Olielozing op Schelde „Paraat": leger ontmoet burger Pech op pech op Zeelandbrug STADHUIS VOOR EVEN UIT DE STELLINGEN NAAR DADER WORDT NU GEZOCHT Benzine voor vals geld: twee weken celstraf Olie nadert kusten van C. van Hecke Uitkering f 30.000 St.-Philipsland groter dan men dacht Dagstempel FOTOGRAAF LEVERT BEWIJS In verband met 750 jaar Middelburg RECREATIEF PERSPECTIEF KORTGENE Ook dienstweigeraar aan bod Evenementen Te Bergen op Zoom Containers voor duivenvervoer overgedragen Nieuwe commandant rijkspolitie in Oostburg Verdacht Komisch en een beetje zielig Dure klap MINDER VERKEER, 141 PECHGEVALLEN Schakers spelen competitie aan huis Luctor et Emergo en driedaagse wandeltochten Bouwplannen in Vlissingen Man bestal mede-arbeiders DE gezamenlijke instuiven van Hulst, I Clinge en St. Jansteen organiseren morgenmiddag in samenwerking met garage Kerckhaert in Hulst een grote autorally. De heer C. van Hecke, die I voorzitter is van de instuif St, Jan sten en regionaal bestuurslid van de gezamenlijke instuiven, lag gis- I termorgen nog in het St. Liduinazie- II henhuis in Hulst. Vanaf zijn bed ver telde hij, hoe de instuiven er toe zijn gekomen deze eerste grote autorally te organiseren. I „HET initiatief is afkomstig van een vertegenwoordiger van gar_ Kerck- hoert. Deze man is lid van de instuif. Alle leden kunnen hun ideeën in brengen en omdat wij nog nooit een dergelijk evenement hebben meege maakt, vonden we het een prachtig voorstel". De heer Van Hecke is per soneelschef en woont in St. Jansteen. „Garage Kerckhaert is bereid z'n vol le medewerking te geven. Er zijn zo'n tachtig deelnemers. De bestuursle den doen niet mee. Ook niet-leden kunnen starten. DE leden van de instuif krijgen een re ductie op het inschrijfgeld. De rally is uitgestippeld door de VVV in Koe wacht. Die mensen daar zijn zeer ervaren op dat gebied. In het verle den hebben zij al veel voor ons ge daan. Wat de route betreft? Daar weten we nog niets vanWe! weet I ik, dat die niet te moeilijk is ge- I maakt. KA afloop van de rally is er voor de I deelnemers een gratis bal in de Ko ning van Engeland in Hulst. Tijdens I dit bal zullen de prijzen worden uit- I gereikt. Het is de bedoeling dat ik I dat doe, maar ik zie het er nog niet I in. Ik geloof niet, dat ik morgen al thuis zal zijn. Is dat wel zo, dan ben ik bang dat de dokter mij nog niet I toestaat zoiets te doen. De eerste prijs is een draagbare radio. Daar- I naast zijn er nog heel wat andere I prijzen. BEHALVE deze rally zijn we van plan deze zomer enkele grote bals te or ganiseren, waarvan een in de open lucht. Dit doen we op herhaaldelijk verzoek van de leden, die niet alleen een winterprograma wensen, maar ook in de zomermaanden iets willen doen". De instuiven St. Jansteen, Clinge en Hulst staan bekend om hun uitste kende culturele en amusementspro gramma's. De belangstelling hiervoor is altijd zeer groot. MIDDELBURG (ANP) Zeven jaar lang blükt het rijk de grootte van de Zeeuwse gemeente St.-Phi lipsland te hebben onderschat. Daarom krijgt deze gemeente nu 30.000 achterstallige uitkering van het gemeentefonds. Sinds 1960 heeft het rijk bij het meten van het oppervlak van het St.-Philipslandse grondgebied ver geten de oppervlakte van de grond tussen de hoog- en de laagwater- lijn mee te tellen. Daardoor dacht men dat deze gemeente in plaats van 2880 maar 2320 ha groot was. De oppervlakte van de gemeente is mede bepalend voor de rijksbij dragen uit het gemeentefonds. Sinds 1960 kreeg St.-Philipsland te weinig. De vergissing is ontdekt doordat het gemeentebestuur van St.-Phi- lipsland plotseling begon te ver moeden dat het oppervlak .van de ze gemeente groter was dan dat al jaren op de papieren stond. Toen het kadaster het grondgebied nog eens nauwkeurig ging nameten, bleek het gemeenteoppervlak maar liefst 560 ha meer te meten. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 APRIL 1967 De organisators van de militaire ex positie, die op het ogenblik in Etten staat, en de 9e of 10e mei naar Vlissin- gen zal komen, zeggen het heel nadruk kelijk: „Het wordt geen machtsvertoon, maar een ontmoeting tussen leger en burger, die hier de gelegenheid krijgt zich een oordeel te vormen over de functionering en de functie van de mi litaire apperaat. We komen beslist niet ronselen". Op het terrein bij het Vlissingse stad huis zal een grote mobiele expositiehal komen te staan (60 x 15 meter) waarin het kleine materiaal wordt onderge bracht. In een bioscoopzaaltje zal op gezette tijden een kleurenfilmpje (duur vier minuten) worden gedraaid waarin het bestaan van een leger wordt gemo tiveerd. Uitgangspunt voor dit filmpje is enerzijds de strijd tegen de zee, an derzijds de gang van zaken rond de muur in Berlijn. Een greep uit de verdere inhoud van de hal: een in bedrijf zijnde linktrainer, een meteo-stand (waar regelmatig weersvoorspellingen zullen worden ge produceerd) en een veldpostkantoor. Dit laatste is vooral voor filatelisten bijzon der interessant. Men kan daar zijn brie ven laten voorzien van een dagstempel met de opdruk „Paraat-Vlissingen". Er varingen elders in het land hebben ge leerd dat vooral voor deze stand grote belangstelling bestaat. De grote stukken komen buiten te staan: vier straalvliegtuigen, waaronder een Starfighter, enkele bij het Neder landse leger in gebruik zijnde raketten (Nike en Hawk), enkele tanks (o.a. de (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Paraat" wordt een zaak van bittere ernst. De leger- en luchtmachtexpositie, die van 12 tot en met 20 mei op het Stadhuisplein te Vlis singen zal worden gehouden, is er niet alleen voor hen die overtuigd zijn van de noodzaak van een krijgsmacht. Ook de principiële anti-militaristen (tot en met de dienstweigeraars) krijgen in die negen dagen de kans om te praten over het hoe en waarom van het Nederlandse leger. zogenaamde brugleggende tank), ver schillende andere rupsvoertuigen, een compleet vuurleidingscentrum van de veldartillerie, een radiostation en een batterij luchtdoelartillerie. Ronöom ae tentoonstelling zullen de nodige evenementen worden georgani seerd. Een kleine opvulling: 11 mei 's avonds een voetbalwedstrijd tussen een Vlissingse combinatie en een mili tair elftal. Op de middag van die dag houdt het tamboerkorps van de Ko ninklijke Marechaussee een muzikale rondwandeling door de binnenstad, 's Avonds treedt het korps aan voor de wandeling van het tentoonstellingster rein naar het sportpark aan de Irislaan. Tijdens de pauze van de voetbalmatch zal het muziekkorps voor de derde keer optreden. De tentoonstelling wordt op 12 mei 's morgens om elf uur geopend door burgemeester B. Kolff die zal wor den ingeleid door brigadegeneraal N. Bergnuys. Diezelfde avond is er op het Stadhuis plein een taptoe met medewerking van het fanfarekorps der Limburgse Jager» en het zogenaamde spookpeloton van de koninklijke luchtmacht. De luchtmacht, kapel zal op 16 mei (dinsdag) een con cert geven op net Stadhuisplein. Bij de keersluis in het kanaal .door Walcheren zullen leden van de vaar- en duikerschool een demonstratie geven. Hierbij zullen o.m. met een helekoptet drenkelingen uit het kanaal worden ge haald. Op die dag zal een Alouette III verder twee vluchten boven Vlissingen maken. Een vlucht is gereserveerd voor het college van b. en w. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Sinds gister avond heeft de afdeling West-Brabant en Zeeland van de Zuidnederlandse Postduivenhoudershond drie splinter nieuwe containers voor het vervoer van de duiven van de leden ter beschik king. De drie 12.70 meter lange wagens werden gisteren door de leverancier, de firma Oomens te Breda, op de Grote Markt te Bergen op Zoom overgedragen aan het afdelingsbestuur o.l.v. voorzitter W Hopstaken. Er was veel bekijks. Met name was de belangstelling groot van de zijde der Bergen op Zoomse postduivenhouders. Na de overdracht werd instructie gege ven over de wijze waarop de wagens bediend moeten worden. De containers zijn gebouwd door de firma V. d. Dijssen te Soest. Een bij zonderheid van de ingenieuze wagens is dat alle ruim 7000 duiven die een wa gen tegelijk kan vervoeren op een en hetzelfde moment kunnen worden ge lost. De afdeling West van de postduiven- houdersbond heeft zich met de aan schaf van de containers een uitgave van ruim 160.000,moeten getroosten. De afdeling overweegt volgend jaar nog een vierde container te kopen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Binnen afzienbare tija zal de groep Oostburg van de rijkspoli tie een nieuwe commandant krijgen. Met ingang van een nog nader te be palen datum is opperwachtmeester J. L. J. Marcusse uit Erp benoemd tot groepscommandant te Oostburg. Hij zal tegelijkertijd worden bevorderd tot ad judant MIDDELBURG - De officier van justitie te Middelburg, mr. T. Le- bret, heeft een onderzoek gelast naar de lozing van olie op de Wes- terschelde door een binnenvaartuig, j maandag j.l. De lozing werd geconstateerd door de luchtfotograaf T. Slagboom. Deze maak te er een foto van. Toen mr. Lebret de foto zag gaf hü de rijkspolitie te water te Wemeidinge opdracht een onderzoek in te stellen. „Als je een stapeltje oude kranten op straat weggooit ben je al strafbaar", aldus mr. Lebret. „Dit is eên flagrante overtreding. We moeten de schipper te pakken zien te krijgen". De rijkspolitie te water heeft goede hoop deze schipper thuis te brengen. Twee schepen zijn verdacht. Over naam en nationaliteit wilde men gisteren nog niets loslaten. De commandant van de rijkspolitie te water te Wemeidinge verwachtte dat vandaag, aan de hand van een uitvergrote foto, meer zeker heid verkregen kan worden. De olielozende tanker werd betrapt even buiten de haven van Hansweert. Het schip was op weg naar Antwerpen. Volgens de rijkspolitie te water ge beurt het vrij regelmatig dat binnen schepen olie overboord pompen. Dit wordt pas strafbaar wanneer de olie op de een of andere manier schade toe brengt. De moeilijkheid hierbij is dat bewezen moet worden dat de schade aanrichtende olie van een bepaald schip afkomstig is. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG Komisch, maar toch eigenlijk ook een beetje zielig. Zo betitelde men gisteren in de Mid delburgse rechtszaal de zaak van twee Algerijnen, die 15 april j.l. in Terneuzen probeerden een garagehouder met vals geld te betalen. Het gedetineerde tweetal, S.B. (25) en M.M. (22), woonachtig in België, probeerde dde dag om tegen betaling van een vals 1000 frank-biljet ben zine te krijgen. Dat lukte. De twee mannen reden weg, maar keerden ook weer terug, waarschijnlijk omdat ze zagen dat de garagehouder hun auto- nummer noteerde. Zij keerden terug, vroegen om het biljet van 1000 frank en betaalde daarna met een biljet van 100 frank. De pompbediende vertrouw de de zaak niiet, omdat het biljet zo dik aanvoelde. Het „geld" was een bil jet, afkomstig van een Belgische po litieke partij, die namaak 100 frank- biljetten tijdens de verkiezingscampag ne gebruikte. In plaats van Nationale bank van België stond nationale ramp van Belgie op de biljetten gedrukt. De achterzijde ervan was wit. De Algerij nen handelden echter met twee van deze tegen elkaar geplakte biljetten. ijï ?r e ^as n^et van de Algerijnen zelf. Van wie wel, daar kwam men gis termiddag met achter. B. had al eer der met dit geld een aansteker gekocht. Volgens de officier van justitie, mr. T. Lebret had M kunnen weten dat hij met vals geld te doen had. Hij eiste tegen beiden 8 weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mr. F. K. Adriaansen vond een straf van 8 weken buitensporig hoog. „We hebben hier twee zeer vreemde een den in de bijt", pleitte hij. Politierech ter mr. P. van Empel kon met deze re- 2!^rLnig wel ,meegaan. Hij hield er re kening mee dat de beide vreemdelin- Yan z^n geworden dat anderen hun het geld hebben toege- echtte alleen een poging tot uitgifte van het valse geld bewezen. Hij veroordeelde het tweetal tot een gevangenisstraf van 2 weken met aftrek van het voorarrest. De buitenlanders zullen nog tot 3 mei de dagen in een cel moeten doorbrengen. Bij de volgende zaak kwam de 54- jarige chauffeur N.M. uit Zierikzee voor het hekje. Deze man is na een botsing met een andere auto doorgereden. „Dat zijn dingen die we hier nogal hoog opnemen", wendde de politierechter zich tot de man. De officier van jus titie betreurde het dat deze gevallen steeds meer voorkomen. Hij eiste een straf van f 150,- plus een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Politierechter mr. Van Empel maakte er f 100,- boete van, 3 maan den ontzegging voorwaardelijk en een proeftijd van 2 jaar. De eerste, en tevens ook laatste zaak die middag betreffende rijden onder invloed was die van de 46-jarige A. vah A. uit S't.-Jan9teen. Hij werd ervan verdacht onder invloed op een brommer te hebben gereden, waardoor hij bij een botsing betrokken zou zijn geraakt. Verdachte zelf was het daar helemaal niet mee eens ^att hij dronken was. Hij had weliswaar 6 pilsjes, 1 bier en 1 zoet borreltje naar binnen gewerkt. „Een moeilijk geval", vond de poli tierechter. „U staat er om bekend dat u in het weekeinde een stevige bier drinker bent". Toch achtte de politie rechter de dronkenschap niet bewe zen en sprak Van A. wat dat betreft vrij. „Wel is het zo dat u zonder andere reden midden op de weg heeft gere den, waar u die andere broeder ont moette", aldus de heer Van Empel. Hij veroordeelde de man tot een straf van f 75,- boete wegens een verkeersfout. De officier van justitie had 1 week voorwaardelijke gevangenisstraf geëist met een proeftijd van 2 jaar en f 1000, boe' De klap die de 26-jarige Westdorpse stucadoor C.S. op het carnaval in Sas van Gent uitdeelde, heeft hij duur moe- t nrn-tta,len' V°lgens raadsman mr. H. r\ f. j el.mari werd S. door een zekere D. bedreigd met uitlatingen als: „Ik zal m kanaal smijten". S. deelde een n w i U^le vold<>ende was om fir»i fr ziekenhuis in te slaan. De of- van f Hn J n Üe vl-Ste een -«®Wboete Conform Politierechter vonniste (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Vorig jaar hebben zich op de Zeelandbrug over de Ooster- scbelde 141 pechgevallen en 8 'ongevallen voorgedaan.. Aldus het jaarverslag 1966 van de Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappy. Zoals bericht heeft de Zee landbrug in 1966 ruim 1.9 miljoen gulden minder aan tolgeld opgebracht dan was geraamd. Aan fietsers wam 68 minder over de brug dan was voorzien. Het aantal personenauto's lag 13 het aantal lichte vrachtauto's 75 beneden de ra ming. Men had gedacht dat 140-000 zware vrachtauto's over de brug zou den komen. Hiervan kwamen er in wer kelijkheid slechts 12 Het aantal bus sen tenslotte dat over de Zeelandbrug kwam lag 11 beneden de raming. Het ontstane tekort over 1966 werd weggewerkt door voor 1 miljoen gulden over de risicoreserve te beschikken en door de afschrijvingen te verminderen. De risicoreserve bedraagt nu nog ruim 2 miljoen gulden. Het jaarverslag vermeldt dat in 1966 in totaal 608 vaartuigen door de bascu- lebrug zijn gegaan. Vorig jaar is overleg gepleegd met het laboratorium voor grondmechanica en het waterloopkundïglaboratorium op welke wijze voorzieningen tegen ontgrondingen in het brugtracé ge- S°?en kunnen worden. De problemen bleken zeer ingewikkeld te zijn zodat ae meest gewenste oplossing niet pas klaar kon worden gegeven. Het waterloopkundiglaboratoriunL heeft daarop voorgesteld om bij wijze van proef tussen twee peilers een bo dembescherming van grind van beperk te breedte aan te brengen. Deze bodem bescherming sluit aan op de bestaande verdediging. Afhankelijk van het gedrag van deze bodembescherming kunnen eventuele verdergaande maatregelen worden beraamd. Het bleek gewenst een dergelijke bodembescherming van stro ken grind aan te brengen in de brug- opening tussen de peilers 14 en 15. Het waterloopkundïglaboratorium heeft bovendien metingen verricht van de snelheidsveranderingen van het wa ter nabij de Zeelandbrug als gevolg van de afsluiting van het Volkeral hJ n waterl®°Pkundiglaboratorium beveelt op grond van de uitkomsten bSdw0nderZ05k aln J"et ver<Jere uit- breiding van de bodembescherming voorshands te wachten tot dit noodza? kelijk wordt in verband met de stabili- teit van de brugpeilers. Het Jaarverslag meldt tenslotte dat er f.e" s,ir?n? 's aangebracht op het dak hZlV t0ihuls. Dore sirene "Tl ge bruikt worden ln geval van nood. Leden van de Vaar- en Duikerschool in actie. Zij geven ter gelegenheid van de tentoonstelling „Paraat" woensdagmiddag 17 mei een demon stratie in Vlissingen. (Van een correspondent) ZUNDERT De schaakvereni ging De Raadsheer in Zundert heeft besloten een competitie op touw te zetten, waarin de deelnemers hun wedstrijden thuis spelen. Daar kan dus met recht gesproken wor den van „thuis"- en „uit"-wedstrij- den. (Van onze correspondent) KRUININGEN Te Kruiringen zul len op Hemelvaartsdag voor de 15e maal de Luetor et Emergo-wandeltoch- ten gehouden worden. Evenals de voor- gaande jaren kan men op de afstanden 5, 10, 15 en 25 km deelnemen. Te 12.45 uur vindt een verwelkoming plaats van de dames en heren wandelaars in „Ons Dorpshuis". Te 13.00 uur zal men van start gaan en in gesloten gelederen langs het gemeentehuis en voor de aldaar staande autoriteiten defileren. Zodra men Kruiningen heeft verlaten treedt op de Markt Kindervreugd uit Antwerpen op. De officiële prijsuitrei king zal vervolgens plaatsvinden in „Ons Dorpshuis". In de avonduren zal een taptoe worden gehouden met de ongeveer 130 deelnemers van eerderge noemd Belgisch gezelschap. Tevens start op deze dag de Zeeuwse 3-daagse vanuit Kruiningen. De eerste dag gaat het naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De Kanaalzone van het Kanaal Door Zuid-Beveland staat voor de 2e dag op het programma. De laatste dag ko men de sportlieden der afstanden 30 40 en 50 km vanaf afzonderlijke begin punten bijeen te Heinkenszand, waar aan de eind-tippel begonnen wordt. De 50 km begint deze dag bij de Ooster- scheldebrug. Het laatste verzamelpunt voor een massale intocht te Kruiningen is de zaal „Zeelandia" te Hansweert. Voorafgegaan door drumbands gaat het rond 16.00 uur naar Kruiningen. Vrijdag 5 mei zullen voor de wan delaars de plaatselijke verenigingen Crescendo (zang). Jong Crescendo (zang), EMM (harmonie) en Excelsior (mandoline club) optreden in „Ons Dorpshuis". (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE Het gemeente bestuur van Kortgene en parti culieren hebben een aantal plan nen ontworpen om de toenemen de toeristische belangstelling voor de gemeente Kortgene te kunnen opvangen. Voor Kortgene zijn er onder meer plannen voor een buitendijks kampeer terrein met een capaciteit van ongeveer 1250 kampeerders, terreinen voor kam- peerhuisjes en ongeveer 200 zomerwo ningen, een manege, een speeltuin met midgetgolf en een uitbreiding van Del ta Marina, bestaande uit een botel van 150 units, opvoering van het aantal ligplaatsen van 600 tot 800 en het tref fen van voorzieningen voor botenber- gin, reparatie, aqua-caravanning enz. Bij de kern Kats zijn geprojecteerd: een zomerwoningen-terrein van ca. 8 ha, een 7 ha groot terrein voor kampe ren en zomerhuisjes en het aanbrengen van jachtenaccommodatie in de voor malige veerhaven. Bij Colijnsplaat wordt gedacht aan de aanleg van een jachthaven in de huidige vissershaven en aan terreinen voor kampeerhuisjes en caravans. Deze plannen worden genoemd in de nota „Recreatief perspectief van de gemeente Kortegene", die gisteren is verschenen. In de publikatie wordt de verwach ting uitgesproken dat het aantal over nachtingen in de periode 19651975 met 30.000 tot 670.000 per seizoen zal stijgen. Van de plaatselijke middenstand zal, aldus de nota een grote dosis slagvaar digheid en aanpassingsvermogen wor den gevraagd. Het verdient voorts aan beveling om voor de gemeentelijke toe ristische investeringen een urgentie schema op te stellen, aldus een van de conclusies uit het door het ETI voor Zeeland opgestelde rapport Een andere conclusie is dat bij de plaatselijke bevolking grotere belang stelling opgewekt dient te worden voor het houden van pension en het verhu ren van gemeubileerde kamers. Het watersportcentrum Delta Marina vormt volgens de nota een bijzonder waardevol element in het recreatiepa troon van Kortgene. „Van de concen tratie van voorzieningen die hier plaats vindt zal niet alleen een goed beste dingseffect maar ook een groot wer vingseffect uitgaan", zo wordt ver wacht. In het economische patroon van Kortgene moet volgens het ETI voor Zeeland ruimte overblijven voor een expansie van de industriële, ambachte lijke en commerciële bedrijvigheid". LAND'S END (A.P.) De marine heeft gisteren een mijnenveger gestuurd naar het wrak van de Torrey Canyon, om na te gaan of er nog steeds olie uit komt, waardoor de stranden van Corn wall opnieuw bedreigd zouden kunnen worden. De vrees langs de kust is opnieuw op gelaaid. Autoriteiten van zes badplaat sen zeiden dat de zuidwestkust van En geland over 59 kilometer opnieuw be dreigd wordt door enorme olieplakken. Een plak beweegt zich in de richting van het strand van Perranporth, dat pas gezuiverd was. Een andere olie massa drijft in de richting van Porthle- ven. Een derde oliemassa ligt nog slechts op anderhalve kilometer van „The Lovely Sands"» bij St. Michaels Mount. Aan de westkust van Guernsey, een van de eilanden voor de Franse kust, is al olie aangespoeld. Een marinewoordvoerder zei later dat een eerste onderzoek door de mijnen veger uitwees dat uit het wrak van de tanker geen nieuwe olie was gestroomd. De Clarbeston bleef de omgeving doorkruisen op zoek naar olievlekken. J. LEONARD UANG'S automobielbe drijven n-v- (75 jaar oud) heeft met een donatie van f 100.000 het Fonds Leonard Lang" in het leven geroe pen met de bedoeling de Amerikaan se zienswijze op de verkeers- en par keerproblemen in onze steden ken baar te maken. DE ALGEMENE Nederlandse Vereni ging van Werknemers in het Perso nenvervoer (A.N.V.W.P.), een cate gorale vakorganisatie, heeft besloten ook andere beroepschauffeurs dan die zich met het personenvervoer be zighouden, toe te laten- (Van onze verslaggeefster) VLISSINGEN De woningbouwver eniging „Goed Wonen" in Vlissingen is van plan in het uitbreidingsplan Paau- wenburg 187 woningen met schuurtjes als bergplaats plus 78 garages te bou wen. Het plan omvat 96 maisonettes, 10 woningen in de onderbouw, 4 woningen voor minder validen, en twee bejaarden woningen, alle op basis van woning wet. Verder is in het plan begrepen de bouw van 75 premie eengezinswo ningen met centrale verwarming. In de vanmiddag te houden raads vergadering zullen b. en w. de raad voorstellen doen betreffende de bouw van de 112 woningwetwoningen. Voor gesteld zal worden de woningbouwver eniging hiervoor leningen te verstrek ken van 360.000,— voor het in eigen dom verwerven en bouwrijp maken van het benodigde terrein, 2.841.000,voor het bouwen van de woningen en 289.200,voor bijzondere voorzienin gen. Alle 112 wonihgen zullen worden voor zien van centrale verwarming een cen traal antennesysteem en' een geiser of boiler. De huur zal 23,70 per week bedragen, exclusief de kosten voor de verschillende voorzieningen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Woensdagavond omstreeks 7 uur werd op de coöperatie ve beetwortelsuikerfabriek C.B.S. te Sas van Gent de 22-jarige gehuwde J. G. aangehouden. De jongeman, die af komstig was uit Belgisch Koewacht, gemeente Moerbeke, werd gearresteerd wegens diefstal van geld bij zijn mede arbeiders uit de kleren die in de kast hingen. De diefstallen die drie of vier malx gepleegd waren, beliepen het to tale bedrag van ruim f 150.-. MIDDELBURG Het stadhuis van Middelburg, dat in mei 1940 door een Duits bombardement voor een groot deel werd verwoest, is na een restauratie van meer dan 25 jaar eindelijk volledig uit de stellingen gekomen. De laatste jaren heeft de hoek toren, rechts op de foto, voortdu rend in de stellingen gestaan. De restauratie is overigens nog niet voltooid. Het stadsbestuur heeft de stellingen in verband met het 750- jarige bestaan van de stad echter voor een tijdje laten weghalen. In het najaar zal de restauratie wor den voortgezet. Ook de inmiddels afgelaste para de, die op 1 mei in Middelburg ge houden zou worden, heeft tot het tijdelijk opruimen vain de steigers rondom de hoektoren bijgedragen.

de Stem | 1967 | | pagina 7