ALS PADVINDER DROEG IK AL EEN MINIBROEK i peekEScloppenburg ij U heeft recht op meer comfort! va V J. A. H. VAN HOEFLAKEN - AXEL menko f f i! EN WIJ VERVULLEN TEGELIJK 2 VAN UW VURIGSTE WENSEN NA0NIS wasautomaat van 899.- NA0NIS KOELKAST in I U betaalt dus samen slechts 900.- Winkel in Parijs heeft alles voor spionnen Tëklenkd hoe lang geleden kocht u een regenjas? l Ben Biele Smit: Veertiger Olijke broek Mlnibroek Personality J. C. A. Neve AFWEZIG RUNDVEE W. G. C. Kok één spreekuur per dag AFWEZIG van 29 april t/m 16 mei D. ZANEN Als deze zin uw aandacht heeft getrokken, dan bent u "in" voor 'n aanbieding in stijlvol, soepel, waterafstotend Menko/Terlenka. Bij aankoop van een krijgt U de gelegenheid tot aankoop van een Tra Kluizen V. Voor de sensationele prijs van BEETHOVENSTRAAT 16-18 ft DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 APRIL 1967 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Om half elf draagt hij een effen grijze broek, blauwe blazer, blauw overhemd, club-tie. Hij vindt het enig. Om drie over half elf hipt hij langs in een zandkleurig kostuum, dat vanaf de nauwe pijpen tot de zwaar met schuimrubber opgevulde schouders is opgebouwd uit eerlijk cor duroy (de baron geeft het zijn eigen tuinman). Hij vindt het dol. Om tien uur zevenendertig komt hij uit de hoek met een witte pantalon, kanariegele weekender en 'n jas, waarvoor een Fries stamboekrund zijn complete rug heeft geofferd. Hij vindt het hip, een weinig smurf zelfs. Achtereenvolgens duikt hij daarna ora kwart voor elf op in het herfst- bruin, om tien voor elf met een ge waagde ruit en om elf uur (met enige vertraging) in het bleyle. Dan drinkt hij, geheel ontspannen onderuit op een tweezitsbank, een glas champagne Neen, voor hem geen extra-stukje kreeft. Hij moet aan zijn vorm den- PARIJS (Reuter) In een achteraf- straatje in Parijs is gisteren Europa's eerste winkel in spionage-artikelen ge opend, waar iedere aspirant-spion wel iets van zijn gading vindt. Men kan er een polshorloge-zendertje kopen, een „onbeperkte ontvanger", die een tele foonhoorn op honderden kilometers af stand zou kunnen „afhaken", waardoor gesprekken in de bewuste kamer kun nen worden afgeluisterd een microfoon tje ter grootte van een postzegel, een stethoscoop, die geluiden achter een 30 cm dikke muur kan opvangen en een bandopname-apparaat in de vorm van een aktentas, dat door stemmen in wer king wordt gesteld. Voor mensen die rechter op hun doel afgaan is er dan bijvoorbeeld nog een „elektriseerstok". De Franse onderneming die de in Amerika vervaardigde apparaatjes in de handel brengt heeft een speciale winkel geopend, omdat het psychologische kli maat daarvoor na de rage van spionage- films en -boeken van de laatste tijd rijp is. De liefhebbers moeten wel diep in hun beurs kunnen tasten. De prijzen van de artikelen variëren van circa 2.700 gulden voor het polshorloge-zendertje tot bijna 5.500 gulden voor de aktentas- recorder. ken. Net heeft iemand van de pers hem nog attent gemaakt op zijn zwel lende embonpoint en zich bezorgd afge vraagd of hij met langzamerhand te mollig wordt voor de krappe mode dezer dagen. „Stel je voor", zegt hij gebelgd, „dat malle wijf moet nodig wat van mij zeggen. Dat heb ik ook gezegd. Je zult je zuster bedoelen heb ik gezegd". Hij is vijftig jaar, Ben Biele Smit „ik zag Abraham toen ik onder weg was van Breda naar Amsterdam- Ik schrok me rot". Hij ziet eruit als een goed geconserveerde veertiger. Hij is gebruind uit een potje, gespierd door 15 diepe kniebuigingen per et maal. Straks stapt hij weer in zijn pseudo-sportwagen en snelt hij naar Emmeloord, waar hij het volk een pak van agrariërshart zal laten zien. „Er zitten dan 200 mensen in de- zaal, waarvan er tien kerels zijn- De vrou wen beslissen daar toch, wat pa draagt". Hij stelt het licnt geamuseerd vast ..Jongen", zegt hij, „ik zal ze daar in Emmeloord even iets laten ruiken. Ik doe mijn krijtstreeppak aan, zet mijn beste Engelse hoed op en kom draaiend met mijn wandelstok binnen. Dat is het betere werk. Ik houd van show, van toneelspelen. Ik heb jaren bij de groep van Bouber gezeten en al het volkse werk gedaan. Het kind van de buren, de Jantjes. Je kent het wel. Een lach en een traan. Ik was een bruikbare kracht op het toneel, maar ook niet meer en daarom ben ik de mannequinkant opgefietst. Ik ge loof dat ik in die sector meer kan presteren dan in het theater. Als je tot je vijfenzestigste alleen brieven het toneel mag opdragen, gaat de lol er wel af". De reden? Ben Biele Smit aarzelt niet. „Het is mijn personality", zegt hij, „je hebt het of je hebt het niet. Er zijn mensen geweest, die von den dat alleen Engelse mannen voor dit vak geschikt zijn, maar dat is on zin. Ik houd ook van Engeland, van de stijl, maar een Engelse jongen is voor ons land toch te Engels. Als ik mijn bolhoed opzet, zou je zweren, dat ik in Londen ben geboren, maar ik blijf een Amsterdammer. Dat is het geheim?" In zijn bagage heeft hij 22 hoeden en 3,5 duizend sjaals, pochets en an dere snuisterijen. Hij heeft haarstuk jes van duizend gulden per stuk en schoenen van 129,50 gulden. „Dat moet je wel hebben", zegt hij verontschuldigend. „Als ik de boer op ga, dan willen ze een echte heer zien. Ik draag soms pakken van 80 gulden, maar als ik me dan opdof, dan weet zo'n confectieman niet wat hij ziet Dan zegt hij: „Meneer Smit, dat is toch niet mijn kreukelige pak van 80 gulden?" En dan zeg ik: „Me neer, ik zal u wat anders vertellen Al prest u me een jutezak aan te trekken, dan zie ik nog kans om de show te stelen". Begrijp je? Het is de manier waar op. Ik kan een smoking aanschieten en dan ben ik op hetzelfde moment de stralende bruidegom. Een beetje de voot, een beetje gelukkig. Dan zie ik die vrouwen in de zaal zuchten. En terecht, want je zou zweren dat ik op het punt sta om de boot in te gaan Ik voel, dat op zo'n moment mijn handen transpireren. Ik probeer de mensen ook altijd te laten lachen. Ik ben een uur tevoren in de zaal en proef de sfeer. Er zijn altijd olijke broeken onder net publiek, die van een geintje houden. Ik stap op zo'n vrouwtje af en ik vraag: „Voelt u maar, het is een prima stofje". En als ze mijn broekspijp grijpt, roep ik „au". Nou ik het zo vertel walg ik er zelf van, maar toch doet zoiets het wel op een show. Er komt op die ma nier een beetje lucht. Ik heb het gevoej dat ik nog jaren meekan- Ik zal op een gegeven mo ment de bakens moeten verzetten en de pakken van grootvader gaan sho wen, maar ook dat kan plezierig zijn. Je moet Mathieu van Eysden eens aan het werk zien. Ook een artiest. Die is dik in de zeventig en speelt met zijn grijze haren nog steeds de jolige bon-vivant. Ik begrijp nog steeds niet, waar die malle juffrouw van de pers de lef vandaan haalde om te zeggen dat ik te dik ben voor de mode van tegen woordig. Ik heb eer lengte van één me ter tachtig en weeg 78 kilo. Dat mag toch wel gezien worden. Ik geef wel toe dat die krapgesneden pakken van nu het me moeilijk maken, maar als ik een beetje op mezelf pas, dan gaat het nog best. Niet te veel drinken, een enkel glas wijn voor de gezellig heid, niet te veel aan de boemel en niet te veel seks. Dat is het hele geheim. En dan natuurlijk de sport. Paard rijden op Zandvoort. tennissen, zwem men. Als je in topconditie wil blij ven, moet je niet op je gat blijven zitten. En wat zou je zeggen van de kap per? Wat kan die man er niet alle maal aan doen? Ik ga drie keer in de week naar hem toe en dan kom ik piekfijn terug- Het is een heerlijk vak en ik zou niet weten wat ik anders zou kunnen doen. Inkoper bij een groot confectie bedrijf misschien, maar daar ben ik weer te eerlijk voor. En te modisch. Ik draag graag extravagante pakken en als ik door de Spuistraat loop, dan komen zelfs de verkopers van House of England naar buiten om me na te wijzen. Ik had die tic al bij de padvinde rij. Iedereen droeg van die onwijze lange broeken, maar Bennie liep toen al in een fijne minibroek. En mijn hoed mocht je ook zien. Die had moe der dik in de stijfsel gezet en de rand was zo hard als een plank- Je kon er een etalageruit mee ingooien. Begrijp je nou zo'n mens van de pers? Wat verbeeldt ze zich eigen lijk? Bennie te dik! Het idee. Van de dertig mannequins van de mannelijke kunne, die binnen onze landsgrenzen opereren, is Ben Biele Smit de meest succesvolle. Hij geeft het ruiterlijk toe. Zijn agenda is druk bezet, zijn inkomen benadert het tan tième van een bankdirecteur. Op 2 mei a.s. hopen onze ge liefde ouders, groot- en over grootouders A. SNOECK-JACOBS hun 55-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Receptie van 3.30 - 5.30 uur bij Dallingha te Sluiskil. Sluiskil, Kerkstraat 45. Op zaterdag 6 mei a.s. hopen onze geliefde ouders A. J. DE RIDDER G. DE RIDDER-GIJSEL de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het hu welijk traden. Dat God hen nog lang mag sparen. Hun dankbare kinderen. H. Mis uit dankbaarheid om 11 uur in de kerk te Over slag. Receptie van 2.30 - 4 uur in café „Gemeentehuis" bij M. de Cock te Zuiddorpe. Overslag, Varempé B 23. De leden van de r.-k. Boerenbond afdeling Koe wacht worden uitgenodigd bij de uitvaart van ons medelid de heer ALPHONSE VERSCHRAEGEN op zaterdag 29 april om 10 uur. Namens het bestuur J. Bonte, voorzitter 4- Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Liefdehuis te Hulst, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken, in de leeftijd van 82 jaar, onze geliefde Va der, Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader, de Heer AUGUSTINUS CORNELIUS DE KOCK weduwnaar van Mevr. Elisabeth Freijser Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst: A. C. de Koek jr. M. de Koek-Bracké en kinderen Terhole: H. de Koek H. de Kock-de Rijk en kinderen Walsoorden: A- de Koek M. de Kock-Koole Oost-Souburg: A. M. de Koek M. de Kock-Speijer en kind Hulst: G. Th. M. de Koek M. de Kock-Roelands en kinderen. Familie de Koek Familie Freijser Hulst, 26 april 1967. Pottestraat 10. De plechtige uitvaart dienst, waarbij UEd. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op za terdag 29 april a.s. te 9-45 uur in de kapel van het r.k. Liefdehuis, Potte straat 10 te Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof, aldaar. Vrijdagavond om 19 uur rozenkransgebed in bo vengenoemde kapel. ,r Hiermede vervullen wij de treurige plicht, u kennis te geven van het overlijden van onze dierbare vader, broer, behuwdbroer en oom, de heer ALPHONSE AUGUSTE VERSCHRAEGEN weduwnaar van mevrouw Alice de Vos eerder weduwnaar van mevrouw Veneranda Stephanie Catharina de Vos geboren te Koewacht op 26 juli 1889 en aldaar godvruchtig overleden op 26 april 1967. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. De heer Raphael Verschraegen De heer Paul Verschraegen Wijlen Petrus Verschraegen- van Poele, kinderen en kleinkinderen Mevrouw de weduwe Spiessens- Verschraegen Wijlen Theofiel Verschraegen- van Poucke en kinderen Wijlen Theofiel Verhoosel- Verschraegen kinderen en kleinkinderen De heer en mevrouw Aloys Verschraegen-Raes, kinderen en kleinkinderen De heer Cyriel Verschraegen Wijlen Augustinus de Waele- Verschraegen, kinderen en kleinkinderen De heer Edmond de Bock, weduwnaar van Leonie de Vos, kinderen en kleinkinderen De heer en mevrouw Cyriel van Gaver-de Vos kinderen en kleinkinderen De heer August de Vos, weduwnaar van Elisa van Poecke, kinderen en kleinkinderen De heer Eugèn de Vos De heer en mevrouw Philemon Poppe-de Vos, kinderen en kleinkinderen De heer en mevrouw Theofiel de Vos-van Puyvelde en kinderen De heer André Vlaymink, weduwnaar van Julia de Vos, echtgenote van Deschepper De familie Verschraegen, Baert, de Vos, Shegers De H. Mis van Requiem, 'waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 29 april 1967, om 10 uur, in de parochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Vergaderen sterfhuis zaterdag om 9.30 uur. Rozenkransgebed vrijdag 28 april om 19 uur in de kerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.k. St.-Joanna-ziekenhuis te Goes, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, mijn geliefde man en onze onvergetelijke vader, schoonvader en opa PIETER AALB'REGT REMIJN echtgenoot van Adriana Maria Remijn.de Jonge in de leeftijd van 60 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Heinkenszand: A. M. Remijn-de Jonge Goes: C. M. Stokx-Remijn C. Stokx en kinderen Wissenkerke: M. C. Dourleijn-Remijn A. Dourleijn en kind Goes: C. A. de Jonge-Remijn L. de Jonge en kinderen Lewedorp: J. M. Traas-Remijn M. Traas en kinderen Genderen: M. H. Verstelle-Remijn J. Verstelle en kinderen Heinkenszand: Piet en Els Jo en Will Jaap en Mia Lou en Greta Bert - Johan - Trees Heinkenszand, 25 april 1967. Oude Zanddijk 14 De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op vrijdag 28 april a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed donderdag 27 april om half acht in de kapel van het St. Joanna ziekenhuis te Goes. DANKBETUIGING Aan onze buurtbewoners en allen die ons zo goed be dacht hebben met geschenken en felicitaties op ons GOUDEN-HUWELIJKSFEEST, brengen wij aan allen onze beste dank, o>ok namens onze kinderen. J. Ploegaert-Borkstael. Philippine, Wilhelminastraat 6. DANKBETUIGING Voor de buitengewoon grote belangstelling, cadeaus, bloemen en schriftelijke felicitaties op ons GOUDEN HUWELIJKSFEEST zeggen wij u allen, mede namens onze kinderen, harte lijk dank. In het bijzonder de bewoners van de Oude Kerkstraat. Philippine, Oudq Kerkstraat 1. Th. Brakke-van Hurck. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om eenieder persoonlijk te danken voor de blijken van deelneming die wij mochten ondervinden bij het overlij den van mijn lieve vrouw en moeder HENRIëTTE AUDENAERDT betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank, in het bijzonder de buren. M. v. d. Brande Theo en familie. Ciinge, Pr. Bernhardstr. 18. DANKBETUIGING Hiermede danken wij al onze familieleden, vrienden en kennissen voor de blijken van belangstelling bij ons 40- jarig huwelijksfeest onder vonden. J. Hoogerwerf-Vercruflsse en kinderen Philippine, Weststraat 25 TANDARTS St.. Jansteen vanaf 28 april t/m 15 mei. Halfjaarlijkse onderzoeken van april blijven geldig t/m 31 mei. Voor de vlugge én prompte uitbetaling van mijn op 15 april 1967 onteigende koe, verzekerd bij de ONDER LINGE RUNDVEE - VERZE KERINGSMAATSCHAPPIJ te HULST, betuig is hierme de mijn welgemeende dank. E. Pluym, Westdorpe. ARTS AXEL VANAF 1 MEI NOG SLECHTS Maandag Woensdag Donderdag Dinsdag Vrijdag 8—9-30 uur 1516 30 uur INTERNIST Waarneming voor spoedgevallen H. D. TAN INTERNIST Sportlef model voor mannen met dynawltü Kies uit verschillende modellen... Voor 'n bij zondere prijs 75.- Elegante '67-liJn: smalle schouders - vrouwelijk slanke belijning. Moderne 2-rij, getailleerd. Mei opgezette zakken. 79.50 mode tot uw dienst w Karrestraat 24-26 - Breda: Wouwsestraat 2 - Bergen op Zoom Inhoud 130 liter, met Formica bovenblad. ru (Van een onzer re r. OOR het eer: toen prinses Soestdijk w< is e: weer kind te wereld gekomei stitutionele monarchie i: er dan ook over wil de geboorte een gebeurte onopgemerkt voorbijg: het alleen om de staatl sequenties. Wie de gesc de Oranjefamilie bestud bij teruggaat tot Willem Nassau en prins van weet dat de familie v malen in rechtstreekse I sterven bedreigd is. De geboorten van Ok werden niet altijd onver lijk ontvangen: er zijn ti waarin men onverschillig over familieuitbreiding m. er tal van voorbeelden d aanleidingen werden tot S[ telijjcheden en betogingen kelijkheid aan het Huis dat zo'n belangrijke rol in geschiedenis speelt. Toen In 1795 stadhouder en zyn gemalin, prinses Wil Pruisen, met een visserss land verlieten, op de vluc troepen van Pichegru toe definitief afgelopen met de deze gewesten. Achttien echter haalde het volk de. ders, toen de laatste Franse: nauwelijks doodvermoeid v: poleontische krijgstochten d naar hun hui3 en haard w gegaan, de zoon van de inm leden stadhouder enthousia was erfprins Willem-Freder souverein vorst werd inge in 1815 koning Willem 1 i Willem, evenals zijn vader g een Wilhelmina van Pruisen kinderen Willem, Frederik, F in 1806 al was gestorven, 6 ja Marianne. Op de geboorte van een p ln Nederland moest gewacht in 1817 de zoon van kroonpr en prinses Anna Paulowna, van Rusland, in Den Haa werd. Willem II, en Anna kregen in totaal vijf klnderei uiteraard de oudste als Willen troon kwam. Deze Willem, de eerste ln geboren souverein, was een ambitieus man, begiftigd mei Serament van zijn Russisch: i de omgang weinig harmor aangebonden en vaak onbefa zijn optreden. Zijn huwelijk met prinses Württemberg bleek op de la weinig gelukkig en alleen plichtsbetrachting van deze de, belezen en kunstzinnige vr kwam een schandaal, dat or lijk zou zijn geweest bij een Uit dit huwelijk kwamen d voort: Willem, Maurits en A Maurits werd slechts zeven Willem stierf op 39-jarige li Parijs en Alexander, toen hij was in Den Haag. In de tweede helft van d eeuw heeft zich een ware ir tragedie afgespeeld in het k gezin. We zeiden het reeds: W was een moeilijk man, niet in zijn echtgenote te begrijpen, van elkaar vervreemden, en enige hartelijkheid tegenover zi Kroonprins Willem had vele toen geroemde eigenschappen ningin Sophie; hij was een I lijk man, maar toonde zich te actief in de vele bezigheden koninklijke familie te vervulk In 1874 de kroonprins was jaar kwam er een ommell werd tot over zijn oren ver! uitverkorene was de nog jeug na Mathilde, gravin van Lim rüm. De prins vroeg zijn vader zijn toestemming om met Ann huwelijk te treden, doch de koi gerde en hij bleef weigeren, z het kabinet De Vries-Fransen Putte de indiening van een wet overwoog. De koning gaf zyn De prins trok zich terug land; verbitterd en vijandig jegens zijn vader. Ook zijn moi niet m staat om de koning ovë> len en de liefde van de prins v zichtloos. Meestal verbleef de prins in Parijs, waar hij zich bezighield met allerlei clubs paarderennen. Nog eenmaal pr Willem de toestemming van c te krijgen. Hij benaderde de n maar die konden niets doen het kabinet demissionair was T kabinet werd samengesteld w minister Fransen van der Putte 2 tefeuille in ontvangst te nemen vorst niet alsnog zijn toestemmi: het kroonprinselijk huwelijk 2! ven. Opnieuw weigerde Willem alle mogelijkheden waren uitge] Prins keerde terug naar Parij waar hij pas zou terugkeren Delft te worden begraven. Intussen was de koning wed, geworden en hij speelde met dachte om in het huwelijk te tree ae Franse actrice Eleonore d'Aml hij vaak op haar buiten in Rijsw moette. Een delegatie van vero burgers onder leiding van de hee van Soeterwoude. wist de konii resultaat van een dergelijk huw<! te houden. Gaarne vrijblijvend inlichtingen over uw dag- en nachtservicedlenst voor mijn GASAPPARATEN, o-a. GEIJSERONDERHOUD. Naam Adres Woonplaats De toekomst van het Oranjehi er niet rooskleurig uit' nu er nog e?n rechtstreekse troonopvolger 1 ziekelijke ongehuwde prins Ale: die aan geestelijke depressies le de dood van zijn moeder had h als een kluizenaar teruggetrokl het paleis aan de Haagse Kneu: belden meer vertoonde hij zich openbaar, tenzij om voor zijn l heid naar de Rivièra te reizen tact met zijn vader was er nie en in eenzaamheid stierf deze prins van Oranje in 1884 Reed: er ondanks het huwelijk v 62-jarige koning met de 20-jarig, ses Emma van Waldeck Pyrmon Den Haag gesproken over het gaan van de troon der Neder naar een zijtak nl. het grootherto huis van Saksen-Weimar. In de algemene discussies in gen waren er ook geluiden die er geen bezwaar tegen te hebbel neer de dynastie zich vla een ln een ander stamhuis zou voor» hetgeen via koningin Juliana ook beurd. Weer anderen waren er stander van dat het recht van ging zou overgaan op de Walrams het hertogelijke huis van Nassa 8* kor« "OS hi Luxembu geerde. De huidige grootherto:

de Stem | 1967 | | pagina 4