle. (ADVERTENTIES) OLIFANT weigert voedsel Olifant weigert voedsel te geven aan gerucht. Boos gerucht, als zou er geen goede Hollandse cognac bestaan. Olifant weet drommels wel beter. Hij weet wat er in gaat en hoe 't gemaakt wordt. Wat? Olifant Vieux natuurlijk. A la votre! Dat maakt het helemaal net echt! ROTTERDAM Aanv. nieuwe cursus 10 juli 1967 (ADVERTENTIE) Payot presenteert de nieuwe zomermaquillage Payot geeft U de heerlijkste wapens! Voor het zonnige seizoen brengt Payot U zachte, parel-glanzende tinten, die het oog laten domineren. Voor Uw teint: Tayane in de nieuwe kleu ren Beryl of Topaze Nacré als basis voor de poudre Elvire (Hchtrosc, zacht transparant) of Dïone (een voller beige). Voor de avond- maquillage parelmoerrose poudre Moira. Voor Uw ogen: Oogschaduw in tinten die harmoniëren met Uw iris, zowel in stick als in compact poudre Ombre Douce. Speciaal voor de avond de tinten Or en Argent. Uw wimpers worden voller en langer met cen laagje Payot mascara (in 4 kleuren). Voor Uw mondEen compleet palet van verrukkelijke kleuren. NieuwBahia, een waTme, stralend okerkleurig beige met een vleugje rose, en in parelmoer: Tamaris Nacré, cen beige-rose en Naturel Nacré, speciaal voor de jongeren, een schitterende, bijna onzichtbare glans. Frisheid Schoonheid Jeugd Dr. N.G. Payot-Holland N.V., Keizersgracht 12-14, Amsterdam-C. Bij onze zuiderburen is er iets aan de knikker. De duivesjarels staan op hun achterste benen en ze doen zeer lillek tegen de heren Van den Boey- nants en Declercq. Ziehier een missive die 't hoofdbestuur van de Koninklijke Belgische Dulvenliefhebbersbond te Brussel, namens zijn tweehonderddui zend aangesloten leden, aan alle gazet ten heeft doen uitgaan: Uitdaging aan alle Duivenliefhebbe- rjj. Regering plant een schandelijke taxatie. Maar de 200.000 duivenliefheb- bers van België zeggen: NEEN aan de Regering, alswanneer deze een taks van 5V2 percent op de concoursen in het leven wil roepen en de alreeds bestaan de taks op de ring van een frank tien tot twee frank wil opdrijven. (Er worden overal protestvergaderingen en marsen belegd en men verneemt al reeds de kreet: buitenden Br.) De missive volgt: Zij zullen zich met alle middelen verzetten tegen deze tax atie nieuwe stijl van de heren Van den Boeynants en Declercq. Vrienden duivenliefhebbers, de Konink lijke Belgische Duivenliefhebbersbond bereidt zich voor op de mobilisatie van zjjn kaders om zich schrap te zetten tegen de regeringsinzichten. Volgt de ordewoorden die zullen gegeven worden. Intussen heeft de „Soir" 3 dagen later alreeds gemeld dat de regering de 5Vz percent taks op de inzetten (wijselijk) zou laten vallen. Zij zou slechts een verhoogde taks op de ring in aanmer king nemen. Een duivensportblad tekent hier het het volgende bij aan: De duivensport is een volkssport en het dunkt ons al welletjes dat wij vijf, zes of zelfs zeven ten honderd op de prijsgelden moeten af dokken, zonder dat daar nu nog de 0V2 voor de Staat zou bijkomen. Naar wij vernemen zou de KBDB niet eens ge raadpleegd zijn inzake het voorstel van de regering om de staatskas te vullen op kosten van de duivenliefhebbers. U ziet, geachte lezers, dat de Belgen kwaad zijn. Onder een goei pint zijn er danig harde woorden gevallen. Als een Bels kwaad is, get hij lilek zun- ne. „Buiten!". De Bredase Bond zat met 3195 duiven op St. Quentin. Het regende in gans België en de kleppers konden maar ge lost worden te 13 uur. Een duif van André Waas zette alle kranen open en vloog acht minuten los vooruit; ziehier de uitslag: 1 A. J. Waas, 2 A. Verdaas donk, 3 Jan Rijken, 4 Jan Sips, 5'G. Heyblom, 6 en 12 de snelle A. Konings, die steeds harder begint te draaien, 7 en 22 P. Hojka. idem hetzelfde, 8 J. Marijnissen, 9 B. de Ruyter, 10 Jan van Eijk sr., li M. van Gorp, 13 L. Boeren, 14 L. A. Verheijen, 15 en 18 G. Steven, 16 P. Baselier, 17 Jac. vanOosterhout, 19 M. de Kort, 20 P. Martens, 21. G. A. Kouters, 23 W. van Rijthoven. 24 Jac. Horward, 25. L. de Ley enz. enz. Vele harde spelers hadden 's avonds nog geen veer thuis. Etten en Leur zat met 1740 duiven op St. Ghislain, alhier ging het vlot; ze vielen als haar op den hond: 1 T. van Nijnatten, 2 M. van Haperen, 3 Ant. Buys, 4. H. Peters. 5. E. v. d. Lindeloof, 6 M. Heeren, 7 C. Dekkers, 8 C. de Rooij, 9 M. van Sundert, 10 H. Valen- tijn, 11 E. Mol, 12 P. van Mieghem, 13 P. Buurstede 14 A. van Beers, 15 A. Peters enz. Met dank aan konfrater Rijkenbarg. De CC Ouplenbosch korfde niet min der dan 2700Nduiven in: 1 J Oomen, 2 C. de Vet, 3 M. van den Buys, nog een eigen neef van Twan, 4 A. Hennekam, 5 C. Roozen, 6. F. Schouw, 7 J. van Vlimmeren, 8 A. van Oers, 9 P. Dijkers, 10 J. Lips, 11 Helle- mons-Jaspers, 12 H. Weiter, de fond man, 13 J. Mouwen, 14 C. van Kalmt- hout, 15 G. Dam enz. Verenigde Bergse Krabben op St.- Ghislain met 988 duiven: 1 en 6 Jac. de Vos, 2. Jan Dingemans, 3. P. Nuyten, 4. C. Rommers, 5 A. Schouteren, 7 C. Mul ders, 8 J. Nuyts, 9 A. Notmeijer, 10 J. Sep, 11 J. Zwaan, 12 P. Schouteren, 13 C. Zagers, 14 A. Visser, 15 J. Hoppen brouwers enz. De Vredesduif op de Kladde: 1 P. Roosendaal, 2 Jac. Tunders, 3 A. Ver aart, 4 en 5 A. Jochems enz. Op de Klundert was het ook weer van dik hout zaagt men planken; er vlogen 388 duiven: 12 7 9 12 M. Gommeren, 3 J. van Geel, 4 en 10 H. Magielse, 5 Ant. van der Horst, 6 H. Kanters, 8 B. Schoone enz. Pro Regina et Patria te Zevenbergen 1 en 12 J. van Helden, 2 Janus van de Noort, 3 P. Nelemans, 4 F. Snijders, 5 W. Aarts, 6 en 10 J. Beljaarts, 7 J. Kan. ters, 8 G. Vermeulen, 9 J. Santbergen enz. De C. C. Nieuw Ginneken zat op St.- Quentin met 480 duiven". 1 en 12 A. van Rijckevorsel, 2. H- J. Bogers, 3- S- Aarts, 4 en 15 J. Smeekens, 5 J. Verheijen en Ko., 6 en 9 Adr. Martens, 7 Jac. de Kort, 8 J. Rops, 10 en 13 H. C. van der Aa, 11 Jan Graumans, 14 W. yan Hooijdonk enz. De K.P.V. te Kaatsheuvel zat met rond de achthonderd duiven op St.- Quentin: 1 Jan van Heeswijlc, 2 A. Brou wers, 3 Van den Assum, 4 G. van der Linden, 5 M. Lensveld, 6 W. Kemmeren, 7 C. Heijs, 8 G. Schrauwers, 9 Van Nieuwstadt, 10 J. van Bavel enz. De Luchtbode te Loon op Zand met 387 duiven op St.-Quentin; verloop niet best, regen en nattigheid: 1 A. Kuyten, 2 G. Schoenmakers, 3 en 5 M. Vera, 4 en 7 H. van der Linden, 6 en 10 K. van Esch, 8 P. van Noye, 9 A. J. yan Don gen, enz. Reisduif te Waspik: 1 en 8 M, Bax, 2 N. Smits, 3 en 4 H. Smits, 5 en 9 Kem meren, 6 S. Langermans, 7 en 10 J. Sel ders enz. Raamsdonksveer op St.-Ghislain: 1 J. Kieboom (2), 2 J. Schippers, 3 en 4 P. van der Pluym, 5 J. Kieboom (2), er schijnen veel Kiebomen te zitten, 6. A. Kieboom, 7 Gebr. van Eijl, 9 J. Kie boom (2), 10 W. Martens. In Zeeland begint het samenspel toe komende week. De Zwaluw te Westkapelle zat met z'n tractement op Oudenaarde: 1 en 6 K. Minderhoud, 2 J. Brasser, 3 en 5 J. Roelse, 4 F. Wouters, 7 J. K. Domisse, 8 Gebr. Houmes, 9 J. Toutenhoofd, 10 W. Minderhout enz. Tot slot de Verwachting te Axel op Albert: 1 F. Verschelden, 2 3 9 P. Sol, 4 Chr. Tieleman, 5 en 6 A. Roose, 7 en 10 A. Peersman, 8 J. de Waal enz. Allemaal goeie. Den Bruinen (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM Sinds enige weken is de propaganda-afdellng van „Televi- zier'* druk doende om de lezers van dit weekblad te bewegen zich als lid op to geven van de AVRO. Naar het schijnt hebben de propagandisten inmiddels reeds 300.000 handtekeningen weten te verwerven onder de ruim 560.000 abon nees op dit weekblad. Deze actie ls noodzakelijk gebleken nu AVRO-bodo Televizier straks in een luxe uitgave onder de naam Televizier zullen ver schijnen. De wet schrijft namelijk voor, dat de uitgever van een omroepblad niet meer dan 25 procent van de oplage in de losse verkoop mag brengen. Dit houdt in, dat slechts 125.000 Televizier- abonnees niet per se voor dit gratis AVRO-lidmaatschap behoeven te teke nen. Zou echter blijken, dat een veel groter aantal van hen zich niet bij de AVRO wenst a-an te -sluiten, dan zal de uitgever straks de toezending van deze luxe gids 5 raison van 28 gulden per jaar, dienen te staken Overigens schijnt deze handtekeningenactie goed te zijn voorbereid en men verwacht, zowel in Leiden als in Hilversum, dat Televi zier circa 400.000 AVRO-leden zal kun nen inschrijven. Opgeteld bij de oude lezerskern van de AVRO-bode even eens 400.000 zou dit betekenen, dat de AVRO straks verreweg de grootste omroep van Nederland is. Mocht het zo ver komen, dan wi) het AVRO-bestuur zich tot minister mr- M. Klompé wen den met het verzoek haar op grond van dit grote ledental extra zendtijd, ja zo mogelijk een geheel zendernet toe te wij zen. Het staat te bezien of de be windsvrouwe op dit voorstel zal ingaan. VENRAY (ANP) Het anderhalf- jarige dochtertje van de fam. Van Els uit de Smakt is gisteren door de snel trein Venlo-Nijmegcn overreden en op slag gedood. De kleine, jongste uit een gezin yan negen kinderen, dat woont in een voor malige wachtpost yan de Nederlandse Spoorwegen, was een ogenblik aan de aandacht van de moeder ontsnapt en tussen de rails gaan spelen. De kleine was op slag dood.

de Stem | 1967 | | pagina 13